Ha replika: 20 Eur, ha igazi, akkor saccra 7000 Eur Szerintem numizmatikával csak kétféleképp érdemes foglalkozni: kis pénzzel pusztán hobbiból, vagy befektetésként, de akkor gyakorlatilag ez másodállás lesz, ha nem főállás. Iszonyat sokat kell hozzá tanulni, meglátni jó üzleteket, utazni, és beszerezni olcsón mázlival jó fogásokat.
Néhány videója tetszett amit megnéztem. Ezviszont kiverte nálam a biztosítékot. A numizmatika jó befektetésnek is. Én gyűjtő vagyok több mint 25 éve. Hosszú távban kell a numizmatikában gondolkodni. De egy szimpla életbiztosítás is 10 év. Nekem egyoldalú , alulinformált, tájékozatlan, és néhány ember riportján alapszik.
Hát ez nagyon amatőr. Ha valaki nem ért valamihez, akkor miért csinál róla videot? Ilyen alapon: ne vegyél részvényt, ne vegyél ingatlant, ne vegyél műkincset, se befektetési aranyat/ezüstöt. Nem ajánlott semmilyen befektetési forma, hiszen mindenhez érteni kell valamilyen szinten és persze így van ez az érmékkel, a numizmatikával is.
5 років тому+2
Sziasztok! A nyertest közzétettem a Facebook-on és mindenkinek köszönöm a tippeket! Érdekes milyen nagy volt a szórás a tippek között :) És látom a következő hetekben elkészíthetem az extra videót is... !
Azért volt behúzós a kérdés, mert nem az értékét kérdezted, hanem, hogy mennyit kértek érte. Nekem úgy tűnik, hogy a valós értéke valahol 33 000 EUR körül van, a következő licit alapján: www.icollector.com/Roman-Emp-Pertinax-Aureus-193_i8604725 Ha mégsem így van, kíváncsi lennék, hogy miért nem :)
5 років тому
@@eltrek00 Minden ilyen teljesen egyedi és egyedi ára is van. Azért volt ez jó kérdés, mert ez a szám adott, nem én találom ki.
Nagyon érdekes videó volt ez is, kösz a feltöltést. Nekem a fókás is tetszett, igaz az nem volt kifejezetten pénzügyekről szóló, de aranyosak voltak benne a fókák.
5 років тому
Köszi! Igen, van néha ilyen videó is, ezeket kevesen nézitek, de aki igen az nagyon hiányolja :)
Ez a videó nem kellett volna.. Ha nem ért valaki a numizmatikához, ne beszéljen róla. Sok badarság van a videóban, ami nem állja meg a helyét. A numizmatika egy jó befektetés, csak érteni kell hozzá.
5 років тому+1
Kedves Attila! Akkor lényegében egyetértünk, mert én is ezt mondom. Csak a másik oldalról, ne foglalkozz vele sok pénzzel, ha nem értesz hozzá.
Hát, látszik, hogy nem értesz hozzá. Aki ért hozzá, annak jó befektetés is. Csak akkor nem értem, hogy miért készítetted ezt a videót? Istenkém. És hát sikerült egy hozzáértő riportalanyt is levadászni....:)
A videód szerintem nagyon inkorrekt, azt tanácsolod ne kezdjen bele senki ha nem ért hozzá. Akkor festményekbe se fektessen senki? A numizmatika befektetési célból nem a vásárlással kezdődik... A google jóbarát e témában is. Van olyan befektetés, amihez nem kell érteni például a MÁP vagy a Fundamenta 2018 októberéig. A többi befektetéshez valamilyen szinten érteni kell. Mondj nekem egy olyan befektetést, ami megduplázza az értékét 1 hónap alatt... A magyar Vizslás 2000Ft-os érmét (2019) ajánlom figyelmedbe, hogy egy friss aktuális trendről beszéljek... Ingatlanbefektetés sokkal kiszámíthatatlanabb és kockázatosabb a "laikus" számára. Kevés befektetett idővel az ingatlanok kapcsán hamar kiesel a laikus kategóriából, a pénzérmék világa sokkal komplexebb terület és sokkal több idő szükséges ahhoz, hogy ne legyél laikus. A pénzügyi tanácsadás is egy szakma, de képzeld a numizmatika nem csak egy hobbi. Lehet az is, de a hobbik nagytöbbsége fixen anyagi veszteség (olvasás, zenehallgatás, sporthorgászat, vadászat, utazás,lövészet és sorolhatnánk ide bármit) A hobbi lényege az öröm/élvezet/emlék illetve kinek milyen érzelem. A hobbi és a befektetés két külön dolog Ha valaki numizmatikai befektetésben gondolkodik, akkor hidd el nem a kereskedőhöz fog betérni és elkölteni a pénzét. A numizmatikai hozzáértésed sértő a numizmatikárá nézve. 7:27-től, amit mondasz, az konkrétan egy általad kitalált badarság. Például a Black Lotus (Magic trading card) is egy jó befektetés és ez egy darab "mesekártya" és színtén kapható műanyag tokban lezárva minősítve. Kérlek nézd meg mennyibe kerül. Ha valamihez nem értesz miért készítesz róla videót?
Én lejjebb pl. arról írtam, hogy a numizmatika kockázatos befektetés, mert kiszámíthatatlan több szempontból és itt kimondottan a régi pénzekre gondolok és valószínűleg Péter is erre gondolt, nem a mostanában kibocsátott befektetési aranyakra-ezüstökre, amiknek a többségének az aktuális arany-ezüst árfolyam az értéke... A festmény azért jó befektetés csak tömören, mert egy egyedi műtárgy, ráadásul még a faladra is kiteheted, tehát térkitöltő, vizuális élményt nyújtó műtárgy. Videókat meg a témában csináljanak hozzáértők is, addig abból főzünk, ami van. Legalább valamilyen szinten körbevezetett minket valaki egy ilyen börzén...
@@Danny-bv6zv A videóban sajnos a készítő gondolatai nem jönnek át, így abból azt tudom értelmezni, amit elmond/megmutat. Ne haragudj meg, de amit írsz arany-ezüst érmék kapcsán nem igaz. A sok példányszámban vert kopott gyenge állapotú érmék mozognak az árfolyammal.
Nekem is van pár érmém, amik 700 évesek illetve hiperinflácios bankjegyeim imádom öket, ahogy mondtad birtokolsz egy kis darabot a történelemből. Remek hobbi, de befektetésként inkább szerencsejátéknak tartom. Az én tippem 18000 euro
Senki ne kezdjen bele, ha nem ért hozzá... ehhez óriási tapasztalat kell. Bocsánat: hol szerezheti meg az ember az "óriási" tapasztalatot, ha nem az éles gyakorlatban? A világ leghülyébb példája passzol ide pontosan: "Én addig bele nem megyek a vízbe, amíg tökéletesen meg nem tanultam úszni." Kedves kalauzunk, ha te valami másra gondoltál, oszd meg velünk, kérlek!
Ahogy nezem, a hozzaszolok 99%-a valoban beugrik a kerdesnek, es - hozzad hasonloan - leszükiti egy regi penz erteket a piaci anyagi ertekere. Hogy milyen kultura all a penz mögött, milyen törtenelem, gazdasagi es mas megfontolas, arrol igy nem csak te maradtal le, hanem a tippelök is.
5 років тому+1
Szia Zoltán! Megèrtem miért írod ezt. Arról most nem beszéltem, hogy mik vannak a gyűjteményemben, de maradjunk annyiban, hogy sok bennünk a közös. Sajnos egy videóba nem fér bele mimden, de láttad esetleg a fókás videóm? Abban az epizódban láttam wgy bogáncsvirágot és belecsempésztem, hogy Mátyásnak is volt olyan aranyforintja, amin bogáncsvirág is volt. Ezekről sokat lehetne mesélni, pár hete fel is kértem valakit, hogy beszéljen az akkori életről nekünk, de nem kapok választ. Sajnos nem jön össze minden.
Kedves Péter! A végletekig leegyszerűsítő és laikus megközelítés mindaz, ami ebben a videóban elhangzik. Annyiban van igazad, hogy a profi numizmatika valóban egy külön világ, és kellő tisztelettel kell közelíteni a témához. Előbb tanulni kell, aztán vásárolni. Előbb könyveket, irodalmat kell venni, csak azután érméket. Előbb kapcsolatokat kell építeni, gyakorló gyűjtőkkel megismerkedni, és csak utána belevágni a gyűjtésbe. Kitérhettél volna rá, hogy miképpen érdemes kiválasztani a gyűjtési területet, ha az ember a numizmatika iránt érdeklődik. Ha pénzügyi tanácsokat adsz, akkor elmondhattad volna hogy milyen tényezők befolyásolják egy érme árát a tartásfokon túl, kicsit bemutathattad volna a piac működését, a piac szereplőit, a trendeket, divatokat. Mindezt nem tetted meg, ehelyett levontad a következtetést, hogy a numizmatika befektetésnek nem ajánlott. Tetted mindezt úgy hogy süt a videóból hogy fogalmad sincs az egészről, csak betévedtél egy börzére. Érthetetlen számomra hogy miért készítesz videót olyan témakörben, amiről ennyire jól láthatóan nem tudsz semmit. Ténykérdés hogy nem való mindenkinek a numizmatika, még sima gyűjtőként sem feltétlenül, nemhogy befektetőként. Ettől függetlenül elég bicskanyitogató az a laikus megközelítés és leegyszerűsítés, ami süt ebből a videóból. Ha levonod azt a következtetést hogy egy terület befektetésre nem ajánlott, ezt illene megalapozottan tenned, rendesen körbejárva és elemezve a témát, érdemi indoklást is adva hozzá. A videóból annyi jött le hogy a numizmatika befektetésre nem ajánlott, mert nem értesz hozzá és félsz hogy átvertek. Ez így elég kevés, ez annak az iskolapéldája, hogyan nem lehet pénzügyi tanácsokat adni...
Az a probléma a numizmatikával, hogy rengetegféle gyűjtési terület van és azokon belül is rengeteg alkategória és rengeteg féle gyűjtési elképzelés van, tehát nagyon nagy a hibalehetőség vagy a kockázat benne, nem mellesleg a numizmatikához kitartás, kutatómunka, precizitás és szenvedély kell, na ez mára nagyon sokakból kiveszett, tehát nagyon lecsökkent a numizmatika piaca is ! Konkrétan például egy kereskedő, akivel beszélgettem a papírpénzek kapcsán egyszerűen csak annyit mondott, hogy már nem gyűjti senki...nyilván ez egy elnagyolt mondat, de valószínűleg nagyon megcsappanhatott a vásárlóköre ezen a területen, hogy ezt így mondta. De, úgy alapból is az figyelhető most, hogy áll a numizmatikai piac és nemigazán látom, hogy mi lendíthetné fel... De, ha te bármit ebből máshogy gondolsz, akkor várom, írd le !
@@Danny-bv6zv Sajnos én is látok hasonló tendenciákat, igazat kell hogy adjak neked. Ha nem is konkrétan a papírpénz területén, ami szerintem most még a körülményekhez képest tűrhetően pörög, de pl. a magyar középkorral nagy bajok vannak. A piac változik, aminek szerintem a legfőbb aspektusai: - a gyűjtőtársadalom öregszik, és nincs utánpótlás. Márpedig az szavatolja a gyűjtemény értékállóságát, ha felnő mögötted a következő generáció, aki szintén venni, gyűjteni akar. Itt van a legnagyobb baj. A mostani fiatalok már egy másik világban élnek, és inkább élményekre költenek, már nem akarnak tárgyakat. Az utolsó, még aktívan gyűjtő generáció a negyvenes évei közepén jár, és utánuk nincs senki. - úgy egyáltalán, nem érdekli a fiatalok legnagyobb részét semmi, ami történelemmel, olvasással, kutatással, utánajárással jár. Nem néznek fel már a telefonjukból, nem lehet már őket olyasmivel megszólítani hogy numizmatika. - dolgozni ma már senki nem szeret, mindenkinek csak a nagy pénz kellene, munka nélkül. Ez azzal járt, hogy akik kapcsolatban is vannak vagy voltak a numizmatikával, azok nagy része gyűjtőből átvedlett nepperré, rájöttek hogy ebben pénz van (illetve volt), és ahelyett hogy eltették volna az anyagot inkább kereskedni vele. Hirtelen túl sok lett a kereskedő, beépültek mindenhová és felhajtották az árakat, ezzel pedig ellehetetlenítették a gyűjtőtársadalom megmaradt részét is, akik a sok és mindenütt ott lévő neppertől nem fértek hozzá többé értelmes áron az anyaghoz. Ehhez asszisztáltak az ismertebb árverezőházak is, akik nyilván nem engedhették meg hogy az eltűnő vásárlók miatt eladatlan tételekkel legyenek tele az elkelési listák, tehát elkezdtek fiktív leütési árakat kreálni, természetesen az egekben az árakkal. Innentől ezekre a valóságban sosem volt árakra kezdett mutogatni a neppertársadalom, és beindult egy olyan árspirál, amit a néhány még megmaradt gyűjtő sem tudott (vagy akart) már többé követni. - egy időben a befektetők is felfedezték a numizmatikát, szakértelem és gyűjtői igény nélkül, de rengeteg pénzzel a zsebben nyúltak bele a témába, ami szintén sok-sok valódi gyűjtő kedvét elvette. Bár ezek az előzővel ellentétben legalább valós tranzakciók voltak, de a gyűjtőknek elég demoralizáló volt tehetetlenül nézni, hová kerül az anyag java. - a gyűjtők az idő előrehaladtával szakmailag egyre igénytelenebbek, de párhuzamosan a minőségre egyre finnyásabbak lettek. Fokozatosan háttérbe szorultak az olyan területek amikhez érteni kell, amikhez fel kell nőni, amikhez képezni kell magadat, idős gyűjtőkkel beszélgetni, tapasztalatot cserélni. Háttérbe szorult minden, ami többet kíván tőled attól, hogy a telefon képernyőjét bámuld. Hogy mi az amihez nem kell érteni, de lehet gyűjteni? Igen, a modern emlékpénzek. Meg kell tudni különböztetni a BU és a PP kivitelt, és nagyjából ennyi a tudás amit ez igényel. Esetleg még Ferenc Józsefig elmerészkednek, de ennyi. Illetve még megveszik ami szemre nagyon szép, akkor is ha nem is tudják hogy mi az. Felértékelődött a tartás, az állapot, és devalválódott a ritkaság. Ami numizmatikai szempontól érdekes, ritka darab, kvázi igazi gyűjtői csemege, az már nem kell senkinek ha nem extra állapotú is egyben. Hiába ritka valami, ha nem szép akkor eladhatatlan, ezt okozta a szakértelem eltűnése. Ezzel szemben kutyaközönséges tételekért, amiben semmi különleges nincs, ami egyáltalán nem ritka csak szép állapotú, azért még most is hihetetlen árakat kifizetnek. Tehát alapvető szemléletváltozás van, a téma tisztelete és a szakértelem eltűnt, a ritkaság helyett elvtelenül csak az állapotot hajszolják a gyűjtők. A korábbi fejedelmi vadak, a régi gyűjtők büszkeségét jelentő ritkaságok ára pedig esik, ha "csak" ritkák, de nem csillognak-villognak. - a technika is sokat fejlődött, és bizony sok területen valóban egyre jobb hamisítványok jelentek meg. A hamisítványok egyre javuló minősége és a gyűjtőtársadalom egyidejűleg hanyatló szakértelme pedig kétségtelenül veszélyes kombináció. El is rettentett sok gyűjtőt a piacról. Nyilván nem kellemes utólag azzal szembesülni hogy értéktelen hamisítvány az adott esetben több százezer forintért vásárolt darab. Erre sokan reagáltak úgy, hogy inkább feladták az egészet ahelyett hogy képezni kezdték volna magukat. Pedig még mindig nincs, vagy nagyon kevés a felismerhetetlen hamisítvány, csak sok tanulás és gyakorlat kellene hozzá hogy valaki nagy biztonsággal ki tudja őket szűrni. Erre viszont (olvasni, tanulni, utánajárni, az öregeket megkérdezni) a mai fiataljaink már nem hajlandóak. Meg különben is, minek vennének bármit a vitrinbe porosodni, ha abból a pénzből egy párizsi hosszúhétvége is kifutja... Egyenlőre nem túl derűs tehát a numizmatika előtt álló jövőkép. Azért én hiszek benne hogy fordulnak majd a trendek és újra magára talál ez a szép terület. Csak ehhez valahogy meg kellene tudni szólítani a fiatalokat, és utánpótlást nevelni. Minden ezen múlik, hogy a tárgyak puszta szeretete mellé valahogy tudunk-e nekik élményt is csomagolni, ami a mai ifjúság számára is vonzó.
Elemér Nagy : Abban látom a megoldást, hogy először is a fiatalokkal meg kell szerettetni a történelmet ! Lesújtó, hogy a művészettörténeti, művelődéstörténeti előadásokon egyrészt milyen kevés megtekintés van, másrészt alig van fiatal hallgató... itt kéne kezdeni, hogy több fiatal érdeklődjön ezek iránt és meg kell ismertetni velük testközelből az antik tárgyakat, tehát, hogy kézbe is fogják ezeket, hogy kialakuljon valami kötődésük ezek iránt. Azért nem szűkítem ezt most le a numizmatikára, mert egyáltalán a fiatalokat már arra is rá kell venni, hogy gyűjtő, értékmentő tevékenységet folytassanak és ezt már nem lehet leszűkíteni egy területre és nem értek egyet abban, hogy ez nem tartozik az élmény kategóriába, mert igen is, ha valaki megdicséri a gyűjteményét valakinek az annak, akit megdicsértek egy jó élmény, főleg, ha még utána mesélhet is róla, mert érdekli valakit a gyűjtemény története. Visszatérve, hogy, hogy lehetne a fiataloknál ezt elérni, úgy, mint ahogy a sportban teszik, vannak úgynevezett sportválasztó napok, amiknek az a lényege, hogy egy adott nyílt napon több sportág mutatkozik be iskolákban és az iskolások ezeket a sportokat kipróbálhatják és amelyik nekik megtetszik azt űzik utána legalább klubfoglalkozásban. Ezt kéne a régiségek terén is csinálni, kéne rendezni iskolákban régiségválasztó napokat, ahol a gyerekek kiválaszthatnák, hogy mit szeretnének gyűjteni, régi pénzeket, bélyegeket, képeslapokat, porcelánokat stb... és ezeknek a kiválasztott képviselői jelennének meg ezeken a rendezvényeken ahol szigorúan csak bemutató célzattal lennének régiségek. Egy jó példája vagyok annak, hogy teljesen más területen gyűjtök , de a gyűjtői, értékmentő szenvedélyem a numizmatika felé is terelt érdeklődési , megfigyelői szinten tehát figyelem az aukciókat, leütéseket, kínálatokat stb...és bizony bizony mostanra az is kialakult bennem ez által az érdeklődés által, hogy van pár érme, amit szívesen meg is vennék, hogy legyen egy kis numizmatika is a gyűjteményemben. A lényeg tehát, hogy legyen igény erre és remélem, hogy valakinek adtam egy jó ötletet.
Szia Péter! 15250 és 42250Eur között tippelnék. Bal alsó rész szemmel láthatólag már nincs meg , tehát egy-két gramm arany. Bár nem értek hozzá, maradnék is az alsó határ közelében 17500Eur.
Nagyjából egyetértek veled de nem mindenben. Mint ahogy mindenhez a numizmatikához is érteni kell, sokat kell olvasni, tanulni, hogy az embernek legyen fogalma a dolgokról. Szerintem hosszú távon jó befektetés csak megfelelő áron kell vásárolni és persze nem mindegy, hogy mit. Abban igazad van, hogy sok eladó igyekszik jobbnak feltüntetni az érméket mint a valós állapot és a bevizsgált érmék vásárlása egy jó megoldás de persze ez sem mindig a legjobb megoldás, mert ahogy már korabban is írták sokszor kicsit feljebb minősitenek egyes érméket vagy tévesen cimkéznek, nekem van is ilyen Ngc 1948-as 50 fillér ami Artex utánveret amit ők simán eredetinek cimkéztek. Persze ha jó árban vásárolod meg a tokozott érméket akkor megéri, mert ezeket könnyebb eladni is. Persze sok kereskedő nem szereti, mert ezeket könnyű visszakövetni, hogy mennyiért adtâk korábban, hány db. van olyan minőségben tokozva.
4 роки тому
Köszi Attila! Annak örülök, ha nem ért mindenki egyet velem. Egy dolog van, ahol elbeszélünk egymás mellett. Szerintem az a befektetés, ami készpénzáramlást termel számodra. Ha ez az alap, akkor persze nem jó befektetés a numizmatika. De ezt most nem mondtam el ebben a videóban. Különben egyetértünk, természetesen árfolyam/értéknövekedése elég jó lehet.
Hát így nézve persze, hogy nem jó befektetés, ahogy az úriember is említette a videóban a numizmatikában az árak folyamatosan változnak és adott esetben ha el akarsz adni akkor vagy kivárod a megfelelő vevőt ami akár évekig is tarthat vagy eladod egy kereskedőnek aki persze magyarul mondva kirabol (tisztelet a kivételnek) kb. a piaci ár felét adják az érmékért. Sok ismerősöm kérdezi tőlem (tudják, hogy gyűjtöm az érméket) hogy a megspórolt pénzükből milyen érméket érdemes vásárolni ami jó befektetés én ilyenkor azt mondom, hogy olyan nincs és inkább másba tenni a pénzt, mert ez egy hobbi és mint minden hobbi inkább viszi a pénzt. Persze hosszú távon ha ért hozzá a gyűjtő akkor jelentős értéket lehet felhalmozni de azt pénzé váltani megint évek munkája lesz. Várom a videódat az Ngc tokozás útmutatóval, mert engem is érdekelne hogyan is kellene elindulni, van pár érmém amit talán érdemes lenne betokozni.
4 роки тому
@@molnarattila8054 Én is tudom, hogy adós vagyok azzal a videóval és már egy ideje húzom a dolgot, hamarosan megcsinálom. A Facebookon fogom megosztani, ha elkészült és megtalálod a videó alatti leírásban.
Az is lehet ám, hogy ez egy trükkös kérdés, és valójában nem is árulták, csak kiállítási darab volt. :) Az én tippem (ha még nem volt ilyen tipp) az hogy nem volt eladó, azaz semmiért sem árulták.
5 років тому
Örülök, ha valaki másképp gondolkodik! De ezt árulták.
Nagyon szeretnek hozzászolni....de miden érmének két oldala van. 30 éves tapasztalat itt mit sem ér.. Egy karcolás.... Vagy egyéb és 50 eseteleg 200 euro fel Le. Vagy csak arany érték. Se baj a dij se nagy.....😉 Orulok hogy ilyennel is foglalkozol.
A videóval kapcsolatban meg azt kérdezném, hogy a frissen vert arany gyűjtői érmékre is vonatkozik-e a szabály? Például, rosszabbul járok-e ha előjegyzek a Magyar Pénzverde új aranyérméjére ami bár nem teljesen de közel négykilnces tisztaságú, mintha egy ugyanakkora súlyú befektetői négykilences aranytömböt vennék? Felmerül a kérdés ha az ember 20 év fölé tervez ezzel befektetni hogy ha az alapanyaga ugyanaz, nem lesz-e az érmének nagyobb értéke 20 év múlva. Gondolok itt arra hogy súlyban mind a kettő egyezik, tisztaságban is majdnem, de az érmének lehet ezen felül értéke ezért akkor többet fog érni mint a tömb. Rosszul gondolom?
5 років тому+1
Nem gondolod rosszul, csak az a kérdés lesz-e a Magyar Pénzverde érméjének 20 év múlva akkora numizmatikai értéke? Remélem nem a magyar pénzverő zrt-ről beszélünk, egyébként. Én azt mondanám, hogy nem. De ne (csak) rám hallgass. Ezért szerintem jobban jársz egy olyan befektetési arany érmével, amit mindenki felismer a világon.
Én az érmére szavaznék mert egy esetleges állami tiltás az arany birtoklásra. nem vonatkozik érmékre.....talán :D
5 років тому+1
@@tebelik Dobj majd egy emailt és küldök hivatkozást. Minden amiről most írtunk, az Európában befektetési aranynak számít, ha tömb, ha érme. Nincs különbség. Numizmatikáról 1800 előtt készült érmék esetében beszélhetünk, nagyon leegyszerűsítve. Amerikában más a helyzet.
Mi a helyzet Hollandiában? Forradalom lesz? Már a katonaság is kivonult, a rendőrség pedig átállt.. TELJES A HÍRZÁR!! facebook.com/Kuilbanden/videos/555486338535255/?hc_location=ufi
Ha replika: 20 Eur, ha igazi, akkor saccra 7000 Eur
Szerintem numizmatikával csak kétféleképp érdemes foglalkozni: kis pénzzel pusztán hobbiból, vagy befektetésként, de akkor gyakorlatilag ez másodállás lesz, ha nem főállás. Iszonyat sokat kell hozzá tanulni, meglátni jó üzleteket, utazni, és beszerezni olcsón mázlival jó fogásokat.
Néhány videója tetszett amit megnéztem. Ezviszont kiverte nálam a biztosítékot. A numizmatika jó befektetésnek is. Én gyűjtő vagyok több mint 25 éve. Hosszú távban kell a numizmatikában gondolkodni. De egy szimpla életbiztosítás is 10 év. Nekem egyoldalú , alulinformált, tájékozatlan, és néhány ember riportján alapszik.
Hát ez nagyon amatőr. Ha valaki nem ért valamihez, akkor miért csinál róla videot? Ilyen alapon: ne vegyél részvényt, ne vegyél ingatlant, ne vegyél műkincset, se befektetési aranyat/ezüstöt. Nem ajánlott semmilyen befektetési forma, hiszen mindenhez érteni kell valamilyen szinten és persze így van ez az érmékkel, a numizmatikával is.
Sziasztok! A nyertest közzétettem a Facebook-on és mindenkinek köszönöm a tippeket! Érdekes milyen nagy volt a szórás a tippek között :) És látom a következő hetekben elkészíthetem az extra videót is... !
Aki nincs facebookon az sose tudja meg... ? :)
@@MsHeindl De igen, látod csak kérdezned kell 😀 A helyes válasz 40000 euro volt és Horváth Kristóf nyert. Ne csüggedj, ha nem te nyertél!
@Köszönöm! Ejjha, ezt nem gondoltam volna. Nem értem akkor viszont a video címét. :)
Azért volt behúzós a kérdés, mert nem az értékét kérdezted, hanem, hogy mennyit kértek érte. Nekem úgy tűnik, hogy a valós értéke valahol 33 000 EUR körül van, a következő licit alapján:
www.icollector.com/Roman-Emp-Pertinax-Aureus-193_i8604725
Ha mégsem így van, kíváncsi lennék, hogy miért nem :)
@@eltrek00 Minden ilyen teljesen egyedi és egyedi ára is van. Azért volt ez jó kérdés, mert ez a szám adott, nem én találom ki.
Nagyon érdekes videó volt ez is, kösz a feltöltést. Nekem a fókás is tetszett, igaz az nem volt kifejezetten pénzügyekről szóló, de aranyosak voltak benne a fókák.
Köszi! Igen, van néha ilyen videó is, ezeket kevesen nézitek, de aki igen az nagyon hiányolja :)
Ez a videó nem kellett volna.. Ha nem ért valaki a numizmatikához, ne beszéljen róla. Sok badarság van a videóban, ami nem állja meg a helyét. A numizmatika egy jó befektetés, csak érteni kell hozzá.
Kedves Attila! Akkor lényegében egyetértünk, mert én is ezt mondom. Csak a másik oldalról, ne foglalkozz vele sok pénzzel, ha nem értesz hozzá.
Beírtam a Google-ba az érme dobozán található római császár nevét (P...), és hát rögtön rengeteg hirdetést mutatott egész más témában. :D :D
Hát, látszik, hogy nem értesz hozzá. Aki ért hozzá, annak jó befektetés is. Csak akkor nem értem, hogy miért készítetted ezt a videót? Istenkém. És hát sikerült egy hozzáértő riportalanyt is levadászni....:)
A videód szerintem nagyon inkorrekt, azt tanácsolod ne kezdjen bele senki ha nem ért hozzá. Akkor festményekbe se fektessen senki? A numizmatika befektetési célból nem a vásárlással kezdődik... A google jóbarát e témában is. Van olyan befektetés, amihez nem kell érteni például a MÁP vagy a Fundamenta 2018 októberéig. A többi befektetéshez valamilyen szinten érteni kell. Mondj nekem egy olyan befektetést, ami megduplázza az értékét 1 hónap alatt... A magyar Vizslás 2000Ft-os érmét (2019) ajánlom figyelmedbe, hogy egy friss aktuális trendről beszéljek...
Ingatlanbefektetés sokkal kiszámíthatatlanabb és kockázatosabb a "laikus" számára. Kevés befektetett idővel az ingatlanok kapcsán hamar kiesel a laikus kategóriából, a pénzérmék világa sokkal komplexebb terület és sokkal több idő szükséges ahhoz, hogy ne legyél laikus.
A pénzügyi tanácsadás is egy szakma, de képzeld a numizmatika nem csak egy hobbi. Lehet az is, de a hobbik nagytöbbsége fixen anyagi veszteség (olvasás, zenehallgatás, sporthorgászat, vadászat, utazás,lövészet és sorolhatnánk ide bármit) A hobbi lényege az öröm/élvezet/emlék illetve kinek milyen érzelem. A hobbi és a befektetés két külön dolog
Ha valaki numizmatikai befektetésben gondolkodik, akkor hidd el nem a kereskedőhöz fog betérni és elkölteni a pénzét. A numizmatikai hozzáértésed sértő a numizmatikárá nézve. 7:27-től, amit mondasz, az konkrétan egy általad kitalált badarság. Például a Black Lotus (Magic trading card) is egy jó befektetés és ez egy darab "mesekártya" és színtén kapható műanyag tokban lezárva minősítve. Kérlek nézd meg mennyibe kerül. Ha valamihez nem értesz miért készítesz róla videót?
Én lejjebb pl. arról írtam, hogy a numizmatika kockázatos befektetés, mert kiszámíthatatlan több szempontból és itt kimondottan a régi pénzekre gondolok és valószínűleg Péter is erre gondolt, nem a mostanában kibocsátott befektetési aranyakra-ezüstökre, amiknek a többségének az aktuális arany-ezüst árfolyam az értéke... A festmény azért jó befektetés csak tömören, mert egy egyedi műtárgy, ráadásul még a faladra is kiteheted, tehát térkitöltő, vizuális élményt nyújtó műtárgy. Videókat meg a témában csináljanak hozzáértők is, addig abból főzünk, ami van. Legalább valamilyen szinten körbevezetett minket valaki egy ilyen börzén...
@@Danny-bv6zv A videóban sajnos a készítő gondolatai nem jönnek át, így abból azt tudom értelmezni, amit elmond/megmutat. Ne haragudj meg, de amit írsz arany-ezüst érmék kapcsán nem igaz. A sok példányszámban vert kopott gyenge állapotú érmék mozognak az árfolyammal.
Nekem is van pár érmém, amik 700 évesek illetve hiperinflácios bankjegyeim imádom öket, ahogy mondtad birtokolsz egy kis darabot a történelemből. Remek hobbi, de befektetésként inkább szerencsejátéknak tartom.
Az én tippem 18000 euro
Annál azért jobb esélyű 😀
Senki ne kezdjen bele, ha nem ért hozzá... ehhez óriási tapasztalat kell.
Bocsánat: hol szerezheti meg az ember az "óriási" tapasztalatot, ha nem az éles gyakorlatban?
A világ leghülyébb példája passzol ide pontosan: "Én addig bele nem megyek a vízbe, amíg tökéletesen meg nem tanultam úszni."
Kedves kalauzunk, ha te valami másra gondoltál, oszd meg velünk, kérlek!
Ahogy nezem, a hozzaszolok 99%-a valoban beugrik a kerdesnek, es - hozzad hasonloan - leszükiti egy regi penz erteket a piaci anyagi ertekere. Hogy milyen kultura all a penz mögött, milyen törtenelem, gazdasagi es mas megfontolas, arrol igy nem csak te maradtal le, hanem a tippelök is.
Szia Zoltán! Megèrtem miért írod ezt. Arról most nem beszéltem, hogy mik vannak a gyűjteményemben, de maradjunk annyiban, hogy sok bennünk a közös. Sajnos egy videóba nem fér bele mimden, de láttad esetleg a fókás videóm? Abban az epizódban láttam wgy bogáncsvirágot és belecsempésztem, hogy Mátyásnak is volt olyan aranyforintja, amin bogáncsvirág is volt. Ezekről sokat lehetne mesélni, pár hete fel is kértem valakit, hogy beszéljen az akkori életről nekünk, de nem kapok választ. Sajnos nem jön össze minden.
4500 euro
Köszönöm a nagyszerű konzultációt Mészáros Péternek, akinek az életem egyik leghasznosabb kicsivel több mint fél órájáért lehetek hálás :)
Kedves Péter!
A végletekig leegyszerűsítő és laikus megközelítés mindaz, ami ebben a videóban elhangzik. Annyiban van igazad, hogy a profi numizmatika valóban egy külön világ, és kellő tisztelettel kell közelíteni a témához. Előbb tanulni kell, aztán vásárolni. Előbb könyveket, irodalmat kell venni, csak azután érméket. Előbb kapcsolatokat kell építeni, gyakorló gyűjtőkkel megismerkedni, és csak utána belevágni a gyűjtésbe. Kitérhettél volna rá, hogy miképpen érdemes kiválasztani a gyűjtési területet, ha az ember a numizmatika iránt érdeklődik. Ha pénzügyi tanácsokat adsz, akkor elmondhattad volna hogy milyen tényezők befolyásolják egy érme árát a tartásfokon túl, kicsit bemutathattad volna a piac működését, a piac szereplőit, a trendeket, divatokat. Mindezt nem tetted meg, ehelyett levontad a következtetést, hogy a numizmatika befektetésnek nem ajánlott. Tetted mindezt úgy hogy süt a videóból hogy fogalmad sincs az egészről, csak betévedtél egy börzére. Érthetetlen számomra hogy miért készítesz videót olyan témakörben, amiről ennyire jól láthatóan nem tudsz semmit. Ténykérdés hogy nem való mindenkinek a numizmatika, még sima gyűjtőként sem feltétlenül, nemhogy befektetőként. Ettől függetlenül elég bicskanyitogató az a laikus megközelítés és leegyszerűsítés, ami süt ebből a videóból. Ha levonod azt a következtetést hogy egy terület befektetésre nem ajánlott, ezt illene megalapozottan tenned, rendesen körbejárva és elemezve a témát, érdemi indoklást is adva hozzá. A videóból annyi jött le hogy a numizmatika befektetésre nem ajánlott, mert nem értesz hozzá és félsz hogy átvertek. Ez így elég kevés, ez annak az iskolapéldája, hogyan nem lehet pénzügyi tanácsokat adni...
Az a probléma a numizmatikával, hogy rengetegféle gyűjtési terület van és azokon belül is rengeteg alkategória és rengeteg féle gyűjtési elképzelés van, tehát nagyon nagy a hibalehetőség vagy a kockázat benne, nem mellesleg a numizmatikához kitartás, kutatómunka, precizitás és szenvedély kell, na ez mára nagyon sokakból kiveszett, tehát nagyon lecsökkent a numizmatika piaca is ! Konkrétan például egy kereskedő, akivel beszélgettem a papírpénzek kapcsán egyszerűen csak annyit mondott, hogy már nem gyűjti senki...nyilván ez egy elnagyolt mondat, de valószínűleg nagyon megcsappanhatott a vásárlóköre ezen a területen, hogy ezt így mondta. De, úgy alapból is az figyelhető most, hogy áll a numizmatikai piac és nemigazán látom, hogy mi lendíthetné fel... De, ha te bármit ebből máshogy gondolsz, akkor várom, írd le !
@@Danny-bv6zv Sajnos én is látok hasonló tendenciákat, igazat kell hogy adjak neked. Ha nem is konkrétan a papírpénz területén, ami szerintem most még a körülményekhez képest tűrhetően pörög, de pl. a magyar középkorral nagy bajok vannak. A piac változik, aminek szerintem a legfőbb aspektusai:
- a gyűjtőtársadalom öregszik, és nincs utánpótlás. Márpedig az szavatolja a gyűjtemény értékállóságát, ha felnő mögötted a következő generáció, aki szintén venni, gyűjteni akar. Itt van a legnagyobb baj. A mostani fiatalok már egy másik világban élnek, és inkább élményekre költenek, már nem akarnak tárgyakat. Az utolsó, még aktívan gyűjtő generáció a negyvenes évei közepén jár, és utánuk nincs senki.
- úgy egyáltalán, nem érdekli a fiatalok legnagyobb részét semmi, ami történelemmel, olvasással, kutatással, utánajárással jár. Nem néznek fel már a telefonjukból, nem lehet már őket olyasmivel megszólítani hogy numizmatika.
- dolgozni ma már senki nem szeret, mindenkinek csak a nagy pénz kellene, munka nélkül. Ez azzal járt, hogy akik kapcsolatban is vannak vagy voltak a numizmatikával, azok nagy része gyűjtőből átvedlett nepperré, rájöttek hogy ebben pénz van (illetve volt), és ahelyett hogy eltették volna az anyagot inkább kereskedni vele. Hirtelen túl sok lett a kereskedő, beépültek mindenhová és felhajtották az árakat, ezzel pedig ellehetetlenítették a gyűjtőtársadalom megmaradt részét is, akik a sok és mindenütt ott lévő neppertől nem fértek hozzá többé értelmes áron az anyaghoz. Ehhez asszisztáltak az ismertebb árverezőházak is, akik nyilván nem engedhették meg hogy az eltűnő vásárlók miatt eladatlan tételekkel legyenek tele az elkelési listák, tehát elkezdtek fiktív leütési árakat kreálni, természetesen az egekben az árakkal. Innentől ezekre a valóságban sosem volt árakra kezdett mutogatni a neppertársadalom, és beindult egy olyan árspirál, amit a néhány még megmaradt gyűjtő sem tudott (vagy akart) már többé követni.
- egy időben a befektetők is felfedezték a numizmatikát, szakértelem és gyűjtői igény nélkül, de rengeteg pénzzel a zsebben nyúltak bele a témába, ami szintén sok-sok valódi gyűjtő kedvét elvette. Bár ezek az előzővel ellentétben legalább valós tranzakciók voltak, de a gyűjtőknek elég demoralizáló volt tehetetlenül nézni, hová kerül az anyag java.
- a gyűjtők az idő előrehaladtával szakmailag egyre igénytelenebbek, de párhuzamosan a minőségre egyre finnyásabbak lettek. Fokozatosan háttérbe szorultak az olyan területek amikhez érteni kell, amikhez fel kell nőni, amikhez képezni kell magadat, idős gyűjtőkkel beszélgetni, tapasztalatot cserélni. Háttérbe szorult minden, ami többet kíván tőled attól, hogy a telefon képernyőjét bámuld. Hogy mi az amihez nem kell érteni, de lehet gyűjteni? Igen, a modern emlékpénzek. Meg kell tudni különböztetni a BU és a PP kivitelt, és nagyjából ennyi a tudás amit ez igényel. Esetleg még Ferenc Józsefig elmerészkednek, de ennyi. Illetve még megveszik ami szemre nagyon szép, akkor is ha nem is tudják hogy mi az. Felértékelődött a tartás, az állapot, és devalválódott a ritkaság. Ami numizmatikai szempontól érdekes, ritka darab, kvázi igazi gyűjtői csemege, az már nem kell senkinek ha nem extra állapotú is egyben. Hiába ritka valami, ha nem szép akkor eladhatatlan, ezt okozta a szakértelem eltűnése. Ezzel szemben kutyaközönséges tételekért, amiben semmi különleges nincs, ami egyáltalán nem ritka csak szép állapotú, azért még most is hihetetlen árakat kifizetnek. Tehát alapvető szemléletváltozás van, a téma tisztelete és a szakértelem eltűnt, a ritkaság helyett elvtelenül csak az állapotot hajszolják a gyűjtők. A korábbi fejedelmi vadak, a régi gyűjtők büszkeségét jelentő ritkaságok ára pedig esik, ha "csak" ritkák, de nem csillognak-villognak.
- a technika is sokat fejlődött, és bizony sok területen valóban egyre jobb hamisítványok jelentek meg. A hamisítványok egyre javuló minősége és a gyűjtőtársadalom egyidejűleg hanyatló szakértelme pedig kétségtelenül veszélyes kombináció. El is rettentett sok gyűjtőt a piacról. Nyilván nem kellemes utólag azzal szembesülni hogy értéktelen hamisítvány az adott esetben több százezer forintért vásárolt darab. Erre sokan reagáltak úgy, hogy inkább feladták az egészet ahelyett hogy képezni kezdték volna magukat. Pedig még mindig nincs, vagy nagyon kevés a felismerhetetlen hamisítvány, csak sok tanulás és gyakorlat kellene hozzá hogy valaki nagy biztonsággal ki tudja őket szűrni. Erre viszont (olvasni, tanulni, utánajárni, az öregeket megkérdezni) a mai fiataljaink már nem hajlandóak. Meg különben is, minek vennének bármit a vitrinbe porosodni, ha abból a pénzből egy párizsi hosszúhétvége is kifutja...
Egyenlőre nem túl derűs tehát a numizmatika előtt álló jövőkép. Azért én hiszek benne hogy fordulnak majd a trendek és újra magára talál ez a szép terület. Csak ehhez valahogy meg kellene tudni szólítani a fiatalokat, és utánpótlást nevelni. Minden ezen múlik, hogy a tárgyak puszta szeretete mellé valahogy tudunk-e nekik élményt is csomagolni, ami a mai ifjúság számára is vonzó.
Elemér Nagy : Abban látom a megoldást, hogy először is a fiatalokkal meg kell szerettetni a történelmet ! Lesújtó, hogy a művészettörténeti, művelődéstörténeti előadásokon egyrészt milyen kevés megtekintés van, másrészt alig van fiatal hallgató... itt kéne kezdeni, hogy több fiatal érdeklődjön ezek iránt és meg kell ismertetni velük testközelből az antik tárgyakat, tehát, hogy kézbe is fogják ezeket, hogy kialakuljon valami kötődésük ezek iránt. Azért nem szűkítem ezt most le a numizmatikára, mert egyáltalán a fiatalokat már arra is rá kell venni, hogy gyűjtő, értékmentő tevékenységet folytassanak és ezt már nem lehet leszűkíteni egy területre és nem értek egyet abban, hogy ez nem tartozik az élmény kategóriába, mert igen is, ha valaki megdicséri a gyűjteményét valakinek az annak, akit megdicsértek egy jó élmény, főleg, ha még utána mesélhet is róla, mert érdekli valakit a gyűjtemény története. Visszatérve, hogy, hogy lehetne a fiataloknál ezt elérni, úgy, mint ahogy a sportban teszik, vannak úgynevezett sportválasztó napok, amiknek az a lényege, hogy egy adott nyílt napon több sportág mutatkozik be iskolákban és az iskolások ezeket a sportokat kipróbálhatják és amelyik nekik megtetszik azt űzik utána legalább klubfoglalkozásban. Ezt kéne a régiségek terén is csinálni, kéne rendezni iskolákban régiségválasztó napokat, ahol a gyerekek kiválaszthatnák, hogy mit szeretnének gyűjteni, régi pénzeket, bélyegeket, képeslapokat, porcelánokat stb... és ezeknek a kiválasztott képviselői jelennének meg ezeken a rendezvényeken ahol szigorúan csak bemutató célzattal lennének régiségek. Egy jó példája vagyok annak, hogy teljesen más területen gyűjtök , de a gyűjtői, értékmentő szenvedélyem a numizmatika felé is terelt érdeklődési , megfigyelői szinten tehát figyelem az aukciókat, leütéseket, kínálatokat stb...és bizony bizony mostanra az is kialakult bennem ez által az érdeklődés által, hogy van pár érme, amit szívesen meg is vennék, hogy legyen egy kis numizmatika is a gyűjteményemben. A lényeg tehát, hogy legyen igény erre és remélem, hogy valakinek adtam egy jó ötletet.
Ennyi hülyeséget összehordani!!! Szégyen ez a videó! Te lennél az utolsó akihez befektetési tanácsért fordulnék!
Szia Péter! 15250 és 42250Eur között tippelnék. Bal alsó rész szemmel láthatólag már nincs meg , tehát egy-két gramm arany. Bár nem értek hozzá, maradnék is az alsó határ közelében 17500Eur.
54.000 EUR. Már előre látom a sok potencianövelő google hirdetést amit ezek után fogok látni hónapokig... Aki megguglizta az érti... :)
Szia. Köszi a videókat. Én 925-1000 Euro között tippelek :) :) :)
Nagyjából egyetértek veled de nem mindenben. Mint ahogy mindenhez a numizmatikához is érteni kell, sokat kell olvasni, tanulni, hogy az embernek legyen fogalma a dolgokról. Szerintem hosszú távon jó befektetés csak megfelelő áron kell vásárolni és persze nem mindegy, hogy mit. Abban igazad van, hogy sok eladó igyekszik jobbnak feltüntetni az érméket mint a valós állapot és a bevizsgált érmék vásárlása egy jó megoldás de persze ez sem mindig a legjobb megoldás, mert ahogy már korabban is írták sokszor kicsit feljebb minősitenek egyes érméket vagy tévesen cimkéznek, nekem van is ilyen Ngc 1948-as 50 fillér ami Artex utánveret amit ők simán eredetinek cimkéztek. Persze ha jó árban vásárolod meg a tokozott érméket akkor megéri, mert ezeket könnyebb eladni is. Persze sok kereskedő nem szereti, mert ezeket könnyű visszakövetni, hogy mennyiért adtâk korábban, hány db. van olyan minőségben tokozva.
Köszi Attila! Annak örülök, ha nem ért mindenki egyet velem. Egy dolog van, ahol elbeszélünk egymás mellett. Szerintem az a befektetés, ami készpénzáramlást termel számodra. Ha ez az alap, akkor persze nem jó befektetés a numizmatika. De ezt most nem mondtam el ebben a videóban. Különben egyetértünk, természetesen árfolyam/értéknövekedése elég jó lehet.
Hát így nézve persze, hogy nem jó befektetés, ahogy az úriember is említette a videóban a numizmatikában az árak folyamatosan változnak és adott esetben ha el akarsz adni akkor vagy kivárod a megfelelő vevőt ami akár évekig is tarthat vagy eladod egy kereskedőnek aki persze magyarul mondva kirabol (tisztelet a kivételnek) kb. a piaci ár felét adják az érmékért. Sok ismerősöm kérdezi tőlem (tudják, hogy gyűjtöm az érméket) hogy a megspórolt pénzükből milyen érméket érdemes vásárolni ami jó befektetés én ilyenkor azt mondom, hogy olyan nincs és inkább másba tenni a pénzt, mert ez egy hobbi és mint minden hobbi inkább viszi a pénzt. Persze hosszú távon ha ért hozzá a gyűjtő akkor jelentős értéket lehet felhalmozni de azt pénzé váltani megint évek munkája lesz. Várom a videódat az Ngc tokozás útmutatóval, mert engem is érdekelne hogyan is kellene elindulni, van pár érmém amit talán érdemes lenne betokozni.
@@molnarattila8054 Én is tudom, hogy adós vagyok azzal a videóval és már egy ideje húzom a dolgot, hamarosan megcsinálom. A Facebookon fogom megosztani, ha elkészült és megtalálod a videó alatti leírásban.
Osztva Màrianosztra B2-es körlet ès környèke. Mikor lesz sorsolàs?
A videó megjelenése után egy héttel.
Szia Péter! 7600 euróra tippelek az érme árával kapcsolatban.
Köszi Peti! Ugyan nem fogok numizmatikai termékekkel foglalkozni a videó tartalma nekem mindenképp megér egy like ot....😉🙂
Köszi, látod ez a lényeg! :)
2:39 -nél az ing testvér... :)
Hát az a 300 like 1 nap alatt meglett. Gratulálok. 😊 A tipp pedig 49000 EUR
Az van, hogy két nagyon hasonlót találni, az egyik 25k chf, a másik 32ről indul
Az is lehet ám, hogy ez egy trükkös kérdés, és valójában nem is árulták, csak kiállítási darab volt. :)
Az én tippem (ha még nem volt ilyen tipp) az hogy nem volt eladó, azaz semmiért sem árulták.
Örülök, ha valaki másképp gondolkodik! De ezt árulták.
1500-2500 euró?
Nagyon szeretnek hozzászolni....de miden érmének két oldala van. 30 éves tapasztalat itt mit sem ér.. Egy karcolás.... Vagy egyéb és 50 eseteleg 200 euro fel Le. Vagy csak arany érték. Se baj a dij se nagy.....😉 Orulok hogy ilyennel is foglalkozol.
20.000 EUR
Jó videó, habár nem értek a régiségekhez :)
Köszi, nem baj, biztos van más értékes tudásod!
8000€?
50.000 € ?
23000 eu (pedig előtt gondoltam 19000-re, de már nem számít)
Ajánlom figyelmetekbe, a 32. perctől: ua-cam.com/video/AwamHIgws5Q/v-deo.html
399€ ?
Üdv! 11.000 € (tizenegy ezer)
58000 EUR. Ez az első tippem, de nem mondtad h hányszor lehet... de ha nem fogadod el, akkor ez lenne az első.
Valóban felsorolhattál volna 58000 számot is :)
ehh, ciki elsőzni? :D
Azt nem, de megkérdezni már igen :)
Szerintem az említett érme értéke 1341 EUR körül lehet.
Szép ritka érme, a tippem €38.500-39.000 körül lenne.
4800 eur a tippem, Szekesfehervarrol ;)
kb. 40.000EURO :) de van aki többet is adna érte az állapota miatt, gondolom majd árverezik!
A videóval kapcsolatban meg azt kérdezném, hogy a frissen vert arany gyűjtői érmékre is vonatkozik-e a szabály? Például, rosszabbul járok-e ha előjegyzek a Magyar Pénzverde új aranyérméjére ami bár nem teljesen de közel négykilnces tisztaságú, mintha egy ugyanakkora súlyú befektetői négykilences aranytömböt vennék? Felmerül a kérdés ha az ember 20 év fölé tervez ezzel befektetni hogy ha az alapanyaga ugyanaz, nem lesz-e az érmének nagyobb értéke 20 év múlva. Gondolok itt arra hogy súlyban mind a kettő egyezik, tisztaságban is majdnem, de az érmének lehet ezen felül értéke ezért akkor többet fog érni mint a tömb. Rosszul gondolom?
Nem gondolod rosszul, csak az a kérdés lesz-e a Magyar Pénzverde érméjének 20 év múlva akkora numizmatikai értéke? Remélem nem a magyar pénzverő zrt-ről beszélünk, egyébként. Én azt mondanám, hogy nem. De ne (csak) rám hallgass. Ezért szerintem jobban jársz egy olyan befektetési arany érmével, amit mindenki felismer a világon.
Én az érmére szavaznék mert egy esetleges állami tiltás az arany birtoklásra. nem vonatkozik érmékre.....talán :D
@@tebelik Dobj majd egy emailt és küldök hivatkozást. Minden amiről most írtunk, az Európában befektetési aranynak számít, ha tömb, ha érme. Nincs különbség. Numizmatikáról 1800 előtt készült érmék esetében beszélhetünk, nagyon leegyszerűsítve. Amerikában más a helyzet.
@ tebelik@gmail.com köszönök bárminemű tájékoztatást...
40900 euro, hátha a megcsillanó fény által eltakart szám nem 0. Bár kis esélyt látok rá.:) Sajnos elkéstem.
Szia! Szerintem kb. 21000 EUR
Mi a helyzet Hollandiában? Forradalom lesz? Már a katonaság is kivonult, a rendőrség pedig átállt.. TELJES A HÍRZÁR!!
facebook.com/Kuilbanden/videos/555486338535255/?hc_location=ufi
Hmmm..... Legyen mondjuk 1972Eur :)
Szia Péter szerintem 19 540 €
szerintem az érme 9600€ volt.
Szia Péter! 870 Euro
4990€-ra tippelek.
tessék, megadtam a 300.-at
1620
EUR szerintem
ebből elég sok van forgalomban, a tartásfoka sem a legjobb, adnék érte 12 eurot.
Annyit én is, ennél azért többet kértek.
@ :-( nem én nyertem
1500 EUR szerintem
30.000 USD
47500 USD
40 ezer Euro
19 000 €
30 000,- CHF
7,24 g. arany 50000 EUR
CHF 44,000.00
22.500 EUR
1200 EUR.
52.000.- €
19500 eur
35000 CHF
9000 Eur tippem szerint. :-)
40000 EUR
egyetértek, de én csak most láttam a videót :(
egy pillanatra felvillant :)
@@kornelrajmon217 volt olyan frame???
Gratulálok, tiéd lett a győztes tipp! Kérlek vedd fel velem a kapcsolatot!
@ Nagyon örülök neki!!:) hova tudok e-mailt írni neked?
280EUR
4243,24 €
10.300.- EUR
Szerintem 35400.-eur
5.201.- EUR
1 BTC :-)
21 000 eur
251 €
275 €
58 100 €
75 000 eu
199 euro
22000€ :) 🙏
3990 Euro
610 EUR
2999 Euro
300..340 euro
27 295 €
430000Ft
480 €
17.000 $
40.000 Euro
3500 Eur
😂😂😂😂 kicsit vicces a javaslat
21000EUR :)
150 euro
43000 Euro
500 EUR
1990euro
60 000 euro
480 euro
14000 eur
37900 €
100.000 €