Właśnie takiej centrali potrzebuję, prostej, polskiej, w której jak już coś się po gwarancji popsuje to nie będę musiał wymieniać całości tylko naprawię lub wymienię pojedynczy element. Gratuluje o takie produkty walczymy! Right to repair!!!
Polecam. Od swych lat bezproblemowo działa. Montaż samodzielny. W szkole kilkadziesiąt lat temu mi mówiono, że najlepsze rozwiązanie to najprostsze rozwiązanie. Tak trzymać 👍
brawo, szkoda ze dopiero teraz wychodzi ten produkt, już zakupiłem rekku od konkurencji, ale cała armaturę i osprzęt dodatkowy brałem od ECS. Sam wykonałem instalację, ale najpierw przekopałem się przez dziesiątki filmów na tubie aby połączyć jedno z drugim. Jestem mechanikiem okrętowym i powiem szczerze, że to co prezentuje pan Paruszewski jakoś najbardziej zagradza mi się z moim nabytym doświadczeniem w pracy jak równi z wiedzą przekazaną mi w ramach przygotowania do zawodu. To chyba jedyny gościu od rekku, który w swoich poradnikach prezentuje merytoryczną wiedzę, która nawet laikowi pomoże w wykonaniu instalacji. Nie to co inni youtube'wi "specjaliści" , którzy bardziej uprawiają lans niż przystępne przekazywanie wiedzy. To nie jest technika rakietowa i każda średnio inteligentna osobistość może ogarnąć temat, a pan Paruszewski doskonale w tym pomaga.
Super opis, w lato będzie czas na montaż rekuperacji, i znam już firmę od której ja kupię. 1- bo Polska, 2- uczciwe podejście do klienta, 3- dziesiątki pozytywnych opinii URZYTKOWNIKÓW a nie lakierów konkurencji, 4- cena adekwatna do produktu i dzisiejszych realiów rynku. I na mój gust tylko Pana firmą spełnia wszystkie wyznaczniki. 👍👍👍
Super, zapas w konstrukcji przypomina legendarny silnik 2jz 😀 Sam mam od 15 lat toporną centralę Nikol o której się konkurencja naśmiewała że jest ogromna i obudowa jest ze skrzyni na mięso, kosztowała wtedy sporo lecz działa do dzisiaj bezawaryjnie tylko szkoda że wymiennika nie da się wyjąć jak tu. Często pozorna toporność jest równa trwałości a to jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne.
Panie Piotrze, super prezentacja. Wszystkie elementy wentylacji zakupiłem u Pana. Rekuperator także chciałem niedawno zakupić, ale niestety się nie udało. Czas oczekiwania na odpowiedź mailową to był minimum tydzień a ostatna wiadomość to 2 tygodnie. Zakupiłem używaną centralę innej firmy. Kiedy się rozpadnie chciałbym wrócić do Pana, ale trzeba pracować nad sprawnością obsługi klienta 🙃
@@piotrparuszewski-o3ozon rozumiem, nie jest to łatwe zadanie. Ale szkoda tego fajnego sprzętu, który na tym traci jednak 😊 Chętnie bym pomógł zapanować nad takimi tematami, ale niestety za daleko 🙃
Niedawno taką jednostkę zakupiłem i podłączyłem do przewodów. To że jest duża to fakt - robi wrażenie, każdy myślał że zamontuje jakąś małą skrzynkę na ścianie :) Plus jest taki że rekuperator można samemu podłączyć wraz ze sterownikiem - w instrukcji jest jasno napisane jaki kabel gdzie. Niestety w konkurencji aby podłączyć rekuperator potrzebowałem jakiejś autoryzowanej licencji ??? Niestety instalatorzy dużo sobie liczą za taką usługę - a jeśli coś się zepsuje sam nic nie zmienisz , czyli znowu musisz dzwonić do serwisu i płacić.
Już 2 lata mam starszy model ABP-450 i działa super! Dzięki filmikom Pana Piotra całą instalacje zrobiłem samemu. Jakbym teraz kupował nową centrale to na pewną wziąłbym tą prezentowaną "Najgorszą :D" Na pewno lepiej izoluje niską temperaturę co przydaje się jeśli jest zamontowana w pomieszczeniach użytkowych. Duże metalowe niezaizolowane pudło potrafi obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.
Super, szkoda ze swój reku zakupiłem u Pana 4 lata temu. Bo ta centrala jest mega dobrze przemyślaną konstrukcją. Z swoją miałem drobny problem z skroplinami które omijały tackę, słynne zalewanie centrali poruszane niejednokrotnie. Cuż siadłem , pomyślałem, doszedłem do tego gdzie i jak przecieka woda, uszczelniłem i wszystko śmiga juz 2 sezon bez problemu. Winę za przeciekanie ponosiło uszczelnienie na lini styku wymiennika a dolnego mocowania. Problem powstawał po wyjęciu wymiennika do czyszczenia. Tutaj widzę juz inne zamocowanie, lekkie przechylenie aby inaczej skropliny opadały ...😊 Dobrze ze Pan uczy się na błędach i poprawia swoje urządzenia, dąży do ich bez awaryjnej pracy i jak najłatwiejszego serwisu. Może i duże, może i toporne ale w tym przypadku to plus. Pozdrawiam
@@piotrparuszewski-o3ozon dziękuję bardzo, ale obaj wiemy iz ta którą mam posłuży jeszcze ładnych kilka lat. Może i nawet zbyt długo... Ale za jakiś czas zgłoszę się do Pana po wymiennik , bo stale chodzi mi po głowie aby zrobić GWC. Pozdrawiam
Ogladalem Pana szkolenia uświadamiające działanie wentylacji mechanicznej oraz metodę montażu i jestem pod wrażeniem, jak Pan na spokojnie prsekazuje wiedzę, gdzie tak na prawdę poniekąd szodzi Pan instalatorom, w tym sobie, a jednak wciąż Pan uświadamia ludzi. Ogromny szacunek ma Pan u mnie za to. Czekam na Pana wycenę urządzenia, gdyż przeprowadzam kapitalny remont domu z 1933 roku i chcę poniekąd udowodnić, że i w starym budownictwie można zrobić wentylację mechaniczną. Na przyszły rok w planach jest właśnie zakup rekuperatora. Jezeli Pan czyta komentarze, to mam pytanie, czy Państwa skrzynki rozprężne nadają sie do montażu (skrocenie kolumny) pod sufitem podwieszanym, gdzie obniżenie wyniesie maksymalnie 15 cm.
Absolutnie nie szkodzi Instalatorom. Ile jest % klientów którzy sie w internecie doktoryzują z instalacji a potem nie dadzą zarobić Instalatorom? Im dłużej oglądam ten kanał tym bardziej widzę że temat jest mega skomplikowany i o ile można "samemu", to jednak łatwo spieprzyć i bede wiedział za co place i czego mam wymagać.
przekonał mnie Pan tym że wszystko w tym reku można wymienić/naprawić samemu posiadając jakieś minimum pojęcia o tym jak to działa. Tak właśnie powinny być robione urządzenia uzdatniające/wentylujące powietrze bądź ogrzewające dom, żeby w razie awarii można było samemu coś zaradzić, a nie czekać tydzień na wyspecjalizowanego serwisanta, który skasuje miliony... jestem przed budową, ale na liście zakupów znajdzie się reku pańskiej firmy :) Pozdrawiam.
Wszystko ładnie, pięknie. Nawiązanie do starych "mietków" traktuję jako wytłumaczenie się z wszechobecnego badziewnego plastiku. Fajnie, że kanały są duże i że można dać droższe, wydajniejsze wentylatory tylko po co, jak wchodzi jeden rozmiar (określona wydajność i sprawność) wymiennika. Nie ma ani słowa o sterownikach. Nie śledzę rynku rekuperatorów, jeżeli jednak wszyscy zaczęli robić plastiki to pewno niedługo będzie można je kupić w Pepco, Juli a może nawet w Lego. Z plusów to łatwa wymiana filtrów "z metra", fajny bypass i modułowość konstrukcji.
Dostałem właśnie projekt i wycenę na CWK 600/200. Pełna profeska, na pewno się zdecyduję. Szczególnie po tym filmie. Teraz pozostaje mi tylko nauczyć się to zamontować 😅
Wszystko super ale ten plastik jednak mi sie nie podoba. Wybierając CWPP420 ogromnym atutem była dla mnie ta wręcz toporna metalowa solidność. Pozdrawiam!
Polecam. Filozofia prostoty jest genialna. Nie każdego stać na wzywanie do każdej pierdoły serwisantów. A tu proszę mamy sprzęt który sami możemy naprawić. Genialne posunięcie.
Ja mam ABP 450 i całkowity koszt instalacji robionej samemu z dwoma wymiennikami wyszedł 14k. Na początku miałem wymiennik zwykły - był problem z zamarzaniem bo dom był nowy i wilgoci w opór, teraz (w zimie) było za sucho - około 30% wilgotności. Wjechał wymiennik entalpiczny i po problemach z zamarzaniem i wilgotność na stałym poziomie około 50%. Podsumowując to z drobnymi problemami ale i tak polecam.
Dzień dobry, a kiedy możemy się spodziewać wersji o odprowadzeniem kanałów od góry, to jakiś dłuższy okres? Bo zastanawiam się czy czekać czy brać tą opcję z bocznymi wyjściami a potrzebuję centralę o wydajności 400 m3/h i czy wystarczy mi A300 czy powinienem brać większą centralę?
Super robota ;) Proszę o informację czy będzie wersja do montażu sufitowego. Zamontowałem już Pana system rur i puszek. Początkowo chciałem zamówić w przyszłym roku centralę ANIA ale po tym filmie widzę, że warto zastanowić się nad tą nową centralą - wiadomo kwestia ceny. Czekam z niecierpliwością.
Witam, czy jest możliwość zamontowania nóżek? Aby centrala stała a nie była podwieszana? Konkretnie chodzi o omówiony na filmie model A-300. Czy centrala posiada wstępna nagrzewnice wbudowaną czy należy dokupić kolejny element i czy istnieje możliwość dokupienia tacki odpływowej. Z góry dziękuję za odpowiedź na komentarz.
Jest Pan po prostu zbyt skromny a sprzęt, który Pan sprzedaje jest zbyt tani by trafić do dzisiejszych inwestorów … Pana sprzęt jest dosłownie mercedesem … Miałem przyjemność poznać Pana osobiście i jestem szczęśliwym posiadaczem Waszej centrali ! Gorąco polecam !!
Właśnie mi się bardzo podobają rozwiązania Pana Piotra 👍. Fajnie też od kogoś słyszeć że sobie chwali. Ja jeszcze nie mam rekuperacji. Ale za niedługo będzie trzeba pomyśleć. Pozdrawiam 👍
Czy te nowe modele można zamówić z wymienikiem entalpicznym? Jest opcja funkcji "kominek" i/lub okap ? Bardzo ciekwawa konstrukcja i cenowo bez konkurencji za tą jakość . Pozdrawiam i oglądałem pana wczesniejesze filmy i ....nie poznałem. Gratuluję !
Do jakiej mocy minimalnej ta centrala może być "skręcona" ? Poszukuję centrali w okolicach 400m3 ale z możliwością pracy na powiedzmy 20%. Mam dodatkowe obiegi powietrza pod recyrkulację i schładzania / grzanie osobno parter i piętro. Który model byłby najlepszy do takiego zadania, zakup planowany w przeciągu 3-4 miesięcy.
Extra. Wykonanie z EPP moim zdaniem to bardzo dobry kierunek. Nie trzeba będzie jej dodatkowo izolować na nieogrzewanym, dobrze ocieplonym poddaszu? Nie mogę się doczekać, aż będzie dostępna na stronie. Z chęcią porównałbym ją z CWK 600, przed której jestem montażem. System sterowania pozostał ten sam ? Dziękuję za film. Pozdrawiam!
Przymierzam sie do wymiany obecnego dziadostwa Reventon inspiro 350 i jestem zainteresowany tutaj pokazanym rekuperatorem ale z wymiennikiem entalpicznym. Jaki to dokladnie model
Jest jakiś odpowiednik tej centrali w wersji ze stali? Potrzebuję ~350m³, entalpiczny, wentylator EC, automatyczny Bypass mechaniczny. Pytanie czy jest opcja pomiaru dwutlenku węgla i działanie któregoś z Pana sprzętu w trybie automatycznym?
A ja chcialem kupić najtanszy model ale po telefonie do Pana Paruszewskiego otrzymałem odpowiedź żebym sie wstrzymał bo szykuje sie rewolucja. I rewolucja jaka mnie dotyka to taka że mialem poczekac i dzieki temu cetrala kosztuje zamiast 2800 już 3100
@@piotrparuszewski-o3ozon w zasadzie BLDC to też silnik EC, natomiast nie każdy silnik EC jest silnikiem BLDC, EC to ogólna nazwa. BLDC to silniki z magnesami stałymi na wirniku najczęściej zasilane prądem "stałym" komutowane elektronicznie.
Nie wiem czy pytanie pod tym filmem jest odpowiednie ale czy istnieje mozliwosc zeby sterowac osobno piętrami. Zeby byly dwa obiegi z mozliwoscia sterowania razem badz osobno , tylko piętro domu albo tylko parter ?
ladne ale nie ma na sklepie i cena nieznana popularna konkurensje ktorej nazwe kazdy zna na erv, eps trzeba dac 8tys. dwa lata temu byly po 4tys. :) rekuperacja od lat nic nowego nie wprowadza, konstrukcje sa mega proste bo tam nie ma naprawde jakiejs tajemniczej technologii a dobry czujnik co2 z chin to 50zl w polsce 1500zl ;) mozna dac tylko lepsze komponenty albo komplikowac to proste urzadzenie, co sensu nie ma bo po pierwszym tygodniu instalacji normalni psychicznie ludzie nawet nie pamietaja ze maja panel i nawet lepiej ze nie dotykaja, typowe instalacja chodzi na 20-30% i nikt tam nic ruszac nie powinien a wszelka automatyka tylko zwieksza awaryjnosc i koszt wlasciwie dzisiaj jestesmy na etapie gdzie liczy sie cena i marka, ale roznice sie zacieraja bo kazda konstrukcja jest taka sama, szkoda ze klienci sie nie edukuja to by kazdy krecil glowa ze takie cos powinno byc po 5tys. max za prosty model
@@piotrparuszewski-o3ozon tego nie wiem, sa pewnie uslugowe firmy ktore maja swoja wtryskarke i robia natomiast wiem ze w pol roku kazda firma od materialow budowlanych podnosila ceny o 50-200% i to nie dlatego ze czegos brakowalo tylko zwyczajnie bo mozna bylo bezkarnie to robic, inflacja i rynek pozwolil na takie praktyki dzisiaj np panele 400W sa juz po 200-300zl a jeszcze niedawno po 800 a to trzeba jeszcze z chin dostarczyc
Witam, mam pytanie chce zrobić rekuperację w domu 150m2 parterowym wraz z glikolowym gwc i centralą wentylacyjną 450m3 lub 600m3 (stężenie woda/glikol 60%). 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Kubatura ok 450m3 budynku. Będę miał przydomowa oczyszczalnie i odprowadzenie wody pościekowej do szamba obok oczyszczalni i tam myślałem, żeby jedna pętlę ok 100mb do gwc glikolowego zrobić bo myślę że będzie tam cieplo. Szambo 5m3. dodtkowo zamontować na obwodzie zawór trójdrogowy i druga pętla dookoła fundamentów domu i garażu łacznie 120mb na głebokości 2,5m umieścić rurę PE40. Na okres zimowy będzie zawór trojdrogowy i co 12 h przełączanie między pętlami (żeby nie wyeksploatować temperatury z ziemi i szamba, to będzie czas na regenerację - pytanie czy wystarczający czy to ma sens ? ) Na okres letni do chłodzenia pętla tylko wokoło fundamentów z gruntu zimne powietrze . Grunt mamy piasek , a woda gruntowa na 2,5m, wiec idealnie byłoby tam to zlokalizować . Czy to dobry pomysł czy da się zrobić to lepiej? Czy lepiej przy gwc glikolowym i checi chłodzenia w lecie warto przewymiarować centralę ? I co pan sądzi o tym żeby zrobić na państwa centralach wentylacyjnych wentylacje wyporową a nie standradową ? nawiewy w korytarzu a w pomieszczeniach jedynie wyciągi ? pozdrawiam i dziękuję za wskazówki Damian
@@piotrparuszewski-o3ozon a realnie przy przepustowości 150m3 powietrza przez rekuperator ile zyskamy na tym gwc glikolowym bo podajecie parametry przy 600m3. chyba że lepiej podpiąć glikolowy gwc na instalacji osobnej wentylacji kanałowej
@@piotrparuszewski-o3ozonPanie Piotrze no to mam poważny problem bo jedynym miejscem do którego mogę oddać kondensat jest odpowietrzenie kanalizacji… Czekam na informacje odnośnie nowego rekuperatora, reszta z waszego sklepu jest już rozprowadzona, został tylko rekuperator :)
ja mam centrale tego producenta w której jest zastosowany najtanszy wentylator 150mm w dodatku tak zamocowany w procesie produkcji ze nie da sie go w zaden sposób wymienic.po roku problem gotowy w dodatku kosztowny jesli trzeba całość zdemontowac
Właśnie otrzymałem centralę, tylko szkoda, że Pan Piotr na filmiku prezentuje taki "wypasiony" by-pass, a po rozpakowaniu okazało się, że zamontowany jest zwykły. Handlowiec twierdzi, że ten, który jest zaprezentowany w filmie jest za dopłatą. To wprowadza w błąd.
jak zwykle postaram się zrobić dobrą cenę-- milionów nie potrzebuje nawet ich nie chce .. tylko muszę na wypłaty do ludzi zarobić i na nową formę kiedyś tam
Pamiętam, jak byłem u Pana i wspominał Pan o wykonaniu z tworzywa. Widzę że dotrzymuje Pan słowa. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za wypuszczenie psa 😉
Zawsze się zastanawiam co w tym tyle kosztuje: wymiennik, wentylatory, bypas obudowa i sterowanie. Jak widzę ceny powyżej 5 tys za rekuperator to przecieram oczy ze zdumienia
mam zalany strop i mialem ciągnąć w góre dalej kominy i robić grawitacje, teraz myślę zeby to olać i zrobić reku, albo zrobić kominy i je zaslepić a reku i tak zrobić, dobra opcja ? Czy ktoś może zaprojektować mi rekuperacje pod gotowiec balsamowce 15 archon ?
@@piotrparuszewski-o3ozon Kierunek przepływu sugerują symbole strzałek, oraz sposób montowania wentylatorów promieniowych. Czerpnia i wywiew są z tej samej strony, czyli zimne powietrze zasysane z zewnątrz miesza się od razu z ciepłym usuwanym powietrzem. Czy tak obrazowo, strzałka niebiesko-zielona nie powinna mieć przeciwny zwrot? Wtedy na wyjściu powietrza świeżego powinno się uzyskać wyższą temperaturę, czyli sprawność odzysku byłaby większa, czy chodzi może o zabezpieczenie przed oblodzeniem? Proszę o wyrozumiałość, dopiero się doszkalam.
Właśnie bardzo mi się podobają urządzenia Pana Piotra, jak o nich opowiada i w ogóle. Jedynie mam problem taki że mam ograniczone miejsce u siebie bo 60cm w którym mają iść 2 skrzynki rozprężne. I nie wiem jak to rozwiązać 😨
nie polecam centrali zbudowanej na wentylatorach piecowych - strasznie hałasuje, musiałem wymienić na droższą z wentylatoraami jak w filmie - jestem teraz bardzo zadowolony
tak to sie zgadza ten bypass montowalem teraz ostatnio i podpinalem taka centrale z takimi klapami w operze ale rekuperator na dwa pietra.co do tej centrali fajna robótka od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem pana centrali ale ta podejżewam że bedzie droższa a czy już jest w sprzedarzy
Właśnie takiej centrali potrzebuję, prostej, polskiej, w której jak już coś się po gwarancji popsuje to nie będę musiał wymieniać całości tylko naprawię lub wymienię pojedynczy element. Gratuluje o takie produkty walczymy! Right to repair!!!
dziękuje
Trzeba wspierać Polskich producentów a nie Niemca w Chinach produkowane 😂
Polecam. Od swych lat bezproblemowo działa. Montaż samodzielny. W szkole kilkadziesiąt lat temu mi mówiono, że najlepsze rozwiązanie to najprostsze rozwiązanie. Tak trzymać 👍
DZIĘKUJE
Używam pana centrale od początku działania firmy - pierwszy model. Do dziś pięknie wymienia powietrze. Dziękuję i życzę sukcesów!!!
Dziękuję
Uruchomiłem dzisiaj CWK 450 od Pana. Koszt całosci na duuuzy dom 180m2 wyszedl 11-12k z wymmienikiem entalpicznym. Dla mnie petarda ❤
dziękuje
Hej, ale to cena materiał + robocizna firmy czy sam zakładałeś?
@@md1983 materiał i własna praca
Potwierdzam polecam
Ta CWK450 to już w tej obudowie z EPP?
brawo, szkoda ze dopiero teraz wychodzi ten produkt, już zakupiłem rekku od konkurencji, ale cała armaturę i osprzęt dodatkowy brałem od ECS. Sam wykonałem instalację, ale najpierw przekopałem się przez dziesiątki filmów na tubie aby połączyć jedno z drugim. Jestem mechanikiem okrętowym i powiem szczerze, że to co prezentuje pan Paruszewski jakoś najbardziej zagradza mi się z moim nabytym doświadczeniem w pracy jak równi z wiedzą przekazaną mi w ramach przygotowania do zawodu. To chyba jedyny gościu od rekku, który w swoich poradnikach prezentuje merytoryczną wiedzę, która nawet laikowi pomoże w wykonaniu instalacji. Nie to co inni youtube'wi "specjaliści" , którzy bardziej uprawiają lans niż przystępne przekazywanie wiedzy. To nie jest technika rakietowa i każda średnio inteligentna osobistość może ogarnąć temat, a pan Paruszewski doskonale w tym pomaga.
dziękuje
Ja Dziekuje za każdy film
I za fachowe rozmowy z Panem Piotrem!!!
Pozdrawiam
dziękuje
Tak trzymać ! Rozwój rozwój jeszcze raz ulepszanie swoich produktów.
Dziękuję
Super opis, w lato będzie czas na montaż rekuperacji, i znam już firmę od której ja kupię. 1- bo Polska, 2- uczciwe podejście do klienta, 3- dziesiątki pozytywnych opinii URZYTKOWNIKÓW a nie lakierów konkurencji, 4- cena adekwatna do produktu i dzisiejszych realiów rynku. I na mój gust tylko Pana firmą spełnia wszystkie wyznaczniki. 👍👍👍
DZIĘKUJE
Łapeczka dla zasięgów. Super przedstawienie produktu w uczciwy sposób bez marketingowej papki.
Dziękuję
Jesteś niesamowity. Gorąco ciebie wspieram.
dziękuje
Super, zapas w konstrukcji przypomina legendarny silnik 2jz 😀 Sam mam od 15 lat toporną centralę Nikol o której się konkurencja naśmiewała że jest ogromna i obudowa jest ze skrzyni na mięso, kosztowała wtedy sporo lecz działa do dzisiaj bezawaryjnie tylko szkoda że wymiennika nie da się wyjąć jak tu. Często pozorna toporność jest równa trwałości a to jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne.
Dziękuję staramy się
Panie Piotrze, super prezentacja. Wszystkie elementy wentylacji zakupiłem u Pana. Rekuperator także chciałem niedawno zakupić, ale niestety się nie udało.
Czas oczekiwania na odpowiedź mailową to był minimum tydzień a ostatna wiadomość to 2 tygodnie.
Zakupiłem używaną centralę innej firmy.
Kiedy się rozpadnie chciałbym wrócić do Pana, ale trzeba pracować nad sprawnością obsługi klienta 🙃
Dziękuje za informacje ... muszę trochę potrząsnąć biurem handlowym... chociaż ja się do tego nie nadaje
@@piotrparuszewski-o3ozon rozumiem, nie jest to łatwe zadanie. Ale szkoda tego fajnego sprzętu, który na tym traci jednak 😊
Chętnie bym pomógł zapanować nad takimi tematami, ale niestety za daleko 🙃
Niedawno taką jednostkę zakupiłem i podłączyłem do przewodów. To że jest duża to fakt - robi wrażenie, każdy myślał że zamontuje jakąś małą skrzynkę na ścianie :) Plus jest taki że rekuperator można samemu podłączyć wraz ze sterownikiem - w instrukcji jest jasno napisane jaki kabel gdzie. Niestety w konkurencji aby podłączyć rekuperator potrzebowałem jakiejś autoryzowanej licencji ??? Niestety instalatorzy dużo sobie liczą za taką usługę - a jeśli coś się zepsuje sam nic nie zmienisz , czyli znowu musisz dzwonić do serwisu i płacić.
Tu poradzisz sobie sam
Panie Piotrze, strach cokolwiek u Pana kupować. Za 2-3 lata będzie nowsza, lepsza wersja, będę co 5 lat wymieniał centralę!
Dobra robota.
proszę nie wymieniać.. jak działa to niech działa
Kup Pan sobie abonament?
Już 2 lata mam starszy model ABP-450 i działa super! Dzięki filmikom Pana Piotra całą instalacje zrobiłem samemu.
Jakbym teraz kupował nową centrale to na pewną wziąłbym tą prezentowaną "Najgorszą :D" Na pewno lepiej izoluje niską temperaturę co przydaje się jeśli jest zamontowana w pomieszczeniach użytkowych. Duże metalowe niezaizolowane pudło potrafi obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.
proszę napisać prywatnie na emaila zaradzimy
Super, szkoda ze swój reku zakupiłem u Pana 4 lata temu. Bo ta centrala jest mega dobrze przemyślaną konstrukcją. Z swoją miałem drobny problem z skroplinami które omijały tackę, słynne zalewanie centrali poruszane niejednokrotnie. Cuż siadłem , pomyślałem, doszedłem do tego gdzie i jak przecieka woda, uszczelniłem i wszystko śmiga juz 2 sezon bez problemu. Winę za przeciekanie ponosiło uszczelnienie na lini styku wymiennika a dolnego mocowania. Problem powstawał po wyjęciu wymiennika do czyszczenia. Tutaj widzę juz inne zamocowanie, lekkie przechylenie aby inaczej skropliny opadały ...😊 Dobrze ze Pan uczy się na błędach i poprawia swoje urządzenia, dąży do ich bez awaryjnej pracy i jak najłatwiejszego serwisu. Może i duże, może i toporne ale w tym przypadku to plus. Pozdrawiam
dziękuje i od razu daje upust na następne centrale .. jakby co min 30%
@@piotrparuszewski-o3ozon dziękuję bardzo, ale obaj wiemy iz ta którą mam posłuży jeszcze ładnych kilka lat. Może i nawet zbyt długo...
Ale za jakiś czas zgłoszę się do Pana po wymiennik , bo stale chodzi mi po głowie aby zrobić GWC. Pozdrawiam
Noszę się z zakupem rekuperacji ale wiem jedno że postawię na Pana produkty bo można im zaufać. A inni niech sobie tam mowią że maja takie a takie .
dziękuje
Pozdrawiam! Dziekuje za doradzenie, na dniach zamawiam wlasnie ta centrale, super przemyslane i wykonane ! bede testowal :) Pozdrawiam
DZIĘKUJE
Ogladalem Pana szkolenia uświadamiające działanie wentylacji mechanicznej oraz metodę montażu i jestem pod wrażeniem, jak Pan na spokojnie prsekazuje wiedzę, gdzie tak na prawdę poniekąd szodzi Pan instalatorom, w tym sobie, a jednak wciąż Pan uświadamia ludzi. Ogromny szacunek ma Pan u mnie za to.
Czekam na Pana wycenę urządzenia, gdyż przeprowadzam kapitalny remont domu z 1933 roku i chcę poniekąd udowodnić, że i w starym budownictwie można zrobić wentylację mechaniczną. Na przyszły rok w planach jest właśnie zakup rekuperatora.
Jezeli Pan czyta komentarze, to mam pytanie, czy Państwa skrzynki rozprężne nadają sie do montażu (skrocenie kolumny) pod sufitem podwieszanym, gdzie obniżenie wyniesie maksymalnie 15 cm.
w starym budownictwie robi się to troszkę inaczej... te skrzynki dają rady
Absolutnie nie szkodzi Instalatorom. Ile jest % klientów którzy sie w internecie doktoryzują z instalacji a potem nie dadzą zarobić Instalatorom? Im dłużej oglądam ten kanał tym bardziej widzę że temat jest mega skomplikowany i o ile można "samemu", to jednak łatwo spieprzyć i bede wiedział za co place i czego mam wymagać.
przekonał mnie Pan tym że wszystko w tym reku można wymienić/naprawić samemu posiadając jakieś minimum pojęcia o tym jak to działa. Tak właśnie powinny być robione urządzenia uzdatniające/wentylujące powietrze bądź ogrzewające dom, żeby w razie awarii można było samemu coś zaradzić, a nie czekać tydzień na wyspecjalizowanego serwisanta, który skasuje miliony... jestem przed budową, ale na liście zakupów znajdzie się reku pańskiej firmy :) Pozdrawiam.
DZIĘKUJE
Wszystko ładnie, pięknie.
Nawiązanie do starych "mietków" traktuję jako wytłumaczenie się z wszechobecnego badziewnego plastiku. Fajnie, że kanały są duże i że można dać droższe, wydajniejsze wentylatory tylko po co, jak wchodzi jeden rozmiar (określona wydajność i sprawność) wymiennika. Nie ma ani słowa o sterownikach.
Nie śledzę rynku rekuperatorów, jeżeli jednak wszyscy zaczęli robić plastiki to pewno niedługo będzie można je kupić w Pepco, Juli a może nawet w Lego.
Z plusów to łatwa wymiana filtrów "z metra", fajny bypass i modułowość konstrukcji.
Technologia
Wygląda ciekawie, sam chętnie bym potestował bo planuję montaż rekuperatora w domu.
Pozdrawiam Leszek
ps działa..
Dostałem właśnie projekt i wycenę na CWK 600/200. Pełna profeska, na pewno się zdecyduję. Szczególnie po tym filmie. Teraz pozostaje mi tylko nauczyć się to zamontować 😅
dziękuje
Wszystko super ale ten plastik jednak mi sie nie podoba. Wybierając CWPP420 ogromnym atutem była dla mnie ta wręcz toporna metalowa solidność. Pozdrawiam!
dlatego też ją będziemy ja produkować
Polecam. Filozofia prostoty jest genialna. Nie każdego stać na wzywanie do każdej pierdoły serwisantów. A tu proszę mamy sprzęt który sami możemy naprawić. Genialne posunięcie.
Staramy
Ja mam ABP 450 i całkowity koszt instalacji robionej samemu z dwoma wymiennikami wyszedł 14k. Na początku miałem wymiennik zwykły - był problem z zamarzaniem bo dom był nowy i wilgoci w opór, teraz (w zimie) było za sucho - około 30% wilgotności. Wjechał wymiennik entalpiczny i po problemach z zamarzaniem i wilgotność na stałym poziomie około 50%. Podsumowując to z drobnymi problemami ale i tak polecam.
dziękuje
Dzień dobry, a kiedy możemy się spodziewać wersji o odprowadzeniem kanałów od góry, to jakiś dłuższy okres? Bo zastanawiam się czy czekać czy brać tą opcję z bocznymi wyjściami a potrzebuję centralę o wydajności 400 m3/h i czy wystarczy mi A300 czy powinienem brać większą centralę?
Projektujemy
@@piotrparuszewski-o3ozon rozumiem, że do sprzedaży jeszcze musi minąć trochę czasu, i pewnie nie będzie to parę miesięcy? 😉
Super robota ;) Proszę o informację czy będzie wersja do montażu sufitowego. Zamontowałem już Pana system rur i puszek. Początkowo chciałem zamówić w przyszłym roku centralę ANIA ale po tym filmie widzę, że warto zastanowić się nad tą nową centralą - wiadomo kwestia ceny. Czekam z niecierpliwością.
z podwieszaną musimy troszkę poczekać
Witam, czy jest możliwość zamontowania nóżek? Aby centrala stała a nie była podwieszana? Konkretnie chodzi o omówiony na filmie model A-300. Czy centrala posiada wstępna nagrzewnice wbudowaną czy należy dokupić kolejny element i czy istnieje możliwość dokupienia tacki odpływowej. Z góry dziękuję za odpowiedź na komentarz.
Mamy stojak do tej centrali nagrzewnica to datek tacka ociekowa raczej niepotrzebna
Dzięki wielkie. Polska górą
dziękuje
Gratulacje. Czy ta centrala występuje także w mniejszych wydajnościach, tj ok 400m3/h?
tak a-300 ma wydajnośc około 400m
Jest Pan po prostu zbyt skromny a sprzęt, który Pan sprzedaje jest zbyt tani by trafić do dzisiejszych inwestorów … Pana sprzęt jest dosłownie mercedesem …
Miałem przyjemność poznać Pana osobiście i jestem szczęśliwym posiadaczem Waszej centrali !
Gorąco polecam !!
Właśnie mi się bardzo podobają rozwiązania Pana Piotra 👍. Fajnie też od kogoś słyszeć że sobie chwali. Ja jeszcze nie mam rekuperacji. Ale za niedługo będzie trzeba pomyśleć.
Pozdrawiam 👍
dziękuje
Dziękuje ps córka syn teściowa i zona mówią o mnie inaczej
Panie Piotrze, czy mógłby Pan przeprowadzić wykład jak zaprojektować rekuperacje w domku z poddaszem użytkowym w którym jest antresola?
postaram się
Panie Piotrze, co to za model centrali i czy jest już dostępny w sklepie? To jest "lepszy model" A-300? Od kiedy będzie dostępna w sprzedaży?
jutro ją wystawimy
Czy te nowe modele można zamówić z wymienikiem entalpicznym? Jest opcja funkcji "kominek" i/lub okap ? Bardzo ciekwawa konstrukcja i cenowo bez konkurencji za tą jakość . Pozdrawiam i oglądałem pana wczesniejesze filmy i ....nie poznałem. Gratuluję !
tak oczywiście mamy wymiennik entalpiczny
Witam panie Piotrze, czym sie różnią filtry harmonijkowe z drogich rekuperatorów od np filtra z włókniny m5 o grubości 5cm ? Pozdrawiam
tante robią mniejszy opór
@piotrparuszewski-o3ozon faktycznie, większa powierzchnia wymiany
Mysle ze warto podlinkować produkt prosto na Pana strone internetową pod opisem filmu
Zrobie to troszkę pózniej
Do jakiej mocy minimalnej ta centrala może być "skręcona" ? Poszukuję centrali w okolicach 400m3 ale z możliwością pracy na powiedzmy 20%. Mam dodatkowe obiegi powietrza pod recyrkulację i schładzania / grzanie osobno parter i piętro. Który model byłby najlepszy do takiego zadania, zakup planowany w przeciągu 3-4 miesięcy.
cwk -450 da rady
Panie Piotrze czy w waszych centralach stosowane jest / może być automatyczne bilansowanie przepływu powietrza dolotowego i wylotowego ?
tak cwk ma
Witam Panie Piotrze z jaką mocą ten rodzaj rekuoeratora Pan poleca ? Vn i Vw mam wyliczone na 365 m3/h. Odbiór osobisty możliwy?
zapraszam model a-300 ma wydajność około 400m3/h
Jak wygląda automatyka w tej centrali? Jest moduł CF , jakiś zewnętrzny panel sterowania?
wszystko w niej można zamontować jest w kilku wersjach
Extra. Wykonanie z EPP moim zdaniem to bardzo dobry kierunek. Nie trzeba będzie jej dodatkowo izolować na nieogrzewanym, dobrze ocieplonym poddaszu?
Nie mogę się doczekać, aż będzie dostępna na stronie. Z chęcią porównałbym ją z CWK 600, przed której jestem montażem.
System sterowania pozostał ten sam ?
Dziękuję za film.
Pozdrawiam!
zostawimy kilka sterowników do central
No to jest konkurencja dla thesslygreen :)
Przymierzam sie do wymiany obecnego dziadostwa Reventon inspiro 350 i jestem zainteresowany tutaj pokazanym rekuperatorem ale z wymiennikiem entalpicznym. Jaki to dokladnie model
CAŁA SERIA A-300, CWK 450 ITD...
A co z opomiarowaniem, równoważeniem pracy went. nawiewu i wywiewu itd... ?
też będą w tej obudowie takie wersje
Ciekawie to wygląda, na dniach( znaczy jeszcze w tym roku) zgłoszę się po projekt i wycenę materiałów do mojego domu
dziękuje
Jest jakiś odpowiednik tej centrali w wersji ze stali? Potrzebuję ~350m³, entalpiczny, wentylator EC, automatyczny Bypass mechaniczny. Pytanie czy jest opcja pomiaru dwutlenku węgla i działanie któregoś z Pana sprzętu w trybie automatycznym?
mamy na stanie ,, proszę pisać na emaila
a jak się nazywa model?@@piotrparuszewski-o3ozon
Zrobcie porzadek w waszym sklepie bo tam nieład i bledy
Dziękuje za cenne uwagi
A ja chcialem kupić najtanszy model ale po telefonie do Pana Paruszewskiego otrzymałem odpowiedź żebym sie wstrzymał bo szykuje sie rewolucja. I rewolucja jaka mnie dotyka to taka że mialem poczekac i dzieki temu cetrala kosztuje zamiast 2800 już 3100
PROSZĘ NA EMAILA JEŚLI TAK OBIECAŁEM TAK BĘDZIE
witam który model Pan proponuje do domu 100m^2 (rodzina 4 osobowa)?
A-300
Witam, sterownik do cwp 360 nowego typu czy juz pan wprowadzil
JUZ JEST
Panie Piotrze a czy do tej centrali moge u Was zamowic control flow? I ta druga tacke ociekowa?
TAK PROSZĘ NA EMAILA
Czy jest możliwość zamówić centrale z montażem, podłączenie centrali, zrobienie czerpni i wyrzutni z przebiciami?
mamy instalatorów ale tanio to nie wychodzi
Jakie silniki są w wentylatorach? Duzo dobrego słyszałem o silnikach bezszczotkowych BLDC
Tam są ec bldc stosujemy w klimakonwektorach
@@piotrparuszewski-o3ozon w zasadzie BLDC to też silnik EC, natomiast nie każdy silnik EC jest silnikiem BLDC, EC to ogólna nazwa. BLDC to silniki z magnesami stałymi na wirniku najczęściej zasilane prądem "stałym" komutowane elektronicznie.
Macie coś 250m,300m...?
Czy w przyszlosci planuje pan robić mniejsze jednostki z epp ??
TAK
Nie wiem czy pytanie pod tym filmem jest odpowiednie ale czy istnieje mozliwosc zeby sterowac osobno piętrami. Zeby byly dwa obiegi z mozliwoscia sterowania razem badz osobno , tylko piętro domu albo tylko parter ?
Tak oczywiście
Tak oczywiście
ladne ale nie ma na sklepie i cena nieznana
popularna konkurensje ktorej nazwe kazdy zna na erv, eps trzeba dac 8tys. dwa lata temu byly po 4tys. :)
rekuperacja od lat nic nowego nie wprowadza, konstrukcje sa mega proste bo tam nie ma naprawde jakiejs tajemniczej technologii a dobry czujnik co2 z chin to 50zl w polsce 1500zl ;) mozna dac tylko lepsze komponenty albo komplikowac to proste urzadzenie, co sensu nie ma bo po pierwszym tygodniu instalacji normalni psychicznie ludzie nawet nie pamietaja ze maja panel i nawet lepiej ze nie dotykaja, typowe instalacja chodzi na 20-30% i nikt tam nic ruszac nie powinien a wszelka automatyka tylko zwieksza awaryjnosc i koszt
wlasciwie dzisiaj jestesmy na etapie gdzie liczy sie cena i marka, ale roznice sie zacieraja bo kazda konstrukcja jest taka sama, szkoda ze klienci sie nie edukuja to by kazdy krecil glowa ze takie cos powinno byc po 5tys. max za prosty model
forma kosztuje miliony i nie da się super tanio
@@piotrparuszewski-o3ozon
tego nie wiem, sa pewnie uslugowe firmy ktore maja swoja wtryskarke i robia
natomiast wiem ze w pol roku kazda firma od materialow budowlanych podnosila ceny o 50-200% i to nie dlatego ze czegos brakowalo tylko zwyczajnie bo mozna bylo bezkarnie to robic, inflacja i rynek pozwolil na takie praktyki
dzisiaj np panele 400W sa juz po 200-300zl a jeszcze niedawno po 800 a to trzeba jeszcze z chin dostarczyc
rozumiem
Witam, mam pytanie chce zrobić rekuperację w domu 150m2 parterowym wraz z glikolowym gwc i centralą wentylacyjną 450m3 lub 600m3 (stężenie woda/glikol 60%). 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Kubatura ok 450m3 budynku.
Będę miał przydomowa oczyszczalnie i odprowadzenie wody pościekowej do szamba obok oczyszczalni i tam myślałem, żeby jedna pętlę ok 100mb do gwc glikolowego zrobić bo myślę że będzie tam cieplo. Szambo 5m3. dodtkowo zamontować na obwodzie zawór trójdrogowy i druga pętla dookoła fundamentów domu i garażu łacznie 120mb na głebokości 2,5m umieścić rurę PE40.
Na okres zimowy będzie zawór trojdrogowy i co 12 h przełączanie między pętlami (żeby nie wyeksploatować temperatury z ziemi i szamba, to będzie czas na regenerację - pytanie czy wystarczający czy to ma sens ? )
Na okres letni do chłodzenia pętla tylko wokoło fundamentów z gruntu zimne powietrze .
Grunt mamy piasek , a woda gruntowa na 2,5m, wiec idealnie byłoby tam to zlokalizować .
Czy to dobry pomysł czy da się zrobić to lepiej?
Czy lepiej przy gwc glikolowym i checi chłodzenia w lecie warto przewymiarować centralę ?
I co pan sądzi o tym żeby zrobić na państwa centralach wentylacyjnych wentylacje wyporową a nie standradową ? nawiewy w korytarzu a w pomieszczeniach jedynie wyciągi ?
pozdrawiam i dziękuję za wskazówki
Damian
WODA GRUNTOWA ŻROBI ROBOTĘ TO MAMY SPRAWDZONE
@@piotrparuszewski-o3ozon ile mozna się spodziewać kw na glikolowym gwc przy tych 120mb rury pe40 chłodzenia i ogrzewania?
2kW -2,5kW to najwięcej zależy od gruntu
@@piotrparuszewski-o3ozon a realnie przy przepustowości 150m3 powietrza przez rekuperator ile zyskamy na tym gwc glikolowym bo podajecie parametry przy 600m3. chyba że lepiej podpiąć glikolowy gwc na instalacji osobnej wentylacji kanałowej
Kupiłam ten nowy rekuperator A-300 EPP , ale żadnego bay-pasu w niej NIE MA -jak to Pan na filmie przedstawia( rzekomo Pan zaszalał)
w tej najtańszej wersji jest mechaniczny ręczny lub elektroniczny
Czy od kazdej centali musimy wypuścić odpływ na skropliny?
lepiej tak... bo nawet przy wymienniku entalpicznym się wykropi
@@piotrparuszewski-o3ozonPanie Piotrze no to mam poważny problem bo jedynym miejscem do którego mogę oddać kondensat jest odpowietrzenie kanalizacji…
Czekam na informacje odnośnie nowego rekuperatora, reszta z waszego sklepu jest już rozprowadzona, został tylko rekuperator :)
Bardzo uczciwe podejscie że w razie jak by już firmy nie było na rynku nadal bedzie to mozna łatwo serwisować.
moim zdaniem każda firma tak powinna postępować
Bardzo mi brakuje na Pana stronie w centralach z wymiennikami obrotowymi zdjęcia w środku, tak żeby móc się zapoznać z produktem przed zakupem
prostota tam jest konstrukcja
@@piotrparuszewski-o3ozon Panie Piotrze mogę prosić żeby dorzucić to jedno, dwa zdjęcia na stronie tej centrali z wymiennikiem obrotowym?
ja mam centrale tego producenta w której jest zastosowany najtanszy wentylator 150mm w dodatku tak zamocowany w procesie produkcji ze nie da sie go w zaden sposób wymienic.po roku problem gotowy w dodatku kosztowny jesli trzeba całość zdemontowac
Każdy wentylator jest u nadz wymienny
Właśnie otrzymałem centralę, tylko szkoda, że Pan Piotr na filmiku prezentuje taki "wypasiony" by-pass, a po rozpakowaniu okazało się, że zamontowany jest zwykły. Handlowiec twierdzi, że ten, który jest zaprezentowany w filmie jest za dopłatą. To wprowadza w błąd.
rzeczywiście przepraszam ... ale pracujemy nad innym bay-pass takim za 200-300zł
kiedy można będzie zakupić taki model centrali?
jutro wystawiamy 1-wersje
Co to za model i gdzie można kupić?
www.o3ozon.pl
wyglada obiecujaco , kiedy będzie w sprzedaży ?
od jutra 1-model
jak się nazywa ta centrala? Jak rozumiem to nowy model?
będzie w wykonaniu kilku modeli
Będzie wersja z krućcami od góry?
już się projektuje
Witam jakieś szkolenia robocie? POZDRAWIAM
To zależy ,, hako tako szkoleń grupowych nie mamy.. jedynie inwidualnie
@@piotrparuszewski-o3ozon witam właśnie indywidualne mnie interesuje w najbliższym czasie. Pozdrawiam
Czy ta centrala jest już w sprzedaży i jaka jest jej dokładna nazwa?
tak jest.. model a-300
Jak z ceną Panie Piotrze?
jak zwykle postaram się zrobić dobrą cenę-- milionów nie potrzebuje nawet ich nie chce .. tylko muszę na wypłaty do ludzi zarobić i na nową formę kiedyś tam
Pamiętam, jak byłem u Pana i wspominał Pan o wykonaniu z tworzywa. Widzę że dotrzymuje Pan słowa. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za wypuszczenie psa 😉
Widziałem cenę tej centrali. No no zwala z nóg. Tak wysokiej się nie spodziewałem.😢
staramy się robić najdroższe centrale... może nie najlepsze ale najdroższe
Zawsze się zastanawiam co w tym tyle kosztuje: wymiennik, wentylatory, bypas obudowa i sterowanie. Jak widzę ceny powyżej 5 tys za rekuperator to przecieram oczy ze zdumienia
mam zalany strop i mialem ciągnąć w góre dalej kominy i robić grawitacje, teraz myślę zeby to olać i zrobić reku, albo zrobić kominy i je zaslepić a reku i tak zrobić, dobra opcja ? Czy ktoś może zaprojektować mi rekuperacje pod gotowiec balsamowce 15 archon ?
TAK ROBI SIĘ TAK
Kupiłem i jestem zadowolony bez przepłacania
dziękuje
Wyglada zacnie. Trzeba dawać linka czy cos w opisie
marketing zawsze jest słabą moją stroną
Gdzie go mozna zakupić?
www,o3ozon.pl
Czy dobrze widzę, że ten wymiennik nie jest przeciwprądowy?
ŻLE WIDZISZ,, JEST PRZECIWPRĄDOWY
@@piotrparuszewski-o3ozon Kierunek przepływu sugerują symbole strzałek, oraz sposób montowania wentylatorów promieniowych. Czerpnia i wywiew są z tej samej strony, czyli zimne powietrze zasysane z zewnątrz miesza się od razu z ciepłym usuwanym powietrzem. Czy tak obrazowo, strzałka niebiesko-zielona nie powinna mieć przeciwny zwrot? Wtedy na wyjściu powietrza świeżego powinno się uzyskać wyższą temperaturę, czyli sprawność odzysku byłaby większa, czy chodzi może o zabezpieczenie przed oblodzeniem? Proszę o wyrozumiałość, dopiero się doszkalam.
Przez to że jest Pan szczery i opowiada bez marketingowego bełkotu to konkurencja nie stanowi żadnego zagrożenia.
Ja się cieszę że jest konkurencja bardzo mnie ona mobilizuje
Właśnie bardzo mi się podobają urządzenia Pana Piotra, jak o nich opowiada i w ogóle. Jedynie mam problem taki że mam ograniczone miejsce u siebie bo 60cm w którym mają iść 2 skrzynki rozprężne. I nie wiem jak to rozwiązać 😨
Kiedy można się spodziewać centrali z górnymi króćcami tylko żeby była tak 80-90 cm. Pozdrawiam
projektujemy
Super!
dziekuje
Kiedy mozna się spodziewać wersji z wyjsciami do góry + regulacja nawiewu i wywiewu
PROJEKTUJEMY
centrala pracuje na nadciśnieniu?
MOZNA TO WSZYSTKO USTAWIĆ
@@piotrparuszewski-o3ozon hmm, raczej na etapie konstruowania, teraz już posprzątane
@@innowent-rekuperacjawentyl1772 wszystkie centrale robisz Piotrze w takiej konfiguracji?
Jak można sie z Panem skontaktowac ?
www.o3ozon.pl
Co to za model centrali ?
cała seria będzie na tej obudowie
nie polecam centrali zbudowanej na wentylatorach piecowych - strasznie hałasuje, musiałem wymienić na droższą z wentylatoraami jak w filmie - jestem teraz bardzo zadowolony
nie zupełnie
Witam Proszę o ofertę na taką centrale na 300m
około 8tys
Kiedy centrala pojawi sie w sprzedarzy?
postaramy się już jutro wystawić 1-wszy model na ej platformie
Nie dajecie zarobić montazystom i to są proste urządzenia które nie dają zarobić "fachowcom" dla tego jest hejt
Ja lubię prostotę -- a do hejtu już się przyzwyczaiłem
Co to jest? Alemilum?
AL
tak to sie zgadza ten bypass montowalem teraz ostatnio i podpinalem taka centrale z takimi klapami w operze ale rekuperator na dwa pietra.co do tej centrali fajna robótka od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem pana centrali ale ta podejżewam że bedzie droższa a czy już jest w sprzedarzy
około 5-10% muszę to przeliczyć
Przy takim fajnym baypass’ie to może i sterować proporcjonalnie się da? ;)
można go tak ustawić
By-pass falaout edition 😊
thanks
Niezle
dziękuje
Facet z kanału malmo oze wywalił Pana rekuperator
MALMO RACZEJ MNIE NIELUBI
Tylko ciekawe czemu wywalił 🤔 co mu nie pasowało 🤔
Bo jego lepsza
@@Jachol_dog jakieś konkrety proszę 🤔
Wstawił ten który handluje
Witam. Czy jest planowane wdrożenie wersji z EPP z króćcami pionowymi? Pozdrawiam
TAK
@@piotrparuszewski-o3ozon czy sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku? Choćby w drugiej połowie roku?
Od 2 lat użytkuje ozona i aż mam teraz ochotę wymienić na tą … Ale w sumie po co jak wszystko elegancko działa ;)
dziękuje
Czy ten rekuperator z epp może stać na nieogrzewanym poddaszu? Dodam że poddasze jest ocieplane.
TAK SEDNIO,, PS PRZYDA SIĘ IGLO