Błażej Brzostek | Czy da się czytać WSTECZ? | MIASTOCZYTANIE #5

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лют 2025
  • Błażej Brzostek jest historykiem, badaczem historii społecznej i dziejów miast, związanym z Uniwersytetem Warszawski oraz Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, prowadzi również podcast Muzeum Warszawy “Czy Warszawa jest?”. Opowiada o swojej najnowszej książce „Wstecz. Historia Warszawy do początku”, która pisana jest w sposób archeologiczny - od czasów najnowszych przez lata 20. XX wieku do starożytności. Dodatkowo, poprzez słowny doping Bogny Świątkowskiej i Łukasza Harata zdradza swój prywatny stosunek do Warszawy, sposoby czytania książek oraz plany na kolejne publikacje.
    Miastoczytanie -
    o mieście, o książkach, o czytaniu
    🟨 Zamów książkę "WSTECZ. Historia Warszawy do początku" tu: sklep.beczmian...
    🟥 SUBSKRYBUJ KANAŁ: bit.ly/antyramaSUB 🟥
    👉 Wesprzyj nas przez patronite: patronite.pl/a...
    👉 Wesprzyj nas przez PayPal: paypal.me/antyrama
    ♫ PODCAST:
    Spotify: bit.ly/SCpodca...
    Apple Podcast: bit.ly/SCapple
    Google Podcasts: bit.ly/SCpodcas...
    Anchor: anchor.fm/stre...
    🟦 antyRAMA
    facebook: / antyrama
    instagram: / _antyrama
    🟦 Bęc Zmiana
    strona: beczmiana.pl
    facebook: / fundacjabeczmiana
    instagram: / bec_zmiana
    miejsce: Bęc Księgarnia, ul. Mokotowska 65 w Warszawie
    prowadzenie:
    Bogna Świątkowska
    Łukasz Harat
    realizacja i scenariusz:
    Bogna Świątkowska
    Łukasz Harat
    Klaudia Mańka
    Produkcja
    antyRAMA
    Bęc Zmiana
    Błażej Brzostek
    Historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu (“Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki (“Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy (“Paryże Innej Europy”, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki. Najnowsza publikacja Brzostka „Wstecz. Historia Warszawy do początku” została wydana przez Muzeum Warszawy.
    Cykl Miastoczytanie jest finansowany ze środków m.st Warszawy otrzymanych w ramach Programu Mobilni w Kulturze 2021
    #BłażejBrzostek #MuzeumWarszawy #MIASTOCZYTANIE
    Zadanie realizowane jest poprzez sprzęt finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 Priorytet 5. Wsparcie doraźne. Edycja 2021

КОМЕНТАРІ • 4

  • @cze67
    @cze67 3 роки тому +2

    świetna rozmowa

  • @Olinkush
    @Olinkush 2 роки тому

    Bardzo ciekawy rozmówca. Szkoda trochę, że Pani Bogna trochę nie zostawia przestrzeni dla Pana Harata. Jakoś strasznie mnie to raziło i zdominowało odczucia, które mi towarzyszyły podczas oglądania/słuchania. Niemniej jednak Pana Brzostka słuchało się fantastycznie. Zaczynam czytać „Wstecz”. Dziękuję i pozdrawiam.

  • @grzegorzmk973
    @grzegorzmk973 4 місяці тому +1

    Wywiad z takim człowiekiem to "miód na moje uszy". Co do okładek książek rosyjskich to się w pełni zgadzam. Leży tu obok mnie książka - wspomnienia Reinharda Gehlena - powojennego szefa wywiadu NRF, którą kupiłem w tym roku w Rydze (a jakże) i okładka tej książki jest okropna. Dla porównania, na półce mam książkę Ruś Kijowska, zakupioną w Czechach (autor Michal Tera), i to jest bez porównania inna jakość. Rzekłbym, że różnica jest wręcz cywilizacyjna.