MC4 solar csatlakozó

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 сер 2024
  • Hogy néz ki, hogyan krimpeljünk és mivel, valamint néhány tudnivaló!
    Amennyiben támogatnád a munkánkat, hogy segíthessünk rászoruló családoknak az elektromos áramtermelésében, akkor erre a számlaszámra küldheted az anyagi támogatásodat €-ban:
    IBAN:
    BE76 9741 0931 7595
    BIC:
    PESOBEB1
    Név:
    Peter Csecskedi

КОМЕНТАРІ • 16

  • @karolymayer7180
    @karolymayer7180 Рік тому +4

    Szia. Tetszett a videó gyakorlatiassága. Nagyon helyesen hívtad fel a figyelmet a tűzesetekre, amelyek jellemzően a csatlakozónál keletkeznek. Azt azonban fontos kiemelni hogy az MKH vagy MCU típusú vezetékek teljesen alkalmatlanok a kültéri, időjárásálló szerelésre. A solar kábel kettős köpenyszerkezete, valamint az eltérő köpenyanyag jelentik a különbséget. Mindnyájan tudjuk, mi lesz a PVC-vel a napon 1-2 év alatt. A solar kábelek köpenye rácshálósított polimerből, vagy vulkanizált anyagból készül, ennek élettartama sokszorosa a PVC-ének.

  • @lacusbarkacs1784
    @lacusbarkacs1784 Рік тому +2

    Köszi végre egy szerellös videó és jo témát hoztál fel mert az mc4 es csatlakozó az fontos várom a videót amibe meg mutatod hogy kel a canadian solar paneleket normális csatlakozóval párhuzamosítani addig is boldog karácsonyt ha adig nem jön ki a másik videó.

  • @zoltanvirag4319
    @zoltanvirag4319 Рік тому +1

    Köszönöm szépen a videót nekem nagyon hasznos volt 👏👏

  • @ispapp
    @ispapp Рік тому

    Végre egy gyakorlati videó, hasznos volt.
    Köszönjük

  • @arnoldbencz6886
    @arnoldbencz6886 Рік тому

    Szuper videó. Már csak egy megjegyzés...amint a cstlakozót összeraktad ,meghúztad és kattant, utána már bonthatatlan, csak levágni lehet...

  • @nagyviktor3687
    @nagyviktor3687 Рік тому +2

    Szia Péter !
    Én is olvastam, hogy a krimpelés "rosszasága" miatt vannak a tűzesetek, mert nő az átmeneti ellenállás, melegszik a kontakt és a helyzet öngerjesztővé válik, amíg ki nem gyullad a tető. Én villamos szakirányon végeztem, nekem a "szerelmem" a forrasztás. Itt minden adott: ónozott réz kábel és hüvelyek. Szabad-e krimpelés után összeforrasztani a kettőt (mármint a vezetéket és a hüvelyt) ? Úgy gondolom, ott nem lesz érintkezési, melegedési probléma soha az életben...

    • @peterceco3881
      @peterceco3881  Рік тому +1

      Egyes csatlakozókat gyártó cég leírásában kifejezetten javasolja a forrasztást, bár sokan nem értenek vele egyet, de tényleg jobb.

    • @nagyviktor3687
      @nagyviktor3687 Рік тому +1

      @@peterceco3881 Köszönöm Péter !
      Nem értem, miért ellenzik annyira. Mi a villamos hálózat (230V) szerelésnél is forrasztjuk a réz vezetéket. Kb. 5 cm hosszan összesorodva, leforrasztva, zsugorcsővel szigetelve és természetesen tehermentesítve, mert törékenyebbé teszi a forrasztás. És a szakik, valamint a szabályok szerint ezt sem szabadna. Már csak azt nem tudják megmondani, miért ? Hatalmas a kontakt felület - kicsi átmeneti ellenállás, nincsen oxidáció. Egy Wago ehhez képest nagy "0", az mégis támogatott. Szerintem egy dolog szól ellene: időigényes. Ezért nem akarják a szakik beismerni, hogy semmi baj vele, mert egy forrasztás szigeteléssel több perc, egy Wago-t felcsattintani 3 másodperc. Ők pedig időre dolgoznak, nem minőségre.

  • @ispapp
    @ispapp Рік тому

    Bár nem említetted, de ha nem sokar kábelt használ az ember, figyelni kell a szigetelési feszültséghatárokra.
    Normál kábelek 5-600V-ig használható, ha alacsony feszültségű sztringed van akkor még használható is lehet, de én 3-400V felett csakis solarkábelt ajánlanék.
    Főleg, mivel erősített szigetelése van
    (Nem csak UV, hanem pl elcsípni is nehezebb)

  • @czobi69
    @czobi69 Рік тому

    A helyzet az, hogy a csatlakozónak legalább tűzgátló műanyagból kellene készülnie. Nálam felszerelték a betáplálós rendszert, de még nem lehetett bekapcsolni az engedélyezésig. Ezalatt megolvadt az egyik csatlakozó a (kikapcsolt!!) inverternél. Kicsit megmozgattam, egyből lángra kapott, el kellett fújni! Természetesen megégett az inverteren lévő csatlakozó is. Itt a legnagyobb veszélyt egyébként az ívhúzás jelenti (egyenáram!), ezért nem szabad pl. termelés közben kihúzni a csatlakozót. Az döbbentett meg, hogy éghető anyagból csinálnak egyenáramú csatlakozót! Most várok az inverter cserére, a szakértő a helyszínen azt találta hibásnak.
    Az biztosan nem volt normális, hogy akkora áram szaladgált egy kikapcsolt rendszernél, hogy egy nem tökéletes kontakt felmelegedett és megolvasztotta a csatit. Ezekután meggyújtottam egy ilyen csatlakozót, és tényleg rendesen égett, tehát táplálta a tüzet. Az ember esze megáll!

  • @otto9001
    @otto9001 Рік тому

    (Szia! Érvég hüvely nem kell a kábel végére? Én úgy tudom hogy nem ártana.)
    Visszavonva...

    • @kissistvan8268
      @kissistvan8268 Рік тому +1

      Hüvelyre "hüvely" ?

    • @otto9001
      @otto9001 Рік тому +1

      @@kissistvan8268 Jó tényleg. Egy kicsikét korán volt még.

  • @JoDa601
    @JoDa601 Рік тому +1

    Szia! Mindig figyelem a videóidat. De ezt kijelenteni tűzesetek emlegetése után, meg miegymás után, hogy az nem probléma ha nem szolár kábelt használsz hanem sima MKH vezetéket az azért meredek. Sem a hideget nem szereti +5-70 fokon használhatod, sem a meleget. Ezt nem tenném fel egy cserepes lemezre ami ráadásul fekete mondjuk. Úgyhogy ez az ugyan úgy vezeték dolog nem igen állja meg a helyét. De javíts ki ha tévedek

  • @joseftamas6582
    @joseftamas6582 Рік тому

    Én úgy kérem a kábelt hogy licás