Obiecująca przyszłość baterii solnej!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 лис 2024
  • W środku ekologicznego boomu baterie solne wydają się być prawdziwym sukcesem. Ale czy ich przyszłość jest tak obiecująca, jak reklamowano? Tego dowiemy się w dalszej części tego filmu! Wiele przyjaznych dla środowiska alternatyw dla zanieczyszczających środowisko paliw kopalnych staje się coraz bardziej popularnych. Bateria solna wydaje się być idealnym kandydatem. Zaangażowanie w znacznie bardziej ekologiczną transformację energetyczną jest w toku. Dobro naszej planety jest teraz priorytetem. Mimo to baterie wciąż zbyt często kojarzone są z litem. Dzieje się tak, ponieważ mają one wysoką gęstość energii i zdolność do zagwarantowania doskonałej wydajności przez cały czas. Co więcej, są one dostępne w szerokiej gamie sytuacji chemicznych i w różnych formatach. Oznacza to, że mogą być używane w wielu różnych zastosowaniach. Baterie litowe oferują również doskonały stosunek jakości do ceny. To właśnie sprawia, że są tak przystępne cenowo. Większość producentów gwarantuje ich bezpieczeństwo i niezawodność przez długi czas. Zalety nie do przecenienia! Ważne jest również, aby pamiętać, że bateria litowa zawsze może być ponownie użyta. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku magazynowania energii. Czy uważasz, że baterie solne mogą być lepsze?
    ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️
    📌 Źródła: pastebin.com/r...
    ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️
    ✔ Dziękuję ヅ ヅ
    © 2023 ATECH | Wszystkie prawa zastrzeżone

КОМЕНТАРІ • 13

  • @banytube
    @banytube Рік тому

    Jeśli chodzi o baterie, to zbudowane są one z połączonych ogniw. Pojemność energetyczna baterii jest sumą pojemności użytych do jej budowy ogniw wyrażoną w Wh lub krotnością tej jednostki.
    Inne parametry baterii takie jak wydajność i pojemność prądowa, oraz średnie napięcie, zależy od ilości i sposobu połączeń tworzących ją ogniw. Podsumowując: Pierwszą baterię wynalazł Volta, (stos Volty) w 1800 roku i od tego czasu wynalazki dotyczą jedynie ogniw.
    pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_Volty
    W temacie które rozwiązanie jest optymalne, trudno się wypowiadać. To zależy od wielu czynników. Inne wymagania stawia magazyn energii, rozrusznik silnika spalinowego, inne balon meteorologiczny czy satelita, a jeszcze inne zegar na ścianie czy pilot do telewizora, lub podtrzymanie pamięci bios. Najważniejsze że prace trwają i przynoszą efekty.
    Pozdrawiam.

  • @gdgffdsfsdfsdf9037
    @gdgffdsfsdfsdf9037 Рік тому +2

    Jaki świat redukcji co2 a gdzie tam są chiny USA Indie ? to tylko Unia europejska postawiła ca cel takiej redukcji CO2 nie ten program będzie bardziej konkretny a nie propagandowy lub celowy wprowadzania błędu widzów !!!

  • @krzysztofstepien6124
    @krzysztofstepien6124 Рік тому

    Witam. - Osobiście uważam, że większą przyszłość w magazynowaniu energii mają kondensatory.

    • @skolman
      @skolman 10 місяців тому

      jakie kondensatory? kondensatory służą do utrzymania napiecia, zgromadzona w nich energia jest ulotna, oczywiście energia zgromadzina w akumulatorkach też jest ulotna ale nie ma porównania.

    • @krzysztofstepien6124
      @krzysztofstepien6124 10 місяців тому

      Witam. - Zaletą kondensatorów jest możliwość poboru wielokrotnie większego prądu, krótszy czas ładowania, odporność na niskie temperatury, dłuższa żywotność, a rozładowanie do zera im nie szkodzi, dodatkowo nie grzeją się i nie wybuchają posiadając podobny prąd samo rozładowania co akumulatory - wadą jest obecnie ich cena i napięcie szczytowe 2,7 V. oraz konieczność stosowania balanserów.

    • @ekologwroclaw
      @ekologwroclaw 9 місяців тому

      @@krzysztofstepien6124
      piszesz nie o kondensatorach ale o superkondesatorach. Ich wadą nie jest napięcie ,27V bo jest zbliżone do napięcia ogniw wielu akumulatorów np napięcie końcowe ładowania akumaualtrów ołowiowych wynosi ok 2,7 V. Nie jest wadą stosowanie balanserów, bo wszystkie akumulatory spinane w większe baterie balansery muszą mieć. Wadą SC jest cena oraz niska gęstość energii w przeliczeniu na kilogram lub litr. Typowa gęstość SC to 6 Wh/kg co stanowi 30-50 razy mniej niż np akumulatory litowe znane od dziesiątek lat, które obecnie bardzo staniały i są bardzo upowszechnione np z powodu bardzo łatwego i praktycznego sposobu ładowania . niskiemu samowyładowaniu czyli możliwosci przechowywania latami itd.
      Gęstość LI-ON jest systematycznie powiększana a rozmaite nowsze odmiany akumulatorów pomijając cena w początkowej fazie rozwoju mają osiągać pojemności do1700 Wh/kg ;
      Postęp w SC również jest zapowiadany nawet do 20-60 Wh/kg ale od wielu lat ani o krok się tu nie posunięto a czołowe firmy produkują te same SC od 10-15 lat.
      Który niby parametr tak słabych SC może konkurować z akumulatorami?
      Żaden.Cechuję sie wprawdzie wysokimi mocami i długotrwałości ale wobec braku możliwosć zmagazynowania duzej ilości energii tych ich właściwości nie ma jak wykorzystać.
      SC stosuje się do buforowania zasilania w bardzo krótkich okresach, sekund czy góra minut. Dzięki temu łącząc je z akumulatorami w autach można odzyskiwać energię hamowania, po czym w dłuższym czasie przenieść ją do akumulatorów. Bardzo praktycznym zastosowaniem SC jest zmieszanie oporu wewnętrznego zamarzniętych akumulatorów w ciężarówkach. Ponieważ rozruch trwa kilka sekund SC znacznie poprawiają tam pracę akumulatorów np przedłużają ich żywotność może nawet dwukrotnie
      zatem hoc są dobre akumulatrory od dana to sie ich nie wykorzystuje bo czeka się na spadek cen czy poprawę zasad działania jak tu w solnych wysoka temperatura działania.
      Natomiast wiele osób od dziesięcioleci czeka an prawe parametrów SC i gdyby one były poprawione 10 razy to i tak wiele by to nie poprawiło. Gdyby 100 razy to co innego ale to nierealne więc one nigdy nie zastąpią akumulatorów do zastosowań w jakich one się sprawdzają od ponad 100 lat.
      Dziś są akumulatory np. SCiB i podobne, które można lądować do 80 % a nawet w 10 minut.
      Inne można ładować 6-8 tys razy co oznacza 20 lat używania albo więcej, Do tego czasu i tak będą wymyślone lepsze więc trwałość akumulatorów jest wystarczająca do większości zastosowań i tu bardzie chodzi o obniżenie ceny i zmniejszanie masy. Ciekawym zastosowaniem SC jest np tramwaj który nie ma ciągłej trakcji zasilające.przydaje sie na starówkach gdzie tramwaj może przejechać bez trolei 1-5 km. Może się przydać np w pociągu na podjedzie pod górę.Czyli choć wszyscy mieli nadzieję, że SC zaczną gonić akumulatory to jak obserwuję je od 15-20 lat to można powiedzieć, że SC się cofają w tym wyścigu.
      Dodatkowo gdy akumulatroy tanieją to SC nie.

  • @pawegawe6170
    @pawegawe6170 Рік тому

    To wymagane podgrzewanie do tak wysokiej temperatury w czasie pracy ogniwa moim zdaniem całkowicie wyklucza je z zastosowań komercyjnych.

  • @lortalt9163
    @lortalt9163 Рік тому +1

    Może warto przyjrzeć się temu wynalazcy. Ma ciekawe pomysły, ale wygląda, że każdy go ignoruje. Jeśli ma rację, to szkoda by było nie wykorzystać jego pomysłów i gorzej gdy zainteresuje się nimi ktoś z innego kraju. Pozdrawiam. Fajnie się ogląda i słucha. Wszystko zwięźle i prostym językiem tłumaczy w opisie pod każdym filmikiem. www.youtube.com/@malkontentfilantrop9897

  • @DocMB
    @DocMB Рік тому +3

    Wszystko ok tylko motywacja jest utopijna, bo zmniejszanie zawartości i tak już bardzo małej bo 0,35% CO2? za skutkuje przecież, że nie będzie co jeść bo roślinność wykorzystuje do wegetacji CO2. (botanicy twierdzą, ze obecne warunki są skrajnie złe dla roślinności bo za mało CO2 jest). Wszyscy wiemy (albo i nie wiemy wszyscy:-) ), że kiedyś zawartość CO2 w powietrzu była większa nawet 2-2,5% CO2 i wtedy były paprocie po 12-15m (dzisiaj 1m) wysokości a drzewa ponad 100m (dzisiaj 20-30m) dlatego też dodaje się CO2 do akwariów aby rośliny lepiej rosły. Ludzie zacznijcie w końcu myśleć choć troszkę. Każdy kto chce sprawdzić jak się dusi z nadmiaru tlenu to proponuję nadmuchać ustami materac i to jak najszybciej. Ten efekt to przewentylowanie czyli nadmiar tlenu we krwi a mało CO2 a to skutkuje duszeniem się i nawet omdleniem ten efekt opisał fizyk Bohr i nazywa się to efektem Bohra. Bez CO2 umrzemy i wszystko wokoło, razem z roślinami ale jest to dobry bat na niemyślące tłumy aby je golić z kasy z własnych decyzji z życia. Już pominę, że środowisko samo emituje tyle CO2, że gdy cała EU nie będzie emitować CO2 wcale to ktoś policzył, że będzie to zmniejszenie emisji CO2 w skali świata o około 0,4% czyli NIC i z tym optymistycznym akcentem pozostawiam tych co odrobinę myślą :-)

    • @Dariusz-nv3ro
      @Dariusz-nv3ro Рік тому

      Sam bym takiego wykładu nie sformuował! Dzięki DocMB za tak edukujący wykład dla zmanipulowanych ekoEntuzjastów!!!Dopowiem że jest udowodnione że rośliny rosną szybciej niż 100lat temu!Jedyny problem który spowalnia ich ekspansję to wodą,ponieważ również ona szybciej parując,wolniej stygnąc mocno napędza"Efekt Cieplarniany".Pozdrawiam😃

    • @DocMB
      @DocMB Рік тому

      @@Dariusz-nv3ro "Efekt cieplarniany" to naturalny efekt jak i okresy zlodowacenia, Wykopaliska i cała paleontologia potwierdza, że CO2 było o wiele więcej kiedyś przed potopem a ropka i węgiel to pozostałości w prezencie po tym. Zobaczymy bo podobno zaczyna się małe oziębienie od 2030r a jego apogeum jest przewidywane na rok 2050 czy 2060 wiec może uda się to empirycznie sprawdzić. Nie mamy na to wpływu bo świat musiał by przestać kupować cokolwiek z choćby Chin. Bo tutaj się ograniczamy robimy z siebie idiotów a kupujemy produkty produkowane po drugiej stronie kuli ziemskiej gdzie jest to produkowane bez ograniczeń w czystości produkcji i zużywania zasobów naturalnych. Więc jesteś HIPOKRYTĄ! Co z tego, że u nas zrobimy drugi Mozambik skoro w Chinach będzie nadal emisja wszystkiego? Te 0,4% CO2 produkowane w całej EU globalnie niczego nie zmieni zresztą już dawno naukowcy potwierdzili, że zwiększenie CO2 jest efektem zmian a nie jego przyczyną. Ja wiem, że im więcej w powietrzu CO2 do wartości 1,5-2% to człowiek jest zdrowszy i mniej choruje i lepiej funkcjonuje. Zresztą w pęcherzykach płucnych musisz mieć 6% CO2 jak i we krwi bo byś się udusił. Poszukaj informacji o komorze normobarycznej nie hiperbarycznej tylko normobarycznej to zrozumiesz o czym piszę.