З власного досвіду щодо сертифікатів: 1. Я бачив хороших спеціалістів без сертифікатів та поганих з ними. 2. На більш/менш пристойних вакансіях навіть увагу не звертають на них. 3. Ви забудете майже все (все), що вивчили для здачі тесту, якщо не будете цим користуватись на практиці. 4. Краще витратити час на щось корисне аніж на підготовку/здачу, якщо немає необхідності в ачівках (бонус до ЗП чи просто вимога компанії). 5. Якось у відео ніхто не згадав про те, що в тому ж AWS не можна здати PRO level DevOps, без отриманого associate level.
Один з найкращих подкастів, що я слухав!) Декілька років назад, коли вперше почув про таке поняття, як DevOps, то дуже багато дивився відео, щось читав але так і не зрозумів, що це за професія. Ваш подкаст тоді, дав би мені добре розуміння чим займається даний спеціаліст та чому його роль важлива. Бажаю вам успіхів та з нетерпінням чекаю нових записів!))
вивчаю JS в SoftSesrve і от наче цікаво, але я такий лінюх, а от такі подкасти надзвичайно надихають рухатись і розвиватись, дарують надію, що навіть якщо цей варіант не пройде, то всеодно будь який досвід буде корисний, адже стільки шляхів у цій сфері. Навіть не зважаючи, що зараз на ринку максимальна пічалька, але завдяки таким людям як Ви надія і віра є, дуже дякую Вам, що розказуєте про реальний досвід та даєте такі цінні поради
Крутий формат! Чекаємо на продовження! Побажання-рекомендація: Девопс це перш за все методологія. Цікавить як девелопер/qa/архітектор/менеджер дотримується цієї методології, кожен на своєму місці.
В цілому мабуть зауважень немає, але є одне але: з цього подкаста я хотів здебільшого зрозуміти, що ж таки робить цей DevOps, але на жаль чіткого розуміння для себе я так і не отримав. Бажаю успіхів в розвитку подкасту!
"Раніше я думав, що DevOps - це просто вигадливий спосіб сказати "розробники, які виконують операційну роботу", але після перегляду цього відео я зрозумів, що це більше схоже на таємне товариство технічних чарівників. І як у будь-якому хорошому культі, у них є свій власний набір святих технологій, яким вони поклоняються! А якщо серйозно, чудові хлопці, що роблять подкасти, дійсно інформативні та розважальні! Продовжуйте в тому ж дусі!"
все неймовірно цікаво але я початківець-менеджер і тому не багато зрозумів продовжуйте, гарно виходить у вас хочеться ще випуск для початківців, просто з практики, що саме складно було для вас на початку
хотілось би почути трошки більше чим займаються спікери, над якими проектами працюють, які у них цікаві челенджі якими тулзами вирішують питання/проблеми? ще кілька тем можна розкрити: - девопс інженери та іх вплив на сєкьюріті( як змусити девів відповідально ставитись до secrets, ваш досвід з сікретс менеджмент aws/hashicorp vault і тд.) - девопс та моніторинг, особистий досвід, улюбленні тулзи, дашборди, метрики і тд. - піти по тулзам щось типу - ансібл - чи потрібно вчити, та для яких цілей використовувати - чи будуюєте ви як девопси пайплайни не тільки для девів але і для своіх інструментів? типу PR/Approve/Merge і дженкінс погнав пайплайн з терраформом/ансібл чи ще чим, якщо ні то коли настає той момент і команда має зверати на це увагу і автоматизовути і ці процеси?
- Звісно пайплайни для девопсу є, і без них не можливо ніяк на будь якому проекті. - вплив девопса на секюрність …особисто зустрічав лише використання vault, все інше типу мережевих налаштувань, то все за замовленням треба знати, безперечно. - улюблених нема, бо сисадмін тобі скаже пол забікс зараз, а інші про спланк та датадок чи дайнатрейс будуть розповідати, а використовують те що згоден проплачувати замовник. - ансібл треба, дженкінс треба, терафоом треба, пітоном можна замінити тераформ напииклад, ансібл також… але треба розібратись і не всі проекти тобі дозволять таке робити.
З почином! Більше подкастів цікавих і різних! Мене бісить, що девопс як роль часто суперечить методології девопс, тобто замість того, щоб покращувати якість і пришвидшувати розробку, девопси стають ботлнеком, "бо знають, як краще (с)". Типові ситуації: ✅ просиш простий пайплайн на 2 кроки: збілдити і задеплоїти. Девопси пропадають на місяць і видають пайплайн на 20 кроків, що інтегрується і з джирою, і зі слаком, і каву варить. Але падає через день і цим блочить тестування ✅ просиш додати в пайплайн автотести - "нє, то складно, в нас і так 20 кроків, і ті не стабільні" 🤷♂ ✅ просиш доступ, щоб засетапити для тестів свій, окремий пайплайн - "нє, ти не зможеш, ти ж не девопс, і взагалі в нас інші процеси" 😆 ✅ просиш окремий енв для тестів - "нє, ВАМ буде не зручно, працюйте на тому, що є"
Наче і непоганий випуск, але структурно і змістовно якийсь провал і я зараз поясню свою думку. - Відео наче розраховано на початківців і новачків, але що воно таке цей DevOps жодним чином не розкрито, і тим більше немає прикладів чим саме займаються гості на своїй роботі. Хоч по кілька речень варто було сказати. І хоч я сам займаюся розробкою це відео зовсім не змінило мого уявлення про те, що девопс - це сисадмін на максималках. Що вже говорити про початківців, перед якими стіна інфи і не ясно що до чого - до першого пукту: було би цікаво почути досвід гостей з приводу джунів девопсів і команди девопсів (раз Валерія тімлід) - що вони роблять на проектах, які це проекти, якого розміру компанії і тд. Адже не в кожній компанії є девопс, щоб його помацати) - з іншого боку, якщо відео для "трохи шарящих", то порада вчити англійську, лінукс і докер звучить банально не те слово. навіть мені, людині дуууже далекій від цього всього, але зацікавленій в компах це очевидно. - загалом більше цікаво слухати особистий досвід і якусь інсайдерську інформацію (і не про зарплати навіть), ніж ту, яка часто зустрічається в інеті - лінку на роад меп так і не прикріпили в описі дякую за увагу, хто дочитав)
От ви смієтесь з індусів, а це країна з 1.2млрд населення, сильною технічною шкодою, англійською як першою чи другою мовою у населення (в залежності від регіону) і в якій аутсорс як індустрія почав розвиватись, коли в Україні ще молоко по талонах видавали. Тож я б не ставився так зневажливо до індусів.
Цікаво. Загалом погоджуюсь. Linux Docker/kubernetes Cloud(AWS) CICD Я б ще додав IaC(terraform & cloudformation) Ну і management control tools: Ansible, на крайняк chef. Ну і scripting (bash or Python) дуже допоміжне Monitoring теж. Monitoring/Alerting Загалом багато всього, якщо так подумати :) Сертифікати допомагають! Хоча можна і без.
Мабуть не зовсім етично коментувати зовнішність, але один з подкастерів виглядає наче Зеленський вирішив піти в девопси аби власноруч збільшувати експортну виручку країни)
Які здібності, схильності, інтереси середньо- старшокласників (10 - 16 р.р ) є індикатором успішності в цій сфері, (шановні Dev Opsи - пригадайте своє дитинство)?
Все норм дуже не погано розкрито. Але я не зовсім згоден щодо сертифікацій бачив пару вакансій де наприклад написано aws asociate certificate must have.
Про сети имхо странный совет. В независимости от направления работы танненбаума все таки изучить будет крайне полезно. Можно пропустить физический уровень, но все что выше нужно хотя бы ознакомиться с деталями. Надо понимать по каким принципам оно работает внутри. Я не говорю что надо учить. Надо знать какие концепты там есть и для чего.
Назва: Devops ways. (DOW) і отримаємо DOU DOW 😂 Назва2: Devops - шлях джедая. (Devops - the way of Jedi) тому що девопси як джедаї спочатку усамітнюються, а потім видають чудеса.
Гавчання після 01.01.2004р до стажу не враховується 😢 Для мене плюси з університету - знайомства та одиниці справжніх викладачів. А в більшості розумію що 5 років того не варті
То як назвати подкаст? Пишіть в коментарях 💬
Дев упс
Автор найкращої пропозиції отримає мерч від ДОУ 🌝
Let's talk DevOps - DOU Podcasts
Ще ідея: DevOpsUptake
Тоді перші літери формують акронім DOU
Можна буде ще й анімацію класну зробити DOU > Dev Ops Uptake
Не пропустіть. Ця мені подобається найбільше.
З власного досвіду щодо сертифікатів:
1. Я бачив хороших спеціалістів без сертифікатів та поганих з ними.
2. На більш/менш пристойних вакансіях навіть увагу не звертають на них.
3. Ви забудете майже все (все), що вивчили для здачі тесту, якщо не будете цим користуватись на практиці.
4. Краще витратити час на щось корисне аніж на підготовку/здачу, якщо немає необхідності в ачівках (бонус до ЗП чи просто вимога компанії).
5. Якось у відео ніхто не згадав про те, що в тому ж AWS не можна здати PRO level DevOps, без отриманого associate level.
Один з найкращих подкастів, що я слухав!)
Декілька років назад, коли вперше почув про таке поняття, як DevOps, то дуже багато дивився відео, щось читав але так і не зрозумів, що це за професія. Ваш подкаст тоді, дав би мені добре розуміння чим займається даний спеціаліст та чому його роль важлива. Бажаю вам успіхів та з нетерпінням чекаю нових записів!))
Дуже цікавий подкаст, висвітлили основні теми про роботу DevOps, що мене цікавили. Чудові всі ведучі, чекатиму на нові випуски!
вийшов файний випуск, сподобалося що є думка не лише ДевОпс, а і як це виглядає з точки зору Розробника
вивчаю JS в SoftSesrve і от наче цікаво, але я такий лінюх, а от такі подкасти надзвичайно надихають рухатись і розвиватись, дарують надію, що навіть якщо цей варіант не пройде, то всеодно будь який досвід буде корисний, адже стільки шляхів у цій сфері. Навіть не зважаючи, що зараз на ринку максимальна пічалька, але завдяки таким людям як Ви надія і віра є, дуже дякую Вам, що розказуєте про реальний досвід та даєте такі цінні поради
бляха, таке класне відео, такі цікаві оратори, що не можливо відірватись! давайте ще!!! крутий контент)
Крутий формат! Чекаємо на продовження!
Побажання-рекомендація: Девопс це перш за все методологія. Цікавить як девелопер/qa/архітектор/менеджер дотримується цієї методології, кожен на своєму місці.
дуже цікавий формат і випуск, продовжуйте в тому ж дусі!
Цікаві спікери, класні теми
Мені сподобалося, прийду переглянути наступні ваші випуски
послухав, найцікавіше та найконструктивніше наворотив Дмитро, коли почав казати про інфраструктуру
дуже корисна розмова, дякую всім!
В цілому мабуть зауважень немає, але є одне але: з цього подкаста я хотів здебільшого зрозуміти, що ж таки робить цей DevOps, але на жаль чіткого розуміння для себе я так і не отримав.
Бажаю успіхів в розвитку подкасту!
Очень интересный подскаст. Спасибо
Дуже цікавий вийшов подкаст! Посилання на найактуальніший роадмап на вашу думку не завадило б.
"Раніше я думав, що DevOps - це просто вигадливий спосіб сказати "розробники, які виконують операційну роботу", але після перегляду цього відео я зрозумів, що це більше схоже на таємне товариство технічних чарівників. І як у будь-якому хорошому культі, у них є свій власний набір святих технологій, яким вони поклоняються! А якщо серйозно, чудові хлопці, що роблять подкасти, дійсно інформативні та розважальні! Продовжуйте в тому ж дусі!"
Дякую за випуск. Для мене як AQA було дуже цікаво.
Дуже корисна розмова, дякую всім!
Дякую, дуже цікаво і повчально.
Ідея думати про проблему перед сном - топ! Воно навіть вирішує проблему зі сном, правда тим, що забирає його😅
Пряма дорога в дурку
все неймовірно цікаво
але я початківець-менеджер і тому не багато зрозумів
продовжуйте, гарно виходить у вас
хочеться ще випуск для початківців, просто з практики, що саме складно було для вас на початку
Мені здалося що ми робили для початківців :) але виявилося що ні 😊
6:54 плюсую до Валерії, що в першу чергу - DevOps це культура та підхід до розробки та певні зони відповідальності, домовленості (як і QA має бути)
Дуже дякую вам! Дуже цікава інформація.
З почином! Як кажуть американці: Хороший старт)!
Дякуємо❤
Дякую - було цікаво). Треба нам ще портал для статей по типу habr зробити - і буде топ
можна на dou.ua публікувати😉
Дякую всім учасникам відео за DovOps українською. Дякую за Roadmap, а також за підказки щодо навчання на DevOps. Чекаю на інші випуски, Слава Україні!
Классна бесіда, дякую. Порадьте, будь-ласка, нормальні книжки по AWS для початківця у клаудах.
хотілось би почути трошки більше чим займаються спікери, над якими проектами працюють, які у них цікаві челенджі якими тулзами вирішують питання/проблеми?
ще кілька тем можна розкрити:
- девопс інженери та іх вплив на сєкьюріті( як змусити девів відповідально ставитись до secrets, ваш досвід з сікретс менеджмент aws/hashicorp vault і тд.)
- девопс та моніторинг, особистий досвід, улюбленні тулзи, дашборди, метрики і тд.
- піти по тулзам щось типу - ансібл - чи потрібно вчити, та для яких цілей використовувати
- чи будуюєте ви як девопси пайплайни не тільки для девів але і для своіх інструментів? типу PR/Approve/Merge і дженкінс погнав пайплайн з терраформом/ансібл чи ще чим, якщо ні то коли настає той момент і команда має зверати на це увагу і автоматизовути і ці процеси?
Роботу шукають, бо надто стали скіловими та трохи вартості набрали, а тепер на галерах скорочення великі.)))) то жарт звісно.
- Звісно пайплайни для девопсу є, і без них не можливо ніяк на будь якому проекті.
- вплив девопса на секюрність …особисто зустрічав лише використання vault, все інше типу мережевих налаштувань, то все за замовленням треба знати, безперечно.
- улюблених нема, бо сисадмін тобі скаже пол забікс зараз, а інші про спланк та датадок чи дайнатрейс будуть розповідати, а використовують те що згоден проплачувати замовник.
- ансібл треба, дженкінс треба, терафоом треба, пітоном можна замінити тераформ напииклад, ансібл також… але треба розібратись і не всі проекти тобі дозволять таке робити.
З почином! Більше подкастів цікавих і різних!
Мене бісить, що девопс як роль часто суперечить методології девопс, тобто замість того, щоб покращувати якість і пришвидшувати розробку, девопси стають ботлнеком, "бо знають, як краще (с)". Типові ситуації:
✅ просиш простий пайплайн на 2 кроки: збілдити і задеплоїти. Девопси пропадають на місяць і видають пайплайн на 20 кроків, що інтегрується і з джирою, і зі слаком, і каву варить. Але падає через день і цим блочить тестування
✅ просиш додати в пайплайн автотести - "нє, то складно, в нас і так 20 кроків, і ті не стабільні" 🤷♂
✅ просиш доступ, щоб засетапити для тестів свій, окремий пайплайн - "нє, ти не зможеш, ти ж не девопс, і взагалі в нас інші процеси" 😆
✅ просиш окремий енв для тестів - "нє, ВАМ буде не зручно, працюйте на тому, що є"
Хороший випуск вийшов
Наче і непоганий випуск, але структурно і змістовно якийсь провал і я зараз поясню свою думку.
- Відео наче розраховано на початківців і новачків, але що воно таке цей DevOps жодним чином не розкрито, і тим більше немає прикладів чим саме займаються гості на своїй роботі. Хоч по кілька речень варто було сказати. І хоч я сам займаюся розробкою це відео зовсім не змінило мого уявлення про те, що девопс - це сисадмін на максималках. Що вже говорити про початківців, перед якими стіна інфи і не ясно що до чого
- до першого пукту: було би цікаво почути досвід гостей з приводу джунів девопсів і команди девопсів (раз Валерія тімлід) - що вони роблять на проектах, які це проекти, якого розміру компанії і тд. Адже не в кожній компанії є девопс, щоб його помацати)
- з іншого боку, якщо відео для "трохи шарящих", то порада вчити англійську, лінукс і докер звучить банально не те слово. навіть мені, людині дуууже далекій від цього всього, але зацікавленій в компах це очевидно.
- загалом більше цікаво слухати особистий досвід і якусь інсайдерську інформацію (і не про зарплати навіть), ніж ту, яка часто зустрічається в інеті
- лінку на роад меп так і не прикріпили в описі
дякую за увагу, хто дочитав)
девопс - це сисадмін на максималках :)
Згодна повністю) Так і не зрозуміла хто це і що він робить)
Найс, молодці!
От ви смієтесь з індусів, а це країна з 1.2млрд населення, сильною технічною шкодою, англійською як першою чи другою мовою у населення (в залежності від регіону) і в якій аутсорс як індустрія почав розвиватись, коли в Україні ще молоко по талонах видавали.
Тож я б не ставився так зневажливо до індусів.
DouOps
DouOps Podcast
Цікаво.
Загалом погоджуюсь.
Linux
Docker/kubernetes
Cloud(AWS)
CICD
Я б ще додав
IaC(terraform & cloudformation)
Ну і management control tools: Ansible, на крайняк chef.
Ну і scripting (bash or Python) дуже допоміжне
Monitoring теж. Monitoring/Alerting
Загалом багато всього, якщо так подумати :)
Сертифікати допомагають! Хоча можна і без.
Мабуть не зовсім етично коментувати зовнішність, але один з подкастерів виглядає наче Зеленський вирішив піти в девопси аби власноруч збільшувати експортну виручку країни)
ЗП президента не до порівняння з девопсом.
Спочатку прочитав комент, потім почав дивитись. І тепер не можу розбачити
Я тепер спокійно не можу дивитись😀
@@user-user-1 +1😂
@@user-user-1аналогічно😂
Які здібності, схильності, інтереси середньо- старшокласників (10 - 16 р.р ) є індикатором успішності в цій сфері, (шановні Dev Opsи - пригадайте своє дитинство)?
Вміння і бажання вирішувати проблеми і задачі. Самі різноманітні.
Широта мислення і кругозір.
софт скіли не менш важливі, ніж хард скіли. Немало доведеться спілкуватись з розробниками, тестувальниками, менеджерами і тд
Дякую
network administration, googling, chtagpt questions, gaming, blogging, podcasting, youtubing, coach in the IT/DEVOPS following with +10 Years delta
бажання захочтити свій майнкрафт сервер
Все норм дуже не погано розкрито. Але я не зовсім згоден щодо сертифікацій бачив пару вакансій де наприклад написано aws asociate certificate must have.
Девопс вечорниці
Здибанка девопсів
та можна просто DOUOps
чи розділити якось // [DOU]Ops, DOU[Ops], DOU(Ops)
The DevOps Lab
Питання до колег, трохи не встиг свічнутись з одної контори, і як все вивчене не забути. Комусь потрібен trainee, готлв працювати за карму😊
Про сети имхо странный совет. В независимости от направления работы танненбаума все таки изучить будет крайне полезно. Можно пропустить физический уровень, но все что выше нужно хотя бы ознакомиться с деталями. Надо понимать по каким принципам оно работает внутри. Я не говорю что надо учить. Надо знать какие концепты там есть и для чего.
DevOps! I did IT again
rabotaju v DevOps 4 goda....vse viski sedie...postojanno nehvataet znanij, kazhdij den' chto to novoe...eto ochen' istoschaet. Greetings from Canada
"DevOps collaboration and delivery Podcast"
21:15 😂😂😂 щось у цьому є
Не будемо їм робити реклами :) але якщо це дійсно ті курси про які я думаю, то вчать все ж таки не погано там, аби тільки викладач трапився файний
DOU DevOps Talks
38:48 amazon що?
free tier?
Спочатку подумала що один з ведучих сидить з якимось ШІ фільтром Зеленського😅
Перепрофілювався 😂
Назва - Диво пси
How DOU DO: ДевОпс історії
Чи варто брати собі ментора в IT?
GinOps, Gin DevOps, Джин
Назва: Devops ways. (DOW) і отримаємо DOU DOW 😂
Назва2: Devops - шлях джедая.
(Devops - the way of Jedi) тому що девопси як джедаї спочатку усамітнюються, а потім видають чудеса.
Шлях Джедая - Дорофєєвщина. А друзі у нього - ватники. Не айс.
70% компонентів загаданих у сертифікаціях, не використовуються у клієнтів.
Гавчання після 01.01.2004р до стажу не враховується 😢
Для мене плюси з університету - знайомства та одиниці справжніх викладачів. А в більшості розумію що 5 років того не варті
DevOps Doux - типу джентл ДевОпс.
Devoops
За 15к можна працювати в ОАЕ
девопсом легче стать чем разработчиком?
DevOpsАрня
А де взяти сертифікат по рашпильним напильникам?
юху! юху! юху! юху! юху! юху! юху! юху! юху! юху! юху!
Ніщо не спасе від надмірного рівня абстракцій.
Секта 'DevOps' 😂
1:13:15 "На Амазоні дуже багато всього ЧАРДЖИТЬСЯ за просто те, шо це МЕНЕДЖ" - підгарає від такої мови.
Yaml dev
Не "на рахунок", а "щодо".
Сертифікація може бути не тільки для клаудів. Є для прикладу LPIC/CompTIA/LFC*/RHC*