Гарний монтаж! Стосовно ваго, в Німеччині їз скрізь застосовують. Про моетаж в гофрі чи трубах, насуільки мені відомо, в ПУЕ кабелі в негорючій оболонці по не горючих матеріалах допускається прокладати без гофри. До речі, німці так і роблять. В мене є підписник з Німеччини, чкий розповідав, що в них так теж роблять, без гофри. Стосовно стріпперу - нещодавно купив собі саме такий на промі. Поки що не застосовував на практиці, але в гаражі спробував на кабелях і сподобалося. Попереду в мене буде електромонтаж в школі із застосуванням кабельних каналів. Згодом буде відео тут. Щодо маркерів кабельних, почав відразу їх застосовувати. Купую з цифрами. На промі фірма OVIVO. Стельові кріплення кабелів - крута штука. На наступному об'єкті буду застосовувати. Вам бажаю успіхів й щедрих замовників! Повторю, робота виконана на класному рівні!
Кабелі в негорючій оболонці з індексами НГ та LS дозволено , згідно з циркуляром 7 / 2004 , прокладати без гофри або якоїсь іншою труби , якщо вони відповідають вимогам ПУЕ - 7 , пункт 2.1.34.
На питання про самозажемні клеми, в щиті є доступ до з'єднання а розподільча коробка як правило під чистовим покриттям і доступ до неї обмежений. Тому здебільшого майстер виберає те з'єднання яке не потребує доступу для обслуговування. А взагальному культура електромонтажу гарна молодець.
Про зміну інструмента через зміну виду робіт - абсолютна правда. Підтверджую із власного досвіду. Номерки для чорнового монтажу - ненадійно, вони часто злітають, іноді можна наплутати що куди. Знову ж таки, із власного досвіду - кабель при прокладці помічаю білою стрічкою із написом маркером, а коли все вже підготовлено і залишається тільки вставити жилку в клемник - знімаю стрічку, ставлю номер, затискаю в клемнику. На самому кабелі тип та нумерацію виставляю вже після повного завершення монтажу клемника або щитка, а до того часу так само - біла стрічка із написом. Іноді тільки такий варіант виявляється єдино правильним, бо виконавчий проєкт обладнання може мати великі зміни у порівнянні із типовим і вся кабельна нумерація може добряче переплутатись на фіналі. Як враховувати що це щиток для квартири, то це абсолютно "типовий" щиток, не маю жодного серйозного зауваження. Збирав практично один в один десь 5-6 років тому для свого дому - навіть положення ПЗВ та реле напруги точно так само виконане. Єдина відмінність - встановлений ПЗІП. Працює до сьогоднішнього дня без проблем.
Не зовсім зрозумів фразу "шлейфування розеток". То мається на увазі, що в підрозетнику зроблено з'єднання клемниками чи безпосередньо на клемах розеток (як то роблять американці)? Питання по кріпленнях кабелю. Вони пластикові? Якщо так, тоді НЕ рекомендує їх використовувати для монтажу по стелі. В разі пожежі натяжна стеля не дає жодного механічного захисту, тепло розплавляє пластикові кріплення та кабелі просто падають донизу, утворюючи "павутину" в який можуть заплутатись люди, як під час евакуації, так і під час гасіння пожежі. По прокладці кабелю. Гофра - тупий "розводняк". Вона абсолютно ні від чого не захищає в даному випадку. Якщо прокладка по трубах, то правильними є два варіанта - спеціалізована гладенька пластикова одношарова трубка (НЕ водопровідний поліпропілен\металопласт!) , заштукатурена в стіні\підлозі\стелі АБО сталеві трубки по поверхні. Якщо є потреба захистити кабель від випадкових ударів чи проколів під час монтажу або від зубів мишей, то потрібно використовувати металорукав, він дає непоганий механічний захист, а до купи, якщо його правильно змонтувати і як вимагається нормами - заземлити, він ще й дає додатковий захист від пожежі. Пластикова гофра має сенс, або в землі (двошарова поліетиленова), або при зовнішньому монтажі на відкритому повітрі ( стабілізований ПВХ із захистом від ультрафіолету). Будь яка інша гофра в будь якому іншому використанні - "розводняк на бабло".
Просто на картонці що йде в комплекті із щитком, пишеш номера кабелів, і також маркуєш кабелі зверху до зрізання верхньої чорної ізоляції, і під яким номером кабель, на картонці пишеш на що він іде, і не потрібно нічого клеїти, та тому подібного
Тому що ним не зручно підбиратись під самий верх де кабель зафіксований на стяжку і кабель тут був круглий але не повністю залитий ізоляцією,тому надріз виходить тільки на виступах.Якщо зрозумів про що я😀
Не вводь в оману!! Відповідно до ПУЕ(ДБН) з'єднання клемниками(ваго) допустимо за умови періодичного проведення ревізій. Якщо монтаж у підрозетниках- тоді доступ можливий, але ревізію майже ніхто не робить. За умови монтажу у розподільчих коробках- як правило ніхто не буде ні відкривати приховані в стінах коробки ні знімати потолок для ревізії позолочених коробок. Саме тому і память, зварюються Скрутки. І використання виробниками з'єднувачів тут ні до чого. Доречі всі з'єднання в щиті періодично треба обслуговувати.
@@elektryk-channel8351 я саме це і мав на увазі. Саме тому використання ваго суперечить ПУЕ (дбн), але при роботах в квартирах- на це закривають очі. Ще використання проводів шввп в щитку спричинило пожежу в спорт комплексі, але там навантаження скажені були.
@@konstantinkuzjakov3703 тоді виходячи з логіки що треба варити,паяти з'єднання бо їх не обслуговують то і в щитах нульові провідники треба варити)а не підключати до самопіджимних клем)
@@elektryk-channel8351 обслуговувати треба і щиток. Але враховуючи, що він розташований ззовні, а також те що сучасним щитом користуються досить часто- то шанс виявити проблему до критичних наслідків значно збільшується. Наприклад я в деякі розетки не заглядає вже багато років, навідміну від щитка. Ще одне питання, яке для мене виникає- де гарантія, що ваго оригінальні? І навіть якщо вони оригінальні- то відсоток браку(хоч він і малий) має досить великий шанс зустрітись при використанні. Наприклад в 2 кімнатній квартирі використано 80 точок(розетки, вимикачі) при комутації в підрозетниках це максимум 3х80=240ваго.1%браку це 2 з'єднувачі, які одразу можна і не виявити. Ще як аргумент вимоги стандартів придумали не просто так.
@@konstantinkuzjakov3703 ви заплутались в свідченнях😃спочатку написали що можна використовувати,але за умови доступу до обслугрвування згідно ПУЕ.Потім вже ваго почало сучеречити ПУЕ,потім не треба ставити бо не обслуговують але в щиту може бути бо ми туди частіше дивимось.В кінці стандарти в яких я розумію ваго знову не канає😅ми з вами маємо різні думки на цю тему.Це безкінченні суперечки🤣
Всі кабелі вісімкою, тобто не рівні, перекос жил, я роблю завжди або написом до себе або від себе, дуже все файно виходить.На рахунок домофону йде перехрест, щей слоботочка, також не вірно.Правильно було б спаяти та пустити в окремій штробі
кабель домофону заходить в одному отворі в квартиру з сходової клітки в одній штробі,це метри траси де вони прокладені в обнімочку😄а на тему вісмірки то кабелі круглі,а круглий кабель він з усіх сторін однаковий😉у відео я про це говорив
Марна витрата кабелю на такий розвод (клієнта) кабелів без розподільних коробок. Ці розподільних коробки згідно правил можна монтувати скритно без подальшого доступу до них при умові з'єднання проводів в низ зваркою, пайкою чи опресовкою !
Щодо пайки не раджу поспішати, перечитайте ще раз останнє речення пункту з ПУЕ: "2.1.53 З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів треба виконувати за допомогою опресовування, зварювання, паяння або стискних пристроїв (гвинтових, болтових тощо) з урахуванням вимог чинних інструкцій, затверджених в установленому порядку. Не рекомендовано застосовувати паяння для з’єднання провідників силових кіл."
Чи я щось не зрозумів,чи всі навантаження підключені на верхні клеми "автоматів"? Якщо це так,поясніть,чому.Згідно супроводнім документам до автоматичних вимикачів- навантаження підключається на нижні клеми.Можливо я щось не зрозумів?
У Франції можливо так і підключаються вимикачі hager, але в Україні подача живлення іде на нерухомі контакти (тобто зверху),а споживання на рухомі (знизу).Зручно і правильно -- поняття не завжди тотожні.
Струм ,,утечки ,, самого кабеля , або струм витіку через ізоляцію ніхто не відміняв . Тому , якщо ви ставите диференціал з струмом витіку 30 ma , і стіна намокне з певних причин , то диференціал буде вибивати .А висновок тут такий: ,, всі проводи повинні йти в гофрах , згідно здорового глузду , а не ціни , як каже шановний ведучий . Та й коробки нижче стелі , теж був би непоганий варіант.
"Тому , якщо ви ставите диференціал з струмом витіку 30 ma , і стіна намокне з певних причин , то диференціал буде вибивати ." Ви це написали із власної практики чи з чужих слів? Як із власної практики, то напишіть, будь ласка, який спосіб укладання, який тип кабелю, який опір ізоляції був відразу після монтажу, які робочі напруги та струми були в експлуатації?
@@stas_from_haisyn Щоб Ви це зрозуміли , треба пройти хоча- би курс теоретичних основ електротехніки / Є такий предмет/ . Фізичні властивості ізоляційних матеріалів . Тожі можна буде про щось говорити . Я з вами дискутувати не збираюся . Робіть як вам заманеться . А для експиременту щ е можете поставити диференціал в любу квартиру побудовану до 1990 року , де монтаж виконувався ,, провід під штукатурку ,, і подивитеся , чи буде працювати ця схема . Удачі вам в пізнанні істини !
@@elektryk-channel8351 О знайома назва. Це ніби львівський виробник. А що скажете про якість їх продукції? І де можна купити ці кабелі, якщо в них нормальна якість? Цікавить чи не занижений в них переріз кабеля. Буду дуже вдячний за відповідь. Намічається заміна проводки. )
@@igort7188 переріз нормальний,я думаю в гряницях норми)купляю в Тернополі в магазині.Ціна якість як на мене,не гірше ЗЗЦМ,але може гірший від одесакабель
@@elektryk-channel8351 Дякую за інформацію.👍 Маю можливість купити від виробника, але вірити рекламі, це одне, а почути думку спеціаліста, зовсім інше. 🙂
Все круто, але "ДРІТ"??? ПУЕ ж є, правильно ПРОВІД по ПУЕ, провідники, кабелі, проводи, провідність і т.д. Дивно, що в енергетиці використовують слово "дріт", дротами ви кабелі і проводи можете прив'язувати. Ну і ще, ПРОВОДИ складаються і одного, або декількох дротів, це так. Ще дроту роблять огородження, колючий дріт, арматуру в'яжуть і т.д. Якби мені робили проводку і сказали "ДРІТ", то відразу виникло б багато питань по освіті електрика чи енергетика, бо в технікумах і ВНЗ електроенергетичного напрямку в літературі все "ПРОВОДИ" для передавання електричного струму, ну ще є кабель і шнур, але це не до квартир, але дротів точно нема.
ПУЕ України забороняють шлейфування захисних провідників та використання розбірних з'єднань, до яких не буде доступу, за винятком з'єднань, розміщених в землі, воді, або які входять до складу приладів. З'єднання, виконані зварюванням, пайкою або опресовуванням не потребують доступу.
ну добре що без коробок, коли почнуть палати ваги в розетках, не потрібно буде знимати стелю, жоден електрик мене не переконає що ваг надійніше обжимки, зварки і навіть скрутки. Зручніше - так, надійніше - ні
газ на 13 этаже ,коррупцию в Украине не победить ,это строго запрещено ,только электрические приборы ,позор чиновникам которым насрать на безопасность людей
Гарний монтаж! Стосовно ваго, в Німеччині їз скрізь застосовують. Про моетаж в гофрі чи трубах, насуільки мені відомо, в ПУЕ кабелі в негорючій оболонці по не горючих матеріалах допускається прокладати без гофри. До речі, німці так і роблять. В мене є підписник з Німеччини, чкий розповідав, що в них так теж роблять, без гофри.
Стосовно стріпперу - нещодавно купив собі саме такий на промі. Поки що не застосовував на практиці, але в гаражі спробував на кабелях і сподобалося. Попереду в мене буде електромонтаж в школі із застосуванням кабельних каналів. Згодом буде відео тут.
Щодо маркерів кабельних, почав відразу їх застосовувати. Купую з цифрами. На промі фірма OVIVO. Стельові кріплення кабелів - крута штука. На наступному об'єкті буду застосовувати.
Вам бажаю успіхів й щедрих замовників!
Повторю, робота виконана на класному рівні!
Кабелі в негорючій оболонці з індексами НГ та LS дозволено , згідно з циркуляром 7 / 2004 , прокладати без гофри або якоїсь іншою труби , якщо вони відповідають вимогам ПУЕ - 7 , пункт 2.1.34.
Молодець Продвжуй, не все мені подобається, але в цілому good!!!
В плані електромонтажа чи відеомонтажа😅?
На питання про самозажемні клеми, в щиті є доступ до з'єднання а розподільча коробка як правило під чистовим покриттям і доступ до неї обмежений. Тому здебільшого майстер виберає те з'єднання яке не потребує доступу для обслуговування.
А взагальному культура електромонтажу гарна молодець.
Файне місто Тернопіль). Дякую Вам. Було цікаво.
Най тобі щастить!
Круто❤
На вводі ставлю диф автомат на всю квартиру,це економить місце в щиті,вся збірка входить в hager volta 12
Л
на який диференційний струм?
@@РусланРуслан-ж8ю 30mA
Про зміну інструмента через зміну виду робіт - абсолютна правда. Підтверджую із власного досвіду.
Номерки для чорнового монтажу - ненадійно, вони часто злітають, іноді можна наплутати що куди. Знову ж таки, із власного досвіду - кабель при прокладці помічаю білою стрічкою із написом маркером, а коли все вже підготовлено і залишається тільки вставити жилку в клемник - знімаю стрічку, ставлю номер, затискаю в клемнику. На самому кабелі тип та нумерацію виставляю вже після повного завершення монтажу клемника або щитка, а до того часу так само - біла стрічка із написом. Іноді тільки такий варіант виявляється єдино правильним, бо виконавчий проєкт обладнання може мати великі зміни у порівнянні із типовим і вся кабельна нумерація може добряче переплутатись на фіналі.
Як враховувати що це щиток для квартири, то це абсолютно "типовий" щиток, не маю жодного серйозного зауваження. Збирав практично один в один десь 5-6 років тому для свого дому - навіть положення ПЗВ та реле напруги точно так само виконане. Єдина відмінність - встановлений ПЗІП. Працює до сьогоднішнього дня без проблем.
Не зовсім зрозумів фразу "шлейфування розеток". То мається на увазі, що в підрозетнику зроблено з'єднання клемниками чи безпосередньо на клемах розеток (як то роблять американці)?
Питання по кріпленнях кабелю. Вони пластикові? Якщо так, тоді НЕ рекомендує їх використовувати для монтажу по стелі. В разі пожежі натяжна стеля не дає жодного механічного захисту, тепло розплавляє пластикові кріплення та кабелі просто падають донизу, утворюючи "павутину" в який можуть заплутатись люди, як під час евакуації, так і під час гасіння пожежі.
По прокладці кабелю. Гофра - тупий "розводняк". Вона абсолютно ні від чого не захищає в даному випадку. Якщо прокладка по трубах, то правильними є два варіанта - спеціалізована гладенька пластикова одношарова трубка (НЕ водопровідний поліпропілен\металопласт!) , заштукатурена в стіні\підлозі\стелі АБО сталеві трубки по поверхні. Якщо є потреба захистити кабель від випадкових ударів чи проколів під час монтажу або від зубів мишей, то потрібно використовувати металорукав, він дає непоганий механічний захист, а до купи, якщо його правильно змонтувати і як вимагається нормами - заземлити, він ще й дає додатковий захист від пожежі.
Пластикова гофра має сенс, або в землі (двошарова поліетиленова), або при зовнішньому монтажі на відкритому повітрі ( стабілізований ПВХ із захистом від ультрафіолету). Будь яка інша гофра в будь якому іншому використанні - "розводняк на бабло".
Просто на картонці що йде в комплекті із щитком, пишеш номера кабелів, і також маркуєш кабелі зверху до зрізання верхньої чорної ізоляції, і під яким номером кабель, на картонці пишеш на що він іде, і не потрібно нічого клеїти, та тому подібного
Доброго дня! Скажіть будь ласка скільки метрів кабеля треба на таку квартиру? Дякую!
Дуже файно зроблено, дякую за приклад розключення щита.
Якщо не секрет, а чому Allrounder не використовуєш для обрізання оболньки кабелю?
Тому що ним не зручно підбиратись під самий верх де кабель зафіксований на стяжку і кабель тут був круглий але не повністю залитий ізоляцією,тому надріз виходить тільки на виступах.Якщо зрозумів про що я😀
@@elektryk-channel8351 дякую за відповідь :) Розумію - кабель схожий на ЗЗКМ. В кожного свій досвід. Успіху в праці
Не вводь в оману!! Відповідно до ПУЕ(ДБН) з'єднання клемниками(ваго) допустимо за умови періодичного проведення ревізій. Якщо монтаж у підрозетниках- тоді доступ можливий, але ревізію майже ніхто не робить. За умови монтажу у розподільчих коробках- як правило ніхто не буде ні відкривати приховані в стінах коробки ні знімати потолок для ревізії позолочених коробок. Саме тому і память, зварюються Скрутки. І використання виробниками з'єднувачів тут ні до чого. Доречі всі з'єднання в щиті періодично треба обслуговувати.
Тільки де я ввів людей в оману?)і хочу бачити тих власників квартири які будуть викликати електрика для ревізії з'єднань в підрозетнику чи ще десь😉
@@elektryk-channel8351 я саме це і мав на увазі. Саме тому використання ваго суперечить ПУЕ (дбн), але при роботах в квартирах- на це закривають очі. Ще використання проводів шввп в щитку спричинило пожежу в спорт комплексі, але там навантаження скажені були.
@@konstantinkuzjakov3703 тоді виходячи з логіки що треба варити,паяти з'єднання бо їх не обслуговують то і в щитах нульові провідники треба варити)а не підключати до самопіджимних клем)
@@elektryk-channel8351 обслуговувати треба і щиток. Але враховуючи, що він розташований ззовні, а також те що сучасним щитом користуються досить часто- то шанс виявити проблему до критичних наслідків значно збільшується. Наприклад я в деякі розетки не заглядає вже багато років, навідміну від щитка. Ще одне питання, яке для мене виникає- де гарантія, що ваго оригінальні? І навіть якщо вони оригінальні- то відсоток браку(хоч він і малий) має досить великий шанс зустрітись при використанні. Наприклад в 2 кімнатній квартирі використано 80 точок(розетки, вимикачі) при комутації в підрозетниках це максимум 3х80=240ваго.1%браку це 2 з'єднувачі, які одразу можна і не виявити. Ще як аргумент вимоги стандартів придумали не просто так.
@@konstantinkuzjakov3703 ви заплутались в свідченнях😃спочатку написали що можна використовувати,але за умови доступу до обслугрвування згідно ПУЕ.Потім вже ваго почало сучеречити ПУЕ,потім не треба ставити бо не обслуговують але в щиту може бути бо ми туди частіше дивимось.В кінці стандарти в яких я розумію ваго знову не канає😅ми з вами маємо різні думки на цю тему.Це безкінченні суперечки🤣
Добрий день який саме jokari модель.Дякую
Всі кабелі вісімкою, тобто не рівні, перекос жил, я роблю завжди або написом до себе або від себе, дуже все файно виходить.На рахунок домофону йде перехрест, щей слоботочка, також не вірно.Правильно було б спаяти та пустити в окремій штробі
кабель домофону заходить в одному отворі в квартиру з сходової клітки в одній штробі,це метри траси де вони прокладені в обнімочку😄а на тему вісмірки то кабелі круглі,а круглий кабель він з усіх сторін однаковий😉у відео я про це говорив
Марна витрата кабелю на такий розвод (клієнта) кабелів без розподільних коробок. Ці розподільних коробки згідно правил можна монтувати скритно без подальшого доступу до них при умові з'єднання проводів в низ зваркою, пайкою чи опресовкою !
Щодо пайки не раджу поспішати, перечитайте ще раз останнє речення пункту з ПУЕ:
"2.1.53 З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів треба виконувати за допомогою опресовування, зварювання, паяння або стискних пристроїв (гвинтових, болтових тощо) з урахуванням вимог чинних інструкцій, затверджених в установленому порядку.
Не рекомендовано застосовувати паяння для з’єднання провідників силових кіл."
@@stas_from_haisyn Не рекомендовано - це не означає заборонено!
@@Drillmechanic А хіба я щось сказав про заборону? Я порадив не поспішати.
Курити цигарки теж не заборонено, але не рекомендовано.
Чи я щось не зрозумів,чи всі навантаження підключені на верхні клеми "автоматів"? Якщо це так,поясніть,чому.Згідно супроводнім документам до автоматичних вимикачів- навантаження підключається на нижні клеми.Можливо я щось не зрозумів?
Все так,навантаження підключене зверху.Автоматичні вимикачі hager підключаються саме так.Набагато зручніше при виконанні монтажу
У Франції можливо так і підключаються вимикачі hager, але в Україні подача живлення іде на нерухомі контакти (тобто зверху),а споживання на рухомі (знизу).Зручно і правильно -- поняття не завжди тотожні.
А як з тієї колодки дістати проаода?)))
@@mrtorba1 натисканням викруткою
Як підключити 2 автомати на розетку та вимикач
скажіть будь ласка чи монтувли щіток фірми лізард на 36 модулів
Колись було раз але не рекомендую,він звісно дешевший але і менш продуманий
Візьміть до уваги hager golf він дешевший від volta і теж гарної якості😉
Як щодо щитка Hager Cosmos? Ставили такий?
Струм ,,утечки ,, самого кабеля , або струм витіку через ізоляцію ніхто не відміняв . Тому , якщо ви ставите диференціал з струмом витіку 30 ma , і стіна намокне з певних причин , то диференціал буде вибивати .А висновок тут такий: ,, всі проводи повинні йти в гофрах , згідно здорового глузду , а не ціни , як каже шановний ведучий . Та й коробки нижче стелі , теж був би непоганий варіант.
"Тому , якщо ви ставите диференціал з струмом витіку 30 ma , і стіна намокне з певних причин , то диференціал буде вибивати ."
Ви це написали із власної практики чи з чужих слів? Як із власної практики, то напишіть, будь ласка, який спосіб укладання, який тип кабелю, який опір ізоляції був відразу після монтажу, які робочі напруги та струми були в експлуатації?
@@stas_from_haisyn
Щоб Ви це зрозуміли , треба пройти хоча- би курс теоретичних основ електротехніки / Є такий предмет/ . Фізичні властивості ізоляційних матеріалів .
Тожі можна буде про щось говорити .
Я з вами дискутувати не збираюся . Робіть як вам заманеться . А для експиременту
щ
е можете поставити диференціал в любу квартиру побудовану до 1990 року , де монтаж виконувався ,, провід під штукатурку ,, і подивитеся , чи буде працювати ця схема .
Удачі вам в пізнанні істини !
Добрий день, чому деякі лінії без ПЗВ, та які це лінії?
Доброго дня,лінії освітлення
@@elektryk-channel8351 так а чому не захищаєте їх ПЗВ?
@@LDima в даному випадку в цілях економії,а так взагалі захища захищаю.
Доброго дня , якої фірми кабель використовуєте?
Доброго дня,ГАЛКАТ
@@elektryk-channel8351 О знайома назва. Це ніби львівський виробник. А що скажете про якість їх продукції? І де можна купити ці кабелі, якщо в них нормальна якість? Цікавить чи не занижений в них переріз кабеля. Буду дуже вдячний за відповідь. Намічається заміна проводки. )
@@igort7188 переріз нормальний,я думаю в гряницях норми)купляю в Тернополі в магазині.Ціна якість як на мене,не гірше ЗЗЦМ,але може гірший від одесакабель
@@elektryk-channel8351 Дякую за інформацію.👍 Маю можливість купити від виробника, але вірити рекламі, це одне, а почути думку спеціаліста, зовсім інше. 🙂
Все круто, але "ДРІТ"??? ПУЕ ж є, правильно ПРОВІД по ПУЕ, провідники, кабелі, проводи, провідність і т.д. Дивно, що в енергетиці використовують слово "дріт", дротами ви кабелі і проводи можете прив'язувати. Ну і ще, ПРОВОДИ складаються і одного, або декількох дротів, це так. Ще дроту роблять огородження, колючий дріт, арматуру в'яжуть і т.д.
Якби мені робили проводку і сказали "ДРІТ", то відразу виникло б багато питань по освіті електрика чи енергетика, бо в технікумах і ВНЗ електроенергетичного напрямку в літературі все "ПРОВОДИ" для передавання електричного струму, ну ще є кабель і шнур, але це не до квартир, але дротів точно нема.
Дроти в квартирі є точно, Ви ж самі написали, що вони в кабелях.
А чому УЗО ставите АС ? У квартирах не ліпше А ставити? Без хейту просто питання не знаю яке собі обрати
Тип А звісно буде краще)
Не буде селективності, ввідний 20 потім 25
+
ПУЕ України забороняють шлейфування захисних провідників та використання розбірних з'єднань, до яких не буде доступу, за винятком з'єднань, розміщених в землі, воді, або які входять до складу приладів.
З'єднання, виконані зварюванням, пайкою або опресовуванням не потребують доступу.
ну добре що без коробок, коли почнуть палати ваги в розетках, не потрібно буде знимати стелю, жоден електрик мене не переконає що ваг надійніше обжимки, зварки і навіть скрутки. Зручніше - так, надійніше - ні
Ахаха, дурне
доброго вечера яка марка щита
Hager volta
Підкажи будь ласка юному електрику в 58 років😂...чи можна нулі в ящику кріпити на дві різні шини , прорахувався...чи все ж купити одну велику ?
Який жах 😱 Центральне освітлення а не над столом. Немає прохідних вимикачів 😢
Шкода що майстри роблять як в совку🤕
@@SEVER-UA 😂😂освітлення робиться там де хоче клієнт,я не дизайнер.Прохідні ставляться там де є необхідність.В цих квартирах вони доречі є
В армии научат
А чому ввід такий слабкий всього 25А
газ на 13 этаже ,коррупцию в Украине не победить ,это строго запрещено ,только электрические приборы ,позор чиновникам которым насрать на безопасность людей
розмовляй по людськи, досить гавкотіти, або якщо не хочеш - йди нафіг в наросію.