Як завжди бомба сюжет. Я за кермом вже 5 років і поча в звикати возити дупу. Деякі твої тези трохи ріжуть вухо моїм новим звичкам. Та все сперечатись здоровий глузд не дає. Як завжди на всі 100 погоджуюсь з тобою. І до речі втік з Києва 3 роки тому у маленькі Черкаси, бо стало не комфортно від після ковідних "безпечних від маршруток" заторів. Але моє авто - здебільшого вихідного дня для виїзду в інші місця і міста. Чого і всім бажаю.
Дійсно знав більшість інфи заздалегідь, але дуже добре що в Україні є ті хто про це публічно експертно говорять окрім Юліана Чаплінського. Створювати в своїх містах безпечний простір завжди на часі
Те прекрасне відчуття, коли бачиш назву відео і розумієш, що зараз отримаєш людське пояснення того, що наче завжди розумів, але ніколи не міг притомно пояснити свою позицію, наприклад, у дискусії. Ось, які відео мають бути в трендах, а не дуді з російськими реперами.
Раніше сумував, що у нас немає такого контенту, дивився переважно російських блогерів. Дуже приємно і класно, що ви популяризовуєтк таку тему. До речі, невеличка порада. Аби ви звучали більш переконливо, спробуйте розмити задній фон і акцент світла зробити на вашому обличчі, а не фоні, реально працює
У нас є декілька блогерів урбаністів: Чаплинський, Зручне місто, тай ще Діма Макогон(хоча він все ніяк не визначиться чи українською вести канал чи російською)
Привіт, сонечко, твій канал - це знахідка! Просто свіжий подих серед шановників ЖК та припаркуватися та автобусній стрічці. Думаю, що тобі сподобається канал NotJustBikes
Іванна, продовжуй, дуже важливо, щоб більше людей розумілися на урбаністиці Єдине що - ти стараєшся переконати аудиторію, яка не згодна з тобою, або вагається (наприклад автомобілістів), але використання сарказму цьому заважає, так як більшість людей сприймуть це вороже і після цього зменшиться ймовірність того, що вони змінять свою думку)
Мені так сумно, що наші міста абсолютно знищуються автомобільною культурою, а я ще маю дипломатично пояснювати🥲. Це ж як з суворою українізацією… Але дякую за хороший коментар🥹
автомобілісти не противники урбанізму, давайте повністю відмовимось від автомобілів, стане краще??? відповідь ні, просто терба навчити людей правильно користуватись автомобілями особливо в місті!
Як Ви їх навчите ? Коли вони настільки звикли до машин шо в магазин на сусідній вудиці на машині їздять. Треба вводити обмеження , щоб авто могли користуватися люди за окрему високу плату. Тоді їздити будуть тілтки заможні. Тим у кого зп не дозволятиме, змінять роботу на ту що у своєму районі, або нарешті добьються від керівництва віддаленого режиму роботи
@@АнастасияКузнєцова Ті, які живуть в хрущобах з мамками, продадуть і хрущобу, і мамку на додачу, але будуть їздити на кредитних ланосах, відчуваючи; "Я крутий! )
Я став автомобілістом пару місяців назад і думав так, як ти розповідаєш. Після відео дійсно задумався і згадав себе на місці пішохода. Єдина цінність автівки це можливість їхати на дальні дистанції за межами міста)) У місті хотілося б більше спокійних прогулянок, а не гонок.
Так, автомобілем зручно їздити за місто, подорожувати, поїхати за великими покупками. Але саме як добирання на роботу у час пік - це реальне зло. Я за можливість вибору, а реально її створює лише розвинутий громадський транспорт і інфраструктура. А коли можна добратися кудись лише машиною - це і є відсутність вибору. Тож я згідна з вами
Пробував їздити на велосипеді на роботу, в Києві з Оболоні на Шулявку. Це 15 км, в гору, в жару. Після такої поїздки працювати вже немає сил. Перед тим як змушувати всіх пересідати на велосипед, то треба спробувати як це. :) Треба розвивати громадський транспорт з кондиціонерами, бо літом після громадського транспорту на роботу приїзжаєш спітнілий і втомлений. Зараз, на жаль, в Києві без автомобіля ніяк. (Якщо що, я користуюсь платними парковка біла дому та біля офісу, в центр в 90% випадків їзжу на таксі)
@@romasiq друже, я майже кожні вихідні, в теплий сезон, накатую 60+ км, в голосіївському лісі на трейлах. З витривалістю все гаразд.)) Я кажу про дискомфорт та моральний стан. Велосипед не для всіх засіб пересування.)
Біля моєї школи є дуже небезпечне перехрестя, і неодноразово школярів могли збивати на пішоході там. Абсолютно підтримую розвиток громадського транспорту як метро, тролейбуси, трамваї та нормальні автобуси. І особливо як велосепедистка підтримую розбудову велодоріжок, бо я все життя мріяла, що б я могла добиратися на велосипеді до школи, але там навіть стоянки для них не було.
Дуже класно. Можна ще зробити серію роликів, де ти розкажеш про кожен аспект детальніше. Або наведеш приклади різних міст, і їх успішної урбанізації і розбереш всю їх історію)
Такими відео може нарешті зміниться світогляд українців щодо культу особистого авто)) Хотілося б побачити приклади (якщо в нас такі є) міст або районів, де хоч приблизно втілено в життя концепт 15-хвилинного доступу до всього необхідного. Дякую!
Я б сказав, що моє місто Рівне відповідає цьому критерію, окрім випадку маршруту спальний район - робота в центрі (хоча і тут можна вкластися в час на велосипеді).
Боже, я кайфую від Вашого контенту! Це неймовірно цікава інформація, крутезне подання, все чітко, зрозуміло, доступно! Ви - чудовий спікер! Будь ласка, не зупиняйтесь! І тепер я зрозуміла, як наші українські міста могли б стати такими, як Ви пропагуєте, - зручними, комфортними, красивими й придатними для життя людей, а не автівок!
Не так давно відкрив для себе Ваш канал, але дивлюся майже щодня 1-2 відео, дууужееее цікаво. Нещодавно тіки робив невелику навчальну презентацію про візуальний шум (здебільшого в сфері дизайну), а тепер цікавлюся чому міста такі не зручні для пішоходів
Іванка, ти супер! Дуже подобається контент, все чітко та зрозуміло, одразу після відео аналізую своє рідне місто і розумію скільки ще потрібно вдосконалювати
В мене є автомобіль і я чесно не розумію істерії довкола автомобілів в головах наших людей, особливо коли ти живеш в місті з розвинутими трамвайними маршрутами. Вранці на автомобілі їдучи на роботу ти стоїш в заторах, накручуєш 3 квартали поки знайдеш місце для парковки, то просто жах. Ще потрібно враховувати затрати на пальне, та ремонт ходової, бо дороги в нас скрізь однакові, особливо після зими😁 І в результаті одні нерви та купа втраченого часу... Сів собі в трамвай і за 15-30 хв вже на місці. Завдячуючи вашому каналу зрозумів, що всередині мене сидить урбаніст 🙂. Дякую за Вашу працю👍
Живу в невеликому місті з населенням 300К. Маю авто, але вже 3 роки як купив самокат. Після того машина може кілька місяців простояти в гаражі. В ній немає сенсу. 99% часу, Я їжджу сам. Під будинком залишати на кожну ніч не хочеться, а якщо ставити в гаражі, то дорога на роботу по часу триватиме, як пройтись пішки. На самокаті доїжджаю за 20 хвилин. В моєму мікрорайоні зробили велодоріжки, то зараз взагалі швидко та безпечно стало добиратись. Тому підтримую думку, що треба не дороги розширяти, а вкладатись в пішоходну/вело інфраструктуру та громадський транспорт. Бо одна з причин, чого мені треба була машина, бо до місця моєї роботи йде лише 1 маршрут і то раз на 40 хвилин. На автобусі дорога до роботи може взагалі зайняти годину. Нагадаю, що на самокаті добираюсь за 20 хв. Але треба не тільки інфраструктуру піднімати, а ще й людям пояснювати. Бо велодоріжка є, але по ній постійно (особливо на переходах) снують люди і навіть не намагаються відійти. Так бісять!!!!
Дякую за відео. Бути чесним, до цього мав зворотню думку - якісніші дороги, кращі розвʼязки без світлофорів і в місті стане легше їздити. Але подивившись серію ваших відео про урбанізацію і це відео, думку свою змінив. Приклади європейських міст, в яких здебільше дійсно комфортно і приємно перебувати - повні антагоністи містам в США, від яких я ніколи не був у захваті. З приводу парковок завжди вважав, що вони мають бути підземними. І в ЖК і в ТЦ. В цього, звісно, є своя зворотня негативна сторона. Єдине з чим не погоджусь так це те, що водій завжди неправий. Це не коректна побудова моделі взаємодії пішохода і автомобіля в корені. Взагалі, перекладання відповідальності обох сторін лише на одну, ще ні разу в історії питання не вирішувала. В даному випадку, пишохід має нести відповідальність якщо він переходить на червоне світло або в невстановленому місці. Адже, навіть на 30 км/год можна перетворити людину в котлету їдучи на габаритному транспорті.
Ви молодець.))) Не розумів чому у мене гнітюче відчуття від перебування у Києві, чому мені не подобається Київ. А ви це пояснили з наукової точки зору і дуже просто і цікаво, Гарний відео матеріал.
не сприймайте за диз чи агресію, я просто хочу для вас прояснити дещо, бо добре що у вільній країні всі можуть мати особисті думки. до минулого року не мав авто і був в повній впевненості що не матиму до кінця життя. коли з Києва їхали в чужому авто і лишили все нажите, врятувавши тільки кота, ноут і документи, то якось воно в голові перевертається, знаєте. і вже маючи це авто в особистому володіння розумієш щось чого раніше не розумів. тепер я і автомобіліст, і вважаю що це така ж любов і хоббі як і риболовля. риболовів меншість, ти ніяк не поясниш тому хто не ловить в чому прикол, поки людина сама не захоче і не зацікавиться. як риболов то я знаю що ви точно праві за те що така побудова міста як зараз є дурною і неадекватною. ваш улюблений Амстердам є столицею стрітфішингу, є екологічно доволі чистим місто без авто. як риболов я тільки за зміни. зараз на набережній Києва досить важко рибалити. але, як автомобіліст я вже набагато рідше користуюсь іншим транспортом. і відмова від автомобіля - це дурість. стати Жаком Фреско і розповідати як буде гарно, коли мімто буде ось таким і таким, а майно.. а куди ж майно? люди вже мають авто і не відмовляться від них. вони увійшли до нашого життя. не факт що залишаться, але і ви, і ми того не побачимо. інша справа нові покоління. якщо виховувати їх з розумінням навколишнього середовища, то можливо так станеться, що вони і не прийдуть до володіння авто. мені зараз невідомо про концепт, який враховує всі реалії нашого побуту і пропонує (!) взамін щось, тим самим покращуючи аспекти життя, а не лише змушує на незручності. так, є приклад Лондона, куди неможливо заїхати в центр міста (це просто дорого, навіть для місцевих), є приклад Амстердаму. але чи масштабування таких рішень можливо у нас? аж ніяк. треба шукати свій шлях. і я помітив, що ви не берете до уваги демографічний аспект. перенаселення планети ніхто не відміняв. стара Європа має куди менше населення і тому співвідношення територій до душ населення куди краще навіть за ніше. додам про Лондон. не все там так гарно - нові кільцеві дороги жахливо вплинули на те як люди їдуть на роботу і з роботи. попкультура їх вже підхопила і це чути всюди. згадуючи тільки Джеремі Кларксона можна на пальцях десятьох рук порахувати його нападки на рішення муніципалітету Лондона і їх політику щодо авто. що не роби, а 8 м-ів людей треба якось возити по місту.
Дякую за корисний контент! Прохання розкрити тему про відсутність світлофорів та збільшення швидкісного режиму у місті і що це нібито збільшує швидкість переміщення з точки А в точку Б на автомобілі. Дякую.
Про світлофори можу додати те, що вони не спиняють трафік, а відсіюють його та розрізають на менші потоки, з якими дорожній системі міста легше впоратися, тобто автомобілі не скупчуються в спробах подолати ділянку (що і спричиняє затори)... І варто ще зазначити, що важлива не стільки максимальна швидкість, а середня з урахуванням зупинок... Сенс робити менше пішохідних переходів та світлофорів, коли авто все одно десь біля якогось світлофора... Таке саме стосується і любителів послаблення швидкісного режиму
Ніби все і так знаєш, але коли це проговорюється іншими словами, звучить по новому) Майже з усім згоден, але ми впираємось в те , що громадський транспорт теж не дуже комфортний і має не всі маршрути або замість автобусів там гроби на колесах ( маршрутки ). Тому, покишо я краще сяду в своє улюблене авто і зручно, спокійно доїду куди треба. Замість того щоб битися за стояче місце з бабулями в дверях забитої маршрутки)
З усім цілковито згодна, як пішохід.Як автомібіліст, хочу підкреслити одне уточнення, автомобілі не зло самі по собі, лише шлях їх використання, поїхати за місто, перевезт речі/великі покупки ітд, це дійсно зручніше на автомобілі (прям до того сильно, що іноді неможливо інакше) плюс як вже писали в коментах про наші реалії на рахунок окупації і виїзду з міст, також власне авто перемагає, просто не їздити на ньому кожен день і всюди+комплексність проблеми на рахунок децентралізаціїї, як міста, так і країни. Щоб можливості для нормального працевлаштування і комфортного сучасного життя не були настільки сконцентрованні в осбласних центрах і столиці, то менше б ці великі міста завантажувались і жили б собі люди в комфортних маленьких містечках та селищах.
О я надіюсь що в Дніпрі за останніх 15років, повернули люки на шахти по серед дороги. І в Київі дофіга місць примикаючих до води, і авто чи дороги не проблема занедбаності ціх місць.
Проблема всіх схожих відео в радикалізації і примітивізації диспуту. 1. Є "жадібні" автомобілісти і "народні" піщоходи. Такий класовий підхід передбачає, що автомобілісти ніколи не ходять пішки далі ніж 50м, а пішоходам не треба переміщуватись з вагою більше рюкзака з ноутбуком. 2. І відповідно пропонуємо прості рішення типу обмеження швидкості, розвитку велосипедної інфраструктури і т.д. Автомобіль робимо предметом розкоші. 3. Але все не настільки просто. Я не знаю як можно перевезти 3 баули спорядження, інакше ніж в автомобілі. Громадський транспорт -- ідеальний розсадник респіраторних інфекцій. Власне це одна із причин(разом з некомфортністю), чому після закінчення інституту я намагався ходити на роботу пішки. І шукав роботу таку, щоб я міг дійти до неї пішки. 4. Ну і підсумовуючи -- я хочу мати вибір, а не карго-культ Амстердаму. Бо в Нідерландах в 2 рази більше машин, ніж в Україні. Але в Амстердамі все чудово, бо це дуже збалансоване по інфраструктурі місто, де є вибір і можна обрати найзручніший засіб пересування.
От тут повністю згоден, з автомобілізацією треба боротись. Але 30 км/год це якось надто радикально. По двору на такій швидкості нормально їхати, але на великі відстані - запаришся. У мене доставки наприклад стануть не по 15 хв, а по 30 кожна, а я і так не встигаю часто) А 80 км/год це не просто по вулицям, а по магістралям всередині міста. По ним люди не ходять, отже і збити когось малоімовірно. Пішохід має озиратися, тому що це питання *його* життя) Ясне діло що винним буде водій, якщо що. Але мертвим буде пішохід.
Класне відео але можна ще додавати багато що: наприклад те,що автомобілі самі по собі мають бути (для тих, кому це реально необхідно і вигідно) і що немає на меті повністю винищити авто. Ще можна додати,що через затори не можуть проїхати швидкі, пожежні, поліція (часто бачив в Києві). Також час добирання до роботи зменшиться, якщо змінити співвідношення транспорту і авто. Також паркування: ціна за підземну-наземну паркову, неможливість через запаркованість проїхати пожежній (також часто в Києві) ну і тд. А взагалі картинки з США по парковкам круті, дякую
Дякую тобі за гарний випуск! Підтримую обома руками! Напевно, щоб це розуміння дійшло до основної масси і вилилось в суспільний запит, спочатку Київ має досягнути дна, замкнувшись у суцільному заторі і транспортному колапсі. Тоді з'явиться шанс на переосмислення. А поки що впевнено рухаємось вниз 😢
Чесно кажучи я в шоці від водіїв, які нарікають на дороговизну паркування. В нас паркування дуже дешеве, порівнянно з тою ж Європою. Ще й дали можливість дуже зручно оплачувати, не треба нікуди йти шукати паркомат, шукати готівку, зайшов в Київ Цифровий натиснув кнопку і все
Додаток це звичайно дуже зручно але для просунутих користувачів, на мою думку треба мати альтернативний варіант оплати паркування для приїжджих та людей, що не мають смартфони. Щодо цін за паркування в Європі не знаю, але, наприклад, в Дубаї година парковки коштує 2-5 діргами, це 20-50 гривень. І в нас 35/год… На годину-дві залишити машину ок, але довше - буде вже бити по карману :(
В Еміратах раніше було поклоніння автомобілям. Тому зараз там важко без авто. Але за останні роки вони почали це змінювати. Почали робити виділені смуги для автобусів, почали трошки розвивати велоінфраструктуру. Почали робити відкриті торгові центри. Почали будувати пішохідні ЖК. Перед будівництвом мікрорайону, там спочатку будують дороги, парки, а вже потім будинки. Звичайно не в усіх еміратах, а в "розвинених". Дубай і Абу Дабі.
@@ivanna_mal звичайно, автоцентризм там ще на великому рівні. Особливо помітно в старих районах. Але нові: city walk, downtown, Creek harbour, festival city, la mer, ці маленькі райончики задають тренди. Безбарєрне середовище, велодоріжки, широкі тротуари. Завжди можна доїхати на ГТ. Поки тільки з самокатами там зашкварно стало з 2022. Якщо не помиляюсь, то треба якісь права на них. Але глобально на даний момент до пішоходів там може бути проблематично. Переходи на мільйон кілометрів, паркани і деякі дороги банально не перейти. Але знов таки. Я там прожив десь два роки і зашкварів було не дуже багато. Бачив тільки один підземний перехід. Багато надземних, але в 99% працює ліфт. А коли ліфт з кондьором, то взагалі пісня. В більшості по місту я пересувався пішки, на метро і на самокаті. І можна ще на громадському електровелосипеді пересуватись. Теж офігенна штука.
Привіт Дякую за вашу роботу Я хоч і сам атоміліст але згоден з вами на 1000% Сам зі Львова, жив в Києві 3 роки то в Києві жах Подобається як Львів останні роки почали більше під людей робити
Лайк, підписка та дзвіночок у вашу оселю, пані Іванна) До речі про парковки. У нас тут є ще одна хвороба автомобілістів, що має назву ГБО (машини на газу) і якщо парковка підземна/закрита, то в більшості з них заборонено паркувати машини з таким обладнанням з міркувань безпеки. Тому навіть якщо вологі мрії автолюбителів, які жадають БІІІІІІІІІІЛЬШЕ парковок, збудуться - вони все одно будуть паркуватись де попало. А про будинки і прибудинкову територію то взагалі окрема пісня. Всі чомусь вважають, что хтось має все ідеально облаштувати замість них і звинувачують всіх на світі, але не себе. Але, знову ж таки, іншою стороною медалі є те, що якщо цими питаннями будуть займатись, власне, жителі - може бути ще гірше. До прикладу, я живу у дворі, який я ненавиджу. Я кожен день дивлюся на йобані гаражі, що розкидані хаотично по підвір'ї «бо мені треба машину ставить». На сараї які зроблені «бо мені треба». На клумби, огородженні вкопаними шинами "бо диви як гарно ж, ти не розумієш". І все це наслідки філософії «байдуже на все, якщо мені так зручно». Нам треба міняти не лише закони, а і образ мислення людей. Сподіваюсь, такі відео привнесуть хоч якийсь результат. Нам неймовірно не вистачає файних урбаністів.
Круто. Підтримую. Треба трохи покрутить налаштування звуку, бо сильне ехо. Ще б вдосконалити сценарій та пропрацювати над подачею, глядач швидко втрачає увагу, та до кінця тези не пам'ятає про шо був початок. А вмонтовані зображення прикладів це круто, більше таких. Молодец, супер. Не закидай тікток, там більше охоплення аудиторії.❤
15:46 - окрім цього, широкі дороги і розв'язки означають більшу кількість можливих маневрів, а отже, вищий ризик виникнення конфліктних ситуацій, а вслід за цим і ДТП, смертності на дорогах. Ми ж не можемо знати, які дії зробить автомобіліст чи то справа, чи то зліва, чи то позаду, чи то спереду, адже приватний транспорт не є передбачуваним, на відміну від громадського, який їздить по чітко встановленому маршруту, який не повинен часто змінюватися і в нас досі чомусь вважають за спосіб пересування для бідних.
Живу в Варшаві. Є машина. Але 99% часу вона стоїть, і використовується тільки коли треба: 1. Перевезти щось велике, тяжке 2. Треба дістатися вночі і швидко (є ГТ нічний, але рідко ходить) 3. Треба дістатися в тяжкодоступне місце де немає ГТ, або треба робити 3 пересадки 4. Треба поїхати за місто Весь інший час залюбки використовую ГТ, бо це: 1. Швидше (не завжди, але якщо це не ніч, то точно) 2. Зручніше (не треба шукати парковку) 3. Дешевше (не треба платити за парковки, і бензин)
13:35 Не згоден. Знову таки, є приклад Варшави, де шоссе проходить через місто. Але, воно огорожене шумоізолючими заборами, знаходиться внизу (або вверху), і це пришвидшує виїзд авто за межі міста. Тобто, не треба стояти в заторах в місті, якщо ти хочеш покинути його :)
Цілком згоден з ідеєю розвитку пішохідного міста, але не згоден з презумпцією вини водія, це несправедливість та інша крайність. Дозвольте пояснити, чим обґрунтована вимога ПДР не вибігати на пішохідний перехід. Уявімо собі ситуацію: зламався світлофор для водіїв, у цей же час світлофор для пішоходів на цьому ж перехресті працює справно. Отже, з точки зору пішохода він перетинає регульований перехід на своє зелене, з точки зору водія він проїжджає нерегульований перехід, водій не бачить стан пішохідного світлофора, пішохід не бачить стан автомобільного світлофора. Водій зобов'язаний дати дорогу пішоходу навіть на нерегульованому переході. Як це зробити? Для цього потрібно побачити пішохода, оцінити напрям його руху та швидкість й усвідомити, що машина не встигне проїхати перехід, коли пішохід вийде на нього, то ж треба зупинитись. Отже, треба контролювати зону поза дорогою. Наскільки велика ця зона? Автомобіль, що їде 50 км/годину, екстрено зупиняється за 4-5 секунд, нормально зупиняється за 7-8 секунд. При швидкості 30 км/год відповідно 2 секунди для екстреної зупинки та 4-5 для нормальної. Розглянемо швидкість 30 як безпечнішу, Отже маємо час 2 секунди для екстреної зупинки та 5 для нормальної. Якщо пішохід йде, його швидкість становить 1 метр за секунду, то ж треба оглядати простір до п'яти метрів за межами дороги. Справний сконцентрований водій може оглядати менше, але не менше двох метрів. Якщо пішохід біжить, то його швидкість становить 4-5 метрів за секунду, отже потрібно оглядати простір 10 - 25 метрів за межами дороги. Це фактично неможливо. З цієї ж причини ПДР забороняє велосипедистам їхати по переходу. Перепрошую за лонгрід.
Я живу в маленькому містечку і тут все дуже близько, їхати машиною є сенс лише щоб швидко розвезти дітей-батьків або привезти щось важке. Але я хочу купити машину саме для поїздок за місто або до сусіднього міста за покупками/розвагами. Думаю, це гарний баланс: мати власний транспорт, але використовувати його не щодня.
Ви знаєте що таке прогрес? Ми нічого Ноаого не вигадуємо. У людей не було можливості купляти машини і подорожувати, всі були однакові. Зараз з’явилася така можливість. Потрібно перебудувати всі міста Але це буде робитися поступово. Ви ж чомусь дивитеся Ютуб а не телік з марахвоном)))
Звучить логічно. Цікаво для мене, як людини яка проживає в Києві і бажає робити простір для себе та своєї сім'ї комфортнішим для життя. Але що потрібно робити, щоб йти в напрямку таких змін? Якщо чесно, без конкретних цілей та якогось роадмапу по їх досягненню ця інформація так і лишається теорією. І так як не видно, як на це можна вплинути, то чисто із психології напрошується - "не докопуй себе тими питаннями, на які ніяк не можеш вплинути". Якщо будете втілювати якісь конкретні проєкти, я буду радий особисто з ними допомогти, а поки дякую, що піднімаєте ці важливі теми.
Біля зоопарка прекрасний паркінг. Ти і машину в безпечному місці лишаєш і крайню смугу на Берестейському проспекті не перекриваєш. А не що люди не хочуть платити за парковку - то треба більші штрафи за неправильну парковку і/або евакуацію авто.
Все це знав і раніше, але дуже радію, що з’явився ще один канал про урбаністику! Додам до теми: насправді багато урбаністів мають своє авто) Просто в них вистачає розуму не використовувати його кожен день при найменшій нагоді, бо це неефективно. А на швидкість 80 є петиція про відміну того рішення, номер 11908. Буду вдячний якщо згадаєте в одному з випусків❤
а чим вам заважає швидкість 80 на 6смугових магістралях? Давайте там 30 зробимо, щоб двигуни працювали максимально не ефективно і більше газували. Щоб заміть стого, щоб подолати кілометр шляху за 1.5 хвилини (умовно), то на це треба буде 3хв.. Робочих циклів на 2 передачі скільки авто зробить в порівнянні з 4-5 передачою на ту ж відстань не задумувались в різниці? По 1-2-4 полосним дорогам ніде немає 80швидкості. А в деяких місцях і за бажанням більше 20-30 не поїдеш, хоч і дозволені там 50 формально.
@@ДімаМонтереєнко наприклад тим, що магістралі це концептуально заміська річ. В містах є тільки вулиці на яких присутні не такі швидкі та міцні учасники руху - пішоходи, велосипедисти, громадський транспорт. Є ще така штука як маневрування, в містах воно неймовірно щільне. Бачте, ваша аргументація за високу швидкість полягає у ефективності авто яке рухається тільки прямо. Аргументація проти зачіпає значно більше факторів і вони переважно про безпеку. Мова про те, що швидкості 50-60 в межах міста цілком достатньо. Це оптимально і для ефективності авто, і для безпеки. А якщо хочете пограти в пересмикування - а давайте встановимо ліміт 130. Буде швидше, ефективніше, буде класно👍
Я все одно не зрозуміла, як мені дістатися з Березняків на Виноградар згідно цієї концепції. Громадським транспортом - це 2 години, і ці 2 години вам дуже не сподобаються, машиною - 40 хвилин, велосипедом - давайте не обманювати одне одного. Київ дуже велике місто і частина запропонованих рішень могла б спрацювати, але не тут. Розбудова громадського транспорту - супер, заборона висотної забудови - супер, місто 15 хвилин - так це і так по суті є. Але у критиці автомобілістів я впізнала себе, до того, як склала на права))
Ну тут два моменти. По-перше, треба зробити так, щоб людям не доводилося їздити з Березняків на Виноградар *кожен день*. По-друге, зробити розвинену систему громадського транспорту, яка зможе швидко доставляти пасажирів між районами.
@@LeChat_Oleksii да ясно, що можна зробити краще, але говорити про те, що прямо зараз треба відмовитись від автомобілей та пересісти на альтернативні види транспорту - це нереалістична утопія. Якщо розпитати водіїв, для чого їм потрібне авто, виявиться, що частину їх потреб без авто або не закрити взагалі, або це економічно недоцільно
З приводу температури від асфальту (літом), знаю багато мешканців великих міст які тікають через спеку в меньші міста або села, відсутність озеленення і велика площа асфальтованих покриттів впливає на підвищення температури і зміні клімату в наближених до міста районів+ використання машин і життя біля ШОСЕ В МІСТІ є не комфортне через постійний шум від колес(цей шум повинні вбирати дерева, кущі, насадження)
Все це має право на життя. АЛЕ.. таке питання: ось є молода матуся с маленькою дитиною, наприклад. Котра хоче з позняків переміститися, скажімо, на поділ. Я ж думаю тут зрозуміло будет, шо на велосипеді вона туди ніколи не поїде. А тим самим автобусом чи трамваєм це буде дуже не зручно. Бо дитячий візок, іграшки, баночки-скланочки і ще ціла купа всього шо треба з малою дитино. Тому, на мою думку, заклик типу "нафіг вам авто, це ж не екологічно, пересідайте не вєлікі" це на стільки ж безглуздо як і заклики типу "нафіга нам велодоріжки, краще б ще один міст через річку побудували" Нікуди ми не дінимось вот автівок бо це зручно коли треба поїхати на досить велику відстань з якимись речами і т.д. Завжди будуть тупі мажори котрі вночі намагаються "реанімувати" своє відро з ботлами у спальнику так шоб всі чули Завжди будуть дебіли пішоходи, которі вирішили шо вони безсметрні Тому треба як завжди шукати баланс та банально адекватно та добропорядно відноситись один до одного Бо затори на дорозі не від того шо машин багато, а від того шо хтось один вирішив шо йому треба більше всіх і хай весь світ почекає Така моя власна думка :)
Амстер, Копенгаген плоскі як тарілка. Там можна і великом. Піднятися з Подолу на Печерськ, з вокзалу на Ярвал, з Деміівки на Звіринець великом зможе пара відсотків громадян. Навіть на тому ж лівому березі великом ще більш менш можна, з правим не так пощастило
Цюрих, Женева, Базель, Відень, Стокгольм, Осло, Хельсінки - зовсім не пласкі. Але рівень велосипедизації в цих містах складає від 6 до 18%. Порівняно з київським 1% це суттєва різниця. Але в тих всіх містах хороша якщо не чудова велоінфраструктура та фізично безпечна дорожня інфраструктура. Крім того, в епоху передач, гідро/електро-підсилювачів, електробайків, самокатів та інших моноколес рельєф кагбє взагалі не питання. А от наявність безпечної інфраструктури - ще й яке питання...
Ви змогли структурувати мої думки і почуття чому ж мені так не охоче їздити по Києву і там гуляти . Доходить до того що хочу переїхати подалі від Києва аби не страждати тут . Бажаю вам більше глядачів які теж будуть цікавитися такими питаннями .
Однозначно змогли, я задумалась над цією темою…ніколи не спадало на думку. А тепер думаю чому це я маю так багато ходити так це через ці кляті довгі дороги і широкі. Привіт з Кривого Рогу, тут з автобусами і транспортом для пішоходів взагалі біда….
дякую за класне відео! підтримую все сказане, окрім "міф, що автомобілі покращують економіку"... на які дослідження ви спираєтися, що автомобілі шкодять економіці? І чи можете ви назвати країну в Європі в якій найменьше авто на душу населення?
Як завжди бомба сюжет.
Я за кермом вже 5 років і поча в звикати возити дупу.
Деякі твої тези трохи ріжуть вухо моїм новим звичкам. Та все сперечатись здоровий глузд не дає.
Як завжди на всі 100 погоджуюсь з тобою.
І до речі втік з Києва 3 роки тому у маленькі Черкаси, бо стало не комфортно від після ковідних "безпечних від маршруток" заторів.
Але моє авто - здебільшого вихідного дня для виїзду в інші місця і міста. Чого і всім бажаю.
Дійсно знав більшість інфи заздалегідь, але дуже добре що в Україні є ті хто про це публічно експертно говорять окрім Юліана Чаплінського. Створювати в своїх містах безпечний простір завжди на часі
Не одним Чаплінським...
На цю ж тему багато знімають Дмитро Макогон, Сергій Нагорний
Те прекрасне відчуття, коли бачиш назву відео і розумієш, що зараз отримаєш людське пояснення того, що наче завжди розумів, але ніколи не міг притомно пояснити свою позицію, наприклад, у дискусії. Ось, які відео мають бути в трендах, а не дуді з російськими реперами.
Раніше сумував, що у нас немає такого контенту, дивився переважно російських блогерів. Дуже приємно і класно, що ви популяризовуєтк таку тему.
До речі, невеличка порада. Аби ви звучали більш переконливо, спробуйте розмити задній фон і акцент світла зробити на вашому обличчі, а не фоні, реально працює
У нас є декілька блогерів урбаністів: Чаплинський, Зручне місто, тай ще Діма Макогон(хоча він все ніяк не визначиться чи українською вести канал чи російською)
Привіт, сонечко, твій канал - це знахідка! Просто свіжий подих серед шановників ЖК та припаркуватися та автобусній стрічці. Думаю, що тобі сподобається канал NotJustBikes
З кожним разом якість відео вище, продовжуйте в тому ж дусі!
Дякую за хоррший коментар🥹
Іванна, продовжуй, дуже важливо, щоб більше людей розумілися на урбаністиці
Єдине що - ти стараєшся переконати аудиторію, яка не згодна з тобою, або вагається (наприклад автомобілістів), але використання сарказму цьому заважає, так як більшість людей сприймуть це вороже і після цього зменшиться ймовірність того, що вони змінять свою думку)
Мені так сумно, що наші міста абсолютно знищуються автомобільною культурою, а я ще маю дипломатично пояснювати🥲. Це ж як з суворою українізацією…
Але дякую за хороший коментар🥹
автомобілісти не противники урбанізму, давайте повністю відмовимось від автомобілів, стане краще??? відповідь ні, просто терба навчити людей правильно користуватись автомобілями особливо в місті!
Як Ви їх навчите ? Коли вони настільки звикли до машин шо в магазин на сусідній вудиці на машині їздять. Треба вводити обмеження , щоб авто могли користуватися люди за окрему високу плату. Тоді їздити будуть тілтки заможні. Тим у кого зп не дозволятиме, змінять роботу на ту що у своєму районі, або нарешті добьються від керівництва віддаленого режиму роботи
@@АнастасияКузнєцова Ті, які живуть в хрущобах з мамками, продадуть і хрущобу, і мамку на додачу, але будуть їздити на кредитних ланосах, відчуваючи; "Я крутий! )
Я став автомобілістом пару місяців назад і думав так, як ти розповідаєш. Після відео дійсно задумався і згадав себе на місці пішохода. Єдина цінність автівки це можливість їхати на дальні дистанції за межами міста)) У місті хотілося б більше спокійних прогулянок, а не гонок.
Так, автомобілем зручно їздити за місто, подорожувати, поїхати за великими покупками. Але саме як добирання на роботу у час пік - це реальне зло. Я за можливість вибору, а реально її створює лише розвинутий громадський транспорт і інфраструктура. А коли можна добратися кудись лише машиною - це і є відсутність вибору. Тож я згідна з вами
Пробував їздити на велосипеді на роботу, в Києві з Оболоні на Шулявку. Це 15 км, в гору, в жару. Після такої поїздки працювати вже немає сил. Перед тим як змушувати всіх пересідати на велосипед, то треба спробувати як це. :)
Треба розвивати громадський транспорт з кондиціонерами, бо літом після громадського транспорту на роботу приїзжаєш спітнілий і втомлений.
Зараз, на жаль, в Києві без автомобіля ніяк. (Якщо що, я користуюсь платними парковка біла дому та біля офісу, в центр в 90% випадків їзжу на таксі)
Звісно, якщо все життя возив дупу в таксі, то 15 км на вело це ой як важко
А мне наоборот на велике больше нравится на работу ездить, я быстрее трамвая доезжаю.
@@romasiq друже, я майже кожні вихідні, в теплий сезон, накатую 60+ км, в голосіївському лісі на трейлах. З витривалістю все гаразд.)) Я кажу про дискомфорт та моральний стан. Велосипед не для всіх засіб пересування.)
@@volodymyrkucherenko6506 перша репліка була про немає сил, а не про дискомфорт
@@aleksandra8579 швидкісного?)
Біля моєї школи є дуже небезпечне перехрестя, і неодноразово школярів могли збивати на пішоході там. Абсолютно підтримую розвиток громадського транспорту як метро, тролейбуси, трамваї та нормальні автобуси. І особливо як велосепедистка підтримую розбудову велодоріжок, бо я все життя мріяла, що б я могла добиратися на велосипеді до школи, але там навіть стоянки для них не було.
Дуже класно, все чітко і по поличкам. Дякую за вашу працю
Дякую за хороший коментар🥹
Тай фокус теж на поличках)
Дуже класно.
Можна ще зробити серію роликів, де ти розкажеш про кожен аспект детальніше. Або наведеш приклади різних міст, і їх успішної урбанізації і розбереш всю їх історію)
боже нарешті це хтось пояснює для пересічних українців🙏🙏🙏 бажаю вашому каналу якнайшвидшого процвітання
Такими відео може нарешті зміниться світогляд українців щодо культу особистого авто)) Хотілося б побачити приклади (якщо в нас такі є) міст або районів, де хоч приблизно втілено в життя концепт 15-хвилинного доступу до всього необхідного. Дякую!
утопія) треба світогляд/ментальність (совкову) спершу змінити)
Я б сказав, що моє місто Рівне відповідає цьому критерію, окрім випадку маршруту спальний район - робота в центрі (хоча і тут можна вкластися в час на велосипеді).
Із нетерпінням чекаю дня, коли отримаю водійське посвідчення, та придбаю купе мрії)
Я думаю що для більшості (виходячи з їх потреб) в Київі майже всюди це втілено 15-хв.
@@РомаРомас-е1эхіба якщо роботу не враховувати, інакше заторів на мостах не було б
Боже, я кайфую від Вашого контенту! Це неймовірно цікава інформація, крутезне подання, все чітко, зрозуміло, доступно! Ви - чудовий спікер! Будь ласка, не зупиняйтесь! І тепер я зрозуміла, як наші українські міста могли б стати такими, як Ви пропагуєте, - зручними, комфортними, красивими й придатними для життя людей, а не автівок!
Це чудове відео, інформація має високу цінність для містян, треба запроваджувати зміни в містах та робити їх комфортнішими для життя
Не так давно відкрив для себе Ваш канал, але дивлюся майже щодня 1-2 відео, дууужееее цікаво. Нещодавно тіки робив невелику навчальну презентацію про візуальний шум (здебільшого в сфері дизайну), а тепер цікавлюся чому міста такі не зручні для пішоходів
Дякую за топовий контент!
Іванка, ти супер! Дуже подобається контент, все чітко та зрозуміло, одразу після відео аналізую своє рідне місто і розумію скільки ще потрібно вдосконалювати
На 100% згоден!!! Дуже хочеться щоб в Київі можно було нормально гуляти.
Дякую за відео!
В Київі я б не гуляв!)))
Коментар для підтримки просування каналу. Дуже корисна освітня інформація!
Дякую за відео. Змістовно, цікаво, корисно😊
В мене є автомобіль і я чесно не розумію істерії довкола автомобілів в головах наших людей, особливо коли ти живеш в місті з розвинутими трамвайними маршрутами.
Вранці на автомобілі їдучи на роботу ти стоїш в заторах, накручуєш 3 квартали поки знайдеш місце для парковки, то просто жах. Ще потрібно враховувати затрати на пальне, та ремонт ходової, бо дороги в нас скрізь однакові, особливо після зими😁
І в результаті одні нерви та купа втраченого часу...
Сів собі в трамвай і за 15-30 хв вже на місці.
Завдячуючи вашому каналу зрозумів, що всередині мене сидить урбаніст 🙂.
Дякую за Вашу працю👍
Живу в невеликому місті з населенням 300К. Маю авто, але вже 3 роки як купив самокат. Після того машина може кілька місяців простояти в гаражі. В ній немає сенсу. 99% часу, Я їжджу сам. Під будинком залишати на кожну ніч не хочеться, а якщо ставити в гаражі, то дорога на роботу по часу триватиме, як пройтись пішки. На самокаті доїжджаю за 20 хвилин. В моєму мікрорайоні зробили велодоріжки, то зараз взагалі швидко та безпечно стало добиратись. Тому підтримую думку, що треба не дороги розширяти, а вкладатись в пішоходну/вело інфраструктуру та громадський транспорт. Бо одна з причин, чого мені треба була машина, бо до місця моєї роботи йде лише 1 маршрут і то раз на 40 хвилин. На автобусі дорога до роботи може взагалі зайняти годину. Нагадаю, що на самокаті добираюсь за 20 хв. Але треба не тільки інфраструктуру піднімати, а ще й людям пояснювати. Бо велодоріжка є, але по ній постійно (особливо на переходах) снують люди і навіть не намагаються відійти. Так бісять!!!!
О, не очікував тебе тут побачити
@@BohdanVR666Цей український ютуб такий малий))
дуже дякую за ці інформативні відео! ви мене надихаєте цікавитись темою побудови міста та поглиблювати свої знання в цій сфері! величезне спасибі🩷
Дуже цікава точка зору. Дякую
Лиш сьогодні натрапила на цей канал, але вже переглянула декілька відео. Дуже цікаво та доступно пояснюєте. Дякую за це!
Дякую вам за такий контент! Лаконічно, дохідливо, українською. Продовжуйте робити відео за темою урбаністики, це дуже цікаво!
Супер креативно вирішено з біндером до мікрофона❤
це було чудове відео, дякую, що випускаєте такий класний контент ♥
Дякую за відео. Бути чесним, до цього мав зворотню думку - якісніші дороги, кращі розвʼязки без світлофорів і в місті стане легше їздити. Але подивившись серію ваших відео про урбанізацію і це відео, думку свою змінив. Приклади європейських міст, в яких здебільше дійсно комфортно і приємно перебувати - повні антагоністи містам в США, від яких я ніколи не був у захваті.
З приводу парковок завжди вважав, що вони мають бути підземними. І в ЖК і в ТЦ. В цього, звісно, є своя зворотня негативна сторона.
Єдине з чим не погоджусь так це те, що водій завжди неправий. Це не коректна побудова моделі взаємодії пішохода і автомобіля в корені. Взагалі, перекладання відповідальності обох сторін лише на одну, ще ні разу в історії питання не вирішувала. В даному випадку, пишохід має нести відповідальність якщо він переходить на червоне світло або в невстановленому місці. Адже, навіть на 30 км/год можна перетворити людину в котлету їдучи на габаритному транспорті.
Дяка велика за ваш контент!
Ви робите супер корисну справу, дякуємо вам за такі важливі та інформативні відео!🤍
Привіт від автомобіліста та велосипедиста з дуууже великим стажем. Цікаво,змістовно,розумно і адекватно!❤ в підтримку
Зазвичай не пишу коментарі, але зараз важливо написати його просто задля просування х)
Дякую за судовий контент!
штуку про "дупу зупинити легше ніж автомобіль" мені говорив лектор з ПДР в автошколі))))))
дякую за відео, дуже кльово!
Сходіть до іншого. Бо ймовірно він багато єресі вам наговорив
Ви молодець.))) Не розумів чому у мене гнітюче відчуття від перебування у Києві, чому мені не подобається Київ. А ви це пояснили з наукової точки зору і дуже просто і цікаво, Гарний відео матеріал.
Я не архітектор, підписався на твій канал з тиждень тому і мені дуже цікаво те, що ти розповідаєш, бо моє бачення міста співпадає з твоїм 😉🤗👨⚖
Чекаю на відео про паркани✌
Дякую за відео💫
Дякую за хороший коментар🥹
Цікаво, хочеться ще відео про можливий розвиток наших міст, тільки не Київ чи Львів а щось менш популярне, наприклад Запоріжжя
Дякую за цікаву інформацію. Ще один крутий україномовний канал в копілочку. ❤
не сприймайте за диз чи агресію, я просто хочу для вас прояснити дещо, бо добре що у вільній країні всі можуть мати особисті думки.
до минулого року не мав авто і був в повній впевненості що не матиму до кінця життя. коли з Києва їхали в чужому авто і лишили все нажите, врятувавши тільки кота, ноут і документи, то якось воно в голові перевертається, знаєте. і вже маючи це авто в особистому володіння розумієш щось чого раніше не розумів. тепер я і автомобіліст, і вважаю що це така ж любов і хоббі як і риболовля. риболовів меншість, ти ніяк не поясниш тому хто не ловить в чому прикол, поки людина сама не захоче і не зацікавиться.
як риболов то я знаю що ви точно праві за те що така побудова міста як зараз є дурною і неадекватною. ваш улюблений Амстердам є столицею стрітфішингу, є екологічно доволі чистим місто без авто. як риболов я тільки за зміни. зараз на набережній Києва досить важко рибалити. але, як автомобіліст я вже набагато рідше користуюсь іншим транспортом. і відмова від автомобіля - це дурість. стати Жаком Фреско і розповідати як буде гарно, коли мімто буде ось таким і таким, а майно.. а куди ж майно? люди вже мають авто і не відмовляться від них. вони увійшли до нашого життя. не факт що залишаться, але і ви, і ми того не побачимо.
інша справа нові покоління. якщо виховувати їх з розумінням навколишнього середовища, то можливо так станеться, що вони і не прийдуть до володіння авто.
мені зараз невідомо про концепт, який враховує всі реалії нашого побуту і пропонує (!) взамін щось, тим самим покращуючи аспекти життя, а не лише змушує на незручності.
так, є приклад Лондона, куди неможливо заїхати в центр міста (це просто дорого, навіть для місцевих), є приклад Амстердаму. але чи масштабування таких рішень можливо у нас? аж ніяк. треба шукати свій шлях.
і я помітив, що ви не берете до уваги демографічний аспект. перенаселення планети ніхто не відміняв. стара Європа має куди менше населення і тому співвідношення територій до душ населення куди краще навіть за ніше.
додам про Лондон. не все там так гарно - нові кільцеві дороги жахливо вплинули на те як люди їдуть на роботу і з роботи. попкультура їх вже підхопила і це чути всюди. згадуючи тільки Джеремі Кларксона можна на пальцях десятьох рук порахувати його нападки на рішення муніципалітету Лондона і їх політику щодо авто. що не роби, а 8 м-ів людей треба якось возити по місту.
Фокус пішов погуляти))
Але насправді крутий контент
Дякую за корисний контент! Прохання розкрити тему про відсутність світлофорів та збільшення швидкісного режиму у місті і що це нібито збільшує швидкість переміщення з точки А в точку Б на автомобілі. Дякую.
Про світлофори можу додати те, що вони не спиняють трафік, а відсіюють його та розрізають на менші потоки, з якими дорожній системі міста легше впоратися, тобто автомобілі не скупчуються в спробах подолати ділянку (що і спричиняє затори)... І варто ще зазначити, що важлива не стільки максимальна швидкість, а середня з урахуванням зупинок... Сенс робити менше пішохідних переходів та світлофорів, коли авто все одно десь біля якогось світлофора... Таке саме стосується і любителів послаблення швидкісного режиму
Чудове і інформативне відео з профуканим фокусом
Ура! Давно чекала відповідь на це питання...
Ніби все і так знаєш, але коли це проговорюється іншими словами, звучить по новому)
Майже з усім згоден, але ми впираємось в те , що громадський транспорт теж не дуже комфортний і має не всі маршрути або замість автобусів там гроби на колесах ( маршрутки ).
Тому, покишо я краще сяду в своє улюблене авто і зручно, спокійно доїду куди треба. Замість того щоб битися за стояче місце з бабулями в дверях забитої маршрутки)
В цілому відео сподобалось, особливо якість
Проте хочу зазначити що про площі було більш структуровано і послідовно)
А зрештою дякую за відео
Дуже цікавий контент! Рада, що натрапила на ваш канал, хоч живу не в Києві🫶🏻🌸
З усім цілковито згодна, як пішохід.Як автомібіліст, хочу підкреслити одне уточнення, автомобілі не зло самі по собі, лише шлях їх використання, поїхати за місто, перевезт речі/великі покупки ітд, це дійсно зручніше на автомобілі (прям до того сильно, що іноді неможливо інакше) плюс як вже писали в коментах про наші реалії на рахунок окупації і виїзду з міст, також власне авто перемагає, просто не їздити на ньому кожен день і всюди+комплексність проблеми на рахунок децентралізаціїї, як міста, так і країни. Щоб можливості для нормального працевлаштування і комфортного сучасного життя не були настільки сконцентрованні в осбласних центрах і столиці, то менше б ці великі міста завантажувались і жили б собі люди в комфортних маленьких містечках та селищах.
У мене була ситуація коли 1+1 кинули страйк за використання подібної підводки, краще спробуйте прибрати в ютуб редакторі. Ваші відео чудові ❤️
Дуже актуально, надзвичайно. Мені завжди було прикро, що в Києві нема такої набережної, як в Дніпрі
О я надіюсь що в Дніпрі за останніх 15років, повернули люки на шахти по серед дороги. І в Київі дофіга місць примикаючих до води, і авто чи дороги не проблема занедбаності ціх місць.
Дякую вам пані за навчальний контент. Продовжуйте в тому ж дусі, успіху.
дякую за це відео! додала пункт у «виконати до кінця життя» - взяти велосипед і об’їздити веееесь київ велодоріжками))
Іванка, дуже круте відео. Хочу жити в урбаністичному місці, дякую за твою роботу ❤
Проблема всіх схожих відео в радикалізації і примітивізації диспуту.
1. Є "жадібні" автомобілісти і "народні" піщоходи. Такий класовий підхід передбачає, що автомобілісти ніколи не ходять пішки далі ніж 50м, а пішоходам не треба переміщуватись з вагою більше рюкзака з ноутбуком.
2. І відповідно пропонуємо прості рішення типу обмеження швидкості, розвитку велосипедної інфраструктури і т.д. Автомобіль робимо предметом розкоші.
3. Але все не настільки просто. Я не знаю як можно перевезти 3 баули спорядження, інакше ніж в автомобілі.
Громадський транспорт -- ідеальний розсадник респіраторних інфекцій. Власне це одна із причин(разом з некомфортністю), чому після закінчення інституту я намагався ходити на роботу пішки. І шукав роботу таку, щоб я міг дійти до неї пішки.
4. Ну і підсумовуючи -- я хочу мати вибір, а не карго-культ Амстердаму. Бо в Нідерландах в 2 рази більше машин, ніж в Україні. Але в Амстердамі все чудово, бо це дуже збалансоване по інфраструктурі місто, де є вибір і можна обрати найзручніший засіб пересування.
От тут повністю згоден, з автомобілізацією треба боротись.
Але 30 км/год це якось надто радикально. По двору на такій швидкості нормально їхати, але на великі відстані - запаришся. У мене доставки наприклад стануть не по 15 хв, а по 30 кожна, а я і так не встигаю часто)
А 80 км/год це не просто по вулицям, а по магістралям всередині міста. По ним люди не ходять, отже і збити когось малоімовірно.
Пішохід має озиратися, тому що це питання *його* життя) Ясне діло що винним буде водій, якщо що. Але мертвим буде пішохід.
Чудово, грамотно й доступно ❤
Супер! Дуже інформативно і змістовно 🔥 Дякую за відео 😊
Класне відео але можна ще додавати багато що:
наприклад те,що автомобілі самі по собі мають бути (для тих, кому це реально необхідно і вигідно) і що немає на меті повністю винищити авто.
Ще можна додати,що через затори не можуть проїхати швидкі, пожежні, поліція (часто бачив в Києві).
Також час добирання до роботи зменшиться, якщо змінити співвідношення транспорту і авто.
Також паркування: ціна за підземну-наземну паркову, неможливість через запаркованість проїхати пожежній (також часто в Києві) ну і тд.
А взагалі картинки з США по парковкам круті, дякую
Дякую тобі за гарний випуск! Підтримую обома руками!
Напевно, щоб це розуміння дійшло до основної масси і вилилось в суспільний запит, спочатку Київ має досягнути дна, замкнувшись у суцільному заторі і транспортному колапсі. Тоді з'явиться шанс на переосмислення. А поки що впевнено рухаємось вниз 😢
Чесно кажучи я в шоці від водіїв, які нарікають на дороговизну паркування. В нас паркування дуже дешеве, порівнянно з тою ж Європою. Ще й дали можливість дуже зручно оплачувати, не треба нікуди йти шукати паркомат, шукати готівку, зайшов в Київ Цифровий натиснув кнопку і все
Додаток це звичайно дуже зручно але для просунутих користувачів, на мою думку треба мати альтернативний варіант оплати паркування для приїжджих та людей, що не мають смартфони. Щодо цін за паркування в Європі не знаю, але, наприклад, в Дубаї година парковки коштує 2-5 діргами, це 20-50 гривень. І в нас 35/год… На годину-дві залишити машину ок, але довше - буде вже бити по карману :(
Які класні відоси і класний канал ❤ ви супер
все по ділу, молодчинка!)
Дякую вам за контент!
В Еміратах раніше було поклоніння автомобілям. Тому зараз там важко без авто. Але за останні роки вони почали це змінювати. Почали робити виділені смуги для автобусів, почали трошки розвивати велоінфраструктуру. Почали робити відкриті торгові центри. Почали будувати пішохідні ЖК. Перед будівництвом мікрорайону, там спочатку будують дороги, парки, а вже потім будинки.
Звичайно не в усіх еміратах, а в "розвинених". Дубай і Абу Дабі.
Ого, це, до речі, відкриття для мене. Я прирівнювала їх до США, якщо не гірше.
Якщо маєте якісь посилання, щоб почитати про це, кидайте)
@@ivanna_mal звичайно, автоцентризм там ще на великому рівні. Особливо помітно в старих районах. Але нові: city walk, downtown, Creek harbour, festival city, la mer, ці маленькі райончики задають тренди. Безбарєрне середовище, велодоріжки, широкі тротуари. Завжди можна доїхати на ГТ.
Поки тільки з самокатами там зашкварно стало з 2022. Якщо не помиляюсь, то треба якісь права на них.
Але глобально на даний момент до пішоходів там може бути проблематично. Переходи на мільйон кілометрів, паркани і деякі дороги банально не перейти. Але знов таки. Я там прожив десь два роки і зашкварів було не дуже багато.
Бачив тільки один підземний перехід.
Багато надземних, але в 99% працює ліфт. А коли ліфт з кондьором, то взагалі пісня.
В більшості по місту я пересувався пішки, на метро і на самокаті. І можна ще на громадському електровелосипеді пересуватись. Теж офігенна штука.
дякую вам. вподобайке все правильно!!!
Повністю підтримую
Дякую!)
Протягом усього відео сподівався що автофокус отямится, але він схоже категорично проти🫠 P.S. Відео супер 🔥
Привіт
Дякую за вашу роботу
Я хоч і сам атоміліст але згоден з вами на 1000%
Сам зі Львова, жив в Києві 3 роки
то в Києві жах
Подобається як Львів останні роки почали більше під людей робити
Дякую за вашу працю
Лайк, підписка та дзвіночок у вашу оселю, пані Іванна)
До речі про парковки. У нас тут є ще одна хвороба автомобілістів, що має назву ГБО (машини на газу) і якщо парковка підземна/закрита, то в більшості з них заборонено паркувати машини з таким обладнанням з міркувань безпеки. Тому навіть якщо вологі мрії автолюбителів, які жадають БІІІІІІІІІІЛЬШЕ парковок, збудуться - вони все одно будуть паркуватись де попало.
А про будинки і прибудинкову територію то взагалі окрема пісня. Всі чомусь вважають, что хтось має все ідеально облаштувати замість них і звинувачують всіх на світі, але не себе. Але, знову ж таки, іншою стороною медалі є те, що якщо цими питаннями будуть займатись, власне, жителі - може бути ще гірше. До прикладу, я живу у дворі, який я ненавиджу. Я кожен день дивлюся на йобані гаражі, що розкидані хаотично по підвір'ї «бо мені треба машину ставить». На сараї які зроблені «бо мені треба». На клумби, огородженні вкопаними шинами "бо диви як гарно ж, ти не розумієш". І все це наслідки філософії «байдуже на все, якщо мені так зручно».
Нам треба міняти не лише закони, а і образ мислення людей.
Сподіваюсь, такі відео привнесуть хоч якийсь результат. Нам неймовірно не вистачає файних урбаністів.
Все вірно, підтримую. Автомобілі і їх володарі доканують місто.
Круто. Підтримую. Треба трохи покрутить налаштування звуку, бо сильне ехо. Ще б вдосконалити сценарій та пропрацювати над подачею, глядач швидко втрачає увагу, та до кінця тези не пам'ятає про шо був початок. А вмонтовані зображення прикладів це круто, більше таких.
Молодец, супер. Не закидай тікток, там більше охоплення аудиторії.❤
15:46 - окрім цього, широкі дороги і розв'язки означають більшу кількість можливих маневрів, а отже, вищий ризик виникнення конфліктних ситуацій, а вслід за цим і ДТП, смертності на дорогах. Ми ж не можемо знати, які дії зробить автомобіліст чи то справа, чи то зліва, чи то позаду, чи то спереду, адже приватний транспорт не є передбачуваним, на відміну від громадського, який їздить по чітко встановленому маршруту, який не повинен часто змінюватися і в нас досі чомусь вважають за спосіб пересування для бідних.
Живу в Варшаві. Є машина. Але 99% часу вона стоїть, і використовується тільки коли треба:
1. Перевезти щось велике, тяжке
2. Треба дістатися вночі і швидко (є ГТ нічний, але рідко ходить)
3. Треба дістатися в тяжкодоступне місце де немає ГТ, або треба робити 3 пересадки
4. Треба поїхати за місто
Весь інший час залюбки використовую ГТ, бо це:
1. Швидше (не завжди, але якщо це не ніч, то точно)
2. Зручніше (не треба шукати парковку)
3. Дешевше (не треба платити за парковки, і бензин)
13:35 Не згоден. Знову таки, є приклад Варшави, де шоссе проходить через місто. Але, воно огорожене шумоізолючими заборами, знаходиться внизу (або вверху), і це пришвидшує виїзд авто за межі міста. Тобто, не треба стояти в заторах в місті, якщо ти хочеш покинути його :)
Дякую!!!!!!!!
Чудовий контент, Іванно! Я цілком згоден з тим, що громадянський транспорт потрібно підтримувати та розвивати. Автівки з дитинства не люблю.
Цілком згоден з ідеєю розвитку пішохідного міста, але не згоден з презумпцією вини водія, це несправедливість та інша крайність. Дозвольте пояснити, чим обґрунтована вимога ПДР не вибігати на пішохідний перехід. Уявімо собі ситуацію: зламався світлофор для водіїв, у цей же час світлофор для пішоходів на цьому ж перехресті працює справно. Отже, з точки зору пішохода він перетинає регульований перехід на своє зелене, з точки зору водія він проїжджає нерегульований перехід, водій не бачить стан пішохідного світлофора, пішохід не бачить стан автомобільного світлофора. Водій зобов'язаний дати дорогу пішоходу навіть на нерегульованому переході. Як це зробити? Для цього потрібно побачити пішохода, оцінити напрям його руху та швидкість й усвідомити, що машина не встигне проїхати перехід, коли пішохід вийде на нього, то ж треба зупинитись. Отже, треба контролювати зону поза дорогою. Наскільки велика ця зона? Автомобіль, що їде 50 км/годину, екстрено зупиняється за 4-5 секунд, нормально зупиняється за 7-8 секунд. При швидкості 30 км/год відповідно 2 секунди для екстреної зупинки та 4-5 для нормальної. Розглянемо швидкість 30 як безпечнішу, Отже маємо час 2 секунди для екстреної зупинки та 5 для нормальної. Якщо пішохід йде, його швидкість становить 1 метр за секунду, то ж треба оглядати простір до п'яти метрів за межами дороги. Справний сконцентрований водій може оглядати менше, але не менше двох метрів. Якщо пішохід біжить, то його швидкість становить 4-5 метрів за секунду, отже потрібно оглядати простір 10 - 25 метрів за межами дороги. Це фактично неможливо. З цієї ж причини ПДР забороняє велосипедистам їхати по переходу. Перепрошую за лонгрід.
Я живу в маленькому містечку і тут все дуже близько, їхати машиною є сенс лише щоб швидко розвезти дітей-батьків або привезти щось важке. Але я хочу купити машину саме для поїздок за місто або до сусіднього міста за покупками/розвагами. Думаю, це гарний баланс: мати власний транспорт, але використовувати його не щодня.
В цьому і суть!
Дуже класно
Дуже цікаво слухати! Разом з тим виникає питання: що робити пересічним громадянам для поліпшення ситуації?
Зробити проїзд дорогами платним, чим більше затори тим більше ціна.
Ніхто з них не платить за це, але всі користуються.
Я велосипедист з Києва і я дуже радий новим велодоріжкам
Так банально, але чому цього не розуміють. Невже до суспільства дійде це тоді, коли у нас буде США на мінімалках?
Дякую за хороший коментар🥹
В США не також не сильно дійшло
Ви знаєте що таке прогрес? Ми нічого Ноаого не вигадуємо. У людей не було можливості купляти машини і подорожувати, всі були однакові. Зараз з’явилася така можливість.
Потрібно перебудувати всі міста
Але це буде робитися поступово.
Ви ж чомусь дивитеся Ютуб а не телік з марахвоном)))
швидше б уже в нас було США на мінімалках
клас, так хочеться ще, щоб озвучені вами ідеї бралися до уваги міською владою(Київ) і впроваджувалися в життя
Лайк за корисний український контент
Звучить логічно. Цікаво для мене, як людини яка проживає в Києві і бажає робити простір для себе та своєї сім'ї комфортнішим для життя.
Але що потрібно робити, щоб йти в напрямку таких змін? Якщо чесно, без конкретних цілей та якогось роадмапу по їх досягненню ця інформація так і лишається теорією.
І так як не видно, як на це можна вплинути, то чисто із психології напрошується - "не докопуй себе тими питаннями, на які ніяк не можеш вплинути".
Якщо будете втілювати якісь конкретні проєкти, я буду радий особисто з ними допомогти, а поки дякую, що піднімаєте ці важливі теми.
11:08 на дорогах де дозволено 50км/г автомобілі їдуть під 20-30км/г, і я їжджу з ними на велосипеді в одному темпі.
Біля зоопарка прекрасний паркінг. Ти і машину в безпечному місці лишаєш і крайню смугу на Берестейському проспекті не перекриваєш. А не що люди не хочуть платити за парковку - то треба більші штрафи за неправильну парковку і/або евакуацію авто.
Все це знав і раніше, але дуже радію, що з’явився ще один канал про урбаністику!
Додам до теми: насправді багато урбаністів мають своє авто) Просто в них вистачає розуму не використовувати його кожен день при найменшій нагоді, бо це неефективно.
А на швидкість 80 є петиція про відміну того рішення, номер 11908. Буду вдячний якщо згадаєте в одному з випусків❤
а чим вам заважає швидкість 80 на 6смугових магістралях? Давайте там 30 зробимо, щоб двигуни працювали максимально не ефективно і більше газували. Щоб заміть стого, щоб подолати кілометр шляху за 1.5 хвилини (умовно), то на це треба буде 3хв.. Робочих циклів на 2 передачі скільки авто зробить в порівнянні з 4-5 передачою на ту ж відстань не задумувались в різниці?
По 1-2-4 полосним дорогам ніде немає 80швидкості. А в деяких місцях і за бажанням більше 20-30 не поїдеш, хоч і дозволені там 50 формально.
@@ДімаМонтереєнко наприклад тим, що магістралі це концептуально заміська річ. В містах є тільки вулиці на яких присутні не такі швидкі та міцні учасники руху - пішоходи, велосипедисти, громадський транспорт. Є ще така штука як маневрування, в містах воно неймовірно щільне. Бачте, ваша аргументація за високу швидкість полягає у ефективності авто яке рухається тільки прямо. Аргументація проти зачіпає значно більше факторів і вони переважно про безпеку.
Мова про те, що швидкості 50-60 в межах міста цілком достатньо. Це оптимально і для ефективності авто, і для безпеки.
А якщо хочете пограти в пересмикування - а давайте встановимо ліміт 130. Буде швидше, ефективніше, буде класно👍
Я все одно не зрозуміла, як мені дістатися з Березняків на Виноградар згідно цієї концепції. Громадським транспортом - це 2 години, і ці 2 години вам дуже не сподобаються, машиною - 40 хвилин, велосипедом - давайте не обманювати одне одного. Київ дуже велике місто і частина запропонованих рішень могла б спрацювати, але не тут. Розбудова громадського транспорту - супер, заборона висотної забудови - супер, місто 15 хвилин - так це і так по суті є. Але у критиці автомобілістів я впізнала себе, до того, як склала на права))
Ну тут два моменти. По-перше, треба зробити так, щоб людям не доводилося їздити з Березняків на Виноградар *кожен день*.
По-друге, зробити розвинену систему громадського транспорту, яка зможе швидко доставляти пасажирів між районами.
@@LeChat_Oleksii да ясно, що можна зробити краще, але говорити про те, що прямо зараз треба відмовитись від автомобілей та пересісти на альтернативні види транспорту - це нереалістична утопія. Якщо розпитати водіїв, для чого їм потрібне авто, виявиться, що частину їх потреб без авто або не закрити взагалі, або це економічно недоцільно
@@efgvhb так ніхто і не каже)
З приводу температури від асфальту (літом), знаю багато мешканців великих міст які тікають через спеку в меньші міста або села, відсутність озеленення і велика площа асфальтованих покриттів впливає на підвищення температури і зміні клімату в наближених до міста районів+ використання машин і життя біля ШОСЕ В МІСТІ є не комфортне через постійний шум від колес(цей шум повинні вбирати дерева, кущі, насадження)
Все це має право на життя. АЛЕ.. таке питання: ось є молода матуся с маленькою дитиною, наприклад. Котра хоче з позняків переміститися, скажімо, на поділ. Я ж думаю тут зрозуміло будет, шо на велосипеді вона туди ніколи не поїде. А тим самим автобусом чи трамваєм це буде дуже не зручно. Бо дитячий візок, іграшки, баночки-скланочки і ще ціла купа всього шо треба з малою дитино. Тому, на мою думку, заклик типу "нафіг вам авто, це ж не екологічно, пересідайте не вєлікі" це на стільки ж безглуздо як і заклики типу "нафіга нам велодоріжки, краще б ще один міст через річку побудували"
Нікуди ми не дінимось вот автівок бо це зручно коли треба поїхати на досить велику відстань з якимись речами і т.д.
Завжди будуть тупі мажори котрі вночі намагаються "реанімувати" своє відро з ботлами у спальнику так шоб всі чули
Завжди будуть дебіли пішоходи, которі вирішили шо вони безсметрні
Тому треба як завжди шукати баланс та банально адекватно та добропорядно відноситись один до одного
Бо затори на дорозі не від того шо машин багато, а від того шо хтось один вирішив шо йому треба більше всіх і хай весь світ почекає
Така моя власна думка :)
Амстер, Копенгаген плоскі як тарілка. Там можна і великом. Піднятися з Подолу на Печерськ, з вокзалу на Ярвал, з Деміівки на Звіринець великом зможе пара відсотків громадян.
Навіть на тому ж лівому березі великом ще більш менш можна, з правим не так пощастило
Цюрих, Женева, Базель, Відень, Стокгольм, Осло, Хельсінки - зовсім не пласкі. Але рівень велосипедизації в цих містах складає від 6 до 18%. Порівняно з київським 1% це суттєва різниця. Але в тих всіх містах хороша якщо не чудова велоінфраструктура та фізично безпечна дорожня інфраструктура. Крім того, в епоху передач, гідро/електро-підсилювачів, електробайків, самокатів та інших моноколес рельєф кагбє взагалі не питання. А от наявність безпечної інфраструктури - ще й яке питання...
спокійно їжу по правому, немає проблема) трошки привчитися і все буде гуд
Постійно стараюсь донести таку думку до оточуючих
Ви змогли структурувати мої думки і почуття чому ж мені так не охоче їздити по Києву і там гуляти . Доходить до того що хочу переїхати подалі від Києва аби не страждати тут . Бажаю вам більше глядачів які теж будуть цікавитися такими питаннями .
Однозначно змогли, я задумалась над цією темою…ніколи не спадало на думку. А тепер думаю чому це я маю так багато ходити так це через ці кляті довгі дороги і широкі. Привіт з Кривого Рогу, тут з автобусами і транспортом для пішоходів взагалі біда….
дякую за класне відео! підтримую все сказане, окрім "міф, що автомобілі покращують економіку"... на які дослідження ви спираєтися, що автомобілі шкодять економіці? І чи можете ви назвати країну в Європі в якій найменьше авто на душу населення?