Külföldi befektetések - Miért? Hogyan? Hol?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 жов 2023
  • Magyarországra sok befektető tekint úgy, amikor befektetéseket választ, mintha fallal lenne körülvéve, és nem lehetne kilépni a határain. Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy magyarként is milyen egyszerű például Ausztriában befektetni, pedig az itthonról való pénzügyi kitekintés egyre aktuálisabb. A jó hír az, hogy a határon túli pénzintézeteknél is nagyon előnyös feltételekkel lehet befektetni, nemritkán még jobb paraméterekkel is.
    A legújabb Pénz Beszél podcastünkben a Magyarországtól független, külföldi befektetési lehetőségekről beszélgettünk.
    Az adásban szó lesz arról, hogy
    - Miért érdemes külföldi portfóliókba befektetni?
    - Hogyan célszerű ezt megtenni? Mik az ilyen befektetések előnyei és hátrányai?
    - Hol észszerű leginkább befektetni?

КОМЕНТАРІ • 20

  • @inwestmentors
    @inwestmentors  9 місяців тому

    Előrendelhtő már az Érthetően a befektetésről könyv! Részletekért és az előrendelési kedvezményekért ide kattintson: inwestmentors.hu/erthetoen-a-befektetesrol/

  • @nyugatonazelet
    @nyugatonazelet 9 місяців тому +3

    Na egy epizód amivel nagyon is tudtam azonosulni! Köszönöm

  • @adrasnekovacs693
    @adrasnekovacs693 9 місяців тому

    Nagyon értékes összeállítás volt. Rendkívül sokoldalúan értékelte a befektetési lehetőségeket. Köszönettel,
    Kovács Andrásné.

  • @WiesingerFasten
    @WiesingerFasten 9 місяців тому +2

    Nem fogok nektek hazudni, de én Németországot szívesebben "hallottam" volna mint Ausztriát :)
    Azért persze Ausztria is jól hangzik!
    Köszönjük a videót!

  • @attilavegh7893
    @attilavegh7893 9 місяців тому

    Tisztelt InwestMentors! Tud-e az Önök által képviselt befektetési bank fogadni tbsz-en lévő komplett portfoliót? Illetve az amerikai részvény osztaléka hány százalékkal fog adózni január 1.-től, ha az ausztriai banknál lévő tbsz-en van? Hálás köszönet a válaszukért!

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  9 місяців тому

      Kedves @attilavegh7893! Tudunk nyitni tbsz számlát, és tudjuk azt kezelni is. Az amerikai papírok adózása attól függ, hogy milyen adórezidens a befektető. Tehát ha Ön magyar adórezidens, akkor függetlenül attól, hogy hol nyit számlát, a hazai szabályok alapján kell adóznia (néhány kivételt leszámítva). Az amerikai adózás összetett kérdés, ami még vehet fordulatot év végéig. Épp ezért mi is megvárjuk, hogy a legnagyobb tanácsadócégeknek (mi a PWC-re hallgatunk a témában) is egyértelmű álláspontja legyen. Pár héten belül záródik a téma, akkor foglalkozunk majd részletesebben is vele.
      A szolgáltatásunkkal kapcsolatban bővebben ezeken az elérhetőségen adunk örömmel tájékoztatást: www.inwestmentors.hu/kapcsolat

  • @budaiistvan3832
    @budaiistvan3832 12 днів тому

    ügyesek ezek a fiúk, minden előadásban maguk felé csalogatják a hallgatót, ingyen ebéd nincs, na

  • @evatapolcsanyine8791
    @evatapolcsanyine8791 9 місяців тому +2

    Ausztria-i befektetéssel kapcsolatos költségeket lehetne tudni? Köszönöm

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  9 місяців тому

      Minden esetben egyedileg kerül kalkulálásra. A díjak függnek a tőke méretétől, a befektetési eszközöktől... Nálunk csak befektetési tanácsadással egybekötött értékpapírszámlák nyithatóak. Ez azt jelenti, hogy kapcsolódik hozzá egy privát banki kapcsolattartás is. Árban drágább lesz, mint egy diszkont brókercég, de olcsóbb, mint az azonos színvonalú svájci, vagy éppen magyar szolgáltatások.
      Ajánlatot költség és kötelezettségmentesen tudunk adni egyeztetést és az igények megismerését követően. Részletekkel kapcsolatban itt tud érdeklődni: inwestmentors.hu/kapcsolat/

  • @peteragocs4810
    @peteragocs4810 9 місяців тому +1

    IBKR-rel pont az lett a gond, hogy már nem 100k, csak 20k€-ig ad védelmet.
    Valahogy nem annyira egyértelmű már az előnye az Erste Investmenttel szemben.

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  9 місяців тому +1

      Kérdés, hogy számít-e... A letétbe helyezett értékpapírok eleve speciális kategóriába tartoznak, hiszen a bank/brókercég "csak" nyilvántartja ezeket. Csőd esetén egyszerűen csak transzferálják egy másik szolgáltatóhoz. Nekem valahogy megnyugtatóbb egy stabil hátterű pénzügyi szolgáltató alacsonyabb betétbiztosítással, mint egy zűrösebb, magasabb biztosítással (itt most nem Erstet vetettem össze az Interactive-val).

  • @szabolcsdobias3908
    @szabolcsdobias3908 9 місяців тому +2

    Pl credit Swiss mint biztonsag

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  9 місяців тому +2

      Sokat elárul egy nyilvánosan is kereskedhető bankról, ha ránézünk a részvényeknek az árfolyamára. CS 15 éve vergődött. Mindenesetre a story vége happy end lett. Az ügyfelek a legnagyobb svájci banknál, a UBS-nél landoltak.

  • @4_Millionen_Euro
    @4_Millionen_Euro 9 місяців тому

    A valós részvények már 29 eurótól felhalmozhatók...

  • @endremarosi8489
    @endremarosi8489 9 місяців тому

    Ha Németországba adózok, akkor a videóban említett kedvezményesebb adózás lehetősége nem vetül fel, ugye? Hiába a magyar állampolgárság?

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  9 місяців тому

      A TBSZ számlát meg tudod nyitni ha van magyar adókártyád, de a német adóhatóságot nem fogja érdekelni, mert ha ott adózol és ott töltöd az év nagyobbik részét, akkor oda fogják várni a befektetés eredménye után az adót.

  • @miklosbalogh3193
    @miklosbalogh3193 9 місяців тому

    Érdekes, h az 5%-os korlátot ilyen pozitívnak értékelték. Én inkább a befektetési szabadság korlátozásának tartom. Értem, h a tapasztalatlanokat megovja a nagy buktától de Magyarországot hasonló "védelmi" szabályozások (igaz nemcsak pénzügyi) miatt legtöbbször negatív kritika éri.

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  9 місяців тому +1

      A befektetők 99%-nak inkább hasznos, ha korlátozzák őket az egyedi részvényvásárlásban. Ezzel lényegében megóvják az elviselhetetlen veszteség lehetőségétől. A maradék 1% magától sem venne nagyobb pozíciókat, vagy ha annyira ért hozzá akkor egy diszkont brókernél teszi, ahol nincs limit.