Трипільська культура: міфи та фейки // 10 запитань історику

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 лис 2021
  • 🔥 Наш мерч 👉 / cvvmp4jgdfh
    Підтримай нас на Патреоні 💰 / historyua
    Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
    ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
    ФБ 👉 / historywithoutmyths
    Instagram 👉 / historywithoutmyths
    Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
    Голос запитань @nudniypens
    Трипільська культура періоду енеоліту (мідно-кам’яної доби) вже давно приваблює як археологів, так і всіх небайдужих до далекого минулого. Водночас, із нею пов’язано безліч міфів, псевдонаукових фантазій та відвертих фальсифікацій. Чи дійсно трипільці створили першу землеробську культуру на планеті, заснували перші міста, винайшли плуг і писемність, переселилися до Шумеру та й взагалі - чи були вони предками сучасних українців? Розповідає Владислав Чабанюк - директор Державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура” (с. Легедзине, Черкаська область).
    “Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
    Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
    Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.

КОМЕНТАРІ • 953

  • @IstoriyaBezMifiv
    @IstoriyaBezMifiv  2 роки тому +103

    Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників!
    А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598

    • @user-gu2ct3nz1h
      @user-gu2ct3nz1h 2 роки тому +10

      @@ilnur182" РУСЬка Правда" .А " обычный руssкий"шукайте в Болгарії,а населення-в Волго-Окському межиріччі.

    • @user-bd7yd1lw4e
      @user-bd7yd1lw4e 2 роки тому +7

      @@ilnur182 7 жовтня 1618 року до москви підійшло Військо Запорізьке на чолі з гетьманом Конашевичем-Сагайдачним.Він здійснив успішний похід на москву і взяв її в облогу. Слава Україні! Смерть ворогам!

    • @user-bd7yd1lw4e
      @user-bd7yd1lw4e 2 роки тому +8

      @@ilnur182 позорна слава- це вкрасти Крим, стріляти Градами по сусідній державі (звичайно слабшій) , поставляти зброю, боєприпаси, паливо, живу силу, техніку сепаратистам.І засилати інструкторів по типу Гіркіна-Стрелкова, кадрових військових Ерофеева і Александрова.
      І це при підписаному Будапештському меморандумі.

    • @user-bd7yd1lw4e
      @user-bd7yd1lw4e 2 роки тому +8

      @@ilnur182 повністю згоден! Позорна слава для московії або Залісся- вкрасти історію Київської Русі, підробити документи. Нападати на слабких- Чечню, Грузію, Україну. А Аляску-" исконно русскую землю" повернути не бажаєте?

    • @user-bd7yd1lw4e
      @user-bd7yd1lw4e 2 роки тому +4

      @@ilnur182 стосовно великих і гордих фінських племен: мокші, мері, муроми, весі ,печори, мещері, пермі, марі- великороси вчинили страшний злочин, приторочивши їм абсолютно далеке ім'я-Русь,замість їхнього ж таки споконвічного-Моксель! Брехня з розмахом...

  • @tsankovlad
    @tsankovlad Рік тому +116

    Дуже цікава тема! Дякую! Ми ще багато чого не знаємо, багато що відкриємо і здивуємось. Сьогодні ми вже повинні були знати, що наш світ і його історія зовсім інші, ніж нам їх намалювали. Ми цівілізація, що не знає своєї дійсної історії і свого призначення. Адже наш світ повністю програмний і все в ньому по програмам Творця. Ми повинні були знати їх, навчитись жити в них і творити. Та на жаль, не навчились! В цьому і є наша найбільша біда. Бо незнання програм Творця не знімає з нас відповідальність. Що ж нам робити з цим і як сьогодні бути? Відповідь є і вона в тім, що нам всім потрібно знову терміново сідати за парти, щоб вивчити програми Творця, навчитись в них жити і творити, щоб змінити наш світ на краще та подарувати його дітям і онукам. Щоб мати більше інформації про це, то можна набрати просто текстом в пошуковику - "знакомство с новой научной парадигмой" - и ознайомитись з усім самостійно, щоб вирішити, що дальше робити і, як правильно діяти? Гарного всім дня та успіху у пошуках відповідей на свої питання.

    • @user-ue9ky1sv2t
      @user-ue9ky1sv2t Рік тому +1

      НЕ ЗГОДНА, ТІЛЬКИ МИ НЕ ЗНАЄМО СВОЄ ІСТОРІЇ , А ВСІ ІНШІ НАРОДИ, ЩОСЬ ЗНАЮТЬ??? НЕ ВПЕВНЕНА , ПОДИВІТЬСЯ НА ЕВРОПЕЙЦІВ, ВОНИ ЗОВСІМ НІЧОГО НЕ ЗНАЮТЬ І ЖИВУТЬ І НЕ ПАРЯТЬСЯ?? ТАК ,А НА ВАТІКАН ПОГЛЯНЬТЕ ,ТАМ ЗОВСІМ ЗАБРЕХАЛИСЬ І НЕ ЗНАЮТЬ, ЩО З ЦИМ РОБИТИ??? ТОМУ ,ТАК СОБІ ВЕРСІЯ ПРО ВСЕ ВИШНЕВОГО???ЦЕ МОЯ ДУМКА!!!

    • @user-jx4ov4bd4e
      @user-jx4ov4bd4e Рік тому +1

      А вчитися, звісно, москальськоюмовою?

    • @user-hh2pp4dk5w
      @user-hh2pp4dk5w 10 місяців тому

      Красава

    • @user-lo4xe3qt3r
      @user-lo4xe3qt3r 9 місяців тому

      амінь. І пам'ятайте -- путін хоче, щоби ви розмовляли мовою сатани

    • @1madeinUSSR
      @1madeinUSSR 9 місяців тому +1

      Пишеш українською а просуваєш російські наративи на москальскій мові. Ще не хватало в школах уроків "програм Творця".

  • @Yura1704
    @Yura1704 2 роки тому +300

    Я сам ОСОБИСТО їздив на археологічну практику і власне знайомий з Владиславом Чабанюком!!! Яке щастя побачити його на улюбленому історичному каналі 😁😁😁❤️❤️❤️👍🏻👍🏻👍🏻🔥🔥🔥 Він позитивна і чудова людина, спеціаліст, який розуміє трипільську культуру! Був я у 2018 році зі своїми однокурсниками на розкопках у селі Легедзине (Черкаська область). Там розміщені ділянки з трипільськими похованнями, і багато чого цікавого знаходять по сьогодні (+музей трипільської культури там знаходиться). Враження неймовірні, ще й познайомився з авторитетними людьми, як Едуард Овчинников і професор Корвін-Піотровський))) Дякую особливо за цей випуск! Чекаю завтра)))

    • @user-yp2sw7dn2t
      @user-yp2sw7dn2t Рік тому +5

      Класно тобі;)

    • @user-ep1js6qf7q
      @user-ep1js6qf7q Рік тому +2

      Трипольцы не делали поховання, они сжигали тела если верить учёным.

    • @nightmare-lw9sp
      @nightmare-lw9sp Рік тому

      @@user-ep1js6qf7q ну что-то он там нашел --может захоронение коровы..Кто из украинцев серьезно занимается реальной неподдельной наукой? раз ему показалось что есть трипольские захоронения---значит так ему показалось ....Для такой ''науки '' была даже создана Могилянская так звана ''академия''--чтоб доказать что козаки Черное море выкопали --или что Соловей --разбойник сидел в дупле под Киевом--значит был чистокровным украинцем ..Знаю несколько честных украинских ученых --историков--археологов --этнографов--но не они сейчас там в фаворе ...К несчастью...

    • @user-ep1js6qf7q
      @user-ep1js6qf7q Рік тому

      @@nightmare-lw9sp А скажите Голубчик, чем вам не нравится Чёрное море? Что, плохо его выкопали? - Так не плавайте туда. Плывите мимо. Ну так сложилось, что хлеб растёт там где растёт. Вам то что? Пасите себе овец.

    • @nightmare-lw9sp
      @nightmare-lw9sp Рік тому

      @@user-ep1js6qf7q хаххахах кто его выкопал? и овец лучше тебе пасти --у меня другое занятие ---в отличие от вас не вру --что я выкопала Черное море --наверное вы препод в Могилянской как бэ академии--врать как с горы бежать --сказочник. И хлеб никогда не произрастал там где жаркое море---о чем этот бред вообще ? здесь говорят об археологии любезный---а ты из своего ларька решил тоже свои 5 копеек вставить --ни о чем

  • @lastdolphin6574
    @lastdolphin6574 2 роки тому +313

    Трипільська культура - це великий скарб і спадок для українського народу. її потрібно більше досліджувати і це дасть змогу нам збагачувати нашу культуру і зв'язок між нами. було би цікаво послухати ще про Черняхівську культуру.

    • @denysbednarski4910
      @denysbednarski4910 2 роки тому +8

      псссс! якщо це саме "спадок" українського народу, то вони були б після нас)

    • @user-pr8jz1sd6t
      @user-pr8jz1sd6t 2 роки тому +7

      Так и есть,интуиция мне подсказывает,что тртпильская культура есть про культура всех индоевропейских народов,а не наоборот,как представляют так называемые историки особенно украинского.так как украинцы остались дома.

    • @user-wb4uz7dv7c
      @user-wb4uz7dv7c 2 роки тому +3

      Дайте ссилку на онлайн екскурсію по трипільській культурі чи це треба взяти і дивитись в музеї?

    • @user-pr8jz1sd6t
      @user-pr8jz1sd6t 2 роки тому +4

      @@user-wb4uz7dv7c музей под небом,на полях до сих пор находят много черепков трипильской культуры.)

    • @ivankrawthuk5724
      @ivankrawthuk5724 2 роки тому +20

      @@denysbednarski4910 ,Читайте уважно
      ,Last Dolphin написав "спадок ДЛЯ українського народу ". Спадщина для нас, від одних з наших пращурів , що не так

  • @mikola580hkr
    @mikola580hkr 2 роки тому +89

    Коментар на підтримку українського каналу і українського контенту 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @SerhiiRadionov
    @SerhiiRadionov Рік тому +7

    Дуже цiкаво і корисне відео. Хоча можу дати трохи інформації для роздумів- у нас на сході з невідомих часів, у хаті-мазанкі, були конюшні, третина або й половина хати відводилась під свійських тварин якім потрібний захист від холоду, тобто на зиму туди заганялись корови, коні, свиноматки та їх опорос, підлога була з битої (відходи, брак) цегли, черепиці, на кожних тварин свої секції заслані саморобними дошками під уклін ( щоб якраз стікала сеча та лайно) , все це приймалося дерев'яними коритами ( сантиметрів з 10-15 завглибки) і таки да, кожен день треба все це чистити. Також там було доволі тепло (худоба таки дуже добрий калоріфер), тим паче якщо щось і відсиріло, то літом усе висохне, то не погріб. У моїх діда й баби будинок був 1926 року, ніяких проблем з ним небуло до самої їх смерті. Тобто теорія що худобу таки тримали на першому поверсі ( а вона вам ще й підігріває другий поверх) має шанс бути, тим паче що донжони теж мають такуж теорію, тільки перший поверх з каменю.

  • @user-np4op9oq9m
    @user-np4op9oq9m Рік тому +6

    Чудовий випуск. Була у Легедзино. Пощастило доїхати. Дуже цікаво. Добре пам,ятаю екскурсію музеєм, яку проводив пан Чабанюк. Це унікальне місце на території нашої держави. І дуже сумно, що державі це місце не цікаве.

  • @ivonkulba2115
    @ivonkulba2115 2 роки тому +48

    Подяка автору і каналу за інфо ... Це потрібно ... Успіхів

  • @alexandrseliscev7188
    @alexandrseliscev7188 2 роки тому +70

    Щиро дякую за важливу працю.

  • @Olena_M_
    @Olena_M_ 2 роки тому +30

    Хай квітне український ютуб! Дякую за відео.

  • @user-eu7mx2ti3w
    @user-eu7mx2ti3w 2 роки тому +39

    Дуже цікавий та корисний матеріал! Дякую!

  • @Tranqvillina
    @Tranqvillina 2 роки тому +20

    Ура! Трипільці! Дякую! Коментарі будуть вогень.

  • @user-jb5xi9bz1q
    @user-jb5xi9bz1q 2 роки тому +56

    Владислав Васильович, чудове відео, успіхів вам у вашій роботі.🔥🔥🔥

  • @viktoriiavitkovskaya1178
    @viktoriiavitkovskaya1178 2 роки тому +21

    Моя прабабуся, жила в Ямпільському районі, так от перша йхня хата-кухня була півземлянкою. І ви неуявляєте , яка це була затишна оселя, підлога теж була глиняна с двома пічками на два вихода , стоїть досі. Тож , будування таких хат було і в наші не такі давні часи.

    • @marchenko86
      @marchenko86 2 роки тому +6

      а в мого прадіда глечик на тині висів. точно трипілець був)

    • @user-cg3gf2up7j
      @user-cg3gf2up7j 2 місяці тому +1

      Да, толстый слой глины просто идеален для наших краёв , лучше всего регулирует влажность естественным образом.

  • @lanak2383
    @lanak2383 2 роки тому +90

    Дякую за надання нової інформації в історичній науці. Радує, що наука розвивається, насичується новими фактами.

  • @user-qv8sr9np8g
    @user-qv8sr9np8g 2 роки тому +69

    Чудово висвітлена тема!
    Підтримуємо українськомовний контент 💪

    • @nightmare-lw9sp
      @nightmare-lw9sp Рік тому

      так---НIцой буде задовiльнена

  • @lilz5464
    @lilz5464 2 роки тому +36

    Дякую за надзвичайно цікавий матеріал!!!

  • @viktoriiavitkovskaya1178
    @viktoriiavitkovskaya1178 2 роки тому +101

    Цікаво, з задоволенням подивлюсь завтра. 👍
    Про трипільську культуру требо розповідати, створювати док., та художні фільми як італійці про культуру античного Риму.

    • @user-rp7bm7fr8e
      @user-rp7bm7fr8e 2 роки тому +6

      Разница в том, что античный мир имеет огромный корпус письменных источников, да и сам уровень культур всё таки был разный. Кукутен-триполье - интересная культура, но только в контексте своего периода и локации. Передовым двигателем цивилизаций она, как бы это многим хотелось, не была.

    • @Ladoyar77
      @Ladoyar77 Рік тому +4

      @@user-rp7bm7fr8e звідки така зверхність? У них були багатоканальні горни для кераміки,які на декілька тисячоліть раніше будь-яких інших. Навпаки, це проривна культура як технічно,так і соціально.

    • @ernestkalterbrunner1006
      @ernestkalterbrunner1006 9 місяців тому

      @@Ladoyar77 може вони ще письменними були?

  • @oleksandrpetryk2002
    @oleksandrpetryk2002 2 роки тому +33

    Дякую за відео!

  • @user-sg7ur5bd1l
    @user-sg7ur5bd1l 2 роки тому +38

    Дякую! Дуже цікава розповідь. Багато розвіяно міфів. Шкода. Мені імпонували ті міфи. Але важливо знати правду.

    • @marchenko86
      @marchenko86 2 роки тому +2

      всі б так. бо тут вже в запроданні московитам звинувачують за тезу про те, що трипільці не є нашими прямими пращурами

    • @richardgoldring692
      @richardgoldring692 2 роки тому +1

      @@marchenko86 Ви і є запроданці, манкурти. Бо їхня позиція зрозуміла і ті гіпотези, які вони пропонують загалу - зрозуміло чому. А ви пропонуєте також гіпотези, а не всебічно перевірені факти, але повністю в наративі їхніх поглядів. навіть фактаж у вас так ніжно, акуратно подається в їхній колії. Тільки й того, що українською мовою.Це ще гірше. І таке не вперше на цьому каналі.

    • @marchenko86
      @marchenko86 2 роки тому +6

      @@richardgoldring692 я образив твої почуття найвеличнішого і найстародавнішого народу? виглядаєш кумедно. особисто мені не потрібні ілюзії щодо якоїсь там дебільнолї величі і стародавності, тісних зв'язків з якимись неолітичними примітивними суспільствами, аби поважати себе, як українця. вам, очевидно потрібні.

    • @richardgoldring692
      @richardgoldring692 2 роки тому +2

      Марченко, я зрозумів, що маніпуляція твоє і твоїх "братів по науці" все і більше нічого. Розкажеш відчуття найвеличнішого і стародавнішого народу німцям чи французам, бритам чи тим же американцям (незалежно від національної ознаки). Чи може китайцям. І незабудь їх про неолітичні суспільства, самі що не є примітивні на їх землі нагадати. Ви "вовки в овечій шкурі" від історії.

    • @marchenko86
      @marchenko86 2 роки тому +5

      @@richardgoldring692 ніхто з наведених вами націй не заявляє, що є прямим нащадком неолітичної культури що існувала 7,5 тисяч років тому. американця цілком влаштовує історія своєї країни з війни за незалежність, а свого народу - з епохи колонізації. ніхто не привласнює часи, коли ще останні мамонти не виздохли. а вам треба. а хто так не вважає і тримається наукових даних - зрада зрадная, шпигуни, манкурти. це надтупо. дуже нагадує росію, яка вважає, що їй більше тисячі років. не від великого розуму.

  • @AndriiChyrva
    @AndriiChyrva Рік тому +19

    Надцікавий випуск! Знайшов ваш канал тільки зараз, дуже жалкую, але тепер маю багато контенту на "передивитись" :)
    Дуже сподобався доповідач - одночасно відчутна і дуже серйозні знання, і вміння їх донести. І додатковий великий плюс - звішена позиція. Справжня "Історія без міфів", браво. Хоча від самих питань ловив перманентний фейспалм :) дякую

    • @IstoriyaBezMifiv
      @IstoriyaBezMifiv  Рік тому +5

      Ці запитання - дуже розповсюджені в Україні міфи.

  • @user-ml2vq2rl1b
    @user-ml2vq2rl1b Рік тому +17

    пане Владиславе, у вас надзвичайно цікавий музей! а ваші розповіді про Трипілля, ваше захоплення справою неймовірні! дякуємо!!!

  • @user-eu9lu6sd5p
    @user-eu9lu6sd5p 2 роки тому +35

    Уподобайка! Чудова лекція. Яскравий доповідач як і трипільська тема!

  • @yaroslavpylypetz2646
    @yaroslavpylypetz2646 2 роки тому +18

    Велике дякую всім причетним!!!

  • @user-cf1po6kn7v
    @user-cf1po6kn7v 2 роки тому +28

    Дякую. Змістовно, доступно і захоплено інформує про Трипільську культуру!

  • @VyvirkaSira
    @VyvirkaSira 2 роки тому +66

    У них там в Легедзиному (там, де музей) вельми цікаво! Там креативна команда (музейників, дослідників) і класний директор! Я читаю їхню сторінку на Фейсбуці, де вони розповідають про свою роботу та життя музею та викладають цікаві фото й відео.
    Сумно і соромно, що наша Держава не фінансує ці дослідження.

    • @user-ms4cm4qf5j
      @user-ms4cm4qf5j 2 роки тому +16

      в нашої держави дира в бюджеті, навала орків і презедент нелох.

    • @user-ms4cm4qf5j
      @user-ms4cm4qf5j 2 роки тому +11

      і народ такий же

    • @VyvirkaSira
      @VyvirkaSira 2 роки тому +5

      @@user-ms4cm4qf5j з 1994-го року?

    • @user-ms4cm4qf5j
      @user-ms4cm4qf5j 2 роки тому +6

      @@VyvirkaSira Дира в бюджеті і навала орків - сильно раніше 1994.

    • @VyvirkaSira
      @VyvirkaSira 2 роки тому +10

      @@user-ms4cm4qf5j, та мені відомо, що ми маємо проблеми з 1654-го. Та, чекаючи, поки зникнуть усі навали, можна залишитись в глибокому програші взагалі. І проблема ж не лише в історичних дослідженнях (мова і про освіту, наприклад, і про культуру взагалі). Та й гроші не обов'язково виймати просто з державної кишені. Можна було б співдіяти в цьому з українським бізнесом ("натякнути", "заманити"...). Головне, щоб не було діри в голові.

  • @oleksandrmatros
    @oleksandrmatros 2 роки тому +67

    Дякую за відео. Інформація цікава та по дискусійних питаннях подано різні точки зору. Коректно та різнобічно. І доступно, зрозуміло. Сподобалось. Ще раз дякую.

  • @user-kw2hc9so3c
    @user-kw2hc9so3c 2 роки тому +20

    Велика подяка за цікаву лекцію.

  • @Lubava005
    @Lubava005 2 роки тому +11

    Спасибі! Дуже цікавий випуск. Поїдемо до Вас у музей обов'язково

  • @greenolf6578
    @greenolf6578 Рік тому +6

    Приємно бачити як аналізують історію, розвіють міфи. Так і має бути, історик це руйнівник міфів, який орієнтується на пам'ятки та аналіз. Нажаль, починаючи з XIX століття, було створено багато міфів самими істориками, які примхливо намагалися довести свої погляди.
    Однозначно, лайк та респект)
    Буде що подивитися учням у вільний час.
    Ви Молодець! І надалі продовжуйте так робити👍
    Однак, непогано, ще додавати посилання на дослідження)

  • @volodymyrprysyazhnyuk1274
    @volodymyrprysyazhnyuk1274 2 роки тому +11

    Дякую вам! Якось заїдемо в гості при нагоді,бо цікаво дуже!

  • @serfrserfrser3945
    @serfrserfrser3945 2 роки тому +15

    Вподобайка на підтримку українськомовного каналу. Дякую за Вашу роботу

  • @pavloromanenko8370
    @pavloromanenko8370 2 роки тому +65

    один з найкращих випусків! Пан Чабанюк розвінчує міфи, які нібито вигідні українцям, але нам і так є чим пишатися, не треба вигадувати. Оце і є науковий підхід

    • @kate_kaktus
      @kate_kaktus Рік тому +1

      Погоджуюсь, дуже імпонує така наукова об'єктивність 🙏

    • @user-ov1kl3jc1n
      @user-ov1kl3jc1n 11 місяців тому

      очень мило конечно.... а какое отношение имеют современные жители Рима к римлянам?....и генетически, и антропологически, и интеллектуально.... вы можете представить эмоционального римлянина орущего и размахивающего руками при обычном разговоре ?... напоминаю РИМ подмял всех вокруг - жесткой военной дисциплиной своих подразделений.... решало в бою не индивидуальное мастерство - а нерушимый и безэмоциональный строй... а всего то прошло с тех пор меньше 2000 лет...

    • @user-lo4xe3qt3r
      @user-lo4xe3qt3r 9 місяців тому +2

      хоча від сарматизму та назви Скіфія відмовлятись тупо, бо це було і це на нас вплинуло в більшій мірі, ніж на когось там іще. Беріть собі п'ятитисячолітню історію, поки її хтось не вкрав

    • @ernestkalterbrunner1006
      @ernestkalterbrunner1006 9 місяців тому

      @@user-lo4xe3qt3r нащадки скіфів та сарматів це осетини,за мовою та походженням.

    • @user-lo4xe3qt3r
      @user-lo4xe3qt3r 9 місяців тому +1

      @@ernestkalterbrunner1006 осетини -- хороша справа, але й ми не гірша. Поляки свого часу вигадали сарматизм, хоч вони до нього й близько не мали відношення, на відміну від нас. І тепер жупан сприймається не зовсім українським капелюхом і поляки більш національно-свідомі, ніж ми. Хороша штука -- той міф, хоч він і не академічний

  • @user-hc7vb5yl6p
    @user-hc7vb5yl6p 2 роки тому +28

    Дякую, цікаво! Була в Легедзино, де, як кажуть фахівці. одне з найбільших поселень. Дійсно - вражає колекція трипільських артефактів, була цікава екскурсія. Було б доцільно у цьому відео показати більше чудового посуду трипільців. Там також є макет припільського будинку. Але дорога туди була погана, говорять, що вже відремонтували. Поки що як туристичний об'єкт це місце не розкручено. На жаль, інфраструктури майже ніякої.

    • @vasylhut9108
      @vasylhut9108 Рік тому

      Владислав Васильович, дякую Вам за відданість справі історичної науки. Неоціненна ваша праця по популяризації Трипільської культури, щоб ширші кола людей , особливо європейців дізналися про неї , необхідні субтитри на англійській мові.Бажаю Вам , моєму земляку творчої наснаги, сил і терпіння.

  • @olgaganzuk2536
    @olgaganzuk2536 2 роки тому +47

    Цікава тема . Дякую.

  • @customeruser3716
    @customeruser3716 2 роки тому +11

    От за що я люблю цей канал, що тут немає псевдопатріотичної брехні, буцімто уся цивілізація принаймні у Європі має українське коріння. Справжніх здобутків вистачає, а дарма пишатись чи то перед друзями, чи то перед ворогами якось невдобно. Тож респект

    • @nightmare-lw9sp
      @nightmare-lw9sp Рік тому +1

      браво--это уже начало выздоровления

    • @user-hz4uv9hm3m
      @user-hz4uv9hm3m Рік тому +3

      ​@@nightmare-lw9spТебя оно не касается))

    • @user-cg3gf2up7j
      @user-cg3gf2up7j 2 місяці тому

      ​@@nightmare-lw9sp следующие на выздоровление потомки андрофагов и метисов от финноугров и монголотатар из московских болот 😁

  • @johnjohnson1141
    @johnjohnson1141 Рік тому +8

    Дуже дякую за це відео👍👍
    Слава Україні!

  • @user-cu2md1iw6r
    @user-cu2md1iw6r 2 роки тому +43

    Очень интерестный выпуск, лектор хорошо и красиво все рассказал и разложил по полочкам, спасибо, теперь я знаю чуть больше.

  • @user-vx3hj7ri2w
    @user-vx3hj7ri2w 2 роки тому +10

    Дякую за цікаву інформацію. Слава Україні і ЗСУ!!!

  • @Pacyuchina
    @Pacyuchina 2 роки тому +14

    Дуже цікавий випуск, і приємний оповідач, багато дізнався для себе. Вподобайка!

  • @user-pf6pg1pb6m
    @user-pf6pg1pb6m 2 роки тому +14

    У нас в житомирській області, коростишівськіц район с. Городське теж найшли тріпільську культуру, зараз на даний час художницею Величко Інни Аркадіївною розвиваємо та поширюємо, багато інформацію та відтворюємо все те що було у трипільців

    • @OttavaUA
      @OttavaUA 2 роки тому +7

      Так. Вийде в поле, неподалік водойми. Знайдеш багато поселень. Майже коло кожного села було Трипілля. Воно 5 тис. Років проживало на наших теренах. Мало багато, часу наслідити :)))

    • @semjanek5390
      @semjanek5390 2 роки тому +4

      @@OttavaUA Слідів мало, вони все за собою спалювали.

    • @user-pf6pg1pb6m
      @user-pf6pg1pb6m 2 роки тому +3

      @@semjanek5390 приїжджайте до нас в село і побачите на власні очі, тетерівськиц ківш, червона гора і ще багато цікавого

    • @user-hd7kg4mb6q
      @user-hd7kg4mb6q 2 роки тому +6

      У НАС БІЛЯ ДНІСТРА ТРИПІЛЬСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ МАЙЖЕ БІЛЯ КОЖНЬОГО СЕЛА СУЧАСНОГО..ДЕ ТІЛЬКИ ДОЗВОЛЯВ БЕРЕГ РІЧКИ. ПРИ ЦЬОМУ ПОСЕЛЕНГЯ БАГАТО ШАРОВІ. ТРИПІЛЬСЬКО -ЧЕРНЯХІВСЬКІ...

  • @katarinka702
    @katarinka702 Рік тому +3

    Дякую! Після війни обов'язково до вас приїдемо!

  • @pesabo384
    @pesabo384 2 роки тому +11

    Дякую за працю респект та вподобайка!

  • @Anton_Danylchenko
    @Anton_Danylchenko 2 роки тому +14

    Дякую за відео. Дуже цікаво. Хотілося б схожі відео за інші культури доруського періоду на території України.

  • @user-yh8uu3vl6m
    @user-yh8uu3vl6m Рік тому +5

    І ще, хати були довгі. Складалися з двох половин. Одна приміщення для житла, друга для худоби, коня, корови, свиней. Зими були сурові, що б не виходити на вулицю, все це було під одним дахом. Да, да. Боже, як довго я живу і все пам'ятаю.

  • @trrtrr2644
    @trrtrr2644 2 роки тому +68

    Якось бракує 10 фактів про Трипілля, бо ми дізналися, як воно не було, а нам би тепер ще знати, як воно було =)

    • @allufolie3411
      @allufolie3411 Рік тому +6

      Так , розкритикував в пух і прах Трипілля , нівелюючи його значимість і українців , які проживають на цій же тереторії і безумовно являються генетичними спадкоємцями Трипілля і трипільців. В наших людях на генетичному рівні збереглася Любов до Своєї Української Землі і вміння її обробляти. Не кажучи вже про культуру і майстерність українців. Розповідь не сподобалася, як помиями Трипілля облив… Не відчулося в цієї людини любові до своєї справи.

    • @user-lh3mv8kg6u
      @user-lh3mv8kg6u Рік тому +5

      @@allufolie3411
      Та не переймайтеся так.
      Поки час дійшов до виникнення слов'ян, не одна гека-тонна води спливла. Десятки, якщо не сотні племен і народів ще будуть перебувать на території України і після них. Але невеличкий %генів вони нам всетаки залишили.

    • @user-cl7lf5oc1h
      @user-cl7lf5oc1h Рік тому +1

      Сподіваюсь, що він не підтвердив те, що не має доказів. А версій і так існує достатньо.

    • @Nataliya_Moysyuk
      @Nataliya_Moysyuk Рік тому +2

      @@allufolie3411 в Дзеркалі тижня ще давно публікувалися генетичні дослідження українців - трипільці НЕ Є нашими основними предками

    • @allufolie3411
      @allufolie3411 Рік тому +4

      @@Nataliya_Moysyuk ,може твоїми НЕ є, а моїми 100% трипільці Є . Бо я націй землі з діда прадіда живу і відчуваю і розумію , що Трипілля це моє рідне. Є таке відчуття Зов/Клич предків. Надіюсь розумієш про що мова…

  • @user-sp9wj4jp6f
    @user-sp9wj4jp6f Рік тому +1

    Мабуть це мій найулюбленіший випуск

  • @mitologia_
    @mitologia_ Рік тому +8

    Чудова розповідь. Землеробам вітання ❤

  • @nickborzov4521
    @nickborzov4521 Рік тому +8

    дякую за вашу цікаву і необхідну працю !!!

  • @user-mu4lw6zg9t
    @user-mu4lw6zg9t 2 роки тому +9

    Дякую за відео, я готую учнів до ЗНО і у всіх посібниках рекомендованих МОН, а також тестах , пишуть, що трипільці мали орне землеробство, а ви обгрунтовано пояснюєте, що не мали. Як далі жити з цим фактом?)))
    Щось подібне було, коли у відео про Київську Русь, історик пояснював, що феодальна роздробленість - це, певною мірою, перманентний стан Русі, а не щось, що наступило.

  • @user-km2gj5ql7v
    @user-km2gj5ql7v 2 роки тому +15

    Дуже цікава тема! Дякую вам)

  • @user-np1uc2xu2t
    @user-np1uc2xu2t Рік тому +6

    Дуже дякую за цікаву історію!

  • @user-vn2hd5hs2x
    @user-vn2hd5hs2x 2 роки тому +8

    Огооо! Чого я так пізно приєдналася, нічого ... Перегляну)

  • @user-yc5tr5mb1i
    @user-yc5tr5mb1i 2 роки тому +8

    Дякую! Кожного разу цікаво.

  • @eliashanter2454
    @eliashanter2454 Рік тому +2

    Величезне дякую за відео. Дуже цікаво та доступно. Хочеться побажати вам знайти гарних спонсорів для подальших досліджень

  • @vadim2905
    @vadim2905 2 роки тому +27

    Цікаво і позитивно буде

  • @o.k.9142
    @o.k.9142 2 роки тому +5

    Лайк і вподобайка за цю неймовірно важливу тему для України!

  • @pukkaxolod
    @pukkaxolod 2 роки тому +5

    дякую, років 20 назад, виподково з группою веломандрівників, по близу Ржищева натрапили на табір (деталі не пам ятаю), але підліки з керівником відворили піч. Дуже зацікавились та залишись поряд ще на добу :)
    До недавнього часу зберігалась фігурка "жінки" обпалена в цій печі :)

  • @andreylavrentyev2448
    @andreylavrentyev2448 2 роки тому +3

    Відвідував Ваш Музей, отримав велике задоволення!)) Хай Вам щастить!😊👍

  • @user-sw2md9gg5s
    @user-sw2md9gg5s 2 роки тому +12

    Дякую , було дуже цiкаво ! Щиро Дякую ! +

  • @user-lk3gn7bs3o
    @user-lk3gn7bs3o 2 роки тому +4

    О, мій університетський викладач👍
    Мав вдачу побувати в Легедзиному на археологічній практиці влітку 2005 року.

  • @dmytronahorniak6
    @dmytronahorniak6 2 роки тому +12

    Дякую за цікаву тему!
    Колись (десь у 2002 чи 2003 році) навіть пощастило було потрапити на тиждень розкопок біля Канева із туристичним гуртком при КПІ.

  • @user-tr3ny1ex8c
    @user-tr3ny1ex8c 2 роки тому +7

    Щиро дякую за цікаву та важливу інформацію про давні історичні події!

  • @user-or7in3qy1d
    @user-or7in3qy1d 2 роки тому +13

    Дуже класно. Запрошуйте, будь ласка, ще археологів))

  • @user-nk9qd2fm5i
    @user-nk9qd2fm5i 2 роки тому +4

    Побільше таких випусків, дякую

  • @KlichshIruna
    @KlichshIruna 2 роки тому +9

    Вподобайка на підтримку каналу 👍👍👍
    Дякую за інформацію.

  • @user-xt7jg8ce2w
    @user-xt7jg8ce2w Рік тому +2

    Дуже цікаво! Дякуємо! Хочеться більше інформації на цю тему
    Якось мало досліджено та розказано, на жаль...

  • @Mihailnikolaevic
    @Mihailnikolaevic 2 роки тому +8

    Очень интересное видео, всей семьёй просмотрели с огромным удовольствием!!! Спасибо Владислав что, ты у нас есть.

  • @angorakitty
    @angorakitty 2 роки тому +39

    Дякую за цікавий випуск!
    Останній пункт просто вбив: востаннє держава фінансувала дослідження Трипільської культури аж у 1994 році, а нинішні досдження (уже 20 рокіа поспіль) фінансує американський фонд🤬
    На жаль, так не в одній галузі української науки. На тлі цього обіцяний мільйон гривень за винайдення вакцини від ковіду виглядає як знущання(((

    • @amalgama2000
      @amalgama2000 2 роки тому +6

      Зато Ахметов покупает замки на Лазурном берегу и в Швейцарии. Действительно печально

    • @mikp1995
      @mikp1995 2 роки тому +12

      Вові треба сказати. Хай велике трипільництво розпочне

    • @Maria_Fedosova
      @Maria_Fedosova 2 роки тому +6

      Також в шоці від цього пункту. Навіть не припускала,що все так погано з фінансуванням від нашої держави…

    • @user-cg3gf2up7j
      @user-cg3gf2up7j 2 місяці тому

      Потому что не славяне руководят державой , у них другая культура и история.

  • @lame8210
    @lame8210 2 роки тому +10

    Дякую за Вашу працю!

  • @Erfnthbyf
    @Erfnthbyf 10 місяців тому +1

    Супер) нарешті професійне і адекватне викладення історії.

  • @Cikava_Istorija
    @Cikava_Istorija 2 роки тому +3

    Щиро дякую за популяризацію історії України і не тільки!

  • @TheMrBohonek
    @TheMrBohonek 2 роки тому +21

    Я і не знав, що є реконструйовані будинки трипільців в натуральну величину

  • @user-dp1hu4fk4r
    @user-dp1hu4fk4r 2 роки тому +4

    Як мало я знала про трипільську культуру. Дякую що розширюєте горизонти

  • @user-qz8xj8xc8g
    @user-qz8xj8xc8g Рік тому +2

    Мені дуже сподобалась розповідь! Це дійсно науковий підхід до висвітлення проблеми!

  • @juliai.1822
    @juliai.1822 2 роки тому +3

    Дякую, Владиславе..як завжди дуже цікаво і знову як на новій екскурсії побувала...

  • @iskandermozghun345
    @iskandermozghun345 2 роки тому +5

    Дякую за пізнавальну та цікаву оповідь 👍💛💙

  • @lyudmylashokhonova6014
    @lyudmylashokhonova6014 2 роки тому +4

    Дякую! Хай квітне український youtube!

  • @oksanailchenko7515
    @oksanailchenko7515 5 місяців тому +1

    Дякую за цікавий, пізнавальний і якісний україномовний контент!!!🌻 Класний канал!
    Такі відео повчають і розширюють горизонти!
    Хай квітне український Ютюб!
    Слава Україні! 🇺🇦

  • @user-wn8uy1xw9f
    @user-wn8uy1xw9f 2 роки тому +9

    Я слухала про Трипільську культуру археолога Відейка, Шилова , теж дуже цікаво.

  • @lesyakras139
    @lesyakras139 Рік тому +4

    Чудова інформація, надзвичайно корисна. Дякую💐

  • @ViktoriyaKrasovska
    @ViktoriyaKrasovska 2 роки тому +3

    Дякую за цікаву розповідь, про Легедзине знаю, потрібно якось відвідати і зануритись в наше минуле.

  • @anatoliizaborovets6972
    @anatoliizaborovets6972 7 місяців тому +1

    Ми були цього літа у цьому музеї!!!! Там і справді гарно! І ця хатка двоповерховата така чудова! Ми навіть лазили на другий поверх! Словом, є що подивитися. Та й треба! І екскурсія була цікава. Рекомендую. Дякую всім причетним до діяльності музею!!!! Низький уклін! Хай квітне справа справжніх!!!!

  • @TheBerda08
    @TheBerda08 Рік тому +1

    дякую, із-за доволенням подивилась весь ролик

  • @ProstirChasu
    @ProstirChasu 2 роки тому +5

    Дуже цікава розповідь !
    Дякую вам за вашу працю 💥

  • @_VIRILING_
    @_VIRILING_ Рік тому +5

    Дякую вам за ці чудові відео.
    Наша історія дуже багата і цікава

  • @user-ii8dc7kf3y
    @user-ii8dc7kf3y 2 роки тому +7

    Дякую, дуже цікаво!

  • @user-gi8cu6ud5t
    @user-gi8cu6ud5t 2 роки тому +6

    цікаве, пізнавальне відео!)
    лектор складає враження розумної, простої людини)

  • @schlossgleichenberg1400
    @schlossgleichenberg1400 2 роки тому +7

    Bestimmt interessant, weitermachen Sie bitte!

  • @user-ws3dd6yd1k
    @user-ws3dd6yd1k 2 роки тому +9

    Дякую за відео, дуже цікаво і пізнавально. Коли будуть відео про Черняхівську, Зарубинецьку, Пеньківську культур, а також про культуру Кулястих Амфор?

  • @olexandrtutyvets4783
    @olexandrtutyvets4783 2 роки тому +5

    Дякую за випуск!)

  • @user-ci1ek1cg4n
    @user-ci1ek1cg4n Рік тому +2

    Обожнюю історію трипільської культури, дуже цікаво, дякую за відео!❤️❤️❤️

  • @nickborzov4521
    @nickborzov4521 Рік тому +3

    Це щось неймовірне ! Дякую !

  • @user-pq6oj6vp5q
    @user-pq6oj6vp5q 2 роки тому +4

    Подяка і вподобайка)
    А всі прадавні народи, які жили на Нашій території, та ще так довго, обов'язково "доклалися" до створення Нас сучасних, тому можна сміливо себе називати - Нащадками Трипільців!))

  • @serhiy.v.medvedenko
    @serhiy.v.medvedenko Рік тому +1

    Дякую за даний виднограй.
    Історія минувшини рідного краю - ніщо інше як попереднє життя нас сучасників, котра спливає перед нашими очима повсемісно тільки вміти в шані вдало уздріти та змогти вірно скористатися її прихованонеприхованими віковими артефактами у вигляді наявних писемних/неписемних джерел й пронести далі триматись за неї та йти далі, вчитись та йти далі, несучи вогник справжності правди.
    Будьмо!

  • @user-sh7td6yz3b
    @user-sh7td6yz3b 2 роки тому +2

    Дякую, комент в підтримку каналу, успіхів та росту!

  • @tsiya_fashion
    @tsiya_fashion 2 роки тому +12

    Той момент, коли одразу береш попкорн, під час прочитання коментарів

    • @andriusgimbutas3723
      @andriusgimbutas3723 2 роки тому +6

      Якщо ви таке любите, то вам треба у коментарі під відео про скіфів

    • @tsiya_fashion
      @tsiya_fashion 2 роки тому +2

      @@andriusgimbutas3723 дивилась

  • @user-hd7kg4mb6q
    @user-hd7kg4mb6q 2 роки тому +4

    У Вінницькі обл відкрили городище150 га на півдні зовсім не давно опоблікували.Тут біля майже кожнього села є трипільські поселення. .

  • @Leon-82
    @Leon-82 2 місяці тому

    Дякую і насамперед за розвінчування міфів і особливо - міфологів ющенковської доби!

  • @sonyashnyk
    @sonyashnyk 11 місяців тому +1

    Щиро дякую за Вашу працю.
    💙💛❤️🖤