STEROWNIK POMPY IVR-10 IBO - FALOWNIK STERUJĄCY PRACĄ POMPY Z ZABEZPIECZENIEM PRZED SUCHOBIEGIEM

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 66

  • @peszek22
    @peszek22 2 роки тому +2

    Pozdrawiam Pana prowadzącego. Mega specjalista i bardzo dobrze tłumaczy.
    Trzymam kciuki za polską firmę IBO. 💪

  • @mortalkombat1983
    @mortalkombat1983 3 роки тому +1

    Super kanal. Fajnie tlumaczycie. Muszę to od was kupić. Pozdrawiam

    • @ibopompy-dambat
      @ibopompy-dambat  3 роки тому

      Dziękujemy bardzo :)
      Obecnie pracujemy nad nowymi materiałami więc zachęcamy do obserwowania kanału.
      Jeśli potrzebne będzie więcej informacji bądź zakup zapraszamy serdecznie do kontaktu z Działem sprzedaży, odpowiemy na wszystkie pytania:
      kom : 22 721 11 92
      e-mail: biuro@dambat.pl
      www.dambat.pl

  • @szymesss1
    @szymesss1 5 місяців тому

    Świetnie wytłumaczone!

  • @wladekkwiatek3815
    @wladekkwiatek3815 10 місяців тому +2

    Nie dajcie się nabrać, ten falownik to niesamowicie prądożerne urządzenie, rozwiazanie z hydroforem i wyłacznikiem ciśnieniowym jest o wiele oszczedniejsze i trwalsze !!!

  • @AndrzejMoteI
    @AndrzejMoteI 10 місяців тому +1

    Bardzo proszę o informację co oznacza LP na panelu. Świeżo zamontowany sprzęt i nie chce zadziałać. Instrukcja nie ma opisu kodów błędów.

  • @sebastianlesniewicz510
    @sebastianlesniewicz510 Рік тому +1

    Czy w instalacji nawodniającej także jest potrzebny zbiornik przeponowy? Mówimy o instalacji w którem mamy zraszacze i nawadnianie kropelkowe uruchamiane niezależnie na różnych sekcjach. Ciśnienie na pompie IBO 60/60 około 6 bar na wylocie ze studzienki.

  • @mattwuu
    @mattwuu 5 місяців тому +1

    Potrzebny jest opis parametrów w menu - dlaczego nie został dołączony do urządzenia? W instrukcji obsługi np? To jest jakiś absurd. Proszę o udostępnienie parametrów, a jeśli tego nie macie to zapytajcie u chińczyka u którego zamawiacie te cuda, albo dajcie namiar to będę tam pytał.

  • @Paulk1200rs
    @Paulk1200rs 11 місяців тому +2

    Spotkałem się z rozwiązaniem i pomimo niskiej ceny nie jest jej warte. Algorytm regulatora matematycznego na obiekcie w którym go widziałem w działaniu niestety ale był niestabilny i pomimo odpowiedniego doboru falownika IBO do mocy pompy powodował jego cykliczne włączanie się i wyłączanie dla niskich przepływów. Pomimo funkcji zabezpieczających deklarowanych przez producenta silnik się przegrzał. Koszty związane z regeneracją silnika to połowa kosztu falownika IBO, koszty wody pobieranej z instalacji w trakcie oczekiwania na silnik, były dwukrotnie/trzykrotnie wyższe niż wartość falownika IBO. Też kibicuję Polskim firmą, ale jak widzę jak jest sprowadzany sprzęt z Chin (jeszcze w języku angielskim menu, a nie Polskim i bez pełnej dokumentacji) i odpowiedniki bezpośrednio z Chin są tańsze, lepiej zbudowane i mają lepsze wsparcie producenta Chińskiego niż my Polacy od Polskiego producenta, który nie ma pojęcia jak działa i jak jest zbudowany jego produkt to wydaje mi się to nie uczciwe wobec ludzi, którzy zakupili ten produkt w nadziei na oszczędności oraz rozwiązanie problemu. Reasumując działanie falownika jest jak ruletka. Każdy falownik ma strojone parametry do silnika z którym pracuje, każda instalacja wodna jest inna i aby regulator z nią działał musi mieć dostrojone odpowiednie parametry w falowniku. Falowniki IBO mają te parametry na stałe bez możliwości jakichkolwiek zmian oprócz ciśnienia zadanego i może się zdarzyć, że falownik IBO będzie działał, albo nie będzie i może dojść do uszkodzenia silnika lub samej instalacji przez przekroczenie max ciśnienia instalacji. Oczywiście zapraszam producenta do dyskusji jeżeli się z tym nie zgadza i gorąco zachęcam do zatrudnienia automatyka mającego choć troszeczkę pojęcia o teorii regulacji oraz budowie falowników w celu zasięgnięcia jego opinii w temacie, na pewno dużo zyskają na tym wasi klienci, a poprzez dopracowanie warstwy algorytmów i wy nie dołożycie do produkcji.

    • @karolobaczewski3177
      @karolobaczewski3177 11 місяців тому +2

      Wypisz wymaluj moja sytuacja. Wygląda na źle dostrojony PID i układ w rezonansie… Tylko u mnie skończyło się jeszcze ciekawiej bo sterownik sam z siebie podniosł ciśnienie do 9 bar i otworzył zawór bezpieczeństwa po czym wesoło pompował nie wyłączając się. Oczywiście trafił na reklamacje i okazało się że jest sprawny…

    • @Paulk1200rs
      @Paulk1200rs 11 місяців тому

      @@karolobaczewski3177 @karolobaczewski3177 pod kątem matematycznym nie ma opcji żebym parametry regulatora pasowały do każdego obiektu, sterownik musiał by sie uczyć obiektu sam. Wiec to jest wprowadzanie ludzi w błąd ze urzadzenie jest uniwersalne. Jeżeli chodzi o reklamacje to klient miał ten sam temat - falownik sprawny i odrzucenie. Wtedy my zostaliśmy zaangażowani do tematu aby uruchomić to i stwierdziliśmy, że to nie ma prawa działać, pomimo tego została wystosowana propozycja o przysłanie technika z ramienia dystrubutora/producenta aby wykonał płatnego uruchomienia falownika IBO na miejscu. Propozycja od razu odrzucona, co mnie nie zdziwiło. Prośba o informacje na czym byĺ testowany falownik, jaki silnik, prady, napiecie charakterystyka obiektu rowniez została odrzucona. Falownik również wyłączał się pomimo prądów pracy mieszczących się w parametrach nominalnych falownika. Ostatecznie falownik został zwrócony i zainstalowaliśmy własne rozwiązanie sterowania pompa, klient ma spokój na lata.
      Jak nie przyjęli Ci falownika to walcz o zwrot, jak potrzebujesz pomocy to pisz do mnie na priv.

  • @mariuszczerniewicz3953
    @mariuszczerniewicz3953 Рік тому +2

    Miły Pan ale podaje nieprawdziwe informacje. To że pompa pobiera 50% prądu nie oznacza ze mamy 50% oszczędności bo jeśli pompa pobiera 50% prądu to znaczy ze pracuje z 50% wydajnością wiec będzie musiała pracować dwa razy dłużej zęby napompować taką samą ilość wody. Sterownik fajny i nawet mam zamiar go kupić ale nie spodziewam się znaczących oszczędności w zużyciu energii bo fizyki nie oszukamy!!! :) Mnie natomiast interesuje czy zamiast jednego ciśnienia mogę ustawić zakres tak żeby sterownik załączał sie dopiero jak ciśnienie spadnie poniżej minimalnego.

  • @askoras7164
    @askoras7164 2 роки тому +1

    W trybie Alone świeci się też LP. Pompa nie startuje. Jest zadane ciśnienie 9. Dobrze pokazuje ciśnienie że zbiornika oraz po odkręceniu kranu jego spadek.
    Nie można jednak zmienić ciśnienia docelowego ani też wystartować urządzenia.
    Jaka jest przyczyna?

    • @AndrzejMoteI
      @AndrzejMoteI 10 місяців тому +1

      Czy udało się rozwiązać ten problem? U mnie to samo. Proszę o wskazówkę

  • @konradlamch5624
    @konradlamch5624 2 роки тому +1

    A czy taki sterownik mogę zamontować do zestawu: pompa głębinowa + zbiornik ocynkowany 150l? Wtedy też muszę zamontować zbiornik ciśnieniowy?

  • @maxmaram1841
    @maxmaram1841 Рік тому

    Witam czy urządzenie sprawdzi się pod zbiornikiem 200 litrow

  • @1pskgrom
    @1pskgrom Рік тому

    Potrzebuje inwerter do pompy 3-4 kW, 400V i czy posiada czujnik zaniku faz ? Pompa powierzchniowa Wimest 1100 W 400v

  • @AleksyKolumb
    @AleksyKolumb 8 місяців тому

    Witam po zimie nie działają przyciski panelu może jakaś podpowiedź (pompa pracuje normalnie) falownik ibo 2,2

  • @PawelTyniec
    @PawelTyniec 2 роки тому +1

    Inwerter mam od roku, podłączony do pompy głębinowej i zbiornika przeponowego 5l. Dotychczas byłem bardzo zadowolony bo pompa dostosowywała obroty (i w ten sposób wydatek) do poszczególnych sekcji nawadniania. Natomiast ostatnio zauważyłem falowanie obrotów (od 36 do 47hz) które z zewnątrz brzmi trochę jak dudnienie (ciśnienie tez nieznacznie faluje).
    Czy to zapowiedź awarii?

    • @MsDizell
      @MsDizell 2 роки тому

      Mam ten sam problem, ponadto czasem sterownik potrafi wyłączyć pompę przy ciśnieniu wyższym nawet o 2 bary od zadanego . Przez prawie rok wszystko działało jak trzeba .Może ktoś z firmy raczył by się odnieść do tych problemów ?

    • @PawelTyniec
      @PawelTyniec 2 роки тому

      @@MsDizell u mnie problemem był spadek ciśnienia w zbiorniku przeponowym, jak na wiosnę dobijałem prawdopodobnie musiała zostać mikronieszczelność. Po napompowaniu problem ustąpił.

    • @darusi321
      @darusi321 2 роки тому

      Czy wiadomo co było przyczyną takich objawów?
      W moim przypadku Ciśnienie jest wyższe o 5 barów od zadanego, dodatkowo pompa nie pracuje. W studni manometr wskazuje 0 bar.
      Nie wiem gdzie leży przyczyna. Czy po stronie elektrycznej czy któryś czujnik bądź pompa.

    • @Andrepl605
      @Andrepl605 Рік тому

      Czujniki ciśnienia w tym badziewi padają jak muchy, jak ktoś chce mieć rozwalony zbiornik przeponowy albo instalacje gdzieś to lepiej wywalić to gówno a założyć normalny wyłącznik ciśnieniowy bo przy uszkodzeniu czujnika ciśnienia to cudo nabije max ciśnienie 😆

  • @piotrosuchowski4148
    @piotrosuchowski4148 2 роки тому +1

    Skąd pomysł na oszczędności prądu w porównaniu do hydroforu? Przy napełnianiu hydroforu pompa chodzi pełną mocą napełnia zbiornik i po osiągnięciu ciśnienia rozłącza ją stycznik a wodę wypiera powietrze do instalacji w tym czasie pompa nie pracuje,żeby wydobyć tą samą ilość wody w jednym i w drugim przypadku zużyjemy tyle samo energii

    • @Reeppttiillee
      @Reeppttiillee 2 роки тому

      Tylko że każdy rozruch pompy to większe zużycie prądu a z ilością cykli włączenia i wyłączenia pompy spada jej żywotność. Druga sprawa że takie falowniki pomocne są przy systemach nawadniania gdzie mamy sekcje o różnej ilosci odbioru wody. Unikamy "dobijania hydroforu" i skoków ciśnienia w trakcie podlewania. Pozdrawiam

  • @radekleda230
    @radekleda230 2 роки тому

    Do pompy 3-14 5,5A lepszy ten czy IVR11? Czym się różnią?

  • @waldemarzak4986
    @waldemarzak4986 3 роки тому

    Problem może się pojawić gdy zbyt często odkręcamy kran i przekroczymy, zależnie od pompy ilość dopuszczalnych startów w ciągu godziny, czego efektem będzie wywalenie zabezpieczenia prądowego.

  • @jarosawkowalczyk6984
    @jarosawkowalczyk6984 3 роки тому

    Dzień dobry
    Który sterownik lepszy ibo Press 30 czy smart Premium 3?Cena na korzyść ibo Press 30 i jaki wyłącznik ciśnieniowy do tych sterowników chce podłączyć pod hydrofor.
    Dziękuję za filmy

    • @ibopompy-dambat
      @ibopompy-dambat  2 роки тому

      Są to nieco odmienne urządzenia ponieważ IBOPRESS 30 jest wyposażony w czujnik ciśnienia przez co posiada nieco większą funkcjonalność w określonych obszarach.
      Odpowiednikiem smartPremium 3 jest M-31.

  • @maxmaram1841
    @maxmaram1841 Рік тому

    Witam czy ktoś prowadził pomiary czy dziki temu urządzeniu można oszczędzić prąd

  • @sebastiankubik8981
    @sebastiankubik8981 2 роки тому

    Czy pompę 4kw też obsłuży?

  • @Patryk122PL
    @Patryk122PL 2 місяці тому

    Niektórzy z Was naprawdę nie rozumieją jak ważne jest stałe ciśnienie gdy używamy pompy głębinowej do podlewania ogrodu. Hydrofory to tragedia .. raz zraszacze leją na 12m, innym razem na 6m. Nie wiem jak zachowuje się falownik IBO np w sytuacjach zamkniętego kranu - Pan tutaj mówi, że przy ok. 24 Hz następuje wyłączenie pompy. Może to być problem np w sytuacji gdy pompa ze względu na wysokość zawieszenia musi np pracować z mocą 50% tylko aby podnieść słup wody. Co wtedy? Ten parametr powinien być konfigurowalny inaczej pompa się nie wyłączy. Osobiście mam pompę Grundfosa z serii SQE i sterownik CU301, który steruje obrotami i utrzymuje zadane ciśnienie. Grundfos ten problem o którym wspomniałem rozwiązał w taki sposób, że jeśli pompa dobije do zadanego ciśnienia np 4 bary i przez kilka sekund to ciśnienie się utrzymuje na stałym poziomie, sterownik minimalnie obniża obroty i jeśli ciśnienie spada oznacza to, że woda jest nadal pobierana z kranu, więc CU301 przywraca obroty i cykl ten się powtarza co 10 sekund. Natomiast w drugim przypadku jeżeli sterownik obniży chwilowo obroty a ciśnienie stoi w miejscu oznacza to, że zakręciliśmy kran, wtedy sterownik minimalnie dobija zbiornik ok 0,3-0,4 bara więcej niż zadane ciśnienie i wyłącza pompę. Mam ten zestaw już 8 lat i zero awarii. Pompa ma łagodny start więc nie ma limitu startów na godzinę. Jeszcze taka mała porada: system stałego ciśnienia WYMAGA odpowiednio dopasowanego ciśnienia powietrza w zbiorniku przeponowym do ustawionego ciśnienia.. mniej więcej powietrze powinno być 2/3 ciśnienia wody. Czyli jeśli ustawimy wodę na 5 barów to powietrze powinno być ok 3,4 bara. Powietrze nabijamy TYLKO przy pustym zbiorniku wody! Wtedy całość działa rewelacyjnie. Jeśli źle dobierzemy ciśnienie powietrza do ciśnienia wody to wtedy będzie nam falować instalacja.

  • @celestynka2011
    @celestynka2011 3 роки тому

    Witam. Czy sterownik nadaje sie do pomp jednofazowych glebinowych z kondensatorem? Czy soft start bedzie wtedy dzialal zalezy mo na tym aby nie bylo uderzena hydraulicznego. Na filmie po wlaczeniu pompy trudno ocenic czy soft start mial wogole miejsce pompa szybko wchodzi na wysokie obroty.

    • @celestynka2011
      @celestynka2011 2 роки тому +4

      Slabo ze przez 1 mies. nikt na moj komentarz tutaj nie odpowiedzial. Kanal rozumie ze jest oficjalny firmowy dlatego moglibyscie sie bardziej postarac o dobry PR. Teraz do rzeczy, moja ocena. Zakupilem ten falownik, wlaczylem go we wlasna instalacje w domu i przetestowalem. Ogolnie radzi sobie dobrze z pompa jednofazowa Malec i polecam to rozwiazanie, komfort korzystania z wody jest wysoki. Jedyna uwaga o ktorej juz ktos wspomnial, sterownik nie ma blokady maksymalnego cisniena wiec istnieje ryzyko spalenia pompy jesli jest za slaba badz jesli pompa jest na tyle mocna rozwalenia zbyt wysokim cisnieniem instalacji. Pozdrawiam.

    • @radeks2678
      @radeks2678 2 роки тому

      @@celestynka2011 Mógłbyś wyjaśnić na konkretnym przykładzie. Po ustawieniu ciśnienia zadanego nie wyłączy się gdy je osiągnie.

    • @ibopompy-dambat
      @ibopompy-dambat  2 роки тому +1

      Witamy, przepraszamy za opóźnienie. Falownik dzielą się na wersje 3 fazowe oraz jednofazowe.
      Przy wyborze wersji jednofazowej, jak najbardziej falownik może współpracować z pompą z zabudowanym kondensatorem. Falownik również pełni rolę soft startu.

    • @Andrepl605
      @Andrepl605 Рік тому +1

      Jak głębinowa głęboko w studni to to cudo nawet nie ruszy pompy przez soft start tylko załatwi silnik bo im głębiej pompy to jest na niej wyższe ciśnienie i żeby silnik ruszył potrzeba pełnej mocy a nie soft startu 🤣a po za tym jaka na tym oszczędność prądu żadna bo na ciśnieniowym wyłączniku krótko pompuje i się wyłączy a to cudo przy dojściu do właściwego ciśnienia mimo braku poboru wody faluje z minutę nim się wyłączy to więcej zeżre prądu a nie oszczędność 😆

  • @siosia92
    @siosia92 2 роки тому

    Witam kupiłem to. Czemu mam working fermentu na 36

  • @piotrgawryszczak7554
    @piotrgawryszczak7554 2 роки тому

    Witam. Pytanie mam związane z tym iż po założeniu urządzenia wszystko działa prawidłowo tylko gdy pompa nie chodzi miga kontrolka stop czy tak ma być ?
    Drugie pytanie jakie ma być ciśnienie w zbiorniku przeponowy?

    • @irekgrybski6125
      @irekgrybski6125 4 місяці тому

      Mam ten sam problem z kontrolką stopu,czy wie Pan coś na ten temat? Dzięki za info.

  • @oskarrakso2730
    @oskarrakso2730 2 роки тому

    Czy falownik może zostać zamontowany przy pompie tzn konkretnie w studni poza budynkiem.

    • @oskarrakso2730
      @oskarrakso2730 2 роки тому

      Chodzi mi oczywiście o instalacje sezonową

  • @hopmarcin273
    @hopmarcin273 8 місяців тому

    Potrzebuje pomo co jest nie tak. Falownik pracuje dobija do zadanego cisnienia schodzi do 30hz i zamiast kontrolki stop.migajacej swieci sie caly czas run i.pompa pracuje

  • @KisiolPL
    @KisiolPL 8 місяців тому

    jaki to silnik i pompa?

  • @radeks2678
    @radeks2678 2 роки тому

    Witam czy ten falownik może pracować na agregacie ?

    • @ibopompy-dambat
      @ibopompy-dambat  2 роки тому

      Dzień dobry,
      Niestety falowniki zarówno IVR-10 jak i IVR-11 nie powinny być zasilane przez agregaty prądotwórcze gdyż grozi to spaleniem falownika. Jeżeli mimo wszystko użytkownik chce podjąć ryzyko, jedynym wyjściem jest dodatkowe wyposażenie agregatu w stabilizator napięcia, przy zachowaniu jedynie wbudowanego AVR prawdopodobnie dojdzie do zniszczenia inwertera.
      Pozdrawiamy Serdecznie
      IBO POMPY

  • @ws8583
    @ws8583 Рік тому +2

    Domyslam się wprawdzie o co chodzi ale osobę ktora to tłumaczy powinni zmienić. Caly czas pokazuje tarczę falownika a do tego powinien pokazać a przynajmniej powiedzieć co robi. Np zakręcam kran. Odkrecam kran odcinam doplyw wody do pompy etc etc

  • @jackJBjohnson
    @jackJBjohnson 3 роки тому

    Fajna sprawa w przypadku konieczności oszczędnosci miejsca :) Czy wersja 030-S będzie również odpowiednia dla pomp o mocy niższej niż 2,2 kW? Czy obsługa pompy np. 1,1 kW będzie już problematyczna?

    • @ibopompy-dambat
      @ibopompy-dambat  3 роки тому

      Dokładnie tak! IVR swoimi gabarytami nie zajmuje wiele miejsca, jeśli chodzi o pytanie odnośnie mocy. Należy patrzeć na amperaż pompy jaką ma obsługiwać. Przykładowo IVR30-S jest do 12A, jeżeli pompa ma 7-8A, to różnica będzie zbyt duża w takim układzie, zazwyczaj dobiera się z zapasem 1-3A maksymalnie.
      Zapraszam do kontaktu z Działem sprzedaży:
      kom : 22 721 11 92
      e-mail: biuro@dambat.pl

  • @mariusz4074
    @mariusz4074 Рік тому

    Sterownik fajny tylko awaryjny. Wytrzymał dwa miesiące po zakonczeniu gwarancji. Może byście Państwo lub ktoś z użytkowników podesłali schemat aby zerknąć w niego we własnym zakresie? Serwis ma 30 dni na naprawę więc strasznie długo.

  • @marcinyyy5683
    @marcinyyy5683 3 роки тому

    Jaka cena tego sterownika? Do pompy mh 1300 inox

    • @ibopompy-dambat
      @ibopompy-dambat  3 роки тому

      Zapraszam serdecznie do kontaktu z Działem sprzedaży:
      kom : 22 721 11 92
      e-mail: biuro@dambat.pl

  • @maxmaram1841
    @maxmaram1841 Рік тому +1

    Witam czy ktoś posiada menu serwisowe ?

    • @hopmarcin273
      @hopmarcin273 8 місяців тому

      Dołączam się do pytania.

  • @MagorzataStelmach-vs7hn
    @MagorzataStelmach-vs7hn Рік тому

    brakuje pokazania że falownik się wyłacza gdy nie pobieramy wody i jak sprawdzić ze nie jest uszkodzony gdy nie pobieramy wody a falownik sęe nie wyłaczy ciagły "run"

    • @hopmarcin273
      @hopmarcin273 8 місяців тому

      Rozwiązała Pani jakoś ten problem u mnie podobna sytuacja

  • @yuvmega2780
    @yuvmega2780 3 роки тому

    To czego mi brakuje w tym urządzeniu to zabezpieczenia przed zmianą ciśnienia przez osobę "nieuprawnioną". Wyobraźmy sobie że mamy domek letniskowy wynajmowany turystom. W takim domku, goście pokręcą absolutnie wszystkimi gałkami jakie są dostępne bo oni wiedzą najlepiej co jest dobre - w końcu zapłacili. Jeśli podciągną ciśnienie do maksymalnych 9bar, a pompa nie będzie w stanie tego ciśnienia osiągnąć to pytanie co wtedy? Czy ten falownik w końcu odpuści czy "zajedzie" pompę?

    • @emanmac1284
      @emanmac1284 2 роки тому

      Nie da się zrobić zabezpieczenia w tą stronę. Podejrzewam że ma jakiś czas ciągłej pracy po którym sama się wyłączy żeby się nie przegrzać

    •  Рік тому

      @@emanmac1284 można dołożyć mechaniczny presostat

    • @emanmac1284
      @emanmac1284 Рік тому +1

      @ trochę stary komentarz ale odpowiem, w zasadzie to kupiłem to urządzenie żeby wyeliminować mechaniczny :)

  • @Martyna-xz4ow
    @Martyna-xz4ow Рік тому +1

    Wadliwy czujnik ciśnienia. Nie polecam, dobre dwa lata użytkowania, dwa razy na reklamacji i teraz po gwarancji znów się popsuł.

    • @PaweAleksiejuk
      @PaweAleksiejuk Рік тому

      a zwykły wyłącznik ciśnieniowy + duży zbiornik i żadnych problemów + mniejsze rachunki za prąd :D

  • @kovallukasz
    @kovallukasz 9 місяців тому

    włącza nie włancza

  • @cosvel
    @cosvel Рік тому

    You should add eng;ish subtitles, Poor support!!!

  • @PROinstal
    @PROinstal Рік тому

    Za drogie