Wiercenie Termiczne Bezwiórowe, Termowiercenie, Wiertła Termoformujące Tarciowe Centerdrill

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 4

  • @bartekkaminski0
    @bartekkaminski0 8 років тому +1

    A co z obróbka otworu po wierceniu? Bardziej pracochłonna niz przy tradycyjnym wierceniu. Jaka jest maksymalna grubość blachy pozwalająca na stosowanie tej metody?

    • @metalmediapl
      @metalmediapl  8 років тому +3

      Dziękujemy za pytania.Po wierceniu otwór jest zwykle gwintowany ewentualnie wykorzystywany jako niegwintowany do innych celów. Grubość max. to ok. 12mm dla największych średni narzędzi. Czy metoda jest bardziej pracochłonna? Przy tradycyjnym wierceniu mamy wiertło, które trzeba np. ostrzyć. Dodatkowo przy tradycyjnym wierceniu powstają wióry, które są często pracochłonne w usuwaniu np. z wnętrza pogiętych rur lub profili. Oczywiście w pewnych rozwiązaniach zwykłe wiercenie będzie wystarczające lub lepsze a powyższa technologia nie ma na celu wyeliminowanie jej lecz zastąpienie tam, gdzie możemy zaoszczędzić czas produkcji, koszty oraz poprawić jakość połączeń. Mam nadzieję, że odpowiedzieliśmy wyczerpująco na pytania :)

  • @toasttoriginal
    @toasttoriginal 7 років тому

    Dzień dobry, zainteresowała mnie bardzo Państwa technologia, jestem jednak ciekawy jak ma się żywotność wiertła w Państwa metodzie w porównaniu do tradycyjnego sposobu wiercenia. Czy przy tak wysokich temperaturach, towarzyszących tego typu wierceniu, wiertło w tej metodzie szybko się degraduje?

    • @metalmediapl
      @metalmediapl  7 років тому +1

      Dziękujemy za pytanie. Nasze narzędzia wykonane są z materiału odpornego na zużycie i wysokie temperatury, dlatego ich żywotność jest wysoka i wynosi od kilku do 10 tysięcy otworów.