Podczas spawania na ustawieniach manualnych jest na lewym wyświetlaczu pokazany jest posuw drutu a nie ampery na prawym volt oczywiście Pokazuje to wartość tylko przy ustawieniach manualnych. Zapisanie jest to w malej okrojonej instrukcji papierowej którą otrzymałem wraz z ze spawarką.Jest oczywiście wersja PDF na ich stronach można sobie ściągnąć.
Ludzie, czytajcie instrukcję, zarówno jeden jak i drugi wyświetlacz mają po dwie funkcje. W trybie pulsu zarówno pojedynczego jak i podwójnego lewy wyświetlacz pokazuje nastawę amperażu 10-280, prawy korekcję napięcia spawania od -5 do 5. Natomiast w trybie manualnym lewy pokazuje prędkość podawania drutu 10-280 ale nie wiemy w jakich jednostkach, ot tak po prostu jakieś wartości liczbowe, prawy w manualu pokazuje napięcie 14-30V. Jest jeszcze jedno ustawienie które ma wpływ na prędkość podawania drutu mianowicie przełącznik średnicy, producent a w zasadzie importer w instrukcji zapewnia że zmiana średnicy drutu dotyczy tylko ustawień synergicznych czyli w pulsach 1 i 2, a w manualu wybór średnicy nie ma znaczenia, co jest oczywiście nieprawdą bo np ustawienie podawania 100 w drucie 0,8 powoduje szybszy posuw niż ustawienie 100 w średnicy 1,0. W zasadzie nie wiem ile ta spawarka potrafi wykrzesać prądu skoro jej maksymalna prędkość podawania drutu to ok. 6 m/min, sprawdziłem to trzymając przycisk podawania na jałowo.
Na manualu lewym pokrętłem ustawiamy posuw drutu tylko ta skala na wyświetlaczu jest dziwaczna, być może jest to w calach, albo oznacza taką prędkość posuwu jaka jest potrzebna przy danym amperażu to znaczy np. na wyświetlaczu jest liczba 200 to prędkość podawania drutu jest taka jaka potrzebna przy spawaniu natężeniem 200A. A prawym pokrętłem ustawiamy napięcie gdyż w spawarkach mig nie ustawia się natężenia (A) tylko napięcie (V) co przekłada się na natężenie (A) . A w trybie synergia lewym pokrętłem ustawia się (no niestety przekornie ) orientacyjne natężenie (A) I łącznie (to właśnie jest ta synergia) do nastawy amperażu prędkość posuwu drutu według wgranej przez producenta sentencji do poszczególnych nastawnatężenia prądu spawania . A prawym pokrętłem jest możliwość korekcji amperażu ale wyrażonej w voltach maksymalnie 5 V na plus i na minus . Czyli jeśli posuw drutu jest za szybki to prawym pokrętłem dodajemy kilka Volt i odwrotnie. W manuału jest jeszcze możliwość ustawienia indukcyjności . Jak i innych parametrów. Pozdrawiam serdecznie.
Mam ten migomat tylko 350- kę . Zauważcie, że ten ma porządną masę i uchwyt. Ta w zestawie się nie nadaje, chlapie i nie trzyma łuku. Jak wymieniłem kable, zaczęła super spawać. W pulsie naprawdę przyzwoicie spawa. To jest najtańszy puls na rynku. Cienkie materiały w pulsie również spawa ok. Muszę jeszcze spróbować z lepszym drutem bez miedziowania.
na drucie nie miedziowanym naprawdę można dobrze nią spawać, mnie bardziej drażni naciąganie faktów przez producentów, niby synergia, ale tylko w pulsie i twin pulsie, niby gorący start, ale też tylko w pulsie i twin pulsie itp. poza tym nie było by tak źle :)
Używam 2 lata po dobrym zapoznaniu sprzętu uważam że sprzęt mega, syczy jak wąż. Minusy - głośny wentylato po paru godzinach pracy glowa bolała , tu zastosowałem regulator obrotów, minus za brak osłony panelu sterowania, tez zrobilem z gumu przezroczystej, kułka przednie- tandetne plastikowe. Kiepska instrukcja użytkowania sam musialem poznawać sprzęt. Ogulnie polecam
Witam chciał bym kupić migomat tak do około 3.5tys i nie wiem co wybrać . Chciał bym kupić coś mocnego około 350A tylko nie wiem czy nie lepiej było by wybrać coś z plusem np jak ten magnum. Proszę o Pana opinie czy warto jest dopłacać do pulsa
A przypadkiem ta strzałka w lewo nie zmienia pokazywania parametru który chcemy ustawić? Pierwszy symbol od lewej jest znaczkiem posuwu drutu, oczywiście nie jestem pewien. Pozdrawiam
nie pokazałem tego w odcinku, ale wcześniej przeklikałem wszystkie przyciski, próbując nawet wcisnąć pokrętła i przypadkowych kombinacji dwóch guzików, ale nic nie zmieniło tego wyświetlacza...może poszukam instrukcji czy jest to w ogóle możliwe :)
Z instrukcji obsługi: Należy pamiętać że w trybie manualnym lewe pokrętło służy do regulacji prędkości podawania drutu, a wyświetlana wartość na lewym wyświetlaczu w trakcie regulacji nie wskazuje prądu spawania Można też znaleźć opis w tabeli w przypadku ręcznych ustawień Funkcja : Zakres regulacji Prędkość podawania drutu ;10 ÷ 280 Więc wyświetlana jednostka nie jest amperem, ale nie wiadomo ile metrów na s podaje przy jakim zakresie. Podejrzewam że ułatwienie sterownika spawarki, lub przeoczenie na etapie projektowania no i trzeba było napisać tak instrukcje.
@@jakub1602 witaj czy mógł byś podać ustawienia dla stali 2-3 mm na pulsie. Kupiłem taki sprzęt ale ciężko to wyregulować. A może byś opisał jak regulować na pulsie w zsleźności od grubości spiewanej stali.
Pracuje na tym sprzęcie i jest naprawdę dobry jak za te pieniądze....posuw ustawiasz poprzez korekcję na ustawieniach fabrycznych.....trochę czasu mi zajęło żeby w praktyce to rozpracować ale da się naprawdę dobrze poustawiać
Sprzęt nie jest idealny, ale tak jak mówisz jeśli się ją ustawi to spawa całkiem dobrze :) wystarczyło by żeby na wyświetlaczu pojawiała się informacja o posuwie drutu w metrach na minutę i już by było dużo lepiej :)
Witam. super film. dało by radę zrobić test podobnej spawarki Sherman DIGIMIG 360 pulse? mam nadzieję że Tecweld nie narzuci wam opinii pozytywnej i wypożyczy wam na testy ta spawarke?
Też od niedawna mam tą spawarkę. Też mam mieszane uczucia. Za krótki żeby od razu skreślać, bo jeszcze ją testuję. Z obserwacji, po korekcie ustawień fabrycznych spawa lepiej.
@@AKADEMIASPAWANIAGC W tej i podobnych zmieniając prąd zmieniamy też posuw drutu. Magnum, Ideal, Trafilux itp takie są. Z zakładzie mamy spawarki co mają osobno te regulacje i tez chciałem taką, ale w tych pieniądzach ciężko o taką. Łączona regulacja z jednej strony jest dobra, ale raczej dla amatora. Wydaje mi się że drugi parametr w ustawieniach fabrycznych (Łp) jest od lekkiej korekty posuwu. Dałem na -1.0 i jakby troszkę zwolnił. Na PULS było jakby trochę za duży posuw i łuk nie był płynny, po tej korekcie słychać tylko bzyczenie. Ale znowu mam wrażenie że spoina jest przegrzana. Możesz przez to że na razie używam CO2. MANUAL jak dla mnie jest bez większych zastrzeżeń.
I instrukcja jest zdecydowanie za skąpa. Np opis który parametr w ustawieniach fabrycznych za co odpowiada znacznie by ułatwiło ustawienie tego urządzenia. A tak trzeba kombinować.
No widziałem, że powinien być wyświetlany posuw drutu, ale zamiast tego były jakieś dziwne liczby, które w ogóle nie pasowały do wartości m/min 😁 dzięki dobre słowo zawsze motywuje 👍
@@AKADEMIASPAWANIAGC Lewa gałka zapewne jest dodatkowo "guzikiem", który po wciśnięciu przełącza na lewym wyświetlaczu z Amper na posów - dodatkowo dioda na wykresie charakterystyki spawania powinna być w początkowym punkcie, gdzie są piktogramy butli i rolek drutu.
Super odcinek! Fajnie że pokazujecie i testujecie sprzęt dla amatorów! Bo chyba każdy majsterkowicz ma dylemat do kupić do przydomowego warsztatu i na co zwrócić uwagę kupując chińskie cuda na kiju... Sam jestem totalnym amatorem i kolega spawacz mi pomógł doradzić na co zwrócić uwagę przy kupnie taniego miga Pokazał mi że dobrze by żeby posow był metalowy i miał gniazo euro, i że mi w zupełności starczy mig na szpule 5 kg jako laik nigdy bym na to nie zwrócił uwagi No i serwis oraz dostępność części Teraz mam dylemat między ideal a torros Pozdrawiam i czekam na kolejne odcninik Fajna formula odcinków można się pośmiać i przy okazji czegoś nauczyć
Spawam na ewm Phoenix 401 superpuls i ma pełną synergie która jest uciążliwa bo nie mogę regulować posuwu drutu. Tzn. mogę ale zaraz wzrasta amperaż... Drut mogę odejmować lub dodawać tylko V od -9 do +9. W lorchu jest synergia jednak można zmienić posuw bez zmiany amperażu
Co do posuwu drutu i amperażu to sprawa wygląda tak, że ustawiamy lewym pokrętłem posuw drutu który jest wyskalowany z amperażem czyli np. ustawiając 240A ustawiamy tak naprawdę ilość drutu najbardziej adekwatną do tego amperażu i musimy dostosować odpowiednio V do takiego stopnia żeby wszystko ładnie się zgrało
pokrętła i wyświetlacze mają rożne funkcje w zależności od programu... o czym świadczą napisy i symbol posuwu drutu...przy manualu lewe to prędkość drutu regulowane lewym pokrętłem a drugie to ustawienie napięcia - z którego wynika prąd spawania
Witam z przyjemnością oglądam pańskie filmy. Jak do tej pory nie miałem się do czego doczepić. Po obejrzeniu tego filmu poczułem pewien niedosyt. Potraktował pan ten test tak troszkę "z góry". Jeżeli zauważył pan jakieś różnice między rzeczywistymi wartościami napięcia i prądu, a tymi jakie podaje producent należałoby poprzeć to jakimś prostym pomiarem. Nie stanowi to większego problemu, aby podłączyć woltomierz i amperomierz. Kolejna sprawa - sposób ustawiania parametrów. Bodajże w odcinku 28 nie miał pan problemu z ustawianiem sprzętu według wartości prądu i napięcia, a przynajmniej odniosłem takie wrażenie, że posuw drutu przy tych ustawieniach nie był aż tak istotny. W odcinku o rodzajach łuku też nie wspomina pan przy jakiej wartości posuwu drutu występuje łuk zwarciowy, przejściowy i natryskowy, ale operuje konkretnymi wartościami napięcia, prądu i średnicy drutu. Piszę ten komentarz nie dlatego, że jestem użytkownikiem spawarki magnum, albo jakimś przedstawicielem handlowym itp. Po prostu mam zamiar zacząć przygodę ze spawaniem metodą mag i zbieram informacje na temat sprzętu i podstaw techniki spawania mig/mag. Pozdrawiam.
Panie Wojciechu, ma Pan całkowitą rację, sam nie jestem szczególnie dumny z tego odcinka, ale no cóż, był to pierwszy test na tym kanale i też musiałem się nauczyć na co warto, a na co nie warto zwracać uwagi :) Z posuwem drutu w tej spawarce było by wszystko ok, natomiast zmyliło mnie to co wyświetlało się na ekranie. Dokładnie posuw drutu jest wyrażany w metrach na minutę, jest to standard przyjęty przez producentów, a w tym modelu MAGNUM, nie ma żadnych konkretnych wartości, coś się wyświetla, ale nikt nie wie co, ja błędnie sądziłem że są to Ampery, stąd to zamieszanie :)
Powiem tak do tego co ja spawam typu profile i od czasu do czasu jakieś blachy 8 10 lub 12 to mi wystarcza. Ja nie produkuje seryjnie tylko hobbystycznie więc myślę że bym kupił jeszcze raz tym bardziej że się nauczyłem obsługi tych zakręconych parametrów ale ideal tak jak mi powiedziałeś w studio
Też posiadam owa spawarkę na początku spawała w miarę ok ale po czasie coraz gorzej czy ktoś napisał by mi jak poustawiać następujące w niej funkcje jak upalanie drutu itd. Może to by pomogło proszę o pomoc
Wyświetlacze parametrów są w tych spawarkach "oderwane od rzeczywistości". Wiem bo mam i tej marki. W porównaniu do spawarki LE która nie przekłamuje trzeba po prostu Magnuma ustawić z dużym marginesem "zaufania" ;-)
W starszym modelu Magnum MIG 280 MMA nie było tego problemu zupełnie, dlatego że podczas ustawiania wyświetlacz nic nie pokazuje. :D Ustawienia wyświetlane są wraz z rozpoczęciem spawania. Jaki to jest porąbany sprzęt, jak mnie ustawianie na oko drażni! Ale będę się z nim męczył bo tak poza tą niedogodnością z ustawianiem to spawa spoko.
Witam Pana. Zaczynam przygodę ze spawaniem i z Magnumem z filmu. Pytanie odnośnie drutu gold nie miedźowanego 1.0 gdzie mogę go dostać. Bo na zwykłym po prostu "żyga".
nie za fartownie że trafiłeś na MAGNUM na samym początku przygody ze spawaniem, na pewno była by pomocna informacja ile metrów drutu podajesz na minutę, niestety te MAGNUMy nie wyświetlają takiej informacji. Co do drutu niemiedziowanego wiem że ostatnio były braki. Próbuj z sklepach RYWAL-RHC.
Ja mam pytanie z innej beczki czy ceramiczny izolator w uchwytach MB-24 powinien być luźny przy dokręconym na maxa łączniku prądowym bo u mnie przesuwa się do przodu i do tyłu co jest z lekka dziwne.
@@kiepskiferdynand9939 pod filmem odnośnie cyklów pracy uchwytów spawalniczych zostawiłem link do pobrania katalogu RYWAL-RHC i tam masz rozpisane budowy i prądy pracy każdego rodzaju uchwytu. Polecam pobrać, naprawdę przydatna rzecz :)
Bardzo ciekawy i wartościowy materiał. Jeśli nie magnum, jaką spawarkę z podwójnym pulsem w takim razie polecacie? W podobnym przedziale cenowym, rzecz jasna
Akurat z tego filmu nie jestem szczególnie zadowolony, był to pierwszy test na kanale, wiele rzeczy nie wyjaśniłem, ani nie wytłumaczyłem, czemu jest tak a nie inaczej. Polecania sprzętów staram się unikać, każdy ma różne potrzeby i oczekiwania, ja tylko wyrażam opinie na temat sprzętów w odcinkach, ale to są moje wrażenia i odczucia, a jak wiadomo ile osób tyle opinii 😜
@@AKADEMIASPAWANIAGC jestem na etapie poszukiwania podobnego sprzętu, dlatego zaintrygowało mnie, że w tej cenie poszukałbyś czegoś innego. Wiadomo, każdy ma jakąś opinię i super, a jak zastanawiasz się nad kupnem czegokolwiek opinie fachowców dają do myślenia 🙂 spokojnie, nie po to, żeby wrócić tutaj z pretensjami, jeśli okaże się niewypałem 😅 pozdrawiam!
Maister niektóre migi jak się spawa to fajnie słychac zzzzzz a niektóre jak gotujaca elektroda . Zalezy od czestotliwosci pradu spawania nastawy, czy inny parametr ?
Co do posuwu drutu, spróbuj wcisnąć lewe pokrętło. Ale i tam mi się wydaje że może to zmienić tylko wyświetlany parametr, a amperaż i posuw będzie zsynchronizowany.
Synergia była dostępna tylko przy opcji PULS, spawając na standardzie był tylko manual bez możliwości włączenia synergii. Skoro producent tak sobie wymyślił no to OK, ale nie rozumiem czemu przy ustawianiu posuwu drutu nie było normalnego wskazania, czyli metry na minutę, tylko jakieś liczby :D to mnie zmyliło, byłem przekonany że patrzymy na Ampery :D
unikam odpowiedzi na takie pytania, każdy będzie zadowolony z czegoś innego, moją opinie możesz zobaczyć na filmach, ale to tylko i wyłącznie moje opinie, Ty możesz mieć zupełnie inne odczucia :)
Witam chciał bym kupić migomat tak do około 3.5tys i nie wiem co wybrać . Chciał bym kupić coś mocnego około 350A tylko nie wiem czy nie lepiej było by wybrać coś z plusem np jak ten magnum. Proszę o Pana opinie czy warto jest dopłacać do pulsa
Witam Szukam nieco lepszej spawarki od marketowego Bestera 1801. Akurat chciałem kupić tego Magnuma, ale zaczynam mieć wątpliwości. Powiedzmy budżet na gołą spawarkę do jakichś 4000, może ciut przekroczyć. Nie specjalnie wiem czy puls i synergia będą dla mnie przydatne, za to chciałbym coś co jest w miarę solidne i pracuje stabilnie w metodach mig/mag oraz mma. Chciałem by było na kołach, ale może nie jest to krytyczny wymóg, mając dobrą spawarkę można stojak stworzyć :). Pytanie co kupić, jestem raczej amatorem, ale chciałbym wejść na wyższy level, być może w przyszłości dokupić tig'a ;-) Można prosić o jakieś polecenia? Może jednak Paton, albo...? Przyznam, że zgodnie z tym co znalazłem w komentarzu, im więcej tych bajerów tym jestem bardziej skołowany i kompletnie nie wiem na co mam patrzeć...
Jak każdy migomat, ten spawa łukiem zwarciowym, mieszanym i z tego co pamiętam udawało mu się wejść w początek łuku natryskowego. Ten migomat posiada synergie tylko w pulsie, przy tradycyjnych łukach nie ma możliwości włączenia synergii, ustawia się go ręcznie, ale brakuje informacji o posuwie drutu w metrach na minutę.
@@AKADEMIASPAWANIAGC nie zawsze sprzęt się do spawania cienkich materiałów nadaje z przeróżnych przyczyn ?. Ale przyjąć można ,ze jak cienkie plasterki spawa to jest wszechstronny sprzęt dla majsterkowicza ,bo tak ten sprzęt postrzegam .
@@dariopiec9552 zasada jest taka, że jeśli uzyskam stabilny łuk zwarciowy na drucie 1.0, to możesz być pewny, że na mniejszych średnicach drutu uzyskasz go tym bardziej, czyli będzie dobrze się nim spawać cienkie blachy, przykładem jest wcześniej testowany IDEAL, na drucie 1.0 nie radził sobie totalnie, ale są głosy, że drutem 0.8 spawa zupełnie inaczej, czyli dobrze :)
Mam Magnum MIG 200 dual plus tylko że na 230V i ciężko mi ją ustawić średnio spawa czuję że to nie to ścianka 2mm 80-90A drut 0,8 gaz mieszanka 8l i wychodzi mi czarna spoina a nie taka ładna jak na filmie
spróbuj jeszcze zmienić drut na inny, bo ta "czarna" spoina świadczy o tym, że możliwą przyczyną jest właśnie on. Jeśli nie pomoże to już tylko wina sprzętu :)
Też mam tego Magnuma, jestem totalnym amatorem i samoukiem i próbuje "dojść systemu" jak go nastawić do spawania na ściankę grubości 3 mm i 2 mm, na razie chlapie...
@@tomaszsobolewski1667 Szczerze to nie pamiętam teraz ale na pulsie ok 180A i bawię się voltami, reszty staram się nie ruszać. A na jakich parametrach Ty spawasz?
Ja zależy od tego co spawam ale na manuału staram się nie szaleć z ampera oczywiście w cienkich ściankach ale tak przy 8mm i więcej zabawa pulsem lub natryskiem jest fajna.
nie bój się Marcin, kombinuj z ustawieniami i parametrami do woli :) na pewno nic nie popsujesz :) natomiast na pulsie nie powinna "chlapać", używasz mieszanki czy czystego co2?
@@AKADEMIASPAWANIAGC Dzięki za rady :) Na początku spawałem mieszanką i spawy trochę lepiej szły. Jak się skończyła mieszanka przeszedłem na CO2. Wcześniej miałem prosty migomat z dwoma gałkami. Teraz mam tego i manualne ustawienia opanowałem w miarę ale Puls to jest dla mnie wyzwanie :)
Czy polecicie migomat, budżet do 5 tyś? W tej chwili mam DEAL TECNOMIG 202 SYNERGIC, ale może coś bardziej profesjonalnego da się w tej cenie? Pozdrawiam
@@AKADEMIASPAWANIAGC to też dużo pomoże... oczywiście ja spawam artystycznie czyli tworzę sztukę, a nie zlecenia dla klientów. Zobaczyłem coś takiego ale nie znam tej marki. Słowo chińczyk mnie nie przeraża no bo umówmy się wszystko jest tam robione to kwestia kontroli jakości. allegro.pl/oferta/migomat-perfect-bi-pulse-261-mig-mag-puls-synergia-9879782998 Dodam że nie musi być takiego bajeranckiego monitorka, ale na pewno przyda się pomoc w ustawianiu... Bardzo dziękuje za pomoc.
@@wojtgor oczywiście masz rację, co do słowa chińczyk :) nie wiem Wojciechu na jaki sprzęt masz potrzebę do tworzenia sztuki, ale co do marek na których na pewno ja się nie zawiodłem to lorch, fronius, most, ale też nie ma co ukrywać, że nie znam wszystkich marek sprzętów na całym świecie, więc być może ten sprzęt, który znalazłeś również będzie dobry :)
Tak z ciekawości jak ci się sprawuje ten Ideal? Były jakieś awarie, ile czasu go już masz? właśnie się nad nim zastanawiam. Z góry dzięki za odpowiedź.
@@michakukua992 No ponad rok - nie katuje jej, przedmuchuje co jakiś czas, nakrywam jak coś szlifuje i na razie bez awarii, ale pamiętaj że to amatorski sprzęt i kotła ani rurociągu tym nie pospawasz ;). Całą resztę, np: stół do spawania inne meble warsztatowe, bramę tym też zrobiłem, także daje radę. Tak czy inaczej marzy mi się już bardziej zaawansowany sprzęt mimo że takiego nie potrzebuję :). A dodam jeszcze że w tych spawarkach tanich te 200 A to oczywiście fikcja i kłamstwo producenta moim zdaniem mam maksymalnie 100-150 A
@@jonotekfarm5778 z nowych na 3 fazy nic dobrego nie kupisz. Z małych inwerterów w tej kasie to najwyżej Tiger 2040 (made in czech republic). Chinczyki bym sobie darował.
Magnum 330w jest dobry sam posiadam rok czasu i nie nazekam i spawarka ma deklarowane 330 amer na migu i na elektrodzie ma 250 amper i spawarka upalałem blache 12 mm elektroda 3.2 i upaliła bez zadnych problemów jedyna wada to ze wyswietlacz pokazuje parametry dopiero podczas spawania
skład i oznaczenia są identyczne z wersją miedziowaną z tego co pamiętam, różnica jest tylko w powlekaniu. Ten którego używałem na nagraniu jest to drut GOLD wersja BLANK czyli nie powlekana miedzią :)
Witam ustawianie parametrów w urządzeniach z wyświetlaczem jest łatwiejsze niż bez wyświetlacza, natomiast proponuje o zrobienie odcinka o doborze parametrów w urządzeniu bez wyświetlacza np.Bester magster 330, lincoln powertec 305c lub jakiś inny ,a żeby było ciekawiej to do łączeń materiałów cienkich z grubymi w różnych pozycjach.Pozdrawiam.
Osobiście trzymam się z daleka od takich sprzętów.Powód wątpliwa jakość i wiele przekłamań o funkcjonalności.Ten amperaż to bardzo mocno zawyżony.Wystarczy spojrzeć na materiał i strefę ciepła.Spawy ok-wizualnie-ale wtopienie słabe.Test fajny,łapa w górę.
Powiem szczerze, że mnie nic tak nie drażni w tego typu sprzętach jak przekłamania, producenci umyślnie rozpisują się z magicznymi opcjami i mocą sprzętów tylko po to, żeby wprowadzić mniej doświadczonych spawaczy lub amatorów w błąd. "kup ten bo ma synergię, puls, dual puls, spawa aluminium, robi popcorn, 300A z gniazdka 230V" itp.
Mam to gówno (dostałem w "prezencie") ustawić to dramat może ktoś ma ustawienia na zwykłą blache 3mm i jaki drut i gaz ... dzieki z góry, poświeciłem temu 20 min i leży w kącie... moze jak mi sie esab zepsuje to uzyje (oby nigdy)
Proponuję porównać parametry tych dwóch spawarek. Torros to jeszcze większy szajs co ty chcesz uzyskać z 3,4 kVA poboru mocy, spawarka jeśli można ją tak nazwać nie warta tych pieniędzy.
@@ukaszkoniec7545 A o jakie rozsądne pieniądze masz na myśli, taki za które kupisz spawarkę torros. Proponuję tą : allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-mig-mag-tig-dual-puls-synergia-9124881023
@@tomekwozny1706 A jaki pobór mocy ma trafilux bo nie mogę nigdzie znaleźć. Co do spawarki potrzebuje taka w budżecie właśnie do 2500 do zastosowań blacharskich i czasem do pospawania jakieś delikatnej konstrukcji.
@@ukaszkoniec7545 Nie mogę nigdzie znaleźć napisałem do sprzedawcy żeby mi napisał, jeśli do zastosowań blacharskich a potem do delikatnych konstrukcji może być. Tu masz inne sprzęty jeśli ci nie zależy na funkcji puls, ale znalazłem taką: allegro.pl/oferta/spawarka-inwertor-kramer-200-mig-mag-puls-synergia-8278849434.
Jeden z Panów sprzedający spawarki Trafiluxa napisał mi, że parametry prądu spawania w pulsie 140-170 A dla drutu 0,8 są nieprawidłowe (za duże) dlatego klei mi koncówkę pradową. To ja się pytam po co jest puls, jak to właśnie dla tego drutu przy takich wartościach mamy łuk mieszany.
niestety przy tego typu sprzętach im dalej w las tym gorzej, przede wszystkim im większa wiedza użytkownika tym gorzej takie sprzęty wypadają, sam bardzo słusznie zauważyłeś, że puls powinien nam pomóc uniknąć łuku mieszanego, a jak się okazuje, parametry jednak na to nie pozwalają...
Sprawdź , czy na klapie gdżie zakładasz drut powinno być opis f9 do nierdzewnej ,a tam gdzie kręcisz to na pocentjometrze wciśnij przycisk zaczyna się ustawiać to masz do blachy 2,ustaw na 19 to 6 zprzetopem jedziesz na proszku to do200A i to filozofia a napięciem nie wyregulijedz
im weselej tym lepiej :D IDEAL służy tylko do nagrywania, ale podczas montażu kiedy skakałem klatka po klatce zauważyłem momenty gdzie był widoczny błysk a przyłbica jeszcze się nie ściemniła, nie zawsze ale czasami takie momenty są, ale gdyby nie nagranie to bym o tym nie wiedział :)
hehe EWM w rękach już miałem, w przypadku tego MAGNUMa nie mogłem zrozumieć jak posuw drutu może być wyrażony w przypadkowych liczbach zamiast metrów na minutę 😂
ooo, też mnie to ciekawi, bo widzę że czarne badziewie schodzi bardzo sprawnie. Dorzuciłbym tylko pytanie o "trwałość", bo w sumie zwykłym papierem ściernym cyrkonowym zgorzelina hutnicza też schodzi fajnie, ale jedynie na początku (;
@@januszkubic47 ale w sensie że taka tarcza jak do cięcia płytek ceramicznych? Czy może jakaś tarcza diamentowa do szlifowania betonu/gresu? Pytam, bo jedyna diamentowa jaką kiedykolwiek miałem w ręku to ta do cięcia - wydaje się raczej nieprzystosowana do obrabiania płaskiej powierzchni boczną stroną tarczy. Możesz podrzucić linka/nazwę do takiego produktu, bo zwyczajnych tarcz listkowych to szkoda do zgorzeliny, bo przecież po kilku razach jest tak zapchana, że nadaje się bardziej do polerowania niż do szlifowania (;
tu masz link do tego urządzenia co to dokładnie jest ua-cam.com/video/0JFliKgaN_Q/v-deo.html co do trwałości samych tarcz jeszcze się nie wypowiem bo na razie jestem na etapie testowania :) jedno jest pewne, w użytkowaniu jest to bardzo wygodne, w ogóle nie męczy ręki, nie czuć typowego "ciągnięcia" szlifierki podczas szlifowania.
AmperÓW ;) Dzięki za test sprzętu dla garażowych dłubaczy. Czekam z utęsknieniem na testy Ideala, bo jedzie do mnie magnum 208 alu syn. - chyba to samo tylko w żółtej obudowie. Do tej pory wszystko lepiłem elektrodą, więc uwagi od praktyka będą bezcenne. Pozdro!
Spoko. Ale zasadnym było by dodać jeszcze powody, dla których to taki zły wybór. Rozumiem, że masz i używasz, albo miałeś i używałeś i jesteś w stanie rzetelnie przedstawić wady tego urządzenia, a nie tylko mówisz, że kiepskie bo tak. W tym przedziale cenowym wybór jest między chińszczyzną a chińszczyzną, a nie wydam 3x większych pieniędzy za markowy sprzęt o podobnych albo i słabszych parametrach, żeby od czasu do czasu pospawać przysłowiowy regał do garażu, mam inne priorytety i ze spawania nie żyję.
@@PaganiniPagani Coś Cię poniosło. Ten półautomat nie ma "sztywnej" synergii - ma regulację indukcyjności, czy też jak wolisz, korekcję dynamiki łuku. Ma też regulowany postflow gazu i regulowany burn back. Wiadomo, zawsze mógłby też parzyć kawę... ale i bez tego do garażowego dłubania powinien się nadać.
@@PaganiniPagani Cena ta sama i spawarka ta sama, tyle że w niebieskiej obudowie. Przyjrzyj się dobrze i przefiltruj marketingową gadkę sprzedawców. Wszystkie jeden Chińczyk składał ;)
z tym sprzętem raczej więcej odcinków już nie będzie, kolega użyczył nam go do testów :) co do grubości materiałów spawanych, pojawią się filmy instruktarzowe :)
Dzień dobry, może mi pan polecić jakąś dobrą "szkołę" spawania znajdującą się we Wrocławiu w której warto wyrobić kurs na jakąś kategorie, najlepiej mig, mag. Drugie pytanie to czym różni się 3-etapowy kurs który prowadzą niektóre "szkoły" spawalnicze w którym płaci i zdaje się osobno np mig poziom podstawowy, mig poziom średni, mig poziom zaawansowany do kursu ogólnego który również występuje w nielicznych firmach spawalniczych np kurs mig (jeden poziom) ?
niestety szkół we Wrocławiu nie znam. trzy etapy...na logikę ja bym podziel to tak: 1 etap. spawanie pachwin 2 etap. spawanie złączy doczołowych 3 etap. spawanie h-l045 ale to tylko moje przypuszczenia :)
Może Pan Tomasz doszedł do takiego wniosku po tym, jak spawacz kręcił pokrętłami na chybił trafił. Rzetelność testu to żenada. W moich oczach kanał dużo stracił na profesjonaliźmie. Szkoda.
cały czas powtarzam, że mogę polecić tylko i wyłącznie firmy sprzętów na których się nie zawiodłem, co do konkretnego modelu, trzeba go już dobrać pod własne potrzeby :) z czystym sumieniem LORCH, FRONIUS, MOST. Te marki znam i lubię :)
Miałem magnuma trzy lata. Jak dla mnie to te spawarki nie mają stabilnego łuku przy wiekszych parametrach i ciezko to ustawić. Osobiście nie kupił bym drugi raz. Ale zależy co kto potrzebuje. I tak jak powiedziałeś parametry bardzo zawyżone
@@PaganiniPagani ok, dzięki. Patrzyłem za Trio bo ma fajne uchwyty. Bestmiga 231 nigdzie póki co nie ma. Zerknę na Bi-Pulsy. Sherman to nie to samo co Magnum?
Brat kupił ze dwa lata temu ciut prostrzą/starszą wersję 280 igbt. Kurcze jak mnie amatora ona wkurza. Chcę ustawić napięcie wg. orientacyjnych tabel a wyświetlacz nie wyświetla napięcia puki nie zacznie pracy. Wszystko na oko i na pamięć. Jakby tego było mało to podczas pracy napięcie na wyświetlaczu i tak radośnie sobie skacze i to szeroko, między 20-40V tak więc nie wiadomo co się ustawiło. I mam pytanie. Czy takie latające wartości napięcia to norma podczas pracy czy to już jest uszkodzenie tej żółtej łajzy? Dodam że praca jest raczej równa, nie odzwierciedla tych skoków napięcia na wyświetlaczu.
Ale żeby doświadczony spawacz dochodził próbami co właściwie pokazuje wyświetlacz? Chińska myśl techniczna. Zajrzałem do instrukcji z podtytułem "Tłumaczenie instrukcji oryginalnej". Tam takie kwiatki: "Na panelu sterowania należy wybrać pozycję MANUAL. Pole wyboru średnicy drutu pozostaje aktywne, można wybrać jedną ze średnic, ale i tak zakres regulacji dla każdej z nich jest identyczny. Czyli w zasadzie wybór średnicy nie ma znaczenia." i drugi zaraz obok: "Należy pamiętać że w trybie manualnym lewe pokrętło służy do regulacji prędkości podawania drutu,a wyświetlana wartość na lewym wyświetlaczu w trakcie regulacji nie wskazuje prądu spawania" ?! Czyli co pokazuje? Stopnie Kelvina? Jak na sprzęt hobbystyczny to chyba coś nie tak. Ciekawe jak spawa na niskich parametrach i w kolorówce to jest prawdziwy sprawdzian dla sprzętu. Głośno chodzi ale pewnie zatyczki do uszu w komplecie :)
hehe zatyczek w komplecie brak ;P fakt, że następnym razem w takich sprzętach sprawdzę również stabilność łuku zwarciowego na niskich parametrach, po prostu zapomniałem o tym ;)
na niskich parametrach nie da się spawać na pulsie , chlapie po całym garażu , mam ją od roku i jest to najgorsza spawarka jaką miałem , magnum 330 spawał o wiele lepiej . Spawam od wielu lat na różnych spawarkach ale tą 280 dual puls bardzo ciężko ustawić żeby jak tak kleiło, na ustawieniach manualnych jest ok
Świetny odcinek, fajnie się ogląda :) Masz coś jeszcze z naszej marki *MAGNUM* ? Może przydałaby Ci się jakaś poręczna spawarka MMA na ramię :D Na naszym kanale może zobaczyć *POWER VIP 5000* :) Sub leci! :) A odnośnie MIG 280 DP i jego złożoność to zdecydowanie migomat przeznaczony dla trochę bardziej zaawansowanych spawaczy, w naszej ofercie mamy urządzenia o trochę mniejszym stopniu złożoności :)
Hehe dziękujemy za suba 🙂 z Waszej marki miałem prywatnie MAGNUM THF 336 z chłodnicą, ale już go nie mam 🙂 co do spawarki z odcinka, nie jest to zły migomat, nie jest też złożony, jak napisaliście, wystarczyło by wyświetlać posuw drutu w metrach na minutę i nie było by żadnego problemu 😉 POWER VIP 5000 z chęcią zobaczyłbym co potrafi ten sprzęt 😁
To jest jeden i chyba jedyny filmik gdzie nie za zapoznałeś się z instrukcją , a koleś który to użytkuje nie mam pojęcia jak tym pracował. Szkoda że nie masz dostępu do tej spawarki tylko 350a i sprawdzenie na cęgach . Szkoda że nie pożyczy ci ponownie żeby zrobić poprawny test 😊 i na synergie trzeba było próbować jak na standardzie nie szło ustawić
był to pierwszy film z testem i na nim uczyliśmy się nagrywać, wiele rzeczy nie przekazałem i nie wyjaśniłem widowni, stąd taki efekt. Ogólnie ta spawarka ma synergie tylko w opcji PULS, spawając standardem nie możemy włączyć synergii, dodatkowo ekran na którym jest faktycznie ustawianie posuwu drutu jest podpisany jako ampery, wyświetlają się wartości (na przykład od 0 do 200) co również wskazywało na ampery, a jednak był to posuw drutu tylko wyrażony w przypadkowych liczbach zamiast metrach na minutę 😂 doszedłem do tego w trakcie nagrywania, ale tak jak wspomniałem wcześniej nie przekazałem tego widzom 😅
@@AKADEMIASPAWANIAGC ciekawi mnie jak byś sprawdził faktycznie czy zaniża parametry ten sprzęt, bo na ostatnich filmikach to sprawdzasz i plus wielki dla ciebie za to
@@piotru wtedy nie miałem miernika cęgowego, ale łatwo zobaczyć czy spawarka wyciska 30V-31V, widzę po zachowaniu łuku elektrycznego. Żeby nie było że to niemożliwe, nagrałem materiał w którym zaklejam wszystkie ekrany w LORCHu i ustawiam sprzęt na wzrok i słuch, widziałem po łuku że mam 19V, tak samo widziałem po łuku że mam 31V. Wymaga to kilometrów spoin i wprawy, ale po czasie patrząc na ekrany tylko potwierdzasz sobie parametry a nie ustawiasz według nich 🙂 miernik kupiłem ze względu na widzów 😅
@@AKADEMIASPAWANIAGC wiem znam ten odcinek fajny był i bardzo przydatny. Cęgi pokazują czy to co jest napisane odzwierciedla rzeczywistość, wiadomo twoje doświadczenie w tej kwestii jest pewnie nieomylne ale warto je czasami zweryfikować hehe
W trybie manual- po lewej prędkość posuwu 0-280, po prawej napięcie, w trybie mig puls po lewej natężenie ( prędkość jest ustawiana automatycznie do natezenia, brak pokrętła ) po prawej korekta napięcia. Bezsensowne nieintuicyjne skomplikowanie.
Grzesiek spróbuj nacisnąć jednocześnie dwa pokrętła jednocześnie. To od amper i to od voltów. Ja mam Magnum 240 i tak się wchodzi w ustawienia zaawansowane, może w tej 280 jest podobnie. Parametr odpowiadający za posuw drutu to StFd i lewym ustawiasz żądaną wartość. Pozdrawiam.
@@januszkubic47 No dobra miernik masz ale czy wiesz co mierzysz, zacytuję komentarz pod innym filmem w którym ktoś mierzy prąd spawania takim miernikiem: "pytanie co wystawia spawarka na wyjściu, jeśli sinus w okolicach 50Hz to można cęgami zmierzyć, jeśli kwadrat albo tròjkąt to miernik pokazuje pogodę"
@@hanslanda994 oczywiście że pomiar prądu pulsacyjnego wysokiej częstotliwości będzie uśredniony, pewnie zmieniający się ze zmianą częstotliwości, zwykły miernik nie zdąży zmierzyć prądu szczytowego i bazowego o dużej częstotliwości, (taka jest moja dedukcja) w przypadku spawania tigem DC pulsem wysokiej częstotliwości np. Max.10 000Hz (Fronius) ma się wrażenie w praktyce spawania niższym prądem.
Co sadzi pan o migomacie sherman mig 351m nabylem niedawno jestem typowym laikem w migomatach. Za to mma spawam od 10 roku zycia na spawarce po tacie bester spb315. Jestem samoukiem
Jak się kupuje nową z automatu jest przystosowana do aluminium. Do spawania stali czarnej trzeba wymienić rolki, spiralkę trzeba to dokupić, brak w zestawie.
Witam serdecznie czekam na prezentację sprzętu który interesuje duże grono osób mianowicie Półautomat spawalniczy 3w1 TRIO DUAL PULSE 230A MIG/MAG TIG MMA Welder Fantasy Kod produktu: TRIO 200 NEW. Pozdrawiam
@@AKADEMIASPAWANIAGC zakres ustawień to od 10-280 ustawienie prędkości posuwu tylko w opcji manualnej, czy są to centymetry na minutę czy teć co innego nie wiem, to samo pokrętło i wskaźnik pokazuje prędkość dojazdową, tylko to można zmieniać w ustawieniach fabrycznych, zakres 0-10%, fabrycznie ustawione na 3.
@@AKADEMIASPAWANIAGC Możliwe iż ustawia się teoretyczną predkość spawania a urządzenie dobiera prędkość posuwu drutu odpowiednie dla zadanej prędkości spawania. To miało by sens w cm/min, chyba:)
@@DomingesWeld paton akurat jest w podobnej cenie co ten magnum :) magnum ma na pewno dobry puls, paton jest lepszy nie licząc pulsu, więc wszystko zależy co było dla Ciebie ważniejsze, jeśli spawasz głównie pulsem to magnum jest przyzwoity :) ale pamiętaj, że to tylko moja opinia, jeśli Ty jesteś zadowolony to jest najważniejsze :)
Cześć! Mam weldmana megamig 270, drut 0,8 i mieszanka 72/18. I mam z nim problem. Mianowicie niby już te spawy wygladaja jako tako ale jak oglądam filmiki to drut jest bardzo stabilnie podawany, a mój lata na prawo i lewo. Kolejna sprawa kiedy chce zaczac spawać jest "strzał" łuku, i dopiero kolejny strzał zaczyna spawać. Ktoś jest w stanie mi pomóc?
@@PaganiniPagani No właśnie nie znam żadnego fachowca z papierami który mógł by mi pomóc. Zajechałem do serwisu gdzie kupowałem sprzęt sie zapytać czy to ja cos źle robie czy wina sprzętu to mi powiedzieli, ze to napewno moja wina i napewno masy brakuje. No ale masa i miejsce spawania jest zawsze wyczyszczone. Stwierdziłem, że popytam jeszcze w internetach mądrzejszych w tym fachu. Btw, jak już "chwyci" to spawa dobrze tylko te zajarzenie łuku i luźny drut mnie martwią :/
co prawda tej spawarki nie znam, ale jeśli drut kręci się na wzór cyfry 8, to masz za mocno dociśnięte rolki i przy okazji sprawdź hamulec, co do strzału na początku, pierwsze na co bym stawiał to ustawiony za duży posuw drutu, dlatego jak wystartuje i mamy ciepły materiał i drut nie ma problemu a na zimnym jest strzał :) daj znać czy pomogło :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC Regulacja docisku rolek pomogła zniwelować problem latajacego drutu na lewo i prawo :D a z zajarzeniem łuku jeszcze będę eksperymentował z ustawieniami(to fakt na rozgrzanym materiale już nie było tego problemu), jak nie dam rady to znowu gdzies do was uderzę o rade :p Wielkie dzięki!
do tego potrzebowałbym drutów, gazów i samych próbek. Może kiedyś, ale na chwilę obecną kanał nie zarabia, więc musimy liczyć się również z kosztami :)
Szkoda kasy na to coś. Na ilość odprysków ma znaczenie jakość materiału i jakość drutu, po za tym ta spawarka nie ma 280 Amper w brew temu co podaje producent. A co do chałąśliwość to jest pikuś ja spawam zawodowu spawarką Fronius TPS 500i ona jest głośniejsza.
Wystarczy wcisnąć pokrętło regulacji i przełącza się wyświetlacz na ustawienie prędkości podawania drutu lub amperaż. Widzę że gość ma wiedzę że pożal się Boże. 🙈
Zazwyczaj się nie wypowiadam, ale z tym "fachowcem" na filmie to już przesada. Przez takich jak on traci się zaufanie do ludzi. Przecież metoda MIG charakteryzuje się tym, że sterujemy napięciem [U] a nie natężeniem [A]. Nie zastanowiło cię to. Trzeba przed testami chociaż instrukcję obsługi przeczytać. Wyświetlacz po lewej stronie ma dwa opisy, jednostkę natężenia prądu elektrycznego i symbol prędkości podawania drutu. W zależności od tego jaką metodę spawania wybierzemy (MMA czy MIG) pokrętłem po lewej stronie będziemy sterować natężeniem prądu elektrycznego (MMA) lub prędkością podawania drutu (MIG). Ten film trzeba skasować. Żenująca wpadka, której nie da się oglądać
Szanowny Panie Danbet Ogrodzenia, po pierwsze na filmie przedstawione jest spawanie metodą MAG nie MIG (jako osoba wypowiadająca się mam nadzieję, że odróżnia Pan te metody, zwłaszcza że to podstawowa wiedza), po drugie producent deklaruje, że to urządzenie ma SYNERGIĘ, co oznacza że sterujemy [A], natomiast [V] i posuw drutu ustawia się automatycznie, jak się okazało synergia owszem jest, ale tylko w opcji PULS, po trzecie obok wyświetlacza był symbol posuwu drutu, natomiast standardową jednostką do ustawiania tego parametru są metry na minutę, a wyświetlacz pokazywał dziwne liczby, które nie dawały żadnej informacji. Więc polecam pozostać przy opcji niewypowiadania się, zwłaszcza że nie ma Pan potrzebnej do tego wiedzy, a jedyny film jaki może Pan usunąć to ten na swoim profilu :) pozdrawiam
@@AKADEMIASPAWANIAGC a więc zorientował się Pan, że to jest regulacja posuwu drutu, a nie prądu. Cieszę się, że mogłem pomóc. Trzeba tylko nagrać sprostowanie. Bo film wprowadza widzów w błąd.
@@AKADEMIASPAWANIAGC na podstawie tego odcinka. Ok przepraszam ale myślałem że się czegoś dowiem na temat spawania pulsem. Szczególnie chodzi mi o dobór parametrów w różnych pozycjach spawania. Iczekiwałbym bardziej fachowej wiedzy no ale trudno. Pozdrawiam
@@zuluchaka nie masz za co przepraszać, szanuje Twoje zdanie, tym bardziej że mnie nie obrażasz, tylko mówisz co myślisz :) co do ustawień pulsu w różnych pozycjach, zasada jest identyczna jak w przypadku łuku natryskowego, tymi samymi parametrami można spawać w każdej nie licząc pozycji PF (pion z dołu do góry), może nagram o tym film, żeby pokazać temat, polecam też najnowszy odcinek, porównywałem głębokość wtopienia na różnych średnicach drutu, oraz pomiędzy standardem a pulsem, bo z odcinka 25 szczególnie dumny nie jestem ;)
@@AKADEMIASPAWANIAGC znam zasadę że pulsem spawa się np. nierdzewkę w każdej pozycji ale zwykłą stal z góry do dołu bez pulsu. Nie wiem dlaczego ale tak podają nam na rysunkach. Ja spawam zbiorniki. Oprócz tego spawanie zwyklej stali (karbonowej) o dużej grubości w pozycji podolnej spawamy przy około 170amper,Nierdzewke z karbonem 160amper a samą nierdzewkę 150amper. Oczywiście rodzaj materiału spawanego ma znaczenie nie tylko w ustawieniach parametrów ale również w ustawieniu programu spawania na spawarce. Robię to nacodzień ale po kilku latach nadal ciężko mi to do końca zrozumieć.
Ale te chinczyki wszystkie są tak zjebane, mają źle zaprogramowana synergie czyli źle dobrany posow do napięcia a regulacji ręcznej tak naprawdę logicznej nie ma, tj coś podregulujesz ale nie wieś jakie parametry osiągasz, nieważne czy magnum, ideal itd.
Podczas spawania na ustawieniach manualnych jest na lewym wyświetlaczu pokazany jest posuw drutu a nie ampery na prawym volt oczywiście Pokazuje to wartość tylko przy ustawieniach manualnych.
Zapisanie jest to w malej okrojonej instrukcji papierowej którą otrzymałem wraz z ze spawarką.Jest oczywiście wersja PDF na ich stronach można sobie ściągnąć.
Ludzie, czytajcie instrukcję, zarówno jeden jak i drugi wyświetlacz mają po dwie funkcje. W trybie pulsu zarówno pojedynczego jak i podwójnego lewy wyświetlacz pokazuje nastawę amperażu 10-280, prawy korekcję napięcia spawania od -5 do 5. Natomiast w trybie manualnym lewy pokazuje prędkość podawania drutu 10-280 ale nie wiemy w jakich jednostkach, ot tak po prostu jakieś wartości liczbowe, prawy w manualu pokazuje napięcie 14-30V. Jest jeszcze jedno ustawienie które ma wpływ na prędkość podawania drutu mianowicie przełącznik średnicy, producent a w zasadzie importer w instrukcji zapewnia że zmiana średnicy drutu dotyczy tylko ustawień synergicznych czyli w pulsach 1 i 2, a w manualu wybór średnicy nie ma znaczenia, co jest oczywiście nieprawdą bo np ustawienie podawania 100 w drucie 0,8 powoduje szybszy posuw niż ustawienie 100 w średnicy 1,0. W zasadzie nie wiem ile ta spawarka potrafi wykrzesać prądu skoro jej maksymalna prędkość podawania drutu to ok. 6 m/min, sprawdziłem to trzymając przycisk podawania na jałowo.
Strzałka w lewo, wybór pierwszy albo Ampery, albo tzw. "prędkość dojazdowa", a tak na marginesie to instrukcja do tej spawarki jest nawet na UA-cam :)
Baltazar: Podaj LINK DO FILMU, będę wdzięczny.
Na manualu lewym pokrętłem ustawiamy posuw drutu tylko ta skala na wyświetlaczu jest dziwaczna, być może jest to w calach, albo oznacza taką prędkość posuwu jaka jest potrzebna przy danym amperażu to znaczy np. na wyświetlaczu jest liczba 200 to prędkość podawania drutu jest taka jaka potrzebna przy spawaniu natężeniem 200A.
A prawym pokrętłem ustawiamy napięcie gdyż w spawarkach mig nie ustawia się natężenia (A) tylko napięcie (V) co przekłada się na natężenie (A) .
A w trybie synergia lewym pokrętłem ustawia się (no niestety przekornie ) orientacyjne natężenie (A) I łącznie (to właśnie jest ta synergia) do nastawy amperażu prędkość posuwu drutu według wgranej przez producenta sentencji do poszczególnych nastawnatężenia prądu spawania .
A prawym pokrętłem jest możliwość korekcji amperażu ale wyrażonej w voltach maksymalnie 5 V na plus i na minus . Czyli jeśli posuw drutu jest za szybki to prawym pokrętłem dodajemy kilka Volt i odwrotnie.
W manuału jest jeszcze możliwość ustawienia indukcyjności . Jak i innych parametrów. Pozdrawiam serdecznie.
Mam ten migomat tylko 350- kę . Zauważcie, że ten ma porządną masę i uchwyt. Ta w zestawie się nie nadaje, chlapie i nie trzyma łuku. Jak wymieniłem kable, zaczęła super spawać. W pulsie naprawdę przyzwoicie spawa.
To jest najtańszy puls na rynku. Cienkie materiały w pulsie również spawa ok. Muszę jeszcze spróbować z lepszym drutem bez miedziowania.
na drucie nie miedziowanym naprawdę można dobrze nią spawać, mnie bardziej drażni naciąganie faktów przez producentów, niby synergia, ale tylko w pulsie i twin pulsie, niby gorący start, ale też tylko w pulsie i twin pulsie itp. poza tym nie było by tak źle :)
Jakie kable zastosowałeś
Używam 2 lata po dobrym zapoznaniu sprzętu uważam że sprzęt mega, syczy jak wąż. Minusy - głośny wentylato po paru godzinach pracy glowa bolała , tu zastosowałem regulator obrotów, minus za brak osłony panelu sterowania, tez zrobilem z gumu przezroczystej, kułka przednie- tandetne plastikowe. Kiepska instrukcja użytkowania sam musialem poznawać sprzęt. Ogulnie polecam
Witam próbował pan spawać tym migomatem spawać blachy samochodoww
@@squishyriven134 bez problemu. Znam zakłady rebowacyjne blacharskie gdzie też używają takiej maszyny z pełnym zadowoleniem
Jak ten regulator wentylatoa działa? automatycznie czy po prostu manualne zmniejsza się jak nie spawa?
Witam chciał bym kupić migomat tak do około 3.5tys i nie wiem co wybrać . Chciał bym kupić coś mocnego około 350A tylko nie wiem czy nie lepiej było by wybrać coś z plusem np jak ten magnum. Proszę o Pana opinie czy warto jest dopłacać do pulsa
A przypadkiem ta strzałka w lewo nie zmienia pokazywania parametru który chcemy ustawić? Pierwszy symbol od lewej jest znaczkiem posuwu drutu, oczywiście nie jestem pewien. Pozdrawiam
nie pokazałem tego w odcinku, ale wcześniej przeklikałem wszystkie przyciski, próbując nawet wcisnąć pokrętła i przypadkowych kombinacji dwóch guzików, ale nic nie zmieniło tego wyświetlacza...może poszukam instrukcji czy jest to w ogóle możliwe :)
Z instrukcji obsługi:
Należy pamiętać że w trybie manualnym lewe pokrętło służy do regulacji prędkości podawania
drutu, a wyświetlana wartość na lewym wyświetlaczu w trakcie regulacji nie wskazuje
prądu spawania
Można też znaleźć opis w tabeli w przypadku ręcznych ustawień
Funkcja : Zakres regulacji
Prędkość podawania drutu ;10 ÷ 280
Więc wyświetlana jednostka nie jest amperem, ale nie wiadomo ile metrów na s podaje przy jakim zakresie. Podejrzewam że ułatwienie sterownika spawarki, lub przeoczenie na etapie projektowania no i trzeba było napisać tak instrukcje.
@@jakub1602 witaj czy mógł byś podać ustawienia dla stali 2-3 mm na pulsie. Kupiłem taki sprzęt ale ciężko to wyregulować. A może byś opisał jak regulować na pulsie w zsleźności od grubości spiewanej stali.
Co byś zaproponował w podobnym budżecie ?
Pracuje na tym sprzęcie i jest naprawdę dobry jak za te pieniądze....posuw ustawiasz poprzez korekcję na ustawieniach fabrycznych.....trochę czasu mi zajęło żeby w praktyce to rozpracować ale da się naprawdę dobrze poustawiać
Sprzęt nie jest idealny, ale tak jak mówisz jeśli się ją ustawi to spawa całkiem dobrze :) wystarczyło by żeby na wyświetlaczu pojawiała się informacja o posuwie drutu w metrach na minutę i już by było dużo lepiej :)
Mariusz mógł byś zdradzić jak ustawiasz posow drutu na tych ustawieniach fabrycznych
Spawałem tym migomatem pół roku i jest dobry. Tylko trzeba go dobrze ustawić te 280 na manualu to posów drutu dopiero na automacie to ampery.
już do tego doszedłem :) najgorszy na pewno nie jest, da się nim spawać, ale prawda jest taka, że nie ma 280A, które deklaruje producent :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC Nie testowałem maksymalnej mocy którą ustawia się na manualu voltami bo nie mam cęgów (miernik elektryczny).
Do testowania migomat ów można taki do stówki kupić.
@@rrrttt9179 raczej cęgów nie planowałem używać, spawając na markowych sprzętach, widzę po samej spoinie, że ten magnum nie ma deklarowanej mocy :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC Ile amper spawarka faktyczne podaje ?
A ja jestem ciekawy opinii na temat weldmana 275 i ideal 285 spawarki podobnych parametrów i ceny.
Ideal to ta sama spawarka tylko w innym kolorze .
Witam. super film. dało by radę zrobić test podobnej spawarki Sherman DIGIMIG 360 pulse? mam nadzieję że Tecweld nie narzuci wam opinii pozytywnej i wypożyczy wam na testy ta spawarke?
Też od niedawna mam tą spawarkę. Też mam mieszane uczucia. Za krótki żeby od razu skreślać, bo jeszcze ją testuję. Z obserwacji, po korekcie ustawień fabrycznych spawa lepiej.
a doszedłeś do tego czy można zmienić na wyświetlaczu, tak żeby był widoczny posuw drutu ?
@@AKADEMIASPAWANIAGC W tej i podobnych zmieniając prąd zmieniamy też posuw drutu. Magnum, Ideal, Trafilux itp takie są. Z zakładzie mamy spawarki co mają osobno te regulacje i tez chciałem taką, ale w tych pieniądzach ciężko o taką. Łączona regulacja z jednej strony jest dobra, ale raczej dla amatora. Wydaje mi się że drugi parametr w ustawieniach fabrycznych (Łp) jest od lekkiej korekty posuwu. Dałem na -1.0 i jakby troszkę zwolnił. Na PULS było jakby trochę za duży posuw i łuk nie był płynny, po tej korekcie słychać tylko bzyczenie. Ale znowu mam wrażenie że spoina jest przegrzana. Możesz przez to że na razie używam CO2. MANUAL jak dla mnie jest bez większych zastrzeżeń.
I instrukcja jest zdecydowanie za skąpa. Np opis który parametr w ustawieniach fabrycznych za co odpowiada znacznie by ułatwiło ustawienie tego urządzenia. A tak trzeba kombinować.
Patrz na rysunki przy wyświetlaczach
a instrukcja mówi wszystko ;) Dobre filmidła wrzucasz :)
No widziałem, że powinien być wyświetlany posuw drutu, ale zamiast tego były jakieś dziwne liczby, które w ogóle nie pasowały do wartości m/min 😁 dzięki dobre słowo zawsze motywuje 👍
@@AKADEMIASPAWANIAGC Lewa gałka zapewne jest dodatkowo "guzikiem", który po wciśnięciu przełącza na lewym wyświetlaczu z Amper na posów - dodatkowo dioda na wykresie charakterystyki spawania powinna być w początkowym punkcie, gdzie są piktogramy butli i rolek drutu.
Super odcinek! Fajnie że pokazujecie i testujecie sprzęt dla amatorów! Bo chyba każdy majsterkowicz ma dylemat do kupić do przydomowego warsztatu i na co zwrócić uwagę kupując chińskie cuda na kiju...
Sam jestem totalnym amatorem i kolega spawacz mi pomógł doradzić na co zwrócić uwagę przy kupnie taniego miga
Pokazał mi że dobrze by żeby posow był metalowy i miał gniazo euro, i że mi w zupełności starczy mig na szpule 5 kg jako laik nigdy bym na to nie zwrócił uwagi
No i serwis oraz dostępność części
Teraz mam dylemat między ideal a torros
Pozdrawiam i czekam na kolejne odcninik
Fajna formula odcinków można się pośmiać i przy okazji czegoś nauczyć
Dzięki Adrian za dobre słowo :) mam nadzieję, że coraz więcej sprzętów tego typu będzie wpadać w nasze ręce ;)
Spawam na ewm Phoenix 401 superpuls i ma pełną synergie która jest uciążliwa bo nie mogę regulować posuwu drutu. Tzn. mogę ale zaraz wzrasta amperaż... Drut mogę odejmować lub dodawać tylko V od -9 do +9. W lorchu jest synergia jednak można zmienić posuw bez zmiany amperażu
Witam a co byś zaproponował coś innego w tych samych pieniądzach co ten Magnum ?
Dopłać ile i do czego?
Witam odcinek super jak zwykle
Jak zwykle, dziękuje Emil :)
Co do posuwu drutu i amperażu to sprawa wygląda tak, że ustawiamy lewym pokrętłem posuw drutu który jest wyskalowany z amperażem czyli np. ustawiając 240A ustawiamy tak naprawdę ilość drutu najbardziej adekwatną do tego amperażu i musimy dostosować odpowiednio V do takiego stopnia żeby wszystko ładnie się zgrało
pokrętła i wyświetlacze mają rożne funkcje w zależności od programu... o czym świadczą napisy i symbol posuwu drutu...przy manualu lewe to prędkość drutu regulowane lewym pokrętłem a drugie to ustawienie napięcia - z którego wynika prąd spawania
Witam z przyjemnością oglądam pańskie filmy. Jak do tej pory nie miałem się do czego doczepić. Po obejrzeniu tego filmu poczułem pewien niedosyt. Potraktował pan ten test tak troszkę "z góry". Jeżeli zauważył pan jakieś różnice między rzeczywistymi wartościami napięcia i prądu, a tymi jakie podaje producent należałoby poprzeć to jakimś prostym pomiarem. Nie stanowi to większego problemu, aby podłączyć woltomierz i amperomierz. Kolejna sprawa - sposób ustawiania parametrów. Bodajże w odcinku 28 nie miał pan problemu z ustawianiem sprzętu według wartości prądu i napięcia, a przynajmniej odniosłem takie wrażenie, że posuw drutu przy tych ustawieniach nie był aż tak istotny. W odcinku o rodzajach łuku też nie wspomina pan przy jakiej wartości posuwu drutu występuje łuk zwarciowy, przejściowy i natryskowy, ale operuje konkretnymi wartościami napięcia, prądu i średnicy drutu. Piszę ten komentarz nie dlatego, że jestem użytkownikiem spawarki magnum, albo jakimś przedstawicielem handlowym itp. Po prostu mam zamiar zacząć przygodę ze spawaniem metodą mag i zbieram informacje na temat sprzętu i podstaw techniki spawania mig/mag. Pozdrawiam.
Panie Wojciechu, ma Pan całkowitą rację, sam nie jestem szczególnie dumny z tego odcinka, ale no cóż, był to pierwszy test na tym kanale i też musiałem się nauczyć na co warto, a na co nie warto zwracać uwagi :) Z posuwem drutu w tej spawarce było by wszystko ok, natomiast zmyliło mnie to co wyświetlało się na ekranie. Dokładnie posuw drutu jest wyrażany w metrach na minutę, jest to standard przyjęty przez producentów, a w tym modelu MAGNUM, nie ma żadnych konkretnych wartości, coś się wyświetla, ale nikt nie wie co, ja błędnie sądziłem że są to Ampery, stąd to zamieszanie :)
No nareszcie jest długo oczekiwany odcinek
hehe no to jako właściciel tego sprzętu może się wypowiesz czy kupiłbyś go drugi raz z wiedzą, którą masz teraz na jego temat :)
Powiem tak do tego co ja spawam typu profile i od czasu do czasu jakieś blachy 8 10 lub 12 to mi wystarcza. Ja nie produkuje seryjnie tylko hobbystycznie więc myślę że bym kupił jeszcze raz tym bardziej że się nauczyłem obsługi tych zakręconych parametrów ale ideal tak jak mi powiedziałeś w studio
@@tomaszsobolewski1667 oki :) dzięki za opinie :)
Też posiadam owa spawarkę na początku spawała w miarę ok ale po czasie coraz gorzej czy ktoś napisał by mi jak poustawiać następujące w niej funkcje jak upalanie drutu itd. Może to by pomogło proszę o pomoc
Wyświetlacze parametrów są w tych spawarkach "oderwane od rzeczywistości". Wiem bo mam i tej marki. W porównaniu do spawarki LE która nie przekłamuje trzeba po prostu Magnuma ustawić z dużym marginesem "zaufania" ;-)
hehe zgadzam się w 100% :)
W starszym modelu Magnum MIG 280 MMA nie było tego problemu zupełnie, dlatego że podczas ustawiania wyświetlacz nic nie pokazuje. :D
Ustawienia wyświetlane są wraz z rozpoczęciem spawania. Jaki to jest porąbany sprzęt, jak mnie ustawianie na oko drażni! Ale będę się z nim męczył bo tak poza tą niedogodnością z ustawianiem to spawa spoko.
Witam Pana. Zaczynam przygodę ze spawaniem i z Magnumem z filmu. Pytanie odnośnie drutu gold nie miedźowanego 1.0 gdzie mogę go dostać. Bo na zwykłym po prostu "żyga".
nie za fartownie że trafiłeś na MAGNUM na samym początku przygody ze spawaniem, na pewno była by pomocna informacja ile metrów drutu podajesz na minutę, niestety te MAGNUMy nie wyświetlają takiej informacji. Co do drutu niemiedziowanego wiem że ostatnio były braki. Próbuj z sklepach RYWAL-RHC.
A idela tenco mig 380 lcd synergia też testowaliście??
Nie mieliśmy okazji
Ja mam pytanie z innej beczki czy ceramiczny izolator w uchwytach MB-24 powinien być luźny przy dokręconym na maxa łączniku prądowym bo u mnie przesuwa się do przodu i do tyłu co jest z lekka dziwne.
Tak ma być, akurat one tak mają 🙂
@@AKADEMIASPAWANIAGC Ok a który uchwyt spawalniczy jest lepszy MB-24 MB-25 czy MB-36
@@kiepskiferdynand9939 ciężkie pytanie bo to który będzie lepszy zależy od Twoich potrzeb i preferencji :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC Wiekszy prąd przy spawaniu mieszanką wytrzymuje chyba MB-24
@@kiepskiferdynand9939 pod filmem odnośnie cyklów pracy uchwytów spawalniczych zostawiłem link do pobrania katalogu RYWAL-RHC i tam masz rozpisane budowy i prądy pracy każdego rodzaju uchwytu. Polecam pobrać, naprawdę przydatna rzecz :)
Здравствуйте, помогите с настройками этого аппарата, приобрёл не так давно, сварка аллюминия?
Bardzo ciekawy i wartościowy materiał. Jeśli nie magnum, jaką spawarkę z podwójnym pulsem w takim razie polecacie? W podobnym przedziale cenowym, rzecz jasna
Akurat z tego filmu nie jestem szczególnie zadowolony, był to pierwszy test na kanale, wiele rzeczy nie wyjaśniłem, ani nie wytłumaczyłem, czemu jest tak a nie inaczej. Polecania sprzętów staram się unikać, każdy ma różne potrzeby i oczekiwania, ja tylko wyrażam opinie na temat sprzętów w odcinkach, ale to są moje wrażenia i odczucia, a jak wiadomo ile osób tyle opinii 😜
@@AKADEMIASPAWANIAGC jestem na etapie poszukiwania podobnego sprzętu, dlatego zaintrygowało mnie, że w tej cenie poszukałbyś czegoś innego. Wiadomo, każdy ma jakąś opinię i super, a jak zastanawiasz się nad kupnem czegokolwiek opinie fachowców dają do myślenia 🙂 spokojnie, nie po to, żeby wrócić tutaj z pretensjami, jeśli okaże się niewypałem 😅 pozdrawiam!
Maister niektóre migi jak się spawa to fajnie słychac zzzzzz a niektóre jak gotujaca elektroda . Zalezy od czestotliwosci pradu spawania nastawy, czy inny parametr ?
Witam a co powiesz o migomcie 251 szerman 3 w 1. Jak tam wgląda ustawianie. Szkoda że nie ma takiej mocniejszej.
Mam ten sprzęt
Ustawia się wolty i drut.
Z Tym że parametry widać tylko w czasie spawania;(
Co chcesz o niej wiedzieć?
Mówisz że w tych pieniądzach poszukałbyś coś lepszego. Czyli co, co warto kupić w tych pieniądzach z tymi parametrami ?
Co do posuwu drutu, spróbuj wcisnąć lewe pokrętło. Ale i tam mi się wydaje że może to zmienić tylko wyświetlany parametr, a amperaż i posuw będzie zsynchronizowany.
Synergia była dostępna tylko przy opcji PULS, spawając na standardzie był tylko manual bez możliwości włączenia synergii. Skoro producent tak sobie wymyślił no to OK, ale nie rozumiem czemu przy ustawianiu posuwu drutu nie było normalnego wskazania, czyli metry na minutę, tylko jakieś liczby :D to mnie zmyliło, byłem przekonany że patrzymy na Ampery :D
@@AKADEMIASPAWANIAGC z tego co pamiętam to amperaż jest wypadkowa voltów i posuwu drutu i średnicy drutu
Jakiej firmy polecasz migomat do domowych potrzeb
unikam odpowiedzi na takie pytania, każdy będzie zadowolony z czegoś innego, moją opinie możesz zobaczyć na filmach, ale to tylko i wyłącznie moje opinie, Ty możesz mieć zupełnie inne odczucia :)
Witam.Testowal Pan zarówno magnuma jak i Patona ciekaw jestem co by Pan bardziej polecal zakupic na gospodarstwo ? Spawanie to 99% stal zwykla..?
jeśli zależy Panu na pulsie to magnum, jeśli nie to raczej zdecydowałbym się na patona :)
Witam chciał bym kupić migomat tak do około 3.5tys i nie wiem co wybrać . Chciał bym kupić coś mocnego około 350A tylko nie wiem czy nie lepiej było by wybrać coś z plusem np jak ten magnum. Proszę o Pana opinie czy warto jest dopłacać do pulsa
Witam Szukam nieco lepszej spawarki od marketowego Bestera 1801. Akurat chciałem kupić tego Magnuma, ale zaczynam mieć wątpliwości. Powiedzmy budżet na gołą spawarkę do jakichś 4000, może ciut przekroczyć. Nie specjalnie wiem czy puls i synergia będą dla mnie przydatne, za to chciałbym coś co jest w miarę solidne i pracuje stabilnie w metodach mig/mag oraz mma. Chciałem by było na kołach, ale może nie jest to krytyczny wymóg, mając dobrą spawarkę można stojak stworzyć :). Pytanie co kupić, jestem raczej amatorem, ale chciałbym wejść na wyższy level, być może w przyszłości dokupić tig'a ;-) Można prosić o jakieś polecenia? Może jednak Paton, albo...? Przyznam, że zgodnie z tym co znalazłem w komentarzu, im więcej tych bajerów tym jestem bardziej skołowany i kompletnie nie wiem na co mam patrzeć...
Mam Magnum 291 alu synergia z kolorowym wyswietlaczem i tam ustawia sie wszystko bardzo intuicyjnie.
Ja kupiłem finalnie sprzęt Paton.
Co należy rozumieć przez " to chyba nie jest 30 Voltów ( w danych producenta widnieje info 280A 28V 60%) a może jakiś pomiar?
Jakim ten migomat spawa rodzajem prądu? Na synergii natryskowy?
Jak każdy migomat, ten spawa łukiem zwarciowym, mieszanym i z tego co pamiętam udawało mu się wejść w początek łuku natryskowego. Ten migomat posiada synergie tylko w pulsie, przy tradycyjnych łukach nie ma możliwości włączenia synergii, ustawia się go ręcznie, ale brakuje informacji o posuwie drutu w metrach na minutę.
@@AKADEMIASPAWANIAGC jak polecasz spawać? Na synergi czy na ręcznych ustawieniach?
Osobiście, jeśli linie synergiczne są dobrze zrobione to na synergii, przyspiesza zmianę parametrów
@@AKADEMIASPAWANIAGC bardzo mi pryska mimo że mam korektę ustawiona na 0.5-1v
Nie sądziłem że zmiana drutu robi taka różnice. Super i pozdrawiam
Pomiędzy różnymi markami drutów potrafi być kolosalna różnica :)
Pospawaj cienką blachę 0,5 do 1 mm bez przepaleń , 5 czy 10 mm to każdy amator pospawa .
Hehehe tak samo, jak każdy amator twierdzi, że problemem jest po spawać cienkie blachy 😁
@@AKADEMIASPAWANIAGC nie zawsze sprzęt się do spawania cienkich materiałów nadaje z przeróżnych przyczyn ?.
Ale przyjąć można ,ze jak cienkie plasterki spawa to jest wszechstronny sprzęt dla majsterkowicza ,bo tak ten sprzęt postrzegam .
@@dariopiec9552 zasada jest taka, że jeśli uzyskam stabilny łuk zwarciowy na drucie 1.0, to możesz być pewny, że na mniejszych średnicach drutu uzyskasz go tym bardziej, czyli będzie dobrze się nim spawać cienkie blachy, przykładem jest wcześniej testowany IDEAL, na drucie 1.0 nie radził sobie totalnie, ale są głosy, że drutem 0.8 spawa zupełnie inaczej, czyli dobrze :)
Siema kiedy zrobisz jakis test spawarek Spartus bo duzo ludzi ma dylemat co wogole jest sam sie zastanawiam nad tym magnumem a spartus 225
Niezły spontan na początku😁
tylko na początku? ja bym powiedział, że cały odcinek taki był :D
@@AKADEMIASPAWANIAGC
Był ale przyjemnie sie ogląda xD
@@patrykrudnik5378 hehehe i to jest najważniejsze :D
Mam Magnum MIG 200 dual plus tylko że na 230V i ciężko mi ją ustawić średnio spawa czuję że to nie to ścianka 2mm 80-90A drut 0,8 gaz mieszanka 8l i wychodzi mi czarna spoina a nie taka ładna jak na filmie
spróbuj jeszcze zmienić drut na inny, bo ta "czarna" spoina świadczy o tym, że możliwą przyczyną jest właśnie on. Jeśli nie pomoże to już tylko wina sprzętu :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC kupiłem esaba 12,51 0,8mm zobaczymy 😁
@@wedkarskietaktyki4446 no chyba, że tak ;)
Też mam tego Magnuma, jestem totalnym amatorem i samoukiem i próbuje "dojść systemu" jak go nastawić do spawania na ściankę grubości 3 mm i 2 mm, na razie chlapie...
A na jakich parametrach spawasz bo mnie cienkie profile 2, 3mm nawet ze szczeliną się fajnie spawa
@@tomaszsobolewski1667 Szczerze to nie pamiętam teraz ale na pulsie ok 180A i bawię się voltami, reszty staram się nie ruszać. A na jakich parametrach Ty spawasz?
Ja zależy od tego co spawam ale na manuału staram się nie szaleć z ampera oczywiście w cienkich ściankach ale tak przy 8mm i więcej zabawa pulsem lub natryskiem jest fajna.
nie bój się Marcin, kombinuj z ustawieniami i parametrami do woli :) na pewno nic nie popsujesz :) natomiast na pulsie nie powinna "chlapać", używasz mieszanki czy czystego co2?
@@AKADEMIASPAWANIAGC Dzięki za rady :) Na początku spawałem mieszanką i spawy trochę lepiej szły. Jak się skończyła mieszanka przeszedłem na CO2. Wcześniej miałem prosty migomat z dwoma gałkami. Teraz mam tego i manualne ustawienia opanowałem w miarę ale Puls to jest dla mnie wyzwanie :)
Czy polecicie migomat, budżet do 5 tyś? W tej chwili mam DEAL TECNOMIG 202 SYNERGIC, ale może coś bardziej profesjonalnego da się w tej cenie? Pozdrawiam
za 5 tyś. jest spory wybór :) konkretnego modelu nie podam, mogę tylko podpowiedzieć, które marki moim zdaniem są dobre, a które gorsze i tyle :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC to też dużo pomoże... oczywiście ja spawam artystycznie czyli tworzę sztukę, a nie zlecenia dla klientów. Zobaczyłem coś takiego ale nie znam tej marki. Słowo chińczyk mnie nie przeraża no bo umówmy się wszystko jest tam robione to kwestia kontroli jakości.
allegro.pl/oferta/migomat-perfect-bi-pulse-261-mig-mag-puls-synergia-9879782998
Dodam że nie musi być takiego bajeranckiego monitorka, ale na pewno przyda się pomoc w ustawianiu...
Bardzo dziękuje za pomoc.
@@wojtgor oczywiście masz rację, co do słowa chińczyk :) nie wiem Wojciechu na jaki sprzęt masz potrzebę do tworzenia sztuki, ale co do marek na których na pewno ja się nie zawiodłem to lorch, fronius, most, ale też nie ma co ukrywać, że nie znam wszystkich marek sprzętów na całym świecie, więc być może ten sprzęt, który znalazłeś również będzie dobry :)
Tak z ciekawości jak ci się sprawuje ten Ideal? Były jakieś awarie, ile czasu go już masz? właśnie się nad nim zastanawiam. Z góry dzięki za odpowiedź.
@@michakukua992 No ponad rok - nie katuje jej, przedmuchuje co jakiś czas, nakrywam jak coś szlifuje i na razie bez awarii, ale pamiętaj że to amatorski sprzęt i kotła ani rurociągu tym nie pospawasz ;). Całą resztę, np: stół do spawania inne meble warsztatowe, bramę tym też zrobiłem, także daje radę. Tak czy inaczej marzy mi się już bardziej zaawansowany sprzęt mimo że takiego nie potrzebuję :). A dodam jeszcze że w tych spawarkach tanich te 200 A to oczywiście fikcja i kłamstwo producenta moim zdaniem mam maksymalnie 100-150 A
mam spawarka mig 1801 bester juz 3 lata a jak pan powie o bester 1081 i jak sprawuje
nie wiem bo takiej nie nigdy miałem :)
Jaką spawarke do 3 tyś mig mag bez synergii żadnej.. co proponujecie???
Za 3tyś nic sensownego nie kupisz. Dołóż 500zł i bierz Tiger 2200 na miedzianym trafie z podajnikiem 4rolkowym.
@@lobudek Na inwerterze do 3tyś co kupić ?
@@jonotekfarm5778 z nowych na 3 fazy nic dobrego nie kupisz. Z małych inwerterów w tej kasie to najwyżej Tiger 2040 (made in czech republic). Chinczyki bym sobie darował.
Magnum 330w jest dobry sam posiadam rok czasu i nie nazekam i spawarka ma deklarowane 330 amer na migu i na elektrodzie ma 250 amper i spawarka upalałem blache 12 mm elektroda 3.2 i upaliła bez zadnych problemów jedyna wada to ze wyswietlacz pokazuje parametry dopiero podczas spawania
Co myślicie o Magnumie 350a? Jutro chcę po takiego jechać. Ale zastanawiam się, czy nie wyrzucę 3400zl w błoto.
Jak jest oznaczony ten drut niemiedziowany
skład i oznaczenia są identyczne z wersją miedziowaną z tego co pamiętam, różnica jest tylko w powlekaniu. Ten którego używałem na nagraniu jest to drut GOLD wersja BLANK czyli nie powlekana miedzią :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC dziękuję oglądałem na alledrogo ten drut
Jaki polecacie migomat do 3.5k do celow amatorskich
Witam ustawianie parametrów w urządzeniach z wyświetlaczem jest łatwiejsze niż bez wyświetlacza, natomiast proponuje o zrobienie odcinka o doborze parametrów w urządzeniu bez wyświetlacza np.Bester magster 330, lincoln powertec 305c lub jakiś inny ,a żeby było ciekawiej to do łączeń materiałów cienkich z grubymi w różnych pozycjach.Pozdrawiam.
jeśli trafi się taki sprzęt to można podziałać z tematem :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC Na pewno będzie ten temat dobrze zobrazowany więc czekam nie tylko ja.. Pozdrawiam.
Osobiście trzymam się z daleka od takich sprzętów.Powód wątpliwa jakość i wiele przekłamań o funkcjonalności.Ten amperaż to bardzo mocno zawyżony.Wystarczy spojrzeć na materiał i strefę ciepła.Spawy ok-wizualnie-ale wtopienie słabe.Test fajny,łapa w górę.
Powiem szczerze, że mnie nic tak nie drażni w tego typu sprzętach jak przekłamania, producenci umyślnie rozpisują się z magicznymi opcjami i mocą sprzętów tylko po to, żeby wprowadzić mniej doświadczonych spawaczy lub amatorów w błąd. "kup ten bo ma synergię, puls, dual puls, spawa aluminium, robi popcorn, 300A z gniazdka 230V" itp.
@@AKADEMIASPAWANIAGC Witaj -mam takie samo zdanie.Nic dodać nic ująć.
Mam to gówno (dostałem w "prezencie") ustawić to dramat może ktoś ma ustawienia na zwykłą blache 3mm i jaki drut i gaz ... dzieki z góry, poświeciłem temu 20 min i leży w kącie... moze jak mi sie esab zepsuje to uzyje (oby nigdy)
Witam odcinek super.
Masz możliwość przetestować migomat Torros Mig 200 Puls żeby porównać go do tego Magnuma??
Proponuję porównać parametry tych dwóch spawarek. Torros to jeszcze większy szajs co ty chcesz uzyskać z 3,4 kVA poboru mocy, spawarka jeśli można ją tak nazwać nie warta tych pieniędzy.
@@tomekwozny1706 To co polecasz do 200A z pulsem i synergia? w jakiś rozsądnych pieniądzach?
@@ukaszkoniec7545 A o jakie rozsądne pieniądze masz na myśli, taki za które kupisz spawarkę torros. Proponuję tą : allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-mig-mag-tig-dual-puls-synergia-9124881023
@@tomekwozny1706
A jaki pobór mocy ma trafilux bo nie mogę nigdzie znaleźć. Co do spawarki potrzebuje taka w budżecie właśnie do 2500 do zastosowań blacharskich i czasem do pospawania jakieś delikatnej konstrukcji.
@@ukaszkoniec7545 Nie mogę nigdzie znaleźć napisałem do sprzedawcy żeby mi napisał, jeśli do zastosowań blacharskich a potem do delikatnych konstrukcji może być. Tu masz inne sprzęty jeśli ci nie zależy na funkcji puls, ale znalazłem taką: allegro.pl/oferta/spawarka-inwertor-kramer-200-mig-mag-puls-synergia-8278849434.
A miało być bezodpryskowo - pamiętam jak dziś - zapewnialiście ;P
hahahaha na pulsie było ;) zresztą to był test, więc kilka rozprysków mogło się przytrafić ;)
@@AKADEMIASPAWANIAGC , puls musi być, bo bez tego jest podejrzenie o zawał ;P
@@wodzu2203 hehe co prawda to prawda :D
Jeden z Panów sprzedający spawarki Trafiluxa napisał mi, że parametry prądu spawania w pulsie 140-170 A dla drutu 0,8 są nieprawidłowe (za duże) dlatego klei mi koncówkę pradową. To ja się pytam po co jest puls, jak to właśnie dla tego drutu przy takich wartościach mamy łuk mieszany.
niestety przy tego typu sprzętach im dalej w las tym gorzej, przede wszystkim im większa wiedza użytkownika tym gorzej takie sprzęty wypadają, sam bardzo słusznie zauważyłeś, że puls powinien nam pomóc uniknąć łuku mieszanego, a jak się okazuje, parametry jednak na to nie pozwalają...
Sprawdź , czy na klapie gdżie zakładasz drut powinno być opis f9 do nierdzewnej ,a tam gdzie kręcisz to na pocentjometrze wciśnij przycisk zaczyna się ustawiać to masz do blachy 2,ustaw na 19 to 6 zprzetopem jedziesz na proszku to do200A i to filozofia a napięciem nie wyregulijedz
Odcineczek na WESOŁO :) jak przyłbica IDEAŁ się sprawdza? Pozdrawiam
im weselej tym lepiej :D IDEAL służy tylko do nagrywania, ale podczas montażu kiedy skakałem klatka po klatce zauważyłem momenty gdzie był widoczny błysk a przyłbica jeszcze się nie ściemniła, nie zawsze ale czasami takie momenty są, ale gdyby nie nagranie to bym o tym nie wiedział :)
Dyszle do wozu pospawa 🙂
Mam nadzieje że kiedyś wpadnie w wasze ręce jakaś maszyna od EWM bo tam to dopiero trzeba sie nagłowić jak ustawić maszyne😂
hehe EWM w rękach już miałem, w przypadku tego MAGNUMa nie mogłem zrozumieć jak posuw drutu może być wyrażony w przypadkowych liczbach zamiast metrów na minutę 😂
Po obejrzeniu tego filmu już nie wiem którymi pokrętłem co się ustawia.
Witam, pytanie bo mam dylemat :) Magnum 315 synergia czy welder fantasy 261 perfect ? Głównie stal czarna , na pulsie by mi tez trochę zależało.
nie spawałem nigdy welder fantasy więc nie wiem :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC mam welder fantasy , polecam bardzo fajny sprzęt
Co to za przystawka/tarcza na kątówce, którą przygotowywałeś powierzchnie?
ooo, też mnie to ciekawi, bo widzę że czarne badziewie schodzi bardzo sprawnie. Dorzuciłbym tylko pytanie o "trwałość", bo w sumie zwykłym papierem ściernym cyrkonowym zgorzelina hutnicza też schodzi fajnie, ale jedynie na początku (;
@@freddiechopin3769 na samą zgorzelinę najlepsza diamentowa, zawsze będzie ostra.
@@januszkubic47 ale w sensie że taka tarcza jak do cięcia płytek ceramicznych? Czy może jakaś tarcza diamentowa do szlifowania betonu/gresu? Pytam, bo jedyna diamentowa jaką kiedykolwiek miałem w ręku to ta do cięcia - wydaje się raczej nieprzystosowana do obrabiania płaskiej powierzchni boczną stroną tarczy. Możesz podrzucić linka/nazwę do takiego produktu, bo zwyczajnych tarcz listkowych to szkoda do zgorzeliny, bo przecież po kilku razach jest tak zapchana, że nadaje się bardziej do polerowania niż do szlifowania (;
tu masz link do tego urządzenia co to dokładnie jest ua-cam.com/video/0JFliKgaN_Q/v-deo.html
co do trwałości samych tarcz jeszcze się nie wypowiem bo na razie jestem na etapie testowania :) jedno jest pewne, w użytkowaniu jest to bardzo wygodne, w ogóle nie męczy ręki, nie czuć typowego "ciągnięcia" szlifierki podczas szlifowania.
@@januszkubic47 też nie bardzo wiem o jakiej tarczy mówisz :)
AmperÓW ;)
Dzięki za test sprzętu dla garażowych dłubaczy. Czekam z utęsknieniem na testy Ideala, bo jedzie do mnie magnum 208 alu syn. - chyba to samo tylko w żółtej obudowie. Do tej pory wszystko lepiłem elektrodą, więc uwagi od praktyka będą bezcenne. Pozdro!
Spoko. Ale zasadnym było by dodać jeszcze powody, dla których to taki zły wybór. Rozumiem, że masz i używasz, albo miałeś i używałeś i jesteś w stanie rzetelnie przedstawić wady tego urządzenia, a nie tylko mówisz, że kiepskie bo tak.
W tym przedziale cenowym wybór jest między chińszczyzną a chińszczyzną, a nie wydam 3x większych pieniędzy za markowy sprzęt o podobnych albo i słabszych parametrach, żeby od czasu do czasu pospawać przysłowiowy regał do garażu, mam inne priorytety i ze spawania nie żyję.
@@PaganiniPagani Coś Cię poniosło. Ten półautomat nie ma "sztywnej" synergii - ma regulację indukcyjności, czy też jak wolisz, korekcję dynamiki łuku. Ma też regulowany postflow gazu i regulowany burn back.
Wiadomo, zawsze mógłby też parzyć kawę... ale i bez tego do garażowego dłubania powinien się nadać.
@@PaganiniPagani Wystarczy zaglądnąć do instrukcji, żeby wiedzieć co ma a czego nie. Od Ciebie póki co niczego konkretnego się nie dowiedziałem... :/
@@PaganiniPagani Cena ta sama i spawarka ta sama, tyle że w niebieskiej obudowie. Przyjrzyj się dobrze i przefiltruj marketingową gadkę sprzedawców. Wszystkie jeden Chińczyk składał ;)
@@PaganiniPagani Ok, już nie będę. Wierz sobie w co chcesz :)
Ja nadal będę preferował Patona :)
paton też za niedługo dzięki uprzejmości jednego z widzów, pojawi się na testach :)
Który model.?
@@tomekwozny1706 jak go rozpakuje to będę wiedział ;) chyba 315.
@@AKADEMIASPAWANIAGC jeśli mogę się wtrącić to się zawiedziesz, niestety nie jest to 315
Poprosił bym więcej odcinków z tym sprzętem. Bo da sie nim spawac aluminium i nie tylko. I mógłbyś cos cienszego pospawac
z tym sprzętem raczej więcej odcinków już nie będzie, kolega użyczył nam go do testów :) co do grubości materiałów spawanych, pojawią się filmy instruktarzowe :)
Czarna spawa 😊
@Grzegorz Robak a no ok mogę. Jakiś filmik co zrobiłeś ja śmigam jak jest. Mam gwarancję. Jeszcze 3 lata więc nie będę grzebać ale. Warto wiedziec
Dzień dobry, może mi pan polecić jakąś dobrą "szkołę" spawania znajdującą się we Wrocławiu w której warto wyrobić kurs na jakąś kategorie, najlepiej mig, mag.
Drugie pytanie to czym różni się 3-etapowy kurs który prowadzą niektóre "szkoły" spawalnicze w którym płaci i zdaje się osobno np mig poziom podstawowy, mig poziom średni, mig poziom zaawansowany do kursu ogólnego który również występuje w nielicznych firmach spawalniczych np kurs mig (jeden poziom) ?
niestety szkół we Wrocławiu nie znam.
trzy etapy...na logikę ja bym podziel to tak:
1 etap. spawanie pachwin
2 etap. spawanie złączy doczołowych
3 etap. spawanie h-l045
ale to tylko moje przypuszczenia :)
Jak można komentować urządzenie skoro nie umi się go ustawiać...
po której spoinie doszedłeś do wniosku, że nie potrafiłem ustawić parametrów spawania ? :)
Może Pan Tomasz doszedł do takiego wniosku po tym, jak spawacz kręcił pokrętłami na chybił trafił. Rzetelność testu to żenada. W moich oczach kanał dużo stracił na profesjonaliźmie. Szkoda.
Jaką spawarkę do gospodarstwa rolnego do 5000 zł by Pan polecił
Kuhtreiber 3000 (TIGER)
cały czas powtarzam, że mogę polecić tylko i wyłącznie firmy sprzętów na których się nie zawiodłem, co do konkretnego modelu, trzeba go już dobrać pod własne potrzeby :) z czystym sumieniem LORCH, FRONIUS, MOST. Te marki znam i lubię :)
@@dpolakowski868 tak fronius strzelił sobie w kolano bo ma bardzo nietypowe złącze uchwytu spawalniczego a poza tym to ok
@@tomaszsobolewski1667 to nie do mnie ?
Miałem magnuma trzy lata. Jak dla mnie to te spawarki nie mają stabilnego łuku przy wiekszych parametrach i ciezko to ustawić. Osobiście nie kupił bym drugi raz. Ale zależy co kto potrzebuje. I tak jak powiedziałeś parametry bardzo zawyżone
@@PaganiniPagani Co byś zatem polecił z pulsem pod 230v? Welder Fantasy Trio - dobre toto?
@@PaganiniPagani ok, dzięki. Patrzyłem za Trio bo ma fajne uchwyty. Bestmiga 231 nigdzie póki co nie ma. Zerknę na Bi-Pulsy. Sherman to nie to samo co Magnum?
Szału nie ma jak za 3k PLN 😉
Tam tych amperow nie wyświetla podczas spawania? Pozdro 👌
a nawet nie wiem co ona wyświetla podczas spawania ;P
3,5k
Brat kupił ze dwa lata temu ciut prostrzą/starszą wersję 280 igbt. Kurcze jak mnie amatora ona wkurza. Chcę ustawić napięcie wg. orientacyjnych tabel a wyświetlacz nie wyświetla napięcia puki nie zacznie pracy. Wszystko na oko i na pamięć. Jakby tego było mało to podczas pracy napięcie na wyświetlaczu i tak radośnie sobie skacze i to szeroko, między 20-40V tak więc nie wiadomo co się ustawiło. I mam pytanie. Czy takie latające wartości napięcia to norma podczas pracy czy to już jest uszkodzenie tej żółtej łajzy? Dodam że praca jest raczej równa, nie odzwierciedla tych skoków napięcia na wyświetlaczu.
Ale żeby doświadczony spawacz dochodził próbami co właściwie pokazuje wyświetlacz? Chińska myśl techniczna. Zajrzałem do instrukcji z podtytułem "Tłumaczenie instrukcji oryginalnej". Tam takie kwiatki: "Na panelu sterowania należy wybrać pozycję MANUAL. Pole wyboru średnicy drutu pozostaje aktywne, można wybrać jedną ze średnic, ale i tak zakres regulacji dla każdej z nich jest identyczny. Czyli w zasadzie wybór średnicy nie ma znaczenia." i drugi zaraz obok: "Należy pamiętać że w trybie manualnym lewe pokrętło służy do regulacji prędkości podawania drutu,a wyświetlana wartość na lewym wyświetlaczu w trakcie regulacji nie wskazuje prądu spawania" ?! Czyli co pokazuje? Stopnie Kelvina? Jak na sprzęt hobbystyczny to chyba coś nie tak. Ciekawe jak spawa na niskich parametrach i w kolorówce to jest prawdziwy sprawdzian dla sprzętu. Głośno chodzi ale pewnie zatyczki do uszu w komplecie :)
hehe zatyczek w komplecie brak ;P fakt, że następnym razem w takich sprzętach sprawdzę również stabilność łuku zwarciowego na niskich parametrach, po prostu zapomniałem o tym ;)
na niskich parametrach nie da się spawać na pulsie , chlapie po całym garażu , mam ją od roku i jest to najgorsza spawarka jaką miałem , magnum 330 spawał o wiele lepiej . Spawam od wielu lat na różnych spawarkach ale tą 280 dual puls bardzo ciężko ustawić żeby jak tak kleiło, na ustawieniach manualnych jest ok
Świetny odcinek, fajnie się ogląda :) Masz coś jeszcze z naszej marki *MAGNUM* ? Może przydałaby Ci się jakaś poręczna spawarka MMA na ramię :D Na naszym kanale może zobaczyć *POWER VIP 5000* :) Sub leci! :)
A odnośnie MIG 280 DP i jego złożoność to zdecydowanie migomat przeznaczony dla trochę bardziej zaawansowanych spawaczy, w naszej ofercie mamy urządzenia o trochę mniejszym stopniu złożoności :)
Hehe dziękujemy za suba 🙂 z Waszej marki miałem prywatnie MAGNUM THF 336 z chłodnicą, ale już go nie mam 🙂 co do spawarki z odcinka, nie jest to zły migomat, nie jest też złożony, jak napisaliście, wystarczyło by wyświetlać posuw drutu w metrach na minutę i nie było by żadnego problemu 😉 POWER VIP 5000 z chęcią zobaczyłbym co potrafi ten sprzęt 😁
@@AKADEMIASPAWANIAGC to czekamy na nowy film :D
To jest jeden i chyba jedyny filmik gdzie nie za zapoznałeś się z instrukcją , a koleś który to użytkuje nie mam pojęcia jak tym pracował. Szkoda że nie masz dostępu do tej spawarki tylko 350a i sprawdzenie na cęgach . Szkoda że nie pożyczy ci ponownie żeby zrobić poprawny test 😊 i na synergie trzeba było próbować jak na standardzie nie szło ustawić
był to pierwszy film z testem i na nim uczyliśmy się nagrywać, wiele rzeczy nie przekazałem i nie wyjaśniłem widowni, stąd taki efekt. Ogólnie ta spawarka ma synergie tylko w opcji PULS, spawając standardem nie możemy włączyć synergii, dodatkowo ekran na którym jest faktycznie ustawianie posuwu drutu jest podpisany jako ampery, wyświetlają się wartości (na przykład od 0 do 200) co również wskazywało na ampery, a jednak był to posuw drutu tylko wyrażony w przypadkowych liczbach zamiast metrach na minutę 😂 doszedłem do tego w trakcie nagrywania, ale tak jak wspomniałem wcześniej nie przekazałem tego widzom 😅
@@AKADEMIASPAWANIAGC ciekawi mnie jak byś sprawdził faktycznie czy zaniża parametry ten sprzęt, bo na ostatnich filmikach to sprawdzasz i plus wielki dla ciebie za to
@@piotru wtedy nie miałem miernika cęgowego, ale łatwo zobaczyć czy spawarka wyciska 30V-31V, widzę po zachowaniu łuku elektrycznego. Żeby nie było że to niemożliwe, nagrałem materiał w którym zaklejam wszystkie ekrany w LORCHu i ustawiam sprzęt na wzrok i słuch, widziałem po łuku że mam 19V, tak samo widziałem po łuku że mam 31V. Wymaga to kilometrów spoin i wprawy, ale po czasie patrząc na ekrany tylko potwierdzasz sobie parametry a nie ustawiasz według nich 🙂 miernik kupiłem ze względu na widzów 😅
@@AKADEMIASPAWANIAGC wiem znam ten odcinek fajny był i bardzo przydatny. Cęgi pokazują czy to co jest napisane odzwierciedla rzeczywistość, wiadomo twoje doświadczenie w tej kwestii jest pewnie nieomylne ale warto je czasami zweryfikować hehe
Nie ma ludzi nieomylnych dlatego tak jak napisałeś, kontrola wyższą formą zaufania 😁
Wczoraj zakupiłem 350 magnuma nie mogę jej nawet odpowiednio ustawić nawet na fabrycznych zle spawa
Czekam na Ideala 🙃
no szału nie będzie :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC WITAM czym spawac Blok Silnika do ciagnika
C 360??
@@dorotaiwan8198 nie mam pojęcia Pani Doroto, z czego jest wykonany blok silnika w takim ciągniku :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC A pewnie żeliwo
W trybie manual- po lewej prędkość posuwu 0-280, po prawej napięcie, w trybie mig puls po lewej natężenie ( prędkość jest ustawiana automatycznie do natezenia, brak pokrętła ) po prawej korekta napięcia. Bezsensowne nieintuicyjne skomplikowanie.
Grzesiek spróbuj nacisnąć jednocześnie dwa pokrętła jednocześnie.
To od amper i to od voltów.
Ja mam Magnum 240 i tak się wchodzi w ustawienia zaawansowane, może w tej 280 jest podobnie.
Parametr odpowiadający za posuw drutu to StFd i lewym ustawiasz żądaną wartość.
Pozdrawiam.
Dzięki Maćku za podpowiedz, ale z tego co pamiętam w tej wersji magnuma nie było wciskanych pokręteł :)
Napięcie i prąd można zmierzyć czy się zgadza z tym wyświetlanym na panelu podczas spawania.
A jak chcesz to zmierzyć? Masz odpowiedni sprzęt do tego, bo raczej miernikiem uniwersalnym tego nie zrobisz.
@@hanslanda994 mam miernik cęgowy Voltcraft VC- 590 oled, cęgami mierzy prąd stały i przemienny do 600 amper AC/DC...
@@januszkubic47 No dobra miernik masz ale czy wiesz co mierzysz, zacytuję komentarz pod innym filmem w którym ktoś mierzy prąd spawania takim miernikiem: "pytanie co wystawia spawarka na wyjściu, jeśli sinus w okolicach 50Hz to można cęgami zmierzyć, jeśli kwadrat albo tròjkąt to miernik pokazuje pogodę"
@@hanslanda994 Co ma wspólnego kształt fali AC w tigu i jeszcze te 50Hz
@@hanslanda994 oczywiście że pomiar prądu pulsacyjnego wysokiej częstotliwości będzie uśredniony, pewnie zmieniający się ze zmianą częstotliwości, zwykły miernik nie zdąży zmierzyć prądu szczytowego i bazowego o dużej częstotliwości, (taka jest moja dedukcja) w przypadku spawania tigem DC pulsem wysokiej częstotliwości np. Max.10 000Hz (Fronius) ma się wrażenie w praktyce spawania niższym prądem.
Z tymi amperami i posowem drutu to jest normalne. W ewm nowych jest to samo
Co sadzi pan o migomacie sherman mig 351m nabylem niedawno jestem typowym laikem w migomatach. Za to mma spawam od 10 roku zycia na spawarce po tacie bester spb315. Jestem samoukiem
nie miałem jej w rękach, więc nie mam zdania na jej temat :)
Jak się kupuje nową z automatu jest przystosowana do aluminium. Do spawania stali czarnej trzeba wymienić rolki, spiralkę trzeba to dokupić, brak w zestawie.
Mówiłem konkretnie o tym modelu inne Magnum przystosowane są do stali czarnej.
@@jakub1602 mówiłem konkretnie o tym modelu inne Magnum przystosowane są do stali czarnej, spawałem od nowości na kilku migomatach Magnum.
Witam serdecznie czekam na prezentację sprzętu który interesuje duże grono osób mianowicie Półautomat spawalniczy 3w1 TRIO DUAL PULSE 230A MIG/MAG TIG MMA Welder Fantasy
Kod produktu: TRIO 200 NEW. Pozdrawiam
nie znam tej spawarki, jeśli któraś firma bez obietnicy pozytywnej opinii będzie chciała przysłać ją na testy to z chęcią zrobimy taki materiał :)
kur......rezygnuję
Widać symbol posuwu pod amperami ale nie wyświetla😮posuwu tylko ampery.
trzeba wybrać strałką w lewo i wtedy przestawiać, po wyborze wybiera prędkość
już się dowiedziałem, że te cyfry to nie ampery tylko posuw drutu, ale nie wiadomo w jakiej wartości :D metrów na minutę nie da się ustawić :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC zakres ustawień to od 10-280 ustawienie prędkości posuwu tylko w opcji manualnej, czy są to centymetry na minutę czy teć co innego nie wiem, to samo pokrętło i wskaźnik pokazuje prędkość dojazdową, tylko to można zmieniać w ustawieniach fabrycznych, zakres 0-10%, fabrycznie ustawione na 3.
@@AKADEMIASPAWANIAGC Możliwe iż ustawia się teoretyczną predkość spawania a urządzenie dobiera prędkość posuwu drutu odpowiednie dla zadanej prędkości spawania. To miało by sens w cm/min, chyba:)
@@AlienJ69 wszystko jest możliwe:)
Dziwię się że ludzie kupują takie wynalazki. Grzegorz, mogę podesłać do testu Patona 200.
właśnie przetestowałem patona 250, jeśli chcesz to możemy się umówić na testy Twojej 200 :)
Nie wszystkich stać na spawarki za 10k ją mam jak na razie super
@@DomingesWeld paton akurat jest w podobnej cenie co ten magnum :) magnum ma na pewno dobry puls, paton jest lepszy nie licząc pulsu, więc wszystko zależy co było dla Ciebie ważniejsze, jeśli spawasz głównie pulsem to magnum jest przyzwoity :) ale pamiętaj, że to tylko moja opinia, jeśli Ty jesteś zadowolony to jest najważniejsze :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC no na razie brak czasu na zabawę synergia chyba że ktoś wie jak to Dobrze ustawiać
@@DomingesWeld właściwie w synergi nie powinno się nic ustawiać, nie licząc Amperów 😉 później zostaje Ci korekta dynamiki łuku o tyle 🙂
Cześć! Mam weldmana megamig 270, drut 0,8 i mieszanka 72/18. I mam z nim problem. Mianowicie niby już te spawy wygladaja jako tako ale jak oglądam filmiki to drut jest bardzo stabilnie podawany, a mój lata na prawo i lewo. Kolejna sprawa kiedy chce zaczac spawać jest "strzał" łuku, i dopiero kolejny strzał zaczyna spawać. Ktoś jest w stanie mi pomóc?
@@PaganiniPagani No właśnie nie znam żadnego fachowca z papierami który mógł by mi pomóc. Zajechałem do serwisu gdzie kupowałem sprzęt sie zapytać czy to ja cos źle robie czy wina sprzętu to mi powiedzieli, ze to napewno moja wina i napewno masy brakuje. No ale masa i miejsce spawania jest zawsze wyczyszczone. Stwierdziłem, że popytam jeszcze w internetach mądrzejszych w tym fachu. Btw, jak już "chwyci" to spawa dobrze tylko te zajarzenie łuku i luźny drut mnie martwią :/
A czy końcówkę dobrą masz bo jak lata to może do wymiany
co prawda tej spawarki nie znam, ale jeśli drut kręci się na wzór cyfry 8, to masz za mocno dociśnięte rolki i przy okazji sprawdź hamulec, co do strzału na początku, pierwsze na co bym stawiał to ustawiony za duży posuw drutu, dlatego jak wystartuje i mamy ciepły materiał i drut nie ma problemu a na zimnym jest strzał :) daj znać czy pomogło :)
@@AKADEMIASPAWANIAGC Regulacja docisku rolek pomogła zniwelować problem latajacego drutu na lewo i prawo :D a z zajarzeniem łuku jeszcze będę eksperymentował z ustawieniami(to fakt na rozgrzanym materiale już nie było tego problemu), jak nie dam rady to znowu gdzies do was uderzę o rade :p Wielkie dzięki!
@@marcinekmarcinek6823 luzik, polecamy się na przyszłość ;)
Proszę o bardziej obszerne testy tej spawarki. np nierdzewki i aluminium.
do tego potrzebowałbym drutów, gazów i samych próbek. Może kiedyś, ale na chwilę obecną kanał nie zarabia, więc musimy liczyć się również z kosztami :)
co to za akademia spawania ,jak panowie nie wiedza jak ustawia sie posuw drutu na tak czytelnym panelu w języku polskim,,,,,,nie do pomyślenia
hehehe okej :D co to za specjalista skoro nie wie w jakich wartościach wyraża się posuw drutu :D
Szkoda kasy na to coś. Na ilość odprysków ma znaczenie jakość materiału i jakość drutu, po za tym ta spawarka nie ma 280 Amper w brew temu co podaje producent. A co do chałąśliwość to jest pikuś ja spawam zawodowu spawarką Fronius TPS 500i ona jest głośniejsza.
Wystarczy wcisnąć pokrętło regulacji i przełącza się wyświetlacz na ustawienie prędkości podawania drutu lub amperaż. Widzę że gość ma wiedzę że pożal się Boże. 🙈
Zazwyczaj się nie wypowiadam, ale z tym "fachowcem" na filmie to już przesada. Przez takich jak on traci się zaufanie do ludzi. Przecież metoda MIG charakteryzuje się tym, że sterujemy napięciem [U] a nie natężeniem [A]. Nie zastanowiło cię to. Trzeba przed testami chociaż instrukcję obsługi przeczytać. Wyświetlacz po lewej stronie ma dwa opisy, jednostkę natężenia prądu elektrycznego i symbol prędkości podawania drutu. W zależności od tego jaką metodę spawania wybierzemy (MMA czy MIG) pokrętłem po lewej stronie będziemy sterować natężeniem prądu elektrycznego (MMA) lub prędkością podawania drutu (MIG). Ten film trzeba skasować. Żenująca wpadka, której nie da się oglądać
Szanowny Panie Danbet Ogrodzenia, po pierwsze na filmie przedstawione jest spawanie metodą MAG nie MIG (jako osoba wypowiadająca się mam nadzieję, że odróżnia Pan te metody, zwłaszcza że to podstawowa wiedza), po drugie producent deklaruje, że to urządzenie ma SYNERGIĘ, co oznacza że sterujemy [A], natomiast [V] i posuw drutu ustawia się automatycznie, jak się okazało synergia owszem jest, ale tylko w opcji PULS, po trzecie obok wyświetlacza był symbol posuwu drutu, natomiast standardową jednostką do ustawiania tego parametru są metry na minutę, a wyświetlacz pokazywał dziwne liczby, które nie dawały żadnej informacji. Więc polecam pozostać przy opcji niewypowiadania się, zwłaszcza że nie ma Pan potrzebnej do tego wiedzy, a jedyny film jaki może Pan usunąć to ten na swoim profilu :) pozdrawiam
@@AKADEMIASPAWANIAGC a więc zorientował się Pan, że to jest regulacja posuwu drutu, a nie prądu. Cieszę się, że mogłem pomóc. Trzeba tylko nagrać sprostowanie. Bo film wprowadza widzów w błąd.
Sory ale wy kompletnie nie macie pojęcia o spawaniu. Nara
ciekawe, mówisz to na podstawie tego konkretnego odcinka, czy widziałeś jeszcze któryś ? :D
@@AKADEMIASPAWANIAGC na podstawie tego odcinka. Ok przepraszam ale myślałem że się czegoś dowiem na temat spawania pulsem. Szczególnie chodzi mi o dobór parametrów w różnych pozycjach spawania. Iczekiwałbym bardziej fachowej wiedzy no ale trudno. Pozdrawiam
@@zuluchaka nie masz za co przepraszać, szanuje Twoje zdanie, tym bardziej że mnie nie obrażasz, tylko mówisz co myślisz :) co do ustawień pulsu w różnych pozycjach, zasada jest identyczna jak w przypadku łuku natryskowego, tymi samymi parametrami można spawać w każdej nie licząc pozycji PF (pion z dołu do góry), może nagram o tym film, żeby pokazać temat, polecam też najnowszy odcinek, porównywałem głębokość wtopienia na różnych średnicach drutu, oraz pomiędzy standardem a pulsem, bo z odcinka 25 szczególnie dumny nie jestem ;)
@@AKADEMIASPAWANIAGC znam zasadę że pulsem spawa się np. nierdzewkę w każdej pozycji ale zwykłą stal z góry do dołu bez pulsu. Nie wiem dlaczego ale tak podają nam na rysunkach. Ja spawam zbiorniki. Oprócz tego spawanie zwyklej stali (karbonowej) o dużej grubości w pozycji podolnej spawamy przy około 170amper,Nierdzewke z karbonem 160amper a samą nierdzewkę 150amper. Oczywiście rodzaj materiału spawanego ma znaczenie nie tylko w ustawieniach parametrów ale również w ustawieniu programu spawania na spawarce. Robię to nacodzień ale po kilku latach nadal ciężko mi to do końca zrozumieć.
Jesli ustawione bylo na MMA to nie dziwne, że nie wyświetla posuwu druta, bo go nie ma.....
Ale te chinczyki wszystkie są tak zjebane, mają źle zaprogramowana synergie czyli źle dobrany posow do napięcia a regulacji ręcznej tak naprawdę logicznej nie ma, tj coś podregulujesz ale nie wieś jakie parametry osiągasz, nieważne czy magnum, ideal itd.