ВІДКРИТТЯ, що змінили хід Історії Людства! Музей Авіації та Космонавтики, Вашингтон, США

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 кві 2024
  • #музей #космос #наса #нло #марс #авіація #космонавтика #світзродзинкою
    Мета нашого каналу - розповісти про туристичні скарби, родзинки України та світу.
    Якщо вам подобається наш контент, і ви готові фінансово підтримати наш канал, будемо дуже вдячні за ваш внесок у розвиток україномовного ютубу 🙌
    МоноБАНКА 🫙: send.monobank.ua/jar/3sq9ziwa3G
    Номер картки 💳 5375 4115 0426 5740
    ---
    Музей розташований на Національній алеї поряд з іншими визначними пам'ятками Вашингтону.
    Саме в цьому музеї знаходиться найбільша у світі колекція історичних літаків та космічних апаратів. Майже всі експонати музею - оригінальні історичні екземпляри або їх копії. Цей музей було засновано у 1976 році за указом Конгресу США.
    Як виявилося, всі музеї Смітсонівського інституту безкоштовні.
    Почнемо ми нашу мандрівку історією авіації та космонавтики з самих її витоків, з того як все починалося.
    1. Чи знали ви, що в 17 грудня 1903 року, американці, брати Вілбур і Орвілл Райт підняли в повітря і посадили на землю перший в історії людства пілотований літак під назвою Wright Flyer. У цей період багато хто намагався побудувати свої літаки, була змагальна гонка у сфері авіації. Але саме братам Райт вдалося першими в історії здійснити успішний політ на пілотованому, оснащеному двигуном апаратом, який був важчим за повітря. Цікаво, що перший політ тривав лише 12 секунд. Літак пролетів всього 36,5 метри.
    Як винахідники, будівельники та пілоти брати Райт далі вдосконалювали свій літак, навчили людину літати, та відкрили еру авіації.
    Саме це і є оригінал дерев'яного літака братів Райт.
    Багато хто запитує, чи справді це той самий перший літак, його оригінал? І дійсно - це оригінал першого в історії людства літака. Але чому ж тоді він виглядає як новенький. А справа в тому, що тканина на літаку новіша, ніж сам літак (його двигун та деревʼяний корпус). Тканинку декілька разів замінювали з технічних причин, і до речі, оригінальну тканину теж зберігають в музеї, її можна побачити як експонат біля самого літака.
    2.А ми рухаємось далі. Думаю, наступний експонат, вразить вас своєю епічністю та значимістю - це легендарний місячний модуль експедиції космічного корабля «Аполлон-11». За допомогою нього 20 липня 1969 року і було здійснено першу висадку людини на Місяць. Цією людиною став Ніл Армстронг. Ступивши на місяць, він сказав ту саму історичну фразу: “Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства.”
    У документальних фільмах розповідають, наскільки складною була ця місія. Вона стала величезним проривом у дослідженні космосу.
    Поруч у цьому ж залі знаходиться ще один експонат світового значення, ймовірно завдяки якому не трапилася глобальна ядерна війна в 70х роках 20го століття. Стикування космічних кораблів «Союз» та «Аполлон» стало знаком примирення між Америкою та Радянським Союзом під час Холодної війни. У липні 1975 року космонавти двох країн - непримиренних суперників потиснули один одному руки на орбіті Землі за 220 км над Атлантикою. Це було дуже значною подією під час історії.
    Також те, чим космонавти МКС займаються сьогодні, групи, які там зараз працюють - усе ґрунтується на тих технологіях, які тоді були розроблені. Ця подія стала початком міжнародного співробітництва та досліджень.
    Наступний зал присвячений планет Сонячної системи, а за ним ми побачили копію американського космічного апарату Voyager (Вояджер).
    Вояджер-1 є першим і єдиним космічним апаратом, що досяг меж Сонячної системи і вийшов за її межі. Так далеко не долітав ще жоден апарат, створений людиною.
    Усього було 2 таких апарати: Вояджер-1 та Вояджер-2. Це високоавтономні роботи, оснащені науковими приладами, власними енергетичними установками, ракетними двигунами, комп'ютерами, системами радіозв'язку та управління.
    Ще далекого 1977 року вони були запущені в космос з метою дослідження далеких планет Сонячної системи і один з них працює досі. З їхньою допомогою вдалося отримати якісні знімки Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна.
    Цікавим є той факт, що на борту кожного «Вояджера» знаходиться золота платівка з науковими даними у різних сферах життя людства, записами звуків, деякими музичними творами, а також посланням.
    Можливо, якась цивілізація колись перехопить апарат Вояджер і зможе дізнатися про існування нашої цивілізації.
    До речі, на сайті NASA можна подивитися, що саме записано на цьому диску.
    А зараз ми покажемо вам зал, який нам сподобався найбільше. Це зал, присвячений Міжнародній космічній станції (МКС).
    Ще у 1980-х роках світові держави спільними зусиллями вирішили збудувати станцію в космосі на орбіті Землі. І лише 1998 року на орбіту було виведено перший модуль, якого послідовно додавалися інші. Розширення МКС новими модулями продовжується досі.
    Світ з родзинкою!
    Давайте досліджувати світ разом!

КОМЕНТАРІ • 2

  • @user-lz4id2np4h
    @user-lz4id2np4h 2 місяці тому +1

    Цікавий музей! Сучасний, інтерактивний. Дійсно, в такому музеї можна активно та пізнавально провести час, переміститися в іншу реальність. Дякую!

    • @SvitzRodzynkoyu
      @SvitzRodzynkoyu  2 місяці тому

      Дякуємо Вам за відгук та раді, що Вам сподобалося 🤗