Jak przygotować się do kontroli w firmie? | Adrian Sienkiewicz

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 січ 2017
  • 📣 Dowiedz się:
    ✔️ Jak przygotować się do kontroli w swojej firmie?
    ✔️ Jakie są najważniejsze przepisy prawne w trakcie kontroli?
    ✔️ Kiedy pojawić się może najwięcej problemów podczas kontroli?
    ✔️ Co to jest książka kontroli i dlaczego jest ważna?
    ✔️ Cy przyjmować czy nie przyjmować mandatu?
    👉 Adrian Sienkiewicz 👈
    Adrian jest adwokatem, z tytułem LLM, dla którego zagadnienia kontroli urzędowych nie mają tajemnic. Stworzył serwis eKontrole.info, który wspiera przedsiębiorców i kadrę zarządzającą w tych stresujących momentach - wejścia urzędników do firmy. Na co dzień współpracuje z kancelarią Merski Radcy Prawni i Adwokaci
    #ASBIRO #kontrolawfirmie #przepisy
    Uważasz, że wiedza jaką udostępniamy jest dla ciebie praktyczna?😉
    Ciągle Ci mało i chcesz wiedzieć więcej? Mamy na to rozwiązanie ⤵️
    ❤️ www: bit.ly/ASBIROwybor
    ❤️ Facebook: bit.ly/FacebookASBIRO
    ❤️ Instagram: bit.ly/asbiroInstagram

КОМЕНТАРІ • 9

  • @UczelniaASBIRO
    @UczelniaASBIRO  7 років тому +1

    Musimy się liczyć z tym, że czasy, w których żyjemy nie sprzyjają łatwej sprzedaży, jakkolwiek optymistycznie byśmy do tego nie podchodzili. Nie ma znaczenia na jakim etapie jest Twoja firma, jeśli nie masz opanowanej sprzedaży, nie masz co liczyć na rozwój. | Zapisz się na kolejne #seminarium ASBiRO 4-5 marca 2017. Dowiesz się nie tylko jak samemu być świetnym sprzedawcą, ale również jak angażować innych w sprzedaż w Twoim biznesie. www.asbiro.pl/seminarium/jak-oni-sprzedaja

  • @marzenaw9709
    @marzenaw9709 7 років тому

    Tak jak nie mam pewności co do uprawnień PIP w zakresie poinformowania bądź nie informowania przedsiębiorcy o planowanej kontroli (trzy wykluczające się zapisy trzech różnych ustaw: KPA, o PIP i o SDG), to Pan adwokat zapędził się nieco z Sanepidem (PPIS). Sanepid Sanepidowi kompetencjami nie równy a kontrola jest czynnością administracyjną. Do działań PPIS na podstawie ustawy o PIS ma zastosowanie Kodeks Postępowania Administracyjnego (wprost z ustawy o PIS), który nakłada oblig poinformowania kontrolowanego o przeprowadzeniu dowodu z oględzin minimum 7 dni PRZED kontrolą. I tak jak PPIS, który kontroluje zakłady żywienia zbiorowego (znajdujące się np. w przedszkolu lub szkole) może skorzystać z zapisu dyrektywy unijnej ("paszowej") zwalniającej organ z obligu poinformowania o planowanej kontroli, tak PPIS kontrolujący placówkę oświatową (konsekwentnie np. przedszkole, szkołę,...) pod kątem spełnienia norm zapisanych w rozporządzeniu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach ma już OBOWIĄZEK zawiadomić o planowanym przeprowadzeniu kontroli.

  • @glutenfreemum2143
    @glutenfreemum2143 7 років тому +1

    ogromna prosba aby prowadzacy wyklady powtarzali pytania zadawane przez uczestnikow, bo nie slychac ich

  • @UczelniaASBIRO
    @UczelniaASBIRO  7 років тому

    "Niestety materiał trochę się zdezaktualizował. Rząd "w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców" 30 grudnia 2016 r. opublikował ustawę, która od 1 stycznia 2017 r. zniosła szeregi istotnych ograniczeń dla kontrolujących związanych m.in. z zawiadomieniami o kontroli i pobieraniem próbek.
    Teraz część kontroli może rozpocząć niektóre czynności kontrolne bezpośrednio po wręczeniu zawiadomienia o kontroli. W praktyce oznacza to, że o kontroli dowiadujemy się, kiedy stoi ona pod drzwiami..."
    informacja od Ekontrole.info

  • @marekc8553
    @marekc8553 7 років тому

    Gdzie są prowadzone takie spotkania ? czy można jakiś link ?

  • @michalshk
    @michalshk 4 роки тому

    Czy tylko ja mam wrażenie, że urzędnik to wróg każdego obywatela (konflikt interesów)? PS czy przez ostatnie kilka coś się poprawiło?

    • @UczelniaASBIRO
      @UczelniaASBIRO  4 роки тому

      akurabukurakarakuraku Hej przedsiębiorcy! Odpowiedzcie! 😉