Ja buduje z BK Solbet , u mnie w okolicy nie widziałem ani jednego domu z ceramiki .. co do nasiąkliwości to bk szybko chłonie ale i szybko schnie.. ulewa cały mokry następnego dnia suchutki jak jest słońce
i like the "Bloczki z betonu komórkowego" one important factor is sound. i want a quite home. so i can sleep good. also building your house your self is the cheapest. and most quality option. an other important factor is build speed. with these blocks you can build in 1 hour about 5 to 8 m2 ( if no one is in your way ).
Porównanie starej cegły do pustaka ceramicznego to jak porównanie stacji kosmicznej do hulajnogi. Obie służą do przemieszczania się i tyle wspólnego. Zgadnij ile % gliny jest we współczesnym pustaku ceramicznym. Ułatwię Ci że jest jej mniej niż 10%, Zgaduj dalej. O czasie wypalanie nie ma co wspominać. Gazobeton wygrywa bo jest tani ciepły i dobry. I można go stawiać na klej cienkowarstwowy.
Takie nagrywanie jak już wybrałeś materiał do murowania jest kompletnie bez sensu i tylko usprawiedliwiasz swój wybór. Wybacz, ale opowiadasz totalne głupoty: ceramika też chłonie wodę, prawie tak samo dobrze jak BK a minus ma taki że dużo dłużej schnie ale akurat to nie ma kompletnie żadnego znaczenia bo zarówno jeden jak i drugi materiał finalnie pokrywasz izolacją i odcinasz dopływ wilgoci. Ceny jakie podałeś też są kompletnie z czapki bo ceramika jest mniejsza, na m2 idzie jej więcej niż 10 sztuk (bardziej 13) a do tego kleisz na zaprawie, która też kosztuje i jest bardziej upierdliwa. Koszty robocizny też są wyższe bo ceramike obrabia się kiepsko. Mówisz też ileś razy o "wierceniu i wieszaniu szafki" no i wybacz ale jak będziesz wykańczał dom (a nawet wcześniej - na etapie instalacji elektrycznej) to zobaczysz jaką udręką jest ceramika i jaką elektryk Ci wywali w kosmos cenę ;) Wytrzymałość ceramiki w budynkach jednorodzinnych jest POMIJALNA bo nawet jakbyś budował dwa pełne piętra to beton komórkowy spokojnie się do tego zadania nada i nie będzie miał żadnych złych konsekwencji. Podsumowując: miałeś już wybrany materiał i pod taką tezę nagrałeś materiał co jest kompletnie bez sensu. Daj znać jak będziesz na późniejszym etapie i jak żona wymyśli Ci wieszanie ramek i żeby było równo. Wtedy tu wróć i przypomnij sobie co ludzie pisali ;) Będziesz wiercił to zobaczysz jak fajnie jest trafić w zaprawę (to pół biedy) albo w przegrodę że aż wiertło się ześlizgnie a otwór wyjdzie centymetr w bok od miejsca gdzie chciałeś :D
Samo krytykowanie wieszania jest bez sensu. Ile razy w życiu wieszasz coś w tej ceramice ? 1 na 10 lat ? Ile ty chcesz pożyć ? 1000 lat ? To parametr bez znaczenia. Cenowo się opłaca. Oczywiście że ceramika chłonie wodę. Prawie wszystko chłonie wodę a najbardziej silikat i komórkowy O.o To żaden parametr do porównywania. Ceramikę obrabia się kiepsko mówisz ? Te 2 ostrza na budowę i trochę zaangażowania ma mieć znaczenie dla inwestora ? Taką różnicę warto dopłacić bo jest NIEWIELKA. Idź na budowe i targaj silikat to pogadamy. Jak słyszę gadkę o ciężkim obrabianiu ceramiki to mi sie źle robi. Ile czasu panowie budowlańcy wyciągają mury ??? 2 dni kurwa i szalują strop. Jeden chuj z jakiego materiału i to jest dla ciebie kryterium ? Bo ciężko się obrabia ? Elektrykę robisz raz w zyciu. Jak elektryk ci marudzi to jest maruda, troche droższy i jedziesz gosciu z tematem. To jest ta praca wykonana raz. Ceramika jak i cegły wypalane przez naszych przodków przez kilkaset lat jak i budynki z cegły ktore stoją po dziś dzień to nie jest przypadek Zrob sobie z gazobetonu jak robią deweloperzy dla wlasnego zysku i cicho siedz w tym kredowym zamku. Oni to robią dlatego ze to sie im opłaca do momentu sprzedazy. Potem, potem ich nie obchodzi że grzyb, hałas czy pęknięcia. Pan tu dobrze gada. Weź ludziu pomyśl sam . pozdrawiam i nakłaniam do myślenia.
Film pod tezę by usprawiedliwić swój wybór, a liczenie samego kosztu bloczków do murowania jest totalnym oszustwem. Jeśli za 60zł wyjdzie m2 muru, to zapraszam do mnie na murowanie ceramiki. Jeszcze dam napiwek. Mówisz, że przyjmujesz 6zł za bloczek ceramiczny ( co jest i tak mniej niż cena z dostawą za sztukę ceramiki) co według podanej przez ciebie ceny za metr daje 10szt/m2, gdzie sam producent podaje 12,5szt/m2 - to daje nie 60 a 75zł/m2. Gdzie doliczony koszt zaprawy, która wyjdzie w przypadku gazobetonu ok 2,5zł/m2 ściany a w przypadku ceramiki bardziej pod 9-10zł/m2? Gdzie koszt noży, które się wymienia co chwile przy cięciu ceramiki? To wszystko przy systemie zleconym będzie w cenie, stąd za materiały wyjdzie z ceramiką taniej (ok 85zł/m2 vs 120zł/m2 zależnie od regionu), ale jako że ceramika jest bardziej upierdliwa w murowaniu i dalszej obróbce, cena za murowanie metra ściany zabija całą oszczędność (przeciętnie 140 vs 80 zł/m2 na korzyść gazobetonu). Jakby nie liczyć, gazobeton jest najtańszym materiałem do murowania. Nawet budowa systemem gospodarczym wynagradza cenowo murowanie z gazobetonu przez łatwość obróbki i każdy architekt będzie polecał GB przy samodzielnym murowaniu. Wszystkie oszczędności z etapu murowania idą w niepamięć gdy trzeba kupować/wypożyczać sprzęt do prac instalatorskich. A jeszcze co do tego wiercenia poruszonego na koniec - teraz masz gołe ściany, a zobaczysz jak zmieni Ci się zdanie jak zaczniesz wieszać szafki czy później oglądać przekrzywiony o kilka stopni telewizor, bo już miałeś dość dziurawienia ściany 15-sty raz.. Nie chodzi tu o same kołki, ale samo wiercenie i przesuwanie wiertła w lewo czy prawo. Masz marginalne szanse by nie trafić w przegrodę tak, by nie pociągnęło wiertła na boki. Ignorancja pierwsza klasa.
kotwy chemiczne rozwiązują problem. A jest opcji więcej. Tylko trzeba wyjść ze średniowiecza. Ceny się wahają. Nie przypierdalałbym się to nich. Takie czasy że 2x za rogiem wołają. Co ma robić w sumie takie koszta ? Że niby to bruzdowanie pod przewody ? Serio ??? Seriooo kurwa rozjebanie ceramiki to taki kłopot ???? Oni jadą z tym jak ze szmatą. Wiem że trudniejsze i troche droższe ale błagam - to jest kryterium ?? Ważniejesze jest zadbanie o szczeliny i zamknięcie tego powietrza w ścianach np dopilnować cyrkulacji powietrza uszczelniając szczyty i pod murbelką i będzie cacy.
1. Błąd w informacji odnośnie wytrzymałości. Silikat najlepszy ale gazobeton i ceramike bym dał na tym samym poziomie gdyż ceramika fatalnie znosi obciążenia boczne. 2. Akumulacyjność tu też ceramika wypada najsłabiej ze względu na swoją budowe i trudne do wykonania prawidłowe szczeliny pionowe... ile jest osób co mają wiatr w gniadku elektrycznym 3 łatwość obróbki - silikat jest w środku stawki, ceramika pęka. 4. Odporność na warunki to ceramika i gazobeton są na podobnym poziomie, gazobeton można pomalować unigruntem a ceramike należy zabezpieczyć każdy otwór by zimą woda nie rozsadziła bloczków. Ogólnie ceramika odpadała ze względu na błędne wykonanie wielu budynków w których byłem. I najgorsze że już tego nie poprawisz, gdyż tego tak nie widać ale badania szczelności to dobitnie pokazują. Gdybym miał wiele kasy i dibrą ekipę budowlaną to brałbym silikat, natomiast budując samemu wybór padł na gazobeton 600 i zamki zalewane betonem, klej nakładany maszynką zrobioną na podstawie instrukcji youtuba. Mam dom parterowy więc nośność pionowa mnie nie interesowała a akumulacyjność zapewnia piwnica pod całym domem.
Dobrze gadasz ale w teorii mur to tylko kwestia nośna. Resztę ma zatrzymać styropian. Nie dajcie sobie przykleić styropianu tylko na placki. Ma być na "ramkę" i chuj.
Silikat...długo nic.... suporeks i dopiero ceramika. Od izolacji termicznej są materiały izolacyjne a materiał na ściany ma spełniać inne funkcje. Ceramika posiada bardzo słaby punkt o którym zapomniałeś albo nie masz o nim wiedzy - szczelność. Pod względem powtarzalności kształtu zamków to najgorszy z wymienionych materiałów. Zapomniałem o kruchości, u szwagra dom z ceramiki, ściany otynkowane a przy kuciu bruzdy w łazience po drugiej stronie ściany odpadła przednia ścianka pustaka razem z tynkiem wielkości kartki A4. Kolejna sprawa to konieczność zamknięcia dolnej płaszczyzny otworu okiennego innym materiałem litym, nie każdy zwraca na to uwagę.
Zgadzam się z Twoim komentarzem w 100%.Według mnie również silikat i długo, długo nic.Wykonawcy tylko narzekają bo ciężki i trudny w obróbce a tak same zalety.A najważniejsze... najzdrowszy z materiałów...piasek,wapno i woda.
Brak info o sposobie murowania. BK na zaprawie, wiaderko, mieszadło aż miło a ceramika z cementem, zabawa jak przy bloczkach fundamentowych. Jest jeszcze aspekt (chyba niepotwierdzony) ceramika jest naturalnym zdrowym materiałem, BK niby nie, choć to niepotwierdzone a w trakcie budowy jest tyle użytej innej chemii że ten aspekt traci znaczenie.
Do chwili gdy będziesz wieszał obrazy w tym domku, to jeszcze w tych ścianach trzeba będzie wykuć ileś otworów, bruzd, gniazdek i Bóg wie co jeszcze. Z tym wieszaniem też bym nie bagatelizował, bo po co dla jednego kołka wyrafinowanej technologii i narzędzi??. No i jeszcze jest jeden parametr o którym nie często słychać na budowach czyli promieniowanie materiałów budowlanych, gdzie ceramika jest chyba najgorsza. Warto o tym poczytać bo może jeszcze się przyda w wyborze izolacji poziomej budynku...
Radon i pochodne pochodzą głównie z gruntu oraz - w znacznie mniejszym stopniu - z materiałów budowlanych. Źródło radonu wewnątrz budynku - wymiana powietrza co 1godzina Udział procentowy [%] Podłoże gruntowe 77,9 Materiały budowlane 12,0 Powietrze atmosferyczne (zewnętrzne) 9,3 Woda 0,2 Gaz naturalny (ziemny) 0,6
Błąd myślowy proponuje wziąć M2 muru i porównać parametry w przypadku ceramiki będzie tam bardzo duża powierzchnia spoin co zmniejsza parametr. Można stosować ceramikę na klej lecz jest dużo drozsza
A Wy z czego budujecie dom? 🏠
Ceramika
Silikat
Beton komórkowy
Też ceramika, ale ekipa naciskała na gazobeton
Silikat, działówki też z silikatu
Ceramika 💪💪
Obecnie w dzisiejszej technologii nie ma to znaczenia ocieplając dom styropianem czy wełna
Sylikat 100%
Ja buduje z BK Solbet , u mnie w okolicy nie widziałem ani jednego domu z ceramiki .. co do nasiąkliwości to bk szybko chłonie ale i szybko schnie.. ulewa cały mokry następnego dnia suchutki jak jest słońce
Suchutki na zewnątrz, bloczki z betonu komórkowego chłoną wodę jak gąbka. 😊
@@maciej-n4k owszem ale schną szybko , ceramikę też nasiaknie i schnie długo , każdy ma wady i zalety
i like the "Bloczki z betonu komórkowego"
one important factor is sound. i want a quite home. so i can sleep good.
also building your house your self is the cheapest. and most quality option.
an other important factor is build speed. with these blocks you can build in 1 hour about 5 to 8 m2 ( if no one is in your way ).
@@maciej-n4k
you use these blocks only above the ground level. outside is isolation so there is no problem with water.
Pomogłeś mi chłopie ! I to bardzo. Konkretnie. Na temat. Bez pierdolenia i rozpuszczania się. Tak w punkt. Dziękuję za rozwianie wątpliwości :)
Porównanie starej cegły do pustaka ceramicznego to jak porównanie stacji kosmicznej do hulajnogi. Obie służą do przemieszczania się i tyle wspólnego. Zgadnij ile % gliny jest we współczesnym pustaku ceramicznym. Ułatwię Ci że jest jej mniej niż 10%, Zgaduj dalej. O czasie wypalanie nie ma co wspominać. Gazobeton wygrywa bo jest tani ciepły i dobry. I można go stawiać na klej cienkowarstwowy.
I nie robi się błędnych szczelin pionowych. Obecnie jak toś ma kasę to silikat a jak nie to gazobeton min 550
Witaj. Jestem w trakcie wyboru. Zainteresowało mnie to, co piszesz, że jest mało gliny w "ceramice". Możesz podrzucić jakiś materiał a te temat?
Takie nagrywanie jak już wybrałeś materiał do murowania jest kompletnie bez sensu i tylko usprawiedliwiasz swój wybór. Wybacz, ale opowiadasz totalne głupoty: ceramika też chłonie wodę, prawie tak samo dobrze jak BK a minus ma taki że dużo dłużej schnie ale akurat to nie ma kompletnie żadnego znaczenia bo zarówno jeden jak i drugi materiał finalnie pokrywasz izolacją i odcinasz dopływ wilgoci. Ceny jakie podałeś też są kompletnie z czapki bo ceramika jest mniejsza, na m2 idzie jej więcej niż 10 sztuk (bardziej 13) a do tego kleisz na zaprawie, która też kosztuje i jest bardziej upierdliwa. Koszty robocizny też są wyższe bo ceramike obrabia się kiepsko. Mówisz też ileś razy o "wierceniu i wieszaniu szafki" no i wybacz ale jak będziesz wykańczał dom (a nawet wcześniej - na etapie instalacji elektrycznej) to zobaczysz jaką udręką jest ceramika i jaką elektryk Ci wywali w kosmos cenę ;) Wytrzymałość ceramiki w budynkach jednorodzinnych jest POMIJALNA bo nawet jakbyś budował dwa pełne piętra to beton komórkowy spokojnie się do tego zadania nada i nie będzie miał żadnych złych konsekwencji.
Podsumowując: miałeś już wybrany materiał i pod taką tezę nagrałeś materiał co jest kompletnie bez sensu. Daj znać jak będziesz na późniejszym etapie i jak żona wymyśli Ci wieszanie ramek i żeby było równo. Wtedy tu wróć i przypomnij sobie co ludzie pisali ;) Będziesz wiercił to zobaczysz jak fajnie jest trafić w zaprawę (to pół biedy) albo w przegrodę że aż wiertło się ześlizgnie a otwór wyjdzie centymetr w bok od miejsca gdzie chciałeś :D
Samo krytykowanie wieszania jest bez sensu. Ile razy w życiu wieszasz coś w tej ceramice ? 1 na 10 lat ? Ile ty chcesz pożyć ? 1000 lat ? To parametr bez znaczenia. Cenowo się opłaca. Oczywiście że ceramika chłonie wodę. Prawie wszystko chłonie wodę a najbardziej silikat i komórkowy O.o To żaden parametr do porównywania. Ceramikę obrabia się kiepsko mówisz ? Te 2 ostrza na budowę i trochę zaangażowania ma mieć znaczenie dla inwestora ? Taką różnicę warto dopłacić bo jest NIEWIELKA. Idź na budowe i targaj silikat to pogadamy. Jak słyszę gadkę o ciężkim obrabianiu ceramiki to mi sie źle robi. Ile czasu panowie budowlańcy wyciągają mury ??? 2 dni kurwa i szalują strop. Jeden chuj z jakiego materiału i to jest dla ciebie kryterium ? Bo ciężko się obrabia ? Elektrykę robisz raz w zyciu. Jak elektryk ci marudzi to jest maruda, troche droższy i jedziesz gosciu z tematem. To jest ta praca wykonana raz. Ceramika jak i cegły wypalane przez naszych przodków przez kilkaset lat jak i budynki z cegły ktore stoją po dziś dzień to nie jest przypadek Zrob sobie z gazobetonu jak robią deweloperzy dla wlasnego zysku i cicho siedz w tym kredowym zamku. Oni to robią dlatego ze to sie im opłaca do momentu sprzedazy. Potem, potem ich nie obchodzi że grzyb, hałas czy pęknięcia. Pan tu dobrze gada. Weź ludziu pomyśl sam . pozdrawiam i nakłaniam do myślenia.
@@nikodemrybakowski2613 xD
Zwycięzcą jest Keramzyt ❤
Film pod tezę by usprawiedliwić swój wybór, a liczenie samego kosztu bloczków do murowania jest totalnym oszustwem. Jeśli za 60zł wyjdzie m2 muru, to zapraszam do mnie na murowanie ceramiki. Jeszcze dam napiwek. Mówisz, że przyjmujesz 6zł za bloczek ceramiczny ( co jest i tak mniej niż cena z dostawą za sztukę ceramiki) co według podanej przez ciebie ceny za metr daje 10szt/m2, gdzie sam producent podaje 12,5szt/m2 - to daje nie 60 a 75zł/m2. Gdzie doliczony koszt zaprawy, która wyjdzie w przypadku gazobetonu ok 2,5zł/m2 ściany a w przypadku ceramiki bardziej pod 9-10zł/m2? Gdzie koszt noży, które się wymienia co chwile przy cięciu ceramiki? To wszystko przy systemie zleconym będzie w cenie, stąd za materiały wyjdzie z ceramiką taniej (ok 85zł/m2 vs 120zł/m2 zależnie od regionu), ale jako że ceramika jest bardziej upierdliwa w murowaniu i dalszej obróbce, cena za murowanie metra ściany zabija całą oszczędność (przeciętnie 140 vs 80 zł/m2 na korzyść gazobetonu). Jakby nie liczyć, gazobeton jest najtańszym materiałem do murowania. Nawet budowa systemem gospodarczym wynagradza cenowo murowanie z gazobetonu przez łatwość obróbki i każdy architekt będzie polecał GB przy samodzielnym murowaniu. Wszystkie oszczędności z etapu murowania idą w niepamięć gdy trzeba kupować/wypożyczać sprzęt do prac instalatorskich.
A jeszcze co do tego wiercenia poruszonego na koniec - teraz masz gołe ściany, a zobaczysz jak zmieni Ci się zdanie jak zaczniesz wieszać szafki czy później oglądać przekrzywiony o kilka stopni telewizor, bo już miałeś dość dziurawienia ściany 15-sty raz.. Nie chodzi tu o same kołki, ale samo wiercenie i przesuwanie wiertła w lewo czy prawo. Masz marginalne szanse by nie trafić w przegrodę tak, by nie pociągnęło wiertła na boki. Ignorancja pierwsza klasa.
kotwy chemiczne rozwiązują problem. A jest opcji więcej. Tylko trzeba wyjść ze średniowiecza. Ceny się wahają. Nie przypierdalałbym się to nich. Takie czasy że 2x za rogiem wołają. Co ma robić w sumie takie koszta ? Że niby to bruzdowanie pod przewody ? Serio ??? Seriooo kurwa rozjebanie ceramiki to taki kłopot ???? Oni jadą z tym jak ze szmatą. Wiem że trudniejsze i troche droższe ale błagam - to jest kryterium ?? Ważniejesze jest zadbanie o szczeliny i zamknięcie tego powietrza w ścianach np dopilnować cyrkulacji powietrza uszczelniając szczyty i pod murbelką i będzie cacy.
dzięki za twój czas
1. Błąd w informacji odnośnie wytrzymałości. Silikat najlepszy ale gazobeton i ceramike bym dał na tym samym poziomie gdyż ceramika fatalnie znosi obciążenia boczne.
2. Akumulacyjność tu też ceramika wypada najsłabiej ze względu na swoją budowe i trudne do wykonania prawidłowe szczeliny pionowe... ile jest osób co mają wiatr w gniadku elektrycznym
3 łatwość obróbki - silikat jest w środku stawki, ceramika pęka.
4. Odporność na warunki to ceramika i gazobeton są na podobnym poziomie, gazobeton można pomalować unigruntem a ceramike należy zabezpieczyć każdy otwór by zimą woda nie rozsadziła bloczków.
Ogólnie ceramika odpadała ze względu na błędne wykonanie wielu budynków w których byłem. I najgorsze że już tego nie poprawisz, gdyż tego tak nie widać ale badania szczelności to dobitnie pokazują.
Gdybym miał wiele kasy i dibrą ekipę budowlaną to brałbym silikat, natomiast budując samemu wybór padł na gazobeton 600 i zamki zalewane betonem, klej nakładany maszynką zrobioną na podstawie instrukcji youtuba. Mam dom parterowy więc nośność pionowa mnie nie interesowała a akumulacyjność zapewnia piwnica pod całym domem.
Ceramika na tradycyjną zaprawę czy pianoklej? przez zaprawę występują duże mostki termiczne?
Dobrze gadasz ale w teorii mur to tylko kwestia nośna. Resztę ma zatrzymać styropian. Nie dajcie sobie przykleić styropianu tylko na placki. Ma być na "ramkę" i chuj.
Silikat...długo nic.... suporeks i dopiero ceramika. Od izolacji termicznej są materiały izolacyjne a materiał na ściany ma spełniać inne funkcje. Ceramika posiada bardzo słaby punkt o którym zapomniałeś albo nie masz o nim wiedzy - szczelność. Pod względem powtarzalności kształtu zamków to najgorszy z wymienionych materiałów. Zapomniałem o kruchości, u szwagra dom z ceramiki, ściany otynkowane a przy kuciu bruzdy w łazience po drugiej stronie ściany odpadła przednia ścianka pustaka razem z tynkiem wielkości kartki A4. Kolejna sprawa to konieczność zamknięcia dolnej płaszczyzny otworu okiennego innym materiałem litym, nie każdy zwraca na to uwagę.
Zgadzam się z Twoim komentarzem w 100%.Według mnie również silikat i długo, długo nic.Wykonawcy tylko narzekają bo ciężki i trudny w obróbce a tak same zalety.A najważniejsze... najzdrowszy z materiałów...piasek,wapno i woda.
Działówki będą u nas z silikatu
Nie było w porównaniu - jak wypada pustak keramzytowy na tej skali?
Cos tam wiesz ale głównie powtarzasz stereotypy które ni jak się nie mają do budownictwa:)
@@-Monterek- z pewnością mają się bardziej do budownictwa niż twój komentarz do merytorycznej wypowiedzi
Brak info o sposobie murowania. BK na zaprawie, wiaderko, mieszadło aż miło a ceramika z cementem, zabawa jak przy bloczkach fundamentowych. Jest jeszcze aspekt (chyba niepotwierdzony) ceramika jest naturalnym zdrowym materiałem, BK niby nie, choć to niepotwierdzone a w trakcie budowy jest tyle użytej innej chemii że ten aspekt traci znaczenie.
Mamy 48 cm gazobetonu (plus tynk). Odeszło ocieplanie ścian czymkolwiek. Gdybym stawiał jeszcze raz to ściany działowe byłyby z silkatu.
U nas działówki właśnie z silki
Chlop wybral bo jak twierdzi bylo najtaniej. Cala historia 😅
Do chwili gdy będziesz wieszał obrazy w tym domku, to jeszcze w tych ścianach trzeba będzie wykuć ileś otworów, bruzd, gniazdek i Bóg wie co jeszcze. Z tym wieszaniem też bym nie bagatelizował, bo po co dla jednego kołka wyrafinowanej technologii i narzędzi??. No i jeszcze jest jeden parametr o którym nie często słychać na budowach czyli promieniowanie materiałów budowlanych, gdzie ceramika jest chyba najgorsza. Warto o tym poczytać bo może jeszcze się przyda w wyborze izolacji poziomej budynku...
Radon i pochodne pochodzą głównie z gruntu oraz - w znacznie
mniejszym stopniu - z materiałów budowlanych.
Źródło radonu wewnątrz budynku - wymiana powietrza co
1godzina
Udział procentowy [%]
Podłoże gruntowe 77,9
Materiały budowlane 12,0
Powietrze atmosferyczne (zewnętrzne) 9,3
Woda 0,2
Gaz naturalny (ziemny) 0,6
@@pjoterwojciaszek2765 Zgadza się, dlatego wspomniałem o izolacji poziomej.
Widze zwolennik pianobetonu😅😅😂
Błąd myślowy proponuje wziąć M2 muru i porównać parametry w przypadku ceramiki będzie tam bardzo duża powierzchnia spoin co zmniejsza parametr. Można stosować ceramikę na klej lecz jest dużo drozsza
jesli przykryjesz to styropianem 20 cm parametr pogorszy sie marginalnie.
Tylko sylikat
Potwierdzam - budowałem z silki xella e 24.Mega materiał tylko wykonawcy narzekają.A tak same zalety
@@rafalkur4770 serwus, przymierzam się właśnie do budowy z Silki Xella. Jakie problemy przy murowaniu zauważyłeś ?
Najlepszy est beton komórkowy połączony z wełną. Super izolacja
Nie ma czegoś takiego jak "najlepszy", każdy ma jakieś wady i zalety.
A pustak ceramiczny nie chlonie wody??? Jeszcze jak
Jestem instalatorem i zawsze inwestor mowi ze pianobeton bo w czerwonym zo nic nie zawiesi.😂😂
Ceramika plus tynk wytrzyma ostrzał z AK-47 7.62mm, beton komórkowy rozsypie sie w puch...czasy niespokojne także tego...😂
także każdy dom ma okna, więc tego ....