ГАРЯЧА ВОДА від СОНЦЯ | Порівняння СОНЯЧНОЇ ПАНЕЛІ та КОЛЕКТОРА

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 лют 2023
  • ОПТИМІЗАЦІЯ:
    Підігрів води сонячними колекторами для потреб гарячого водопостачання та часткового опалення будинку, сонячні колектори, сонячні панелі, енергія Сонця, гаряче водопостачання від Сонця, опалення від Сонця, сонячне опалення, сонячне гаряче водопостачання, пасивний будинок, сонячні вакуумні колектори, розрахунок сонячних колекторів, плоскі сонячні колектори, сонячні панелі, розрахунок кількості сонячних панелей, як визначитися з кількістю сонячних панелей, як визначитися з кількістю сонячних колекторів, скільки сонячних колекторів потрібно встановити щоб система працювала, скільки сонячних панелей потрібно встановити щоб система працювала, скільки ставити сонячних панелей, як порахувати витрату гарячої води, розрахунок витрати гарячої води, сонячна радіація, геліосистема, геліосистеми, скільки сонячних панелей встановити для приватного будинку
    Сонячне опалення, опалення від Сонця, опалення енергією Сонця, опалення сонячною енергією, сонячне опалення будинку, опалення будинку від Сонця, опалення будинку енергією Сонця, опалення будинку сонячною енергією, опалення сонячнимим колекторами, опалення будинку сонячними колекторами, опалення будинку Сонцем, опалення будинку вакуумними сонячними колекторами, опалення будинку плоскими сонячними колекторами, опалення будинку сонячними колекторами для нагріву води, бак акумулятор, вакуумний сонячний колектор, плоский сонячний колектор, вакуумний сонячний колектор для нагріву води, плоский сонячний колектор для нагріву води, обігрів будинку від Сонця, обігрів будинку енергією Сонця, обігрів будинку сонячною енергією, обігрів будинку сонячними колекторами, обігрів будинку Сонцем, обігрів будинку вакуумними сонячними колекторами, обігрів будинку плоскими сонячними колекторами, обігрів будинку сонячними колекторами для нагріву води, підігрів води сонячними колекторами для потреб гарячого водопостачання та часткового опалення будинку, сонячні колектори, сонячні панелі, енергія Сонця, гаряче водопостачання від Сонця, опалення від Сонця, сонячне опалення, сонячне гаряче водопостачання, пасивний будинок, сонячні вакуумні колектори, розрахунок сонячних колекторів, плоскі сонячні колектори, сонячні панелі, розрахунок кількості сонячних панелей, як визначитися з кількістю сонячних панелей, як визначитися з кількістю сонячних колекторів, скільки сонячних колекторів потрібно встановити щоб система працювала, скільки сонячних панелей потрібно встановити щоб система працювала, скільки ставити сонячних панелей, як порахувати витрату гарячої води, розрахунок витрати гарячої води, сонячна радіація, геліосистема, геліосистеми, скільки сонячних панелей встановити для приватного будинку

КОМЕНТАРІ • 34

  • @opalennia_plus
    @opalennia_plus  Рік тому +3

    Мої контакти: ➡️Viber: tinyurl.com/2p9x34zm
    ➡️Telegram: t.me/SergeySchneider

  • @user-ep7lz1db3k
    @user-ep7lz1db3k Рік тому +8

    Гарне порівняння, але половинчасте. Якщо ми ставимо на меті опалення+ГВП, то варто було би оцінити "середньозважену" собівартість 1кВт енергії підігрітої води для обох варіантів (для панелей найпростіший, мабуть, - пряме нагрівання ТЕНом)
    Але від панелей можна ще заживити теплового насоса! А він, споживаючи 700-900Вт "видаватиме" 3-4 кВт тепла. Проте, й інвестиції в таку систему вищі. Цікаво було б побачити порівняння.

  • @VeNTeL1977
    @VeNTeL1977 Рік тому +6

    Чудове відео. Дякую за українську.

  • @opalennia_plus
    @opalennia_plus  11 місяців тому +4

    Вітаю, глядачі.
    Бачу що Вам цікава дана тема, тому планую випустити відео про прибуток від «зеленого♻️ тарифу» при впровадженні сонячних☀️батарей в індивідуальному житловому будинку🏠.
    Ставте «👍»під цим коментарем, щоб прискорити вихід даного відео)

  • @farengiheatfreek797
    @farengiheatfreek797 Рік тому +5

    Нарештііііі🥰🤗 Бо я вже заморився воду в бідон наливати, гріти на газовій плиті і митись в тазіку. Сергій мій рятівник. Дякую величезне за ваш труд😘😍

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  Рік тому +1

      🤣🤣🤣🤣😅

    • @deemoon986
      @deemoon986 Місяць тому

      Та сама річ. Але шкода, що нема на купівлю вакуумних трубок. Думаю зробити колектор своїми руками з пмд труб, або ж із залізних і пластикової або ж металевої діжки. Що думаєте з цього приводу?😊

  • @nadiaromanenko9592
    @nadiaromanenko9592 Рік тому +5

    Дуже цікаво і зрозуміло.

  • @igorkvachun3572
    @igorkvachun3572 Рік тому +3

    Вітаю👍. Інформативне та цікаве відео. ☀⚡🔌💡

  • @user-dj5eo4ps2p
    @user-dj5eo4ps2p 11 місяців тому +3

    Є проекти,де надлишок теплової енергії акумулюють у багатонних накопичувачах,щоб використовувати взимку.
    Проекти правда реалізовувались не в Україні.
    Окрема Подяка за український технічно популярний,корисний контент

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  11 місяців тому

      Дякую, Олександр, за коментар)
      Так, знаю про такий метод, але він занадто дорогий.

    • @JohnDir-xw3hf
      @JohnDir-xw3hf 7 місяців тому

      Канал Сергія Юрко про це багато розповідав. Можливо накопичувач на декілька кубів води буде економічно рентабельний?

  • @kolyakalnikiy8862
    @kolyakalnikiy8862 7 місяців тому +2

    Є системи drainbox для колекторів при досягненні заданої температули рідина збігає в бачок і колектор залишається пустий.досить розумне рішення.

  • @opalennia_plus
    @opalennia_plus  Рік тому +2

    Глядачі, я про це говорив у даному відео, але ще раз наголошу, що розрахунок к-сті сонячної енергії був виконаний при умові середньої хмарності. При умові ясного неба, ці величини к-сті енергії будуть значно більші.

  • @19chief53
    @19chief53 7 місяців тому

    Дякую 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @VASYL.MELNYK
    @VASYL.MELNYK Рік тому +2

    При проектуванні будинку треба враховувати розташування панелей і кути, інакше простіше всього просто поставиті більше панелей значно вигідніше, ніж будувати якісь кріплення на даху. У мене дах схід-захід, кут градусів 30 приблизно - як уявив собі що треба там побудувати , то просто купив більше панелей.

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  18 днів тому

      Вітаю)
      Передивився щойно відео та помітив, що про оптимальний кут нахилу панелей сказав, а про орієнтацію ні. Отже виправляю ситуацію) Щоб отримати найбільшу к-сть сонячної енергії, потрібно ставити панелі під кутом широти місцевості з орієнтацією на південь та розрахунок у відео був проведений для цієї умови. Про це я неодноразово наголошував в інших своїх відео на цю тему. Ставити сонячні панелі під іншим кутом та іншою орієнтацією нелогічно, адже якщо ви відкриєте кліматологію по надходженню сонячної радіації при різній орієнтації відносно сторін світу, то побачите, що на південну сонячної енергії надходить найбільше. Розрахунково, при південній орієнтації та встановленню панелей під кутом широти місцевості, сонця також надійде найбільше, ніж при інших кутах. Тому, висновок: нелогічно втрачати левову частину енергії, яку б сприйняли сонячні колектори, поставивши їх під невигідними кутами та орієнтацією)

  • @user-lb4up7jc1c
    @user-lb4up7jc1c 10 місяців тому +1

    А я таки чекав відповіді..... Особисто моя думка, якщо немає проблем з площею даху то дешевше, простіше і практичніше зробити елнктрикою. Може тому що я сам електрик і в себе так зробив. Колектори будуть мати перевагу, коли в вас декілька поверхів і великий розбір горячої води. Наприклад готель. Де площи даху може просто не вистачати на нагрів горячої води сонячними панелями. Там вже буде мати значення ККД сонячних колекторів.

  • @Deemon1
    @Deemon1 8 місяців тому +1

    Вітання сонячній Одесі!

  • @anri1255
    @anri1255 6 місяців тому +1

    В Канаді на жаль сонячні коллектори не поширенні, хоча дуже цікава річ.

  • @shulz2005
    @shulz2005 Рік тому +1

    Дуже цікаво, але вакуумний буду ставити окремо на нагрів води....та ще і тепловий насос.

  • @maksimbober8443
    @maksimbober8443 Рік тому +1

    Хочу Вас поправити колего, реальний ккд вакуумного колектора не більше 60%, якщо на площу брутто рахувати а не апертурну.

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  Рік тому

      В розрахунку я використовую площу абсорбера)

  • @andriylisak2359
    @andriylisak2359 7 місяців тому +1

    А у вас є відео як водяні сонячні колектори працюють взимку, при чималому морозі?

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  17 днів тому

      Особисто в мене таких відео не має)

  • @user-qj1ev8xr1g
    @user-qj1ev8xr1g 6 місяців тому +1

    За ті гроші що коштує колектор можливо купити стільки ж панелей що врівноважить кількість кіловат теплової енергії .

  • @kostiantyngalimov5026
    @kostiantyngalimov5026 4 місяці тому

    Шановний автор. В Ваших розрахунках помилка. ККД сонячних колекторів 90% лише при нульовій різниці температур колектора та навколишнього середовища. Тобто, з таким ККД можливо лише воду для басейна гріти. Щоб нагріти воду до 60 град ККД сильно падає, може навіть вдвічі. А загалом, дякую.

  • @Viktor_Myxa
    @Viktor_Myxa Рік тому +2

    То я так і не зрозумів, що краще. 30м2 колекторів чи сонячних панелей? Що окупиться першим? Потрібно також враховувати вартість реалізації та обслуговування.
    Або правильніше задам питання - на чому за рік я зекономлю більше коштів гріючи воду?

    • @Human-mj1xm
      @Human-mj1xm Рік тому +1

      Сонячні панелі однозначно будуть кращі, хоча б із-за того, що тепловий колектор взагалі не працює при хмарності, а панелі, нехай і 5%+ але видавати будуть! До того ж панелі універсальні, оскільки виробляють електричну енергію, яку можна використати для багатьох цілей. Попри це панелі дуже дорогі, тому слід дивитись на кожен випадок окремо.

    • @garrik8761
      @garrik8761 4 місяці тому

      Мабуть краще зекономити ...😮 Гроші !!! 😅

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  18 днів тому +1

      Вітаю) Можу сказати, що сонячні колектори ефективні для потреб ГВП, опалення, на мою думку, не варто серйозно розглядати. При правильно підібраній к-сті сонячних колекторів можна досягти річної економії 50-60% на ГВП, маючи влітку невеликі надлишки +- 15-18%.
      Система з фотомодулів є дорожчою, проте для зменшення терміну окупності можна встановити їх більшу к-сть, щоб вони покривали більшу частку потреби в ГВП та, наприклад, частково, хоча б на рівні 10-15% потребу в опаленні за сезон. При цьому, підключивши їх до "зеленого тарифу", продавати в літній період надлишки енергії державі. Тоді ці системи матимуть +- однаковий термін окупності.
      P.S. Я планую випустити відео на тему сонячних фотомодулів та дати певні відповіді на деякі популярні питання на основі наукової статті, якої я був співвавторорм, що вийшла у цьому році

  • @vovabenyk1327
    @vovabenyk1327 Місяць тому

    Під яким кутом😂

    • @opalennia_plus
      @opalennia_plus  19 днів тому

      Під кутом широти місцевості для установок цілорічної дії)
      Розповідав у цьому відео: ua-cam.com/video/2dFYEYLy_TM/v-deo.html&ab_channel=%D0%9E%D0%9F%D0%90%D0%9B%D0%95%D0%9D%D0%9D%D0%AF%2B