Więcej miejsca w domu - rekuperator na poddaszu

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 чер 2024
  • ►sklep► cennik24.pl/
    ►Kontakt do Macieja ►Eco-House z Pomorza:
    ►+48 601 850 263
    ►www.ecohouse24.pl
    ► / ecohousemaciejbies
    Jak zaoszczędzić miejsce w domu i poprawnie zamontować rekuperator na strychu, aby uniknąc strat ciepła ?
    Pokazujemy przykład inwestora który zrobił to perfekcyjnie !
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 17

  • @k.j.4347
    @k.j.4347 2 дні тому

    Nagrajcie po roku ile zużywa pradu i może odżywka w jakimś miejscu na podaszu więźby po roku dwóch. Widok z termowizja na okna z obróbkami xps

  • @tadeuszmichalek3684
    @tadeuszmichalek3684 2 дні тому

    Jak wygląda sprawa gwarancji na okna przy takim sposobie montażu? Czekam na film z termowizją, jak to się sprawdzi ale pomysl wydaje się świetny !!

  • @80ksb
    @80ksb 18 днів тому

    Ciekawy odcinek😊

  • @mpGrafik
    @mpGrafik 19 днів тому +1

    Ryzykowne ocieplenie. Widziałem już, jak wyglądają murowane ściany po zerwaniu ocieplenia. Sam grzyb. Tyle, że to byl materiał ciężki jako ściana i ocieplenie ze styropianu, a tu jest ten napowietrzany bloczek, więc w sumie material izolacyjny, który być może nie będzie przemarzać, no i pianka jest szczelnie przyklejona do bloczka. Jeśli piana jest zamknietokomórkowa, to nie powinno być źle.

    • @jakubkimmer4527
      @jakubkimmer4527 10 днів тому

      Są dwa rodzaje piany. Otwarto i zamknięto komórkowa. Styropian nie oddycha. Piana otwarto komórkowa tak. Druga sprawa to ile tego ocieplenia było na ścianie, którą Pan zerwał? Jeśli styropianu było mało, to punkt rosy występował na murze i woda się wykraplała. Przerabiałem ten temat z dociepleniem pokoju styropianem 5cm od środka. Efekt dokładnie taki jak Pan opisuje. Nie jest to łatwy temat ale można to wszystko wyliczyć. Kiedyś nie było takiej wiedzy.
      Ten sam temat tyczy się izolacji poddasza pianą. Kilka lat temu gdy piany zrobiły się popularne i firm namnożyło się na pęczki, często poddasza były ocieplane tanimi pianami zamknięto komórkowymi. Więźba tak ocieplona nie oddycha i wszystko gnije. Ale ta sama piana jest jednocześnie idealna na ocieplanie blaszaków. Krótko mówiąc potrzebny jest dobry projekt i fachowe wykonanie.
      Pozdrawiam

    • @mpGrafik
      @mpGrafik 10 днів тому +1

      @@jakubkimmer4527 sam nie zrywałem, tylko sąsiad piętro wyżej, kiedy się okazało, że moje ściany od sufitu są bardzo zimne i wilgotne. Niestety, ale jeśli ktoś sobie zrobi takie ocieplenie od wewnątrz, to ma to destrukcyjny wpływ również na mieszkania sąsiadujące w pionie i poziomie.
      Problemem w tym wszystkim był nie tylko sąsiad, ale też zabytkowa kamienica + miejski konserwator zabytków, który zabronił wykonania ocieplenia ścian. Gdyby nie moja interwencja, to rodzina sąsiada wkrótce cała byłaby chora, mieszkając z takim grzybem.

  • @The4BaBy
    @The4BaBy 18 днів тому

    Pytanie do Macieja, masz może namiar na jakąś firmę która dobrze przeprowadza audyty energetyczne w naszym regionie? Może jakiś filmik o tym jak to sie powinno robić taki audyt. Dzięki

  • @KtasKozla
    @KtasKozla 19 днів тому

    Mówili Rób pianę .jest monolityczna. Moja po kilku obróbkach w różnych miejscach same dziury wielkości piesci. Druga sprawa mam blachodachówka co wraz z pianą 20cm -akustyka = zero

  • @jakubkimmer4527
    @jakubkimmer4527 10 днів тому +1

    Trochę nie rozumiem tego argumentu z pompą i klimatyzacją. Jak przyjdzie dużo gości to pompa potrzebuje 7-8h. Proponuje Pan klimatyzację do ogrzewania domu i pompę do grzania wody. Ale ta osobna pompa nadal będzie potrzebowała 7-8h do ogrzania tego bojlera i to kompletnie nie rozwiązuje problemu. Zastanawiam się czy nie taniej byłoby zamontować do takiego domu awaryjną grzałkę na spodzie bojlera i ustawić termostat z pomiarem temperatury na górze bojlera (gdzie woda jest najcieplejsza). Wystarczy zrobić nastawę 30*C, co na co dzień nie spowoduje uruchomienia grzałki w ogóle. Zadziała tylko w przypadku wystudzenia całego zbiornika (sytuacja awaryjna).
    Przy tak energooszczędnym domu kupno dwóch urządzeń (pompa + klima) to jednak dodatkowy wydatek. Odnośnie OZE to ja mam rozwiązanie z czasówką i termostatem (w oparciu o arduino). W dzień nagrzewam bojler 200l pompą z fotowoltaiki. Wieczorem czujnik sprawdza temperaturę i jeśli nie spadnie poniżej 35* to pompa włącza się dopiero rano gdy pojawia się słoneczko. Gdy spada temperatura nadmiernie to robię wyjątek i grzeję w nocy bo automatyka wykryła duże zapotrzebowanie.

  • @adamnowak5719
    @adamnowak5719 19 днів тому

    23:56 O co chodzi z tymi parametrami, które schodzą niżej?

  • @marcel.t5831
    @marcel.t5831 19 днів тому

    Mnie interesuje taki montaż okien, przydał by się odcinek o ciepłym montażu

  • @simbaking4055
    @simbaking4055 19 днів тому

    Nie do końca rozumiem. Planuje u siebie zrobić pianę pur na całym dachu i rekuperację na strychu. Czy to coś złego ? Coś muszę dorobić???

    • @mpGrafik
      @mpGrafik 19 днів тому

      Jeśli nie zrobisz izolacji stropu pod poddaszem, tylko ocieplisz pianą sam dach, to nie nosisz robić takiej izolacji rekuperatora. Chyba, że strop będzie betonowy, to po prostu dodaj na poddaszu albo jakieś otwory do piętra niżej, albo choćby kawałek ogrzewania podłogowego lub innego, zależy jak grzejesz. Po prostu im rekuperator ma ciepłej zimą, tym lepiej .

    • @simbaking4055
      @simbaking4055 19 днів тому +1

      @@mpGrafik tak piana sam dach będzie ocieplony. A strop(podłoga strychu) będzie z płyty wiórowej, więc sądzę że będzie tam 'cieplo'

  • @infotechtarnow
    @infotechtarnow 19 днів тому

    Nikt tak nie robi bo to przepis na grzyba, chłop nie słyszał o punkcie rosy.

  • @jaskier7
    @jaskier7 19 днів тому +1

    Oto przykład jak nie robić rekuperacji. Chyba lepiej było zrobić większą kotłownie niż takie kombinacje które kosztowały tyle co rekuperator...

    • @toc126162
      @toc126162 14 днів тому

      @jaskier7 , ciekawe ile dni im zajela ta obudowa. No i jakie koszta.