Fantasztikus, hogy elindultál ilyen spiri irányban. Személy szerint én sem hittem régen a meditáció hasznosságában, mára meg elképesztő spirituális személyiség lettem. Nagyon hasznos volt, sokat tanultam általa én is, és fel tudom használni a szkeptikus vélemények ellen 😃 köszönöm.
Köszi, hogy készítettél egy ilyen videót, ahol tudományos szemszögből közelíted meg a meditációt, nagyon hasznos volt. Mivel barátom apukája eléggé spirituális beállítottságú, én mindig is inkább ebből az aspektusból szemléltem a dolgot. Mostanában van egy komoly lelki problémám, ezért megbeszéltük, hogy heti rendszerességgel ad energiát, és közösen meditálunk. Kíváncsi vagyok, fog-e segíteni ez a technika. Emellett a napi szintű meditációra sem ártana rászoknom. Van is a telefonomon egy eredetileg gyerekeknek szóló, tanulást segítő rövid meditáció Domján Lászlótól: ezt többször használtam már eredeti céljára, de volt, hogy nem is a szövegre figyeltem közben, hanem arra koncentráltam, amit el szeretnék érni. Barátomnál emellett még van két hosszabb Horváth Zoltán-meditáció is szintén a céljaink eléréséről, azokat is próbáltuk. Egyszer volt egy érdekes tapasztalatom: eljött az utolsó pótpótZH egy tantárgyból, amelyből addig is vért izzadtam, hogy ne bukjak meg, ezért előző este arra meditáltam, hogy sikerülni fog. Végül bealudtam reggel, de valamiért 15 perccel a számonkérés kezdete előtt az agyam felébresztett. Felkaptam a táskámat, berohantam az egyetemre, és pont beértem. Pedig máskor, ha bealszom, képes vagyok órákkal tovább aludni. Olyan volt, mintha a meditációval sikerült volna beprogramoznom, hogy pont időben ébredjek.
Éppen unatkozok a gép előtt, és mikor megláttam hogy Attis új videót töltött fel, már néztem is! Én szeretek meditálni, és a kedvenc típusom a szeretet - kedvesség.❤
Én ha ki akarok kapcsolni, akkor elmegyek futni egy órára suli után és nincs annál jobb. Próbálkoztam én is a meditációval, de mindig elrontottam valahol, de viszont ha futok és megy a zene-> egy más ember ként jövök haza. Futás után,, fáradtan" sipsup megtudom tanulni az anyagot a holnapi felmérőre még ha csak nekiállok, van hogy órákig tanulok és stresszelek, hogy mindjárt 8 óra és még mindig nem tudom semmit. Egyszóval nem mintha bárki is elolvasta volna idáig, de nekem a futás jött be meditációnak, egyszerűen az a mozgás úgy kikapcsol, hogy nem is tudok gondolkodni, leáll az agyam és szedem a lábam és csak megyek és megyek.🔥🔥
Jól látod a dolgokat. Valójában minden meditáció ami kikapcsol. A legjobb amikor flowban van az ember. Ezt bármilyen tevékenységgel ellehet érni, amit élvez az ember és szívesen csinál. Ezek az igazi meditációk.
Nagyon tetszenek az ilyen témájú videóid, szerintem a tudomány teljesen összehangolható ezzel, van egy videós, aki pont erről készít tartalmakat és ő is beszél az amigdalárol, kortizolról és minden ilyen tudományos dologról. Pedig spirituális. Szerintem is nagyon hasznos a meditáció es az autogén tréning is.
Sziasztok! Attis, szuper a téma! MEg tudom erősíteni, hogy a rendszeres meditáció, valóban hasznos és még jót is tesz testnek, léleknek egyaránt. A jóga óráim elején is a vendégeimet így hanggolom rá arra, hogy tudjanak önmagukra koncentrálni, a légzésük egyenletes és puha legyen. Megérkezzenek az itt és mostba, ami ebben a rohanó világban, valóban külön figyelmet ígényel. De a relaxációt is az órám végén gyakoroltatom a vendégeimmel én otthon szoktam. Személy szerint egyszerűen a légzés figyelés és a helyes testtartásra teszem a hangsúly, nem bonorítom túl. Namaste :)
Ha valakit komolyan érdekel, nem csak a meditációs módszerek, de kifejezetten Tudományos szempontból a téma, ajánlom A Meditáció Tudománya című könyvet! HVG álltal kiadott könyv, a témával foglalkozó kutatók írták. Nagyon jól kifejtik a kutatások menetét, az új technológiát a kutatások világában amivel kézzelfogható bizonyítékokat tudnak mutatni. Leírják a problémáikat a kutatásokkal ( hogy kell megoldani, hogy ne legyen részre hajlás, meg hasonlók). Akit ennyire nem érdekelnek maguk a kutatások, tapasztaltok, azoknak azt ajánlja szerző hogy lapozzon a módszerekhez. Zseniális könyv, bár még nem értem a végére! :D Azoknak is ajánlom, akik újak és érdeklődnek, és azoknak is akik már aktívak benne, de meg szeretnék érteni! Hála az égnek ki hagyják a spirituális humbukot :D Btw Köszönjük a videót ;)
Autogén tréninget tanultam, igaz az nem meditáció hanem egyfajta relaxáció. Nagyon jó dolog, nekem rengeteget segített/segít a stressz kezelésében. Régi traumákat is dolgoztam fel általa, amíg a vezetett tréningre jártam. ☺️
Nagyon örülök, hogy ezt a témát hoztad, mert pont pár napja kezdtem el én is kipróbálni pár videó alapján. Eddig a Netflix Headspace sorozata tetszik a legjobban.
Én lassan szülni fogok (4 hét van még hátra) és a mindful hypnobirthing című könyvet vettem meg audiobookban. Rengeteg meditálás van benne, a nő hangjára mindig elalszom 😅 Remélem hasznos lesz szülés közben is és nyugodt tudok maradni.
Én a terhességem legelején hagytam abba a meditációt, mert állandóan belealudtam egy-két órára us akár, aztán meg éjjel kukorékoltam. Egy ponton feladtam 😂 de amúgy a meditáció a világ egyik legjobb dolga!
Én gyakran szoktam meditálni mivel ambivertrált vagyok és szeretem a csendet és a nyugalmat. Leggyakrabban jógázni szoktam amivel a gimiben találkoztam előszőr és nagyon megtetszett szóval ha ideges vagyok akor így könnyen letudom vezetni a stresszt és segít a tanulásban is. Egyszer jóga órán olyan fura és ijesztő állapotba kerültem egy bevezető meditáció során, hogy kívülről láttam magam és úgy hallottam a gondolataim mintha könyvet olvastam volna.
Nagyon jó témaválasztás volt Atis, köszönet érte! Örömmel venném, ha tudnál készíteni a témában egy olyan videót is, amiben a főbb meditációs típusokat mutatod be.
Tetszett a videód, és szuper, hogy hasznos volt számodra a tanfolyam. Annyi mondjuk kimaradt a vidiből, hogy a meditáció a Buddhizmussal köthető össze elsősorban, és nem a mai divatirányzattal, mint pl a mindfulness. Személy szerint én a Zen és a tibeti budhizmus álltal ismert meditációkat végzem. Esztergomban az Eredeti Fény Zen templomban rendszeresen rendeznek meditációs napokat amit szívből ajánlok mindenkinek, és ráadásul messze olcsóbb mind az ilyen tanfolyamok. De hát, kinek mi jön be 🙂
Jelenleg épp este 10 óra van és kb 3 órája meditáltam életemben először: Sokkot érzek, és lüktet az agyam, túl sok az információ ami beáramlik! A testem minden porcikáját részletesen érzem és ez ijesztő! Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, túlságosan kimerült vagyok… holnap egésznap meditálni fogok, hogy meglássam van-e értelme még élnem.
Első ülésre maximum 20 percet ajánlanak meditáciora.. meg még utána lévő néhány alkalomkor.. te nekiugrodtál egy 3 orásnak majd egy egy naposnak, ami még a gyakorlott meditáciosokat is probára teheti.. Próbáld meg kisebb léptekkel és az öngyilkos hajlamoddal pedig szakemberhez fordulni 🙏🏻
Régebben sokat meditáltam, vissza kéne térjek rá, napi 20-30 perc teljesen jó lenne már. És hogy egy kis bölcsesség is legyen, ezt egy nagy mestertől hallottam: "Meditálni mindenki tud, jól viszont csak kevesen."
Meditáció! Amikor meghallom ezt a szót, mindig egy törökülésben lévő félmeztelen alakot és színes bogyókat ábrázoló kép ugrik be. Pedig sosem tudtam úgy meditálni. Magamtól kezdtem el stresszlevezetés kép lassan 5 évvel ezelőtt. Sok reményt nem fűztem hozzá. Még egy "hogyan kell meditálni" videót, vagy könyvet sem néztem meg. Először nem is sikerült. Pár perc után már azon kattogtam, hogy mennék csinálni valami hasznosabbat. Gyakorolni kellett. Ki kellett tapasztalnom, hogy mi az ami jó nekem, hogyan lehetne még hatékonyabb. Már nem emlékszem hogyan, de valahogy ráéreztem. Én mindig csak hanyatt fekve teljesen ellazulva tudok meditálni. Pár másodperc után már "töltődöm is" akár kemény kőfelületen zajban (Nyilván nem olyan hatékony). De nem mindig volt ez így. Eleinte nekem is kellett a matrac és a csend, mert másképp nem ment volna. Ugyanazt a hatást hamarabb el tudom érni. Eleinte 20-40 perc kellett ahhoz, amihez ma már elég 4-8 perc. Akár a munkahelyemen a padlón elterülve is menne, de valószínűleg odajönne valaki és megzavarna, mert azt hinné, hogy összeestem. A hatásait illetően szinte mindet meg tudom erősíteni (az öregkori hatásokat leszámítva). Addikcióról nem hozott le, mivel nem is volt, de azóta se szoktam rá semmire ám nem kötném a meditációhoz. A koncentráló képességemet nem érzem, hogy javította volna. Például egy unalmas egyetemi előadásra nem érzem, hogy jobban oda tudtam volna figyelni. Ellenben ha mondjuk adott egy probléma, amit meg kellene oldani, de nem boldogulok vele, mert folyton elkalandoznak a gondolataim, akkor a meditációt követően (annak ellenére, hogy nem agyalok rajta közben) összpontosítva pikk-pakk meg tudok oldani. Olykor még magam is meglepődök rajta. Amit pedig a meditáció negatívumaként tudok felhozni (és ez az egyetlen a számos pozitívum mellett) az az, hogy nem érzem, hogy mennyire vagyok stresszes. Különböző stressz szintek vannak, de én a nyugalmi állapot, az enyhe, és a mérsékelt között nem érzem a különbséget. Azt érzem, hogy minden rendben van, kivéve, mikor már magas a stressz szintem (pl. Mikor már fél órája hergel egy toxikus ügyfél, de nem hagyja, hogy segítsek neki.) Ez tök jó dolognak tűnik, de nem az. Tartok tőle, hogy egyszer csak hirtelen agyvérzést, vagy szívrohamot kapok úgy, hogy a szervezetem hiába próbál majd figyelmeztetni, az elmém figyelmen kívül hagyja és azt mondja, hogy nincs baj, míg a mérhető értékek mást mutatnának. Ennek ellenére szerintem nagyon megéri meditálni, de mint ahogy korábban írtam, gyakorolni kell ezt is, mint mindent szinte az életben. Az elején még nehéz, talán nem is fog menni, de rendszeres gyakorlás mellett 2-4 hét alatt szerintem bárki érezheti a hatásait. Szakember segítségével talán hamarabb is, de ebben zéró tapasztalatom van.
Kb egy éve meditálok majdnem nap mint nap. Meg van nekem a magam baja, szóval megértem az ezoterikus gondolkodásmódot, és a racionális beállítottságot is, és a konklúzió (egyéni vélemény) igazából tök mindeggy miben hiszel a meditáció segít abban amiben hiszel. Számomra a meditáció azt jelenti, hogy amibe vagy éppen abból kiszakadj. Hogyha a nagy vizsgák közepette elkezdesz meditálni, simán megértem azt, hogyha valaki Istent meglátja, amiközben a saját világa fenekestül felfordul. (Saját tapasztalat). Szóval ja. Ha valaki meditációról beszél úgy, hogy nagyon benne van éppen, és azt próbálja meg átadni, igazából segíteni akar. El akarja mondani, hogy mit látott tapasztalt. Sima emberi dolog. Ebből a szempontból semmi ezotéria nincs benne, csak akkor, hogyha az ember tapasztalati szinten nézi. Alapból meg egy ember aki leírta, hogy xyz történt vele. 😉 Good luck have fun. G to the G
Sőt eszmbe is jutott mikor meditáltam először. Lehettem vagy 8 éves, és az volt bennem, hogy nincs semmi. Akkor csináljunk valamit mondottam magamban. És elkezdtem meditálni. Így kezdődött, nagyon jól beépült a hétköznapokba
pont meditalni keszultem mikor meglattam ezt a videot, mondom ezt nem hagyhatom ki😅 am szerintem aki szeretne elkezdeni meditalni mindenkepp tudom ajanlani elso lepesnek a headspace: utmutato a meditaciohoz cimu sorozatat amit netflixen megtalaltok
Egy picit nekem pontatlan lett a meditációs "fajták" felsorolása. Én sem vagyok egy nagy szaki, de a mindfullness meditáción kívül amik fel vannak sorolva azok egy adott meditációs szertartás rész elemei. Én is ezt a témát kutatom, és szerintem fontos kiemelni, hogy maga a mindfullness is egy európaiasodott meditációs fajta, a tradícionális meditációkhoz (pl. zazen) képest. Általában a mozgás és a mantra az a meditációs szertartások része, és magával a csendben üléssel a sétával és a recitálással együtt ez 1,5 órát tesz ki (egy hagyományőrző ágazatnál). A napi 10-20 perc csak amolyan "sietős" meditáció, és igen maga ez az ipari divat meditáció. Az a baj ezekkel, hogy a különböző hanganyagokkal meg "vezetett meditációval" emberek gazddagodnak meg úgy, hogy ezért a szolgáltatásért pénzt kérnek. Szerintem egy igazi helyen nem kérnek pénzt azért hogy csendben ülve magaddal legyél (én is járok már lassan másfél éve egy dojo-ba azért is gondolom), nem beszélve arról, hogy általában ezeken az elvonulásokon jó hangzó anekdotákon kívül nem sokat adnak. (Persze elnézést a kivételnek, nekem ez a saját észrevételem.) Nagyon fontos az egyéni út, és az egyéni betekintés minősége szerintem, és ehez meg fontos az, hogy aki tanít az mennyire tud téged vezetni, és sokszor egy profitorientált "spirituális vezető" nem ad valós segítséget ebben.
Köszönöm Attis. Nagyon tetszett a videó. 👌 Egy kis plusz! Minden esetben extra energiák vesznek körül minket ha meditálunk. Ez tény. Mondjuk én már nagyon régóta meditalok napi rendszerességgel; minden esetben érzem, látom és hallom is az energiát. Csak ennyi, nem megyek bele mélyebben. 😅 A lényeg, hogy ez a munkád is felemelő volt. 👏😊
Ez és még az ennél is több féle meditációról egyben beszélni nem túl jó. Ma a meditáció szót egy nagy gyüjtöfogalomnak használják, egészen más és más dolgokra is. Mint az "étel" szó. Egész más egy görög saláta egy csokitorta, vagy egy csülkös pacal. Más más a hatása is. Egyébként nagyon jó minden fajtája, csak másképpen. Én végig meditáltam az egész életem és nagyrészt ennek köszönhetek mindent. Amilyen ember vagyok, ahogyan élem az életem és ahogyan az élet él engem. Órákig lehetne beszélni minderről.... Én végül a magam módján jutottam úgymond előre a meditácoban. Azonban amit én megismertem azzal végül a "A tudatosságot figyelő tudat" módszerénél találkoztam. A legtöbb féle meditációnak ez vagy az a célja. Illetve sok módszer az út egy egy szakasza, egy módszer ami a "valódi" meditáció felé vezet, terel. De én a közvetlenebb utakat jobban kedvelem, mert amúgy könnyű eltévedni. A tudatosságot figyelő tudat módszere, elég közvetlen, még is érthető és a nyugati embernek is aránylag könnyen kivitelezhető.
Remek bevezető, sőt érzékenyítés egy új - s terjedőben lévő - létmódba. Rendkívül nagy szükség van rá ebben a hedonikus szemléletűvé vált világban, melyben épen a sok-sok jó és élvezetes dolog mérgezi alattomosan, észrevétlenül az életünket. Valójában "dopamin- mérgezésben" szenved az egész fejlett nyugat, pontosabban abban, hogy a sok élvezethez már nem győzi az agy termelni ezt a hormonunkat, és az élvezettel azonos területen lévő szenvedés központunk átvált szorongásra, üresség érzetre, kínzó unalomra, amelyet már nem tudunk semmilyen új örömmel sem kompenzálni (ez a terület a hippocampus, vagy csúfnevén: a "gyíkagyunk", amely nagyon ősi eredetű). Új felismerés ez, amelyről öröm lenne minél többet hallani, és a gyógymódjáról, a "dopamin-böjt"-ről is (dopamine fasting), mely egyre jobban terjed angol nyelvű klipekben (a jelenség lényegét Dr Anna Lembke ismerteti), és pl. böjtként a meditációt alkalmazva totál megváltoztathatja életünket, azaz az eddig örömöket hajszoló és szenvedésbe torkolló létünkből kikecmereghetünk. S noha a háttérben zajló mechanizmus felismerése új, a mégis a kultúrák újra meg újra felfedezték fontosságát és beépítették a társadalmi gyakorlataikban már ezer éveken át. Csak mi voltunk eddig azzal áltatva, hogy létezik boldogság, amely felé korunkban haladunk, ám a sok évtizedes tapasztalat alapján ez a jóléti társadalom nézet kudarcot vallott. Régen vallások ismerték fel, hogy szenvedésre teremtettünk, amelyet ha elfogadunk akkor az életünk apró jók megtapasztalásával válik boldogságnak elkönyvelhető létté. Ám mindig diktatórikus elnyomásnak véltük ezeket a tanokat, amelyek azonban az emberi biológiai létét tükrözik. S ha időnként a múltban elfajult a helyzet, akkor az helyi háborúkat robbantott ki, és az általános "rosszlét" visszabillentette a "jóléti pokol" állapotát a normalitásba. Napjainkban éppen a "rosszlét"-ek szellőztetésére irányulnak az élet különböző területein a kísérletek már néhány éve. S a tapasztalatok szerint eléggé sikertelenül. Talán a múltban jól bevált módszerre lenne szükség, amelyről (már Neumann J. játékelméleti munkásságából is) jól tudjuk, hogy értelmetlen és csak vesztese van? Vagy inkább válasszunk egy másik - talán hatékonyabb - utat? Ehhez azonban sokkal nagyobb nyilvánosságot kellene kapni annak, hogy kell a dopamin böjt, kellenek a korlátok, az önmegtagadás, az önmérséklet, ami persze: fáj! Melyik fájdalmat válasszuk?
Nagyon jó lenne akár egy olyan téma is, hogy különböző légzés technikákat mutatsz be/tesztelsz, nagyon tudom javasolni a Wim Hof módszeréből is a légzést ugyanis itt a tudomány is igazolja az eredménességet :) plusz ugye a különböző légzés technikák szintén akár egy meditatív állapotba visz el :) Mit gondolsz?
Attis, szánt szándékkal nem osztod meg, hogy melyik típusú tanfolyamon voltál? Nem a reklám helye, tudom, csak felkeltette az érdeklődésem, említetted hogy ez a legkönnyebb módja a meditáció elsajátításának. Rég óta vágyam elmenni egy tréningre, de akkora a kínálat, hogy fogalmam sincs, melyik lenne az igazi. Agykontrollt végeztem én is pár éve, tényleg szuper :)
Pont emiatt, olvasgatom a kommenteket, hátha valaki. Rakerdezett és válaszolt. Nagyon hiányolom, azt a videóból, hogy melyik fajta meditációs tanfolyamot választotta. Rendkívül drágák, jó lett volna egy útmutatás.
"Krisztina Németh 4 hónappal ezelőtt Tetszett a videód, és szuper, hogy hasznos volt számodra a tanfolyam. Annyi mondjuk kimaradt a vidiből, hogy a meditáció a Buddhizmussal köthető össze elsősorban, és nem a mai divatirányzattal, mint pl a mindfulness. Személy szerint én a Zen és a tibeti budhizmus álltal ismert meditációkat végzem. Esztergomban az Eredeti Fény Zen templomban rendszeresen rendeznek meditációs napokat amit szívből ajánlok mindenkinek, és ráadásul messze olcsóbb mind az ilyen tanfolyamok. De hát, kinek mi jön be"
@@monikavito "Krisztina Németh 4 hónappal ezelőtt Tetszett a videód, és szuper, hogy hasznos volt számodra a tanfolyam. Annyi mondjuk kimaradt a vidiből, hogy a meditáció a Buddhizmussal köthető össze elsősorban, és nem a mai divatirányzattal, mint pl a mindfulness. Személy szerint én a Zen és a tibeti budhizmus álltal ismert meditációkat végzem. Esztergomban az Eredeti Fény Zen templomban rendszeresen rendeznek meditációs napokat amit szívből ajánlok mindenkinek, és ráadásul messze olcsóbb mind az ilyen tanfolyamok. De hát, kinek mi jön be"
Szia, Attis! Na, hát ez egy nagyon érdekes videó lett. Én is szeretnék meditálni, éppen ezért mert nekem is pörgősek a mindennapjaim. Bár nekem azt mondták, hogy ehhez elég, ha megnézek pár youtube videót, de ezek alapján én azt látom, hogy egyáltalán nem elég, és hogy igenis megéri tanfolyamra beiratkozni. Te hogy látod? :D
Nekem hiányzott az, hogy megmagyarázod az egyes meditációfajták közti különbséget, meg hogy mire jó, hogyan kell csinálni, stb. Illetve én eddig azt hittem, hogy a meditáció kb 5-10 perces szokott lenni, erre Attis 20-30 perccel példálózik. Tényleg ennyi kell, nem elég 5-10 perc?
5-10 perc szokott lenni. De az elején nekem sem volt elég. 20-40 perc csend és puha felület kellett hozzá. Gyakorlással azonban ezt is lehet fejleszteni. Akár egy forgalmas út mellett egy töltésfalon gubbasztva is menne a meditáció, csak nem biztos, hogy annyira hatékony. Annál sokkal rosszabb, ha valaki, vagy valami kizökkent belőle.
Ladssn nagy levegetőt szívd be az Orrodon át és szádon ki. Ha jobb a belégzést és a kilégzést számold. Tehát belégzés 1, kilegzés 2. Ez elég 10-ig elmenni. Majd kezdheted előről ameddig szükséges. Érzed ahogy a melkassod kitágúl a sok sok levegővel, majd lassan kilélegezve ahogy elernyed. Ezt a növekvő és csökkenő érzést kell figyelni, ha elkalandoznál semmi baj, csak vedd észre, hogy elkalandoztál és koncentrálj újra a légzésre.
én már próbáltam de nekem nem volt olyan hatásos,az elkövetkezendő 1-2 órát jóvá tette,de az is csak azért mert segített kitisztítani a fejem arra a "rövid" időre
a videó egy pontjára eljutva kezdem megérteni hogy nekem miért nem olyan hatásos,miért nem érzem szükségét, engem nem érnek olyan gyakran ingerek hogy szükségem legyen arra a 20-30 perc szünetre amit a meditáció adhat
Azt lehet nem véletlen érzed. Az agykapacitás videójában, (hogy hány százalékát használjuk az agyunknak) egyértelművé tette, hogy mit hajlandó elfogadni.
Szerintem nem kell mindig mindent a tudományban keresni. A hanglejtésedből elkeseredve tapasztalom, hogy butaságnak hiszed az ezoterikus részét a meditációnak.
régen léteztek sárkányok, vámpírok? honnan származik a drakula, vagy ez is csak olyan mint a mikulás? én nem hiszek bennük, de ismerek olyan embereket a környezetemben akik határozottan állítják hogy drakula létezett.. stb
Zavarban vagyok, mint vasorrú bába a mágneses viharban. Amit eddig gondoltam, mit értenek meditáció alatt, az szétfoszlik. De, hogy akkor ez most micsoda, azt ez a műsor nem mondja el. De 22 percen keresztül elmondta, miért jó. Attól tartok, akkor most a témának vagy utánanézek, vagy egy kis káoszt falazok el a gondolataimban.
Hali! Nyugaton a meditáció szót két különböző, de kapcsolódó dologra is használják. Az egyik egy tevékenyésg, fókuszáló technika (dharana), a másik pedig egy állapot, amikor az elme elcsitul és nem termel gondolatokat (dhyana). Egy dharana célja, hogy egy helyre irányítsa az ember a figyelmét. Gyakorlással egyre ritkábban kalandoznak el a gondolatok/figyelem, és szerencsével megörténhet az is, hogy a dhyana tudatállapotba kerüljön az ember. Röviden valahogy így tudnám megfogalmazni 🤔
Én 2004 óta gyakorlom a vipasszaná meditációt. Pontosan, ahogy írod, a meditáció egyszerűen a testi és tudati jelenségek objektív megfigyelése. Semmi ezoterikus dolog nincs benne, színtiszta tudomány.
@@benceolah5618 Igen, ezek meg szoktak jelenni, de én csak tudatosítom, megfigyelem, aztán elengedem. Ott helyben úgysem tudok velük mit kezdeni. De ahogy mondani szokták, ahány meditáló, annyiféle meditáció, és ez jó is így. Sok sikert és kitartást!
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!! Akár egy megosztás is segíthet! Boldizsár egy 7 hónapos kisbaba, aki az unoka öcsém és egy nagyon ritka PHDX nevű genetika betegséggel született! Ha nem kap minél hamarabb segítséget, nem fogja elérni az 5 kort se, mivel az orvosok 2-5 évet jóvoltak neki. Ahogy telik az idő a tünetei egyre súlyosabban lesznek! De! Van remény, egy külföldi kezelés, drága, ezért gyűjtés zajlik és mindenkire szükség van!! Alig 1 hónapja van Boldizsárnak hogy a kezdéshez szükséges 35 millió forint össze jöjjön! Jelenleg 4,2 millió gyűlt össze. Ha ez az összeg nem sikerül akkor 8 hónapot kell várni a következő lehetőségre hogy el kezdjék a kezelést. Ez a csúszás borzasztóan sok, könnyen az életébe kerülhet... A teljes kezelés 500 millió forint így csak az összefogás segíthet! Kérlek titeket, segítsetek hogy meg mentsük az életét!!! facebook.com/BoldizsarEleteAlapitvany/
Azért ez elég zsenge volt! Mikor jobb mívelni, reggel vagy este, esetleg nap közben? Te melyiket próbáltad? Esetleg belenézni egyes technikákba, melyik lehet jobb es miért? Hallgattam volna még tovább! Azért köszi a videót ;)
Most akkor tanulnod magad? Vagy tanítasz másokat? Mert nem mindegy.. és az út végén bizony mérlegre lesz téve, hogy segítettél vagy ártottál. Én félnek azt tenni amit te, de ez azért van mert nem tudod mit teszel.
Bár nagyon jó a téma, nem tekintem meg a videót a bankos reklám miatt. Azt hiszem eleget halljuk/látjuk az ilyen hirdetéseket, nem kellene tovább mérgezni a társadalmat. Föleg nem egy meditációról szóló videóban..
A keleti tanokban, ahonnan származik, a meditációnak spirituális jelentősége, célja van. Ez a tipikus nyugati hozzállás, átvesszük mert tudományosan igazolhazó a hasznossága, de az ezo-mezo maszlagot nem vesszük be, mert mi jobban tudjuk, mint akiktől átvettük, ugye?
Szervusz András.Sajàt tapasztalatból tudom,hogy egyes mozgás formák,különösen a harcművészetek egyes gyakorlati egyenértékűnek a meditàcioval.Gyakorlatok közbe kikapcsolod az elmèd csak az adott feladatra ès a testedet figyelsz.Amugy meg formagyakorlatunk közepén mesterember idèzem.hàromszor köszöntjük az isteneket.
A meditáció az egyik legfantsztikusabb kikapcsolódási módszer. A meditációt rengeteg felé módon életed át. Akár egy séta alkalmával is meditalhatsz (mert van ilyen formája is) vagy akar egy főzés alatt is. A meditáció nem egy beskatulyazott cselekvés, számtalan, különböző formája van. Teljesen téves az a mondat, hogy: a meditáció egy imádság forma és nem... Azt kell írnom, hogy András Kispál, neked kell jobban utánanézni a meditációanak mint fogalom és a hozzá kapcsolódó információknak úgyszintén. Jelenleg hatalmas tévedésben vagy! Attis pedig pontosan és érthetően szemleltette az igazságot a fenti témáról.
@@Gloriousangels Egyetértek. A festők is egyfajfa meditáció módszer lehet, hogy a benne lévő érzelem és mozgás hozzan hangolja össze a festékel és a vászonal. Legalábbis szerintem előfordulhat az ilyen fajta meditáció. Ahogy a gamereknek is lehet ilyen élményük. Vagy az éneklés és a zenehallgatás. Az adott lelki állapododat hangolod össze a zene ritmusáva ami egy másfajta pihentető hatásba lesz részed. Vagy énekléssel a hangszálaid öszpontosított figyelemmel rezegteted és ezer érzést kombinálva alakulhat meg az éneklés, akár. De a hosszas vezetés is tekinthető meditációnak. Vagy bármilyen hobbi.
A meditáció NEM imádság. Ha pontosan akarunk fogalmazni, a meditáció egy mentálhigiénés módszer, amivel lecsendesíthetjük elménket és ez neagyon jó hatással van a testi-lelki egészségünkre.
Hát hihetetlen, hogy nem lehet menekülni a rohadt reklámoktól... Hiába érdekes a csatorna... Na mindegy azért semmilyen rossz kívánságom nincs, jó volt amíg tartott :)
Mindenkinek ajánlom a Netflix utmutató a meditációhoz sorozatot ami nagyban segített nekem bele kezdeni a meditációba.
Köszönöm! Én már a 3. résznél tartok és elhatároztam, hogy a mindennapjaim részévé teszem a meditációt és ennek különböző fajtáit. :)
Ajánlom szintén. Nem kezdőknek is sokat segít én imádtam:)
En is ezzel nyomatom mar lassan egy eve, sajnos kihagyasokkal.
Baromi jo hatassal volt mar par honapos tav utan is!
Baszassa mindenki🔥✌🏻
Koszonom a tippet! ✌️✌️
Mi a sorozat neve ?
A meditáció nagyon jó és nagyon hasznos. Egy mini alvásnak is megfelel. Tényleg javítja az alvás minőségét és csökkenti a stresszt.
Fantasztikus, hogy elindultál ilyen spiri irányban. Személy szerint én sem hittem régen a meditáció hasznosságában, mára meg elképesztő spirituális személyiség lettem. Nagyon hasznos volt, sokat tanultam általa én is, és fel tudom használni a szkeptikus vélemények ellen 😃 köszönöm.
Köszi, hogy készítettél egy ilyen videót, ahol tudományos szemszögből közelíted meg a meditációt, nagyon hasznos volt. Mivel barátom apukája eléggé spirituális beállítottságú, én mindig is inkább ebből az aspektusból szemléltem a dolgot. Mostanában van egy komoly lelki problémám, ezért megbeszéltük, hogy heti rendszerességgel ad energiát, és közösen meditálunk. Kíváncsi vagyok, fog-e segíteni ez a technika. Emellett a napi szintű meditációra sem ártana rászoknom. Van is a telefonomon egy eredetileg gyerekeknek szóló, tanulást segítő rövid meditáció Domján Lászlótól: ezt többször használtam már eredeti céljára, de volt, hogy nem is a szövegre figyeltem közben, hanem arra koncentráltam, amit el szeretnék érni. Barátomnál emellett még van két hosszabb Horváth Zoltán-meditáció is szintén a céljaink eléréséről, azokat is próbáltuk. Egyszer volt egy érdekes tapasztalatom: eljött az utolsó pótpótZH egy tantárgyból, amelyből addig is vért izzadtam, hogy ne bukjak meg, ezért előző este arra meditáltam, hogy sikerülni fog. Végül bealudtam reggel, de valamiért 15 perccel a számonkérés kezdete előtt az agyam felébresztett. Felkaptam a táskámat, berohantam az egyetemre, és pont beértem. Pedig máskor, ha bealszom, képes vagyok órákkal tovább aludni. Olyan volt, mintha a meditációval sikerült volna beprogramoznom, hogy pont időben ébredjek.
Éppen unatkozok a gép előtt, és mikor megláttam hogy Attis új videót töltött fel, már néztem is! Én szeretek meditálni, és a kedvenc típusom a szeretet - kedvesség.❤
Én ha ki akarok kapcsolni, akkor elmegyek futni egy órára suli után és nincs annál jobb. Próbálkoztam én is a meditációval, de mindig elrontottam valahol, de viszont ha futok és megy a zene-> egy más ember ként jövök haza. Futás után,, fáradtan" sipsup megtudom tanulni az anyagot a holnapi felmérőre még ha csak nekiállok, van hogy órákig tanulok és stresszelek, hogy mindjárt 8 óra és még mindig nem tudom semmit. Egyszóval nem mintha bárki is elolvasta volna idáig, de nekem a futás jött be meditációnak, egyszerűen az a mozgás úgy kikapcsol, hogy nem is tudok gondolkodni, leáll az agyam és szedem a lábam és csak megyek és megyek.🔥🔥
Jól látod a dolgokat. Valójában minden meditáció ami kikapcsol. A legjobb amikor flowban van az ember. Ezt bármilyen tevékenységgel ellehet érni, amit élvez az ember és szívesen csinál. Ezek az igazi meditációk.
Nagyon tetszenek az ilyen témájú videóid, szerintem a tudomány teljesen összehangolható ezzel, van egy videós, aki pont erről készít tartalmakat és ő is beszél az amigdalárol, kortizolról és minden ilyen tudományos dologról. Pedig spirituális. Szerintem is nagyon hasznos a meditáció es az autogén tréning is.
Sziasztok! Attis, szuper a téma! MEg tudom erősíteni, hogy a rendszeres meditáció, valóban hasznos és még jót is tesz testnek, léleknek egyaránt. A jóga óráim elején is a vendégeimet így hanggolom rá arra, hogy tudjanak önmagukra koncentrálni, a légzésük egyenletes és puha legyen. Megérkezzenek az itt és mostba, ami ebben a rohanó világban, valóban külön figyelmet ígényel. De a relaxációt is az órám végén gyakoroltatom a vendégeimmel én otthon szoktam. Személy szerint egyszerűen a légzés figyelés és a helyes testtartásra teszem a hangsúly, nem bonorítom túl. Namaste :)
Èn kipróbáltam, de 10 mp-ig sem tudok a légzésemre koncentrálni. Állandóan jöttek a gondolatok, nem ment a koncentráció.
Ha valakit komolyan érdekel, nem csak a meditációs módszerek, de kifejezetten Tudományos szempontból a téma, ajánlom A Meditáció Tudománya című könyvet! HVG álltal kiadott könyv, a témával foglalkozó kutatók írták. Nagyon jól kifejtik a kutatások menetét, az új technológiát a kutatások világában amivel kézzelfogható bizonyítékokat tudnak mutatni. Leírják a problémáikat a kutatásokkal ( hogy kell megoldani, hogy ne legyen részre hajlás, meg hasonlók).
Akit ennyire nem érdekelnek maguk a kutatások, tapasztaltok, azoknak azt ajánlja szerző hogy lapozzon a módszerekhez. Zseniális könyv, bár még nem értem a végére! :D
Azoknak is ajánlom, akik újak és érdeklődnek, és azoknak is akik már aktívak benne, de meg szeretnék érteni! Hála az égnek ki hagyják a spirituális humbukot :D
Btw Köszönjük a videót ;)
Köszönjük az ajánlást! :)
Autogén tréninget tanultam, igaz az nem meditáció hanem egyfajta relaxáció. Nagyon jó dolog, nekem rengeteget segített/segít a stressz kezelésében. Régi traumákat is dolgoztam fel általa, amíg a vezetett tréningre jártam. ☺️
Vlog Attis jófejnek tűnik, remélem fog még szerepelni több videóban.
Nagyon örülök, hogy ezt a témát hoztad, mert pont pár napja kezdtem el én is kipróbálni pár videó alapján. Eddig a Netflix Headspace sorozata tetszik a legjobban.
Én lassan szülni fogok (4 hét van még hátra) és a mindful hypnobirthing című könyvet vettem meg audiobookban. Rengeteg meditálás van benne, a nő hangjára mindig elalszom 😅 Remélem hasznos lesz szülés közben is és nyugodt tudok maradni.
Én a terhességem legelején hagytam abba a meditációt, mert állandóan belealudtam egy-két órára us akár, aztán meg éjjel kukorékoltam. Egy ponton feladtam 😂 de amúgy a meditáció a világ egyik legjobb dolga!
Én gyakran szoktam meditálni mivel ambivertrált vagyok és szeretem a csendet és a nyugalmat. Leggyakrabban jógázni szoktam amivel a gimiben találkoztam előszőr és nagyon megtetszett szóval ha ideges vagyok akor így könnyen letudom vezetni a stresszt és segít a tanulásban is.
Egyszer jóga órán olyan fura és ijesztő állapotba kerültem egy bevezető meditáció során, hogy kívülről láttam magam és úgy hallottam a gondolataim mintha könyvet olvastam volna.
Nagyon jó témaválasztás volt Atis, köszönet érte! Örömmel venném, ha tudnál készíteni a témában egy olyan videót is, amiben a főbb meditációs típusokat mutatod be.
Tetszett a videód, és szuper, hogy hasznos volt számodra a tanfolyam.
Annyi mondjuk kimaradt a vidiből, hogy a meditáció a Buddhizmussal köthető össze elsősorban, és nem a mai divatirányzattal, mint pl a mindfulness.
Személy szerint én a Zen és a tibeti budhizmus álltal ismert meditációkat végzem.
Esztergomban az Eredeti Fény Zen templomban rendszeresen rendeznek meditációs napokat amit szívből ajánlok mindenkinek, és ráadásul messze olcsóbb mind az ilyen tanfolyamok.
De hát, kinek mi jön be 🙂
"De hát, kinek mi jön be" És ki mit engedhet meg magának.
Köszönöm ATIS az emberiség nevében a munkásságodat! Szeretem a csatornádat és téged is, bár még sohasem találkoztunk személyesen! 😏
Jelenleg épp este 10 óra van és kb 3 órája meditáltam életemben először:
Sokkot érzek, és lüktet az agyam, túl sok az információ ami beáramlik! A testem minden porcikáját részletesen érzem és ez ijesztő! Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, túlságosan kimerült vagyok… holnap egésznap meditálni fogok, hogy meglássam van-e értelme még élnem.
Első ülésre maximum 20 percet ajánlanak meditáciora.. meg még utána lévő néhány alkalomkor.. te nekiugrodtál egy 3 orásnak majd egy egy naposnak, ami még a gyakorlott meditáciosokat is probára teheti..
Próbáld meg kisebb léptekkel és az öngyilkos hajlamoddal pedig szakemberhez fordulni 🙏🏻
Régebben sokat meditáltam, vissza kéne térjek rá, napi 20-30 perc teljesen jó lenne már.
És hogy egy kis bölcsesség is legyen, ezt egy nagy mestertől hallottam: "Meditálni mindenki tud, jól viszont csak kevesen."
"Nincs olyan, hogy rossz meditáció"
Mingyur Rinpoche
Nem tudom hogy mi lenne velem, ha Önt nem hallgathatnám. Köszönöm szépen minden szavát. Nagyon sokat jelent nekem.
Meditáció! Amikor meghallom ezt a szót, mindig egy törökülésben lévő félmeztelen alakot és színes bogyókat ábrázoló kép ugrik be. Pedig sosem tudtam úgy meditálni. Magamtól kezdtem el stresszlevezetés kép lassan 5 évvel ezelőtt. Sok reményt nem fűztem hozzá. Még egy "hogyan kell meditálni" videót, vagy könyvet sem néztem meg. Először nem is sikerült. Pár perc után már azon kattogtam, hogy mennék csinálni valami hasznosabbat. Gyakorolni kellett. Ki kellett tapasztalnom, hogy mi az ami jó nekem, hogyan lehetne még hatékonyabb. Már nem emlékszem hogyan, de valahogy ráéreztem. Én mindig csak hanyatt fekve teljesen ellazulva tudok meditálni. Pár másodperc után már "töltődöm is" akár kemény kőfelületen zajban (Nyilván nem olyan hatékony). De nem mindig volt ez így. Eleinte nekem is kellett a matrac és a csend, mert másképp nem ment volna. Ugyanazt a hatást hamarabb el tudom érni. Eleinte 20-40 perc kellett ahhoz, amihez ma már elég 4-8 perc. Akár a munkahelyemen a padlón elterülve is menne, de valószínűleg odajönne valaki és megzavarna, mert azt hinné, hogy összeestem. A hatásait illetően szinte mindet meg tudom erősíteni (az öregkori hatásokat leszámítva). Addikcióról nem hozott le, mivel nem is volt, de azóta se szoktam rá semmire ám nem kötném a meditációhoz. A koncentráló képességemet nem érzem, hogy javította volna. Például egy unalmas egyetemi előadásra nem érzem, hogy jobban oda tudtam volna figyelni. Ellenben ha mondjuk adott egy probléma, amit meg kellene oldani, de nem boldogulok vele, mert folyton elkalandoznak a gondolataim, akkor a meditációt követően (annak ellenére, hogy nem agyalok rajta közben) összpontosítva pikk-pakk meg tudok oldani. Olykor még magam is meglepődök rajta. Amit pedig a meditáció negatívumaként tudok felhozni (és ez az egyetlen a számos pozitívum mellett) az az, hogy nem érzem, hogy mennyire vagyok stresszes. Különböző stressz szintek vannak, de én a nyugalmi állapot, az enyhe, és a mérsékelt között nem érzem a különbséget. Azt érzem, hogy minden rendben van, kivéve, mikor már magas a stressz szintem (pl. Mikor már fél órája hergel egy toxikus ügyfél, de nem hagyja, hogy segítsek neki.) Ez tök jó dolognak tűnik, de nem az. Tartok tőle, hogy egyszer csak hirtelen agyvérzést, vagy szívrohamot kapok úgy, hogy a szervezetem hiába próbál majd figyelmeztetni, az elmém figyelmen kívül hagyja és azt mondja, hogy nincs baj, míg a mérhető értékek mást mutatnának. Ennek ellenére szerintem nagyon megéri meditálni, de mint ahogy korábban írtam, gyakorolni kell ezt is, mint mindent szinte az életben. Az elején még nehéz, talán nem is fog menni, de rendszeres gyakorlás mellett 2-4 hét alatt szerintem bárki érezheti a hatásait. Szakember segítségével talán hamarabb is, de ebben zéró tapasztalatom van.
Kb egy éve meditálok majdnem nap mint nap. Meg van nekem a magam baja, szóval megértem az ezoterikus gondolkodásmódot, és a racionális beállítottságot is, és a konklúzió (egyéni vélemény) igazából tök mindeggy miben hiszel a meditáció segít abban amiben hiszel. Számomra a meditáció azt jelenti, hogy amibe vagy éppen abból kiszakadj. Hogyha a nagy vizsgák közepette elkezdesz meditálni, simán megértem azt, hogyha valaki Istent meglátja, amiközben a saját világa fenekestül felfordul. (Saját tapasztalat). Szóval ja. Ha valaki meditációról beszél úgy, hogy nagyon benne van éppen, és azt próbálja meg átadni, igazából segíteni akar. El akarja mondani, hogy mit látott tapasztalt. Sima emberi dolog. Ebből a szempontból semmi ezotéria nincs benne, csak akkor, hogyha az ember tapasztalati szinten nézi. Alapból meg egy ember aki leírta, hogy xyz történt vele. 😉 Good luck have fun. G to the G
Sőt eszmbe is jutott mikor meditáltam először. Lehettem vagy 8 éves, és az volt bennem, hogy nincs semmi. Akkor csináljunk valamit mondottam magamban. És elkezdtem meditálni. Így kezdődött, nagyon jól beépült a hétköznapokba
Azért ezt a THM-et nem reklámoznám :D
Pont neki akartam állni tanulni, erre itt lyukadok ki
pont meditalni keszultem mikor meglattam ezt a videot, mondom ezt nem hagyhatom ki😅
am szerintem aki szeretne elkezdeni meditalni mindenkepp tudom ajanlani elso lepesnek a headspace: utmutato a meditaciohoz cimu sorozatat amit netflixen megtalaltok
Attis Vlogot a népnek :D esküszöm jó volt ilyen formátumban is látni/hallani :D
Klassz vidi! antropozófia témáról is készíts kérlek videót! Köszi!
Egy picit nekem pontatlan lett a meditációs "fajták" felsorolása. Én sem vagyok egy nagy szaki, de a mindfullness meditáción kívül amik fel vannak sorolva azok egy adott meditációs szertartás rész elemei. Én is ezt a témát kutatom, és szerintem fontos kiemelni, hogy maga a mindfullness is egy európaiasodott meditációs fajta, a tradícionális meditációkhoz (pl. zazen) képest. Általában a mozgás és a mantra az a meditációs szertartások része, és magával a csendben üléssel a sétával és a recitálással együtt ez 1,5 órát tesz ki (egy hagyományőrző ágazatnál). A napi 10-20 perc csak amolyan "sietős" meditáció, és igen maga ez az ipari divat meditáció. Az a baj ezekkel, hogy a különböző hanganyagokkal meg "vezetett meditációval" emberek gazddagodnak meg úgy, hogy ezért a szolgáltatásért pénzt kérnek. Szerintem egy igazi helyen nem kérnek pénzt azért hogy csendben ülve magaddal legyél (én is járok már lassan másfél éve egy dojo-ba azért is gondolom), nem beszélve arról, hogy általában ezeken az elvonulásokon jó hangzó anekdotákon kívül nem sokat adnak. (Persze elnézést a kivételnek, nekem ez a saját észrevételem.) Nagyon fontos az egyéni út, és az egyéni betekintés minősége szerintem, és ehez meg fontos az, hogy aki tanít az mennyire tud téged vezetni, és sokszor egy profitorientált "spirituális vezető" nem ad valós segítséget ebben.
Köszönöm Attis. Nagyon tetszett a videó. 👌
Egy kis plusz! Minden esetben extra energiák vesznek körül minket ha meditálunk. Ez tény. Mondjuk én már nagyon régóta meditalok napi rendszerességgel; minden esetben érzem, látom és hallom is az energiát.
Csak ennyi, nem megyek bele mélyebben. 😅
A lényeg, hogy ez a munkád is felemelő volt. 👏😊
A meditáció segíthet a szenvedély betegeknek is a leszokásban?
A HealthyGamerGG csatornát is tudom javasolni azoknak akik értenek angolul. Többek között sok meditációval kapcsolatos vidije is van
💖
Ez és még az ennél is több féle meditációról egyben beszélni nem túl jó. Ma a meditáció szót egy nagy gyüjtöfogalomnak használják, egészen más és más dolgokra is. Mint az "étel" szó. Egész más egy görög saláta egy csokitorta, vagy egy csülkös pacal. Más más a hatása is.
Egyébként nagyon jó minden fajtája, csak másképpen. Én végig meditáltam az egész életem és nagyrészt ennek köszönhetek mindent. Amilyen ember vagyok, ahogyan élem az életem és ahogyan az élet él engem. Órákig lehetne beszélni minderről....
Én végül a magam módján jutottam úgymond előre a meditácoban. Azonban amit én megismertem azzal végül a "A tudatosságot figyelő tudat" módszerénél találkoztam. A legtöbb féle meditációnak ez vagy az a célja. Illetve sok módszer az út egy egy szakasza, egy módszer ami a "valódi" meditáció felé vezet, terel. De én a közvetlenebb utakat jobban kedvelem, mert amúgy könnyű eltévedni. A tudatosságot figyelő tudat módszere, elég közvetlen, még is érthető és a nyugati embernek is aránylag könnyen kivitelezhető.
Remek bevezető, sőt érzékenyítés egy új - s terjedőben lévő - létmódba. Rendkívül nagy szükség van rá ebben a hedonikus szemléletűvé vált világban, melyben épen a sok-sok jó és élvezetes dolog mérgezi alattomosan, észrevétlenül az életünket. Valójában "dopamin- mérgezésben" szenved az egész fejlett nyugat, pontosabban abban, hogy a sok élvezethez már nem győzi az agy termelni ezt a hormonunkat, és az élvezettel azonos területen lévő szenvedés központunk átvált szorongásra, üresség érzetre, kínzó unalomra, amelyet már nem tudunk semmilyen új örömmel sem kompenzálni (ez a terület a hippocampus, vagy csúfnevén: a "gyíkagyunk", amely nagyon ősi eredetű).
Új felismerés ez, amelyről öröm lenne minél többet hallani, és a gyógymódjáról, a "dopamin-böjt"-ről is (dopamine fasting), mely egyre jobban terjed angol nyelvű klipekben (a jelenség lényegét Dr Anna Lembke ismerteti), és pl. böjtként a meditációt alkalmazva totál megváltoztathatja életünket, azaz az eddig örömöket hajszoló és szenvedésbe torkolló létünkből kikecmereghetünk.
S noha a háttérben zajló mechanizmus felismerése új, a mégis a kultúrák újra meg újra felfedezték fontosságát és beépítették a társadalmi gyakorlataikban már ezer éveken át. Csak mi voltunk eddig azzal áltatva, hogy létezik boldogság, amely felé korunkban haladunk, ám a sok évtizedes tapasztalat alapján ez a jóléti társadalom nézet kudarcot vallott. Régen vallások ismerték fel, hogy szenvedésre teremtettünk, amelyet ha elfogadunk akkor az életünk apró jók megtapasztalásával válik boldogságnak elkönyvelhető létté. Ám mindig diktatórikus elnyomásnak véltük ezeket a tanokat, amelyek azonban az emberi biológiai létét tükrözik. S ha időnként a múltban elfajult a helyzet, akkor az helyi háborúkat robbantott ki, és az általános "rosszlét" visszabillentette a "jóléti pokol" állapotát a normalitásba.
Napjainkban éppen a "rosszlét"-ek szellőztetésére irányulnak az élet különböző területein a kísérletek már néhány éve. S a tapasztalatok szerint eléggé sikertelenül. Talán a múltban jól bevált módszerre lenne szükség, amelyről (már Neumann J. játékelméleti munkásságából is) jól tudjuk, hogy értelmetlen és csak vesztese van?
Vagy inkább válasszunk egy másik - talán hatékonyabb - utat? Ehhez azonban sokkal nagyobb nyilvánosságot kellene kapni annak, hogy kell a dopamin böjt, kellenek a korlátok, az önmegtagadás, az önmérséklet, ami persze: fáj! Melyik fájdalmat válasszuk?
Nagyon jó lenne akár egy olyan téma is, hogy különböző légzés technikákat mutatsz be/tesztelsz, nagyon tudom javasolni a Wim Hof módszeréből is a légzést ugyanis itt a tudomány is igazolja az eredménességet :) plusz ugye a különböző légzés technikák szintén akár egy meditatív állapotba visz el :) Mit gondolsz?
Nem tudom az ujabb videoidban is igy van e, de eleg durvan ugral az autofocusod, probald ki esetleg manual focussal beallitani oda, ahol allsz.
Minden "kutatás" szónál igyunk kérem egy rövidet! :D
Csinálhatnál videót a látomáskeresésről is
Attis, szánt szándékkal nem osztod meg, hogy melyik típusú tanfolyamon voltál? Nem a reklám helye, tudom, csak felkeltette az érdeklődésem, említetted hogy ez a legkönnyebb módja a meditáció elsajátításának. Rég óta vágyam elmenni egy tréningre, de akkora a kínálat, hogy fogalmam sincs, melyik lenne az igazi. Agykontrollt végeztem én is pár éve, tényleg szuper :)
Pont emiatt, olvasgatom a kommenteket, hátha valaki. Rakerdezett és válaszolt. Nagyon hiányolom, azt a videóból, hogy melyik fajta meditációs tanfolyamot választotta. Rendkívül drágák, jó lett volna egy útmutatás.
"Krisztina Németh 4 hónappal ezelőtt
Tetszett a videód, és szuper, hogy hasznos volt számodra a tanfolyam.
Annyi mondjuk kimaradt a vidiből, hogy a meditáció a Buddhizmussal köthető össze elsősorban, és nem a mai divatirányzattal, mint pl a mindfulness.
Személy szerint én a Zen és a tibeti budhizmus álltal ismert meditációkat végzem.
Esztergomban az Eredeti Fény Zen templomban rendszeresen rendeznek meditációs napokat amit szívből ajánlok mindenkinek, és ráadásul messze olcsóbb mind az ilyen tanfolyamok.
De hát, kinek mi jön be"
@@monikavito
"Krisztina Németh 4 hónappal ezelőtt
Tetszett a videód, és szuper, hogy hasznos volt számodra a tanfolyam.
Annyi mondjuk kimaradt a vidiből, hogy a meditáció a Buddhizmussal köthető össze elsősorban, és nem a mai divatirányzattal, mint pl a mindfulness.
Személy szerint én a Zen és a tibeti budhizmus álltal ismert meditációkat végzem.
Esztergomban az Eredeti Fény Zen templomban rendszeresen rendeznek meditációs napokat amit szívből ajánlok mindenkinek, és ráadásul messze olcsóbb mind az ilyen tanfolyamok.
De hát, kinek mi jön be"
A meditálás arra van, hogy kiürítsd az elméd igaz? Csak mert az üres emlém nem tudom kiüríteni :c
az érzés amikor vicceset akarsz mondani, de véletlenül az igazat írod le magadról :c
Ezt úgy kell értelmezni, hogy sok féle inger ér egy átlag ember napjait, és erre a meditáció egyfajta szellemi újraindítás.
@@homloklebenyterapia9790 Hát de tényleg igaz. Egyébként tudom hogy kissé sértő akartál lenni, nem baj, elnézem
@@melosr.2042 Jól teszed.
Szia, Attis! Na, hát ez egy nagyon érdekes videó lett. Én is szeretnék meditálni, éppen ezért mert nekem is pörgősek a mindennapjaim. Bár nekem azt mondták, hogy ehhez elég, ha megnézek pár youtube videót, de ezek alapján én azt látom, hogy egyáltalán nem elég, és hogy igenis megéri tanfolyamra beiratkozni. Te hogy látod? :D
Hali, Attis! Lenne egy olyan kérdésem, hogy az lehetséges ha valaki akaratlanul/tudat alatt meditál?
Szerintem meditálni mindenki szokott kivétel nélkül még az állatok is.. :) valki gyakrabban illetve kevésbé de mindenki csinálja.
Én nem. Nem meditálok, de néha meditülök vagy meditfekszem :).
Nekem hiányzott az, hogy megmagyarázod az egyes meditációfajták közti különbséget, meg hogy mire jó, hogyan kell csinálni, stb. Illetve én eddig azt hittem, hogy a meditáció kb 5-10 perces szokott lenni, erre Attis 20-30 perccel példálózik. Tényleg ennyi kell, nem elég 5-10 perc?
5-10 perc szokott lenni. De az elején nekem sem volt elég. 20-40 perc csend és puha felület kellett hozzá. Gyakorlással azonban ezt is lehet fejleszteni. Akár egy forgalmas út mellett egy töltésfalon gubbasztva is menne a meditáció, csak nem biztos, hogy annyira hatékony. Annál sokkal rosszabb, ha valaki, vagy valami kizökkent belőle.
#2💖
Már a tudomány is foglalkozik a csakrákkal, csak nincs nagyon mit publikálniuk. Még.
Ha le vagyok bénulva és mellkastól lefelé nem tudok mozogni, akkor milyen meditációt javasolsz? 🤔
Pislogósat.
Koncentrálj a lélegzetedre.
Ladssn nagy levegetőt szívd be az Orrodon át és szádon ki.
Ha jobb a belégzést és a kilégzést számold.
Tehát belégzés 1, kilegzés 2.
Ez elég 10-ig elmenni.
Majd kezdheted előről ameddig szükséges.
Érzed ahogy a melkassod kitágúl a sok sok levegővel, majd lassan kilélegezve ahogy elernyed. Ezt a növekvő és csökkenő érzést kell figyelni, ha elkalandoznál semmi baj, csak vedd észre, hogy elkalandoztál és koncentrálj újra a légzésre.
Kár hogy nincs csakra :( Egy Shinra Tensei-t adnék xd
én már próbáltam de nekem nem volt olyan hatásos,az elkövetkezendő 1-2 órát jóvá tette,de az is csak azért mert segített kitisztítani a fejem arra a "rövid" időre
a videó egy pontjára eljutva kezdem megérteni hogy nekem miért nem olyan hatásos,miért nem érzem szükségét, engem nem érnek olyan gyakran ingerek hogy szükségem legyen arra a 20-30 perc szünetre amit a meditáció adhat
5:11 vizulizációs meditáció😂
10-20%-os THM brutális...
Azt a mindenit Attis, rengeteget fogytál!!! WTF??? 😱😱😱 Mintha egy másik embert látnék :O
Értem én,hogy nem hiszel a spiritualitásban de mintha egy kis lenézést és megvetést éreznék a hangodban azokkal szemben akik igen.😑
Azt lehet nem véletlen érzed. Az agykapacitás videójában, (hogy hány százalékát használjuk az agyunknak) egyértelművé tette, hogy mit hajlandó elfogadni.
Mindenkinek ajánlom a Medito appot
Szerintem nem kell mindig mindent a tudományban keresni. A hanglejtésedből elkeseredve tapasztalom, hogy butaságnak hiszed az ezoterikus részét a meditációnak.
régen léteztek sárkányok, vámpírok?
honnan származik a drakula, vagy ez is csak olyan mint a mikulás?
én nem hiszek bennük, de ismerek olyan embereket a környezetemben akik határozottan állítják hogy drakula létezett.. stb
A Drakula Vlad Tepes (a nevét valószínű nem jól írtam) volt.
Zavarban vagyok, mint vasorrú bába a mágneses viharban.
Amit eddig gondoltam, mit értenek meditáció alatt, az szétfoszlik.
De, hogy akkor ez most micsoda, azt ez a műsor nem mondja el.
De 22 percen keresztül elmondta, miért jó.
Attól tartok, akkor most a témának vagy utánanézek, vagy egy kis káoszt falazok el a gondolataimban.
Hali!
Nyugaton a meditáció szót két különböző, de kapcsolódó dologra is használják. Az egyik egy tevékenyésg, fókuszáló technika (dharana), a másik pedig egy állapot, amikor az elme elcsitul és nem termel gondolatokat (dhyana).
Egy dharana célja, hogy egy helyre irányítsa az ember a figyelmét. Gyakorlással egyre ritkábban kalandoznak el a gondolatok/figyelem, és szerencsével megörténhet az is, hogy a dhyana tudatállapotba kerüljön az ember.
Röviden valahogy így tudnám megfogalmazni 🤔
Én 2004 óta gyakorlom a vipasszaná meditációt. Pontosan, ahogy írod, a meditáció egyszerűen a testi és tudati jelenségek objektív megfigyelése. Semmi ezoterikus dolog nincs benne, színtiszta tudomány.
Érdekes, én nem ezt tapasztaltam. Dejavu érzések sorozata, megérzések, jelek. Folyamatosan tapasztalom.
@@benceolah5618 Igen, ezek meg szoktak jelenni, de én csak tudatosítom, megfigyelem, aztán elengedem. Ott helyben úgysem tudok velük mit kezdeni.
De ahogy mondani szokták, ahány meditáló, annyiféle meditáció, és ez jó is így.
Sok sikert és kitartást!
#1
Narutonak is mennyit segitett a meditacio amiatt nyert meg egy harcot 😂😂😂
A meditációnak csak pozitív hatásait tapasztaltam.
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!! Akár egy megosztás is segíthet!
Boldizsár egy 7 hónapos kisbaba, aki az unoka öcsém és egy nagyon ritka PHDX nevű genetika betegséggel született! Ha nem kap minél hamarabb segítséget, nem fogja elérni az 5 kort se, mivel az orvosok 2-5 évet jóvoltak neki. Ahogy telik az idő a tünetei egyre súlyosabban lesznek!
De! Van remény, egy külföldi kezelés, drága, ezért gyűjtés zajlik és mindenkire szükség van!!
Alig 1 hónapja van Boldizsárnak hogy a kezdéshez szükséges 35 millió forint össze jöjjön! Jelenleg 4,2 millió gyűlt össze. Ha ez az összeg nem sikerül akkor 8 hónapot kell várni a következő lehetőségre hogy el kezdjék a kezelést. Ez a csúszás borzasztóan sok, könnyen az életébe kerülhet... A teljes kezelés 500 millió forint így csak az összefogás segíthet!
Kérlek titeket, segítsetek hogy meg mentsük az életét!!!
facebook.com/BoldizsarEleteAlapitvany/
Azért ez elég zsenge volt! Mikor jobb mívelni, reggel vagy este, esetleg nap közben? Te melyiket próbáltad? Esetleg belenézni egyes technikákba, melyik lehet jobb es miért? Hallgattam volna még tovább! Azért köszi a videót ;)
Most akkor tanulnod magad? Vagy tanítasz másokat? Mert nem mindegy.. és az út végén bizony mérlegre lesz téve, hogy segítettél vagy ártottál. Én félnek azt tenni amit te, de ez azért van mert nem tudod mit teszel.
igen
Bár nagyon jó a téma, nem tekintem meg a videót a bankos reklám miatt. Azt hiszem eleget halljuk/látjuk az ilyen hirdetéseket, nem kellene tovább mérgezni a társadalmat. Föleg nem egy meditációról szóló videóban..
A keleti tanokban, ahonnan származik, a meditációnak spirituális jelentősége, célja van. Ez a tipikus nyugati hozzállás, átvesszük mert tudományosan igazolhazó a hasznossága, de az ezo-mezo maszlagot nem vesszük be, mert mi jobban tudjuk, mint akiktől átvettük, ugye?
Sose érdekelt a meditáció, így sose voltam meditálni.
közel az atom katasztrófa miről beszêlsz ember !Nem vagy százas !
Jajjjj! Ez fájt. A meditáció egy imádság forma és nem simán sport vagy kikapcsolódás. Azt hittem, hogy jobban utánanézel és megérted, hogy mi is ez.
Szervusz András.Sajàt tapasztalatból tudom,hogy egyes mozgás formák,különösen a harcművészetek egyes gyakorlati egyenértékűnek a meditàcioval.Gyakorlatok közbe kikapcsolod az elmèd csak az adott feladatra ès a testedet figyelsz.Amugy meg formagyakorlatunk közepén mesterember idèzem.hàromszor köszöntjük az isteneket.
A meditáció az egyik legfantsztikusabb kikapcsolódási módszer. A meditációt rengeteg felé módon életed át. Akár egy séta alkalmával is meditalhatsz (mert van ilyen formája is) vagy akar egy főzés alatt is. A meditáció nem egy beskatulyazott cselekvés, számtalan, különböző formája van.
Teljesen téves az a mondat, hogy: a meditáció egy imádság forma és nem...
Azt kell írnom, hogy András Kispál, neked kell jobban utánanézni a meditációanak mint fogalom és a hozzá kapcsolódó információknak úgyszintén.
Jelenleg hatalmas tévedésben vagy!
Attis pedig pontosan és érthetően szemleltette az igazságot a fenti témáról.
@@Gloriousangels
Egyetértek.
A festők is egyfajfa meditáció módszer lehet, hogy a benne lévő érzelem és mozgás hozzan hangolja össze a festékel és a vászonal.
Legalábbis szerintem előfordulhat az ilyen fajta meditáció.
Ahogy a gamereknek is lehet ilyen élményük.
Vagy az éneklés és a zenehallgatás.
Az adott lelki állapododat hangolod össze a zene ritmusáva ami egy másfajta pihentető hatásba lesz részed.
Vagy énekléssel a hangszálaid öszpontosított figyelemmel rezegteted és ezer érzést kombinálva alakulhat meg az éneklés, akár.
De a hosszas vezetés is tekinthető meditációnak. Vagy bármilyen hobbi.
@@mxjbmnh3sd587 Igen, határozottan úgy van ahogy leírtad. 👌👌
A meditáció NEM imádság. Ha pontosan akarunk fogalmazni, a meditáció egy mentálhigiénés módszer, amivel lecsendesíthetjük elménket és ez neagyon jó hatással van a testi-lelki egészségünkre.
Odáig süllyedt a csatorna, hogy ilyen ezoterikus szarokat terjeszt? Remek. :D
Hát hihetetlen, hogy nem lehet menekülni a rohadt reklámoktól... Hiába érdekes a csatorna... Na mindegy azért semmilyen rossz kívánságom nincs, jó volt amíg tartott :)