Jakich formalności należy dopełnić, żeby przewieźć psa lub kota z Państwa UE do Polski?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 тра 2017
  • Zwierzęta domowe takie jak psy i koty przywożone do Polski z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej muszą posiadać czytelny tatuaż (tatuaże są akceptowane do lipca 2011 roku), lub mikroczip, zgodny z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).
    Muszą również zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz powinny być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie.
    Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia.
    W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach zalecanych przez producenta szczepionki (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o dokonaniu ostatniego szczepienia zwierzęcia zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania Trzeba także pamiętać, że oprócz wymogów weterynaryjnych, należy spełnić również warunki przewozu żywych zwierząt określone przez przewoźnika (np. linię lotniczą).
    Informacji w tej sprawie udzielają bezpośrednio biura danej firmy przewozowej.
    Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.
    Serwis Powroty.gov.pl jest rzetelnym i użytecznym narzędziem informacji skierowanej do osób planujących powrót do Polski z emigracji zarobkowej. Zamieszczone w nim porady dotyczą wszelkich praktycznych i formalnych trudności, które można napotkać przy przenosinach do Polski. Serwis Powroty (www.powroty.gov.pl) to integralny element Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia „Zielona Linia”. Nadzór merytoryczny nad działalnością Centrum prowadzi Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy podlegająca pod Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
    Kontakt serwisem Powroty.gov.pl:
    powroty@zielonalinia.gov.pl

КОМЕНТАРІ • 2

  • @ArturZagaj-Izraelita
    @ArturZagaj-Izraelita 4 роки тому

    Popapralo was! Polska jest w unii pewnie glaskaliscie pieski zamiast chodzić do szkoły?

    • @Powrotygovpl
      @Powrotygovpl  4 роки тому

      W związku z tym że Polska jest w UE, obowiązują procedury jakie przedstawilismy w filmie. W przypadku przewozu zwierząt spoza UE do Polski, procedury są zupełnie inne.