Nowe Regulacje Dot. Łańcucha Dostaw? Czy Firmy są przygotowane? - 2 część rozmowy z Martą Karwacką

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 22

  • @juliakrasniewska1877
    @juliakrasniewska1877 14 годин тому

    Temat, o którym trzeba mówić głośno! Oby coraz więcej firm zrozumiało, że krótkoterminowe zyski nie mogą przesłaniać długoterminowych skutków ich działań. Ciekawe, czy rzeczywiście nowe regulacje i świadomi konsumenci będą w stanie wymusić na korporacjach większą odpowiedzialność. Świetny materiał, bardzo inspirujący i potrzebny

  • @Flash9336
    @Flash9336 13 годин тому

    Obejrzałem również drugą część, bardzo dobry materiał !

  • @KlaudiaPłachetko
    @KlaudiaPłachetko День тому

    Bardzo inspirująca i dająca do myślenia rozmowa. Brawo!

  • @mariakoc2843
    @mariakoc2843 2 дні тому

    Świetny materiał, który w bardzo przystępny sposób wyjaśnia tak skomplikowany i ważny temat! 👏 Pani Marta Karwacka doskonale obrazuje wyzwania i możliwości związane z nowymi regulacjami dotyczącymi łańcucha dostaw. To niezwykle cenne dla firm, które chcą być nie tylko zgodne z przepisami, ale także budować bardziej odpowiedzialny i zrównoważony biznes, który w przyszłości zaowocuje, pomimo dużego wyzwania. Rok 2027 jest już zaraz, mam nadzieję, że firmom uda się dobrze przygotować do tego czasu. Brawo za wartościowe treści i dbałość o szczegóły - tego typu rozmowy są niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach! 🌍💡

  • @maciejjuniak7571
    @maciejjuniak7571 12 годин тому

    Bardzo konstruktywna dyskusja pokazująca w praktyczny sposób co się dzieję ze środowiskiem na przestrzeni ostatnich lat. Ciekawy materiał do uświadamiania społeczeństwa do czego prowadzi nadmierne kupowanie produktów niskiej jakości i o krótkim okresie przydatności, które powodują ogromne masy odpadów.

  • @kasiagniedziejko2622
    @kasiagniedziejko2622 3 дні тому

    inspirujące jest rozszerzanie takiej wiedzy! Oby tak dalej!

  • @MarceliZych
    @MarceliZych 15 годин тому

    Świetny materiał

  • @NataliaZiarnik
    @NataliaZiarnik 5 днів тому

    Wartościowy i przyjemny do słuchania materiał!

  • @emiliasiwonia
    @emiliasiwonia 8 днів тому

    Bardzo miło słuchać kompetentnych Pań

  • @MarceliZych
    @MarceliZych 15 годин тому

    Dużo wartościowych treści - świetne

  • @olasurman4336
    @olasurman4336 16 годин тому

    bardzo interesujący materiał :)

  • @JerzyDenicki
    @JerzyDenicki 4 дні тому

    Czekałem bardzo na drugą część tej rozmowy. Bardzo ciekawe i coraz bardziej dotyczy każdego z nas. Dobrze że ktoś porusza i propaguje taką tematykę, dając szansę na głębsze przemyślenia o planecie i o tym w jakim stanie zostawimy ją naszym dzieciom i wnukom. Edukacja przede wszystkim.

  • @Bartłomiej_Wiśnik
    @Bartłomiej_Wiśnik 4 дні тому

    Bardzo dobry materiał, warto posłuchać i wyciągnąć samemu wnioski!

  • @JuliaJędrczak
    @JuliaJędrczak 5 днів тому

    Super materiał!

  • @AmandaSkotalczyk
    @AmandaSkotalczyk 4 дні тому

    Ciekawy film. Warto się nad tym zastanowić.

  • @weronikalewicka5714
    @weronikalewicka5714 3 дні тому

    Jakie to budujące, gdy autorytety rozszerzają świadomość społeczną! W dobie celebrytów i infduencerów te pseudo głosy o byciu eko i różnego typu rozwiązaniach są po prostu bezwartościowe, napełnione tak czy inaczej intencjami zarobku w showbiznesie. U Pań z kolei słychać głos rozsądku, dogłębnych analiz i orientacji w kwestiach środowiskowych i biznesowych, brawo!

  • @aniawilczynska2562
    @aniawilczynska2562 4 дні тому

    Bardzo interesujące treści, pracując w firmie logistycznej temat ten dotyka mnie bezpośrednio. Daje do myślenia jak duży impakt mają nasze dzisiejsze działania na naszą przyszłość!

  • @DagmaraKostecka
    @DagmaraKostecka 4 дні тому

    Bardzo dobry materiał. Świetnie się słucha. Mądrych kobiet zawsze dobrze się słucha :)

  • @Leon-x7t
    @Leon-x7t 4 дні тому +2

    Wszystkie dotychczasowe cele klimatyczne wydają się być jedynie formalnością. Przykładem są szczyty klimatyczne organizowane w miejscach takich jak Dubaj czy Azerbejdżan, które bardziej przypominają greenwashing niż realne działania. Im więcej regulacji, zwłaszcza w Unii Europejskiej, tym bardziej komplikujemy problem, zamiast go rozwiązywać. Tymczasem kraje rozwijające się często nie postrzegają tych kwestii jako coś, czym faktycznie należy się przejmować czy pilnie zajmować. Nowe regulacje nie przyniosą nam żadnych realnych korzyści, poza dodatkowymi obowiązkami administracyjnymi. Zamiast skupiać się na tworzeniu kolejnych przepisów, powinniśmy zastanowić się, jak wprowadzać rzeczywiste zmiany bezpośrednio w działaniach firm. To praktyczne rozwiązania i konkretne inicjatywy przyniosą efekty, a nie formalności i biurokracja.

  • @ola.swider
    @ola.swider 4 дні тому

    Świetna druga część, która jeszcze bardziej przybliża problem, choć nadal ciężko mi uwierzyć, że firmy z własnej woli zmieniałyby swoje podejście do kwestii sustainability gdyby nie nagłośnienie w mediach, w końcu dla nich głównie liczy się zysk. Wątpię, że interesowałyby ich np. okropne warunki, w jakich niektórzy pracownicy pracują - jeśli odejdą, przyjdą następni. A co do kwestii czasu wprowadzania zmian - tak jak wspomniano w filmie na pewno lepiej zająć się tym jak najszybciej, nie tylko ze względu deadlinow i możliwie później wyższych kosztów, lecz myślę, że również dzięki szybkim zmianom firmy zyskałyby nowych konsumentów, którzy skupiają się na kwestiach eco, a za tym idą miałyby zysk, choć pewnie duża ilość firm nie myśli o tym w ten sposób bo łączy się to z kosztami i wprowadzą zmiany jak naprawdę będą do tego zmuszeni.

  • @KrzysztofPrzemyski
    @KrzysztofPrzemyski День тому

    Bardzo ciekawy podcast, ALE chciałbym odnieść się do kwestii związanych z "zielonym ładem" i innymi regulacjami dotyczącymi ESG i zrównoważonego rozwoju. W zupełności zgadzam się że firmy powinny mieć świadomość i realizować programy w kierunku świadomości ekologicznej i społecznej zarówno w zakresie wnętrza firmy jak i korzystania z dostawców którzy stosują zasady ESG i CSR. Jednak według mnie problem leży znacznie głębiej niż może się wydawać, problemem jest przede wszystkim świadomość społeczna a także system w którym funkcjonujemy. w rozmowie wspominają Panie że ESG nie jest czarnym a " białym łabędziem " , tak ale zależy dla kogo. Dla osób zainteresowanych prawdopodobnie tak ale dla statystycznego Kowalski który jest CO działu sprzedaży firmy produkującej drukarki liczy się jedynie to że na 8 ma do pracy a pod koniec miesiąca dostaje wypłatę, i problem nie leży w tym że ona nie chce wprowadzać pozytywnych zmian z zakresu ESG ale nie wie że powinien. Kolejną kwestią jest to że programy takie jak Zielony ład to tak naprawdę reakcja na skutki zmian klimatycznych a nie zwalczanie przyczyn, zostaje to wprowadzane i propagowane zdecydowanie za późno by nie było to wielkim wyzwaniem logistycznym dla jednostek administracyjnych a także przedsiębiorców. Jednostki administracyjne powinny stopniowo przygotowywać gospodarkę ( a w tym przedsiębiorców) do wprowadzania zasad ESG od lat a prawda jest taka że dopiero w ostatnim czasie powstał wielki boom na zorientowanie środowiskowo-społeczne więc temat jest świeży w świadomości społeczeństwa więc dla przedsiębiorców to raczej nowa sprawa i ciężki orzech do zgryzienia . Mimo obiekcji uważam że temat jest ważny i trzeba go propagować. Chrońmy ziemie dla nas i przyszłych pokoleń !

  • @candy-mg8td
    @candy-mg8td 2 дні тому

    Pziom swiadomosci moze i wzrasta ale mam wrazenie ze wlaanie na zasadach jak przy bilbordzie o ktorym Pani Doktor wapomniala - farba ekologiczna a potem na wysypisko😢