Зазвичай, не пишу коментарів, але тут просто не можу втриматись від того, щоби виразити вдячність автору цього відео за те, що, по-перше, знайшов цей фільм, а по-друге, опублікував його. Просто дивовижна кінострічка! Навіть не міг подумати, що у 80-х роках хтось настільки серйозно та від усієї душі цікавився та переймався долею нашої старовинної архітектури. Величезне дякую автору ролика за це відео та за просвітницьку діяльність загалом!
Цим фільмом ми починаємо спільний проект разом з ДП "Національна кінематека України" по частковому оцифруванню кінохронік і фільмів, присвячених архітектурі Києва. Фільм "Пам'яті загиблих споруд" був знятий ще 36 років тому, але, здається, він і досі не втратив актуальності. А що Ви для себе відкрили в цьому фільмі? Діліться думками і враженнями.
Скануватись в 4К плівки не будуть, це дороге задоволення. Кінохроінки я не передаю третім особам, бо я не є їх правовласником. Майнові права на хроінки належать ДП "Національна кінематека України". Оригінали зберігаються в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві в м.Київ. Якщо Ви хочете легально отримати якусь хроніку, Ви можете звернутись в архів і в разі наявності дозволу від правовласника, вам за встановлену плату її оцифрують і нададуть цифрову копію.
дякую за можливість знову передивитися цей фільм. Вперше побачила його понад 10 років тому, на показі у Музеї Києва. І на сьогодні залишається актуальним!
@@DmytroHorbatiuk А сейчас что? всё окружили заборами и столбами. Вы видите в фильме нет столбов которыми загадили весь Киев. Люди даже внутри дворика Михайловского собора сидели на лавочках, а дети играли в футбол. Вы можете это представить сегодня? Там ограждено всё железными заборами и вечером вы никогда туда не зайдёте. Только если днём в праздники когда открывают. Тоже самое и Софиевский, нет свободного входа которые был в Совке. И вы не можете понять что дальше будет только хуже. Сплошные ограничения и столбы Кличка. Обратите внимание там где трамвай идёт на Владимирский проезд, так там нет никаких треугольников со столбами и запретом парковаться. То же самое и сама площадь где сегодня сожжённые танки российские стоят, можно просто на Волге заехать, всё открыто и свободно. И мне это нравится. Сегодня даже у себя во дворе вы уже не можете найти места для парковки из-за дурацких столбов и бетонных полусфер. Одни сплошные столбы, тупики, заборы и шлагбаумы. Во во что превратился Киев
Чорт забирай! Я не очікував що мене розчулить цей фільм... Душа болить від усвідомлення того що такі споруди нищіли по прихоті сраних дядьок з верхів... Колись був в Соборі Софії Київської - усе всередині у мене трепетало. Це класно, це історія, ці місця були пов'язані з нашими пращурами. Якщо це вже не місця для богослужіння, то вони стали місцями Сили, тут сильна енергетика. Я просто релаксую в таких місцях... Дякую всім людям, які захищають наш спадок. Низький вам уклін.
Свого часу було створено ряд подібних фільмів. Об'єднує їх настрій - плач. Плач за втраченим минулим, плач з несправедливості. Вони створювались у час відсутності інакшого кута зору і цей сум передавався глядачеві як інструкція до виконання. Дуже важливим є настрій подачі інформації. Тому зараз і останні десятиріччя і, особливо останнім часом, з'являється все більше матеріалів, які підіймають дух. _ Задовго нас вчили плакати та впадати в безвихідь. _ А фільм гарний своїм візуальним рядом. Хоча і не вистачає загальних планів споруд. _ Все буде Україна
Зазначені в хронометражі на 6.24 "Залишки старовинних печей" - це початок фондової збірки архітектурної кераміки Національного заповідника "Софія Київська". Кадри знято в підвалі трапезної Михайлівського Золотоверхого монастиря, яка на той час була філією заповідника, в ній розташовувався відділ архітектурної кераміки. Співробітники відділу розбирали печі в будинках, у яких планувався капітальний ремонт, або які були заплановані під знесення. Зберігали у підвалі Михайлівської трапезної, там же чистили, мили, описували. Одна з печей, деталі якої попали в кадр, з вул. Петрівської, 12. Зараз експонується у зібраному вигляді на другому поверсі Будинку митрополита Національного заповідника "Софія Київська". Рука зі свічкою моя))
Було б добре, але без щсилань на Пушкіна і оплакування дому де жив Булгаков. Розумію, що часи такі були ..... Цей фільм був признаком неабиякої відваги
Дякую за це відео, а громадяни повинні пам'ятати скільки цей так званий совєтскій союз знищив людей (наприклад 32-33 р. голодомор понад 10 мільйонів українців) і скільки вони знищили будівель архітектури!!!
1. А сколько "будівель архітектури" ты построил с 1991 года? 2. Какое население Украины на 2024 год? Какой была численность населения на 1991 год? Сколько миллионов украинцев ты уничтожил?
@@АндрейФилатов-ц8ъ і скільки твої діди повбивали казахів в 32-33 теж приблизно 10 мільйонів і за це ви будете нести відповідальність це факт!!! А ти андрюша філатов їдь до нас будеш добривом швиденько!!!
А скільки історичних цінностей зі зруйнованих церков було вивезено до Росії? Фрески того ж Михайлівського соборк опинились у музеях Мосеви... Так завбачливо, виходить, це робилось!
Шикарний фільм! Режисура та актуальність теми. країна тероріст, з убогою антикультурою не вгомониться знищувати нашу культурну спадщину. сталинські покидькі ще до кінця не добиті
Так как же они будут добиты, если ты, ухылянт, не хочешь воевать? Пойми, дезертир, что территории бывшей Украины сами себя не освободят, и минные поля сами себя не разминируют. Пойми, хутор, мы с вами на одной стороне истории и пришли помочь вам с декоммунизацией вашего страшного советского наследия. Украина будет декоммунизирована, либо её не будет совсем!
Так, Михайлівський збудували заново. Але скільки старих будівель ХІХ-початку ХХ століття у центрі міста стоять зараз вже кимось назначені на знесення. Біля того ж Палацу дітей і юнацтва, що, як виявиося, побудований на фундаменті зруйнованого собору, біля готелю "Салют" стоїть будинок із забитми вікнами. Споруда, очевидно доходного дому, до революції, а що було потім? А вподовж останніх тридцяти років, щобуло в ньому і чому зараз у центрі міста стоїть він таким занедбаним? Так, у 80-ті рухи альтернативних підняли свідомість, але наступні роки все знову забулося...
Коли люди що вихваляють комуністів кажуть "почему вы здания времён СРСР не декомунизируете" зустрічне питання до них, а комуністи повернуть знищені архітектурні шедеври, бетонні джунґлі як ми бачимо і при незалежній Україні добре штампуються як і панельки при совку, а от нових дясятинних церков та інших монументальних споруд більше ніколи не буде!
Тих, хто вихваляє комуністів, за 30 років в Україні вже треба було всіх перевішати. Тоді б ніхто не задавав цих дурних питань. Та, й війни, напевно, вдалось би уникнути.
Дякую, не бачив цей фільм. Доречі, Олена Камбурова, чий голос звучить у піснях, деякий час навчалася у КТІЛПу на Печерську, потім вирішала стати виконавицею. Скоріше за все творці фільми були прихильниками її голосу. Добре, що частину втрат відбудовано. Нажаль, про Ернста в фільмі не згадали.
І роль Моргилєвського визначена однобічно...Саме завдяки його титанічному труду напередодні знищення собору, сумлінно, скрупулезно виконаним обмірам, залишеному вичерпному масиву фотофіксації інтер єрів, стало можливим віднолення пам ятки командою Ю. Лосицького та Л. Тоцького.Ймовірно, це було його відкуплення гріху перед Золотоверхим!
@@irinavilchinskaya6392 Ну, для 1988 року це взагалі чудовий початок про долю пам'ятників. А Юрій Георгійович Лосицький люб'язно поділився кресленнями дзвіниці (через мої пошуки інформації про різні дзвіниці міста). У нього в майстерні чудовий паперовий макет церкви Різдва на Подолі, відновленою за його проектом (який наближений до того, що не зміг зробити сам А.Меленський). Можливо, колись відбудують за проектами Ю.Лосицького дзвіниці Кирилівської та Димитріївською церков (Костянтина та Олени). Він навіть проекти відбудови Микільського (військового) собору робив, але до побудови тієї "потвори" - "даймонд хілу".
Звитяга! За Україну за українців! ми піднімаєм рідний стяг! слушний час кличе нас! настав час синам сповнять наказ: за Україну за її волю і честь і слава і народ! О Україно! о рідна Ненька! тобі вірненько присягнем: серця кров і любов все тобі віддати в боротьбі! за Україну за її волю і честь і слава і народ! Ганебні пута ми вже порвали вже бачим Сонце бачим шлях! із мари і брехні де був гніт йдемо у вільний світ! за Україну за її волю і честь і слава і народ! В перед ідемо ми зброю маєм! Сонце над нами ми знаєм шлях! час настав що Тарас чекав Сокол в горі парить ми творим Заповіт На много много літ! (Т.Г.Шевченка)! за Україну за її волю за щастя радість і любов ! Зяу334
Златоверхий отстроили, исторические названия вернули. Если это Демеевская церковь (13:03), то она уцелела, только колокольню снесли. Но вообще жутко смотреть что комуняки успели натворить. Обратите внимание на кадры советского периода - каким загаженным был город. И сейчас много претензий к коммунальщикам, но дома и дворы несравнимо чище и ухоженнее - совки только парадные фасады ремонтировали и главные улицы мели.
@ollabrams1345 Ні, це не Деміївська церква, то Троїцька церква. Що стояла на перетині вулиць В Васильківської та Жилянської та була знесена за одну ніч у 1962 році.
@@natashap470 Може ви й маєте рацію - я чув що Деміївську будували за вже готовим проектом. Бо дуже схожі не лише шатром над банею, а навіть огорожею і маленьким будиночком спереду. Але будівлі заднього плану не впізнаю, хоч вони і на пагорбі - як, скажімо, вул. Козача за Деміївською... Не буду сперичатися, бо не певен у своїй правоті.
Сейчас основной мусор это упаковка- кульки, бутылки, обертки чипсов и прочий пластик. До середины 90х такого засилья одноразовой упаковки не было, но старых развалившихся домов в Киеве было очень много в центре, это да.
да в целом, когда в советских фильмах показывают сьемки на натуре ощущения что даже косметического ремонта не было лет 10-15. Вот вспомнилась "Гостья из будущего" - какие там раздолбаные тротуары, а ведь в москве снималось
Який проникливий фільм..дуже боляче дивитись, але без цього не можливо усвідомити себе. Кожному українцю варто подивитись щоб загоїти рани безпамятства і невігластва
Ми продовжуємо втрачати культурну спадщину і зараз. На мою думку, через 1) відсутність відповідної культури у еліти 2) корупційних схемах у КМДА 3)слабкої судової системи в Україні. На сайті КМДА у розділі про обов'язки департаменту будівництва та архітектури вказано у самому кінці: сприяння організації в межах своїх повноважень охорони та реставрації пам'яток архітектури та містобудування, палацо-паркових, паркових та історико-культурних ландшафтів.
Згоден. З охороною історичних пам'яток Києва є наразі багато проблем. Можливо, варто переосмислювати старі підходи до збереження, бо вони не працюють. Формувати міську стратегію збереження історичної забудови. І найголовніше питання- як зробити так, щоб мати у власності памятку архітектури і зберігати її було вигідно власнику? Думаю, відповіді на ці питання ще треба буде формувати. Може якось запишу інтервю з представниками Управління охорони культурної спадщини Києва на цю тему, це їх компетенція.
"відсутність відповідної культури у еліти" ... а только ли у элиты? Нарид как всегда прячется в ракушку самоубеждений "дипутати пыд0рi, а от свьятий нарiд зовсим друге дело" Свьятий нарид точно такое же бiдло, с соответствующим мировоззрением: "сносят старый хлам ну и правильно, пусть строят новое современное кАнфОртнае". Какой нарид такая и элита. Кто 8 лет голосовал за отбитого боксера?
Оці люмпено товариші рвали нищили, палили. Зникали під переможними завалами рад. влади шедеври. Так. Але віра не зникала. Ніколи. Я колись стояла в Успенському соборі в Лаврі. Ще він був розвалений. Я гладила стіни. Аж були сльози. І що :Лавра наша. Все відновили. Слава Україні. Але все ж після перегляду плакала. Так ви чуйно подали все. 28:35
Якими власними? Окупантами московитами? Комуняками безбожниками? Викормишами совка з промитимі мізками? Ці люди не мали нічого спільного з культурою України, тому й плювати хотіли на пам'ятки.
Дуже сумні трагічні спогади нашого минулого нажаль це коілось і в і20 столліті і коітся в наш час не в таких маштабах але руйнуется дуже шкода лишаються тільки спогади
Як цікаво. Викладайте ще. І стрічка радянських часів, а цензура пропустила. От тільки так і не зрозуміла - синхрони спікерів у стрічці, коли ті давали коментарі - вони начитувадися диктором? Бо така ідеально літературна українська, з ідеальними логічними акцентами, дикцією
Прикро звісно що большевики знищили багато старих храмів бо то наша історія звісно але дивлячись на це з іншого боку то нас наштовхнули на більш правидний шлях адже то все було та є чужовір'ям, ми поступово повертаємось до нашого коріння. Слава Дажбогу! Хай повстане Дажбожа Україна та хай повстануть наші рідні нам по змісту та духу храми!
Дуже хороша робота,це наша історія, яка на жаль збереглась тільки на цих світлинах, але я не розумію, чому потрібно було згадувати пушкіна і озвучувати відео російськими піснями,це ж московитам треба подякувати за все ,що вони зробили,за те що вщент знищили нашу історію і нашу памʼять, невже ми мало маєм поетів і письменників на які ми можем опиратись і мало у нас пісень,які можна використовувати для такого проєкту???
Дякую за історію. Сльози на очах. Радянська влада нищила все українське. А люди на вулицях Києва! Які люди! Говорять чистою українською мовою! Знищена історія. Не забудемо. І не допустимо їх до Києва вже ніколи!!!
Там де пройшло християнсьво з ідеологією першородного гріха і почуттям провини в душах людей лишаються руїни. церква заборонила глаголицю, нав'язала староболгарське есперанто замість мови, змінила календар, свята, імена, переставила неділю... Це є духовна окупація українського народу.
тригерить ворожою мовою пісні. тема важлива бо на жаль зараз і ворожа і наша влада руйнує історичні пам*ятки щоб побудувати чергову хрінь вибачте мою французьку. Дякую Вам Дмитро але ж
В 2000х роках здається на каналі тоніс в ночі показували документальні фільми на історичну, та археологічну тематику, вони були дуже схожі на цей фільм. Можливо хтось підкаже що то були за фільми і хто автор. Дякую.
Фільм свого часу, ще сильний совок, всі знають про репресії , тому і згадки про Булгакова ( українофоба) і посилання на Пушкіна ..... Але розумію, наскільки відважним цей фільм був. Як шкода, що нам не вдалось відстояти нашу країну в 1918-23 роках. Надіюсь, що цього разу це вдасться !!!!
булгаков до України немає відношення це не його будинок це будинок українського мецената в якому булгаков наймав кімнати користувався бібліотекою власника
Тільки не з релігією московити боролись.......з ДУХОМ України! Тоді, раніше і зараз! І дивного в тому нічого нема - вони поріддя темряви, ми - Світла. Темрява мріє поглинути Світло завжди, та тільки давиться ним повсякчас....хоч і надкусує боляче, та головне - давиться!!!
Сумно те, що звичайні люди в ті часи так люто руйнували наше коріння. Так само звичайні люди руйнують сьогодні майбутнє (діями або байдужістю). Бачила у 2023 році новину, що нові керівники хотіли утилізувати кіноархіви кіностудії Довженка. Мабуть хотіли підчистити те, що залишилось після комуністів, або просто - невігласи, звичайні люди. Стати б нам незвичайними людьми... людьми сентиментальними і небайдужими.
Це просто неймовірно, ніби якийсь паралельний всесвіт... Дуже і дуже дякую за оцифрування і публікацію цього скарбу!
@@Maximus77Sputnik ленін терорист, садюга та мразота. расія терористична країна яку не має історії
❤слава нації й кінець МХ, в Ім'я Ісуса Христа -- Амінь!!!🎉
Зазвичай, не пишу коментарів, але тут просто не можу втриматись від того, щоби виразити вдячність автору цього відео за те, що, по-перше, знайшов цей фільм, а по-друге, опублікував його. Просто дивовижна кінострічка! Навіть не міг подумати, що у 80-х роках хтось настільки серйозно та від усієї душі цікавився та переймався долею нашої старовинної архітектури. Величезне дякую автору ролика за це відео та за просвітницьку діяльність загалом!
Цікавтесь українським, то будете бачити і знати.
Це відео раніше публікували в Ютюбі в 2010-2021
Важко дивитися цей фільм і не плакати… Дякую вам за збереження памʼяті і за ваш канал
Добрий день!
Мала думку подивитись лише кілька хвилин, але вимкнути вже не змогла. Цінніший матеріал! Дякую що виклали цей фільм!
Цим фільмом ми починаємо спільний проект разом з ДП "Національна кінематека України" по частковому оцифруванню кінохронік і фільмів, присвячених архітектурі Києва.
Фільм "Пам'яті загиблих споруд" був знятий ще 36 років тому, але, здається, він і досі не втратив актуальності.
А що Ви для себе відкрили в цьому фільмі? Діліться думками і враженнями.
Кіноплівки будуть скануватися у 4K? Буде можливість поділитися оцифрованим "RAW" матеріалом?
Скануватись в 4К плівки не будуть, це дороге задоволення. Кінохроінки я не передаю третім особам, бо я не є їх правовласником. Майнові права на хроінки належать ДП "Національна кінематека України". Оригінали зберігаються в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві в м.Київ. Якщо Ви хочете легально отримати якусь хроніку, Ви можете звернутись в архів і в разі наявності дозволу від правовласника, вам за встановлену плату її оцифрують і нададуть цифрову копію.
дякую за можливість знову передивитися цей фільм. Вперше побачила його понад 10 років тому, на показі у Музеї Києва. І на сьогодні залишається актуальним!
@@DmytroHorbatiuk А сейчас что? всё окружили заборами и столбами. Вы видите в фильме нет столбов которыми загадили весь Киев. Люди даже внутри дворика Михайловского собора сидели на лавочках, а дети играли в футбол. Вы можете это представить сегодня? Там ограждено всё железными заборами и вечером вы никогда туда не зайдёте. Только если днём в праздники когда открывают. Тоже самое и Софиевский, нет свободного входа которые был в Совке. И вы не можете понять что дальше будет только хуже. Сплошные ограничения и столбы Кличка. Обратите внимание там где трамвай идёт на Владимирский проезд, так там нет никаких треугольников со столбами и запретом парковаться. То же самое и сама площадь где сегодня сожжённые танки российские стоят, можно просто на Волге заехать, всё открыто и свободно. И мне это нравится. Сегодня даже у себя во дворе вы уже не можете найти места для парковки из-за дурацких столбов и бетонных полусфер. Одни сплошные столбы, тупики, заборы и шлагбаумы. Во во что превратился Киев
@@irinavilchinskaya6392❤
Велика подяка за такий фільм! Актуально і в 2024 році.
Так, інколи здається, що комсоиольці 30=х повернулись...
Чорт забирай! Я не очікував що мене розчулить цей фільм... Душа болить від усвідомлення того що такі споруди нищіли по прихоті сраних дядьок з верхів... Колись був в Соборі Софії Київської - усе всередині у мене трепетало. Це класно, це історія, ці місця були пов'язані з нашими пращурами. Якщо це вже не місця для богослужіння, то вони стали місцями Сили, тут сильна енергетика. Я просто релаксую в таких місцях... Дякую всім людям, які захищають наш спадок. Низький вам уклін.
@@Maximus77Sputnik🎉😢 Московія -- не Русь. А великий Новгород, Псков, Смоленськ, Білгород, Курськ -- не Залісся. Час москам до вИтоків 1277р.😊
@@Maximus77Sputnik о, бачу продукт пропаганди
Свого часу було створено ряд подібних фільмів.
Об'єднує їх настрій - плач. Плач за втраченим минулим, плач з несправедливості.
Вони створювались у час відсутності інакшого кута зору і цей сум передавався глядачеві як інструкція до виконання.
Дуже важливим є настрій подачі інформації.
Тому зараз і останні десятиріччя і, особливо останнім часом, з'являється все більше матеріалів, які підіймають дух.
_
Задовго нас вчили плакати та впадати в безвихідь.
_
А фільм гарний своїм візуальним рядом. Хоча і не вистачає загальних планів споруд.
_
Все буде Україна
Неймовірний фільм, я приголомшена. Завжди були свідомі українці...
Дякую вам за це відео, дуже важливо показувати на загал якою була Україна до приходу совєтів.
Зазначені в хронометражі на 6.24 "Залишки старовинних печей" - це початок фондової збірки архітектурної кераміки Національного заповідника "Софія Київська". Кадри знято в підвалі трапезної Михайлівського Золотоверхого монастиря, яка на той час була філією заповідника, в ній розташовувався відділ архітектурної кераміки. Співробітники відділу розбирали печі в будинках, у яких планувався капітальний ремонт, або які були заплановані під знесення. Зберігали у підвалі Михайлівської трапезної, там же чистили, мили, описували. Одна з печей, деталі якої попали в кадр, з вул. Петрівської, 12. Зараз експонується у зібраному вигляді на другому поверсі Будинку митрополита Національного заповідника "Софія Київська". Рука зі свічкою моя))
Давно шукала подібний матеріал. Дуже вдячна! Хочеться побільше такого.
Щиро дякую. Дивилася зі сльозами на очах. Чудовий фільм. Мені у 1988 році було 22 роки, то я згадала свою юність.
цей фільм треба в шкільну і університетську програму !
Було б добре, але без щсилань на Пушкіна і оплакування дому де жив Булгаков. Розумію, що часи такі були ..... Цей фільм був признаком неабиякої відваги
Це вже була перестройка і гласність,тому й з'явився цей фільм.@@allazarvanytska649
Дуже цінне історичне відео. Дякую за цю роботу.
Дякую за це відео, а громадяни повинні пам'ятати скільки цей так званий совєтскій союз знищив людей (наприклад 32-33 р. голодомор понад 10 мільйонів українців) і скільки вони знищили будівель архітектури!!!
1. А сколько "будівель архітектури" ты построил с 1991 года?
2. Какое население Украины на 2024 год? Какой была численность населения на 1991 год? Сколько миллионов украинцев ты уничтожил?
@@АндрейФилатов-ц8ъ і скільки твої діди повбивали казахів в 32-33 теж приблизно 10 мільйонів і за це ви будете нести відповідальність це факт!!! А ти андрюша філатов їдь до нас будеш добривом швиденько!!!
А скільки історичних цінностей зі зруйнованих церков було вивезено до Росії? Фрески того ж Михайлівського соборк опинились у музеях Мосеви... Так завбачливо, виходить, це робилось!
Шикарний фільм! Режисура та актуальність теми. країна тероріст, з убогою антикультурою не вгомониться знищувати нашу культурну спадщину. сталинські покидькі ще до кінця не добиті
Так как же они будут добиты, если ты, ухылянт, не хочешь воевать? Пойми, дезертир, что территории бывшей Украины сами себя не освободят, и минные поля сами себя не разминируют.
Пойми, хутор, мы с вами на одной стороне истории и пришли помочь вам с декоммунизацией вашего страшного советского наследия. Украина будет декоммунизирована, либо её не будет совсем!
Цінне відео тим, який шлях проробила Україна за якихось 36 років, жодна нація, так не еволюціонує як українська. Дякую за роботу😊
Дякую за вашу роботу, змістовно і аргументовано.
Щиро дякую ва за таке пізнавальне і актуальне відео! Було дуже цікаво!
Напевно, цікаво.. Мені це дуже подобається з моїм чесним серцем. Щиро дякую за все, пане Дмитро Горбатюк !!!!!!
Дуже дякую за відео з Одеси, Україна
Так, Михайлівський збудували заново. Але скільки старих будівель ХІХ-початку ХХ століття у центрі міста стоять зараз вже кимось назначені на знесення. Біля того ж Палацу дітей і юнацтва, що, як виявиося, побудований на фундаменті зруйнованого собору, біля готелю "Салют" стоїть будинок із забитми вікнами. Споруда, очевидно доходного дому, до революції, а що було потім? А вподовж останніх тридцяти років, щобуло в ньому і чому зараз у центрі міста стоїть він таким занедбаним? Так, у 80-ті рухи альтернативних підняли свідомість, але наступні роки все знову забулося...
Дякую, за те що викладаєте на загал такі цінні та цікаві фільми. Дуже зворушила історія про Миколу Омелʼяновича, не знала про нього ;(
Большое спасибо за вашу работу.Вы 1000 раз правы без истории культуры нет,а как жить не зная прошлого.
Какая красота была
Коли люди що вихваляють комуністів кажуть "почему вы здания времён СРСР не декомунизируете" зустрічне питання до них, а комуністи повернуть знищені архітектурні шедеври, бетонні джунґлі як ми бачимо і при незалежній Україні добре штампуються як і панельки при совку, а от нових дясятинних церков та інших монументальних споруд більше ніколи не буде!
Тих, хто вихваляє комуністів, за 30 років в Україні вже треба було всіх перевішати. Тоді б ніхто не задавав цих дурних питань. Та, й війни, напевно, вдалось би уникнути.
Дуже цікаво, і гарно, дякую за вашу роботу
Дякую за випуск❤ я плакала
Дякую, не бачив цей фільм. Доречі, Олена Камбурова, чий голос звучить у піснях, деякий час навчалася у КТІЛПу на Печерську, потім вирішала стати виконавицею. Скоріше за все творці фільми були прихильниками її голосу. Добре, що частину втрат відбудовано. Нажаль, про Ернста в фільмі не згадали.
І роль Моргилєвського визначена однобічно...Саме завдяки його титанічному труду напередодні знищення собору, сумлінно, скрупулезно виконаним обмірам, залишеному вичерпному масиву фотофіксації інтер єрів, стало можливим віднолення пам ятки командою Ю. Лосицького та Л. Тоцького.Ймовірно, це було його відкуплення гріху перед Золотоверхим!
@@irinavilchinskaya6392
Ну, для 1988 року це взагалі чудовий початок про долю пам'ятників. А Юрій Георгійович Лосицький люб'язно поділився кресленнями дзвіниці (через мої пошуки інформації про різні дзвіниці міста). У нього в майстерні чудовий паперовий макет церкви Різдва на Подолі, відновленою за його проектом (який наближений до того, що не зміг зробити сам А.Меленський). Можливо, колись відбудують за проектами Ю.Лосицького дзвіниці Кирилівської та Димитріївською церков (Костянтина та Олени). Він навіть проекти відбудови Микільського (військового) собору робив, але до побудови тієї "потвори" - "даймонд хілу".
Саме сумно,що і зараз в Києві і по всій Україні знищуються пам'ятки архітектури!(
Неймовірно. Дякую за цікаві відео на вашому каналі 🙌
Дякую. Це дуже потрібний фільм.
Дуже дякую вам за відео. Не цінять Історію руйнують все. Дуже шкода. Шо того Київа шо був вже не має.
Прошу продовжуйте викладати такі відео хроніки.
Чудовий фільм . Дякую.
Дякую було дуже захоплююче дивитися!!!!
Дуже чудовий фільм, дякую вам❤
Дякую за просвітницво!
Ідеологам савєцьким не потрібно,щоб поневолені пам'ятали свою історію
Чудово!
Дякую, до сліз!..
Дякую вам за оцифрування!
Як можна підтримати ваш проєкт?
Дуже гарна у вас ідея, крім всього яка чудова мова у молоді
"Цей мотлох був колись житлом..." Аж сльози на очах.
Супер !!! Дякую .
Дякую Вам за унікальні матеріали!
Сатанізм чистої води!!! В Києві завжди були поряд з святинями та святими, відверті Сатаністи!!
Звитяга!
За Україну за українців! ми піднімаєм рідний стяг! слушний час кличе нас! настав час синам сповнять наказ:
за Україну за її волю і честь і слава і народ! О Україно! о рідна Ненька! тобі вірненько присягнем: серця кров і любов все тобі віддати в боротьбі!
за Україну за її волю і честь і слава і народ! Ганебні пута ми вже порвали вже бачим Сонце бачим шлях! із мари і брехні де був гніт йдемо у вільний світ! за Україну за її волю і честь і слава і народ! В перед ідемо ми зброю маєм! Сонце над нами ми знаєм шлях! час настав що Тарас чекав Сокол в горі парить ми творим Заповіт
На много много літ!
(Т.Г.Шевченка)! за Україну за її волю за щастя радість і любов ! Зяу334
Дуже дякую!
цікавий фiльм. Дякую
Дякую за пізнавальне відео.
Златоверхий отстроили, исторические названия вернули. Если это Демеевская церковь (13:03), то она уцелела, только колокольню снесли. Но вообще жутко смотреть что комуняки успели натворить. Обратите внимание на кадры советского периода - каким загаженным был город. И сейчас много претензий к коммунальщикам, но дома и дворы несравнимо чище и ухоженнее - совки только парадные фасады ремонтировали и главные улицы мели.
@ollabrams1345 Ні, це не Деміївська церква, то Троїцька церква. Що стояла на перетині вулиць В Васильківської та Жилянської та була знесена за одну ніч у 1962 році.
@@natashap470 Може ви й маєте рацію - я чув що Деміївську будували за вже готовим проектом. Бо дуже схожі не лише шатром над банею, а навіть огорожею і маленьким будиночком спереду. Але будівлі заднього плану не впізнаю, хоч вони і на пагорбі - як, скажімо, вул. Козача за Деміївською... Не буду сперичатися, бо не певен у своїй правоті.
Сейчас основной мусор это упаковка- кульки, бутылки, обертки чипсов и прочий пластик. До середины 90х такого засилья одноразовой упаковки не было, но старых развалившихся домов в Киеве было очень много в центре, это да.
да в целом, когда в советских фильмах показывают сьемки на натуре ощущения что даже косметического ремонта не было лет 10-15. Вот вспомнилась "Гостья из будущего" - какие там раздолбаные тротуары, а ведь в москве снималось
Кличко,наче, не касАб, а теж негІдник...😢 Самостійна Україна воскресАє.🎉❤
круто! дуже цікаво!!!
Який проникливий фільм..дуже боляче дивитись, але без цього не можливо усвідомити себе. Кожному українцю варто подивитись щоб загоїти рани безпамятства і невігластва
Вподобайка в підтримку.
Дякую💙💛
Ми продовжуємо втрачати культурну спадщину і зараз. На мою думку, через 1) відсутність відповідної культури у еліти 2) корупційних схемах у КМДА 3)слабкої судової системи в Україні.
На сайті КМДА у розділі про обов'язки департаменту будівництва та архітектури вказано у самому кінці: сприяння організації в межах своїх повноважень охорони та реставрації пам'яток архітектури та містобудування, палацо-паркових, паркових та історико-культурних ландшафтів.
Згоден. З охороною історичних пам'яток Києва є наразі багато проблем. Можливо, варто переосмислювати старі підходи до збереження, бо вони не працюють. Формувати міську стратегію збереження історичної забудови. І найголовніше питання- як зробити так, щоб мати у власності памятку архітектури і зберігати її було вигідно власнику? Думаю, відповіді на ці питання ще треба буде формувати. Може якось запишу інтервю з представниками Управління охорони культурної спадщини Києва на цю тему, це їх компетенція.
Кличко та поплічники-забудовники мають висіти на каштанах
"відсутність відповідної культури у еліти" ... а только ли у элиты? Нарид как всегда прячется в ракушку самоубеждений "дипутати пыд0рi, а от свьятий нарiд зовсим друге дело" Свьятий нарид точно такое же бiдло, с соответствующим мировоззрением: "сносят старый хлам ну и правильно, пусть строят новое современное кАнфОртнае". Какой нарид такая и элита. Кто 8 лет голосовал за отбитого боксера?
Оці люмпено товариші рвали нищили, палили. Зникали під переможними завалами рад. влади шедеври. Так. Але віра не зникала. Ніколи. Я колись стояла в Успенському соборі в Лаврі. Ще він був розвалений. Я гладила стіни. Аж були сльози. І що :Лавра наша. Все відновили. Слава Україні. Але все ж після перегляду плакала. Так ви чуйно подали все.
28:35
Дякую!
Дуже атмосферно
Це неймовірно
Дивно дивитися, знаючи що Михайлівський собор потім відбудують
🌟 Актуальний контент! Проте сьогодні, я б відредагувала його закінчення!⚡️
💛💙Все є і буде суверенна Україна!
Дякую
чудове місто, що зруйновано часто власними руками
Якими власними? Окупантами московитами? Комуняками безбожниками? Викормишами совка з промитимі мізками? Ці люди не мали нічого спільного з культурою України, тому й плювати хотіли на пам'ятки.
Дуже сумні трагічні спогади нашого минулого нажаль це коілось і в і20 столліті і коітся в наш час не в таких маштабах але руйнуется дуже шкода лишаються тільки спогади
Батько жіночки не помилився. Михайлівський відбудували
Як цікаво. Викладайте ще. І стрічка радянських часів, а цензура пропустила.
От тільки так і не зрозуміла - синхрони спікерів у стрічці, коли ті давали коментарі - вони начитувадися диктором? Бо така ідеально літературна українська, з ідеальними логічними акцентами, дикцією
Для того і вплели посилання на Пушкіна і "плач" про Булгакова .... І пісня про "вишневий сад" .... Надіюсь, що ці часи не повернуться . Тримаймось
Прикро звісно що большевики знищили багато старих храмів бо то наша історія звісно але дивлячись на це з іншого боку то нас наштовхнули на більш правидний шлях адже то все було та є чужовір'ям, ми поступово повертаємось до нашого коріння. Слава Дажбогу! Хай повстане Дажбожа Україна та хай повстануть наші рідні нам по змісту та духу храми!
Дуже хороша робота,це наша історія, яка на жаль збереглась тільки на цих світлинах, але я не розумію, чому потрібно було згадувати пушкіна і озвучувати відео російськими піснями,це ж московитам треба подякувати за все ,що вони зробили,за те що вщент знищили нашу історію і нашу памʼять, невже ми мало маєм поетів і письменників на які ми можем опиратись і мало у нас пісень,які можна використовувати для такого проєкту???
Дякую за історію. Сльози на очах. Радянська влада нищила все українське. А люди на вулицях Києва! Які люди! Говорять чистою українською мовою! Знищена історія. Не забудемо. І не допустимо їх до Києва вже ніколи!!!
Я зовсім не релігійна людина, але все одно. Так боляче дивитися на знищення нашої культурної спадщини...
Там де пройшло християнсьво з ідеологією першородного гріха і почуттям провини в душах людей лишаються руїни.
церква заборонила глаголицю, нав'язала староболгарське есперанто замість мови, змінила календар, свята, імена, переставила неділю...
Це є духовна окупація українського народу.
Так, сумно дивитись на знищення столиці! Це на жаль без поворотно !
Где можно песню скачать ,которая в конце ролика и хто авртор этого произведения
💙💛
Хотіла вимкнути коли з перших слів почалося жалкування про перейменування вулиць.
Карма повернулась.
хрістиянсьво так само усіх розтерзало, репресувало, знищило, поруйнувало а те що лишилось переінакшило під власну ідеологію.
✌️👍🇺🇦🌟
тригерить ворожою мовою пісні. тема важлива бо на жаль зараз і ворожа і наша влада руйнує історичні пам*ятки щоб побудувати чергову хрінь вибачте мою французьку. Дякую Вам Дмитро але ж
Так фільм зроблений у 80ті, а тоді усюди пхали руській язик.
В 2000х роках здається на каналі тоніс в ночі показували документальні фільми на історичну, та археологічну тематику, вони були дуже схожі на цей фільм. Можливо хтось підкаже що то були за фільми і хто автор. Дякую.
Фільм свого часу, ще сильний совок, всі знають про репресії , тому і згадки про Булгакова ( українофоба) і посилання на Пушкіна ..... Але розумію, наскільки відважним цей фільм був. Як шкода, що нам не вдалось відстояти нашу країну в 1918-23 роках.
Надіюсь, що цього разу це вдасться !!!!
булгаков до України немає відношення це не його будинок це будинок українського мецената в якому булгаков наймав кімнати користувався бібліотекою власника
💥🔥🔥🔥🔥🔥🌟🔥🌤🔥❤️🔥💥
Тільки не з релігією московити боролись.......з ДУХОМ України! Тоді, раніше і зараз! І дивного в тому нічого нема - вони поріддя темряви, ми - Світла. Темрява мріє поглинути Світло завжди, та тільки давиться ним повсякчас....хоч і надкусує боляче, та головне - давиться!!!
я хвилин на 20 "залип" і забув про всі свої справи
Сумно те, що звичайні люди в ті часи так люто руйнували наше коріння. Так само звичайні люди руйнують сьогодні майбутнє (діями або байдужістю). Бачила у 2023 році новину, що нові керівники хотіли утилізувати кіноархіви кіностудії Довженка. Мабуть хотіли підчистити те, що залишилось після комуністів, або просто - невігласи, звичайні люди. Стати б нам незвичайними людьми... людьми сентиментальними і небайдужими.
Коммуняки доведут любое хорошее, до разрухи.
Назавжди втрачений Київ... Нажаль😪
Київ дуже змінився за ці роки.
Сплюндрували мій Київ …
А тепер вже й Києва 80/90х нема. Інше місто, зовсім інше.
18:36
Де міст ЄБОШ щось його не видно ФРН Барщ Лужиччина з Бранденбургу Володимир Касяненко харківець
'підкопали нам коріння'(( як же сумно
це ще у 80х людей переозвучили?
Судячи з монтажного листа в архіві, то так, бо за описом, він ще в 80-х був створений в двох варіантах озвучування- російською і українською мовами.
🤗👍🔱🇺🇦❤️
Кудрявський узвіз, там баба моя жила…
Цікаве кіно
02:07
Хто впізнав себе в групі цій? 😄
1988, ещё Советская Украина , 2024 - суверенная Украина, более 30 лет независимости, но в отношении памятников истории ничего не поменялось