O projekcie Interpretacja dziedzictwa kulturowego w edukacji dorosłych / Erasmus+

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 тра 2024
  • Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w latach 2021-2023 realizował projekt "Interpretacja dziedzictwa kulturowego w edukacji dorosłych" dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus Plus (sektor Edukacja Dorosłych Akcja 1 Mobilność kadry).
    W ramach projektu “Interpretacja dziedzictwa kulturowego w edukacji dorosłych” były realizowane mobilności szkoleniowe, w tym wyjazdy typu ”job shadowing” (obserwacja stanowisk pracy) w celu zapoznania się z praktyką pracy wiodących europejskich instytucji zajmujących się interpretacją dziedzictwa kulturowego i pracą z pamięcią, a także kursy podnoszące kwalifikacje pracowników Ośrodka w zakresie języków obcych oraz interpretacji dziedzictwa kulturowego (czyli form aktywności edukacyjnej przez które przekazywana jest wiedza i doświadczenie przeszłości).
    Celem projektu było: wdrożenie nowych narzędzi i metod nauczania dorosłych, rozwinięcie prowadzonych działań edukacyjnych i uzyskanie wyższej efektywności prowadzonej przez Wnioskodawcę edukacji dorosłych. Cel ten wpisuje się w wytyczne programowe Erasmus+, wpływając na wspieranie poprawy jakości, doskonałości innowacyjnej i umiędzynarodowienia instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, tworzenie europejskiego obszaru uczenia się przez całe życie, upowszechnianie dobrych praktyk i zacieśnianie współpracy pomiędzy partnerami z różnych krajów UE.
    Liczyliśmy, że projekt pozwoli na podniesienie kwalifikacji zespołu oraz zapoznanie się z europejskimi dobrymi praktykami stosowanymi w edukacji i pracy z pamięcią, wielokulturowością i dziedzictwem, co - dzięki upowszechnieniu zebranej wiedzy wśród całego zespołu Ośrodka - przełoży się na wprowadzenie usprawnień i nowych metod pracy, lepiej dostosowanych do oczekiwań odbiorców oraz efektywniej wykorzystujących nowoczesne, interaktywne narzędzia komunikacji. Modyfikacja dotychczasowych technik pracy wpłynie z kolei na wzrost zainteresowania ofertą Ośrodka i wzmocnienie europejskiego wymiaru prowadzonych tu działań w zakresie edukacji dorosłych.
    W ramach projektu pracownicy Ośrodka wzięli udział w 23 mobilnościach edukacyjnych mających na celu podniesienie kwalifikacji zespołu. Wśród zrealizowanych wyjazdów były: wizyta studyjna pracowniczek Działu Edukacji w Haus der Wansee-Konferenz w Berlinie ( www.ghwk.de ) oraz Kazerne Dossin Memorial www.kazernedossin.eu w Mechelen (Belgia), wizyty pracowników Ośrodka w siedzibach AEPJ (The European Association for the Preservation and Promotion of Jewish Culture and Heritage www.jewisheritage.org ) i Patronat Call de Girona www.girona.cat/cal (Hiszpania), kursy języków obcych (angielski, niemiecki, hiszpański), a także kurs interpretacji dziedzictwa przygotowany specjalnie dla pracowników Ośrodka przez organizację Tell Tale www.telltale.co.uk (Wielka Brytania).
    Koordynatorem projektu był: Emil Majuk emil@tnn.lublin.pl
    #Erasmus+ #bramagrodzka #teatrnn #wymiana #uniaeuropejska

КОМЕНТАРІ •