Jak Racjonalnie Podejmować Ważne Decyzje - 6 Etapowy Proces

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2024
  • Zgodnie z tzw. Macierzą Decyzyjną (omówiłem ją w poprzednim wideo), jednym z 4 rodzajów decyzji, jakie podejmujemy, są decyzje najwyższej wagi - bardzo ważne, o istotnych konsekwencjach oraz praktycznie nieodwracalne.
    Nazywam je “Strategicznie Ważnymi Decyzjami”.
    Te wybory warto podejmować spokojnie, z czasem na namysł i konsultacjami.
    W dzisiejszym wideo prezentuję 6 etapowy proces racjonalnego podejmowania właśnie tych strategicznie ważnych decyzji.
    Z wideo dowiesz się m.in.:
    Z jakich 6 etapów składa się proces racjonalnego podejmowania decyzji
    Jak wykorzystać go w praktyce
    Jak pobrać bezpłatny arkusz, który usprawnia korzystanie z tego procesu
    Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak podejmować racjonalne kluczowe decyzje - to wideo jest dla Ciebie.
    Arkusz "Macierz Racjonalnej Decyzji": docs.google.co...
    Link do artykułu: estrategie.pl/...

КОМЕНТАРІ • 4

  • @shenergy_offical
    @shenergy_offical Рік тому +1

    Dzięki wielkie Paweł za Twoje rady. Dla mnie bardzo "uziemiające" i potrzebne. Właśnie jestem na początku tworzenia swojego biznesu. Pozwolę sobie podzielić się moimi etapami podejmowania decyzji które mogą być uzupełnieniem do Twoich. 1 etap - bez pośpiechu, daj sobie tyle czasu ile potrzebujesz, tutaj też sprawdzam czy mam energię do działania w miejscu w którym jestem, (to ważne bo często ludzie podejmują decyzje w stresie, w deficycie energetycznym. ma na to wpływ dieta, aktywność, relaks, sen), 2 etap - zbierz wszystkie dane, fakty, informacje (tu widzę miejsce na Twój 6 etapowy proces), 3 etap - jakie są intencje podjęcia tej decyzji, czy służy ona tylko Tobie, czy innym również (sprawdzam czy tu nie ma egoizmu, zachłanności, złośliwości, czy ego nie krzyczy ;-) skaluje sobie siebie wg mapy świadomości wg Davida R.Hawkinsa. Dużo medytuję to mam dostęp do tych informacji. Czyli dosłownie podchodzę holistycznie (ciało, umysł, duchowość) do życia i biznesu bo jak mówiłeś w jednym video podstawy i wartości lidera mają ogromne znaczenie i wszystko się łączy. Nie bez znaczenia jest powiedzenie "ryba psuje się od głowy". Zatem można mieć idealnie rozpisane etapy podejmowania decyzji ale gdy towarzyszą temu intencje o niskiej wibracji (zawiść, chęć tylko zysku np: kosztem innych, żal, gniew, duma, pycha itd) dodatkowo działamy w stresie i w pośpiechu to grozi nam porażka. Pięknie się ciebie słucha. Dodaję cię do moich TOP 5 osób mentorów ;-) Wszystkiego dobrego.

    • @pawelregiec
      @pawelregiec  Рік тому

      Cześć Magdalena. Dziękuję za miłe słowa. Ciekawe podejście do podejmowania decyzji, faktycznie holistyczne - dzięki za podzielenie się. Wszystkiego dobrego również dla Ciebie! :-)

  • @maciekhoda9292
    @maciekhoda9292 14 днів тому +1

    Błąd utopionych kosztów to tzw. bład Concorde - w pewnym momencie komitet strujący projektem samolotu Concorde wiedział, że cały projekt będzie nierentowny a tendencja rynku będzie taka, że klienci się wycofają (całkowicie prywatne programy Lockheeda i Boeinga zostały zamknięte z tego powodu), ale ponieważ było to przedsięwzięcie publiczne, w które poszło mnóstwo pieniędzy, zdecydowano o kontynuacji programu

  • @marcin3136
    @marcin3136 4 місяці тому

    Nie ma czegoś takiego jak "racjonalne podejmowanie decyzji" :D
    Można co najwyżej zmniejszać spekulacje/ ryzyko/ etc., bo wszystkie decyzje są jakoś nieracjonalne (przyszłość jest dość nieznana, a teraz jeszcze dane historyczne nie mają sensu).
    Ale mniejsza o to- najwyżej nie zostaniesz prezesem Amazon- bo jest coś ważniejszego; czy nie uwzględnianie emocji jest racjonalne? Nie ;)
    Ale co statystycznie daje największe szanse powodzenia? (procentowo)
    Odpowiedni człowiek, czyli "intuicja ekspercka", czyli wiedza naukowa + talenty (krytyczne myślenie, ale ono samo nie istnieje; długi temat).
    Ogólnie to działa całkiem inaczej...
    Mniejsza- powodzenia!