Доброго дня!Так,відповідь вірна,але вже була правильна відповідь іншого підписника. По роботі ваша ціна дуже близька до тієї яку сплатив замовник. Дякуємо за увагу до нашого каналу! 👍
@@ENERGOMAG чомусь коли я дивлюсь як роблять такі речі британці (eFixx) чи американці, то там вони захищають край отвору металевого щита, але в нас звісно все норм і ніколи не перетреться. Типу взяти свердло морквинку і зробити той отвір хоч більшого розміру (але підозрюю було просто таке свердло, яким просто в сторони поводили щоб трохи роздовбати той отвір), місце ж дозволяє
не вистачає плавких запобіжників 400в\50А перед ПЗІП (бо в релє будуть просто оплавлені кочерижкі на вході і йому самому буде кінець якщо грозовий розряд піде по лінії). по перше вони (запобіжники) вигоряють, не виводячи з ладу ПЗІП, а, по друге, у вас є розуміння що щось сталося. за одно і перевірити чи працює ПЗІП, чи йому вже коні, і захисту ніякого немає. не кожен буде бігати щодня цей факт перевіряти. ще за ПЗІП є сенс поставити перед електроприладами ЕМІ, щоб розрив витоку і поміх був з обох сторін.
ви помиляетеся, 1.ПЗІП не захищає від грозового розряду,а від імпульсної напруги 2.Запобіжник 50А на струм у кА? 3.Запобіжник вийшов з ладу і напруги немає,що далі? 4.ОСНОВНЕ-сучасні ПЗІПи мають у своєму складі теплові розчеплювачі. 5.За "кіньми" треба слідкувати. Якось так 😁
@MAG 1. Пристрої I класу ставлять на введенні мережі в будівлю. Вони призначені для захисту від прямого впливу грозового розряду, коли електричний розряд потрапляє в блискавкозахист або лінію електропередач. Пристрої II класу монтуються та підключаються до мережі у розподільчих щитах після ПЗІП І класу. Вони встановлюються як додатковий захист від імпульсних стрибків напруги, викликаних комутацією або попаданням блискавкою, які не були усунені ПЗІП І класу. 2. 400Вх50А на однофазній лінії вистачає поза очі. при короткому замиканні дротів, або під час грози запобіжники згоряють - перевірено. при максимальному навантаженні з мережі - все ок. 3. треба замінити запобіжник і впевнитись що ПЗІП працює, бо 99% користувачів не знають що ПЗІП може після КЗ на лінії, або блискавки, других чинників вийти з ладу, і все буде працювати. клієнт впевнений що він захищений, тоді як останній вийшов з ладу (при відсутності запобіжників). 4. вони можуть мати що хочешь, але все одно згоряють! 5. якщо у вас запобіжники то слідкувати не треба. доки вони не згорять і так зрозуміло що все ок, ПЗІП не був вражений.
@@denyadroid2713 1.Пристрої I класу ставлять на введенні мережі в будівлю. Вони призначені для захисту від прямого впливу грозового розряду, коли електричний розряд потрапляє в блискавкозахист або лінію електропередач. ЯКИЙ СТРУМ ГРОЗОВОГО РОЗРЯДУ??? Так,Пристрої II класу монтуються та підключаються до мережі у розподільчих щитах після ПЗІП І класу. Вони встановлюються як додатковий захист від імпульсних стрибків напруги, викликаних комутацією або попаданням блискавкою, які не були усунені ПЗІП І класу. 2.ГРОЗОВИЙ РОЗРЯД ЦЕ НЕ КОРОТКЕ ЗАМИКАННЯ, 3.ЗАПОБІЖНИК ПОВИНЕН ВИТРИМАТИ ГРОЗОВИЙ РОЗРЯД 4.ПЗІП ВЗАГАЛІ ДЛЯ ЧОГО? 5.НАВІЩО ПЗІП?
@MAG 1. не зовсім зрозуміло про що питання? іде ПЗІП1 класу, за ним 2, якщо дуже чутливе обладнання, то на розетці 3 класу. від прямого впливу захищає? бо у вашій відповіді було що тільки від імпульсної. 2. при КЗ на розподільчий станції, дроти (падіння дерев), або обрив дроту фази на землю напруга сягає 800 в (саме стільки вказало реле при останньому обриві дротів). запобіжник тут доречний, згоряє він і при попаданні блискавки в дроти. 3. запобіжник не має витримати ГР, бо є ризик що обуглиться уся щитова, фото в інеті повно. багато розумних встановлюють ПЗІП 2 класу без 1. це таке рішення, 50\50% кому пощастить, комусь ні. ви хочете дуже знати в якому ви відсотку? :) 4. ПЗІП тут для того що не тільки дротами передається ГР, блискавка вдарить за 400 метрів, а імпульс буде на лінії. тоді запобіжники можуть не спрацювати, але і ПЗІП не вийде з ладу, а на реле скачок буде зафіксований 360-440 в. таке теж бувало, для того і потрібен ПЗІП 2 класу. якщо у сусіда згорить електро сварка при роботі - аналогічно, або мотор 4-6 кВт на пилорамі. 5. ПЗІП 1 класу від ГР, 2 класу від наводки і імпульсів, 3 класу для захисту чутливої техніки, у кого дорогі роутери, або серверні материнські плати у компах про це розкажуть більше.
@@ENERGOMAG мені здавалося що ви маєте про це розповісти, а, не в зворотному порядку :). у нас влучання блискавок дуже часто, і в будівлі і в дроти, і куди тільки не прилітало, по деревам, в дорогу асфальтовану. мабуть особливість регіону. захист має бути
Доброго дня. В цьому щиті немає під'єднання повторного заземлення (незрозуміло як реалізовано) в цьому щиті повинен бути розподіл PEN провідника на PE і N, якщо це система TN-C-S. Розподіл PEN провідника повинно бути виконано перед лічильником обліку.
Доброго дня!Заземлення виконано у наступному електрощиті (було вже зроблено багато років тому), в щит обліку земля заведена п'ятою жилою 2-х ВВГнг 5х50. Система TN-C виконана СІПом.
@@ENERGOMAGЗрозуміло що це змонтовано було давно, а це модернізація. До щита обліку виконано систему TN-C реалізовано СІПом, повторне заземлення повинно бути на кожні опорі, це зрозуміло, але так як далі застосовано систему TN-C-S тобто розділення PEN провідника на PE і N, в точці розподілу необхідно повторне заземлення, і плюс ще якщо є УЗІП на вхідній лінії.
У мене виникає багато питань до застосовано системи заземлення і розділу РЕN провідника! Щоб зрозуміти "що Ви наробили" прохання відповісти на кожне питання, потім поспілкуємося: 1). Переріз ввідного СІПа? 2). Номінал автоматичного вимикача опломбованого з лічильником? 3). Тип лічильника (чи має лічильник облікові елементи в N провіднику, чи N вхід і вихід це одна металева клема з 2 отворами)? 4). Переріз ПВ-3 що відходить від лічильника? 5). Переріз кабелів що відходять?
@@ENERGOMAG Що бачу: в цій шафі застосована система TN-C, так як з Ваших слів розділення РЕN провідника на N та РЕ виконано в наступній шафі (переріза 16 кв.мм провіда ПВ-3 достатньо для перерізу РЕN провідника) , і там же виконано повторне заземлення РЕN провідника (точки розділення). У мене виникає питання: чому Ви порушили вимоги ПУЄ і не приєднали корпус шафи до РЕN провідника?
Крім того представте які велицини перенапруг виникатимуть між РЕ провідниками обох відходящих кабелів і іншими провідниками (А+В+С+PEN) при проходженні імпульса перенапруги, і чим більша довжина обох відходящих кабелів тим більша перенапруга буде між цими провідниками. Тому в такій схему як "мінімум" треба встанивити ще 1 УЗІП між ізольованим РЕ і РЕN провідником!!!
Поясніть мені нащо пресувати гідравлічним пресом тонкостінну мідну трубочку (наконечник)? Це ж не товстостінний мідний наконечник, чи гільза! Достатньо надіти трубочку (наконечник) на провід ПВ-3 , вставити в розподільчий блок, затягти болт!
@@ENERGOMAG Середній оклад електромонтера 15000 грн за місяць (~20 робочих днів). Цю роботу зробили за день. 15000/20=750 грн. Добавимо сюди закупівлю матеріалів (як правило, купувати приходиться самому електрику). Округляємо до 1000 грн. P.S. Достатньо однієї людини для робіт в щитку. Другому просто немає місця щоб щось допомогти, він просто викурить пів пачки сигарет зі смартфоном в руці.
@@bodeek7777 розрахунок окладу не дуже сучасна оплата праці. Якщо ви так будете платити,то завтра у вас не буде людей.У Києві на 1000 грн фактично не можливо знайти монтажника,хіба що "майстра на всі руки" Монтаж щита на відео робили двоє монтажників не присідаючи цілий робочий день. Один точно за день не зробив би.
Щось не зрозуміло що то за пристрої на DIN рейці?? Що за білий шнур з розеткою у щитку робить? Про які 50 квадратів йде мова? Що то за щиток взагалі, та кому потрібно 50 квадратів вдома??....
схема у відео не співпадає з реально зробленою. На схемі ПЗІП "заземлено" на РЕ провідник, а в реальності на РЕN ( більшість називають його N провідником).
@ENERGOMAG
3 недели назад
Наша сторінка у фейсбуці facebook.com/Energomag 🖐
Дякуємо за чудову інструкцію і наочний приклад.
Дякую!👍
Дякую за цікаву й корисну інформацію!
Дякую за контент українською!)
ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ!!! 👍
Доброго Дня!!! Дякую за цікаве та познавальне відео. Успіхів вам, так тримати!!!
Дякую за підтримку! 👍
Дякую за чергове цікаве та пізнавальне відео!!! Ви найкращий 💙
Дякую!!!✌
Дякую за український контент.
Дякуємо за підтримку!👍
Дякую Вам за цікаве відео!!! Знімайте далі!!!
Дякую за підтримку!!!👍
Лайк і коммент у підтримку каналу
Дякуємо за підтримку! 👍
Робота такої схеми около 10000 я вгадав чи ні відео для самоучок повчальні дякую❤❤❤❤❤❤
Вартість монтажних робіт 5000 грн.Дякуємо за оцінку! 👍
@@ENERGOMAG ви бачте я не проф монтажник може колись вивчусь деже класна робота не з наю розцінок на роботу тому така сума дякую за оцінку
@@romojka 👍👍
Рискаль - це лопата з прямим лезо . Використовується для копання
Так,вірно! Вітаю! Надішліть будь ласка на електронну пошту video@energomag.net куди та на кого надіслати ваші шкарпеточки. 👍
Доброго дня!!!
Доброго дня вам також! 🖐
Коментар для підтримки каналу
👍
Рискаль- це лопата для копання. Ще з дитинства пам'ятаю. Бо любив копати в городі . Оплата за роботу приблизно буде 4000грн на двох.
Доброго дня!Так,відповідь вірна,але вже була правильна відповідь іншого підписника. По роботі ваша ціна дуже близька до тієї яку сплатив замовник.
Дякуємо за увагу до нашого каналу! 👍
Корисно та пізнавально ...
Дякуємо за підтримку! 🖐
Доброго дня цікавить те, що ви підключили не пзіп не PE, а N
Даний тип ПЗІПу для системи TN C земля не потрібна,враховуючи що контур заземлення знаходився в наступному щиті по схемі.
Підскажіть,як заземляються двері електрошафи?З заводу у них просто перемичка стоїть на болт корпусу шафи.Дякую
Шафа заземлюється на заземлюючий пристрій, а двері перемичкою від шафи. 🧐
@@ENERGOMAG це ж виходить послідовне заземлення,яке не дозволяється
@@ВасильДенисенко-и8й яке послідовне заземлення? Щафа це окремий виріб.
@@ENERGOMAG мова за двері шафи
@@ВасильДенисенко-и8й двері з'єднані з шафою проводом. Хіба ви бачили десь інші варіанти? Цікаво 🤔
отвір під дріт на трифазну розетку вартувало б робити більшим і дати резинову проставку (звісно дріт вроді як зафіксований, але колись перетреться)
Чому перетреться?Щит кудись поїде?🤔
@@ENERGOMAG чомусь коли я дивлюсь як роблять такі речі британці (eFixx) чи американці, то там вони захищають край отвору металевого щита, але в нас звісно все норм і ніколи не перетреться. Типу взяти свердло морквинку і зробити той отвір хоч більшого розміру (але підозрюю було просто таке свердло, яким просто в сторони поводили щоб трохи роздовбати той отвір), місце ж дозволяє
@@mosiyukvasil зазвичай на провід ізоляцію (кембрік) одягають,якщо ви про ввід до електрощита говорите
@@ENERGOMAG вибачте, не знаю як ці штуки у нас звуться, англійською якщо шукати то за фразою "rubber wire gasket" знаходиться
Все зроблено акуратно👍,а відповідь на питання не знаю🤔😀
✌
Чому кабель під'єднали без опрісовкі?
Який кабель 50 кв.мм?
Ну да, гільзи забули придбати?
Чи кліщі дорого стоять
@@MasterPlus2023 на 50 кв.мм немає сенсу
@@MasterPlus2023 кліщі є, що дає у конкретно цьому випадку гільза?
не вистачає плавких запобіжників 400в\50А перед ПЗІП (бо в релє будуть просто оплавлені кочерижкі на вході і йому самому буде кінець якщо грозовий розряд піде по лінії). по перше вони (запобіжники) вигоряють, не виводячи з ладу ПЗІП, а, по друге, у вас є розуміння що щось сталося. за одно і перевірити чи працює ПЗІП, чи йому вже коні, і захисту ніякого немає. не кожен буде бігати щодня цей факт перевіряти. ще за ПЗІП є сенс поставити перед електроприладами ЕМІ, щоб розрив витоку і поміх був з обох сторін.
ви помиляетеся,
1.ПЗІП не захищає від грозового розряду,а від імпульсної напруги
2.Запобіжник 50А на струм у кА?
3.Запобіжник вийшов з ладу і напруги немає,що далі?
4.ОСНОВНЕ-сучасні ПЗІПи мають у своєму складі теплові розчеплювачі.
5.За "кіньми" треба слідкувати.
Якось так 😁
@MAG 1. Пристрої I класу ставлять на введенні мережі в будівлю. Вони призначені для захисту від прямого впливу грозового розряду, коли електричний розряд потрапляє в блискавкозахист або лінію електропередач. Пристрої II класу монтуються та підключаються до мережі у розподільчих щитах після ПЗІП І класу. Вони встановлюються як додатковий захист від імпульсних стрибків напруги, викликаних комутацією або попаданням блискавкою, які не були усунені ПЗІП І класу.
2. 400Вх50А на однофазній лінії вистачає поза очі. при короткому замиканні дротів, або під час грози запобіжники згоряють - перевірено. при максимальному навантаженні з мережі - все ок.
3. треба замінити запобіжник і впевнитись що ПЗІП працює, бо 99% користувачів не знають що ПЗІП може після КЗ на лінії, або блискавки, других чинників вийти з ладу, і все буде працювати. клієнт впевнений що він захищений, тоді як останній вийшов з ладу (при відсутності запобіжників).
4. вони можуть мати що хочешь, але все одно згоряють!
5. якщо у вас запобіжники то слідкувати не треба. доки вони не згорять і так зрозуміло що все ок, ПЗІП не був вражений.
@@denyadroid2713 1.Пристрої I класу ставлять на введенні мережі в будівлю. Вони призначені для захисту від прямого впливу грозового розряду, коли електричний розряд потрапляє в блискавкозахист або лінію електропередач.
ЯКИЙ СТРУМ ГРОЗОВОГО РОЗРЯДУ???
Так,Пристрої II класу монтуються та підключаються до мережі у розподільчих щитах після ПЗІП І класу. Вони встановлюються як додатковий захист від імпульсних стрибків напруги, викликаних комутацією або попаданням блискавкою, які не були усунені ПЗІП І класу.
2.ГРОЗОВИЙ РОЗРЯД ЦЕ НЕ КОРОТКЕ ЗАМИКАННЯ,
3.ЗАПОБІЖНИК ПОВИНЕН ВИТРИМАТИ ГРОЗОВИЙ РОЗРЯД
4.ПЗІП ВЗАГАЛІ ДЛЯ ЧОГО?
5.НАВІЩО ПЗІП?
@MAG 1. не зовсім зрозуміло про що питання? іде ПЗІП1 класу, за ним 2, якщо дуже чутливе обладнання, то на розетці 3 класу. від прямого впливу захищає? бо у вашій відповіді було що тільки від імпульсної.
2. при КЗ на розподільчий станції, дроти (падіння дерев), або обрив дроту фази на землю напруга сягає 800 в (саме стільки вказало реле при останньому обриві дротів). запобіжник тут доречний, згоряє він і при попаданні блискавки в дроти.
3. запобіжник не має витримати ГР, бо є ризик що обуглиться уся щитова, фото в інеті повно. багато розумних встановлюють ПЗІП 2 класу без 1. це таке рішення, 50\50% кому пощастить, комусь ні. ви хочете дуже знати в якому ви відсотку? :)
4. ПЗІП тут для того що не тільки дротами передається ГР, блискавка вдарить за 400 метрів, а імпульс буде на лінії. тоді запобіжники можуть не спрацювати, але і ПЗІП не вийде з ладу, а на реле скачок буде зафіксований 360-440 в. таке теж бувало, для того і потрібен ПЗІП 2 класу. якщо у сусіда згорить електро сварка при роботі - аналогічно, або мотор 4-6 кВт на пилорамі.
5. ПЗІП 1 класу від ГР, 2 класу від наводки і імпульсів, 3 класу для захисту чутливої техніки, у кого дорогі роутери, або серверні материнські плати у компах про це розкажуть більше.
@@ENERGOMAG мені здавалося що ви маєте про це розповісти, а, не в зворотному порядку :). у нас влучання блискавок дуже часто, і в будівлі і в дроти, і куди тільки не прилітало, по деревам, в дорогу асфальтовану. мабуть особливість регіону. захист має бути
Доброго дня. В цьому щиті немає під'єднання повторного заземлення (незрозуміло як реалізовано) в цьому щиті повинен бути розподіл PEN провідника на PE і N, якщо це система TN-C-S. Розподіл PEN провідника повинно бути виконано перед лічильником обліку.
Доброго дня!Заземлення виконано у наступному електрощиті (було вже зроблено багато років тому), в щит обліку земля заведена п'ятою жилою 2-х ВВГнг 5х50.
Система TN-C виконана СІПом.
@@ENERGOMAGЗрозуміло що це змонтовано було давно, а це модернізація.
До щита обліку виконано систему TN-C реалізовано СІПом, повторне заземлення повинно бути на кожні опорі, це зрозуміло, але так як далі застосовано систему TN-C-S тобто розділення PEN провідника на PE і N, в точці розподілу необхідно повторне заземлення, і плюс ще якщо є УЗІП на вхідній лінії.
@@sergiik3060 у щиті обліку PE і N розділені, PE приєднано до контуру заземлення п'ятою жилою 2-х кабелів ВВГнг 5х50.
Як лічильник електроенергії захищений від перенапруги?
Ніяк
@@ENERGOMAG Чи дозволяється ставити ПЗІП після ввідного автомата перед лічильником?
@@bohdankorolchuk3951 де по схемы знаходиться ввідний автомат?Зазвичай він стоїть після лічильника електроенергії
У мене виникає багато питань до застосовано системи заземлення і розділу РЕN провідника!
Щоб зрозуміти "що Ви наробили" прохання відповісти на кожне питання, потім поспілкуємося:
1). Переріз ввідного СІПа?
2). Номінал автоматичного вимикача опломбованого з лічильником?
3). Тип лічильника (чи має лічильник облікові елементи в N провіднику, чи N вхід і вихід це одна металева клема з 2 отворами)?
4). Переріз ПВ-3 що відходить від лічильника?
5). Переріз кабелів що відходять?
1.Орієнтовно 35 кв.мм
2.80А
3.N вхід і вихід це одна металева клема з 2 отворами
3.16 кв.мм
5.ВВгнг 5х50 кв.мм
@@ENERGOMAG
Що бачу: в цій шафі застосована система TN-C, так як з Ваших слів розділення РЕN провідника на N та РЕ виконано в наступній шафі (переріза 16 кв.мм провіда ПВ-3 достатньо для перерізу РЕN провідника) , і там же виконано повторне заземлення РЕN провідника (точки розділення). У мене виникає питання: чому Ви порушили вимоги ПУЄ і не приєднали корпус шафи до РЕN провідника?
Замість цього Ви приєднали корпус шафи і РЕ контакт розетки до РЕN провідника стороньої шафи (притагли РЕ провідник від сторонньої шафи).
Крім того представте які велицини перенапруг виникатимуть між РЕ провідниками обох відходящих кабелів і іншими провідниками (А+В+С+PEN) при проходженні імпульса перенапруги, і чим більша довжина обох відходящих кабелів тим більша перенапруга буде між цими провідниками.
Тому в такій схему як "мінімум" треба встанивити ще 1 УЗІП між ізольованим РЕ і РЕN провідником!!!
Поясніть мені нащо пресувати гідравлічним пресом тонкостінну мідну трубочку (наконечник)? Це ж не товстостінний мідний наконечник, чи гільза!
Достатньо надіти трубочку (наконечник) на провід ПВ-3 , вставити в розподільчий блок, затягти болт!
А захист від пзіп не ставите?
Ні, ПЗІП має тепловий розчеплювач всередині
Рискаль-це штикова лопата.Де мої шкапетки😢
Ви спізнилися на прємєру 😁
Я правильно понимаю что для освещение узо не нужно?
Все залежить від конструкції світильника 🤔
Без принципової електричної схеми нічого не зрозуміло , але все одно цікаво. 😂
Так схема є у відео. Ви щось пропустили? 🤔
@@ENERGOMAG , та я саму схему не зрозумів .
@@varicod дивно
@@ENERGOMAG мабуть почва потроху старіти)))
@@varicod ні
не дождался увидеть применение разноцветного термокембрика или изоленты для обозначение фаз
для феншуя? 😁
@@ENERGOMAG ну да и обозначить фазные провода следующему электрику
@@igor-bugeria можливо і так
а можна на вхід автомата алюміній а знизу мідь
звичайно, контакту немає міді та алюмінію
Я за цю роботу просив би 2000 грн ( по 1000 кожному). Це без вартості матеріалів.
не малувато?
@@ENERGOMAG Середній оклад електромонтера 15000 грн за місяць (~20 робочих днів). Цю роботу зробили за день. 15000/20=750 грн. Добавимо сюди закупівлю матеріалів (як правило, купувати приходиться самому електрику). Округляємо до 1000 грн.
P.S. Достатньо однієї людини для робіт в щитку. Другому просто немає місця щоб щось допомогти, він просто викурить пів пачки сигарет зі смартфоном в руці.
@@bodeek7777 розрахунок окладу не дуже сучасна оплата праці. Якщо ви так будете платити,то завтра у вас не буде людей.У Києві на 1000 грн фактично не можливо знайти монтажника,хіба що "майстра на всі руки" Монтаж щита на відео робили двоє монтажників не присідаючи цілий робочий день. Один точно за день не зробив би.
Думаю робота така коштує десь від 3 до 5 тисяч гривень.
оце вже ближче до реальності, бо писали у комментарях 1500 грн на двох
@@ENERGOMAG отой перший варіант що був до цього то буде коштувати 1500 на двох
@@riseagainst6812 мабуть 😁
Ціна,ціна приблизно така(по Києву) 1.5 - 2 тищі ₴ в день.Це платня для майста.Помічник ~100₴.
Помічник 100 грн?Де таки є у Києві?🤔
Щось не зрозуміло що то за пристрої на DIN рейці?? Що за білий шнур з розеткою у щитку робить? Про які 50 квадратів йде мова? Що то за щиток взагалі, та кому потрібно 50 квадратів вдома??....
Передивіться уважно відео ще раз. 50 квадратів зведено до ділянки де знаходиться 2 будинки.
@@ENERGOMAG я вже не буду 4 раз передивлятися. Нічого не ясно.
@@ТарасШев4енко нажаль я не знаю як вам пояснити
ну якщо люди мали гроші на кабель такого перерізу, то можна і 50, так то на 80А ввід треба 25квадратів
@@mosiyukvasil до чого тут гроші? 🤔
Двоє електромонтажників на об'єктІ ‐ є з ким випити пляшку ( жартую)
на роботі заборонено 😎
схема у відео не співпадає з реально зробленою.
На схемі ПЗІП "заземлено" на РЕ провідник, а в реальності на РЕN ( більшість називають його N провідником).
у відео говорилося,що схема попередня
Ціна роботи без матеріалів десь 1500 грн.
На двох? 🤔
@@ENERGOMAG ні, на двох то 2000 грн.
@@TheRaznoboy чому саме 2000 грн?
@@ENERGOMAG а що,більше?
І чому не може бути 2000?
Ни чего же не понятно, говорили бы хоть на английском.
Вивчайте українську мову
Отписался укр язык сильно давит на уши.
Мат ближе 😁
Рискаль по сучасному 🙂 це штикова лопата. Є ще мотика - но це не лопата ))) і буває навіть рогатою 🙂
Так, але вже була правильна відповідь,дякую за увагу до нашого каналу 👍
@@ENERGOMAG Це просто для загального розвитку написав 😄
Спасибі за відповідь :-) Я в акціях ніколи участі не беру я не азартна людина :-)
@@zmvelektro2572 це ж не акція,а розвиток українського ютубу 😁
@@ENERGOMAG Ну ось і розвиваємо ))
@@zmvelektro2572 так 🖐🖐