Full kezdő mindenben, de szeretnék ebben elhelyezkedni a Phyton az amit javasoktak belépésként szerinted jó lehet nehéz és, hogy kezdjek bele állandó állás mellett? Vagy mit javasolnál munka mellett mivel kezdjek ( Digitális nomád munka ez kell ) :)
1. Angol tudas. Az osszes leiras, dokumentacio, tutorial stb angolul van. Ezeket tudni kell elolvasni es megerteni. A szakmai angolt fel lehet szedni tanulas kozben, arra nem forditanek kulon idot mielott nekialnek tanulni. Munkaban lehet mar fog kelleni a szakmai angol. 2. En inkabb a front-end fejlesztessel kezdenek ha 0-rol kezdenek. Szerintem ezzel lehet a legegyszerubben bekerulni. Ebben a sorrendben tanulnam a dolgokat: - HTML alapok - CSS alapok - JavaScript alapok - Valamelyik JavaScript keretrendszer - Esetleg valamelyik CSS konyvtar: Tailwind, Foundation etc... Allashirdetesekben korul kell nezni mi az amit sok helyen kernek, de ez igaz az egesz iromanyomra. Valamelyik JavaScript keretrendszert amit sok allashirdetesben kernek (amire kereslet van). Ez manapsag talan a React, Angular, Vue. Hobbi projekt: - Valami bonyolultabb vagy amiben van valami komplexitas. Todo app es tarsainal legalabb 20-50 szer komolyabb dolog kell sztem - Verziokezelve Git-el (Git-et is erdemes atnezni) - Felrakva GitHub-ra, link mehet a CV-be - Mukodo verzio valahova ki deployolva sajat domain ala, link mehet a GitHub leirasba 3. Digitális nomád munkahoz fel kell kotni a gatyat, arra az elejen eleg keves esely van. En nem is kezdenek azzal, elobb szereznek par ev tapasztalatot irodaban ahol van aki coachingol. Sok sikert!
Ezt én is pont így csináltam anno. Megnéztem mennyi lehetöség van melyik nyelvben, így lyukadtam ki a react mellett. Hardverközeli fejlesztésröl váltottam webre. Amúgy most mentoráltam egy srácot aki Pythonban kódolt eddig, kb. 3 hét alatt felszedte a reactot annyira, hogy production ready code-ot ír.
@@GasparicsSandor Pythonban nagyon sok mindent lehet csinalni, sokan hasznaljak data sciene-ra, mesterseges inteligencia projektekre stb. Csak egy szelete a web. Aki nem webre fejleszt benne az lehet abszolut nem talalkozik JS-el munka kozben. Amugy mind a ketto interpreteres nyelv, legalabb is a bongeszos JS ugy viselkedik. Kitartast a valtashoz. Ha talalsz minsegi motivacot, az rengeteget segit.
@@GasparicsSandor data science az egy jó irany, az adat manapsag az új arany. Nagy ertek, ha valaki ezt megbizhatoan tudja vizualisan prezentalni a donteshozoknak.
Sztem erdemes egy nyelvet kivalasztani és azzal jatszani, abban gyakorolgatni. Ha tudsz angolul akkor a net tele van mindenfele jó kis tutoriallal meg tutorial sorozattal. Sajnos kezdo szinten nem tudom miből lehetne jól tanulni. De amit átnéznek az az alap vezérlési szerkezetek: elágazás, ciklusok, ertekadas, változók. Aztán meg lehet nézni a fajlkezelest. Aztán ezeket gyakorolgatni, erre van egy rakat belépő szintű feladat. Azokat kell csinallgatni ameddig már nem megy elég folyékonyan. Aztán fosuilon ami nekem elsőre nem nagyon akart menni az az OOP (objektum orientált programozás). En ezzel folytatnám. Én az OE NIK-re jartam. Ott a C#-t nyomattak, sztem ma is az megy. Ha oda mesz akkor C#-ban lehet elkezdeni ezeket. Sima console alkalmazás.
@@TomaVibe A fősulin meglehet tanulni mindegyik nyelvet vagy csak eggyet? Amit írtál, hogy válasszak ki egy nyelvet és azzal gyakoroljak, az már folyamatban van. Elkezdtem a Java script-el kb. 1 hete. De, amelyikre igazán kíváncsi lennék mint következő elsajátítandó nyelv az a ,,assembly", mert az tudtommal a gép bináris nyelvéhez áll közel. Azzal kapcsolatban tudsz ajánlani könyvet, ami megvásárolható online és magyar nyelvű? Sajna nem tudok még angolul.
@@univerzumtanulo Az en tapasztalatom az, hogy fosuli annyira jo, hogy utanna kapj valami kezdo munkat. Munkaban fogod megtanulni a dolgokat. Amugy a nyelv az csak egy eszkoz, fontosabb a latasmod, a problema megoldas, az hogy az ember folyton fejlodik, tanul stb. Nem nagyon olvasok konyveket. Magyarul tanal a php 24 oraba neztem bele, meg valami basic konyvbe. Sajnos nem tudok ajanlani ezugyben konyvet. Az elejen lehet jobban jarsz online tartalmakkal. Assembly nagyon alacsony szintu, azt csak annak javaslom aki hardware kozeli dolgokat akar csinalni, vagy nagyon erdekli, hogy hogy mukodik a gep alacsony szinten. Nekem volt az egyetemen, mindenki ruhelte. Eros dolog kezdesnek. JS jo lesz egy darabig azt toljad nyugodtan.
@@TomaVibe Köszönöm a jó tanácsokat. Akkor tolom tovább a Java scriptet, de mindenképpen belemegyek az assembly-be, mert attól, úgy fogom érezni magam mint a mátrixból az operátor. Egyébként mi az a PHP 24 és a Basic? Azok milyen könyvek?
@@univerzumtanulo Nagyon szivesen! PHP az egy webes nyelv, weboldalakhoz hasznaljak nagyreszrol. A konyv cime volt a 24 ora alatt. Basic az egy alap programnyelv amit eloszeretettel tanitanak alt/kozep iskolaban. Egyszeru es meg lehet vele tanulni az alap dolgokat.
Szerintem a web stack-et kulon irjak, bar ebben nem vagyok biztos. A Toptal egy ceg, meg mernek eskudni, hogy regebben a masodik T is nagy volt. Koszi a kommentet:)
Akinek van hasonló statisztikája kérem ne tartsa magában.
Full kezdő mindenben, de szeretnék ebben elhelyezkedni a Phyton az amit javasoktak belépésként szerinted jó lehet nehéz és, hogy kezdjek bele állandó állás mellett? Vagy mit javasolnál munka mellett mivel kezdjek ( Digitális nomád munka ez kell ) :)
1. Angol tudas. Az osszes leiras, dokumentacio, tutorial stb angolul van. Ezeket tudni kell elolvasni es megerteni. A szakmai angolt fel lehet szedni tanulas kozben, arra nem forditanek kulon idot mielott nekialnek tanulni. Munkaban lehet mar fog kelleni a szakmai angol.
2. En inkabb a front-end fejlesztessel kezdenek ha 0-rol kezdenek. Szerintem ezzel lehet a legegyszerubben bekerulni.
Ebben a sorrendben tanulnam a dolgokat:
- HTML alapok
- CSS alapok
- JavaScript alapok
- Valamelyik JavaScript keretrendszer
- Esetleg valamelyik CSS konyvtar: Tailwind, Foundation etc... Allashirdetesekben korul kell nezni mi az amit sok helyen kernek, de ez igaz az egesz iromanyomra.
Valamelyik JavaScript keretrendszert amit sok allashirdetesben kernek (amire kereslet van). Ez manapsag talan a React, Angular, Vue.
Hobbi projekt:
- Valami bonyolultabb vagy amiben van valami komplexitas. Todo app es tarsainal legalabb 20-50 szer komolyabb dolog kell sztem
- Verziokezelve Git-el (Git-et is erdemes atnezni)
- Felrakva GitHub-ra, link mehet a CV-be
- Mukodo verzio valahova ki deployolva sajat domain ala, link mehet a GitHub leirasba
3. Digitális nomád munkahoz fel kell kotni a gatyat, arra az elejen eleg keves esely van. En nem is kezdenek azzal, elobb szereznek par ev tapasztalatot irodaban ahol van aki coachingol.
Sok sikert!
Ezt én is pont így csináltam anno. Megnéztem mennyi lehetöség van melyik nyelvben, így lyukadtam ki a react mellett. Hardverközeli fejlesztésröl váltottam webre. Amúgy most mentoráltam egy srácot aki Pythonban kódolt eddig, kb. 3 hét alatt felszedte a reactot annyira, hogy production ready code-ot ír.
Hardver kozelirol webre, ez egy szep nagy valtas, mennyire volt nehez illetve idoigenyes?
@@GasparicsSandor Pythonban nagyon sok mindent lehet csinalni, sokan hasznaljak data sciene-ra, mesterseges inteligencia projektekre stb. Csak egy szelete a web. Aki nem webre fejleszt benne az lehet abszolut nem talalkozik JS-el munka kozben. Amugy mind a ketto interpreteres nyelv, legalabb is a bongeszos JS ugy viselkedik.
Kitartast a valtashoz. Ha talalsz minsegi motivacot, az rengeteget segit.
@@GasparicsSandor data science az egy jó irany, az adat manapsag az új arany. Nagy ertek, ha valaki ezt megbizhatoan tudja vizualisan prezentalni a donteshozoknak.
Tudsz ajánlani a programnyelvekkel kapcsolatos szakirodalmat?
Szeretnék előre készülni az egyetemre, addig míg érettségi időszakban vagyok.
Sztem erdemes egy nyelvet kivalasztani és azzal jatszani, abban gyakorolgatni.
Ha tudsz angolul akkor a net tele van mindenfele jó kis tutoriallal meg tutorial sorozattal.
Sajnos kezdo szinten nem tudom miből lehetne jól tanulni. De amit átnéznek az az alap vezérlési szerkezetek: elágazás, ciklusok, ertekadas, változók. Aztán meg lehet nézni a fajlkezelest. Aztán ezeket gyakorolgatni, erre van egy rakat belépő szintű feladat. Azokat kell csinallgatni ameddig már nem megy elég folyékonyan.
Aztán fosuilon ami nekem elsőre nem nagyon akart menni az az OOP (objektum orientált programozás). En ezzel folytatnám.
Én az OE NIK-re jartam. Ott a C#-t nyomattak, sztem ma is az megy. Ha oda mesz akkor C#-ban lehet elkezdeni ezeket. Sima console alkalmazás.
@@TomaVibe A fősulin meglehet tanulni mindegyik nyelvet vagy csak eggyet?
Amit írtál, hogy válasszak ki egy nyelvet és azzal gyakoroljak, az már folyamatban van.
Elkezdtem a Java script-el kb. 1 hete.
De, amelyikre igazán kíváncsi lennék mint következő elsajátítandó nyelv az a ,,assembly", mert az tudtommal a gép bináris nyelvéhez áll közel.
Azzal kapcsolatban tudsz ajánlani könyvet, ami megvásárolható online és magyar nyelvű?
Sajna nem tudok még angolul.
@@univerzumtanulo Az en tapasztalatom az, hogy fosuli annyira jo, hogy utanna kapj valami kezdo munkat. Munkaban fogod megtanulni a dolgokat.
Amugy a nyelv az csak egy eszkoz, fontosabb a latasmod, a problema megoldas, az hogy az ember folyton fejlodik, tanul stb.
Nem nagyon olvasok konyveket. Magyarul tanal a php 24 oraba neztem bele, meg valami basic konyvbe. Sajnos nem tudok ajanlani ezugyben konyvet. Az elejen lehet jobban jarsz online tartalmakkal.
Assembly nagyon alacsony szintu, azt csak annak javaslom aki hardware kozeli dolgokat akar csinalni, vagy nagyon erdekli, hogy hogy mukodik a gep alacsony szinten. Nekem volt az egyetemen, mindenki ruhelte. Eros dolog kezdesnek. JS jo lesz egy darabig azt toljad nyugodtan.
@@TomaVibe Köszönöm a jó tanácsokat.
Akkor tolom tovább a Java scriptet, de mindenképpen belemegyek az assembly-be, mert attól, úgy fogom érezni magam mint a mátrixból az operátor.
Egyébként mi az a PHP 24 és a Basic?
Azok milyen könyvek?
@@univerzumtanulo Nagyon szivesen!
PHP az egy webes nyelv, weboldalakhoz hasznaljak nagyreszrol. A konyv cime volt a 24 ora alatt. Basic az egy alap programnyelv amit eloszeretettel tanitanak alt/kozep iskolaban. Egyszeru es meg lehet vele tanulni az alap dolgokat.
webstack : helyesen írtam le? Kérem ellenőrizze! (Toptal webhely fontos. Engem a webprogramozás érdekel, nem a hardverprogramozás.) (0:01-től)
Szerintem a web stack-et kulon irjak, bar ebben nem vagyok biztos. A Toptal egy ceg, meg mernek eskudni, hogy regebben a masodik T is nagy volt. Koszi a kommentet:)
MATLAB ❤️
💀💀
Elm!