First Print Flashforge Adventurer 5M Pro
Вставка
- Опубліковано 6 лют 2025
- #flashforge #adventurer #3dprinting #orcaslicer
3D printing is the process of creating three-dimensional solid objects from a digital file. In additive processes, an object is created by laying down continuous layers of material until the entire project is complete. Each of these layers can be considered a narrowly cut horizontal section of the object. 3D pen technology is also based on the mechanisms of 3D printing.
=============================================================
Here is a direct link to purchase the Flashforge Adventurer 5M Pro 3D printer
(by purchasing through this link you support my work)
flashforge.com...
=============================================================
Instagram
=========
/ warlocorn
Do you like my work? You can support me here
=======================================
www.paypal.com...
============================================================
There are several steps required to print a product. The first is to create a 3D model. There are several ways to create a 3D model - the most common and easiest is to model a 3D model in CAD software, another way is to use a 3D scanner and the last option is to use a regular digital camera and photogrammetric software. Creating a 3D object in CAD software is quite challenging and requires knowledge of the software, but with knowledge of several techniques, the user can create almost any object. A 3D scanner is a special device that allows you to scan a given thing in the real world and convert it into a digital form, but it contains errors and therefore must then be edited in CAD software. In recent years, so-called “3D marketplaces” have also emerged, where it is possible to download/buy many different ready-made 3D models, so the user does not need to know CAD software.
After the 3D object is created/downloaded, the printing phase itself can begin. But before that, the 3D model must be converted to STL or OBJ format so that the printer control software can read it. Furthermore, the printer instructions themselves (motor movement, nozzle control, ...) must be created from the STL format. These instructions are called G-Code and the programs Orca-Flashforge slicer, Orca slicer, Skeinforge, Slic3r, Cura, etc. are most often used to create them. The G-Code is sent to the printer, which then prints the object.
Sometimes the object is modified after printing. These modifications include, among other things, filing, breaking off the so-called support structures (in FDM technology) or perhaps cleaning (other technologies).
Reklamy ve videu pomáhají financovat tvorbu tohoto kanálu. Jsou nastavené jako přeskočitelné, takže po cca 5 vteřinách je můžete přeskočit. Obsah tohoto kanálu konzumujete zcela zdarma. Nemusíte platit žádné měsíční poplatky za možnost sledování. Osobně tedy přispějete na provoz tohoto kanálu pouze shlédnutím reklamy. Jestli Vám ale reklamy tak extrémně vadí a vyžadujete konzumaci obsahu kanálu pouze bez reklam, zakupte si UA-cam Premium.
Přeju hodně zdaru s tiskárnou.
Já si asi před čtyřmi, možná pěti, lety pořídil tiskárnu Ender3.
Chvilku jsem si s tím hrál, ale nějak mě to nechytlo. Hlavně mě odradila nutnost pořád na tý tiskárně něco vylepšovat. Holt Čína. Podložku jinou to chtělo, tryska začla zlobit, pak to začalo výtisk roztahavat po podložce, protože během tisku se rozhodila kalibrace mezi tryskou a podložkou, kalibrování posouváním papíru po podložce.....no pořád něco. Vytisknul jsem pár věcí a pak mi tu tiskárna cca tři roky ležela ladem. Tak šla do světa.
To ta tvoje už vypadá podstatně lépe, že stačí dát filament a tisknout. Sama se zkalibruje, co jsem koukal, to je paráda. Podložka taky vypadá podstatně lépe.
Mě právě štvalo, že se furt muselo něco řešit. Já chtěl prostě tiskárnu a tisknout. Ne pořád kupovat lepší díly, aby to vůbec nějak tisklo. Což ten Ender, bohužel vyžadoval. A to mě odradilo.
Tak přeju hodně zdaru ať ti slouží dobře 🙂
@@jirkakarasek9678 vím že to dřív bylo jak píšeš, proto sem domácí 3D tisk nijak neřešil. Ale s příchodem nové generace tiskáren jako je FlashForge Adventurer 5M Pro se to změnilo. Teď mi to přijde jednoduchý jako vytisknout fotku na inkoustový tiskárně. Třeba by Tě to taky bavilo. Kdyby si o koupi tiskárny uvažoval tak koukni do popisu videa, je tam přímý link pro nákup tiskárny.
Dobrý večer, prosím zajímala by mě výměna filamentu ,při tisku ,když dochází na cívce a výměna trysky /hodendu/.....díky za další natočení v dalších dílech.
@@rudolfjungman3341 výměnu trysky sem ukazoval hned v prvním videu. Výměnu filamentu jsem ukazoval v posledním videu modifikace. Výměnu filamentu během tisku natočím při vhodné příležitosti.
@@warlocorn Tak ta výměna trisky mě unikla...to se moc omlouvám....budu muset schlédnout znovu.....at se daří
@@rudolfjungman3341 v pohodě. Výměna trysky u této tiskárny je velmi jednoduchá a rychlá. Žádný jiný výrobce tiskáren pro domácnost takový systém nemá.
Neboj,prijde cas,kdy budes podlozku mazat i ty, az se ti zacnou odlepovat vytisky ;) Treba ti bude stacit jen IPA ale 3dlac to stejne vzdycky jisti ;)
3Dlac používám pod PETG.
Ted budes karty tisknout sam?😎
Ano a nejen karty. Chci připravit sadu předmětů.
@@warlocorn Jen bych chtěl upozornit, že 3D tisk není vhodný pro styk s potravinami, ne kvůli materiálu ze kterého se tiskne, ale pro strukturu 3D tisku. Ve vrstvách se usazují mikroskopické zbytky potravin a z nich pak bují plísně a pod. Pokud chceš využívat 3D tisk v potravinářství, je potřeba samotný tisk nalakovat, nějakým lakem vhodným pro styk s potravinami a uzavřít tak póry a znemožnit usazování potravin v pórech. Neber to jako hajt, ale jako radu od člověka, který se 3D tisku věnuje.
@@jardav.9800 mnou tištěné předměty jsou dekorativního charakteru.