31:20 łoo masakra, ja po dwóch latach używania tego w końcu wiem czemu kiedyś wystrzelił mi HUB USB. Też miałem wkręconą tą śrubę i tez mi dawało 64V na obudowie. Wywaliłem dzisiaj tą śrube i jest wporządku. Dobrze że wtedy upaliłem tylko HUBa a nie Oscyloskop :(. Dobrze że obejrzałem ten filmik dzisiaj bo bym nadal nie wiedział co jest grane.
18:23 - ESP ktory jest w srodku musi byc skonfigurowany najpierw za pomoca protokolu "SmartConfigTM", ktory przesyla z telefonu do ESP SSID oraz haslo. Czy tez przy pomocy aplikacji od Ridena czy tez za pomoca 5 linijek kodu na ESP32. Jak sie to juz zrobi 1 raz, to wszystko dziala (polaczenie z AP) bo ESP zapisuje dane AP w EEPROMie. Na githubie jest mnostwo przykladow. Mozna nawet wyciagnac pewne dane z tego zasilacza poprzez ESPHome do Home Assistanta jakby ktos chcial - lacznie ze zdalnym sterowaniem. Oczywiscie, AP musi nadawac na 2.4GHz bo przeciez ESP32 nie obluguje 5GHz.
Mam ten zasilacz od ponad roku i jak na amatorski sprzęt to jest świetny. U mnie nie było problemów z potencjałem na obudowie. Osoby które maja ten problem najlepiej niech wymienia zasilacz na jakiś inny, bo to ewidentna wada techniczna
Mam drugą wersję tego zasilacza RD6012 z dedykowanym zasilaczem 800W, bardzo fajna zabawka testuję od ponad tygodnia i na razie jestem zadowolony, jedynie co mi się nie podobało to obudowa którą zaprojektowałem sam i wydrukowałem na drukarce 3D, co do wifi z telefonu łączę się bez problemu, po kablu usb z kompem też ale po wifi z kompem niestety mi się nie udało połączyć pewnie robię coś źle :) photos.app.goo.gl/pAjAeJusWTZG1abu7 photos.app.goo.gl/AHBXwJqaaaX1iEdq9 photos.app.goo.gl/B83MN6phoboEqbALA Dodałem obudowę do pobrania, jak ktoś się zdecyduje wydrukować będzie bardzo fajnie :) - www.prusaprinters.org/prints/37423-riden-rd6012-casebox - www.thingiverse.com/thing:4553112
Czy robił ktoś testy tego zasilacza oscyloskopem? Podczas podłączania i odłączania obciążeń indukcyjnych oraz pojemnościowych. Także przy przejściu z trybu CC na CV i odwrotnie. To byłoby wartościowe a nie pokazywanie "wiatraka"....
Posiadam taki moduł już od dłuższego czasu wraz z zalecanym zasilaczem NVVV (akurat nie posiadali MeanWell na stanie) i jak na amatorskie/hobbystyczne potrzeby jest zupełnie wystarczający i mogę go spokojnie polecić do domowych/amatorskich zastosowań 😉 Jeśli masz profesionalny zakład to stać Cie na profesionalny zasilacz więc nie ma co ich porównywać do siebie z tym, że cena profesjonalnego zasilacza to sfera marzeń dla większości hobbystów. Co do śrubek, które przechodzą przez obudowę i robią takie triki było już na niejednym forum zwłaszcza gdy stosowało się zasilacze impulsowe nie należące do grupy dedykowanych przez producenta. Mimo to, iż zakupiłem dedykowany NVVV to i tak podłożyłem małe dystanse pomiędzy właściwą obudowę a odbudowę zasilacza zabezpieczając śrubki klejem do gwintów. Co do modułu WiFi to miałem ten sam problem, po kilku nieudanych próbach połączenia poprostu to olałem bo stwierdziłem, że jest to bardziej do popisywania się niż faktycznie użytkowa funkcja. Jedynej funkcji której nie testowałem to ładowanie baterii bo do tego mam specjalistyczną ładowarkę. Podsumowując mogę powiedzieć, że jeśli szukasz przede wszystkim zasilacza, którego chcesz używać do amatorskiego/hobbystycznego zastosowania to jest to dobry wybór zwłaszcza, że teraz jest dostępna wersja 12 amperowa (RD6012) 😉 Mimo, iż katowałem ten moduł niemiłosiernie to do dziś nie zawiódł mnie ani raz 😁
Ttylko na co komu to gowno jak za 500 zł ma korada o takich samych mozlWojciech, a jestakże zdecydowanie lepszy, bo nie jeden czynny elektronik go testował i chwalił za stabilne i czyste napięcie - spr. oscyloskopem.
Ten zasilacz ma niesamowitą wadę -sieje zakloceniami plus jeszcze do tego jest przetwornice zasilaną przetwornicą tak więc nie ma co -zajebiście efektywne rozwiązanie - tylko certyfikatu 80 plus brakuje. 😃
Nie spinał bym trytyką tak cienkich przewodów stałego z fazowymi. Przy 10A takie przewodziki ładnie się stopią, zewrą wszystkie razem i mamy ładne fajerwerki. Nawet 5A pewnie zacznie je podtapiać... Taka bombka z opóźnionym zapłonem.
RIDEN rekomenduje odpowiednie zasilacze do swoich przetwornic! Stosowanie innych a zwłaszcza tańszych modeli zasilaczy, powoduje na własne życzenie tego typu efekty!
Witam panie Marcinie polecam założenie małego wył. termicznego ( ja zamontowałem o zakresie 40-60*C) i jest dużo lepiej,przedewszystkim wiatraki niekrecą na 💯 cały czas.Pozdrawiam
Panie... ten zasilacz discotech nie jest rekomendowany do tej obudowy i sterownika. Riden orginalnie sprzedaje to z zasilaczem NVVV lub MeanWell. Stąd ten cyrk z przebiciem na obudowe.
Po prostu producent zaoszczędził na folii ochronnej, czasami jak rozkręcam zasilacze różnego typu to między obudową a płytką PCB jest folia ochronna, jak zasilacz idzie do kosza to taką folie zachowuję dla przyszłych projektów.
Witam czy podłączenie regulacja napięcia zasilania silnika DC i jego szpilki nie spowoduje uszkodzenia tej przetwornicy . Bo kiedyś uwaliłem inną przetwornice . Czy jest odporna na szpilki z silnika DC ?
Szkoda, że nie podłączyłeś kompa, bo można sonbie ładnie programować czasowe uruchamianie urządzenia z różnymi parametrami. Jest tam chyba kilkadziesiąt kroków z ustawieniami czasu i parametrów.
Akurat to, że między „minusem” a minusem zasilacza jest 63v to normalne przy wył zasilaczu. Regulacja się odbywa na „minusie” dlatego gdy mamy ustawione np 10v to różnica potencjałów między zaciskami to 10v ale już różnica między „minusem wyjścia a minusem zasilacza to 53v. Bo 63-10=53☺️. Musisz spojrzeć czy gdzieś nie masz połączonego uziemienia do minusa zasilacza.. bo na obudowie nie powinno być minusa ze strony niskiego napięcia.
wywalilem oba wentylatory i zamontowalem Noctua - rewelacja, nie slychac nic. Brakuje mi tylko mozliwosci regulowania napiecia galeczka, tak na szybko (albo nie wiem jak to zrobic). Wydaje mi sie, ze wart ten zasilacz kazdej zlotowki, ja mam RD6018 z SPS od Ridena tez ;-)
Te napięcia plusowe i minusowe zauważ że to napięcia stałe, czyli strony wtórnej zasilacza czyli nie tej zasilanej z sieci dlatego różnicówka milczy, a co do krytyków tego UNI-T 181A, polecam zobaczyc testy porównawcze np. z BRYMENEM lub FLUKE, można się zdziwić, pozdrawiam.
Dlatego można znaleść przykłady w których zastosowano transformator z prostownikiem i pojemnością, to sie zachowuje o wiele lepiej. Tylko koszt większy od badziewnej przetwornicy....
Mam taki sam. Potencjał na „wszystkim” jak był tak jest. Odkręcanie czegokolwiek nie pomogło. U mnie to około 30V i to prąd zmienny 2,5 kHz. Jakieś rady ktoś coś?
Dokładnie, ja mam zbudowany zasilacz w oparciu o ten sterownik ale na transformatorze toroidalnym. Jeśli się chce mieć napięcie dobrej jakości to tylko toroid.
Panie Szafa. Przewód ochronny jest uziemiony przy/pod budynkiem jak piorunochron i ma znieść natężenie prądu większe niż dostarczona moc do budynku. Przeważnie przewód żółto zielony jest grubszy od innych, lub powinien być, i ma potencjał gruntu pod budynkiem. Panu nie wyskoczyły bezpieczniki w zasilaczu, a na obudowie był potencjał. Obudowa NIE BYŁA UZIEMIONA!!!!!! Nie ma prawa napięcie z zasilacza przenieść się na inne urządzenia w domu, gdyż uziemienie ma potencjał ZERO miejsca w którym się Pan znajduje. (dlatego jest uziemienie pod/przy domu, a nie 40 m dalej za stodołą) 1. Listwa jest zepsuta i bolec uziemiający nie jest podłączony. 2. Coś jest nie tak w obudowie i uziemienie nie jest podawane do kabla przez wtyczkę 3. Kabel jest zły 4. W gniazdku nie podłączył Pan uziemienia. 5. Niech Pan przetestuje gniazdko, bo komputer jest podłączony do tej samej listwy, a zabezpieczenia w listwie (warystory), są podłączone do zółto-zielonego, bo: - bo, po to jest - bo, ma potencjał zero - bo, jest mocniejszy niż inne przewody (niebieski zero) Złe uziemienie = zabezpieczenia przeciwprzepięciowe nie działają!!!!!
No Szafa. Masz ten sam palec dziabnięty jak ja ;-) Tylko u mnie skończyło się na czterech szwach i obraniu skóry z końca palca. I nadal nie mam czucia na ciachniętym kawałku...
Widziałem już test takiego zasilacza na innym kanale i podobno pojawia się dość wysokie napięcie na wyjściu przy włączaniu sterownika.Możesz to sprawdzić?
@@TestHubPL Nie mogę teraz odnaleźć tego filmiku,bo jakiś czas temu wykasowałem historię przeglądania.:( Być może było to spowodowane przez śrubkę jak u Ciebie :)
Na pewno jak już to kupić do tego cuda zasilacz meanwell - droższy, ale lepiej wykonany... Generalnie mnie nie przekonuje to gówno - bezpieczniej czuję się z opcją dopłacenia do Korada - pomimo że Chinol, zajebiście trzyma napięcia, ponieważ został już przez wiele osób sprawdzony i jest pewny...
Za tytuł filmu łapka w dół (wprowadza w błąd), materiał dość fajny, szczegółowe instrukcje masz na stronie producenta, w ich sklepie jak i w każdej ofercie sprzedaży na ali. Masz bardzo starą wersję obudowy w nowszej śruby są krótsze.
na kanale PV Fotowoltaika czy jakoś tak było coś podobnego jako zła praktyka monterów by nie wyłączał się inwerter. (obniżenie napięcia poprzez połączenie uzwojeń pierwotnych i wtórnych.
@ TestHubPL Po cholerę tak się pieprzyć z ustawieniem napięcia/prądu? Wystarczy tylko wybrać funkcję ustawienia napięcia/prądu i wtedy możesz normalnie z klawiatury numerycznej wklepać i zatwierdzić enterem - jest dużo szybciej...
Witam. Z góry przepraszam, być może nie powinienem pytać, ale ta ciekawość. Rozumiem jeśli Pan nie odpowie na to pytanie ( dla bezpieczeństwa, żeby nie zainteresowało to niepotrzebnych osób ) ;) ale jaka jest pana najdroższa rzecz z elektroniki? Poza uatem. Pozdrawiam.
"Gospodarz dociekliwy" testujący sprzęt nie dysponując odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi :-) Komentarz o błąd napięcia na poziomie kilku setek po przecinku dysponując śmieciowym miernikiem za 300zł 🙂. Rekomendacja?? Gdzie pomiar tętnień, gdzie szybkość reakcji zabezpieczeń? Czy może pracować w trybach CV, CC. Pomijając już poziom wiedzy z zakresu konfiguracji adresów sieciowych. Najgorzej jak się laik bierze za elektronikę. Takie "doradztwo" może kogoś kosztować utratę sprzętu lub zdrowia. Cóż dzisiejszy internet i niektórzy youtuberzy to niestety dno.
Chętnie obejrzę twoją recenzję jakiegoś zasilacza. Albo jakiś inny film z recenzją elektroniki. Zobaczyłbym jak się powinno robić profesjonalną recenzję
@@tomaszmagruk4845, Ale to nie o to chodzi. Jak się chce recenzować i czepiać o setne czy tysięczne części Woltów czy Amperów (tak, liczba mnoga, która również jest w filmie pomijana), to trzeba zadawać wartości dokładnie. Mierzenie urządzeniem UNI-T i konfrontowanie wyników jest dziwne. Co najmniej ;) Podsumowując zło RD6006 jedyne jakie widzę, to start z napięciem wyższym niż ustawione.
Ja swój zasilacz meanwella bo tego chińskeigo badziewiaka nie brałem, gdyż miałem wcześniej z tymi zasilaczami kontakt w pracy, zamontowałem na dystansach z odpowiednim gwintem takich jak do płyty głównej, przy czym dałem podkładkę i wkręciłem kołek w zasilacz a od spodu dałem śrubki jak do płyty. zasilacz jest chłodzony każdej strony. Oryginalne śruby są za długie do każdego sprzętu i można uszkodzić pcb w zasilaczu. niestety meanwell jest do 48v ale dla mnie jest to wystarczający w zupełności. Polecam meanwell, delta lub inny markowy 48v bo 60v jest brak.
pewnie tradycyjnie jak w chinskich zasilaczach...nie ma kondensatorow typu "Y" i jest zwarcie na obudowe...moze byc nawet 230 V , Trzeba uwazac z chinczykami...mozna sobie szkod narobic bo potencjal moze sie rozchodzic po "PE" do roznych wrazliwych urzadzen...
W dobrze wykonanej instalacji z uziomem, w przypadku zwarcia do przewodu ochronnego niezależnie od tego czy będzie do fazy czy do neutralnego powinno wywalić różnicówkę, inaczej sprawa się ma w przypadku strony zimnej zasilacza, bo tam już nie ma zabezpieczeń różnicowych
Jeżeli ta jedna śrubka powoduje problem to nie rozumiem po co otwierać zasilacz i coś w nim odłączać, problemem nie jest sam zasilacz, a to że coś przewodzącego jest do niego wciskane. No chyba że otworzyć w celu zaizolowania miejsca na śrubę
Zasilacz główny 600W. Maksymalna moc wyjściowa urządzenia 360W i to tylko przy najwyższym napięciu wyjściowym. Tak głupiej konstrukcji jeszcze nie widziałem. Szkoda czasu na oglądanie.
Masz rację, pieprzyć uziemienie... Na co to komu - najlepiej z całego domu/mieszkania wywalić - a co, niech kogoś pieprznie jak sprzęt dostanie przebicia i pójdzie faza na obudowę...
Do srarskiego nie amtarskiego , normalnie w serwisie lectroniki mozna juz na nim smigac jesli uzywa sie mozgu , czego nie o wszystkich mozna powiedziec heh
Temu multimetrowi Unity też bym nie wierzył. Ta firma od dłuższego czasu też robi buble z resztą to nic innego jak zwyczajny chińczyk. Mógł byś wziąć chociaż jakiegoś fluka jak już chcesz testować buble a ty kolego testujesz bubel, bublem xD
20:28 Nasz pan oficer i jego radziecki kaliega z FSB bardzo dziękować za hasło do waszej sieci wi-fi.
31:20 łoo masakra, ja po dwóch latach używania tego w końcu wiem czemu kiedyś wystrzelił mi HUB USB. Też miałem wkręconą tą śrubę i tez mi dawało 64V na obudowie. Wywaliłem dzisiaj tą śrube i jest wporządku. Dobrze że wtedy upaliłem tylko HUBa a nie Oscyloskop :(. Dobrze że obejrzałem ten filmik dzisiaj bo bym nadal nie wiedział co jest grane.
Za tą śrubkę masz łapę w górę !!!
18:23 - ESP ktory jest w srodku musi byc skonfigurowany najpierw za pomoca protokolu "SmartConfigTM", ktory przesyla z telefonu do ESP SSID oraz haslo. Czy tez przy pomocy aplikacji od Ridena czy tez za pomoca 5 linijek kodu na ESP32. Jak sie to juz zrobi 1 raz, to wszystko dziala (polaczenie z AP) bo ESP zapisuje dane AP w EEPROMie. Na githubie jest mnostwo przykladow. Mozna nawet wyciagnac pewne dane z tego zasilacza poprzez ESPHome do Home Assistanta jakby ktos chcial - lacznie ze zdalnym sterowaniem. Oczywiscie, AP musi nadawac na 2.4GHz bo przeciez ESP32 nie obluguje 5GHz.
Bardzo żałuję że nie ma fragmentu pokazującego wnętrze zasilacza w punkcie powstania problemu ze śrubką.
Mam ten zasilacz od ponad roku i jak na amatorski sprzęt to jest świetny. U mnie nie było problemów z potencjałem na obudowie. Osoby które maja ten problem najlepiej niech wymienia zasilacz na jakiś inny, bo to ewidentna wada techniczna
Mam drugą wersję tego zasilacza RD6012 z dedykowanym zasilaczem 800W, bardzo fajna zabawka testuję od ponad tygodnia i na razie jestem zadowolony, jedynie co mi się nie podobało to obudowa którą zaprojektowałem sam i wydrukowałem na drukarce 3D, co do wifi z telefonu łączę się bez problemu, po kablu usb z kompem też ale po wifi z kompem niestety mi się nie udało połączyć pewnie robię coś źle :)
photos.app.goo.gl/pAjAeJusWTZG1abu7
photos.app.goo.gl/AHBXwJqaaaX1iEdq9
photos.app.goo.gl/B83MN6phoboEqbALA
Dodałem obudowę do pobrania, jak ktoś się zdecyduje wydrukować będzie bardzo fajnie :)
- www.prusaprinters.org/prints/37423-riden-rd6012-casebox
- www.thingiverse.com/thing:4553112
Czy robił ktoś testy tego zasilacza oscyloskopem? Podczas podłączania i odłączania obciążeń indukcyjnych oraz pojemnościowych.
Także przy przejściu z trybu CC na CV i odwrotnie.
To byłoby wartościowe a nie pokazywanie "wiatraka"....
@@Electester Właśnie martwi mnie ten zasilacz impulsowy włożony do środka.
Ja głównie liniowym ufam :-)
Posiadam taki moduł już od dłuższego czasu wraz z zalecanym zasilaczem NVVV (akurat nie posiadali MeanWell na stanie) i jak na amatorskie/hobbystyczne potrzeby jest zupełnie wystarczający i mogę go spokojnie polecić do domowych/amatorskich zastosowań 😉
Jeśli masz profesionalny zakład to stać Cie na profesionalny zasilacz więc nie ma co ich porównywać do siebie z tym, że cena profesjonalnego zasilacza to sfera marzeń dla większości hobbystów.
Co do śrubek, które przechodzą przez obudowę i robią takie triki było już na niejednym forum zwłaszcza gdy stosowało się zasilacze impulsowe nie należące do grupy dedykowanych przez producenta.
Mimo to, iż zakupiłem dedykowany NVVV to i tak podłożyłem małe dystanse pomiędzy właściwą obudowę a odbudowę zasilacza zabezpieczając śrubki klejem do gwintów.
Co do modułu WiFi to miałem ten sam problem, po kilku nieudanych próbach połączenia poprostu to olałem bo stwierdziłem, że jest to bardziej do popisywania się niż faktycznie użytkowa funkcja.
Jedynej funkcji której nie testowałem to ładowanie baterii bo do tego mam specjalistyczną ładowarkę.
Podsumowując mogę powiedzieć, że jeśli szukasz przede wszystkim zasilacza, którego chcesz używać do amatorskiego/hobbystycznego zastosowania to jest to dobry wybór zwłaszcza, że teraz jest dostępna wersja 12 amperowa (RD6012) 😉
Mimo, iż katowałem ten moduł niemiłosiernie to do dziś nie zawiódł mnie ani raz 😁
Ttylko na co komu to gowno jak za 500 zł ma korada o takich samych mozlWojciech, a jestakże zdecydowanie lepszy, bo nie jeden czynny elektronik go testował i chwalił za stabilne i czyste napięcie - spr. oscyloskopem.
Ten zasilacz ma niesamowitą wadę -sieje zakloceniami plus jeszcze do tego jest przetwornice zasilaną przetwornicą tak więc nie ma co -zajebiście efektywne rozwiązanie - tylko certyfikatu 80 plus brakuje. 😃
Nie spinał bym trytyką tak cienkich przewodów stałego z fazowymi.
Przy 10A takie przewodziki ładnie się stopią, zewrą wszystkie razem i mamy ładne fajerwerki.
Nawet 5A pewnie zacznie je podtapiać...
Taka bombka z opóźnionym zapłonem.
Tak samo ten woreczek ze śrubkami w środku ...
RIDEN rekomenduje odpowiednie zasilacze do swoich przetwornic! Stosowanie innych a zwłaszcza tańszych modeli zasilaczy, powoduje na własne życzenie tego typu efekty!
Witam panie Marcinie polecam założenie małego wył. termicznego ( ja zamontowałem o zakresie 40-60*C) i jest dużo lepiej,przedewszystkim wiatraki niekrecą na 💯 cały czas.Pozdrawiam
Panie... ten zasilacz discotech nie jest rekomendowany do tej obudowy i sterownika. Riden orginalnie sprzedaje to z zasilaczem NVVV lub MeanWell. Stąd ten cyrk z przebiciem na obudowe.
Toteż tego który ja użyłem nie rekomenduje i nie linkuje w opisie. Link do takiego który powinien być ok.
żeby działało wifi musisz przełączyć w menu interfejs z USB na wifi
Nagranie klasyk. Nawet dla laika jak ja. Pozdrawiam
Po prostu producent zaoszczędził na folii ochronnej, czasami jak rozkręcam zasilacze różnego typu to między obudową a płytką PCB jest folia ochronna, jak zasilacz idzie do kosza to taką folie zachowuję dla przyszłych projektów.
Przede wszystkim fajna zabawa podczas składania :)
Witam czy podłączenie regulacja napięcia zasilania silnika DC i jego szpilki nie spowoduje uszkodzenia tej przetwornicy . Bo kiedyś uwaliłem inną przetwornice . Czy jest odporna na szpilki z silnika DC ?
Wystarczy zrobić test diody i od razu widać, że zasilacz impulsowy zupełnie się nie nadaje.
Szkoda, że nie podłączyłeś kompa, bo można sonbie ładnie programować czasowe uruchamianie urządzenia z różnymi parametrami. Jest tam chyba kilkadziesiąt kroków z ustawieniami czasu i parametrów.
cenne info
To nie ta śrubka,to przez konstrukcję zasilacza.
Akurat to, że między „minusem” a minusem zasilacza jest 63v to normalne przy wył zasilaczu. Regulacja się odbywa na „minusie” dlatego gdy mamy ustawione np 10v to różnica potencjałów między zaciskami to 10v ale już różnica między „minusem wyjścia a minusem zasilacza to 53v. Bo 63-10=53☺️. Musisz spojrzeć czy gdzieś nie masz połączonego uziemienia do minusa zasilacza.. bo na obudowie nie powinno być minusa ze strony niskiego napięcia.
A problem z wifi przypadkiem nie był związany z nieaktualną datą na urządzeniu?
Warto sprawdzić, czy nie ma możliwości kalibracji pomiaru napięcia i natężenia. większość cyfrowych mierników takowe posiada.
wywalilem oba wentylatory i zamontowalem Noctua - rewelacja, nie slychac nic. Brakuje mi tylko mozliwosci regulowania napiecia galeczka, tak na szybko (albo nie wiem jak to zrobic). Wydaje mi sie, ze wart ten zasilacz kazdej zlotowki, ja mam RD6018 z SPS od Ridena tez ;-)
Z czego wiem w tym zasilaczu są 3 wentylatory.
Wymieniłeś tylko w obudowie, w zasilaczu i zostawiłeś ten na module co reguluje napięcie?
@@kubwar60 nic nie wiem o 3cim ;-)
@@kubwar60 wymienilem w obudowie, w zasilaczu nie ma (albo odwrotnie) a drugi wymienilem bardzo malutki chyba 40mm albo 25mm w ukadzie sterowania
Ej a włącznik ruznicowopradowy nie zadziałał w domu skoro potecjal 60v 10a było dziwi mnie ze rużnicówka nie zadziałała
Te napięcia plusowe i minusowe zauważ że to napięcia stałe, czyli strony wtórnej zasilacza czyli nie tej zasilanej z sieci dlatego różnicówka milczy, a co do krytyków tego UNI-T 181A, polecam zobaczyc testy porównawcze np. z BRYMENEM lub FLUKE, można się zdziwić, pozdrawiam.
@@miszelbugiel9026 Bo masz róźnicówkę typu AC. A by zadziała
@TestHubPL
Ekumulator eksploduje... Ten czujnik to jest lipa - nie rozłącza ładowania przy przegrzaniu... Dmuchnij w niego hotem to sam zobaczysz...
Ja używam zasilacza Korad KA3005D i jestem z niego zadowolony.
👍👍👍🙂🤝
Występuje też jako JOY-IT JT-RD6006
Mnie również nie udało się połączyć po WiFi. Ten zasilacz impulsowy jest strzała niewarty. Zobacz jego wnętrze, na allegro wrzuciłem zdjęcia.
Dlatego można znaleść przykłady w których zastosowano transformator z prostownikiem i pojemnością, to sie zachowuje o wiele lepiej. Tylko koszt większy od badziewnej przetwornicy....
Mam taki sam. Potencjał na „wszystkim” jak był tak jest. Odkręcanie czegokolwiek nie pomogło. U mnie to około 30V i to prąd zmienny 2,5 kHz. Jakieś rady ktoś coś?
Wymień zasilacz na inny bez wady.
Sprawdź czy masz przejście między przewodem uziemieniowym a - z zasilacza bo takowego nie powinno być
fajny odcinek, tylko zabrakło mi testu jak wygląda prąd na oscyloskopie. Niestety zasilacze impulsowe potrafią strasznie siać.
Pozdrawiam.
Dokładnie, ja mam zbudowany zasilacz w oparciu o ten sterownik ale na transformatorze toroidalnym. Jeśli się chce mieć napięcie dobrej jakości to tylko toroid.
Ten multimetr UNI-T - co to za model, bo mi się podoba ? Czy jest to UNI-T UT181A ?
TAK
Faza (L) z Lewej czy z Prawej w gniazdku jest różnie L N a PE to zostaje na stałe
faza powinna być po lewej stronie w gniazdku ze względu na praworęczność, np dziecko będzie paluchy pchało w prawą część czyli na neutralny
Faza to powinna być w piątek wieczorem :P Specjaliści :P
jaki typ miernika UNI-T posiadasz i czy jesteś z niego zadowolony?
Oscyloskop nie ma izolowanych wejść ( cecha droższych urządzeń| ).
Panie Szafa. Przewód ochronny jest uziemiony przy/pod budynkiem jak piorunochron i ma znieść natężenie prądu większe niż dostarczona moc do budynku. Przeważnie przewód żółto zielony jest grubszy od innych, lub powinien być, i ma potencjał gruntu pod budynkiem.
Panu nie wyskoczyły bezpieczniki w zasilaczu, a na obudowie był potencjał. Obudowa NIE BYŁA UZIEMIONA!!!!!!
Nie ma prawa napięcie z zasilacza przenieść się na inne urządzenia w domu, gdyż uziemienie ma potencjał ZERO miejsca w którym się Pan znajduje. (dlatego jest uziemienie pod/przy domu, a nie 40 m dalej za stodołą)
1. Listwa jest zepsuta i bolec uziemiający nie jest podłączony.
2. Coś jest nie tak w obudowie i uziemienie nie jest podawane do kabla przez wtyczkę
3. Kabel jest zły
4. W gniazdku nie podłączył Pan uziemienia.
5. Niech Pan przetestuje gniazdko, bo komputer jest podłączony do tej samej listwy, a zabezpieczenia w listwie (warystory), są podłączone do zółto-zielonego, bo:
- bo, po to jest
- bo, ma potencjał zero
- bo, jest mocniejszy niż inne przewody (niebieski zero)
Złe uziemienie = zabezpieczenia przeciwprzepięciowe nie działają!!!!!
Pan Szafa nie jest elektrykiem i nie wie co mówi :-)
Byq - takie uzupełnienie dla Ciebie - ua-cam.com/video/0niPrs-QzjA/v-deo.html
Szafcio zrób analize na HF / UHF pozdrawiam z MSC :-)
No Szafa. Masz ten sam palec dziabnięty jak ja ;-) Tylko u mnie skończyło się na czterech szwach i obraniu skóry z końca palca. I nadal nie mam czucia na ciachniętym kawałku...
Widziałem już test takiego zasilacza na innym kanale i podobno pojawia się dość wysokie napięcie na wyjściu przy włączaniu sterownika.Możesz to sprawdzić?
U mnie taki problem nie występuje.
U mnie również nie zauważyłem takiego problemu.
@@TestHubPL Nie mogę teraz odnaleźć tego filmiku,bo jakiś czas temu wykasowałem historię przeglądania.:( Być może było to spowodowane przez śrubkę jak u Ciebie :)
To kupic go czy nie kupic ???
Na pewno jak już to kupić do tego cuda zasilacz meanwell - droższy, ale lepiej wykonany... Generalnie mnie nie przekonuje to gówno - bezpieczniej czuję się z opcją dopłacenia do Korada - pomimo że Chinol, zajebiście trzyma napięcia, ponieważ został już przez wiele osób sprawdzony i jest pewny...
@@PiotrK2022 dzięki za odpowiedź
Co do WiFi to może kwestia częstotliwości? Może na 2,4GHz działa a na 5GHz nie?
Skopali coś z aplikacją na iOS, po ostatniej aktualizacji nie chce się łączyć, wcześniej działało bez problemu.
Za tytuł filmu łapka w dół (wprowadza w błąd), materiał dość fajny, szczegółowe instrukcje masz na stronie producenta, w ich sklepie jak i w każdej ofercie sprzedaży na ali.
Masz bardzo starą wersję obudowy w nowszej śruby są krótsze.
WENTYLATOR! Wiatraki to są na polu i produkują prąd. Wentylator wentyluje. Tak tylko się czepiam ale wole nazywać rzeczy po imieniu. 😀👍
a wiatrak wiatrakuje
63,9 - 13 = 50,9 więc najprawdopodobniej zwierało do uzwojeń cewki.
na kanale PV Fotowoltaika czy jakoś tak było coś podobnego jako zła praktyka monterów by nie wyłączał się inwerter. (obniżenie napięcia poprzez połączenie uzwojeń pierwotnych i wtórnych.
@
TestHubPL
Po cholerę tak się pieprzyć z ustawieniem napięcia/prądu? Wystarczy tylko wybrać funkcję ustawienia napięcia/prądu i wtedy możesz normalnie z klawiatury numerycznej wklepać i zatwierdzić enterem - jest dużo szybciej...
Witaj
a co z wi_fi ?
1:48 a bateria CMOS albo CRT?
Podłącz Led na 25V
Witam. Z góry przepraszam, być może nie powinienem pytać, ale ta ciekawość. Rozumiem jeśli Pan nie odpowie na to pytanie ( dla bezpieczeństwa, żeby nie zainteresowało to niepotrzebnych osób ) ;) ale jaka jest pana najdroższa rzecz z elektroniki? Poza uatem. Pozdrawiam.
zajebiste, już zamówiłem :D
szafa rozkrec zasilacz i zobacz co tam chinczyki porobily xD
dokładnie, też na to czekam. Zwłaszcza na to czego śrubka dotyka.
"Gospodarz dociekliwy" testujący sprzęt nie dysponując odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi :-) Komentarz o błąd napięcia na poziomie kilku setek po przecinku dysponując śmieciowym miernikiem za 300zł 🙂. Rekomendacja?? Gdzie pomiar tętnień, gdzie szybkość reakcji zabezpieczeń? Czy może pracować w trybach CV, CC. Pomijając już poziom wiedzy z zakresu konfiguracji adresów sieciowych. Najgorzej jak się laik bierze za elektronikę.
Takie "doradztwo" może kogoś kosztować utratę sprzętu lub zdrowia. Cóż dzisiejszy internet i niektórzy youtuberzy to niestety dno.
Chętnie obejrzę twoją recenzję jakiegoś zasilacza. Albo jakiś inny film z recenzją elektroniki. Zobaczyłbym jak się powinno robić profesjonalną recenzję
@@tomaszmagruk4845, Ale to nie o to chodzi.
Jak się chce recenzować i czepiać o setne czy tysięczne części Woltów czy Amperów (tak, liczba mnoga, która również jest w filmie pomijana), to trzeba zadawać wartości dokładnie.
Mierzenie urządzeniem UNI-T i konfrontowanie wyników jest dziwne. Co najmniej ;)
Podsumowując zło RD6006 jedyne jakie widzę, to start z napięciem wyższym niż ustawione.
Poczytaj o UT181A, zamiast pisać bzdury
Ja swój zasilacz meanwella bo tego chińskeigo badziewiaka nie brałem, gdyż miałem wcześniej z tymi zasilaczami kontakt w pracy, zamontowałem na dystansach z odpowiednim gwintem takich jak do płyty głównej, przy czym dałem podkładkę i wkręciłem kołek w zasilacz a od spodu dałem śrubki jak do płyty. zasilacz jest chłodzony każdej strony. Oryginalne śruby są za długie do każdego sprzętu i można uszkodzić pcb w zasilaczu. niestety meanwell jest do 48v ale dla mnie jest to wystarczający w zupełności. Polecam meanwell, delta lub inny markowy 48v bo 60v jest brak.
Zasilacz jak z Ikea, powinni mieć go w asortymencie.😜
Dla przypomnienia: napięcia niebezpieczne to powyżej 120VDC i 60VAC.
Niedawno pojawiła się też wersja o prądzie 12A.
pewnie tradycyjnie jak w chinskich zasilaczach...nie ma kondensatorow typu "Y" i jest zwarcie na obudowe...moze byc nawet 230 V , Trzeba uwazac z chinczykami...mozna sobie szkod narobic bo potencjal moze sie rozchodzic po "PE" do roznych wrazliwych urzadzen...
W dobrze wykonanej instalacji z uziomem, w przypadku zwarcia do przewodu ochronnego niezależnie od tego czy będzie do fazy czy do neutralnego powinno wywalić różnicówkę, inaczej sprawa się ma w przypadku strony zimnej zasilacza, bo tam już nie ma zabezpieczeń różnicowych
Ja myślałem że wiatraki są w Holandii a wentylatory w komputerach... Ale się mogę mylić XD
Szafa napisz do chinczyka, mozliwe, ze nie wiedza o problemie.
Szafa Ty już może zajmuj się testami sprzętu, bez podstawowej wiedzy o elektronice ciężko jest recenzować tego typu urządzenia.. ;)
rozkręć zasilacz i rozłacz uziemienie od masy
Jeżeli ta jedna śrubka powoduje problem to nie rozumiem po co otwierać zasilacz i coś w nim odłączać, problemem nie jest sam zasilacz, a to że coś przewodzącego jest do niego wciskane. No chyba że otworzyć w celu zaizolowania miejsca na śrubę
Zasilacz główny 600W. Maksymalna moc wyjściowa urządzenia 360W i to tylko przy najwyższym napięciu wyjściowym. Tak głupiej konstrukcji jeszcze nie widziałem. Szkoda czasu na oglądanie.
Słaba ta recenzja.. Ciekawe czego się spodziewałeś zwierając wyjście przy 60V naładowany kondensator ma dość energii żeby opalić końcówki.
Kto używa uziemionego oscyloskopu w warsztacie ?
Masz rację, pieprzyć uziemienie... Na co to komu - najlepiej z całego domu/mieszkania wywalić - a co, niech kogoś pieprznie jak sprzęt dostanie przebicia i pójdzie faza na obudowę...
Śrubki na helikopter....
spada heh zmien przewody na 1,5mm a nie na tej lipie robisz z chin
Bubel dla max amatora
nie ma to jak trafo
@@mirrored_ bo dużo cięższy i bardziej grzeje dom?
łohooo 40min, idę po jakieś żarcie najpierw
Do srarskiego nie amtarskiego , normalnie w serwisie lectroniki mozna juz na nim smigac jesli uzywa sie mozgu , czego nie o wszystkich mozna powiedziec heh
Tobie widać baaardzo ciężko to idzie... ;)
Temu multimetrowi Unity też bym nie wierzył. Ta firma od dłuższego czasu też robi buble z resztą to nic innego jak zwyczajny chińczyk. Mógł byś wziąć chociaż jakiegoś fluka jak już chcesz testować buble a ty kolego testujesz bubel, bublem xD
Amatorski to dysyc jest ta recenczja nie to urzadzenie heh .
szafa chyba kreatora ogladal sie sie nauczylo co i jak:)
Ty po pijaku te komentarze piszesz??