Наочний приклад того що надмірне захоплення популізмом та соціалізмом без розуміння того як працює економіка до добра не доводить) Дякую за випуск, було цікаво та пізнавально.
Яке відношення жага до наживи олігархів має до соціалізму та соціальної інфраструктури. В Україні проблеми (так як і в Аргентині) через те, що ми окуповані мафією, яка грабує українців, а не школи та лікарні.
Це шлях на кілька десятиліть... спочатку довгі реформи освіти, далі через жорнила цієї освіти має пройти бодай одне покоління школярів а потім й студентів, а під фіналочку їм ще треба попрацювати з років 10, щоб мати необхідний досвід й навички для очолювання якоїсь значної посади чи розвитку своєї справи та бізнесу - це справа, щонайменше на років 30, яка не дає ніяких гарантій.
@@nazarfylyk3089 час швидко біжить. Якщо б почали в 90-х, то вже б мали. Плюс зараз процеси відбуваються набагато швидше. Головне - робити якісні зміни
@@nazarfylyk3089 Насправді, якщо саме вивчати помилки інших, тобто історію, людям приходило б і розуміння чому так зараз і що робити щоб не було знову, як казав стародавній філософ: історія це пророцтво навпаки, але так само якщо знати історію можна більш менш пророкувати майбутнє.
розуміємо вас. Але тут не питання зручності, а питання грошей. Відео такої якості коштує приблизно 8-10 тис. за хв. Якби ролик був у 2 рази більший, то і ціна була б у 2 рази більша. На жаль, ми стільки грошей не маємо ))) От коли в нас буде більше патронів і спонсорів, тоді зможемо дозволити більші випуски
З власного досвіду можу написати. По-перше: ніколи неробити так, нібито щось не залежить від тебе, все залежить, завжди. По-друге: якщо є можливість виправити ситуацію у стані лайна - виправляй, навіть якщо не певен. По-третє: ніколи не думай, що ти на щось не здатен, ти завжди здатен.
Мій прадід був одним з тих іммігрантів, в 1931 виїхав на заробітки, коли бабусі був всього 1 рік... Потім прийшла війна і звязок увірвався. В 2002 мама зі мною виїхала в Аргентину і в архівах його знайшли. Виявлось що там будував залізниці, і в 40-х роках другий раз одружився, народився син ... Бабуся все життя думала, що вона на пів сирота.
Наш ворог - це росія, бо саме через росію ми маємо совок в Україні, саме через росію, ми маємо корупцію, олігархію і збанкрутовані виробництва... Поки ми не знищимо росію, не буде нам спокою і процвітання
Головний урок: НЕ БУВАЄ В СВІТІ безкоштовних квартир, медицини та освіти. ВСЕ КОШТУЄ ГРОШЕЙ! А ці гроші треба десь брати. Тож якщо комусь дали "безкоштовну" квартиру, це означає, що хтось уже оплатив її з власної кишені і не отримав натомість нічого.
або безоплатно попрацював. Я б таким чином ставив питання. Наприклад "безкоштовна освіта та медицина" - це система, яка вчить, виховує і працевлаштовує вчителів і лікарів таким чином, щоб вони працювали не за гроші і жертвували своїми життями заради політичних обіцянок певного електорального прошарку населення
Аж страшно , так схоже! Загравання з бідними, знущання з економіки, тільки одна ідея - як взяти під контроль, як поділити, обмежити, заборонити,... Та дайте їй свободу! А коли вона підійметься, тоді потроху, дуже обережно щось обмежуйте! Найперша помилка була, що не розвивали своє, місцеве. Чи то населення неспроможне було, чи то умови не ті. Здається, вдалося тільки тим країнам, де населення має бажання і можливість і освіту, а держава не дуже заважає.
Є цікаві співпадіння з Україною в частині соціалізму : роздутий державний апарат, "безкоштовні" медицина та освіта, проїдання державних позик, зарегульованість економіки
Я в 2016 сперечався з працівниками відділу реєстрації громадян, чому така важка процедура реєстрації, чому не можна зробити електронну реєстрацію, казав що в Україні 400 тисяч чиновників, і лише в вашому відділу аж 5 людей! З мене глузували. Прийшов 2020 рік і якось електронну реєстрацію почали вводити, але тільки не в моєму цнапі. І лише в 2022 до них дійшло, що "задля безпеки громадян та працівників цнап вводиться електронна реєстрація громадян, яка значно спрощує процес реєстрації". Те що я казав ще 6 років тому, тільки зараз ввели. І таких проблем ще велика кількість. А про економіку та корупція взагалі й годі казати
Не буде у нас іншого і кращого нічого, поки зубожілий нарід до влади приводить казна-кого і воєнкоми під час війни купляють будинки в Іспанії за 4 мільйони євро.
@@Yuri_fon_Koh не плебс, а ви як вважаєте, хто з перелічених кращий президент ? Та чи існує чи існував взагалі інший варіант 🤣🤣 Вумні київляни себе плебсом не вважають, та другий срок поспіль обирають собі у мери боксера 🙃🙃
Ні всіх посадах мають бути професіонали, якій знають, що треба робити з державою та економікою. Не вірте популістам! Не можуть вчорашні комедіанти якісно керувати країною
Так думає раб. За те що ти зібрав зі свого города теж платиш? А ось якщо забере якийсь пахан цей город і заставить на ньому твою сімю пахати,тоді так. Цей пахан буде тобі і дітям втирати,що інакше й краще й бути не може,а те що було в тебе то все популізм.
@@ПетрБлащук А на городі воно просто так росте? Чи його не треба саджати, поливати, підкормлювати? Може твій час нічого не вартий, але не мій. Тож мій сніданок з мого городу не безкоштовний.
Чудовий канал, дякую за просвіту авторам каналу і цього відео. Проживаю зараз в Канаді і теж бачу зворотній бік соціалізму, а ці наслідки вони накопичуються і потім разом вистрілюють. Також хороший урок з надмірної націоналізації підприємств ресурсів, банків. Постійне втручання в розвиток ринкової економіки. Закон про те, що якщо ти імпортуєш то маєш і експортувати взагалі дуже здивував. А ще отак слухаєш і здається, що наче влада намагалась типу зробити все для людей і краще, а вийшло як завжди .
Гарний антиприклад для України. Цікавий досвід регулювання примусом вивезти товари на суму ввезених. Тобто є розуміння, що має бути позитивний торгівельний баланс, але робиться це командним шляхом, що не працює. До речі, цікаво буде подивитись відео про торгівельний баланс, його значення та чи завжди він має бути позитивним, чи він не має такого великого значення?
Треба дивитись структуру імпорту. Якщо там знаходиться високотехнологічне обладнання, а не товари ширпотреб. То на проміжку 1-2роки негативний торгівельний баланс не буде злом. Бо через 2р компенсується зростанням продуктивності за рахунок цього обладнання. Питання чи буде експортний попит на товари, що виготовляються цим обладнанням. Те ж саме може бути і з послугами.
Дуже просто розбестити і зробити пасивним суспільство усілякими благами: субсидіями, надмірними соціальними гарантіями, пільгами, пайками, дотаціями то що.
Українцям потрібно зрозуміти що розпродати потрібно держмайно і не перейматись що до нас прийдуть міжнародні компанії а державні підприємства це бездонне озеро звідки чиновники нашим коштом латають діри а діри тому що підприємство в боргах а чиновник мільйонні премії собі виписує, питання за що, за те що до банкрутства доводив підприємство протягом 20 років? Тому продати все а чиновників скоротити на 90% і автоматизувати все, зараз таких можливостей купа!
Випуск цікавий і головне що можна підкреслити для України, це , ні, не про популізм, ого нічого собі, це те що не треба вважати себе самими розумними і треба при нагоді завжди вчитися у всього світу як побороти ті чи інші проблеми, а також те що народ треба робити економічно і законно грамотними для збільшення кількості потенційно ефективних для майбутнього країни громадян Відчуваю шо саме через слово "популізм" сюди понабіжить багато "експертів" у політичній сфері які почнуть писати про те яка зараз погана влада і як би було добре якби влада була інша😂 Люди які хочуть шоб все змінилося по одному лише бажанню та після "правильного голосування" ніколи не порозумнішають 😂
Які уроки? Якісно вчитися, здобувати хорошу освіту, не голосувати за "долар па восємь", не вестися на "пів вареника" й те, що хтось із влади буде опікуватися нашими проблемами. Розвивати виробництво й не триматися лише за експорт с/г чи сировини.
Вау, коли включав зранку відео "під сніданок", то навіть не очікував, що настільки якісний контент. Про Аргентину читав і дивився багато, та й взагалі намагаюсь розбиратись, як працює економіка. Але тут все розказується хоч і просто, але доволі детально. Окремий плюс за інфографіку, на мій погляд - це найкращий спосіб донести ідею. Дякую, на канал підписався - таку якість треба тримати поближче до себе :-)
@@costua ну-ну, спробуй тільки її купити - Польща, Німеччина, та сама Великобританя... Слабо чесно і без маніпуляцій розповісти? Чи можна купити землю іноземцю в Польщі, який відсоток землі від загальної кількості обертається на "ринку" Великобританії і т.д. і т.п.
@@costua , у всіх цивілізованих країнах є ринок землі? Ну, це гасло, розраховане на споживачів новин з телевізора)) Ви ж у ютубі мовите, тут люди хоча б іноді думають головою. Ринок то є, але диявол, як завжди, в деталях і саме про них я запитую. Якщо ви не пропагандисти, а журналісти , ви маєте казати людям правду. А правда в тому, що в Німеччині перед купівлею землі ви маєте щонайменше 10 років її орендували, викооистовувати за призначенням та довести свою компетентність у цьому і лише після того вам дозволять купити дуже обмежену кількість. У Франції правила ще жорсткіші. У Великобританії на вільному ринку всього лише близько 2% сільськогосподарської землі. У Польщі іноземець не може купити жодного клаптика навіть разом із будинком. Правду розповідайте, а не їздіть по вухах довірливих українців.
Дуже якісне відео, дякую за роботу Але є питання: Чому пропустили війну за Фолклендські острови? На мою думку, це також дуже важливий драйвер який вплинув на подальшу руйнацію країни
Економічно це було не фундаментальним явищем. Тому вирізали. Якщо брати такі сюжети, то це збільшення хронометражу відео, а отже і витрат грошей. Відео ж не безкоштовні. Ми збираємо пожертви на випуск нових роликів
Ахаха, потрібно показувати це відео і ставити "в приклад" Аргентину для тих, хто пропонує зробити курс "1 гривня = 1 долар" 😁 Цікаве відео і тема, дякую
@@ЮрійГ-щ9п маю сумніви. Інакше досвід інших дебілів був би врахований. А взагалі ми заслуговуємо на таких манагерів. Бо як пояснити , що вся країна на виборах голосує за популізм, а погортати передвиборчу програму впадло. І що найприкольніше, що потім і знайти важко тих 73 відсотки які голосували)))
Дякую Вам за це надзвичайно цікаве відео! Дякую, що доносите інформацію в такій зрозумілій та доступній формі! Бажаю натхнення у майбутній праці та процвітання каналу!
Уф! Подивився на одному подиху. Дякую за крутезне відео. На маю думку функція держави це створення рівних умов для всіх та контроль цих умов, ну і відповідно захист громадян (безпека для кожного). Мінімальне втручання держави в економіку це запорука сильної економіки. Гадаю, що Україна має дотримуватися саме такої політики.
Ну і як тут лайк не поставити?) А нам, українцям, варто засвоїти куди приводять популістичні настрої і те що розвинуті країни не будувалися за одну ніч. На це потрібно роки, і міняти цей процес на "солодкі обіцянки" "тут і зараз" не варто.
Ні, нічого вони не зрозуміють. Давно випробувана схема. Жебраку киньте кісточки 😂 і він щасливий 🎉 В Аргентосії виплекали клас, який називається "choripanerros". Сарделька з хлібом. Вам дають цю штуку плюс вино з пачки/ колу. Але ви маєте "правильної" голосувати. Усі 100% мітингарів в Аргентосії - то є професіонали на зарплаті у партій/ профспілок 😂🎉
Обмінний курс автори дивились десь півроку тому. Сьогодні купівля 1 долару за офіційним курсом 226 песо за неофіційним 464 песо. У туристів при розрахунку іноземними картками Нацбанк Аргентини купує долар за 468 песо. Рівень інфляції за останні 12 місяців склав понад 104%.
Там де немає незалежних ссудів (як в Європі та країнах англомовних ,і ті що взяли приклад з них ) ,де процвітає корупція ,в не сидитьв тюрьмі рідний брат,чи сват чи кум за хабара ,токраїна будь яка приречена на бідність і жебрацтво. Це питання часу. І ні які ресурси не допоможуть. Приклад південної Кореї ,там навіть є музей в сеулі ,як вони вибралися після жорстокої війни ,де було вбито понад 2 міліонів ,ізруйнована економіка , і як вони (уряд) попросив гроші , золото,навіть коси жіночі і обіцяли віддати все з процентами , під чесне слово . І відали і збудовали еконміку самсунгів та інше ,і документи того простолюду, який довірився і дав останні гроші,"не загубилися і незгоріли" що буде з Україною , важко сказати (Україна вже 20 років тримається назаробітчанах ,добре що є сосідні багаті країни, а Аргентина виїде побачте
Українцям не треба роздувати адмінапарат, що відбулося через "реформу" місцевого самоврядування. Коли замість і так роздутих штатів держслужбовців у районі з'явилися ті ж штати службовців у ще більшій кількості ТГ. А ціни і квоти на продукцію необхідно виборювати, бо просте погодження на "ринкові ціни" - погодження на зовнішнє управління.
Погоджуся лише за умови 2-3 кратного росту мінімальної зарплати! І зниження відрахувань, щоб вигідно було всю ЗП платити вбілу. Але ріст ЗП нас чекає, якщо ми хочемо повернути українців з Польщі!!! Та й пенсіонерів уже в 2.3рази більше ніж працюючих!
Я, звісно, погоджуюся з вашими висновками, але не повністю Втручання держави у ринок як в Аргентині - це дурдом і так не має бути, те саме з апаратом чиновників. Хоч Німеччина та Франція - провідні світові країни, але бюрократія там дай боже, нам таке точно не треба. Але щодо вашої соціальної позиції, і всіх коментаторів - чи думав хтось з вас щодо того що у нас збільшується кількість недієздатних і маломобільних громадян у геометричній прогресії зараз, особливо молодого і середнього віку. Деякі з них просто вилетять з ринку праці, бо не всі можуть бути айтішниками і сммниками. Звісно я чудово розумію що українці здатні себе зайняти в будь-якому випадку, але лишити цих людей безплатної медицини і субсидіювання в той момент коли вони найбільше вразливі - це як мінімум нелюдяно. Можна тут фиркати на соціальну державу і потурати совком, але деякі соціальні програми і ідеї ми маємо впроваджувати. Звісно система субсидіювання у нас досі совкова, і її треба переглядати, хоч я уявляю наскільки це непопулярне рішення, але викинути на смітник ми її не можемо. Нам точно потрібна судова реформа щоб іноземні інвестори почували себе захищено, але при цьому сильний антимонопольний комітет, щоб все не поглинуло декілька корпо одразу, ми вже жили (і досі живемо частково) при розділені ринку між декількома кланами, якщо замінити їх на декілька корпорацій - мало що зміниться, тільки що ми не знатимемо їх імен.
@@costua як жити пораненим військовим та інвалідам, які недієздатні, оті роки без допомоги поки країна буде відбудовуватись? Як за вашою логікою вони мають лікуватись і за що купувати їжу? Дуже легко сухо все відрізати, але економіка не працює заради економіки, а в першу чергу для людей. Реформи потрібні, але не такі категоричні. Інакше ми втратимо тих заради кого це все і робиться.
до чого тут військові, коли йдеться про те, що у нас всі роки незалежності панував соціальний популізм. У нас не хотіли запроваджувати накопичувальну пенсійну систему, а тепер ниють, що пенсії низькі. У нас не хотіли запроваджувати медичне страхування, а тепер виявляється дорого лікувати. У нас не хотіли запроваджувати ринкові тарифи, а хотіли халявної комуналки - за що отримали падіння курсу гривні.
Я працював з аргентинцем. Вся справа у таких же продажних корупціонерах як і в Україні. Заради своєї користі, хай все горить. Продати країну загарбники? Та легко! Скільки?
А чи втручається держава в економіку України? Очевидно що ні. Держава не здійснює ніякого економічного регулювання, ні макро. ні мікро, ні командного. Мол ринок сам себе наладить. Кабінет міністрів незрозуміло чим займаються. Іде війна, а не змогли навіть наладити виробництво зброї. Ніякого державного контролю. Державні чиновники, відчувши свободу, безконтрольність і безкарність, чинять свавілля ради особистого збагачення. В результаті процвітає корупція і казнокрадство. А наші зе-лені і псевдо-опозиційні ліберали волають - ще менше втручання держави, ніякого державного контролю, продати все іноземцям! До влади повинні прийти націоналісти!
@@costua В Україні не держава втручається в економіку, а великий олігархічний бізнес втручається в державу заради своєї вигоди. Фактів втручання олігархів в державу дуже багато. А ви не за то боретеся. Ще більше ослабити державу, аби вона повністю лягла під олігархів?
Чесно кажучи, дуже хочеться, щоб Україна процвітала. Але, нажаль, у нас в країні «лебідь, рак і щука»: хтось дуже старається, щоб щось покращити, а комусь - дуже, дуже, просто неймовірно байдуже на все спільне, оточуюче, взагалі на все, що поза межами квартири людини. Вони вважають, що дороги - «не їхні», тому перевантажити фуру, щоб потім поплила дорога і не проїхала жодна легкова машина - нормально і не їх проблема. Вважають, що корупція - це добре. Більшість знайомих, кого я питав, сказали що теж потроху б крали гроші, якби мали владу і таку можливість. І поряд ходять люди, які навпаки щось роблять для спільноти просто зі свого карману, за свої кошти. У мене немає слів.
Людина з грошами, може собі спокійно жити на старості літ в Аргентині, і заодно безкоштовно лікуватися, не платити комуналку, і дати дітям і внукам безкоштовну освіту. Хоча контроль не адекватний. Якась глобалізована версія совка. А самий прикол, що по цифрам ВВП вони все рівно на порядок вище за Україну. І немає йобнутих сусідів. Так що треба міряти індекс "щасливості" щоб об'єктивно оцінити життя в Аргентині з нашого боку, бо ми як 2 різних світи.
@@costua МВФ працювало з Аргентиною, Бразилією, а також з Україною. За 30 років нашої незалежністі наш борг МВФ з нуля доріс до 90 або 120 млр. дол, різні істочники дають різні ціфри.І І при тому річні виплати по боргу от 6 до 9 млр. дол. Ви бачете тут розвиток при тому, що бюджет України 90 млр. дол.? Цікаво де? В бізнесі коли борг дорівнює річній вирурчі, то підприєство признається банккротом і переходить в управління кредиторам. З 2005 року ми не могли виконувати виплати по держ боргу. Мінестеркою фінансів була призначена громадянка США, яка реструктурувала той борг і слідкувала за виплотою процентів. Війна призупинила весь цей процес. І як воно буде далі залежить від уряду США. Така реальність. Коротко.
Це ви маєте на увазі, що українці якісь неповноцінні слабоумні? :) Не варто так. Всі на все здатні. Починаємо з себе і трохи докладаємо зусиль для спільної справи - і все вийде.
Вау, дуже крутий канал та контент! Підписався одразу, лайк без розмов, продовжуйте в тому ж напрямку, людям потрібний такий контент щоб розуміти як працює єкономіка! Навіть в цьому відео чітко зрозуміло що роздутий державний апарат як в нас шкодить економіці та збільшує корупцію в країні!)
@@costua как по мне. Депутаты своими законами тупо перекрывают людям кислород. Вот пример. Я работаю в зоне. По словам министра мы полу военные (кто в юстиции повышают зарплаты кроме нас) так вот. Когда устраиваешься ты подписываешь бумажку. Не можешь искать доп заработок, не можешь участвовать в митинге, не можешь распостранятся о зарплате и всячески жаловаться. Зато минималка 6500 а к нас те кто только пришел получают и 5тыс и это нормально? А работы на оборот больше стало. То хоть 1/3ходили теперь 1/2(минимум пол дня можно выкинуть на отсыпные) до войны зарплата 10400(стаж почти 10лет) сейчас 8400 а падала и до 7000. Блин пару зон продали а денег с казны свиснули. Петиция не вариан. Даже со всех зон не хватит работников и рубают это на корню (потом ещё и по зарплате бреют если отмечается в петиции о повышении зарплаты ) выехать тоже не дают и хз как быть. Меня бесит уже не только рашка а и наш произвол.
І побільше кредитів МВФ! ХА-ХА! Держава і так в Україні повністю відсторонилася від економіки. Менше податків? А за що утримувати армію, маючи під боком такого ворога? Або все у приватні руки, обклавши бізнес податками, або надра і деякі великі підприємства залишити державі, які будуть утримувати державу, а бізнесу мінімальні податки.
Формула "соціалізм + неписьменність = бідність" працює завжди безвідмовно.
Наочний приклад того що надмірне захоплення популізмом та соціалізмом без розуміння того як працює економіка до добра не доводить)
Дякую за випуск, було цікаво та пізнавально.
Дякуємо вам за вашу підтримку і спонсорство.
І надмірне захоплення лібералізмом.
А як же шведський соціалізм? Адже там це працює
Яке відношення жага до наживи олігархів має до соціалізму та соціальної інфраструктури. В Україні проблеми (так як і в Аргентині) через те, що ми окуповані мафією, яка грабує українців, а не школи та лікарні.
@@Вячеслав-ь7ы6ч Не соціалізм. А бездіяльність і невтручання держави. Ліберали, як і автор відео за невтручання держави в економіку
Потрібно розпочинати з освіти в школі, університетах, щоб люди не велись на популізм і мали критичне мислення. Дякую за вашу просвітницьку діяльність!
Дякуємо за вашу підтримку і підписку. Дійдемо до школи
Це шлях на кілька десятиліть... спочатку довгі реформи освіти, далі через жорнила цієї освіти має пройти бодай одне покоління школярів а потім й студентів, а під фіналочку їм ще треба попрацювати з років 10, щоб мати необхідний досвід й навички для очолювання якоїсь значної посади чи розвитку своєї справи та бізнесу - це справа, щонайменше на років 30, яка не дає ніяких гарантій.
@@nazarfylyk3089 час швидко біжить. Якщо б почали в 90-х, то вже б мали.
Плюс зараз процеси відбуваються набагато швидше. Головне - робити якісні зміни
@@nazarfylyk3089 Насправді, якщо саме вивчати помилки інших, тобто історію, людям приходило б і розуміння чому так зараз і що робити щоб не було знову, як казав стародавній філософ: історія це пророцтво навпаки, але так само якщо знати історію можна більш менш пророкувати майбутнє.
Это принципиально невозможно. Мозг - самый энергозатратный орган человеческого организма, а организм всячески стремится к экономии энергии.
Вау! Оплески стоячи! Дуже якісний контент рідною мовою ❤ дякую авторам за їхню роботу! 🇺🇦🇺🇦
Дякуємо
Блін так мало. Мені дуже подобаються ваші випуски про інші держави.
А що мало? тривалість відео?
@@costua я думаю ідеально десь 30 хвилин. Але я не наполягаю якщо вам так не зручно
розуміємо вас. Але тут не питання зручності, а питання грошей. Відео такої якості коштує приблизно 8-10 тис. за хв. Якби ролик був у 2 рази більший, то і ціна була б у 2 рази більша. На жаль, ми стільки грошей не маємо ))) От коли в нас буде більше патронів і спонсорів, тоді зможемо дозволити більші випуски
@@costua ого, оце так витрати у Вас.. Я б і не подумала, що воно так багато все коштує
Якісна робота багато коштує. Це у совків можна було безкоштовно рабську працю використовувати, ну або за гівно платити 3 копійки
З власного досвіду можу написати. По-перше: ніколи неробити так, нібито щось не залежить від тебе, все залежить, завжди. По-друге: якщо є можливість виправити ситуацію у стані лайна - виправляй, навіть якщо не певен. По-третє: ніколи не думай, що ти на щось не здатен, ти завжди здатен.
патерналізм і популізм - зло
Ну і що ти "виправив" "з власного досвіду" ?
Дякую за чудову роботу! Дуже повчально для України та українців.
Мій прадід був одним з тих іммігрантів, в 1931 виїхав на заробітки, коли бабусі був всього 1 рік... Потім прийшла війна і звязок увірвався.
В 2002 мама зі мною виїхала в Аргентину і в архівах його знайшли. Виявлось що там будував залізниці, і в 40-х роках другий раз одружився, народився син ... Бабуся все життя думала, що вона на пів сирота.
Неймовірна рада, що знайшла ваш канал! Доступно й цікаво, а змонтовано просто таки смачно 🔥
Даже раді що ви нас знайшли ))))
Дуже дякую вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!
Дякуємо за підтримку
Наш ворог - це росія, бо саме через росію ми маємо совок в Україні, саме через росію, ми маємо корупцію, олігархію і збанкрутовані виробництва... Поки ми не знищимо росію, не буде нам спокою і процвітання
Головний урок: НЕ БУВАЄ В СВІТІ безкоштовних квартир, медицини та освіти. ВСЕ КОШТУЄ ГРОШЕЙ! А ці гроші треба десь брати. Тож якщо комусь дали "безкоштовну" квартиру, це означає, що хтось уже оплатив її з власної кишені і не отримав натомість нічого.
Зато трудовому народу квартири дають а не тільки рагулям
100%!
або безоплатно попрацював. Я б таким чином ставив питання. Наприклад "безкоштовна освіта та медицина" - це система, яка вчить, виховує і працевлаштовує вчителів і лікарів таким чином, щоб вони працювали не за гроші і жертвували своїми життями заради політичних обіцянок певного електорального прошарку населення
В СРСР ті хто будували багатоповерхівки мали право першими обрати безкоштовно собі квартиру в тій багатоповерхівці. У мене тато так отримав квартиру.
@@thetur3663, це не було безкоштовно. Все коштує грошей.
Аж страшно , так схоже!
Загравання з бідними, знущання з економіки, тільки одна ідея - як взяти під контроль, як поділити, обмежити, заборонити,... Та дайте їй свободу! А коли вона підійметься, тоді потроху, дуже обережно щось обмежуйте! Найперша помилка була, що не розвивали своє, місцеве. Чи то населення неспроможне було, чи то умови не ті.
Здається, вдалося тільки тим країнам, де населення має бажання і можливість і освіту, а держава не дуже заважає.
Є цікаві співпадіння з Україною в частині соціалізму : роздутий державний апарат, "безкоштовні" медицина та освіта, проїдання державних позик, зарегульованість економіки
Саме так. Тому ми і взяли приклад Аргентини, щоб проказати куди це все заводить
@@costua На жаль, ті, хто голосують за чергового Голобородька, дивляться не ваш канал, а телемарафон...
ми працюємо над тим, щоб збільшити аудиторію. ))) І ви нам можете допомогти
@@serhiyko а при твоєму гетьмані інакше було?
@@rodroad9624та й гетьман сиволочолий гімно,і цей не набагато кращий
Я в 2016 сперечався з працівниками відділу реєстрації громадян, чому така важка процедура реєстрації, чому не можна зробити електронну реєстрацію, казав що в Україні 400 тисяч чиновників, і лише в вашому відділу аж 5 людей! З мене глузували. Прийшов 2020 рік і якось електронну реєстрацію почали вводити, але тільки не в моєму цнапі. І лише в 2022 до них дійшло, що "задля безпеки громадян та працівників цнап вводиться електронна реєстрація громадян, яка значно спрощує процес реєстрації". Те що я казав ще 6 років тому, тільки зараз ввели. І таких проблем ще велика кількість. А про економіку та корупція взагалі й годі казати
Часто чую "з України роблять Аргентину". Сподіваюсь, що у нас буде інший, кращий шлях. Але схожості дуже багато
Це якщо люди перестануть халяви чекати, а почнуть жити за принципом "лиш те що своїми власними руками заробив - те моє" - тоді і буде кращий шлях
@@demiurgecreator2705 в Арентині так і сталось, все націоналіщували, прогнали загниваючий капіталізм
Не буде у нас іншого і кращого нічого, поки зубожілий нарід до влади приводить казна-кого і воєнкоми під час війни купляють будинки в Іспанії за 4 мільйони євро.
Інший?
Запитай у плебса хто кращій президент Петя чи ручна мавпа коломоя зеля. І все побачиш.
@@Yuri_fon_Koh не плебс, а ви як вважаєте, хто з перелічених кращий президент ? Та чи існує чи існував взагалі інший варіант 🤣🤣 Вумні київляни себе плебсом не вважають, та другий срок поспіль обирають собі у мери боксера 🙃🙃
Дякую за відео.
Виявляється, є ще країна крім нашої, що ніколи не продовбує шанс втратити шанс
ну вони 200 років незалежності мали ))
Дуже цікаво. Завжди дивлюсь з насолодою. Більшість інфи вже знав, але деякі моменти були цікаво підмічені. Дякую за вашу роботу!
Дякую авторам за якісний україномовний контент!
Дякую за цікавий україномовний контент і класну озвучку. Чекаю на нові відео ❤
Класні анімації, якісний звук, відео виглядає дуже професійно і цікаво. Дякую за вашу роботу
Дякую за якісний контент. Такі відео потрібно показувати в школах.
я теж подумав про безкоштовну освіту медицину і все таке. Але про це вже написали в найпопулярнішому коментарі
Щіро дякую за Вашу роботу! Вподобайка, репост! Дуже цікава інформація!
Дякую вам за ваші відео 💚 шось мені трохи нагадує історія Аргентини.. І нам теж заважають неправильні рішення і корупція з олігархатом..
Так, у нас багато спільних проблем. Саме тому треба відмовлятися від популізму
@@costua Потрібно відмовлятися від злодіїв олігархів та їх мафіозних структур
@@costua Пора відмовлятись від ліберальної демагогії.
Дуже цікаво❤
Ні всіх посадах мають бути професіонали, якій знають, що треба робити з державою та економікою. Не вірте популістам! Не можуть вчорашні комедіанти якісно керувати країною
Треба вивчити що безкоштовних сніданків не буває!
Так думає раб. За те що ти зібрав зі свого города теж платиш? А ось якщо забере якийсь пахан цей город і заставить на ньому твою сімю пахати,тоді так. Цей пахан буде тобі і дітям втирати,що інакше й краще й бути не може,а те що було в тебе то все популізм.
@@ПетрБлащук А на городі воно просто так росте? Чи його не треба саджати, поливати, підкормлювати? Може твій час нічого не вартий, але не мій. Тож мій сніданок з мого городу не безкоштовний.
Хочу відзначити чудовий графічний компонент. Нетипово для українських каналів
Так, але це дуже недешеве задоволення. Тому шукаємо кошти на підтримку
Лайкнув, репостнув✊ хороше відео!
Дякуємо за вашу підтримку
Чудовий канал, дякую за просвіту авторам каналу і цього відео. Проживаю зараз в Канаді і теж бачу зворотній бік соціалізму, а ці наслідки вони накопичуються і потім разом вистрілюють. Також хороший урок з надмірної націоналізації підприємств ресурсів, банків. Постійне втручання в розвиток ринкової економіки. Закон про те, що якщо ти імпортуєш то маєш і експортувати взагалі дуже здивував. А ще отак слухаєш і здається, що наче влада намагалась типу зробити все для людей і краще, а вийшло як завжди .
Дякуємо за підтримку з Канади )
Дякую за цікаве відео. Погоджуюсь з коментарями - у нас справді багато схожого з Аргентиною, на жаль
Так, популізм і патерналізм у нас популярні. Саме тому і займаємося просвітою
Офігенне відео як завжди
Гарний антиприклад для України. Цікавий досвід регулювання примусом вивезти товари на суму ввезених. Тобто є розуміння, що має бути позитивний торгівельний баланс, але робиться це командним шляхом, що не працює. До речі, цікаво буде подивитись відео про торгівельний баланс, його значення та чи завжди він має бути позитивним, чи він не має такого великого значення?
Треба дивитись структуру імпорту. Якщо там знаходиться високотехнологічне обладнання, а не товари ширпотреб. То на проміжку 1-2роки негативний торгівельний баланс не буде злом. Бо через 2р компенсується зростанням продуктивності за рахунок цього обладнання. Питання чи буде експортний попит на товари, що виготовляються цим обладнанням. Те ж саме може бути і з послугами.
Дуже просто розбестити і зробити пасивним суспільство усілякими благами: субсидіями, надмірними соціальними гарантіями, пільгами, пайками, дотаціями то що.
який ви вумний 😃😃😃
Ні, хай сидять на хлібі і воді
Люди не розуміють, що всі пільги і дотації йдуть також з їх кишені, але після того як корумпований чиновник забере 50% грошей собі.
Прагення шари під прапопом соціального захисту завжди призводить др жебрацтва, а у випадку, коли сусідня країна - росія, то до великої крові. 3:00
саме так, на жаль
Урок один: потрібна економічна свобода!
Дерегуляція, приватизація, зменшення податків.
Амінь, так і треба
Приватизація 😂 марш вчити матеріал 😮 отой козел Менем вже був приватизував усе аж до свіжого повітря 😢
Треба менше красти 😂
@@vlitfond Ваш коментар якраз показує, що ви матеріал не вивчили
Починали як нормальна країна закінчіли як схематозники, аферисти.
Українцям потрібно зрозуміти що розпродати потрібно держмайно і не перейматись що до нас прийдуть міжнародні компанії а державні підприємства це бездонне озеро звідки чиновники нашим коштом латають діри а діри тому що підприємство в боргах а чиновник мільйонні премії собі виписує, питання за що, за те що до банкрутства доводив підприємство протягом 20 років? Тому продати все а чиновників скоротити на 90% і автоматизувати все, зараз таких можливостей купа!
Держави бути не повинно взагалі? Сорос буде керувати чи цукерберг?
@@Розбійникщоплохочує-з6ю якщо держава продасть якусь конюшню в селі, то цукерберг тобою керувати не стане
Не переймайся, вже все продали, с блекрок підписані угоди, це та сама компанія яка з Аргентини зробила те що ти подивився!
Дякую за вашу роботу, невистачало такого контенту в укрютубі
Випуск цікавий і головне що можна підкреслити для України, це , ні, не про популізм, ого нічого собі, це те що не треба вважати себе самими розумними і треба при нагоді завжди вчитися у всього світу як побороти ті чи інші проблеми, а також те що народ треба робити економічно і законно грамотними для збільшення кількості потенційно ефективних для майбутнього країни громадян
Відчуваю шо саме через слово "популізм" сюди понабіжить багато "експертів" у політичній сфері які почнуть писати про те яка зараз погана влада і як би було добре якби влада була інша😂
Люди які хочуть шоб все змінилося по одному лише бажанню та після "правильного голосування" ніколи не порозумнішають 😂
Приємно вражений контент ом та формою подачі. Дякую. ❤
Дуже гарно все викладено. Нажаль, Україна багато в чому схожа.... Особливо популізмом. Але нам на додачу ще й не пощастило з сусідом....
Дякуємо
чудове відео про Аргентину, дякую👍
Які уроки? Якісно вчитися, здобувати хорошу освіту, не голосувати за "долар па восємь", не вестися на "пів вареника" й те, що хтось із влади буде опікуватися нашими проблемами. Розвивати виробництво й не триматися лише за експорт с/г чи сировини.
Дуже цікаво!
Вау, коли включав зранку відео "під сніданок", то навіть не очікував, що настільки якісний контент. Про Аргентину читав і дивився багато, та й взагалі намагаюсь розбиратись, як працює економіка. Але тут все розказується хоч і просто, але доволі детально. Окремий плюс за інфографіку, на мій погляд - це найкращий спосіб донести ідею. Дякую, на канал підписався - таку якість треба тримати поближче до себе :-)
Дякуємо, але у нас не всі відео будуть такої якості ))) це дуже дорого. Тому ми і шукаємо спонсорів, патронів.
@@costua а ви молодці. Тонкі натяки - це правильно ;-) Тримайте в тому ж руслі, і спонсори самі захочуть у вас інвестувати
Дякую, класний контент! 🎉
Підписався. Чудовий контент. Дякую. Лайкосик поставив.
У нас так звана земельна реформа( дерибан землі) відбувається саме за зразком Аргентини! Коментарі вважаю зайві...
у всіх цивілізованих країнах є ринок землі
@@costua ну-ну, спробуй тільки її купити - Польща, Німеччина, та сама Великобританя... Слабо чесно і без маніпуляцій розповісти? Чи можна купити землю іноземцю в Польщі, який відсоток землі від загальної кількості обертається на "ринку" Великобританії і т.д. і т.п.
@@costua Той, хто не розуміє, що земля не може бути товаром, той приречений бути рабом!
І МВФ. Кругом де він прийшов там дупа
@@costua , у всіх цивілізованих країнах є ринок землі? Ну, це гасло, розраховане на споживачів новин з телевізора)) Ви ж у ютубі мовите, тут люди хоча б іноді думають головою. Ринок то є, але диявол, як завжди, в деталях і саме про них я запитую. Якщо ви не пропагандисти, а журналісти , ви маєте казати людям правду. А правда в тому, що в Німеччині перед купівлею землі ви маєте щонайменше 10 років її орендували, викооистовувати за призначенням та довести свою компетентність у цьому і лише після того вам дозволять купити дуже обмежену кількість. У Франції правила ще жорсткіші. У Великобританії на вільному ринку всього лише близько 2% сільськогосподарської землі. У Польщі іноземець не може купити жодного клаптика навіть разом із будинком. Правду розповідайте, а не їздіть по вухах довірливих українців.
Дуже крутий контент дякую ! Наша мова Соловʼїна !
Дуже якісне відео, дякую за роботу
Але є питання: Чому пропустили війну за Фолклендські острови? На мою думку, це також дуже важливий драйвер який вплинув на подальшу руйнацію країни
Економічно це було не фундаментальним явищем. Тому вирізали. Якщо брати такі сюжети, то це збільшення хронометражу відео, а отже і витрат грошей. Відео ж не безкоштовні. Ми збираємо пожертви на випуск нових роликів
Ахаха, потрібно показувати це відео і ставити "в приклад" Аргентину для тих, хто пропонує зробити курс "1 гривня = 1 долар" 😁
Цікаве відео і тема, дякую
Дякую за прекрасний і корисний контент. Слава Україні!
Героям Слава!
Тут усім керівникам країни потрібно ранок починати з вашого каналу.
Дякуємо за такий комплімент )
Схоже вони та і роблять,тільки висновки у них інші.
@@ЮрійГ-щ9п маю сумніви. Інакше досвід інших дебілів був би врахований. А взагалі ми заслуговуємо на таких манагерів. Бо як пояснити , що вся країна на виборах голосує за популізм, а погортати передвиборчу програму впадло. І що найприкольніше, що потім і знайти важко тих 73 відсотки які голосували)))
@@plumbum5555 а навіщо програма ,якщо був сіріял?! Одної фрази про "сруцкіє вайска проста атадвігают граніцу" не достатньо?
@@ЮрійГ-щ9п 👍
Дякую
Дякую Вам за це надзвичайно цікаве відео! Дякую, що доносите інформацію в такій зрозумілій та доступній формі!
Бажаю натхнення у майбутній праці та процвітання каналу!
Дякуємо за теплі слова і підтримку
Дуже хороший і повчальний контент!
Уф! Подивився на одному подиху. Дякую за крутезне відео. На маю думку функція держави це створення рівних умов для всіх та контроль цих умов, ну і відповідно захист громадян (безпека для кожного). Мінімальне втручання держави в економіку це запорука сильної економіки. Гадаю, що Україна має дотримуватися саме такої політики.
Дякуємо за ваш відгук та підтримку
дякую. Цікаво дивитись
Цікаво. А зробіть таке відео про найуспішнішу країну Південної Америки і проаналізуйте чому так.
Дякую.
Робимо про Гаяну. А ви можете нас підтримати гривнею, щоб більше відео виходило )
Дуже якісний контент, дякую!
Ну і як тут лайк не поставити?)
А нам, українцям, варто засвоїти куди приводять популістичні настрої і те що розвинуті країни не будувалися за одну ніч. На це потрібно роки, і міняти цей процес на "солодкі обіцянки" "тут і зараз" не варто.
Дякуємо за лайк і коментар
Як не крути, а соціальний популізм вилазить боком.
Саме так. Сподіваємося, українці це зрозуміють
Ні, нічого вони не зрозуміють. Давно випробувана схема. Жебраку киньте кісточки 😂 і він щасливий 🎉 В Аргентосії виплекали клас, який називається "choripanerros". Сарделька з хлібом. Вам дають цю штуку плюс вино з пачки/ колу. Але ви маєте "правильної" голосувати. Усі 100% мітингарів в Аргентосії - то є професіонали на зарплаті у партій/ профспілок 😂🎉
Обмінний курс автори дивились десь півроку тому.
Сьогодні купівля 1 долару за офіційним курсом 226 песо за неофіційним 464 песо. У туристів при розрахунку іноземними картками Нацбанк Аргентини купує долар за 468 песо.
Рівень інфляції за останні 12 місяців склав понад 104%.
У відео вказана дата курса. Березень 2023, а не півроку
Ринковий курс песо до долара був 280-290 якраз в листопаді минулого року... 🤷♂️
Офіційний, дійсно був приблизно такий, як у відео. 👍
інформація про курс була на дату на аргентинських сайтах
Треба більше українського контенту!
У нас теж ніяк не відійдуть від популізму та соціалізму, плюс олігархи та корупція. Але деяким громадянам подобається.
саме тому, щоб було щеплення від популізму і зробили це відео
Як завжди, дуже пізнавально та цікаво!
Желаю больше подписчиков каналу, больше таких, спасибо за труд.
Дякуємо
Дуже інформативно і класно знято, дає задуматись над схожістю проблем
Хочу відзначити приємний голос. Дуже приємно слухати і хочеться ще.
Там де немає незалежних ссудів (як в Європі та країнах англомовних ,і ті що взяли приклад з них ) ,де процвітає корупція ,в не сидитьв тюрьмі рідний брат,чи сват чи кум за хабара ,токраїна будь яка приречена на бідність і жебрацтво. Це питання часу. І ні які ресурси не допоможуть. Приклад південної Кореї ,там навіть є музей в сеулі ,як вони вибралися після жорстокої війни ,де було вбито понад 2 міліонів ,ізруйнована економіка , і як вони (уряд) попросив гроші , золото,навіть коси жіночі і обіцяли віддати все з процентами , під чесне слово . І відали і збудовали еконміку самсунгів та інше ,і документи того простолюду, який довірився і дав останні гроші,"не загубилися і незгоріли" що буде з Україною , важко сказати (Україна вже 20 років тримається назаробітчанах ,добре що є сосідні багаті країни, а Аргентина виїде побачте
Українцям не треба роздувати адмінапарат, що відбулося через "реформу" місцевого самоврядування. Коли замість і так роздутих штатів держслужбовців у районі з'явилися ті ж штати службовців у ще більшій кількості ТГ. А ціни і квоти на продукцію необхідно виборювати, бо просте погодження на "ринкові ціни" - погодження на зовнішнє управління.
Ів нас потрібно відмінити субсидії населенню.
Погоджуся лише за умови 2-3 кратного росту мінімальної зарплати! І зниження відрахувань, щоб вигідно було всю ЗП платити вбілу. Але ріст ЗП нас чекає, якщо ми хочемо повернути українців з Польщі!!! Та й пенсіонерів уже в 2.3рази більше ніж працюючих!
Аргентинці до речі, як працівники, дуже ліниві
Я, звісно, погоджуюся з вашими висновками, але не повністю Втручання держави у ринок як в Аргентині - це дурдом і так не має бути, те саме з апаратом чиновників. Хоч Німеччина та Франція - провідні світові країни, але бюрократія там дай боже, нам таке точно не треба.
Але щодо вашої соціальної позиції, і всіх коментаторів - чи думав хтось з вас щодо того що у нас збільшується кількість недієздатних і маломобільних громадян у геометричній прогресії зараз, особливо молодого і середнього віку. Деякі з них просто вилетять з ринку праці, бо не всі можуть бути айтішниками і сммниками. Звісно я чудово розумію що українці здатні себе зайняти в будь-якому випадку, але лишити цих людей безплатної медицини і субсидіювання в той момент коли вони найбільше вразливі - це як мінімум нелюдяно. Можна тут фиркати на соціальну державу і потурати совком, але деякі соціальні програми і ідеї ми маємо впроваджувати. Звісно система субсидіювання у нас досі совкова, і її треба переглядати, хоч я уявляю наскільки це непопулярне рішення, але викинути на смітник ми її не можемо.
Нам точно потрібна судова реформа щоб іноземні інвестори почували себе захищено, але при цьому сильний антимонопольний комітет, щоб все не поглинуло декілька корпо одразу, ми вже жили (і досі живемо частково) при розділені ринку між декількома кланами, якщо замінити їх на декілька корпорацій - мало що зміниться, тільки що ми не знатимемо їх імен.
ми занадто бідна країна, щоб роздавати щедру соціалку
@@costua як жити пораненим військовим та інвалідам, які недієздатні, оті роки без допомоги поки країна буде відбудовуватись? Як за вашою логікою вони мають лікуватись і за що купувати їжу? Дуже легко сухо все відрізати, але економіка не працює заради економіки, а в першу чергу для людей. Реформи потрібні, але не такі категоричні. Інакше ми втратимо тих заради кого це все і робиться.
до чого тут військові, коли йдеться про те, що у нас всі роки незалежності панував соціальний популізм. У нас не хотіли запроваджувати накопичувальну пенсійну систему, а тепер ниють, що пенсії низькі. У нас не хотіли запроваджувати медичне страхування, а тепер виявляється дорого лікувати. У нас не хотіли запроваджувати ринкові тарифи, а хотіли халявної комуналки - за що отримали падіння курсу гривні.
Щиро дякую за вашу роботу. Чітко лаконічно, а головне зрозуміло.
Це вже показують у школах?
На жаль, поки що ні. Намагаємось над цим працювати
Цікаво і змістовно.
Зміст дуже цікавий, а голос, що озвучує, просто бомба!
Я ЖИЛ В АРГЕНТИНЕ 2000-2004 ВСЕ ЧТО ПИШИТЕ ПРАВДА Я УБЕЖАЛ С УКРАИНЫ А ПОТОМ ПРИШЛОСЬ БЕЖАТЬ С АРГЕНТИНЫ НО ВСПОМИНАЮ ОБ ЭТОЙ СТРАНЕ😊 С ЛЮБОВЬЮ
Дякуємо за ваш коментар і цікавий факт
Где Вы сейчас?
Я з мамою також, 2002 - 2005. Такі ж враження і спогади
1999-2003. Центр в основном
дякую за вашу працю!
спасиб
Я працював з аргентинцем. Вся справа у таких же продажних корупціонерах як і в Україні. Заради своєї користі, хай все горить. Продати країну загарбники? Та легко! Скільки?
А чи втручається держава в економіку України? Очевидно що ні. Держава не здійснює ніякого економічного регулювання, ні макро. ні мікро, ні командного. Мол ринок сам себе наладить. Кабінет міністрів незрозуміло чим займаються. Іде війна, а не змогли навіть наладити виробництво зброї. Ніякого державного контролю. Державні чиновники, відчувши свободу, безконтрольність і безкарність, чинять свавілля ради особистого збагачення. В результаті процвітає корупція і казнокрадство. А наші зе-лені і псевдо-опозиційні ліберали волають - ще менше втручання держави, ніякого державного контролю, продати все іноземцям!
До влади повинні прийти націоналісти!
На жаль, втручається держава в економіку України
@@costua Як і чим? Приклади навести можете? Які закони?
погугліть Індекс економічної свободи від Heritage Foundation
@@costua Ті ваші грантоїдні рейтинги політично заангажовані, і вірити їм не варто. Ви нічим не кращі совка. Одна школа.
@@costua В Україні не держава втручається в економіку, а великий олігархічний бізнес втручається в державу заради своєї вигоди. Фактів втручання олігархів в державу дуже багато. А ви не за то боретеся. Ще більше ослабити державу, аби вона повністю лягла під олігархів?
Дуже цікаво. Дякую.
Якщо поміняти назву країни, то все теж саме можна і про нашу країну сказати
Дякую за відео!
Чесно кажучи, дуже хочеться, щоб Україна процвітала. Але, нажаль, у нас в країні «лебідь, рак і щука»: хтось дуже старається, щоб щось покращити, а комусь - дуже, дуже, просто неймовірно байдуже на все спільне, оточуюче, взагалі на все, що поза межами квартири людини. Вони вважають, що дороги - «не їхні», тому перевантажити фуру, щоб потім поплила дорога і не проїхала жодна легкова машина - нормально і не їх проблема. Вважають, що корупція - це добре. Більшість знайомих, кого я питав, сказали що теж потроху б крали гроші, якби мали владу і таку можливість. І поряд ходять люди, які навпаки щось роблять для спільноти просто зі свого карману, за свої кошти. У мене немає слів.
щоб було добре, то треба підтримувати такі ініціативи як ми, які займаються розробкою та просуванням реформ
Людина з грошами, може собі спокійно жити на старості літ в Аргентині, і заодно безкоштовно лікуватися, не платити комуналку, і дати дітям і внукам безкоштовну освіту. Хоча контроль не адекватний. Якась глобалізована версія совка. А самий прикол, що по цифрам ВВП вони все рівно на порядок вище за Україну. І немає йобнутих сусідів. Так що треба міряти індекс "щасливості" щоб об'єктивно оцінити життя в Аргентині з нашого боку, бо ми як 2 різних світи.
Там де працює МВФ там завжди країна стає банкротом. Таке співпадіння. А може це не співпадіння?
Звідки такі висновки? МВФ працювало з Південною Кореєю, Гаяною, Польщею, Чехією, Словаччиною...
Там де крадуть ці гроші
@@costua МВФ працювало з Аргентиною, Бразилією, а також з Україною. За 30 років нашої незалежністі наш борг МВФ з нуля доріс до 90 або 120 млр. дол, різні істочники дають різні ціфри.І
І при тому річні виплати по боргу от 6 до 9 млр. дол. Ви бачете тут розвиток при тому, що бюджет України 90 млр. дол.? Цікаво де? В бізнесі коли борг дорівнює річній вирурчі, то підприєство признається банккротом і переходить в управління кредиторам. З 2005 року ми не могли виконувати виплати по держ боргу. Мінестеркою фінансів була призначена громадянка США, яка реструктурувала той борг і слідкувала за виплотою процентів. Війна призупинила весь цей процес. І як воно буде далі залежить від уряду США. Така реальність. Коротко.
@@Розбійникщоплохочує-з6ю Крадуть всюди. Питання тільки яку частину.
Дякую за такий контент ❤🎉🎉🎉
Пречудовий випуск!Дякую, дуже дякую
Ой, боюся, що українці зі своїх власних помилок висновки робити не здатні. Я вже мовчу про чужі...
Ми працюємо над тим, щоб українці робили роботу над помилками
Це ви маєте на увазі, що українці якісь неповноцінні слабоумні? :) Не варто так. Всі на все здатні. Починаємо з себе і трохи докладаємо зусиль для спільної справи - і все вийде.
Дуже цікаво! Дякую
Вау, дуже крутий канал та контент! Підписався одразу, лайк без розмов, продовжуйте в тому ж напрямку, людям потрібний такий контент щоб розуміти як працює єкономіка! Навіть в цьому відео чітко зрозуміло що роздутий державний апарат як в нас шкодить економіці та збільшує корупцію в країні!)
дякуємо за вашу підписку
Дякую вам за відео!
То же ждёт и Украину с нашим правительством
треба контролювати уряд
@@costua как по мне. Депутаты своими законами тупо перекрывают людям кислород. Вот пример. Я работаю в зоне. По словам министра мы полу военные (кто в юстиции повышают зарплаты кроме нас) так вот. Когда устраиваешься ты подписываешь бумажку. Не можешь искать доп заработок, не можешь участвовать в митинге, не можешь распостранятся о зарплате и всячески жаловаться. Зато минималка 6500 а к нас те кто только пришел получают и 5тыс и это нормально? А работы на оборот больше стало. То хоть 1/3ходили теперь 1/2(минимум пол дня можно выкинуть на отсыпные) до войны зарплата 10400(стаж почти 10лет) сейчас 8400 а падала и до 7000. Блин пару зон продали а денег с казны свиснули. Петиция не вариан. Даже со всех зон не хватит работников и рубают это на корню (потом ещё и по зарплате бреют если отмечается в петиции о повышении зарплаты ) выехать тоже не дают и хз как быть. Меня бесит уже не только рашка а и наш произвол.
Прямо як про Україну!😮
Поменьше государства и налогов, и больше свободы бизнесу.
Такое возможно лишь в одном случае: налоговый ценз - избирательное право дается лишь гражданам пополняющим бюджет государства.
І побільше кредитів МВФ! ХА-ХА!
Держава і так в Україні повністю відсторонилася від економіки. Менше податків? А за що утримувати армію, маючи під боком такого ворога? Або все у приватні руки, обклавши бізнес податками, або надра і деякі великі підприємства залишити державі, які будуть утримувати державу, а бізнесу мінімальні податки.
Дякую за гарний контент