Szia, ehhez ki sem kell mozdulnod otthonról, mert online is rengeteg tanfolyam van ahol ezt meg tudod tanulni. Ha megy az angol akkor itt van ez a két hónapos ingyenes tanfolyam pl: www.udacity.com/course/developing-android-apps-with-kotlin--ud9012 Ha magyart keresel akkor írd be a Google-be hogy "android programozó tanfolyam online" és ki ad pár találatot, pl. ezt: webler.hu/android-programozo-tanfolyam Tapasztalatom nincs vele, hogy pont ez mennyire jó, azt neked kell mérlegelned, mindenesetre az, hogy ezt megtanuld nincs helyhez kötve. Sok sikert!
@@HelloGina ja csak azért kérdeztem mert 8-dik os leszek és ilyen félév környékén fognak adni egy lapot hogy mi szeretnék lenni és hová szeretnék menni amit még nem tudom hogy hol tanítják a android programózást. Vagy azt úgy kell majd hogy először meg kell csinálni a síma programózás tanfolyamot és úgy lehet csak tovább menni erre az androidos ra? Meg hát angolul nem tudok csak németül de németben nem tudok folyékonyan.
@@pinterarmin4775 Ha csak az android programozás érdekel akkor úgy is el tudod kezdeni, hogy rákeresel youtubeon arra, hogy "android programozás". Itt találni pár magyar videót: ua-cam.com/users/results?search_query=android+programoz%C3%A1s Ezt meg tudod tanulni önerőből is, nem kell emiatt speciális iskolát választani. De amúgy igen, alapvetően ugye ez is a programozás egy ága, tehát ha érdekel a programozás, mint szakma, akkor érdemes talán olyan irányban tovább tanulnod mint a szoftverfejlesztő, erre úgy tudom vannak már középiskolák is. Vagy legalább is valamilyen technikai/műszaki középiskolát választani, ahol van a tananyagban programozás. Sajnos nem vagyok tisztában vele, hogy ott a környékeden mik a lehetőségek iskola választás szempontjából, ebben talán az osztályfőnököd esetleg a szüleid jobban tudnának segíteni. Mond el nekik, hogy érdekel a számítástechnika meg a programozás és segítsenek neked sulit választani. És igen, ki lehet tanulni mindegyiket :)
Először én is túlzásnak éreztem a felvezetőt hogy bárkiből bármikor milliós fizetés stb szerintem ezek a cikkek se jók mert olyanok állnak neki akiknek nem kéne és csak a magas fizetés miatt érdekli őket, de utána mindjárt el lettt mondva hogy itt bizony tanulni kell, így tehát korrekt.
en pont 14 vagyok es nem találtam egy olyan videot sem ahol el mondták volna normálisan, hogy mit is lehet választani ha programozó akarsz lenni, de ez most nagyon sokat segített
Mikor azt kapom egy projekt managertől, hogy egy fejlesztőnek nem kelt tudnia T-SQL queryt írnia, és hát az optimalizálatlan kód elérte végső határát 😅😂
Én valószínűleg az életkorom miatt nem voltam ideális jelölt egy bootcampen, hiába 125-129 az IQ-m (Mensa - csak logikai készség), amit pl. egy hibakeresésnél nem is félek használni. Hobby webfejlesztőként többnyire kiválóan megtippelem hol a baj... 😆 Az egyetemen meg az első félévben elvéreznék a matematika nevezetű tantárgyon - amit a már anno is "kiváló" általános iskolai tanáraimnak köszönhetek...az alapok később nem pótolhatók.
Szuper videó, már régebben is nagyon érdekelt a programozás, imádtam az aktuális blogjaimnak a HTML kódjaiban bóklászni, a jelenlegi munkám mellett van időm tanulni, úgyhogy hatalmas motiváció most nekem amit elmondtál :)
Szia..koszi nagyon sokat segitett a videod. Anno en elkezdtem az egyetemet de sajnos nem tudtam finanszirozni, igy total letettem az egészről mert hogy tuti csak papirral vennenek fel. Most ugy megadtad a motivaciot ujra hogy ne adjam fel. Es magamtol is elerhetem amit akarok
Kedves Gina! Már egyszer majdnem nekifutottam karrierváltás céljából a programozásnak, de letettem róla. Sajnos azóta sem találtam meg azt a munkát, amiben örömömet lelem. Valahogy idekeveredtem ehhez a videódhoz és újra azt érzem, hogy ez lenne a nekem való. Tudnál abban segíteni, hogy merre induljak el? Az egész a számítógépes játékokkal kezdődött nálam, főleg a hadtörténelmi, és egyéb háborús játékok, fantasy és RPG, pl. a Heroes 3, a Rome Total War és a Skyrim. De komolyabban is szeretnék programozni, mert nagyon érdekel a minket körülvevő világ tanulmányozása, mi az élet, a kvantumfizika, a biológia, és mi ez az egész világegyetem. Mit javasolsz, merre induljak el?
3:50 valóban nem árt ismerni a hardware-es dolgokat, de azok nélkül is messzire lehet jutni. Én pl nem biztos hogy felismerek egy processzort, vagy egy RAM-ot :D de valahogy soha nem éreztem, hogy hátráltatott volna a fejlődésben
Nagyon jo a video! 29 eves vagyok es most szeretnek megtanulni valami ujat ! Eddig soforkodessel es zenelessel foglalkoztam de eleg kiabrandito a helyzet!Hol kellene kezdjem az egeszet?
Szia Atty, keress ki egy tanfolyamot ami szimpatikus neked és talán kezd ott, ezekről a neten tudsz tájékozódni. Progranozóként sok féle területen dolgozhatsz, és majd azzal kéne valamennyire tisztába kerülnöd, hogy a aok terület közül melyik lehet érdekes neked. Sok sikert.
Üdv! Igazából lassacskán 5 éve hogy nagyon szeretek számítógépet, laptopot szerelni. De nem tudom hogy ezt hogy tudnám a hasznomra fordítani. Tudnál segíteni?
Kedves Gina, Szeretnék webdesignernek tanulni, szerinted hogy érdemes elindulni? Itt is érdemes először frontend fejlesztő képzést megszerezni? Melyik képzést, oktatási anyagot érdemes elkezdeni? Tudnál ajánlani 1-2 tippet arra vonatkozóan, hogy így napjainkban hogy érdemes ebbe belevágni webdesigner képzésbe? Oktatót, tanfolyamokat tudsz erre vonatkozóan ajánlani?
Szia, hát, kezdésnek azért az irodai gépeknél valamivel erősebbet javasolnék, mert kell néha futattni pár erőforrás igényes dolgot, szóval olyan i5-ös processzortól felfele meg mondjuk 16GB memória se lenne rossz.
Szia, először kezd a HTML megértésével, és utánna a CSS folytasd, ezekkel már össze fogsz tudni rakni designokat, a PHP meg jöhet utánna. Sok sikert :)
@@HelloGina Szia, köszi választ! ☺️ Most úgy döntöttem, hogy kezdem HTML majd CSS utánna pedig JavaScript. Utánna pedig talán PHP vagy Python. Leginkább autodidakta módon próbálom ezt a 3-at megtanulni, meglátom, hogy haladok, bízok benne, hogy 1 év alatt fel tudok szedni a háromból egy közepes szintet. Te milyen nyelveken tudsz?
Szevusz "Helo Gina" most 1-re látlak, mind végighallgatlak, (először bele-belekérdezgetve) a végén majd kérdezek, elmondom, hogy mire jutok majd. Lehet, hogy szakmát váltok, addig is KÖSZÖNÖM!
Azért az egy kicsit félrevezető, hogy pár hónap tanulás után milliós fizetésre lehet számítani. Egy junior állásban ez irreális. Egyébként egyetértek a videóval, csak ez egy kicsit túlzó :)
Nem mondtam, hogy egy junior mindjárt ennyit kapna, hanem hogy a programozók, és kifejezetten olyan álláshírdetéseket vágtam be amiken látszik hogyan is emelkedik a bérsáv a tapasztalattal. De amúgy nem tartom irreálisnak a junior milliós fizetést sem, külföldön simán vannak 3000 euró feletti kezdőfizetések, csak tudni kell tárgyalni ;) Plusz, az ember lehet szabadúszó is és akkor annyiért dolgozik amennyiért akar. Ha emiatt ez neked túlzó hát sajnálom.
Igen, sztem sok olyan videó van ami félrevezető. Én 13 évesen kezdtem programozni C++ nyelven...Aztán jöttek a webes technológiák...A junior fizuk azok ilyen 200-250 nettó között mozognak...Vannak ezek a GreenFox...meg nemtudom milyen képzésről jött fejlesztők...hát spagetti kódokat gyártanak, fogalmuk nincs arról sem, hogyan működik egy számítógép, a lényeg, hogy nincs alapjuk, odahánynak valami kódot, lényeg, hogy működik...Nemlehet akárkiből jó programozó, és jó IT szakember, úgy ahogy orvosból sem!
Én társadalomtudományi végzettséggel 8 hónap alatt tanultam meg a fontosabb modern webtechnológiákat és épp egy hete kaptam állásajánlatot Németországban 3300 eurós fizetéssel (ami ott persze nem sok, de kezdésnek nem rossz). Szerintem a probléma főleg az átlag magyar mentalitással van, amiben spagetti kódokról beszélünk meg elitista állításokat teszünk ("erre születni kell, mert a programozók félistenek"). Szerintem a programozásban nincs olyan készség amit bárki el nem tudna sajátítani. Nem kell lehordani a junior fejlesztőket sem, mert valahol mindenkinek el kezdeni, és senki sem fog kapásból hibátlan kódot írni. Azt se higgyük hogy IT végzettséggel rendelkezők automatikusan hibátlanul írnának kódot, mert az egyetemi anyagban csak elvétve van programozás.
@Márton Rajmund Az első egy-két hónapban csináltam rövidebb online kurzusokat (KhanAcademy, Coursera) és tutorialokat(youtube-on TraversyMedia, NetNinja). Ezek megadták a programozás alapját, illetve hasznos infókat a webfejlesztésről (főleg a KhanAcademy, ami egyébként ingyenes). HTML és CSS kb egy hónap volt, utána rátértem a JavaScript-re. Itt kezdtem el egy webshop projekten dolgozni egy barátommal, aki a backendet csinálta. Ez eleinte egy nagyon egyszerű weboldal volt Firebase backenddel. Majd szép lassan el kezdtük komplexebbé tenni, először jQuery/MaterializeCSS frontend és PHP/Apache/SQL backend. Végül a frontendet leváltottuk React-ra és a backend szervert Node.js-re. Ezt csak azért írom, mert főleg ez a projekt adja a gyakorlati tudásomat, ami ezen a területen igazán számít. Visszagondolva amire kicsit több hangsúlyt fektetnék azok a legacy technológiák mint pl a PHP, jQuery. Ezeket sok helyen kérik, mivel a mai weboldalak többsége főleg ezekre épül.
@@IconcentrationI Azt megkérdezhetem, hogy honnan dolgozol? Itthonról(Mo) ho-ban, vagy kinntről? Azért a 3300euró tök jó kezdő fizetés, de minden referencia nélkül kaptad meg ezt a lehetőséget? Vagy az a webshop volt a ref. Köszi előre is a válaszod! :)
Szia, szerintem talán az, hogy kiismerd magad meg hogy mennyire élvezed majd ha ezt tanulod. Ha bejön, akkor élvezni fogod a munkát is. Használd amit megtanulsz mielőbb, próbálj meg saját kis projekteket összerakni, vagy lemásolni valamit egy videóból pl. és az segíteni fog megérteni a dolgokat. Nem tudom mennyi programozást tanítanak manapság közésuliban de feltételezem nem sokat és azt is inkább csak a vége felé szóval ebben kevésbé tudok tanácsot adni.
Szia.! Örülök hogy rá taltáltam erre a videóra nagyon erdekel a programozás de első sorban az adatvédelem, hogy kezdjem el? Mit tanuljak? Vagy melyik program nyelv lenne a leg hasznosabb ? Te hogyan kezdenéd el? Ui: 20 éves vagyok
Szia, adatvédelem... ez gyakorlatilag cyber security... kezdésnek találni rengeteg viszonylag olcsó tanfolyamot (angolul persze) a neten, ahol összeszedhetsz némi kezdő tudást. Aztán ha az meg van és még mindig érdekel a dolog akkor nézhetsz valami komolyabb tanfolyamot is. Kevesebbet kell majd itt folalkoznod programozással és inkább a különböző adatvédelmi rendszereket kell megtanulni.
Szia, alapvetően nem számít, csak akkor, ha valami operációrendszer specifikus dolgot akarsz készíteni. Szerintem a programozók többsége Windowson dolgozik, kevesebben Mac-en illetve vannak akik a Linuxot használják.
Szia! Köszönöm a videót! :) Nekem van egy mobilalkalmazás ötletem, amit szeretnék létrehozni. Viszont én a 0ról kezdek, számítógépes alapismereteim vannak csupán. Gondolom a programozást kell első körben elsajátítanom. Van esetleg ötleted, hogy hogy érdemes nekiállnom a tanulásnak, hogy minél hamarabb eljussak oda, hogy mobilapplikációt tudjak létrehozni? Előre is köszönöm szépen a válaszodat! :)
Szia, erre vannak ingyenes tanfolyamok is, meg szerintem UA-cam-on is találsz videókat (angol nyelvűt biztos). Léteznek már amolyan nocode builderek is ahol összekattintgatod amit akarsz. De amúgy azt kell eldönteni először hogy iPhone vagy Android app lesz-e.
El kell menni állami céghez fejlesztőnek (Bank, minisztérium stb.). Versenyszféra fizetés és nyugdíjas állás. Simán el lehet lenni egy adott stack-el, amit valaki megtanult valamikor 20 éve. Persze a tech cégek közti ugrabugrálás is egy mődszer, de arra egy lakáshitelt, családot alapozni nem nagyon lehet. És lehetőleg fullstack tudást érdemes megszerezni, mert elég ritka, hogy valahol csak frontend-et, vagy csak backend-et csinálnak külön-külön és nem értik egymás munkáját se.
Én úgy képzeltem el, hogy kezdem a C-vel és megyek fel C++ majd a sharp. Szerinted ez jó választás? Mindezt azért hogy az alapoktól kezdjem érteni, tanulni.
Szia, persze, csak azzal legyél majd tisztában, hogy milyen cégek/termékekhez keresnek ilyen programozókat és hogy az neked megfelel-e majd. Sok sikert!
Köszönöm ezt a kommentet, nagyon örülök neki. 63 is csak egy szám és ameddig érzi az ember magában az affinitást és a vágyat arra, hogy valami újat tanuljon addig mért ne kezdhetne bele bármibe is? Persze ilyenkor már esélyesebb, hogy valamivel nehezebben megy a tanulás, és az sem árt ha türelmesek vagyunk magunkkal, de szerintem én még 80 évesen is azon fogok ámulni hogy milyen remek dolgokat adott a technológia a világnak és meg akarom majd érteni hogyan működnek azok :) A Python egy jó kiindulási pont a machine learninghez, illetve még az R-t is használják itt az adatkészletek statisztikai elemzésére.
@@HelloGina nekem érthetetlen, ha valaki a korára való tekintettel nen követi az új és jó dolgokat, remélem 80 évesen is így gondolkozom majd, köszönöm a bíztatást, nagyon pozítiv az Ön hozzállása
Szia Gina! Nagyon inspirálóak / informatívak az eddigi videóid. Én, mint a kiégés felé haladó medior rendszergazda, most kaptam meg az utolsó löketet, ami ahhoz kellett, hogy elkezdjem képezni magam. 22 évesen még számtalan lehetőségem van váltani. Régen tanultam programozni, a logikát és a szemantikát még most is biztosan tudom, ami szerintem egy jó alap arra, hogy egyes nyelvekre/területekre specializálódjak, és különböző módszertanokat sajátítsak majd el. Várok minden további videót, és sok sikert :)!
Szia, köszönöm a kedves hozzászólást és örülök, ha sikerült valamennyire motiválnom téged. Sok sikert kívánok neked és remélem mihamarabb találsz majd egy kielégítő munkát :) Mivel neked ráadásul szakmai tapasztalatod is van, azt javaslom ne is foglalkozz majd a junior álláshírdetésekkel, mivel véleményem szerint így már nem számítasz annak.
Szia Gina! Segítséged szeretném kérni. Kicsit magamról: Főiskolán végezetem 10 évvel ezelőtt. Mellette egy informatikai cégnél voltam 8 évet, mint szerviztechnikus, és egyéb. Programozással nem foglalkoztam, viszont nagyon érdekel a dolog. Jelenleg építési projekteken dolgozom. Ami érdekelne egy munka mellett végezhető magyar nyelvű tanfolyam. Az irány még nem tiszta és ebben kérném a segítséged. Esetleg szakember véleményét, mindezt természetesen nem ingyen. Köszönöm megtisztelő válaszod Üdvözlettel:Péter
Kedves Péter, biztos vagy benne, hogy programozó akarsz lenni? Van az IT-ban több munkakör is amit be lehet tölteni, főleg ha van főiskolai végzettséged meg szerviztechnikusi tapasztalatod. Már tervben van egy videóm amiben ezekről is lesz szó, nem sokára kirakom. Nekem amúgy a leírtakról elsőre a rendszergazda vagy rendszerüzemeltető munkaköre jut eszembe, ahol tudnád kamatoztatni a hardware ismeretet. De elmehetnél például termékmenedzsernek is valami olyan céghez, amelyik hardware-t árul. Mindenesetre ha programozni akarsz megtanulni akkor szerintem valamelyik bootcamp a legjobb opció, konkrétat nem akarok ajánlani, kis netes keresgélés után meg itt a kommenteket elolvasva találsz infókat. Sok sikert!
Kedves Csaba, alapvetően nem igényel. Akkor kell ha külföldi munkaadónál akar valaki elhelyezkedni. De nem rossz ha van angol, főleg tanuláshoz, mert nagyon sokat segít
Ha 0 tapasztalattal, itthoni gyakorlás mellett (c++,java,mjavascript, ui/ux design, html,css, python) megtnaulok, simán van esélyem egy cégnél elhelyezkedni ?
Szia, igen, bár ezekből a C, Java vagy a Python tudása már önmagában is elég, hogy dolgozni tudj. Kicsit nehezebb otthon, magadtól megtanulni, próbálj meg minnél előbb létrehozni valamit saját erőből, amit be tudsz majd mutatni példának ha elkezdesz jelentkezni.
Szia! Játékprogramozó tervezek lenni (ez még nagyon kezdetleges ötlet). Milyen programozási nyelvet ajánlasz, esetleg tudnál ajánlani egy weboldalt, ahol a saját tempómban tudok haladni és nincsenek kötött órák. Ha ez számít, a 3D-s játékokon gondolkozok. Ja és nagyjából tudok angolul, meg tudom értetni magam. Előre is köszi!
Szia! 13 éves vagyok. Programozónak szeretnék majd tanulni / tanulok. 2 éve css + html, 5 hónapja python, és azon belül a tkinter-el foglalkozok. Nagyon meg akarom valósítani az álmaimat. Az lenne a kérdésem, hogy majd évek múlva, mikor arra a szintre jutok, hogy majd egy állásinterjúra megyek, ott ugye nem fognak tőlem matek képleteket és valószínűség számítást kérdezni? Utálom a matekot, és nem is megy. Ezért tanulok olyan nyelveket, amihez annyira nem is kell. És kb. mennyi nyelvet kell elsajátítanod, hogy állást kapjál? Előre is köszönöm a választ!
Szia, de jó olvasni, hogy már ilyen fiatalon ennyire tudod mit szeretnél. Nem fognak matek feladatokat adni, ez csak a suliban van. Kódtesztet szoktak az interjúzás során adni, kapsz egy megoldandó programozási feladatot és azt kell elkészíteni. Azt nézik majd, hogyan közelíted meg a problémát és milyen megoldást használtál, illetve ezt kell megindokolni. Amúgy minden cég más és máshogy is közelíti meg az állásinterjúkat, tehát ha valahol olyasmit várnak el, amit te nem szívesen csinálsz, akkor lehetőséged van nemet mondani és tovább keresni. Szerintem ne az motiváljon a választásodban, hogy mitől félsz, hanem az, hogy mi érdekel. A webfejlesztéssel szerintem jól jársz, ilyen szakemberekre növekvő az igény és viszonylag hamar elsajátítható. Aztán idővel úgyis ráérzel majd, melyik része érdekel igazán, vagy hogy mi mást tanulnál még. Sok sikert kívánok!
Szia! A matek tudás nem is igazán a programozáshoz kell. Ahhoz elég annyi, hogy a műveleteket ismerd, mert előbb utóbb, de általában gyakran olyan műveleteket kell megoldani a programban, amit számokkal illetve valamilyen adatokkal kell végezni. Tehát pl ha megkérnek majd egy bérszámfejtési program elkészítésére, akkor bizony az lesz az elsődleges szempont, hogy mindenki megkapja a rendes fizetését, amit a te programod kalkulál ki neki, és az ne legyen hibás. Remélem érthető a sarkított példa. A programozáshoz egyébként inkább nagyon jó probléma megoldó képesség, és logikus gondolkodás ami elengedhetetlen, hogy az adott feladatot a lehető legegyszerűbben, és frappánsabban le tudd programozni majd. Tehát a megrendelő csak az ő megoldandó problémáját mondja el neked, ő azért fizet majd, hogy azt te oldd meg. Ebből következik, hogy nem is a megtanult nyelvek számától leszel majd jó programozó... (Bodnár Márknak írt üzenetem utolsó felét te is elolvashatod nyugodtan.)
Szia, ez attól függ milyen iskolába jártál. A legtöbb tanfolyam nem ad semmilyen államilag elismert diplomát vagy papírt, csak egy igazolást arról, hogy elvégezted. Viszont ezek általában kézzel fogható tudást adnak amit gyakorlatban használni tudsz hamar. Az államilag akreditált képzőhelyeken kapsz elismert diplomát. De ahogy a videóban is elmondtam, nem a papíron fog múlni, hanem hogy meg tudod-e csinálni a munkát.
Kedves Gina, szeretném megkérdezni, hogy lehetnék e a mentoráltad? 3 hete kezdtem tanulni az alapokat. (html,css) már vannak mini projectjeim is, persze nem túl nagy volumenű dolgok. Igazán hálás lennék, ha segítenél. Előre is köszönöm a válaszod. Üdv: Gyuri
Kedves Gyuri, köszönöm a kérdésed, ha az időm engedné szívesen vállalnék mentorálást de sajnos rengeted a dolgom, még ide a csatornára se tudok olyan tempóban videókat feltölteni ahogy szerretnék. Azt javaslom olvasgass online fórumokat, facebook csoportokat programozóknak és talán ott sikerül megismerkedni olyanokkal, akiktől tanulhatsz. Nem sokára tervezek indítani egy Discord szervert, ahol remélem összejön egy jó társaság akik segítik egymást.
@@HelloGina Kedves Gina Koszonom a valaszod, es a tanacsokat. Ha mar lesz, ez a serveres csoport, orommel csatlakoznek. Addig is minden jot. Udvozlettel Gyuri
Szia Gina! Engem nagyon érdekelne, hogy ha webdesigner szeretnék lenni, akkor pontosan milyen szoftverek azok amiket Te mindenképpen ajánlasz hozzá? Illetve olvastam az egyik short videó alatti kommentben a php -ről, hogy már egyre elavultabb, de ugye még a wordpresshez fontos. A wordpress szerinted el fog tűnni idővel? Vagy kialakul majd helyette más "dobozos" megoldás, esetleg már van is? Köszi ha válaszolsz és nagyon tetszenek a videóid! Üdv, Erzsi
Kedves Erzsi, azt javasolnám, hogy először talán azt tanuld meg, hogyan lehet weboldalakat tervezni, ehhez gyakorlásnak használhatod például a Figma-t, ami ingyenes. Aztán ha lesz egy elképzelésed arról, hogy hogyan épül fel egy weboldal, akkor belevághatsz a HTML és a CSS megtanulásába, ezekkel tudod majd megcsinálni a kódot ahhoz, amit terveztél. Aztán ha érdekel még jobban a dolog, akkor JavaScriptet érdemes még tanulni. Ezek nem függenek semmilyen speciális programtól, de én pl. mostanában a Sublime Text nevű szerkesztőt használom ilyesminek az írásához. A Word Press egy tök jó alternatíva mert abban már szinte minden funkció benne van ami kell a legtöbb weboldalra és elég csak feltelepíteni valami tárhelyre. A designt magát el tudod egyszerűen készíteni egy Word Press sablon segítsével, amiben csak kattintgatni kell meg be kell állítani mi hol legyen. Szerintem amúgy még egy jó darabig nem fog a WP eltűnni, nagyon sok weboldal meg webshop fut ezen, sőt a jövőben szerintem egyre kevesebbé lesz szükség weboldalak készítéséhez a programozásra mert a no-code megoldások el fognak terjedni. Sok sikert a tanuláshoz :)
Kedves Gina, elkezdtem pár oktató videót nézni erről az adobe XD programról. De szeretnék meg ismerkedni a programozással is. Ha kezdetnek ilyen HTML és CSS programozásokat kezdek tanulni akkor jó fele megyek? Igazából én is ez a weblapszerkesztő, fronten programozás felé akarnék tanulni.
Szia, igen ha webfejlesztést meg front-end programozást akarsz tanulni, akkor HTML, CS, JavaScript lesz amivel legtöbbet foglalkozol majd, szóval az egy jó irány tanulni. Az XD-t inkább designerek használják. Sok sikert :)
Szia Gina! Szerinted egyetem nélkül, kezdőként melyik területen a legkönnyebb elhelyezkedni? Melyik terület a legnyitottabb a kezdők foglalkoztatását tekintve? Néhány helyen azt olvastam, hogy a front-enddel célszerű kezdeni. Te mit gondolsz erről? Köszönöm, ha válaszolsz!
Szia, igen, frontendesként vagy designerként biztosan több helyen is esélyed van még akkor is ha kezdő vagy. De végzettségtől függően (mármint ha meg van az amit kérnek) is biztosan jók az esélyek kezdőként. Sok szerencsét :)
Szia, ez a IT Security vagy Cybersecurity témaköre lesz, magyarul IT biztonság, információbiztonság vagy kibervédelem. Az ilyen szakemberek foglalkoznak többek között adatvédelemmel, illete ott van még példuál a kirtográfia területe is, ami meg elsősorban az adatok titkosítására koncentrál. Ha beírod ezeket a keresőszavakat a Google-be akkor találsz pár iskolát magyar nyelven. Ha beszélsz angolul akkor ez egy nagyon jó kiindulási pont, ingyenes képzések és állást is ajánlanak a legjobb tanulóknak: www.cybrary.it/
Ezért a videóért gratula és egyben hatalmas köszönet is 🙏🙏🙏 ! Nagyon nagy ötletet adttál !!! Köszi , köszi , köszi puszi , pacsi , ölelés 😉 ORIÁS KIRÁLY CSAJ VAGY 👍😉💯 🙏👏✌️❤️ a Legjobbakat neked !!!
Én 12 Évesen álltam neki Programozni, akkor még csak azt tanultam hogy hogyan is kell egy .bat File-t beprogramozni, aztán olyan 14 Évesen kezdtem el a Python-t ami számomra egy elégé bonyolult Programnyelv volt, azt kell mondanom hogy tényleg azt hittem hogy nehéz lesz majd és nem is fog menni de aztán idővel el kezdtem érteni hogy mi hogyan is működik. Most leszek csak 15 Éves de már Tudok Discord Botokat, Nagyon Szimpla Játékokat Például Space Invaders vagy akár egy AI-t csinálni. Elégedett vagyok azzal amit Tanultam, viszont ugyan akkor azt is mondtad hogy nem kell hozzá Angol nyelv tudás(alapból a programozáshoz) amivel nem teljesen értek egyet(persze lehet hogy én tévedek :/) de szerintem igen is kellene tudni egy mondjuk úgy "Világnyelvet" mielőtt valaki neki vág a programozásnak, ettől el tekintve nagyon jó lett a videó :)
Szia, gratulálok, nagyon ügyes vagy és csak így tovább. Szerintem se árt ha beszél az ember angolul, nem csak a programozás miatt hanem úgy általában is :)
Szia Gina, köszi szépen a videót. Említetted, hogy adatbányászattal foglalkozó programozást ajánlasz volt matekosoknak, számviteleseknek. Milyen képzést ajánlanál nekik? Melyik az a programnyelv, amit keresnek? Érdekes, hogy ezt mondtad, az eddigi tapasztalataim alapján valami hasonlóra jutottam, hogy adatokkal kellene dolgoznom, mert engem az érdekel igazán. SQL-t ajánlották eddig. Az önmagában elegendő lehet? Vagy mivel érdemes kiegészíteni? Köszi szépen.
Szia! 13-év vagyok, 10-éves koromban volt az a határ, hogy elkezdett érdekelni a programozás. Elősször nem foglalkoztam vele, csak kíváncsi voltam a dolog iránt. Majd 1 év múlva elkeztem tanulni java nyelvet és pluginokat írtam. Amikor már egyre több dolgot kezdtem megérteni sajnos fordulatot vett az életem, a szüleim veszekedtek stb.. háttérbe került az egész. 12-évesen viszont minden megint jóra fordult és ismét csinálhattam, amit szeretek. Dr sajnos nagyon sok minden kiesett a fejemből. Elkezdtem javascriptet jatulni a java helyett, persze az alapokat. Majd 13 éves koromban (mostani életkorom) érdeklődtem a html (+css) iránt is. Most is ezt a nyelvet tanulom viszont még nem olyan szinten, hogy egy teljesen reszponzív oldalt megtudjak írni. Viszont jún. 2 án betöltöm a 14 életévem és lehet bankkártyám. Addigra remélem, hogy menni fog egy jó referencia megírása. Amit majd pedig Fiverr en pénzzé tudok tenni. Persze én se tartanék itt, megundtam volna az egészet, ha nem ismerkedtem volna meg vagy 10-20 emberrel akik ugyanaz iránt érdeklődnek és segítik egymást. Köszönöm, hogy kitetted ezt a videót, és hogy elmondtad a véleményed.
Szia, kifejezetten szívesen olvasom a visszajelzésed és hadd gratuláljak, nagyon okos ember lehetsz ha ennyi idősen ilyen aspirációid vannak és ráadásul magadtól tanulod! Sok sikert kívánok a terveidhez. A reszponzív oldalak készítéséhez keress majd rá a "media query" használatára, ezzel tudod megadni, hogy milyen szélességnél kezdjen el reszponzív lenni. A Fiver kapcsán majd lehet, hogy készítek a jövőben videót, van pár dolog amire érdemes figyelni. A legjobb referenciád meg az az oldal lenne, amit magadnak készítesz először, amolyan bemutatkozásnak. Esetleg kezzd el használni a WordPresst, ahhoz van sok magyar tutorial, és ott meg tudod nézni a templatek kódját, illetve, hogy mások hogyan rakták azokat össze. A tutorial.hu weboldalon is talász majd érdekes olvasnivalókat. Drukkolok a terveidhez és ha néha bonyolult is az élet, a tudás amit megszerzel az veled marad, maximum felfrissíted időnként.
szuperül összefoglaltad! Köszi! Épp karrierváltáson gondolkodom és a programozás vonzó számomra, csak még az irányt nem döntöttem el! A folyamatos tanulás lehetősége számomra inkább pozitívum!
Szia, megmondom őszintén, hogy ebben nem igazán tudok tanácsot adni, már ha magyarra gondolsz. Lett itthon az elmúlt években több iskola is, akik programozói képzéseket ajánlanak, de én nem végeztem el egyiket sem. Mikor nézegetem a tananyagaikat, az a benyomásom, hogy egészen kezdő tudást nyújtanak, cserébe viszont alá akarnak iratni valamilyen szerződést ami nem tudom, hogy megéri-e. Esetleg ha valaki, aki elvégzett itthon egy ilyen sulit és hagyna egy hozzászólást a tapasztalatairól, annak biztosan többen is örülnének. Én a Coursera weboldalon végeztem el pár tanfolyamot, de ez angol nyelven volt, őket bárkinek ajánlom szívesen, az ár/érték arány kitűnő.
Szia,csináltam egy informatikai rendszerüzemeltető szakmát,de sajnos nem nagyon tudok benne elhelyezkedni,viszont a programozás már régóta érdekel(ezért is kezdtem ezt a szakmát,megvannak az alapok),viszont nem tudom mibe érdemes vágni.Most a python-t kóstolgatom .39 vagyok...remélem valami alakul ebbe az irányba.Csak merre érdemes elindulni kezdőként?
Szia, gondolom vidéki vagy és azért nem találsz munkát? Mert amúgy rendszerüzemeltetőként Pesten szerintem azért sikerülne. De van mostanában sok remote állás is kiírva illetve azzal is növeled az esélyedi ha megtnaulsz angolul. Javaslom, hogy nézegess a Linkedinen kiírásokat, meg a különböző állásportálokon. Mindenesetre jó alapod van programozáshoz, de én nem vagyok róla meggyőződve hogy a Python a legjobb választás az elején, lehet inkább a webfejlesztéssel lenne érdemesebb foglalkozni mert arra nagyobb a kereslet és ha értesz az üzemeltetéshez is akkor idővel saját céget is tudnál csinálni. Sok sikert kívánok.
Szia! Én most találtam rá a videódra, mert mostanában gondolkodtam el arról, hogy ez a munka érdekelne, viszont teljesen a 0-ról indulnék, persze nyilván szimpla felhasználói szinten tudom használni de csak ennyi és nem a matek volt az erősségem anno és így lehet nevetséges is vagyok nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgokat, és arra lennék kiváncsi hogy innen indulva ahol én vagyok így is neki lehet e ugrani a tanulásnak? Kis esély van, hogy válaszolsz mert ahogy látom ez 1 éves videó de ha esetleg mégis elolvasod amit írtam, akkor köszönöm előre is a válaszod, és a videó abszolút kedv csináló volt! Köszönöm! 😁
Szia Detti, köszi a kérdésed, sokan írtak hasonlót és neked is azt tudom tanácsolni, hogy bátran vágj bele. Nagyon sok féle terület van, amiben képezheted magad és nem kell mindegyikhez matek zseninek lenni. A csajok jobban szokták élvezni a webes dolgokat, mint webdesign, UX design vagy a webfejlesztés. Ehhez HTML, CSS meg JavaScript tudás kell, amit el tudsz sajátítani videókból is, de sok bootcamp meg online tanfolyam is tanítja ezt. Ha beszélsz angolul akkor javaslom neked is a coursera.org-ot, ott nagyon jó tanfolyamok vannak. Sok sikert :)
Jó a csatorna, további sok sikert. :) Bootcamp-ből indultál vagy mindent autodidakta tanultál netről? Még nem döntöttem el hogy elég e a linkedin learn kurzusai vagy menjek bootcamp-be, ár/érték kapcsán vagyok főleg bizonytalan.
Szia, a videó második felében pont arról beszélek, hogy én hogyan kezdtem el a szakmát :) régen nem voltak bootcampek, meg ilyen ingyenes netes tanfolyamok se, a webdesignt meg nem is lehetett tanulni sehol se még. Én elmentem gyakornoknak egy szoftverfejlesztő céghezegy évre és úgy tanultam meg. Nos, mindegyiknek van előnye, bár én nem hiszek a bootcampekben, leginkább a szerződés miatt amit adnak. Biztos megtanítanak rendesen, de cserébe nem vállalhatsz majd munkát sehol máshol csak ahol ők elhelyeznek és ezért még elvárják, hogy fizess nekik egy raheldi pénzt. Tele a UA-cam ingyenes oktató anyagokkal :) ha megy az angol akkor javaslom a Coursera-t. Sok sikert :)
@@HelloGina Köszi. Valóban mondtad a végefelé, nem volt teljesen egyértelmű első hallgatás után. Eddig azt hittem hogy itthon az első munkahelyhez mindenképp kell egy bootcamp , és hogy a HR-nél szarakodnak a selftaught fejlesztőkkel, de szerencsére te is meg 2 másik tapasztalat - akikkel a napokban sikerült beszélnem - megmutatta számomra hogy ez nem igaz. Legnagyobb értékét abban láttam a bootcampeknek hogy beteszi az ember általuk a lábát az első munkahelyre, jó látni hogy nem létszükséglet őket hízlalni az induláshoz.. :)
Szia Gina! Nagyon tetszett a videód, összeszedett és motiváló volt. ;) Említetted a könyveket, tudnál estelg javasolni párat? Esetleg személy szerint neked mely könyvek voltak nagyon meghatározóak és hasznosak? Előre is köszönöm. :)
Kedves Márk, igazából attól függ mi érdekel egész pontosan, mindenre van már sok féle könyv meg oktató anyag. Ha még kezdő vagy, akkor egy egész gazdaságos megoldás a "for Dummies" sorozat magyar változata, ezek tök ölcsó könyvek és nagyon érthetően van bennük leírva az adott téma alapjaiban bookline.hu/series/series.action?id=11114&page=1 Itt is találni jó pár témába vágó könyvet: www.libri.hu/talalati_lista/?text=programoz Ez a webfejlesztéssel foglalkozik: bookline.hu/product/home.action?_v=Richard_Blum_PHP_MySQL_JavaScript_7_&type=22&id=318847 Ha komolyabb könyvek érdekelnek, akkor javaslom Tim O'Reilly munkásságát, neki rengeteg könyve kapható és egy elismert szakember. Illetve azt javaslom keress rá UA-cam-on is a témára ami érdekel, biztosan találni pár jó kis csatornát :) Illetve javaslom még a tutorial.hu nevű weboldalt is.
Üdv! Szerintem még mielőtt nagyon bevásárolnál könyvekből, adnék néhány információt én is... Mikor én belekóstoltam a programozásba akkor még az internetet sem ismertük igazán. Személy szerint sikerült kölcsönkérnem egy turbo pascal könyvet (akkoriban még az volt a sláger), és abból "dolgoztam". Mostanában már nem biztos, hogy érdemes könyvvel kezdeni, hiszen az interneten fellelhető komplett dokumentáció, és akár könyvek is adott nyelvhez. Érdemes google barátodat megkérdezni. Ha csak hobbi, vagy csak amolyan fellángolás, azaz bele kóstolnál, azt így ingyen is megúszhatod. Először is azt kellene eldönteni, mit is akarsz programozni. Weboldalt, Pc-t vagy telefont stb, és a szerint kell programozási nyelvet választanod. Pl weboldalhoz HTML és XHTML az első lépcső, CSS a második, és PHP a harmadik. PC -hez valamilyen C nyelv, legyen az C++ vagy C# jó indulási alap. Telefonhoz pedig a JAVA. Személy szerint tanácsolnám még azt, hogy mindig törekedj a natív programok írására, ezzel érheted el a legnagyobb sebességet, és kompatibilitást az adott eszközön. Ha pedig már úgy érzed, hogy megy a dolog, akkor rá érsz könyveket vásárolni, vagy rájössz, hogy nem is feltétlenül szükséges, mert lehet az interneten megtalálod az adott problémádra a dokumentációt... Ui.: Ha érdekel, akkor egy C++ könyvet éppen tudok küldeni e-mailben. A címemet nem írnám ki a keresőrobotoknak, de ha bármelyík videóm utolsó 15mp -ét megnézed, ott megtalálod...
Szia, PC-t alapvetően, nem sok programozót ismerek, aki Mac-en dolgozik, és azok is általában felrakják a Windowst is rá... ezt inkább grafikusok használják. Egyrészt az Apple termékek iszonyatosan felül vannak árazva a teljesítményükhöz képest, ugyan azért a pénzért sokkal jobb PC konfigokat kapsz, másrészt nagyon sokba kerül a javíttatásuk meg az alkatrész beléjük, szóval én lehúzásnak tartom az egészet. A UI is más. Alapvetően az a fontos kérdés itt, hogy melyik operációs rendszerre lesz majd szükséged a munkádhoz, ha Apple termékekre akarsz majd programot készíteni akkor értelemszerűen ismerni kéne az OSX-et, amúgy meg minden máshoz Windows illetve Linux fog kelleni. Szerintem kezdésként jobb befektetés egy PC és majd idővel esetleg vehetsz egy Mac-et is, amikor már tisztában vagy vele, hogy mire használod és mit kapsz a pénzedért.
@@HelloGina Azért normális országokban szolgáltatás is jár az Apple termékei mellé. Pl. gyárilag hibás volt a MacBook kijelzőm és 3 év után, a garancia lejárta után mentem be megjavíttatni, akkor délután 4-kor leadtam és másnap reggel 10-kor jött az SMS hogy mehetek is érte és teljesen ingyenes volt a javítás. Amikor a Dell laptopom a garancia lejárta utáni napon elromlott - törlődött a kijelzőben lévő EEPROM - ami szériahiba volt azoknál a Dell laptopoknál, akkor felajánlották hogy sok-sok pénzért kijelzőt cserélnek nekem. Elég lett volna a szerviznek az EEPROM-ot újraírni, de ők azzal nem foglalkoztak.
Nem lesz tul telitett a munkaeropiac programozokkal, tesztelokkel stb? Felek hogy elkezdnem a nullarol es mire ertenek hozza 2-3 ev mulva, addigra sehol nem kell majd a tudasom mert mindenki ehhez fog erteni, foleg a fiatalok.
Szia, nem hiszem, hogy ehhez mindenki érteni fog és még ha igen is, akkor sem jelenti, hogy mindenki csinálni akarja. Illetve, ezen a területen nem csak másoknak dolgozhatsz, hanem magadnak is.
Aztak. gyanús volt, hogy nincs insta filter, de ilyen minőségi magyarázó videóra azért nem számítottam. Pont ezt nem tudom elmagyarázni épp egy álmodozó ismerősnek.. és magyarul.. nagyon király!
Szia! Nagyon inspiráló a videó, az ember kedvet kap akkor is ha nem ért a számítógéphez 😊 szerencsére van érzékem hozzá így 37 évesen arra gondoltam hogy pályát váltanék, idáig irodai munkát végeztem így az ülőmunka nem gond 😅 szeretném megkérdezni hogy mennyire lehetséges papír nélkül elhelyezkedni ebbe a szakmába? Mit csináljak ha nincs több száz ezer forintom tanfolyamra és még angolul sem beszélek, mit tudsz tanácsolni hol kezdjem ilyen helyzetbe? Előre is köszönöm a válaszodat
Szia! Nagyon inspiráló a videód, köszi, hogy elkészítetted! Nekem lenne egy kérdésem. Lassan 15 éves vagyok, és vár a középsuli. Már régóta érdekel a dolog, valamint tanultam egy kicsit Python nyelvet is. A kérdésem nem más lenne, minthogy középiskolai szakok közül szerinted helyes döntés elektrotechnikát választani, ha programozó, szoftverfejlesztő, akár játékfejlesztő szeretnék lenni?
Kedves Brigi, véleményem szerint nem elektrotechnikát kéne választanod hanem informatika szakirányt ha tudsz. Mondjuk valószínűleg azon a szakon is fogtok jó sok számítástechnikát tanulni, de a hangsúly nem a szoftverfejlesztésen lesz majd hanem inkább a hardver programozáson. Ez inkább villamosmérnöknek készít fel és nem informatikusnak. Sok sikert a tanulmányaidban :)
Ne tarts tőle, valóban bonyolult egy bizonyos szinten már, de ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes bele vágni. Vannak egész egyszerrűen megtanulható dolgok is amik örömet okoznak és segítenek elindulni valamilyen irányba. :)
Szia Gina, én nem hittem, hogy van érzékem a számítás technikához és a programozáshoz ,míg el nem végeztem egy online tesztet, arról hogy milyen szakmák valók nekem. A teszt eredményeiben kihozta az összes hobbymat, ami nagyon meglepődtem, mert egy kérdés sem volt arról, mit szeretek vagy milyen hobbyaim vannak. Most 34 éves vagyok, nem szeretem a tanult szakmámat, ami egy nagyon jó egyetemi végzettség. Szeretnék mást dolgozni, egy új szakmát tanulni, de csak azok közül, amik a teszben kijöttek, mert nagyon jó teszt és nagyon megbízható lett az eredménye is. Az IT system management jött ki és más it irányok, ezért gondoltam meg kellene néznem szeretném e ezt a tevékenységet. Nagyon tetszik a videód, szívesen megtanulnék programozni is, ingyen tanfolyamot vagy jó könyvet tudnál ajánlani?
Szia Eszter, tök jó olvasni, hogy felismerted magadban az igényt a váltásra és hogy igyekszel kitalálni merre tovább. Pont a hozzád hasonló embereknek próbáltam segítséget nyújtani ezzel a videóval. Ha már van egy egyetemi végzettséged akkor az már eleve egy jó belépő sok céghez, függetlenül attól, hogy milyen szakirány. Ez demonstrálja képességed, hogy végig vigyél hosszab "projekteket" is. Ebből kifolyólag, illetve az alapján amit írtál azt gondolnám, hogy talán illene hozzád a poduct owner feladatkör is, vagy product management, ők gyakorlatilag a fejlesztőket koordinálják és nem programoznak hanem menedzselik a feladatokat. De talán még a UX design is érdekes lehet, sőt esetleg egy Scrum Master szerepkör is :) persze ha programozni akarsz, akkor én mindig azt javaslom, hogy kezdésnek tanulj webfejlesztést, az viszonylag egyszerűen elsajátítható és ad egy alap elképzelést arról, hogy mi hogy működik. Vagy, ha valami komolyabb dolgot akarsz, akkor állítólag a Python a 2021-es top programozási nyelv. Tanfolyamok kapcsán raktam pár linket ide a videó leírásába, ezek angolul vannak, sajnos a magyar kínálattal annyira nem vagyok tisztában de ha nézegetsz itt a kommentek közt volt pár jó tipp. Sok sikert neked!
@@HelloGina Nagyon szépen köszönöm Gina!🙏 Meg fogom nézni az összes ajánlást és utána járok melyik miről szól. Az angol nyelv nekem nem probléma, mert angol nyelven már kiolvastam pár könyvet. Igaz nem számítástechnika, hanem önfejlesztés témában. Így tanultam meg jobban angolul,mert az iskolában csak nagyon Alap szinten tanultam az angolt, németből tanultam magasabb óraszámban és abból is érettségiztem. A tudásom persze nem tökéletes. Azért nem ijedek meg szerencsére. Bár így azért nehezebb ,mint anyanyelven. De legalább fejlődnék általa. Nagyon szépen köszönöm még egyszer a választ 🙏 és a segítséget, nagyon jó a csatornád, örülök, hogy Rád találtam, így tovább! 😊🙏❤
Én 12 éves vagyok informatikus akkarok lenni és programozó már raktam össze egy gépet és egyre több ilyen videót nézzek, és úgy érzem egyre többet fejlödők. Nagyon sok dolgott kell még tanulnom de meg kell tanulni.
Szia, tök jó hallani, hogy már ilyen fiatalon tudod mit szeretnél csinálni és aktívan foglalkozol vele. Valóban sok minden van, amit tanulhatsz majd, de ez ne rémisszen meg, olyan ember nincs a földön, aki mindenhez ért és nem is kell mindent megtanulni egyszerre, hanem ahogyan fejlődsz majd egyre bővülni fog a tudásod. Sok sikert kívánok :)
Szia Gina! Nagyon motiváló a videód. Teljesen más területen dolgozok. De eljött az idő a váltásra. Esetleg tudsz ajánlani tanfolyamot vagy könyvet? Köszönet!😀
Szia, először azt kéne kitalálnod, hogy pontosan mit is szeretnél tanulni és akkor az alapján tudsz elkezdeni keresni anyagokat. Itt a videó leírásában van pár link illetve javaslom néz körül a Google tanfolyamai között grow.google/intl/hu/google-certificates
Szia, elsősorban azért, mert a 3d-s környezetben elhelyezett dolgokat/figurákat/jeleneteket meg kell pl. világítani, tehát érteni kell, hogy hova kell rakni a fényforrást, az merre és hogyan világít, vagy ha megmozgatsz valamit, akkor az a fizika szabályainak megfelelően viselkedjen (pl. gravitáció miatt leesik), tehát pl. sok AAA kategóriájú videójáték pont azért annyira sikeres, mert elképesztően élethű benne minden. A legkisebb porszem vagy viráglevél levegőben szállásától kezdve a lovak, autók mozgatásán át a karakterek szájának rezdüléséig minden a helyén van és tükrözni a valós életet.
Köszönöm a videót. Szeretem az ilyen értelmes, okos dolgokat. Mint teljesen kezdő, hol tudnék feltenni pár kérdést? Privát üzenet, email.. Saját magamnak szeretnék egy programot készíteni.
Szia! 45 éves vagyok. Én igazából könyvvitelből és programozásból érettségiztem (Basic, Turbo Pascal, dBase). Az objektumorientált programozás azonban kimaradt az életemből. Eddig is az informatika körül éltem az életem. Érdekel a webfejlesztés, és az adatbányászat is, mert közben gazdasági informatikus is lettem. Tanultam például numerikus módszereket a főiskolán. Csináltam már magamnak egy kis statikus weboldalt is. A folyamatszervezés, és a folyamatmodellezés, amiben igazán jó vagyok! :))) Szerinted melyikre lenne célszerűbb ráfeküdni?
Kedves Ágnes, wow neked mindenképpen az IT-ban a helyed ilyen hátérrel. Az fogalmazódott meg bennem miközben olvastam a hozzászólást, hogy itt két irányba mehet el ez az egész: vagy maradsz a webes vonalon (mint pl. UX Designer, service designer, webdesigner, webfejlesztő), vagy ha komolyabb dolgok érdekelnek és mivel van affinitásod az üzleti oldalhoz is talán, akkor akár egész jó Product Owner vagy Product Manager lehetnél egy olyan cégnél, ahol komplex IT rendszerek vannak (pl. autóipar). Ezekről a szerepkörökről majd tervezek egy videót csinálni, de addig is itt találsz róla infót: hu.wikipedia.org/wiki/Scrum Programozni maximum akkor ülnék be a helyedben ha inkább nem akarsz túl sok emberrel napi szinten kapcsolatban lenni, szerintem ilyen hátérrel érdemes inkább a product/business irányban nézelődni az IT-n belül. Sok sikert :)
Én 23 éve egy angol tanfolyamon hallottam arról, hogy lehet weblapokat készíteni Microsoft Word programmal. Főiskolára akartam menni, hogy informatikus legyek és weblapokkal foglalkozzak, de megláttam, hogy milyen felvételi feladatok vannak letettem a szándékomról. Azóta ez az álmom, bár csak most áprilisban karantén idején fizettem be egy bootchamp tanfolyamára ahol webprogramozást oktatnak. Azóta ezt a témát gyűröm kedvencem a CSS, de nem vagyok valami nagy ász benne.
Kedves Csaba, javaslom ismerkedj meg a WordPressel is, azzal viszonylag hamar el tudsz készíteni egy weboldalt és van hozzá bőven magyar útmutató. Sok sikert amúgy a tanulmányaidhoz, majd idővel úgyis belejössz, a HTML meg a CSS kezdőként kicsit bonyolultnak tűnhet, de idővel majd rájössz hogyan működik. Ehhez is van sok segédanyag a neten, használd őket bátran.
@@HelloGina java ismerete nélkül is lehet csak külön a wordpressel lapokat csinálni? Kicsit elvesztem....minden kezdőknek szánt alapokat bemutató videóban olyan dolgokat mutatnak amit nem értek..persze le tudom írni meg látom hogy a változókkal mit lehet csinálni..na de ezeket mire tdom használni hogy lesz ezekből valami? ezek a videók ahoyg haladnak valami blokk vagy modul alakul ki ezekből az érthetetlen részletekből? remélm érted amit szeretnék kérdezni:D Érdekelnek a gépek stb megfelelne a munkakörnyezet is stb stb tehát nekem találták ki az IT-t ..viszont 36 évesen valahogy nem értem ...kérlek segíts hogy hol kezdjem ! Kell pl a java ,python ,kotlyn,stb előtt valami ami nekem kimaradt és emiatt nem megy?pl valami középsulis alap informatika stbstb?
@@danielszabo5102 Szia, igen, igazából a Word Pressnek pont az a lényege, hogy a laikusok is használni tudják. Gyanítom, hogy valami WP programozási anyagot találtál ami már előrehaladottabb, de ez ennél sokkal egyszerűbb. Kell egy tárhely, ahol hosztolni tudod a weboldalad, oda telepítened kell a WP-t amit innét le tudsz tölteni: hu.wordpress.org/download/ és ha kész a telepítés már meg is van az oldalad alapja. Ahhoz tudsz hozzá adni sablonokat, amik a kinézetet változtatják, illetve az admin felületen keresztül te is testre tudod szabni, beírni a szövegeket stb. Igazából ezért van ez laikusoknak, mert az admin felületen keresztül mindent menedzselni tudsz. Vannak úgy nevezett pluginok, amiket szintén telepíteni lehet az admin felületen keresztül, és ezek különböző funkciókat adnak az oldalhoz (pl. naptár, portfolió, képnézegető, webshop rendelés), igazából több ezer ilyen van, amikből szinte bármilyen alap igényeket kielégítő weboldal elkészíthető. A programozási része akkor jön a képbe, ha valaki valami komolyabb, egyedi megoldást próbál csinálni. Olyankor szoktak saját pluginokat készíteni vagy testreszabni, ehhez már érteni kell pl. a PHP-hez. Talán ez a videó segít: ua-cam.com/video/iRz0gaLjOkU/v-deo.html
@@HelloGina köszi Gina! Szuper vagy! Figyi tárhelyet honnan tudok? Az fizetős vagy van ingyenes is? Melyik a jobb? Itt majd kell valami domain név? Ezt még fejtsd ki ha van időd :) előre is köszi a segítséget! :) programozást szeretnék tanulni de nem csak azt...most viszont pont kapóra jön a wordpress mert a kertész vallalkozasomnak szeretnék egy weboldalt csinalni mert csak a facebookon vagyunk fennt ..:)
Szia Gina, nagyon inspiráló a videód. 2-3 éve játszok ezzel a gondolattal, hogy megpróbálom... Viszont nem tudom hol kezdjem, és kicsit elveszettnek is érzem magam. Most az összes videódat elkezdem megnézni, mert nagyon motiválsz. Köszönjük!😊 Egyébként most hol dolgozol? Személyes oktatáson nem gondolkozol? Nyílván a tudás a lényeg nem a papír! Engem érdekelne, főleg, hogy így kevésbé lennék elveszve és lehet örök életre hálás lennék, ha pedig nem tetszik akkor legalább pontot teszek a végére, hogy mégsem az én világom. Várom a válaszod. Erika😊
Szia Erika, örülök, hogy motíválónak találod a videókat. Sajnos most nem fér bele az időmbe hogy másokat tanítsak ezeknek a videóknak a készítésén túl. Arra kéne rájönnöd talán, melyik része is lehet érdekes neked ezekből. A lányok általában a design felé húznak, mert az kreatív és szép dolgokat tervezhet az ember. De vannak akiket meg a programozás vonz, ami szintén tök jó ha népszerűbb lesz a hölgyek körében. Én azt javaslom, próbálj meg összerakni egy weboldalt csak úgy magadnak WordPressel. Erről rengeteg magyar tutorial van a neten és a folyamat közben meg tudod figyelni magad mennyire élvezed. Nem kell tökéletesnek lennie, sokkal inkább arra figyelnék hogy mennyire élvezem a dolgot. Mert az már sokat elárul arról, hogy neked való-e az egész. :)
Szia! Szuper videó, épp a napokban kezdtem bele egy IT képzésbe és ez baromi jó megerősítés volt. Köszi 😊 Említettél könyveket is ebben a témában. Szívesen olvasok és rá is kerestem, de rengeteg ajánlat van és nem igazán tudom mivel is kezdem, melyik az értelmesebb. Tudnál esetleg pár tippet adni, ami a programozás és az IT legalapjabbat foglalja össze? Előre is köszönöm 🙏
Szia, örülök, hogy tetszett a videó és sok sikert kívánok a képzéshez. Ha kezdőknek szóló könyveket keresel akkor akár középiskolai tankönyvekkel vagy informatikai érettségire felkészítő könyvekkel is kezheted. Webfejlesztésről ez egy jó könyv panem.hu/tantusz-konyvek/informatika/php-mysql-javascript-html5 illetve a "Tantusz könyvek" gyűjtőszó alatt találsz még sok informatikai témájút.
Gina kedves, ha már így beleugattam a hozzászólóid kérdéseibe, nem tudom megállni, hogy hozzád ne intézzek egy kérdést. Mondd csak, nem keleti részén laksz te az országnak véletlen? Mert ahogy így megnéztem pár videódat, nem tudtam nem észre venni, milyen elragadóan bájos vagy, szívesen megismernélek élőben is. Volna kedved sétálni egyet valamikor együtt? :-D
Szia Gina! Köszönöm ezt a videót! Én 40 + gondolkodom IT témában, most gyűjtöm a pontos infokat, hiszen, mint ahogy te is mondtad nagyon szerteágazó terület. Egyre inkább a front-end, "weblap-témák" tűnnek kezdésnek nekem valónak.
Várom a kérdéseiteket, hozzászólásaitokat :)
Helló az android programózást azt lehet Bács-Kiskun megyében tanulni ha igen akkor hol?
Szia, ehhez ki sem kell mozdulnod otthonról, mert online is rengeteg tanfolyam van ahol ezt meg tudod tanulni. Ha megy az angol akkor itt van ez a két hónapos ingyenes tanfolyam pl: www.udacity.com/course/developing-android-apps-with-kotlin--ud9012
Ha magyart keresel akkor írd be a Google-be hogy "android programozó tanfolyam online" és ki ad pár találatot, pl. ezt: webler.hu/android-programozo-tanfolyam
Tapasztalatom nincs vele, hogy pont ez mennyire jó, azt neked kell mérlegelned, mindenesetre az, hogy ezt megtanuld nincs helyhez kötve. Sok sikert!
@@HelloGina ja csak azért kérdeztem mert 8-dik os leszek és ilyen félév környékén fognak adni egy lapot hogy mi szeretnék lenni és hová szeretnék menni amit még nem tudom hogy hol tanítják a android programózást. Vagy azt úgy kell majd hogy először meg kell csinálni a síma programózás tanfolyamot és úgy lehet csak tovább menni erre az androidos ra? Meg hát angolul nem tudok csak németül de németben nem tudok folyékonyan.
@@HelloGina Még egy kérdésem lenne. Ki lehet tanúlni mindegyiket?
@@pinterarmin4775 Ha csak az android programozás érdekel akkor úgy is el tudod kezdeni, hogy rákeresel youtubeon arra, hogy "android programozás". Itt találni pár magyar videót: ua-cam.com/users/results?search_query=android+programoz%C3%A1s
Ezt meg tudod tanulni önerőből is, nem kell emiatt speciális iskolát választani. De amúgy igen, alapvetően ugye ez is a programozás egy ága, tehát ha érdekel a programozás, mint szakma, akkor érdemes talán olyan irányban tovább tanulnod mint a szoftverfejlesztő, erre úgy tudom vannak már középiskolák is. Vagy legalább is valamilyen technikai/műszaki középiskolát választani, ahol van a tananyagban programozás. Sajnos nem vagyok tisztában vele, hogy ott a környékeden mik a lehetőségek iskola választás szempontjából, ebben talán az osztályfőnököd esetleg a szüleid jobban tudnának segíteni. Mond el nekik, hogy érdekel a számítástechnika meg a programozás és segítsenek neked sulit választani. És igen, ki lehet tanulni mindegyiket :)
De imádlak. 42 vagyok és most vágtam bele. Köszi!
szia! azóta hogy haladsz? :)
Szia, fejlemény?
Nagyon szuperul elmagyaraztad es beavattal a programozasba.koszi
Először én is túlzásnak éreztem a felvezetőt hogy bárkiből bármikor milliós fizetés stb szerintem ezek a cikkek se jók mert olyanok állnak neki akiknek nem kéne és csak a magas fizetés miatt érdekli őket, de utána mindjárt el lettt mondva hogy itt bizony tanulni kell, így tehát korrekt.
en pont 14 vagyok es nem találtam egy olyan videot sem ahol el mondták volna normálisan, hogy mit is lehet választani ha programozó akarsz lenni, de ez most nagyon sokat segített
Örülök neki :)
köszi a videót nagyon hasznos
Köszönöm ezt az ismertetőt.
Köszönöm ezt a videót :)
Fullstack fejlesztő képzést ajánlod? Érdemes elvégezni?
Szia.Én a memória kártyát szeretném aktiválni úgy hogy ne töröljön le semmit se.
Szia, leírtam a választ a legutóbbi shortod alá ;)
sziasztok ki tud nekem is segíteni egy új webb oldal kérem köszönöm .
Szia, mit szeretnél pontosan tudni?
@@HelloGina szia egy szájat hirdetést szeretnek
Programozni bárki meg tud tanulni, a logikus gondolkozással van a gond a legtöbb "pár hónap alatt tanult programozónál".
Mikor azt kapom egy projekt managertől, hogy egy fejlesztőnek nem kelt tudnia T-SQL queryt írnia, és hát az optimalizálatlan kód elérte végső határát 😅😂
Én valószínűleg az életkorom miatt nem voltam ideális jelölt egy bootcampen, hiába 125-129 az IQ-m (Mensa - csak logikai készség), amit pl. egy hibakeresésnél nem is félek használni. Hobby webfejlesztőként többnyire kiválóan megtippelem hol a baj... 😆
Az egyetemen meg az első félévben elvéreznék a matematika nevezetű tantárgyon - amit a már anno is "kiváló" általános iskolai tanáraimnak köszönhetek...az alapok később nem pótolhatók.
"pár hónap alatt programozó milliós fizetéssel" - Ez azért enyhén túlzás ~ Egy programozó
Szuper videó, már régebben is nagyon érdekelt a programozás, imádtam az aktuális blogjaimnak a HTML kódjaiban bóklászni, a jelenlegi munkám mellett van időm tanulni, úgyhogy hatalmas motiváció most nekem amit elmondtál :)
Szia..koszi nagyon sokat segitett a videod. Anno en elkezdtem az egyetemet de sajnos nem tudtam finanszirozni, igy total letettem az egészről mert hogy tuti csak papirral vennenek fel. Most ugy megadtad a motivaciot ujra hogy ne adjam fel. Es magamtol is elerhetem amit akarok
Örülök, ha sikerült motiválnom :) csak ügyesen!
a programozást nem lehet meg tanulni pár hónap alatt ahhoz egy élet is kevés mert annyi mindent kell tudni.
Kedves Gina! Már egyszer majdnem nekifutottam karrierváltás céljából a programozásnak, de letettem róla. Sajnos azóta sem találtam meg azt a munkát, amiben örömömet lelem. Valahogy idekeveredtem ehhez a videódhoz és újra azt érzem, hogy ez lenne a nekem való. Tudnál abban segíteni, hogy merre induljak el? Az egész a számítógépes játékokkal kezdődött nálam, főleg a hadtörténelmi, és egyéb háborús játékok, fantasy és RPG, pl. a Heroes 3, a Rome Total War és a Skyrim. De komolyabban is szeretnék programozni, mert nagyon érdekel a minket körülvevő világ tanulmányozása, mi az élet, a kvantumfizika, a biológia, és mi ez az egész világegyetem. Mit javasolsz, merre induljak el?
ügyfeleket hogy lehet találni a weblap készítéshez?
3:50 valóban nem árt ismerni a hardware-es dolgokat, de azok nélkül is messzire lehet jutni. Én pl nem biztos hogy felismerek egy processzort, vagy egy RAM-ot :D de valahogy soha nem éreztem, hogy hátráltatott volna a fejlődésben
Én nagyon szeretnék programozó lenni van is hozzá adfinitásom csak pénzem nincs képzésre. De minden vágyam ebben dolgozni.
Sokan saját magukat képzeték ki, akiknek nem futotta képzésekre, ez is egy megoldás, az internetről bármit meg lehet tanulni
Nagyon jo a video! 29 eves vagyok es most szeretnek megtanulni valami ujat ! Eddig soforkodessel es zenelessel foglalkoztam de eleg kiabrandito a helyzet!Hol kellene kezdjem az egeszet?
Szia Atty, keress ki egy tanfolyamot ami szimpatikus neked és talán kezd ott, ezekről a neten tudsz tájékozódni. Progranozóként sok féle területen dolgozhatsz, és majd azzal kéne valamennyire tisztába kerülnöd, hogy a aok terület közül melyik lehet érdekes neked. Sok sikert.
Üdv! Igazából lassacskán 5 éve hogy nagyon szeretek számítógépet, laptopot szerelni. De nem tudom hogy ezt hogy tudnám a hasznomra fordítani. Tudnál segíteni?
Szuer a videó! Köszi
Hogyan tudnék hatékonyan phytont tanulni mert borzalmasan megy?
Ha borzalmasan megy akkor hagyd, nem neked való irány.
Kedves Gina,
Szeretnék webdesignernek tanulni, szerinted hogy érdemes elindulni?
Itt is érdemes először frontend fejlesztő képzést megszerezni? Melyik képzést, oktatási anyagot érdemes elkezdeni?
Tudnál ajánlani 1-2 tippet arra vonatkozóan, hogy így napjainkban hogy érdemes ebbe belevágni webdesigner képzésbe?
Oktatót, tanfolyamokat tudsz erre vonatkozóan ajánlani?
Milyen gépet érdemes venni programozáshoz?😊 köszönöm a választ!
Szia, hát, kezdésnek azért az irodai gépeknél valamivel erősebbet javasolnék, mert kell néha futattni pár erőforrás igényes dolgot, szóval olyan i5-ös processzortól felfele meg mondjuk 16GB memória se lenne rossz.
Szia! Te mit javasolsz melyiket érdemes előbb megtanulni HTML, CSS vagy PHP? Leginkább Worpresses irányba akarok menni.
Szia, először kezd a HTML megértésével, és utánna a CSS folytasd, ezekkel már össze fogsz tudni rakni designokat, a PHP meg jöhet utánna. Sok sikert :)
@@HelloGina Szia, köszi választ! ☺️ Most úgy döntöttem, hogy kezdem HTML majd CSS utánna pedig JavaScript. Utánna pedig talán PHP vagy Python. Leginkább autodidakta módon próbálom ezt a 3-at megtanulni, meglátom, hogy haladok, bízok benne, hogy 1 év alatt fel tudok szedni a háromból egy közepes szintet. Te milyen nyelveken tudsz?
de be seoznám a csatornádat :) fejlesztésben kérhetek helpet?
Szia!Szeretnék még annyit hozzátenni, hogy az ITSEC-nek(hackerek ahogy mondtad) ők is tesztelők.A biztonsági tényezőket tesztelik és értékelik ki.
Köszönöm a kiegészítést. :)
Szevusz "Helo Gina" most 1-re látlak, mind végighallgatlak, (először bele-belekérdezgetve) a végén majd kérdezek, elmondom, hogy mire jutok majd.
Lehet, hogy szakmát váltok, addig is KÖSZÖNÖM!
Azért az egy kicsit félrevezető, hogy pár hónap tanulás után milliós fizetésre lehet számítani. Egy junior állásban ez irreális.
Egyébként egyetértek a videóval, csak ez egy kicsit túlzó :)
Nem mondtam, hogy egy junior mindjárt ennyit kapna, hanem hogy a programozók, és kifejezetten olyan álláshírdetéseket vágtam be amiken látszik hogyan is emelkedik a bérsáv a tapasztalattal. De amúgy nem tartom irreálisnak a junior milliós fizetést sem, külföldön simán vannak 3000 euró feletti kezdőfizetések, csak tudni kell tárgyalni ;) Plusz, az ember lehet szabadúszó is és akkor annyiért dolgozik amennyiért akar. Ha emiatt ez neked túlzó hát sajnálom.
Igen, sztem sok olyan videó van ami félrevezető. Én 13 évesen kezdtem programozni C++ nyelven...Aztán jöttek a webes technológiák...A junior fizuk azok ilyen 200-250 nettó között mozognak...Vannak ezek a GreenFox...meg nemtudom milyen képzésről jött fejlesztők...hát spagetti kódokat gyártanak, fogalmuk nincs arról sem, hogyan működik egy számítógép, a lényeg, hogy nincs alapjuk, odahánynak valami kódot, lényeg, hogy működik...Nemlehet akárkiből jó programozó, és jó IT szakember, úgy ahogy orvosból sem!
Én társadalomtudományi végzettséggel 8 hónap alatt tanultam meg a fontosabb modern webtechnológiákat és épp egy hete kaptam állásajánlatot Németországban 3300 eurós fizetéssel (ami ott persze nem sok, de kezdésnek nem rossz).
Szerintem a probléma főleg az átlag magyar mentalitással van, amiben spagetti kódokról beszélünk meg elitista állításokat teszünk ("erre születni kell, mert a programozók félistenek").
Szerintem a programozásban nincs olyan készség amit bárki el nem tudna sajátítani. Nem kell lehordani a junior fejlesztőket sem, mert valahol mindenkinek el kezdeni, és senki sem fog kapásból hibátlan kódot írni. Azt se higgyük hogy IT végzettséggel rendelkezők automatikusan hibátlanul írnának kódot, mert az egyetemi anyagban csak elvétve van programozás.
@Márton Rajmund Az első egy-két hónapban csináltam rövidebb online kurzusokat (KhanAcademy, Coursera) és tutorialokat(youtube-on TraversyMedia, NetNinja). Ezek megadták a programozás alapját, illetve hasznos infókat a webfejlesztésről (főleg a KhanAcademy, ami egyébként ingyenes).
HTML és CSS kb egy hónap volt, utána rátértem a JavaScript-re. Itt kezdtem el egy webshop projekten dolgozni egy barátommal, aki a backendet csinálta. Ez eleinte egy nagyon egyszerű weboldal volt Firebase backenddel. Majd szép lassan el kezdtük komplexebbé tenni, először jQuery/MaterializeCSS frontend és PHP/Apache/SQL backend. Végül a frontendet leváltottuk React-ra és a backend szervert Node.js-re. Ezt csak azért írom, mert főleg ez a projekt adja a gyakorlati tudásomat, ami ezen a területen igazán számít.
Visszagondolva amire kicsit több hangsúlyt fektetnék azok a legacy technológiák mint pl a PHP, jQuery. Ezeket sok helyen kérik, mivel a mai weboldalak többsége főleg ezekre épül.
@@IconcentrationI Azt megkérdezhetem, hogy honnan dolgozol? Itthonról(Mo) ho-ban, vagy kinntről? Azért a 3300euró tök jó kezdő fizetés, de minden referencia nélkül kaptad meg ezt a lehetőséget? Vagy az a webshop volt a ref.
Köszi előre is a válaszod! :)
Abban tudnál segíteni, hogy mi a legfontosabb, ha közép iskolában informatika szakra szeretnék menni?
Szia, szerintem talán az, hogy kiismerd magad meg hogy mennyire élvezed majd ha ezt tanulod. Ha bejön, akkor élvezni fogod a munkát is. Használd amit megtanulsz mielőbb, próbálj meg saját kis projekteket összerakni, vagy lemásolni valamit egy videóból pl. és az segíteni fog megérteni a dolgokat. Nem tudom mennyi programozást tanítanak manapság közésuliban de feltételezem nem sokat és azt is inkább csak a vége felé szóval ebben kevésbé tudok tanácsot adni.
Szia.! Örülök hogy rá taltáltam erre a videóra nagyon erdekel a programozás de első sorban az adatvédelem, hogy kezdjem el? Mit tanuljak? Vagy melyik program nyelv lenne a leg hasznosabb ? Te hogyan kezdenéd el? Ui: 20 éves vagyok
Szia, adatvédelem... ez gyakorlatilag cyber security... kezdésnek találni rengeteg viszonylag olcsó tanfolyamot (angolul persze) a neten, ahol összeszedhetsz némi kezdő tudást. Aztán ha az meg van és még mindig érdekel a dolog akkor nézhetsz valami komolyabb tanfolyamot is. Kevesebbet kell majd itt folalkoznod programozással és inkább a különböző adatvédelmi rendszereket kell megtanulni.
Melyik oprendszer kevesbe alkalmas fejlesztesre? Vagy ugy win-mint macos-en lehet fejleszteni mindent. (kivetel ami megkivanja azt az oprendszert).
Szia, alapvetően nem számít, csak akkor, ha valami operációrendszer specifikus dolgot akarsz készíteni. Szerintem a programozók többsége Windowson dolgozik, kevesebben Mac-en illetve vannak akik a Linuxot használják.
@@HelloGina köszönöm a választod! Közbe én is informálódtam.
Szia! Köszönöm a videót! :)
Nekem van egy mobilalkalmazás ötletem, amit szeretnék létrehozni. Viszont én a 0ról kezdek, számítógépes alapismereteim vannak csupán. Gondolom a programozást kell első körben elsajátítanom. Van esetleg ötleted, hogy hogy érdemes nekiállnom a tanulásnak, hogy minél hamarabb eljussak oda, hogy mobilapplikációt tudjak létrehozni? Előre is köszönöm szépen a válaszodat! :)
Szia, erre vannak ingyenes tanfolyamok is, meg szerintem UA-cam-on is találsz videókat (angol nyelvűt biztos). Léteznek már amolyan nocode builderek is ahol összekattintgatod amit akarsz. De amúgy azt kell eldönteni először hogy iPhone vagy Android app lesz-e.
El kell menni állami céghez fejlesztőnek (Bank, minisztérium stb.). Versenyszféra fizetés és nyugdíjas állás. Simán el lehet lenni egy adott stack-el, amit valaki megtanult valamikor 20 éve. Persze a tech cégek közti ugrabugrálás is egy mődszer, de arra egy lakáshitelt, családot alapozni nem nagyon lehet. És lehetőleg fullstack tudást érdemes megszerezni, mert elég ritka, hogy valahol csak frontend-et, vagy csak backend-et csinálnak külön-külön és nem értik egymás munkáját se.
Én úgy képzeltem el, hogy kezdem a C-vel és megyek fel C++ majd a sharp. Szerinted ez jó választás? Mindezt azért hogy az alapoktól kezdjem érteni, tanulni.
Szia, persze, csak azzal legyél majd tisztában, hogy milyen cégek/termékekhez keresnek ilyen programozókat és hogy az neked megfelel-e majd. Sok sikert!
@@HelloGina Jajj most láttam,nem köszöntem be. Szia, szia és újra szia!
Bocsánat és köszönöm!!
63 évesen? MI-hez melyik nyelv passzol? Pyton?
Köszönöm ezt a kommentet, nagyon örülök neki. 63 is csak egy szám és ameddig érzi az ember magában az affinitást és a vágyat arra, hogy valami újat tanuljon addig mért ne kezdhetne bele bármibe is? Persze ilyenkor már esélyesebb, hogy valamivel nehezebben megy a tanulás, és az sem árt ha türelmesek vagyunk magunkkal, de szerintem én még 80 évesen is azon fogok ámulni hogy milyen remek dolgokat adott a technológia a világnak és meg akarom majd érteni hogyan működnek azok :) A Python egy jó kiindulási pont a machine learninghez, illetve még az R-t is használják itt az adatkészletek statisztikai elemzésére.
@@HelloGina nekem érthetetlen, ha valaki a korára való tekintettel nen követi az új és jó dolgokat, remélem 80 évesen is így gondolkozom majd, köszönöm a bíztatást, nagyon pozítiv az Ön hozzállása
Szia Gina! Nagyon inspirálóak / informatívak az eddigi videóid. Én, mint a kiégés felé haladó medior rendszergazda, most kaptam meg az utolsó löketet, ami ahhoz kellett, hogy elkezdjem képezni magam. 22 évesen még számtalan lehetőségem van váltani. Régen tanultam programozni, a logikát és a szemantikát még most is biztosan tudom, ami szerintem egy jó alap arra, hogy egyes nyelvekre/területekre specializálódjak, és különböző módszertanokat sajátítsak majd el. Várok minden további videót, és sok sikert :)!
Szia, köszönöm a kedves hozzászólást és örülök, ha sikerült valamennyire motiválnom téged. Sok sikert kívánok neked és remélem mihamarabb találsz majd egy kielégítő munkát :) Mivel neked ráadásul szakmai tapasztalatod is van, azt javaslom ne is foglalkozz majd a junior álláshírdetésekkel, mivel véleményem szerint így már nem számítasz annak.
Szia Gina!
Segítséged szeretném kérni.
Kicsit magamról:
Főiskolán végezetem 10 évvel ezelőtt.
Mellette egy informatikai cégnél voltam 8 évet, mint szerviztechnikus, és egyéb.
Programozással nem foglalkoztam, viszont nagyon érdekel a dolog.
Jelenleg építési projekteken dolgozom.
Ami érdekelne egy munka mellett végezhető magyar nyelvű tanfolyam.
Az irány még nem tiszta és ebben kérném a segítséged.
Esetleg szakember véleményét, mindezt természetesen nem ingyen.
Köszönöm megtisztelő válaszod
Üdvözlettel:Péter
Kedves Péter, biztos vagy benne, hogy programozó akarsz lenni? Van az IT-ban több munkakör is amit be lehet tölteni, főleg ha van főiskolai végzettséged meg szerviztechnikusi tapasztalatod. Már tervben van egy videóm amiben ezekről is lesz szó, nem sokára kirakom. Nekem amúgy a leírtakról elsőre a rendszergazda vagy rendszerüzemeltető munkaköre jut eszembe, ahol tudnád kamatoztatni a hardware ismeretet. De elmehetnél például termékmenedzsernek is valami olyan céghez, amelyik hardware-t árul. Mindenesetre ha programozni akarsz megtanulni akkor szerintem valamelyik bootcamp a legjobb opció, konkrétat nem akarok ajánlani, kis netes keresgélés után meg itt a kommenteket elolvasva találsz infókat. Sok sikert!
egy rendszergazdának vagy hálozatépitonek miért kell tudnia programozni?
37 vagyok és kezdő vagyok, köszönöm a megerősítést 🙂
Sok sikert :)
Szia mennyi angol tudást igényel ez a szakterület?
Kedves Csaba, alapvetően nem igényel. Akkor kell ha külföldi munkaadónál akar valaki elhelyezkedni. De nem rossz ha van angol, főleg tanuláshoz, mert nagyon sokat segít
Ha 0 tapasztalattal, itthoni gyakorlás mellett (c++,java,mjavascript, ui/ux design, html,css, python) megtnaulok, simán van esélyem egy cégnél elhelyezkedni ?
Szia, igen, bár ezekből a C, Java vagy a Python tudása már önmagában is elég, hogy dolgozni tudj. Kicsit nehezebb otthon, magadtól megtanulni, próbálj meg minnél előbb létrehozni valamit saját erőből, amit be tudsz majd mutatni példának ha elkezdesz jelentkezni.
@@HelloGina Milyen projektet érdemes készíteni saját fejemmel amit egy állásnál meg si tudok mutatni? Egy jó weboldal kezelése? Egy applikáció?
Szia! Játékprogramozó tervezek lenni (ez még nagyon kezdetleges ötlet). Milyen programozási nyelvet ajánlasz, esetleg tudnál ajánlani egy weboldalt, ahol a saját tempómban tudok haladni és nincsenek kötött órák. Ha ez számít, a 3D-s játékokon gondolkozok. Ja és nagyjából tudok angolul, meg tudom értetni magam. Előre is köszi!
Sima front-end fejlesztési tanfolyamot tetem le ugyan úgy weboldal kinèzetèt is tanultuk mondjuk publikálás az interneten című tanfolyam volt.
Szia! 13 éves vagyok. Programozónak szeretnék majd tanulni / tanulok. 2 éve css + html, 5 hónapja python, és azon belül a tkinter-el foglalkozok. Nagyon meg akarom valósítani az álmaimat. Az lenne a kérdésem, hogy majd évek múlva, mikor arra a szintre jutok, hogy majd egy állásinterjúra megyek, ott ugye nem fognak tőlem matek képleteket és valószínűség számítást kérdezni? Utálom a matekot, és nem is megy. Ezért tanulok olyan nyelveket, amihez annyira nem is kell. És kb. mennyi nyelvet kell elsajátítanod, hogy állást kapjál? Előre is köszönöm a választ!
Szia, de jó olvasni, hogy már ilyen fiatalon ennyire tudod mit szeretnél. Nem fognak matek feladatokat adni, ez csak a suliban van. Kódtesztet szoktak az interjúzás során adni, kapsz egy megoldandó programozási feladatot és azt kell elkészíteni. Azt nézik majd, hogyan közelíted meg a problémát és milyen megoldást használtál, illetve ezt kell megindokolni. Amúgy minden cég más és máshogy is közelíti meg az állásinterjúkat, tehát ha valahol olyasmit várnak el, amit te nem szívesen csinálsz, akkor lehetőséged van nemet mondani és tovább keresni. Szerintem ne az motiváljon a választásodban, hogy mitől félsz, hanem az, hogy mi érdekel. A webfejlesztéssel szerintem jól jársz, ilyen szakemberekre növekvő az igény és viszonylag hamar elsajátítható. Aztán idővel úgyis ráérzel majd, melyik része érdekel igazán, vagy hogy mi mást tanulnál még. Sok sikert kívánok!
Szia! A matek tudás nem is igazán a programozáshoz kell. Ahhoz elég annyi, hogy a műveleteket ismerd, mert előbb utóbb, de általában gyakran olyan műveleteket kell megoldani a programban, amit számokkal illetve valamilyen adatokkal kell végezni. Tehát pl ha megkérnek majd egy bérszámfejtési program elkészítésére, akkor bizony az lesz az elsődleges szempont, hogy mindenki megkapja a rendes fizetését, amit a te programod kalkulál ki neki, és az ne legyen hibás. Remélem érthető a sarkított példa. A programozáshoz egyébként inkább nagyon jó probléma megoldó képesség, és logikus gondolkodás ami elengedhetetlen, hogy az adott feladatot a lehető legegyszerűbben, és frappánsabban le tudd programozni majd. Tehát a megrendelő csak az ő megoldandó problémáját mondja el neked, ő azért fizet majd, hogy azt te oldd meg. Ebből következik, hogy nem is a megtanult nyelvek számától leszel majd jó programozó...
(Bodnár Márknak írt üzenetem utolsó felét te is elolvashatod nyugodtan.)
Szia! Egy tanfolyam (bármelyik programnyelv) elvégzése után milyen végzettséget vagy papírt kapunk?😅
Wc papírt
Szia, ez attól függ milyen iskolába jártál. A legtöbb tanfolyam nem ad semmilyen államilag elismert diplomát vagy papírt, csak egy igazolást arról, hogy elvégezted. Viszont ezek általában kézzel fogható tudást adnak amit gyakorlatban használni tudsz hamar. Az államilag akreditált képzőhelyeken kapsz elismert diplomát. De ahogy a videóban is elmondtam, nem a papíron fog múlni, hanem hogy meg tudod-e csinálni a munkát.
Szia! Köszi a videót! Nagyon hasznos volt! Meg tudod mondani, hogy a legelején melyik oldalról vágtad be a képeket?
Az álláshirdetésekre gondolsz? Az a No Fluff Jobs-ról van.
@@HelloGina Köszönöm szépen!😊😊
Fullstack fejlesztőnek tanulok, már alig várom hogy dolgozhassak :)
Szia! Szerinted a média designer szakot elfogadják mint felsőfokú szakképesítést? Kis részben tanulunk UX designt is.
Szia, hát gondolom attól függ milyen állásra pályázol. Ha UX/UI irányban, akkor szerintem elfogadják simán a végzettséget.
Klassz élet történet, Gratula! :)
Köszi szépen :)
Kedves Gina, szeretném megkérdezni, hogy lehetnék e a mentoráltad? 3 hete kezdtem tanulni az alapokat. (html,css) már vannak mini projectjeim is, persze nem túl nagy volumenű dolgok. Igazán hálás lennék, ha segítenél. Előre is köszönöm a válaszod. Üdv: Gyuri
Kedves Gyuri, köszönöm a kérdésed, ha az időm engedné szívesen vállalnék mentorálást de sajnos rengeted a dolgom, még ide a csatornára se tudok olyan tempóban videókat feltölteni ahogy szerretnék. Azt javaslom olvasgass online fórumokat, facebook csoportokat programozóknak és talán ott sikerül megismerkedni olyanokkal, akiktől tanulhatsz. Nem sokára tervezek indítani egy Discord szervert, ahol remélem összejön egy jó társaság akik segítik egymást.
@@HelloGina Kedves Gina
Koszonom a valaszod, es a tanacsokat.
Ha mar lesz, ez a serveres csoport, orommel csatlakoznek.
Addig is minden jot.
Udvozlettel
Gyuri
Szia a mesterséges intelligencia rol bövebben meg nagyon érdekes a video
Szia Gina! Engem nagyon érdekelne, hogy ha webdesigner szeretnék lenni, akkor pontosan milyen szoftverek azok amiket Te mindenképpen ajánlasz hozzá? Illetve olvastam az egyik short videó alatti kommentben a php -ről, hogy már egyre elavultabb, de ugye még a wordpresshez fontos. A wordpress szerinted el fog tűnni idővel? Vagy kialakul majd helyette más "dobozos" megoldás, esetleg már van is?
Köszi ha válaszolsz és nagyon tetszenek a videóid! Üdv, Erzsi
Kedves Erzsi, azt javasolnám, hogy először talán azt tanuld meg, hogyan lehet weboldalakat tervezni, ehhez gyakorlásnak használhatod például a Figma-t, ami ingyenes. Aztán ha lesz egy elképzelésed arról, hogy hogyan épül fel egy weboldal, akkor belevághatsz a HTML és a CSS megtanulásába, ezekkel tudod majd megcsinálni a kódot ahhoz, amit terveztél. Aztán ha érdekel még jobban a dolog, akkor JavaScriptet érdemes még tanulni. Ezek nem függenek semmilyen speciális programtól, de én pl. mostanában a Sublime Text nevű szerkesztőt használom ilyesminek az írásához. A Word Press egy tök jó alternatíva mert abban már szinte minden funkció benne van ami kell a legtöbb weboldalra és elég csak feltelepíteni valami tárhelyre. A designt magát el tudod egyszerűen készíteni egy Word Press sablon segítsével, amiben csak kattintgatni kell meg be kell állítani mi hol legyen. Szerintem amúgy még egy jó darabig nem fog a WP eltűnni, nagyon sok weboldal meg webshop fut ezen, sőt a jövőben szerintem egyre kevesebbé lesz szükség weboldalak készítéséhez a programozásra mert a no-code megoldások el fognak terjedni. Sok sikert a tanuláshoz :)
Kedves Gina, elkezdtem pár oktató videót nézni erről az adobe XD programról. De szeretnék meg ismerkedni a programozással is. Ha kezdetnek ilyen HTML és CSS programozásokat kezdek tanulni akkor jó fele megyek? Igazából én is ez a weblapszerkesztő, fronten programozás felé akarnék tanulni.
Szia, igen ha webfejlesztést meg front-end programozást akarsz tanulni, akkor HTML, CS, JavaScript lesz amivel legtöbbet foglalkozol majd, szóval az egy jó irány tanulni. Az XD-t inkább designerek használják. Sok sikert :)
Köszi
Szia Gina! Szerinted egyetem nélkül, kezdőként melyik területen a legkönnyebb elhelyezkedni? Melyik terület a legnyitottabb a kezdők foglalkoztatását tekintve?
Néhány helyen azt olvastam, hogy a front-enddel célszerű kezdeni. Te mit gondolsz erről?
Köszönöm, ha válaszolsz!
Szia, igen, frontendesként vagy designerként biztosan több helyen is esélyed van még akkor is ha kezdő vagy. De végzettségtől függően (mármint ha meg van az amit kérnek) is biztosan jók az esélyek kezdőként. Sok szerencsét :)
Szia. Milyen irányba kellene indulnom , ha például adatvédelem érdekelne ? Köszi előre is a választ !
Szia, ez a IT Security vagy Cybersecurity témaköre lesz, magyarul IT biztonság, információbiztonság vagy kibervédelem. Az ilyen szakemberek foglalkoznak többek között adatvédelemmel, illete ott van még példuál a kirtográfia területe is, ami meg elsősorban az adatok titkosítására koncentrál. Ha beírod ezeket a keresőszavakat a Google-be akkor találsz pár iskolát magyar nyelven. Ha beszélsz angolul akkor ez egy nagyon jó kiindulási pont, ingyenes képzések és állást is ajánlanak a legjobb tanulóknak: www.cybrary.it/
@@HelloGina köszönöm szépen !
Köszi szépen a válaszodat! Az baj, ha csak földrajz fakultációra járok?
Nem hiszem :)
Ezért a videóért gratula és egyben hatalmas köszönet is 🙏🙏🙏 ! Nagyon nagy ötletet adttál !!! Köszi , köszi , köszi puszi , pacsi , ölelés 😉 ORIÁS KIRÁLY CSAJ VAGY 👍😉💯 🙏👏✌️❤️ a Legjobbakat neked !!!
Most ez így lassan 2025-ben, hogy fog kinézni? Nagyon rossz a piac én azt hallom... Az 1 éves képzésem ad állásgaranciát, de ez nem sokat jelent...
Én 12 Évesen álltam neki Programozni, akkor még csak azt tanultam hogy hogyan is kell egy .bat File-t beprogramozni, aztán olyan 14 Évesen kezdtem el a Python-t ami számomra egy elégé bonyolult Programnyelv volt, azt kell mondanom hogy tényleg azt hittem hogy nehéz lesz majd és nem is fog menni de aztán idővel el kezdtem érteni hogy mi hogyan is működik. Most leszek csak 15 Éves de már Tudok Discord Botokat, Nagyon Szimpla Játékokat Például Space Invaders vagy akár egy AI-t csinálni. Elégedett vagyok azzal amit Tanultam, viszont ugyan akkor azt is mondtad hogy nem kell hozzá Angol nyelv tudás(alapból a programozáshoz) amivel nem teljesen értek egyet(persze lehet hogy én tévedek :/) de szerintem igen is kellene tudni egy mondjuk úgy "Világnyelvet" mielőtt valaki neki vág a programozásnak, ettől el tekintve nagyon jó lett a videó :)
Szia, gratulálok, nagyon ügyes vagy és csak így tovább. Szerintem se árt ha beszél az ember angolul, nem csak a programozás miatt hanem úgy általában is :)
@@HelloGina Köszönöm és neked is a videózáshoz!
Szia Gina, köszi szépen a videót. Említetted, hogy adatbányászattal foglalkozó programozást ajánlasz volt matekosoknak, számviteleseknek. Milyen képzést ajánlanál nekik? Melyik az a programnyelv, amit keresnek? Érdekes, hogy ezt mondtad, az eddigi tapasztalataim alapján valami hasonlóra jutottam, hogy adatokkal kellene dolgoznom, mert engem az érdekel igazán. SQL-t ajánlották eddig. Az önmagában elegendő lehet? Vagy mivel érdemes kiegészíteni? Köszi szépen.
Szia, tudtommal a Python meg az R amit ehhez érdemes ismerni, illetve sok cégnél használják a Power BI szoftvert is
@@HelloGina köszi szépen :)
Szia! Esetleg swift kódnyelvtanfolyamot tudnál ajánlani ingyen? Válaszod előre is köszi.
Szia! 13-év vagyok, 10-éves koromban volt az a határ, hogy elkezdett érdekelni a programozás. Elősször nem foglalkoztam vele, csak kíváncsi voltam a dolog iránt. Majd 1 év múlva elkeztem tanulni java nyelvet és pluginokat írtam. Amikor már egyre több dolgot kezdtem megérteni sajnos fordulatot vett az életem, a szüleim veszekedtek stb.. háttérbe került az egész. 12-évesen viszont minden megint jóra fordult és ismét csinálhattam, amit szeretek. Dr sajnos nagyon sok minden kiesett a fejemből. Elkezdtem javascriptet jatulni a java helyett, persze az alapokat. Majd 13 éves koromban (mostani életkorom) érdeklődtem a html (+css) iránt is. Most is ezt a nyelvet tanulom viszont még nem olyan szinten, hogy egy teljesen reszponzív oldalt megtudjak írni. Viszont jún. 2 án betöltöm a 14 életévem és lehet bankkártyám. Addigra remélem, hogy menni fog egy jó referencia megírása. Amit majd pedig Fiverr en pénzzé tudok tenni. Persze én se tartanék itt, megundtam volna az egészet, ha nem ismerkedtem volna meg vagy 10-20 emberrel akik ugyanaz iránt érdeklődnek és segítik egymást. Köszönöm, hogy kitetted ezt a videót, és hogy elmondtad a véleményed.
Szia, kifejezetten szívesen olvasom a visszajelzésed és hadd gratuláljak, nagyon okos ember lehetsz ha ennyi idősen ilyen aspirációid vannak és ráadásul magadtól tanulod! Sok sikert kívánok a terveidhez. A reszponzív oldalak készítéséhez keress majd rá a "media query" használatára, ezzel tudod megadni, hogy milyen szélességnél kezdjen el reszponzív lenni. A Fiver kapcsán majd lehet, hogy készítek a jövőben videót, van pár dolog amire érdemes figyelni. A legjobb referenciád meg az az oldal lenne, amit magadnak készítesz először, amolyan bemutatkozásnak. Esetleg kezzd el használni a WordPresst, ahhoz van sok magyar tutorial, és ott meg tudod nézni a templatek kódját, illetve, hogy mások hogyan rakták azokat össze. A tutorial.hu weboldalon is talász majd érdekes olvasnivalókat. Drukkolok a terveidhez és ha néha bonyolult is az élet, a tudás amit megszerzel az veled marad, maximum felfrissíted időnként.
szuperül összefoglaltad! Köszi! Épp karrierváltáson gondolkodom és a programozás vonzó számomra, csak még az irányt nem döntöttem el! A folyamatos tanulás lehetősége számomra inkább pozitívum!
Szia. Tudnal mondani egy par online sulit ahol el lehet kezdeni tanulni az alapokat ? Koszi
Amit Bodnár Márknak írtam, az rád is vonatkozik, szerintem olvasd el, az alapokat ott érdemes kezdeni...
Szia, megmondom őszintén, hogy ebben nem igazán tudok tanácsot adni, már ha magyarra gondolsz. Lett itthon az elmúlt években több iskola is, akik programozói képzéseket ajánlanak, de én nem végeztem el egyiket sem. Mikor nézegetem a tananyagaikat, az a benyomásom, hogy egészen kezdő tudást nyújtanak, cserébe viszont alá akarnak iratni valamilyen szerződést ami nem tudom, hogy megéri-e. Esetleg ha valaki, aki elvégzett itthon egy ilyen sulit és hagyna egy hozzászólást a tapasztalatairól, annak biztosan többen is örülnének. Én a Coursera weboldalon végeztem el pár tanfolyamot, de ez angol nyelven volt, őket bárkinek ajánlom szívesen, az ár/érték arány kitűnő.
Nagyon tudom ajánlani a 'SanFransicobol Jöttem' yt csatornát! Nekem a mai napig nagyon sokat segít:)
Udemy.com
Szia,csináltam egy informatikai rendszerüzemeltető szakmát,de sajnos nem nagyon tudok benne elhelyezkedni,viszont a programozás már régóta érdekel(ezért is kezdtem ezt a szakmát,megvannak az alapok),viszont nem tudom mibe érdemes vágni.Most a python-t kóstolgatom .39 vagyok...remélem valami alakul ebbe az irányba.Csak merre érdemes elindulni kezdőként?
Szia, gondolom vidéki vagy és azért nem találsz munkát? Mert amúgy rendszerüzemeltetőként Pesten szerintem azért sikerülne. De van mostanában sok remote állás is kiírva illetve azzal is növeled az esélyedi ha megtnaulsz angolul. Javaslom, hogy nézegess a Linkedinen kiírásokat, meg a különböző állásportálokon. Mindenesetre jó alapod van programozáshoz, de én nem vagyok róla meggyőződve hogy a Python a legjobb választás az elején, lehet inkább a webfejlesztéssel lenne érdemesebb foglalkozni mert arra nagyobb a kereslet és ha értesz az üzemeltetéshez is akkor idővel saját céget is tudnál csinálni. Sok sikert kívánok.
@@HelloGina pösti vagyok🙂,melyik nyelvet ajánlanád python helyett?html,css el foglalkoztam egy darabig.
Szia! Én most találtam rá a videódra, mert mostanában gondolkodtam el arról, hogy ez a munka érdekelne, viszont teljesen a 0-ról indulnék, persze nyilván szimpla felhasználói szinten tudom használni de csak ennyi és nem a matek volt az erősségem anno és így lehet nevetséges is vagyok nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgokat, és arra lennék kiváncsi hogy innen indulva ahol én vagyok így is neki lehet e ugrani a tanulásnak? Kis esély van, hogy válaszolsz mert ahogy látom ez 1 éves videó de ha esetleg mégis elolvasod amit írtam, akkor köszönöm előre is a válaszod, és a videó abszolút kedv csináló volt! Köszönöm! 😁
Szia Detti, köszi a kérdésed, sokan írtak hasonlót és neked is azt tudom tanácsolni, hogy bátran vágj bele. Nagyon sok féle terület van, amiben képezheted magad és nem kell mindegyikhez matek zseninek lenni. A csajok jobban szokták élvezni a webes dolgokat, mint webdesign, UX design vagy a webfejlesztés. Ehhez HTML, CSS meg JavaScript tudás kell, amit el tudsz sajátítani videókból is, de sok bootcamp meg online tanfolyam is tanítja ezt. Ha beszélsz angolul akkor javaslom neked is a coursera.org-ot, ott nagyon jó tanfolyamok vannak. Sok sikert :)
@@HelloGina Köszönöm a választ!🤗 Utána fogok nézni ezeknek!😊
Jó a csatorna, további sok sikert. :) Bootcamp-ből indultál vagy mindent autodidakta tanultál netről? Még nem döntöttem el hogy elég e a linkedin learn kurzusai vagy menjek bootcamp-be, ár/érték kapcsán vagyok főleg bizonytalan.
Szia, a videó második felében pont arról beszélek, hogy én hogyan kezdtem el a szakmát :) régen nem voltak bootcampek, meg ilyen ingyenes netes tanfolyamok se, a webdesignt meg nem is lehetett tanulni sehol se még. Én elmentem gyakornoknak egy szoftverfejlesztő céghezegy évre és úgy tanultam meg. Nos, mindegyiknek van előnye, bár én nem hiszek a bootcampekben, leginkább a szerződés miatt amit adnak. Biztos megtanítanak rendesen, de cserébe nem vállalhatsz majd munkát sehol máshol csak ahol ők elhelyeznek és ezért még elvárják, hogy fizess nekik egy raheldi pénzt. Tele a UA-cam ingyenes oktató anyagokkal :) ha megy az angol akkor javaslom a Coursera-t. Sok sikert :)
@@HelloGina Köszi. Valóban mondtad a végefelé, nem volt teljesen egyértelmű első hallgatás után. Eddig azt hittem hogy itthon az első munkahelyhez mindenképp kell egy bootcamp , és hogy a HR-nél szarakodnak a selftaught fejlesztőkkel, de szerencsére te is meg 2 másik tapasztalat - akikkel a napokban sikerült beszélnem - megmutatta számomra hogy ez nem igaz. Legnagyobb értékét abban láttam a bootcampeknek hogy beteszi az ember általuk a lábát az első munkahelyre, jó látni hogy nem létszükséglet őket hízlalni az induláshoz.. :)
Nagyon jó kis összefoglaló, köszi! ;)
Szia Gina! Nagyon tetszett a videód, összeszedett és motiváló volt. ;)
Említetted a könyveket, tudnál estelg javasolni párat? Esetleg személy szerint neked mely könyvek voltak nagyon meghatározóak és hasznosak?
Előre is köszönöm. :)
Kedves Márk, igazából attól függ mi érdekel egész pontosan, mindenre van már sok féle könyv meg oktató anyag. Ha még kezdő vagy, akkor egy egész gazdaságos megoldás a "for Dummies" sorozat magyar változata, ezek tök ölcsó könyvek és nagyon érthetően van bennük leírva az adott téma alapjaiban bookline.hu/series/series.action?id=11114&page=1
Itt is találni jó pár témába vágó könyvet: www.libri.hu/talalati_lista/?text=programoz
Ez a webfejlesztéssel foglalkozik: bookline.hu/product/home.action?_v=Richard_Blum_PHP_MySQL_JavaScript_7_&type=22&id=318847
Ha komolyabb könyvek érdekelnek, akkor javaslom Tim O'Reilly munkásságát, neki rengeteg könyve kapható és egy elismert szakember.
Illetve azt javaslom keress rá UA-cam-on is a témára ami érdekel, biztosan találni pár jó kis csatornát :)
Illetve javaslom még a tutorial.hu nevű weboldalt is.
Üdv! Szerintem még mielőtt nagyon bevásárolnál könyvekből, adnék néhány információt én is...
Mikor én belekóstoltam a programozásba akkor még az internetet sem ismertük igazán. Személy szerint sikerült kölcsönkérnem egy turbo pascal könyvet (akkoriban még az volt a sláger), és abból "dolgoztam". Mostanában már nem biztos, hogy érdemes könyvvel kezdeni, hiszen az interneten fellelhető komplett dokumentáció, és akár könyvek is adott nyelvhez. Érdemes google barátodat megkérdezni. Ha csak hobbi, vagy csak amolyan fellángolás, azaz bele kóstolnál, azt így ingyen is megúszhatod. Először is azt kellene eldönteni, mit is akarsz programozni. Weboldalt, Pc-t vagy telefont stb, és a szerint kell programozási nyelvet választanod. Pl weboldalhoz HTML és XHTML az első lépcső, CSS a második, és PHP a harmadik. PC -hez valamilyen C nyelv, legyen az C++ vagy C# jó indulási alap. Telefonhoz pedig a JAVA. Személy szerint tanácsolnám még azt, hogy mindig törekedj a natív programok írására, ezzel érheted el a legnagyobb sebességet, és kompatibilitást az adott eszközön. Ha pedig már úgy érzed, hogy megy a dolog, akkor rá érsz könyveket vásárolni, vagy rájössz, hogy nem is feltétlenül szükséges, mert lehet az interneten megtalálod az adott problémádra a dokumentációt...
Ui.: Ha érdekel, akkor egy C++ könyvet éppen tudok küldeni e-mailben.
A címemet nem írnám ki a keresőrobotoknak, de ha bármelyík videóm utolsó 15mp -ét megnézed, ott megtalálod...
Gina hány éves vagy?
Szia 😊 Szó esett a programozói élet árny oldalairól, hogy arról majd egy másik videóban beszélsz. Ugye készítessz arról is videót? 😁🙏
Mindenképp :) de még várni akarok vele picit.
Már alíg várom! 😊
Szia.Programozni PC-t vagy Macbookot ajánlanál?És miért?
Szia, PC-t alapvetően, nem sok programozót ismerek, aki Mac-en dolgozik, és azok is általában felrakják a Windowst is rá... ezt inkább grafikusok használják. Egyrészt az Apple termékek iszonyatosan felül vannak árazva a teljesítményükhöz képest, ugyan azért a pénzért sokkal jobb PC konfigokat kapsz, másrészt nagyon sokba kerül a javíttatásuk meg az alkatrész beléjük, szóval én lehúzásnak tartom az egészet. A UI is más. Alapvetően az a fontos kérdés itt, hogy melyik operációs rendszerre lesz majd szükséged a munkádhoz, ha Apple termékekre akarsz majd programot készíteni akkor értelemszerűen ismerni kéne az OSX-et, amúgy meg minden máshoz Windows illetve Linux fog kelleni. Szerintem kezdésként jobb befektetés egy PC és majd idővel esetleg vehetsz egy Mac-et is, amikor már tisztában vagy vele, hogy mire használod és mit kapsz a pénzedért.
@@HelloGina Azért normális országokban szolgáltatás is jár az Apple termékei mellé. Pl. gyárilag hibás volt a MacBook kijelzőm és 3 év után, a garancia lejárta után mentem be megjavíttatni, akkor délután 4-kor leadtam és másnap reggel 10-kor jött az SMS hogy mehetek is érte és teljesen ingyenes volt a javítás. Amikor a Dell laptopom a garancia lejárta utáni napon elromlott - törlődött a kijelzőben lévő EEPROM - ami szériahiba volt azoknál a Dell laptopoknál, akkor felajánlották hogy sok-sok pénzért kijelzőt cserélnek nekem. Elég lett volna a szerviznek az EEPROM-ot újraírni, de ők azzal nem foglalkoztak.
Hany éves voltál mikor az első munkára jelentkeztél?
Szia, érettségi után vágtam bele :)
Ha egy ilyen szép nö beszél erről, így igen érdekes ez a téma 😍😍😍♥️
Nem lesz tul telitett a munkaeropiac programozokkal, tesztelokkel stb? Felek hogy elkezdnem a nullarol es mire ertenek hozza 2-3 ev mulva, addigra sehol nem kell majd a tudasom mert mindenki ehhez fog erteni, foleg a fiatalok.
Szia, nem hiszem, hogy ehhez mindenki érteni fog és még ha igen is, akkor sem jelenti, hogy mindenki csinálni akarja. Illetve, ezen a területen nem csak másoknak dolgozhatsz, hanem magadnak is.
Aztak. gyanús volt, hogy nincs insta filter, de ilyen minőségi magyarázó videóra azért nem számítottam. Pont ezt nem tudom elmagyarázni épp egy álmodozó ismerősnek.. és magyarul.. nagyon király!
Szia! Nagyon inspiráló a videó, az ember kedvet kap akkor is ha nem ért a számítógéphez 😊 szerencsére van érzékem hozzá így 37 évesen arra gondoltam hogy pályát váltanék, idáig irodai munkát végeztem így az ülőmunka nem gond 😅 szeretném megkérdezni hogy mennyire lehetséges papír nélkül elhelyezkedni ebbe a szakmába? Mit csináljak ha nincs több száz ezer forintom tanfolyamra és még angolul sem beszélek, mit tudsz tanácsolni hol kezdjem ilyen helyzetbe? Előre is köszönöm a válaszodat
Szia! Nagyon inspiráló a videód, köszi, hogy elkészítetted! Nekem lenne egy kérdésem. Lassan 15 éves vagyok, és vár a középsuli. Már régóta érdekel a dolog, valamint tanultam egy kicsit Python nyelvet is. A kérdésem nem más lenne, minthogy középiskolai szakok közül szerinted helyes döntés elektrotechnikát választani, ha programozó, szoftverfejlesztő, akár játékfejlesztő szeretnék lenni?
Kedves Brigi, véleményem szerint nem elektrotechnikát kéne választanod hanem informatika szakirányt ha tudsz. Mondjuk valószínűleg azon a szakon is fogtok jó sok számítástechnikát tanulni, de a hangsúly nem a szoftverfejlesztésen lesz majd hanem inkább a hardver programozáson. Ez inkább villamosmérnöknek készít fel és nem informatikusnak. Sok sikert a tanulmányaidban :)
@@HelloGina Nagyon szépen köszönöm!😊
Most szeretnék belefogni. Tartok tőle mert nagyon bonyolultnak érzem.
Ne tarts tőle, valóban bonyolult egy bizonyos szinten már, de ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes bele vágni. Vannak egész egyszerrűen megtanulható dolgok is amik örömet okoznak és segítenek elindulni valamilyen irányba. :)
Szia te melyik nyelven programozol?
Szia, mivel front-end programozó valószínűleg javascript.
Szia Gina, én nem hittem, hogy van érzékem a számítás technikához és a programozáshoz ,míg el nem végeztem egy online tesztet, arról hogy milyen szakmák valók nekem. A teszt eredményeiben kihozta az összes hobbymat, ami nagyon meglepődtem, mert egy kérdés sem volt arról, mit szeretek vagy milyen hobbyaim vannak. Most 34 éves vagyok, nem szeretem a tanult szakmámat, ami egy nagyon jó egyetemi végzettség. Szeretnék mást dolgozni, egy új szakmát tanulni, de csak azok közül, amik a teszben kijöttek, mert nagyon jó teszt és nagyon megbízható lett az eredménye is. Az IT system management jött ki és más it irányok, ezért gondoltam meg kellene néznem szeretném e ezt a tevékenységet. Nagyon tetszik a videód, szívesen megtanulnék programozni is, ingyen tanfolyamot vagy jó könyvet tudnál ajánlani?
Szia Eszter, tök jó olvasni, hogy felismerted magadban az igényt a váltásra és hogy igyekszel kitalálni merre tovább. Pont a hozzád hasonló embereknek próbáltam segítséget nyújtani ezzel a videóval. Ha már van egy egyetemi végzettséged akkor az már eleve egy jó belépő sok céghez, függetlenül attól, hogy milyen szakirány. Ez demonstrálja képességed, hogy végig vigyél hosszab "projekteket" is. Ebből kifolyólag, illetve az alapján amit írtál azt gondolnám, hogy talán illene hozzád a poduct owner feladatkör is, vagy product management, ők gyakorlatilag a fejlesztőket koordinálják és nem programoznak hanem menedzselik a feladatokat. De talán még a UX design is érdekes lehet, sőt esetleg egy Scrum Master szerepkör is :) persze ha programozni akarsz, akkor én mindig azt javaslom, hogy kezdésnek tanulj webfejlesztést, az viszonylag egyszerűen elsajátítható és ad egy alap elképzelést arról, hogy mi hogy működik. Vagy, ha valami komolyabb dolgot akarsz, akkor állítólag a Python a 2021-es top programozási nyelv. Tanfolyamok kapcsán raktam pár linket ide a videó leírásába, ezek angolul vannak, sajnos a magyar kínálattal annyira nem vagyok tisztában de ha nézegetsz itt a kommentek közt volt pár jó tipp. Sok sikert neked!
@@HelloGina Nagyon szépen köszönöm Gina!🙏 Meg fogom nézni az összes ajánlást és utána járok melyik miről szól. Az angol nyelv nekem nem probléma, mert angol nyelven már kiolvastam pár könyvet. Igaz nem számítástechnika, hanem önfejlesztés témában. Így tanultam meg jobban angolul,mert az iskolában csak nagyon Alap szinten tanultam az angolt, németből tanultam magasabb óraszámban és abból is érettségiztem. A tudásom persze nem tökéletes. Azért nem ijedek meg szerencsére. Bár így azért nehezebb ,mint anyanyelven. De legalább fejlődnék általa. Nagyon szépen köszönöm még egyszer a választ 🙏 és a segítséget, nagyon jó a csatornád, örülök, hogy Rád találtam, így tovább! 😊🙏❤
Szia! Mi volt az a teszt, amit elvégeztél?
Én 12 éves vagyok informatikus akkarok lenni és programozó már raktam össze egy gépet és egyre több ilyen videót nézzek, és úgy érzem egyre többet fejlödők. Nagyon sok dolgott kell még tanulnom de meg kell tanulni.
És adat védelem
Szia, tök jó hallani, hogy már ilyen fiatalon tudod mit szeretnél csinálni és aktívan foglalkozol vele. Valóban sok minden van, amit tanulhatsz majd, de ez ne rémisszen meg, olyan ember nincs a földön, aki mindenhez ért és nem is kell mindent megtanulni egyszerre, hanem ahogyan fejlődsz majd egyre bővülni fog a tudásod. Sok sikert kívánok :)
@@HelloGina webdesign az lehett nekem jobb lesz szerintem és azt nézem és készitem a web oldalam ha már sikerül
Szia Gina!
Nagyon motiváló a videód.
Teljesen más területen dolgozok. De eljött az idő a váltásra.
Esetleg tudsz ajánlani tanfolyamot vagy könyvet?
Köszönet!😀
Szia, először azt kéne kitalálnod, hogy pontosan mit is szeretnél tanulni és akkor az alapján tudsz elkezdeni keresni anyagokat. Itt a videó leírásában van pár link illetve javaslom néz körül a Google tanfolyamai között grow.google/intl/hu/google-certificates
Szia!
Köszönöm a választ megnézem a linket.
A mesterséges intelligencia, mobiltelefonok és a tesztelés érdekelne.
De teljesen kezdő vagyok.
Miert kell fizika tudás játék programozóknak?
Szia, elsősorban azért, mert a 3d-s környezetben elhelyezett dolgokat/figurákat/jeleneteket meg kell pl. világítani, tehát érteni kell, hogy hova kell rakni a fényforrást, az merre és hogyan világít, vagy ha megmozgatsz valamit, akkor az a fizika szabályainak megfelelően viselkedjen (pl. gravitáció miatt leesik), tehát pl. sok AAA kategóriájú videójáték pont azért annyira sikeres, mert elképesztően élethű benne minden. A legkisebb porszem vagy viráglevél levegőben szállásától kezdve a lovak, autók mozgatásán át a karakterek szájának rezdüléséig minden a helyén van és tükrözni a valós életet.
Szia Gina! Nagyon jó a videó, köszönöm! Mennyi az a pár hónap, amit említesz? Pl.: 3 hónap elég megtanulni mondjuk a Python programozást?
Köszönöm a videót. Szeretem az ilyen értelmes, okos dolgokat.
Mint teljesen kezdő, hol tudnék feltenni pár kérdést? Privát üzenet, email..
Saját magamnak szeretnék egy programot készíteni.
Hello ,tudnál adni egy instagramot lenne pár kérdésem hozzád?
Szia
Lennének közös témáink 💖
Szia! 45 éves vagyok. Én igazából könyvvitelből és programozásból érettségiztem (Basic, Turbo Pascal, dBase). Az objektumorientált programozás azonban kimaradt az életemből. Eddig is az informatika körül éltem az életem. Érdekel a webfejlesztés, és az adatbányászat is, mert közben gazdasági informatikus is lettem. Tanultam például numerikus módszereket a főiskolán. Csináltam már magamnak egy kis statikus weboldalt is. A folyamatszervezés, és a folyamatmodellezés, amiben igazán jó vagyok! :)))
Szerinted melyikre lenne célszerűbb ráfeküdni?
Kedves Ágnes, wow neked mindenképpen az IT-ban a helyed ilyen hátérrel. Az fogalmazódott meg bennem miközben olvastam a hozzászólást, hogy itt két irányba mehet el ez az egész: vagy maradsz a webes vonalon (mint pl. UX Designer, service designer, webdesigner, webfejlesztő), vagy ha komolyabb dolgok érdekelnek és mivel van affinitásod az üzleti oldalhoz is talán, akkor akár egész jó Product Owner vagy Product Manager lehetnél egy olyan cégnél, ahol komplex IT rendszerek vannak (pl. autóipar). Ezekről a szerepkörökről majd tervezek egy videót csinálni, de addig is itt találsz róla infót: hu.wikipedia.org/wiki/Scrum Programozni maximum akkor ülnék be a helyedben ha inkább nem akarsz túl sok emberrel napi szinten kapcsolatban lenni, szerintem ilyen hátérrel érdemes inkább a product/business irányban nézelődni az IT-n belül. Sok sikert :)
Én 23 éve egy angol tanfolyamon hallottam arról, hogy lehet weblapokat készíteni Microsoft Word programmal. Főiskolára akartam menni, hogy informatikus legyek és weblapokkal foglalkozzak, de megláttam, hogy milyen felvételi feladatok vannak letettem a szándékomról. Azóta ez az álmom, bár csak most áprilisban karantén idején fizettem be egy bootchamp tanfolyamára ahol webprogramozást oktatnak. Azóta ezt a témát gyűröm kedvencem a CSS, de nem vagyok valami nagy ász benne.
Kedves Csaba, javaslom ismerkedj meg a WordPressel is, azzal viszonylag hamar el tudsz készíteni egy weboldalt és van hozzá bőven magyar útmutató. Sok sikert amúgy a tanulmányaidhoz, majd idővel úgyis belejössz, a HTML meg a CSS kezdőként kicsit bonyolultnak tűnhet, de idővel majd rájössz hogyan működik. Ehhez is van sok segédanyag a neten, használd őket bátran.
@@HelloGina java ismerete nélkül is lehet csak külön a wordpressel lapokat csinálni? Kicsit elvesztem....minden kezdőknek szánt alapokat bemutató videóban olyan dolgokat mutatnak amit nem értek..persze le tudom írni meg látom hogy a változókkal mit lehet csinálni..na de ezeket mire tdom használni hogy lesz ezekből valami? ezek a videók ahoyg haladnak valami blokk vagy modul alakul ki ezekből az érthetetlen részletekből? remélm érted amit szeretnék kérdezni:D Érdekelnek a gépek stb megfelelne a munkakörnyezet is stb stb tehát nekem találták ki az IT-t ..viszont 36 évesen valahogy nem értem ...kérlek segíts hogy hol kezdjem ! Kell pl a java ,python ,kotlyn,stb előtt valami ami nekem kimaradt és emiatt nem megy?pl valami középsulis alap informatika stbstb?
@@danielszabo5102 Szia, igen, igazából a Word Pressnek pont az a lényege, hogy a laikusok is használni tudják. Gyanítom, hogy valami WP programozási anyagot találtál ami már előrehaladottabb, de ez ennél sokkal egyszerűbb. Kell egy tárhely, ahol hosztolni tudod a weboldalad, oda telepítened kell a WP-t amit innét le tudsz tölteni: hu.wordpress.org/download/ és ha kész a telepítés már meg is van az oldalad alapja. Ahhoz tudsz hozzá adni sablonokat, amik a kinézetet változtatják, illetve az admin felületen keresztül te is testre tudod szabni, beírni a szövegeket stb. Igazából ezért van ez laikusoknak, mert az admin felületen keresztül mindent menedzselni tudsz. Vannak úgy nevezett pluginok, amiket szintén telepíteni lehet az admin felületen keresztül, és ezek különböző funkciókat adnak az oldalhoz (pl. naptár, portfolió, képnézegető, webshop rendelés), igazából több ezer ilyen van, amikből szinte bármilyen alap igényeket kielégítő weboldal elkészíthető. A programozási része akkor jön a képbe, ha valaki valami komolyabb, egyedi megoldást próbál csinálni. Olyankor szoktak saját pluginokat készíteni vagy testreszabni, ehhez már érteni kell pl. a PHP-hez. Talán ez a videó segít: ua-cam.com/video/iRz0gaLjOkU/v-deo.html
@@HelloGina köszi Gina! Szuper vagy! Figyi tárhelyet honnan tudok? Az fizetős vagy van ingyenes is? Melyik a jobb? Itt majd kell valami domain név? Ezt még fejtsd ki ha van időd :) előre is köszi a segítséget! :) programozást szeretnék tanulni de nem csak azt...most viszont pont kapóra jön a wordpress mert a kertész vallalkozasomnak szeretnék egy weboldalt csinalni mert csak a facebookon vagyunk fennt ..:)
Szia Gina, nagyon inspiráló a videód. 2-3 éve játszok ezzel a gondolattal, hogy megpróbálom... Viszont nem tudom hol kezdjem, és kicsit elveszettnek is érzem magam. Most az összes videódat elkezdem megnézni, mert nagyon motiválsz. Köszönjük!😊
Egyébként most hol dolgozol? Személyes oktatáson nem gondolkozol? Nyílván a tudás a lényeg nem a papír! Engem érdekelne, főleg, hogy így kevésbé lennék elveszve és lehet örök életre hálás lennék, ha pedig nem tetszik akkor legalább pontot teszek a végére, hogy mégsem az én világom. Várom a válaszod.
Erika😊
Szia Erika, örülök, hogy motíválónak találod a videókat. Sajnos most nem fér bele az időmbe hogy másokat tanítsak ezeknek a videóknak a készítésén túl. Arra kéne rájönnöd talán, melyik része is lehet érdekes neked ezekből. A lányok általában a design felé húznak, mert az kreatív és szép dolgokat tervezhet az ember. De vannak akiket meg a programozás vonz, ami szintén tök jó ha népszerűbb lesz a hölgyek körében. Én azt javaslom, próbálj meg összerakni egy weboldalt csak úgy magadnak WordPressel. Erről rengeteg magyar tutorial van a neten és a folyamat közben meg tudod figyelni magad mennyire élvezed. Nem kell tökéletesnek lennie, sokkal inkább arra figyelnék hogy mennyire élvezem a dolgot. Mert az már sokat elárul arról, hogy neked való-e az egész. :)
@@HelloGina köszi❤️
Sziasztok! Engem is ez foglalkoztat már két éve. Html és CSS már többnyire Ismerős, a Codeberry-nel tanultam. Igen,nekem is ajánlották a Wordpress-t.
Szia! Szuper videó, épp a napokban kezdtem bele egy IT képzésbe és ez baromi jó megerősítés volt. Köszi 😊 Említettél könyveket is ebben a témában. Szívesen olvasok és rá is kerestem, de rengeteg ajánlat van és nem igazán tudom mivel is kezdem, melyik az értelmesebb. Tudnál esetleg pár tippet adni, ami a programozás és az IT legalapjabbat foglalja össze? Előre is köszönöm 🙏
Szia, örülök, hogy tetszett a videó és sok sikert kívánok a képzéshez. Ha kezdőknek szóló könyveket keresel akkor akár középiskolai tankönyvekkel vagy informatikai érettségire felkészítő könyvekkel is kezheted. Webfejlesztésről ez egy jó könyv panem.hu/tantusz-konyvek/informatika/php-mysql-javascript-html5 illetve a "Tantusz könyvek" gyűjtőszó alatt találsz még sok informatikai témájút.
Remek! Köszönöm szépen a segítséget és a gyors választ! :)
A jogszabályok is elég gyakran változnak😅
Gina kedves, ha már így beleugattam a hozzászólóid kérdéseibe, nem tudom megállni, hogy hozzád ne intézzek egy kérdést.
Mondd csak, nem keleti részén laksz te az országnak véletlen? Mert ahogy így megnéztem pár videódat, nem tudtam nem észre venni, milyen elragadóan bájos vagy, szívesen megismernélek élőben is. Volna kedved sétálni egyet valamikor együtt? :-D
Szia Gina! Köszönöm ezt a videót! Én 40 + gondolkodom IT témában, most gyűjtöm a pontos infokat, hiszen, mint ahogy te is mondtad nagyon szerteágazó terület. Egyre inkább a front-end, "weblap-témák" tűnnek kezdésnek nekem valónak.
Gattyán György az a leggazdagabb ember? :)
szerintem igen