Неймовірна зустріч з горбанями та косатками

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 тра 2024
  • Під час одного з нещодавніх виходів в океан українські полярники мали неймовірну зустріч - їхній човен оточили представники двох різних видів китоподібних!
    «Одна група складалася з традиційних для цього району горбатих китів. В ній було до 8 дорослих тварин. Вони виглядали з води, ляскали плавцями, виявляли інші форми комунікації», - розповів біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.
    А от між горбанями плавала зграя… косаток, зустріти яких біля берегів Антарктики - велика удача. Їх було до 7 особин. Вони швидко рухалися між повільнішими горбанями, також виглядали з води й навіть стрибали.
    «Це були косатки типу В1, які живляться переважно ластоногими. Ймовірно, вони шукали, чи немає поруч з групою горбанів морських котиків, які зараз активно переміщуються і можуть плисти поруч з китами, неначе ховаючись серед них», - пояснив науковець.
    Водночас варто відзначити, що морські котики не є типовою здобиччю цих косаток. Вони живляться здебільшого тюленями Ведделла, рідше - тюленями-крилеїдами чи морськими леопардами.
    Коли ж косатки помітили човен з полярниками, то зацікавилися ним, почали плавати зовсім поруч і вивчати дивне «створіння». Але зрештою зрозуміли, що це не тюлень і їсти його не варто, й вирушили в своїх справах.
    Під час цієї зустрічі вченим вдалося зробити світлини та відеозаписи китоподібних, за якими можна буде здійснити фотоідентифікацію тварин. Це один з напрямів комплексної програми досліджень морських ссавців на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».
    Інформацію внесуть до міжнародної бази даних, що дозволить більше дізнатися про міграції та стан популяцій китоподібних. Особливо цінними є реєстрації косаток під час пізньої осені (так, в Антарктиці нині завершується осінь) та зими, оскільки більшість досліджень в цьому регіоні виконується в теплий період року.
    Нагадуємо, що торік під час однієї зустрічі з косатками нашим біологам вдалося вперше в історії українських антарктичних досліджень відібрати невеликі прижиттєві зразки шкіри та жиру цих тварин.
    Відео: учасник 29-ї УАЕ Віталій Камінський

КОМЕНТАРІ • 11

  • @user-rt4im8us7e

    Прекрасне відео, чудові тварини, неземна краса.

  • @yan_ua

    ОГО-ГО, ОСЬ ЦЕ ТАК ВДАЧА! 😍

  • @liuta_i_nesterpna

    йойки

  • @artem15ktop

    Вау😍

  • @ochentaratones6863

    з якої нагоди така велика громада зібралась? маєте враженя на все життя

  • @ibrahimsultanov7355

    Что это за тип косаток? На С-тип не похож, у тех глазные пятна маленькие… Но и не В-тип, те плотоядные, и с горбачами не соседствуют…

  • @DasAuto-nm6cc

    чому на украинском ? вы наверно это засняли в своих водах и на своем ледоколе купленном у британцев ?)