Budujemy Kampera - Jaki materiał najlepszy do ocieplenia? Testujemy 8 materiałów.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 сер 2024
  • 🚚 Jak samemu wybudować Kampera - bit.ly/3m46kGy
    👌 Sklep Kapitana z akcesoriami do Kamperów - sklep.kapitanp...
    Zapraszam na odcinek na temat ocieplenia kampera. Będziemy testować 8 różnych materiałów takich jak
    Wełna mineralna, alufox, mata kauczukowa, styropian, pianka budowlana, pianka polynor, masa butylowa, styrodur xps.
    Z plastikowych pojemników zrobiliśmy mini kampery. Do środka włożymy nagrzane wkłady. NA koniec przeprowadzimy test chłonności wody.
    Pianka budowlana okazała się słąbo przylegać do powierzchni pionowych, w porównaniu do pianki polynor. Wewnątrz pianek powstawały puste przestrzenie. Następnie zważyliśmy wszystkie materiały.Jaki materiał okazał się najlepszy do bodowy Vana? Zapraszam na film w którym podzielimy się z Wami naszymi wynikami oraz wnioskami.
    Czas i Koszta - docs.google.co...
    Wyniki badania - docs.google.co...
    Wesprzyj kanał - / @kapitanprzyczepa
    Strona Internetowa - www.kapitanprz...
    Oprawa wizualna kanału - Kuba Qbi Strumiński - www.behance.ne...
    Facebook - KapitanP...
    Instagram - / kapitanprzyczepa
    Przyczepa - Bailey Peagan Champagne 2003r
    Panel słoneczny 150 W
    Akumulatory 115 - BPower
    Kamera pierwsza -Sony A7III + Sigma 16mm f/1.4
    Kamera druga - GoPro6
    DRON - DJI Phantom 4 PRO
    Auto 1 - Renault Megane II 2004 1.6 + LPG 113 KM
    Auto 2 - Fiat Doblo 2009 1.9 JTD 120 KM
    Projekt i budowa strony internetowej - freshmouse.pl

КОМЕНТАРІ • 553

  • @Booyamakashi
    @Booyamakashi 4 роки тому +18

    Zdecydowanie poczytajcie o matach bitumicznych/butylowych, do czego sluza i jak ich uzywac, bo jak tak dalej pojdzie to bedziecie testowac czy wycieraczki samochodowe beda dobrym plugiem snieznym, a hak holowniczy mlotem pneumatycznym.

  • @adampolak2068
    @adampolak2068 4 роки тому +13

    na poczatku pomyslalem ze szkoda czasu , po obejrzeniu jednak dochodze do wniosku ze jest to fajny materjal pogladowy .
    chyba pierwszy taki na youtube !! brawo !!!!

  • @_ukasz_7313
    @_ukasz_7313 4 роки тому +46

    Super testy i nie przejmuj się jak ktoś narzeka. Te materiały są super dla osób, które w ogóle nie mają pojęcia, a chcą to zrobić dobrze.
    O to właśnie w tym chodziło, żeby to zrobić na spokojnie, bez stresu i przemyślanie.

  • @piotrmayniak-inzynieria8747
    @piotrmayniak-inzynieria8747 4 роки тому +6

    Hej Panowie. Świetnie prowadzicie swój program. Nawet moja żona, jak was 3 minuty posłuchała przypadkowo to was polubiła. W kwestii materiałów izolacyjnych to może spróbujcie materiały typu membrany. Z wilgocią pomiędzy blachą, a konkretnym izolatorem nie wygracie jeżeli nie będzie izolacji w postaci powietrza, którego cyrkulacja będzie naturalnie osuszała przestrzeń pomiędzy blachą a izolatorem

  • @krydu
    @krydu 4 роки тому +11

    Dla mnie idealny moment na taki cykl. Jesteście ode mnie o dwa kroki do przodu (jestem na etapie szukania autka) i tylko czekam kiedy wrzucicie nowy odcinek :) Test bardzo fajny i przydatny.
    Proponuję przy odcinku o elektryce/solarach zrobić test regulatorów ładowania z solara oraz zasilaczy/ładowarek ze słupka - testy oczywiście z Mr Akumulator :)

    • @user-ck8pq8pq4x
      @user-ck8pq8pq4x 4 роки тому +1

      Ma tak samo jak Ty :) Szukam L4H3.

    • @tomekwywio8733
      @tomekwywio8733 4 роки тому +1

      @@user-ck8pq8pq4x Ja szukam zdrowego LT maxi w sdi

  • @zotyhak9588
    @zotyhak9588 4 роки тому +1

    Kto daje Kapitanowi łapku w dół kurteczka nie rozumie gość się stara i wiele ciekawych rzeczy tłumaczy myy poświęca czas. Osobiście nie uznaje żadnej łapki paznokciem w dół dla Kapitana. Jestem z Rzeszowa i w żaden sposób nie jestem znajomym Kapitana.. Kapitanie tak trzymaj i łapka w górę 👍

  • @cabkris9633
    @cabkris9633 4 роки тому +32

    Wielkie dzięki za ten materiał. Świetna robota 💪

  • @lazlo.d8694
    @lazlo.d8694 4 роки тому +19

    Maty bitumiczne daje sie po to zeby blacha nie rezonansowala.Pianke powinienes klasc warstwami i spryskiwac woda zeby sie utwardzila.

  • @pennyloock
    @pennyloock 4 роки тому +1

    Robi się coraz ciekawiej. Fajne te porównania. Plus ten dokument . Życzę dużo wytrwałości

  • @jabolkg
    @jabolkg 4 роки тому +3

    Konkluzja tego testu jest następująca. "Jeśli chodzi o pianki wszystko zrobiliście źle"
    1. Piankę budowlaną można położyć nawet na pionowej ścianie zachowując umiar.
    2. Piankę budowlaną położymy tylko w odpowiedniej temperaturze, minimum to 19 stopni a nie jak u Was 12. Można po prostu pojemniki z pianą wygrzać w wiadrze z gorącą wodą.
    3. Pianka wężykowa jest gó..o warta, zero kontroli przy nakładaniu, ta sama pianka w wersji pistoletowej zachowa się zupełnie inaczej.
    4. Zanim użyliście Polynor'a wystarczyło wklepać w Google hasło "Polynor" od razu byście wiedzieli, że to tzw izolacja natryskowa a nie pianka budowlana, oczywiście jest też multum filmików pokazujących jak się ją aplikuje.
    Podsumowując już się nie mogę doczekać tego klejenia styroduru na ścianach ducato ;)
    Od siebie podpowiadam. Wiedzą techniczną nie grzeszycie, idźcie do specjalistów ocieplających poddasza pianą PUR wezmą koło 2tys i zrobią całą budę z agregatu. Wy za materiały wywalicie minimum 1200zł a efekt końcowy będzie ..... nieadekwatny do nakładu pracy i środków.

  • @regularmen2969
    @regularmen2969 4 роки тому +1

    Kurła wielkie dzięki za ten wkład pracy i przeprowadzenie tych testów, to naprawdę ułatwi dobranie materiałów izolacyjnych, szczególnie że każdy ma swoje zdanie a takich testów jak ty zrobiłeś nikt nie robił na taką skalę pozdrawiam i dzięki !

  • @pawekxp5041
    @pawekxp5041 4 роки тому +3

    Świetny test. Zapowiada sie bardzo ciekawa seria filmików. Nie moge się doczekać 😉

  • @wojtkow
    @wojtkow 4 роки тому +36

    Pianka Polynor była źle nakładana - nakładanie warstwami to jedno, ale temperatura to drugie. Im niższa tym więcej potrzeba na jej pełną polimeryzację (u Was jeszcze rosła po zaczęciu testu). Dodatkowo opakowania muszą mieć minimum 18 stopni (ludzie wkładają puszki do letniej wody przed aplikacją w niskiej temperaturze).
    Masa bitumiczna jest stosowana jako pierwsza warstwa na blachę, żeby ograniczyć rezonans blachy (dzwonienie mówiąc popularnie). Do tego stosuje się ją w car audio i do tego przydaje się w kamperze. Nie ma większych właściwości ocieplenia ale spore wygłuszenia pewnych częstotliwości.

    • @zichermarek
      @zichermarek 4 роки тому

      Bardzo cenne informacje dzięki zajmujesz się tym czy poprostu z własnej praktyki zabudowy swojego kamperka???pozdro marek

    • @wojtkow
      @wojtkow 4 роки тому +2

      @@zichermarek Nie, nie. Jestem całkowitym amatorem. Polynora używałem żeby docieplić garaż teściowi i przestudiowałem instrukcję (i filmiki na yt). W sumie fajnie się spisał. A co do mat wygłuszających w car audio - to kto tym się nie interesował jak był młody :) Własnego kampera dopiero planuje - jestem na etapie wyboru bazy i zbierania elementów. Niestety o dobrą bazę trudno (jak się ma ograniczony budżet) więc jestem ciekaw co kupi Kapitan.

    • @zichermarek
      @zichermarek 4 роки тому +1

      @@wojtkow mam boxera na sprzedaż 2006r klima webasto dużo elektryki wysuwany boczny stopień automat 200najechane z książką orginalnie bez kręcenia km i dużo dodatków gdzbzś reflektował!?! to taki tylko mój długi jakim jezdzi para filmowców z Warszawy którzy byli w odcinku u łukasza z podróżowania pozdrawiam

    • @wojtkow
      @wojtkow 4 роки тому

      ​ Marek Zicher Jeżeli to jest H3 (najwyższy) to wyślij mi szczegóły na maila (mój nick @ gazeta. pl)

    • @zichermarek
      @zichermarek 4 роки тому +1

      @@wojtkow witam dzwoń jutro rano do mnie jak będziesz chciał pozdrawiam marek 607786886

  • @pawerossi3805
    @pawerossi3805 4 роки тому +1

    Super za poświęconą pracę. Naprawdę świetny materiał, wielkie dzięki za skrupulatność i chęci :)

  • @shakiladario5493
    @shakiladario5493 4 роки тому +3

    Super odcinek. Brawo. Masa przydatnych informacji .

  • @EUROBESTPL
    @EUROBESTPL 4 роки тому +7

    Jako show - Ok, Wiedza i wykorzystanie praktyczne - żadne. Totalne pomylenie z poplątaniem. Macie Rację w jednym Musicie się dokształcić. Alufox i wszystkie maty z folią aluminiową działają super ale ze szczeliną powietrzną.Odbijają promieniowanie. Idealnie było by ją przykleić na karoserię, później szczelina powietrzna np. folia bąbelkowa ,wszystko przykryć folią paroizolacyjną a na to zabudowa typu sklejka lub panele. i wówczas spełniła by swoje zadanie .Ale.. trzeba pamiętać że blacha samochodu potrafi nagrzać się do 70 stopni a wówczas nasza przyklejona folia zacznie się odkształcać i ...wiadomo. Stosowanie jej jako ostatnia warstwa pod wykończenie daje nam tylko efekt wizualny połączony z "wiarą" że działa. Maty kauczukowe np Armaflex świetnie wygłuszają, ale nie chodzi tu o wygłuszenie zewnętrzne ( tak żeby nie było słychać na zewnątrz co się dzieje w kamperze, ale wygłuszenie samej blachy która jak jest pusta to bardzo rezonuje. Wystarczy uderzyć w pustą karoserie - dudni jak bęben. Armaflex zwłaszcza samoprzylepny jest więc dobrym rozwiązaniem Może być stosowany miejscowo jak również na całej powierzchni jako termoizolacja Najlepiej sprawdza się w izolacji dachu
    Styropian ze względu na niską temperaturę topnienia ( ok 70 stopni) oraz znaną upierdliwość w zastosowaniu również odpada dodatkowo ma strukturę otwartokomórkową więc chłonie wodę, Styrodur jest Ok, ma bardzo dobre parametry izolacyjne i nie chłonie wody (ma zamknięte komórki ) Wada to sztywność trudności z układaniem ale jest często stosowany w połączeniu z piankami Z pianek które pokazywaliście to jedynie POLYNOR lub jego trochę tańszy odpowiednik IZOPLUS To specjalne pianki poliuretanowe do ociepleń zamkniętokomórkowe , łatwe w aplikacji dzięki specjalnym dyszom. Warstwa 5 cm tej pianki ma takie właściwości jak 12 cm styropianu
    Generalnie fajnie że temat poruszacie bo nawet na zachodzie są różne szkoły i polecane metody. W Polsce te pianki pokazały się stosunkowo niedawno ale stają się coraz bardziej popularne pomimo stosunkowo wysokiej ceny . Wydajność przy warstwie 5 cm około 1m2 czyli średniej wielkości bus to około 1000 zł Pozdrawiam i czekam na dalsze "wygłupy" a może nie może co bardziej na serio!!!

    • @tomekkasprzak9141
      @tomekkasprzak9141 4 роки тому

      Marek Pietrzak jaką konkretnie piankę polecasz?? I metodę nakładania, czy można tylko odtłuścić blachę, czy trzeba zmatowić?? Czy na piankę można bezpośrednio przykręcić np sklejkę, czy trzeba użyć jakiejś folii paroizolacyjnej?? Pozdrawiam

    • @EUROBESTPL
      @EUROBESTPL 4 роки тому +2

      @@tomekkasprzak9141 Obie pianki produkowane są w Rosji i mają te same właściwości (powstają w wyniku zmieszania poliolu i izocyjanianu) POLYNOR jest bardziej znany i zawsze było droższy Obecnie jednak w wyniku konkurencji cena praktycznie się zrównała i np paczkę Polynoru (12 sztuk) można kupić już poniżej 400 zł
      Ponadto pokazują się już pianki w wersji Home czyli wężykowe ( nie trzeba używać pistoletu) Co do aplikacji to podłoże czyli blacha powinna być umyta i odtłuszczona oraz SUCHA Nie musi być zmatowiona - przyczepność jest bardzo dobra. Ważna jest również temperatura powinna być powyżej 15 - 18 stopni
      Teoretycznie można stosować od 10 stopni ale wówczas lepiej podgrzać puszkę w ciepłej wodzie. Stosując klasyczny Polynor pojedyncza warstwa nie powinna być grubsza niż 3-5 cm Po położeniu pierwszej warstwy powinniśmy ją zrosić mgiełką wodną. Następna warstwa po 30 - 40 minutach Całkowity czas utwardzania w zależności od temperatury - minimum 24 godziny. Przykręcając warstwę zewnętrzna np sklejkę powinniśmy zostawić odstęp minimum 10 - 15 mm. (Pod wpływem temperatury powietrze zawarte w piance minimalnie się rozszerza) Nie zakładamy folii bo i tak nie będziemy w stanie utrzymać idealnej paraszczelności . Pianka zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur -60 + 125 stopni wiec idealnie nadaje się do stosowania w dociepleniu samochodów i przyczep. Pozdrawiam

    • @tomekkasprzak9141
      @tomekkasprzak9141 4 роки тому

      Super, bardzo dziękuje za info

    • @lipopolitanczyk5083
      @lipopolitanczyk5083 4 роки тому

      Polecam sprawdzic mate isobooster
      Jest to mata warstwowa i eliminuje zastosowanie paroizolacji

  • @fabrykamaszyn5538
    @fabrykamaszyn5538 3 роки тому +1

    Świetny test! Który dowodzi że praw fizyki nie oszukasz. Mowie tu konkretnie o styropianie, a alufoxie. Tyle zwolenników alufoxa po mnie,,jechało" kiedy ja twierdziłem że jednak jest lepiej ocieplić styropianem. Mowie konkretnie o przyczepie Niewiadów, czyli nie ma problemu z układaniem go. Tak jak wspomnieliście 10 cm. styropianu - jasne. Jakoś nie widzę w komentarzach wyznawców alufixa. Naprawdę super namacalny test.

  • @michapolowczyk9688
    @michapolowczyk9688 4 роки тому +2

    Dobra robota chłopaki byle tak dalej.

  • @misiaty666
    @misiaty666 4 роки тому +13

    Moim zdaniem po waszym filmie ja bym połączył trzy ostatnie opcje. Czyli ta pomarańczowa pianka i xps a na to jedną warstwę tego materiału kauczukowego. Wtedy połączycie właściwości termiczne jak i koszty a zyskacie sensowniejszą izolacje dźwiękową.

  • @mariuszja7704
    @mariuszja7704 4 роки тому +6

    Jeżeli szukacie materiału podobnego do styroduru poszukajcie płyty PIR/PUR , twardość większa od styroduru , współczynnik ciepła również bardzo dobry a cena.... w 2 klasie na znanym portalu można w rozsądnych pieniądzach kupić

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому

      Oooo sprawdzę. Pozdrawiam

    • @piotrdebicki1176
      @piotrdebicki1176 4 роки тому

      Mam u siebie na podłodze PIR i tej zimy sprawdziła się super, a montaż z budową drewnianej ramy wokół był szybki i nie wymagał sprzątania jak po reszcie, materiałów (na górę i tak położyłem folie paroizolacyjna).

    • @polarultra7782
      @polarultra7782 4 роки тому +1

      @@piotrdebicki1176 Do tego pianka zamknietokomórkowa PUR uzupełni szczeliny i będzie grało.

  • @sebastianpl8813
    @sebastianpl8813 4 роки тому +1

    Witam. jesteście rewelacyjni,czekam na dalsze odcinki.Pozdrawiam.

  • @mateuszkiec5558
    @mateuszkiec5558 4 роки тому +1

    Proponuje do testów dodać jeszcze piankę tapicerską. Można dobrać dowolną grubość i gęstość (T20, T30), bardzo prosto się układa na dużych powierzchniach (duże arkusze), a w związku z tym że jest elastyczna można ją uszczelnić wszystkie zakamarki.

  • @kasalolek
    @kasalolek 4 роки тому +2

    Zadaniem mat butylowych i bitumicznych nie jest wyciszanie dźwięków a absorpcja drgań blachy które podczas jazdy przy dłużej prędkości w vanie generują huk. Stosuje się do tego ten ciężki materiał aby blacha nie mogła wpaść w wibrację, a jak już wpadnie żeby je szybko wytraciła. Typowo do wygłuszeń akustycznych używa się miękkich materiałów o dużej powierzchni (pofałdowanej, wypustkowej itp) fala akustyczna rozprasza się na takim materiale w różnych kierunkach co doprowadza do wygłuszenia.

  • @janekkowalski1767
    @janekkowalski1767 4 роки тому

    Wspanialy material , niesamowity pomysl, niesamowita pomoc nie tylko dla buduowania kamperow. Dzieki za taki odcinek.

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому

      Fajnie że odcinek się przydał Pozdrawiam serdecznie

  • @manius1234
    @manius1234 4 роки тому +3

    Super odcinek!👍Pozdrawiam 🖐

  • @VincentVan2
    @VincentVan2 4 роки тому +3

    Obejrzałem odcinek, więc edytuję komentarz :) - Po pierwsze bardzo fajny pomysł na temat odcinka, pomocny dla budowniczych kamperów. Jeśli chodzi o alubutyl, to on ma taką funkcję, że nakleja się go na blachę i on zwiększa jej masę, przez co blacha nie rezonuje w trakcie jazdy - używa sie go pod piankę kauczykową tyko po to, żeby oba materiały izolowały od dźwięku. Tak mam u siebie. Ogólnie myślę, że dobrze wybraliście polynor lub wełnę w workach, ale nie odrzucałbym alufoxa albo innej, podobnej dodatkowe warstwy, która ma w sobie aluminium - (mogą być koce ratownicze) - w każdym razie coś, co nie przepuści promieniowania dlugosci fali, ktore przechodza przez blache :) . Pozdrawiam!

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому +1

      No właśnie muszę poczytać coś o tym promieniowaniu podczerwonym. Pozdrawiam

    • @buska72
      @buska72 4 роки тому

      Witam a w czym przeszkadza promieniowanie podczerwone jeśli mogę prosić o wyjaśnienie?

    • @VincentVan2
      @VincentVan2 4 роки тому

      @@buska72 nie jestem juz pewien czy to jest na pewno podczerwone, w kazdym razie teoria jest taka, ze jest jakas dlugosc fal, ktora przechodzi przez blache, a nie przechodzi przez aluminium. Te fale przenosza energie, która nagrzewa kampera.

    • @buska72
      @buska72 4 роки тому

      @@VincentVan2 Dziękuję :)

    • @dancomando
      @dancomando 4 роки тому

      Z materiałami odbijającymi jak alufox jest ciekawostka że komora silnika była wyklejona taśmą ze złotem

  • @robertwawrzen1037
    @robertwawrzen1037 4 роки тому

    Bardzo wartościowy film. Dziękuję i czekam na jeszcze.

  • @przemysawpacaa3299
    @przemysawpacaa3299 4 роки тому +3

    Witam Panowie!
    Również myślę o pianie PUR. Znajomy ociepł duzy garaż blaszany i powiem że po nagraniu w zimę było ciepło. Pozdrawiam i powodzenia ;)

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому

      Zobaczymy zobaczymy będziemy testować. Pozdrawiam

  • @Zzosia.a
    @Zzosia.a 4 роки тому +4

    Wow super odcinek

  •  4 роки тому +1

    Koniecznie wypróbuj piankę PUR. Wiele osób na CT w ten sposób ociepla vany. Ważne żeby była zamknięto komórkowa nie chłonie (ponoć) wilgoci i jest niepalna. Piankę zamknięto komórkową można też kupić w puszce. Testuj dalej, fajnie się ogląda. Pozdrowionka 😉

    • @danielwojtanowski1552
      @danielwojtanowski1552 4 роки тому

      Piana PUR jest palna, ale jest też samogasnąca. Tzn. gdy odejmiesz źródło ognia, przestanie się palić. Pozdrawiam.

  • @robert280866
    @robert280866 4 роки тому +1

    Cześć, dowiadywałem się na szybko o pinkę pur ( do ocieplania poddaszy itp) są o komorach zamkniętych i otwartych jedną z nich która nie absorbuje wilgoci izolują samochody chłodnie. Cena to ok. 50 za 1mk na grubość 20 cm. Na dużego busa iveco koszt to ok. 600 pln

  • @James_Cook_Explorer
    @James_Cook_Explorer 4 роки тому +5

    wilgoć powstaje na styku punktu powstawania rosy więc w naszym przypadku będzie to blacha z ociepleniem twardym, najlepsza chyba jest wełna i to bez worków bo w moim prawie 40 letnim blaszaku wszystko było pordzewiałe oprócz ścian.

  • @zedjtro4097
    @zedjtro4097 4 роки тому +5

    Proszę o więcej pozdrawiam !! Myślałem o izolacji a teraz nie wiem to czego I jak !? Dzieki Panowie :)

  • @wojtekkowalski498
    @wojtekkowalski498 2 роки тому

    Mata butylowa, styrodur, wypełnienie szpar pianką nieskoprężną do klejenia styroduru i na to alufox i taśma na łączeniach. Ciepło, cicho i przyjemnie.

  • @patrykw4335
    @patrykw4335 4 роки тому +1

    Jest jeszcze jeden materiał sprawdźcie tzw kingspann w Anglii stosowane na izolacje połączenie pianki i foli aluminiowej. Łatwe w obróbce wystarczy nóż i pilka. A co do pianek to działają jak są w zamkniętych przestrzeniach gdzie nie mogą się rozprężyć wtedy dobrze izolują a testy po co najmniej 24h wtedy mają pełną wytrzymałość. P.s. i tak świetna robota

  • @rafar2564
    @rafar2564 4 роки тому +3

    Uwielbiam te Wasze testy :-) Duży lajk :-)

  • @rbpolska
    @rbpolska 4 роки тому

    Kapitan ze swoim "Bosmanem" to dopiero jest tandem i to, czego do tej pory nie było. Lepiej, zabawniej, błyskotliwiej, bardziej przemyślanie i ciekawiej. A "Bosman" niedługo przerośnie Kapitana i będzie Bosman Kamper a nawet Admirał Kamper. Fajnie czekam na więcej i pozdrawiam.

  • @mobilepiotr
    @mobilepiotr 4 роки тому +2

    Michał zajebisty test....szacun stary 😘😍👍👍👍

  • @darekjaskulski3375
    @darekjaskulski3375 4 роки тому +1

    Dziury z powietrzem w piance też izolują. Pianka która użyłeś nie służy do nakładania w grubszych ilościach. Jak sam wspomniałeś są to pianki budowlane ( montażowe).
    Pianki do izolacji są troszkę inne .
    Ta tzw maz na spodzie pojemnika to nie zaschnięta pianka. Potrzeba więcej czasu by spodnia warstwa zaschła i się rozprężyla z powodu braku powietrzna.

  • @DarkManett
    @DarkManett 4 роки тому

    Naprawdę porządny filmik z testami. Dla mnie majsterkowicza oglądało się bardzo przyjemnie.
    Oczywiście pomijam fakt nieumiejętnie kładzionej pianki, ale każdy się uczy na błędach i Wy już też :)
    ..####...##....##.
    .##..##..##..##..
    .##..##..####...
    .##..##..##..##..
    ..####...##....##.

  • @4x4krzysztof20
    @4x4krzysztof20 4 роки тому +1

    Ale się ubawilem.
    Super chlopaki!

  • @iguanaonnn
    @iguanaonnn 4 роки тому +1

    Perlit ekspandowany stosowany jest głównie jako surowiec w procesie wytwarzania izolacyjnych materiałów budowlanych. Charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną oraz ognioodpornością. Jest bardzo lekkim i trwałym materiałem, odpornym na wilgoć i nieszkodliwym dla środowiska

    • @dariuszbujak5901
      @dariuszbujak5901 3 роки тому

      Ciężko byłoby chyba perlit zastosować jako izolację ścian...

    • @iguanaonnn
      @iguanaonnn 3 роки тому

      @@dariuszbujak5901 wrecz przeciwnie ua-cam.com/video/Fi0QIoMeD0U/v-deo.html :) -hoc ja osobiscie bede phal w worki lniane i od wewnatrz -ale to do ciezarowki :) natomiast poza tym ze to naturalny material i dosc tani to jego wlasciwosci sa kosmiczne.. ua-cam.com/video/FiQbtp_7JrY/v-deo.html

  • @krzysztofkonior7271
    @krzysztofkonior7271 4 роки тому +4

    Dobra robota 👍👍👍

  • @vladpalownik9857
    @vladpalownik9857 4 роки тому +5

    Spróbujcie Soudala niskoprężną ja ją lubię ale ciekawy jestem jak wam wyjdzie :)

  • @BrunonGL
    @BrunonGL 4 роки тому +1

    Rozważcie jeszcze Panowie piankę PUR zamkniętokomórkową (ona służy nie tylko do termoizolacji ale też do hydroizolacji fundamentów, ścian piwnic itp). Jest absolutnie wodoszczena i swietnie się klei. Tak zamierzam wyizolować swojego sprintera.
    Jeden problem - nakłada się ją agregatem - drogo jest. CHYBA, że zrobicie taki myk: trzeba znaleźć firmę, która izoluje tym budynki i dogadać się, że podjedziecie blaszakiem na budowę, którą robią i "przy okazji" dacie im do zapiankowania auto. Wtedy można to zrobić naprawdę tanio.
    Ważne tylko żeby to była zamkniętokomórkowa piana a nie otwartokomórkowa. Ta druga trzyma wilgoć.

  • @jedrekue7770
    @jedrekue7770 4 роки тому

    witam, super filmik ,ja jestem już po etapie zakupu auta (master 2011r l2 h2) planowałem użyć do wyciszenia i ocieplenia materiały takie jak: mata butylowa 2 mm (rezonans) na blachę potem pianka kauczukowa 9mm, następnie styrodur na wypełnienie różnicy względem profili i pianka niskoprężna do wypełnienia szczelin;takie miałem plany, ale po obejrzeniu filmiku chyba je zweryfikuję,czekam z niecierpliwością na następne testy, moją budowę zaczynam w marcu, myślę że z waszych testów dowiem się jeszcze coś ciekawego,życzę powodzenia i wytrwałości.

  • @jm2159147
    @jm2159147 4 роки тому +3

    Pomysł na film super. Dla majsterkowiczów bardzo przydatny. Mata butylowa w małym pudełku ma 0,5kg to co będzie w dużym busie🤷‍♂️. Idealnym połączeniem jest kilka lżejszych materiałów ale to się wiąże z większymi kosztami.

  • @patera4660
    @patera4660 3 роки тому

    sztos materiał, nawet dla kogoś kto akurat nie buduje kampera. dużo przydatnych informacji
    Pozdrawiam :)

  • @marcinwu6642
    @marcinwu6642 4 роки тому +1

    Ja tak zrobiłem u siebie.
    Styrodur i dookoła pianką tylko NISKOPREZNĄ !
    Działa rewelacyjnie.

  • @zotko_vanie
    @zotko_vanie 4 роки тому +1

    Fajne pròby, życzę cierpliwość, sam zastanawiam się nad izolacją i jest to trudny temat,pianki mają dla mnie pewne wady łatwo się palą, mogą wydzuelać długo gas, osobiście myślałeś żeby bezpośrednio do blachy przykleić srebrną folię typu ekran i ocieplenie wełną, gdzieś już widziałem taką pakowaną w folię przez producenta.Pozdrawiam

  • @bogumildr
    @bogumildr 4 роки тому

    Michał, mega robota ! Dzięki !

  • @adrianz7588
    @adrianz7588 Рік тому

    Czy zabezpieczenie blachy przed przyklejeniem maty kauczukowej preparatem jak folia w płynie będzie mądrym posunięciem ? Jest to bardzo ciekawa struktura, która po aplikacji 2 warstw tworzy gumowaną warstwę ochronną. Bardzo proszę o opinię, ponieważ mam dylemat.

  • @marcinbanaszkiewicz4624
    @marcinbanaszkiewicz4624 2 роки тому

    Witajcie. Fajny test. W przpadku wełny Michale weź pod uwage osiadanie przy wibracjach . Natomiast przy zmianach ciśnień np. trzaskanie drzwiami- pylica murowana. Nie miejcie litości dla wełny😁. Przy innych zastosowaniach jest" cacy" ale tu moze być "feee"

  • @mgs7753
    @mgs7753 4 роки тому

    Super pomysly sam planuje w tym roku kampera w vanie wiec czekam na dalsze odcinki

  • @dolar1988
    @dolar1988 Рік тому

    Ja bym teraz pokusił się o następujący montaż.
    1. Najpierw alufox w celu wy kuszenie i redukcji rezonansu blachy.
    2. Styrodur "XPS" jako najlepszy materiał izolacyjny oraz jego właściwości hydroizolacji
    3. Dodałbym piankę w miejsca między Styrodur.
    4. Na koniec wszystko założył bym folia paroizolacyjna.
    Myślę że takie połączenie dale by najlepszy efekt jeżeli chodzi o wygłuszenie termoizolacje oraz hydroizolacje.
    Chociaż w budowlance stosuje się jeszcze taki materiał jak folia w płynie. Przede wszystkim do uszczelnień łazienkę. Jestem ciekaw jak taki materiał by się sprawdził i w ramach której warstwy najlepiej było by to zastosować. Co myślicie o takim porządku zastosowań?
    P.S. Nie uwzględnia uwarunkowań cenowych w moim rozwiązaniu by wychodzi zapewne mega drogo ;)

  • @jpatryk125
    @jpatryk125 4 роки тому +2

    No jeśli mądrze to Panowie rozegracie, to może z tej serii powstać najlepszy cykl poradników o budowie kampervana. Pozdrawiam i powodzonka życzę.

  • @bartekes4291
    @bartekes4291 4 роки тому

    CamperVan MythBusters ;)
    fajna rzecz i miło że Wam się w ogóle chciało! i nie przejmujcie się krytykami - to jasne że to nie badania laboratoryjne a ew. błędy [np. przy piance] dotyczyć też mogą potencjalnych budowniczych-amatorów [bo przecież nie robicie tego naukowo dla ekspertów]. materiał do przemyśleń ciekawy, a wnioski i tak wyciągnie każdy sobie sam. brawo! a merytoryczne uwagi co do technikaliów w komentarzach równie przydatne.

  • @jerzywojczuk879
    @jerzywojczuk879 4 роки тому

    Witaj Kapitanie.Myślę że rozwiązaniem Twojego problemu z samochodem jest używany ambulans.Ma prawy fotel obracany,nie ma fabrycznie ściany grodziowej lub ma szczątkową i posiada miejsca siedzące z tyłu.Zwykle ma webasto i klimę.Karetki w kraju to najczęściej przerobione blaszaki,za granicą bywają szersze.Możesz skontaktować się z Panem Krzyśkiem z kanału Zarebsky,on kilka razy pokazywał w swoich relacjach z niemieckich placy takie poszerzone auta.Jest bardzo fajny, może pomóc w sprowadzeniu.Życzę powodzenia w budowie.Pozdrawiam Jurek

  • @adventurevanconversions
    @adventurevanconversions 4 роки тому +2

    Czesc Chłopaki bardzo fajny test :) aczkolwiek dwa produkty które tutaj użyliście czyli bitmata i armaflex to izolacje akustyczne ta pierwsza podobno redukuje drgania a ta druga rzeczywiście daje fajne wyciszenie akustyczne które akurat się sprawdza w tej roli :) Nie doczekałem do końca komentuje na armaflexie oglądam dalej :P taka to ani uwaga ani wiedza tylko to co producent mówi :) Armaflex chociaż trzyma w miare temperature w porównaniu do bitmaty :) Jesli macie ochotę zrobić test jeszcze raz to mogę wam podrzucić materiały izolacyjne za darmo (nie produkuje ich) które można przetestowac a mogą być ciekawe do pokazania :)

  • @prorokcodzienny8179
    @prorokcodzienny8179 3 роки тому

    Kapitanie co to za wełna była ? Skalna,Szklana czy Owcza ?

  • @lukaszp743
    @lukaszp743 4 роки тому

    Witam.Osobiscie postawilbym na wartę lub piankę kauczukową ale od razu grubszą co najmniej 25 mm bez kleju.Jest to materiał z którego wykonuje się izolacje techniczne np rur z chłodziwem po to żeby nie utracić temp.ale również po to by na powierzchni tych rur nie skraplala się para wodna. Warunek jest jeden materiał musi tworzyć jednolitą całość i w tym celu wszelkie połączenia muszą być dokladnie sklejone .zarówno styki jak i powierzchnie klei się klejem podobnym do butaprenu wiem że zapach podczas pracy jest mega, ale w trakcie budowy na pewno wywietrzeje w końcu będzie to jedna z pierwszych czynności przy budowie.Jezeli chodzi o nasiakliwość materiałów to niestety, ale trzeba się bardzo przyłożyć do dokładnego wykonania paroizolacji wtedy wilgoć powstała z różnic temp.czy też z samego naszego oddechu nie dostanie się do izolacji. Kamper to puszka,trzeba po prostu skupić się na dobrej wentylacji,bo zakładając. że styrodur nie chłonie wilgoci to ta wilgoć, która się skropli czy to na styrodurze czy też na paroizolacji splynie z sufitu i ścian pod podłogę .Na temat izolacji z pianki poszukaj materiałów firm keiflex mu armaflex.

  • @marcinbochniewicz7465
    @marcinbochniewicz7465 4 роки тому

    No i nareszcie z jajem na temat i treściwie gorąca kibicuje bo wiele rzeczy można się dowiedzieć od Ciebie,, wspieram,, projekt

  • @trampovanie4296
    @trampovanie4296 4 роки тому +1

    Będę budował z wami bo auto już jest. Co prawda w wersji bez łazienki ale reszta bedzie. Ja zdecydowałem już - bedzie xps i jedna warstwa alufoxa i wystarczy.
    Świetna robota, pozdrawiam.

  • @marcinmorawski814
    @marcinmorawski814 4 роки тому

    Pianka jest bardzo dobrym rozwiązaniem jednak trzeba pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze to porządny pistolet do pianki, są w sklepach gotowe pianki z rurką takie jakie używaliście jednak są one bez porównania z piankami pistoletowymi w których jest możliwość regulacji. Po drugie to temperatura, przy niskich temperaturach warto podgrzać trochę piankę np postawić przy kaloryferze. Ostatnią najważniejszą sprawą jest aplikacja, trzeba nakładać mniejsze warstwy i czekać do zaschnięcia dzieki temu nie będą się tworzyły puste przestrzenie. Super film. Pozdrawiam!

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому

      Dziękuję przyda się do odcinka o piankach. Pozdrawiam

  • @kamilkot8783
    @kamilkot8783 4 роки тому +2

    Nie odrzucaj wełny mineralnej. Nie zakładaj że zaleje Ci kampera. Wełna jest najlepsza bo jako jedyny materiał oddycha. I wilgoć która się i tak skropli to odparuje, po za tym wełna jest plastyczna. Możesz rozważyć piankę typowo do izolacji że specjalną dyszą która przy natryskiwaniu pokrywa około 30cm szerokości. Szukaj w you tube " izolacja garażu pianką" z kanału "zbuduj sam dom".

  • @ryszardskrzypczak1511
    @ryszardskrzypczak1511 4 роки тому +1

    Witajcie ciekawy pomysł, dodam od siebie spróbujcie jako podkład użyć koca termicznego nie ma znaczenia jeśli chodzi o wygłuszanie ale mega izoluje wszystko a w dwóch warstwach myślę że zrobi dobrą robotę i na niego użyjcie wybrany materiał izolacyjny ;-) Pozdrawiam serdecznie i powodzenia

  • @MrGigancik
    @MrGigancik 4 роки тому +1

    Ja półintegre zrobilem kabine kierowcy masą bitumiczna z rolki i na to taka cienka pianka też z rolki naprawde cisza w aucie jest roznica poczas jazdy.
    U was wypadlo slabo :(
    Chociaz fajnie się uklada rozwałkowujemy rolką i potem nie odstają dywany itp.
    Ale ścian nie robiłem zabudowy bo mam oryginał ;)

  • @radekpolak9756
    @radekpolak9756 4 роки тому +31

    Za dużo tej pianki nie dostała powietrza i nie zaszły procesy chemiczne i nie utwardziła się lepiej wyszło by jak byście dawali tą piankę partiami po wyschnięciu

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому +3

      No i nauczyliśmy się czegoś nowego. Pozdrawiam

    • @shebek0034
      @shebek0034 4 роки тому

      @@KapitanPrzyczepa tylko wy powinniscie sie znać !

    • @polarultra7782
      @polarultra7782 4 роки тому +2

      @@shebek0034 Dlaczego tak uważasz?

    • @jacekbudow6577
      @jacekbudow6577 4 роки тому

      Pełna zgoda wystarczy popatrzeć na filmach budowlanych jak prawidłowo powinny być aplikowane piany pokazują to też filmy instruktażowe na stronach producenta,

    • @rysiom
      @rysiom 4 роки тому +2

      podstawowa informacja na temat piany: woda, woda i jeszcze raz woda! Przed, w trakcie, i po aplikacji!
      www.budowlano-remontowy.pl/porady/specjalisci-radza/1751-dlaczego-nalezy-spryskiwac-piane-poliuretanowa-woda

  • @Chucks4stud
    @Chucks4stud 4 роки тому

    Kapitan - słowo klucz "kompozyt" ocieplenie nie musi składać się z jednej warstwy, - patrz komentarz Wincenta - zewnątrz i wewnątrz a w przypadku kuchni czy łazienki, zewnatrz środek i wewnątrz... pomyślcie o tym. Świetny pomysł z pojemnikami przezroczystymi. Ogólnie super pozytyw. Pozdrawiam

  • @rajmundowczarek20
    @rajmundowczarek20 4 роки тому

    Super porady. Pilnie oglądam

  • @maciejkania3236
    @maciejkania3236 4 роки тому +2

    Fajny projekt!!

  • @sawomirkkuczynski8807
    @sawomirkkuczynski8807 4 роки тому

    Świetny test...dużo ciężkiej i dobrej roboty. Nigdy nie wpadłbym na pomysł aby go wykonać, a przez Ciebie zaczynam myśleć o kamperwanie. 😀 co prawda raczej zlecę konwersję, ale warto mieć wiedzę żeby umieć uzgodnić szczegóły takiego przedsięwzięcia.

  • @annamaj9378
    @annamaj9378 4 роки тому +4

    Ja w kamperze na podłodze mam Styrodur fabrycznie a teraz dołożyłem alufloks i na to panele jest dużo ciszej

  • @anjelojetta
    @anjelojetta 4 роки тому

    Takiego testu brakowało ,szczególnie jeśli chodzi o palność. Pożar łatwo wywołać nawet podczas budowy (elektryka...) i naprawdę warto wtedy mieć wokół siebie materiały niepalne (samogasnące) czy choćby trudnopalne , takie jak używają czy używały fabryki. Przekonałem się o tym empirycznie :)Pod tym względem nr1 to tkanina WSP i poroso (używane jest w motoryzacji od co najmniej 50 lat) .Ze współczesnych materiałów bdb są maty kauczukowe ,ale tu podobnie jak przy innych materiałach ważny jest producent : te tanie nie trzymają się tak dobrze ścian ,gorzej znoszą starzenie i nie są tak trudnopalne. Wszystkie te 3 materiały oglądałem także ( jak wspominacie trzeba czasami coś rozebrać ,żeby coś naprawić...) po upływie 5-6 lat od swojej roboty (poroso w osobówkach bdb wygląda po 40 latach) i nie ma problemów z wilgocią ,nawet gdy używam w nieogrzewanej ładowni furgonu. ps. jestem zdziwiony ,że nie "zmasakrowali" was wielbiciele magicznego Alufoksa ,który jakby tak działał jak pisze producent to NASA przejęłaby całą fabrykę wraz z ich "know-how" :)

  • @Addicted2cars
    @Addicted2cars 4 роки тому +1

    Czekamy na porownanie pianek, well done! Chcialem kauczukiem 19mm zrobic calosc, teraz juz wiem, ze to kasa w bloto. Bo oprocz tego ze jest samogasnacy nie widze az takiej przewagi nad innymi. Pojdzie XPS na duze powierzchnie (szkoda tylko, ze tak sie pali), dobra pianka w szczeliny a na profile cienki 3mm samoprzylepny Armaflex. To chyba najlepsze rozwiazanie.

  • @michalzadurski
    @michalzadurski 4 роки тому +1

    Są jeszcze takie piany jak się pianuje poddasza słyszałem że izoluje sie tym samochody

  • @globus8123
    @globus8123 4 роки тому

    Wełna też ma różne odmiany a wasz była jedną z tańszych. Można też pomieszać wasze materiały na blachę alufoks jako pierwszy do usztywnienia blachy i na to syrodur a po rogach dobra pianka

  • @rysrys8987
    @rysrys8987 2 роки тому

    fajny projekt dużo mi pomógł wiem czym ocieplić

  • @maciejbochnacki
    @maciejbochnacki 4 роки тому +1

    Matę bitumiczną dajesz bezpośrednio na blachę tam, gdzie masz duże powierzchnie blachy. Zapobiega wpadaniu w rezonans. Na to dopiero przykleja się materiał wygłuszający czy ocieplający. Nie wyrzucaj tego, co Ci zostało po testach. Przyda się.

  • @gobe6813
    @gobe6813 4 роки тому +2

    Niezły test.

  • @okofilm
    @okofilm 3 роки тому +5

    Prosze o test smakowy tych pianek.

  • @zajonctrejn
    @zajonctrejn 4 роки тому

    nie ma w zestawieniu wełny konopnej, podobno nie chłonie wody - mógłbyś to sprawdzić?

  • @akumix1926
    @akumix1926 4 роки тому +2

    Kapitanie pory w piance, to zamknięte powietrze a to właśnie izolacja, takie prawo fizyki. Trochę zaczynasz chyba za dużo kombinować. Może się mylę w ocenie? Ciekawe do jakich dojdziesz wniosków? Pozdrawiam

  • @colibersone2690
    @colibersone2690 4 роки тому

    Przy teście pianek zwróćcie proszę uwagę czy pianka reaguje chemicznie z XPSem lub innymi materiałami. Czy po prostu ich nie topi.

  • @KamilKamil-sc4vj
    @KamilKamil-sc4vj 4 роки тому

    Polecam wzorować się na Hymerze, w stosunku do innych kamperów różnica jest ogromna, przykładowo piecyk na 0,75kW wystarcza do ogrzania budy do 23 stopni przy 5 stopniach na dworze, gdzie przy kamperze izolowanym styropianem przy podobnych ustawieniach jest ledwo 13-14 stopni. www.hymer.com/assets/images/modell-2018/reisemobile/exsis-i/PUAL.2%20(1).jpg
    Pomyślcie też o dziurach i uszczelnieniu wszystkiego co możliwe (drzwi, okna, zwłaszcza w szoferce), bo tam się najwięcej ciepła traci.

  • @zichermarek
    @zichermarek 4 роки тому

    Dzień Dobry Panie Kapitanie ja w krótce zacztnam zabudowe mojego sprintera maxa i najprawdopodobniej będe używał ALUFOX czy miże ktoś podpowiedzieć czy przy ALUFOXie jest sens użyć najpierw masy bitumicznej czy to bez sensu?

  • @zeber29
    @zeber29 4 роки тому

    Super material, ktory kosztowal jak widac wiele czasu i pracy !
    Ja osobiscie, polecalbym wrzucic takze do testow Korek Ścienny w rolce - ktory bardzo dobrze izoluje termicznie, akustycznie, nie chlonie wody i jest tani ;)
    Pozdrowka !

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому

      Naprawdę kosztował nas dużo czasu ale warto było niedługo będzie testy pianek. Pozdrawiam

    • @zeber29
      @zeber29 4 роки тому

      @@KapitanPrzyczepa Z pewnością sądze jednak, że z czasem wróci Wam sie to z nawiązką, bo dzieki takim wartosciowym materialom, przyciągnięcie nowych widzow podwajając wyświetlenia, ponieważ stało sie obecnie bardzo modne budowanie różnego rodzaju kamperow i przyczep, gdzie będziecie do tego, dobrym punktem odniesienia na mapie youtube ;)
      3mam kciuki ;) a zarazem podziwiam za determinacje, bo z samym samochodem, zeby go przywrocic mechanicznie do sprawnosci, bedzie troszke pracy ;)
      Ważne by sie nie poddawać i zaciągnąć 4 literki Oli ;D 😂 do pomocy - chociaż tej motywacyjnej - Was panowie ;D haha

  • @karolpowazka6047
    @karolpowazka6047 4 роки тому

    Czesc chlopaki. Z ta mata bitumiczna ajej walorami wygluszajacymi chodzi nie tyle o przepuszczalnosc dzwieku co o tlumienie wibracji rezonansu blachy poszycia. Nakleja sie ja na srodkowe czesci paneli blachy tam gdzie nie ma wzmocnien usztywniajacych zeby uniknac " brzeczenia" pozdrawiam i zycze powodzenia!

  • @sylwekkubicki9673
    @sylwekkubicki9673 4 роки тому +3

    Pianka - tej samej firmy na pistolet bądź na wężyk różni się przyrostem . Z pistoletu mniej przyrasta a z wężkowa więcej

  • @pm316
    @pm316 4 роки тому

    Witam warto zastosować płyty PIR lambda 0,028 lub płyty Rezolowe lambda 0,020

  • @matix4422
    @matix4422 4 роки тому

    super test dzikuje

  • @baykosti988
    @baykosti988 4 роки тому +1

    Świetny test i chyba pionierski pomysł, bo siedzie duużo na YT i się nie spotkałem/ pewne mity upadły chyba.... Pozdrawiam

  • @waldek902
    @waldek902 4 роки тому +6

    Takie testy nie są nawet jakąś wskazówką, poniewaz metodologia badań kompletnie bez sensu. Mata bitumiczna służy jedynie wygłuszeniu blachy wpadającej w rezonans czyli przy niższych częstotliwościach. Stosuje się ją w wybranych miejscach. Alufox działa gdy jest drugą warstwą ocieplenia a pierwsza ma min 20mm. Do tego te niedokładności spasowania przy badanej kubaturze to tak jakbyś zapomniał jednej ściany w vanie izolować. Pęcherze powietrza w piankach nie dyskwalifikują materiału ponieważ powietrze jest świetnym izolatorem pod warunkiem że jest pozamykane w porach. Całe te testy to tylko i wyłącznie zabawa dla subów i dobrze by było by nikt nie sugerował się ich wynikami. To tyle krytyki.
    Osobiście polecam izolację pianką dwuskładnikową zamkniętokomórkową, natryśniętą przez firmę ocieplającą dachy na grubość ok. 5 cm. Blacha zostanie usztywniona więc będzie cicho i komfortowo termicznie, koszty porównywalne z innymi metodami.
    Pozdrawiam

  • @Karawaning_pl
    @Karawaning_pl 4 роки тому +4

    26:26 Ładnie to tak podśmiechujki sobie robić z kolegi Vlogera z PodróżoVania :). Jak by ktoś szukał to 1:45 w tym filmie ua-cam.com/video/tolL5GRvhDQ/v-deo.html
    Kapitan ja tam bym się nie szczypał. Jak już ktoś mija się z prawdą, to mów konkretnie kto i gdzie, a nie takie strzelanie ślepymi nabojami.

    • @brick_czy_klocek
      @brick_czy_klocek 4 роки тому

      no ale w opisie alufoxa jest napisane, że zastępuje 10 cm styropianu :P przynajmiej znalazłem z 2-3 oferty z taką informacja :D więc raczej sugerował się taką informacją a sam pewnie jak większość nie sprawdzał czy rzeczywiście więc przekazał to co producent napisał :P

    • @Karawaning_pl
      @Karawaning_pl 4 роки тому

      @@brick_czy_klocek pewni i zastępuje ale w specyficznych warunkach, albo tylko w wybranym obszarze właściwości (np. przy wymianie ciepła przez promieniowanie). Nie trzeba być geniuszem żeby dojść do wniosku że gdyby to była prawda to nikt w budownictwie nie stosował by styropianu i wełny w takich grubościach, tylko kładł by 2x alufoxa i by miał taniej, szybciej i więcej kubatury przy tym samym rozmiarze na zewnątrz.

    • @brick_czy_klocek
      @brick_czy_klocek 4 роки тому

      @@Karawaning_pl też uważam że do ogólnego ocieplenia się nie nadaje xd a tym bardziej nie zastąpi 10 cm styro. Ewentualnie widzę to jako dodatkowa izolację jako docieplenie jak masz styro już czy coś lub też za grzejnikiem lub brama garażowa czy coś takiego. Poprostu przekazałem to co jest napisane w ofercie :P a skąd i na jakiej podstawie to ktoś wyliczył i wymyślił to w sumie ciekawe :P

  • @maniakamperovania8505
    @maniakamperovania8505 4 роки тому

    Kapitan ja u siebie stosuje pianę polynor i do tego membranę ( folia paroizolacyjna) taką jak na dachu się daje pod blachodachówke

  • @TripciakCrew
    @TripciakCrew 4 роки тому

    Ja właśnie robię odcinek z wygłuszania busa to będzie pogląd co daje mata alubutylowa i pianka kauczukowa, bo ich zadaniem nie jest izolacja termiczna, chociaż jakieś właściwości izolacyjne tam mają. Mata butylowa pochłania drgania i niweluje efekt rezonansu, a pianka kauczukowa szumy i wysokie częstotliwości :) Ja przy mojej T3 widzę różnice przed i po aplikacją :)

  • @diardor8685
    @diardor8685 4 роки тому +1

    Źle zastosowana pomarańczowa pianka,przez usunięcie końcówki z rurki nie było odpowiedniego natrysku

  • @Adriannotojedziemy
    @Adriannotojedziemy 4 роки тому

    Kur.... człowieku zajebiaszczy pomysł z tą serią życzę powodzenia

  • @czeczen07
    @czeczen07 4 роки тому

    Ponieważ nie planuje lotów miedzygalaktycznych walnąłem dokładnie i precyjnie w jednym projekcie całość pianą polynor w godzinę i jest super. Perforacja blachy pokrytej lakierem to przedział ok 15-20lat więc spox. (nie licząc blach narażonych na częsty kontakt z solą drogową)

  • @elcaminoadiV8
    @elcaminoadiV8 4 роки тому

    mata bitmap i tego typu służą do usztywnień karesoryjnych płatów wewnętrznych drzwi czy podłogi lub dachu np kiedy pada deszcz to krople nie tłuką w blachę jak blaszany parapet . może też służyć w akustyce żeby nie mieć efektu drgań jak przy muzyce basowej w aucie . następne ciekawy jestem jak by się sprawdziła zwykła folia bombelkowa ,jest lekka i można ją wepchnąć tam gdzie nie wepchniesz styroduru ktury moim zdaniem wyszedł b.dobrze w teście oprucz łatwopalności . .no ale co się w aucie lub przyczepie nie pali?

    • @KapitanPrzyczepa
      @KapitanPrzyczepa  4 роки тому +1

      Testowaliśmy też poza kamerami na folię bąbelkową i wyszła bardzo źle. Pozdrawiam