Nigdy nie mialem nic wspolnego z budowlanka ale odkad znalazlem Twój kanał, obejrzalem chyba wszystkie odcinki jak dobry serial . Swietna robota, kazdy odcinek leci jak mrugniecie okiem !
Widziałem w jednym z katalogów rozwiązań ściennych Porothermu jak to wygląda kiedy fundament jest ocieplony i kiedy nie jest. Różnica polegała na tym, że inaczej wyglądały izotermy w ścianie fundamentowej. Trudno to opisać ale ściana fundamentowa była bardziej przemarznięta, a przemarzanie zaczynało się właśnie od samego dołu ściany fundamentowej (od ławy). Stworzył się wówczas mostek termiczny pomiędzy fundamentem, a ścianą budynku. Izotermy były rozrysowane przy temp. zewnętrznej -20 st. C i temp. wew. 19,7 st. C. Ja u siebie oprócz izolacji zewnętrznej ściany fundamentowej zasypałem pustki Porothermu dodatkowo perlitem w pierwszej i drugiej warstwie. Na kanałach niemieckich widziałem jak murują pierwszą warstwę np. pustakiem z wełną właśnie po to żeby przymknąć ten mostek. Kiedyś były takie pustaki dostępne nawet w wersji 25 cm. Teraz są tylko do ścian jednowarstwowych 36 i 42 cm. (lub starsze 38 i 44 cm) Jeżeli chodzi o temp. gruntu pod chudziakiem i posadzką to przy ocieplonej ścianie fundamentowej jak i przy braku tego ocieplenia temp. była identyczna. Ps. ja bym spróbował wysmarować płyty styropianowe tym mazidłem i wówczas przycisnąć do ściany. Pozdrawiam i trzymam kciuki przy betonowaniu.
Myślę, że izolacja pionowa w tym wypadku powinna być zrobiona po wylaniu fundamentu, zawsze jakaś gdzieś mikro dziurka będzie bo wszystkiego nie wyłapie żeby zapianowac i beton wypchnie troszkę izolacje, porobią się kapilary itp. poczekaj z dociepleniem, obserwuj czy nie pojawia się woda po wylaniu.
Jeżeli chodzi o styrodur przy ociepleniu ścian fyndamentowych to należy ocieplić do samego dołu dlatego że mruz po ścianie betonowej ma łatwiej przenikać w duł a po drugie ja damy styrodur tylko 40 cm od gury a mruz by przeszedł pod styropian gdzie był by zomb i podniusł styropian to była by kicha jak by jeszcze elewacja była gotowa
Co do ocieplania fundamentu, wg mnie należy to robić do samego dołu ze względu na strefę przemarzania. Jeśli chodzi o klejenie styropianu na tą masę, to mam wrażenie, że lepiej by trzymało, gdyby posmarować płytę i rozprowadzić może grzebieniem.
Elegancka robota jak zawsze. Takie proste ściany to sama przyjemność malować. Fakt że byłoby lepiej jakby ta masa tak nie brudziła. A tak to ciuchy do wyrzucenia. Pozdrawiam i trzymamy kciuki za bezdeszczową pogodę
Wszystko to fajnie wygląda. Jedna mała uwaga: może najpierw trzeba było zalać te bloczki betonem i zrobić wieniec a potem robić izolację. Przy zalewaniu na pewno będziesz musiał używać wibratora i wtedy te bloczki mogą się troche poprzesuwać i izolacja się przerwie.
Witaj. czemu nie betonujesz odrazu i nie dawałeś zbrojenia? Cos z betoniarnia nie tak czy jakis inny powód? Mam obawy ze trochę ryzykowny ruch ale bądzmy dobrej myśli. Pozdro
Słuszna uwaga .Czekanie kilka dni na beton , to powód . Jeżeli była konsultacja z kierownikiem ,co to zbrojenia to Ok . Pracuje za granicą i miałem okazje to robić , to zbrojenie poziome co warstwa i co 1m pionowe pręty wkładane na całej wysokości fundamentu .Wibrator może narozrabiać , kwestia wytrzymałości połączeń pustaków . Ja też jestem dobrej myśli i życzę powodzenia .
@@Kryszii Brat z ojcem pracował wcześniej w obecnym miejscu gdzie pracuje, pojawiła się większa inwestycja , i przyjechałem im pomóc , i tak zostałem ponad 11 lat u tego samego szefa . Miałem i mam styczność z różnymi pracami , i również miałem okazje robić z pustaków szalunkowych .
oglądam tez bielbud ,budowa na szkodach górniczych. pytanie mam do Pana, czy te bloczki fundamentowe zalewane betonem maja taką same parametry wytrzymałościowe co klasyczne?
Witam . Firmy nie pamiętam . Być może wspomniałem na jakimś filmie lecz nie jestem pewien . Staram się brać te z wpustem i jak na razie się sprawdzają . Pozdrawiam .
@@jarekkozowski6338 Witam . Bloczki zalewowe są porównywalne cenowo do tradycyjnych lecz o niebo lepsze z racji tego , że uzyskujesz ścianę prawie monolityczna gdzie przy bloczku tradycyjnym każda fuga to słaby punkt i może się to zemścić przy zasypie w postaci pęknięcia ściany . Twoja ekipa ma rację idąc w bloczki zalewowe . Kolejna sprawa to prędkość murowania a należy pamiętać , że ten etap trzeba zrobić jak najszybciej . Pozdrawiam .
Z tym styropianem to ciekawy pomysł z ciekawości przeczytałem w katalogu producenta że można kleić na ten produkt natomiast pisze tam że należny nakładać 5 lub 6 placków masy na płytę bądź używać pacy 10-12 mm dodatkowo co mnie zdziwiło pisze tam że po aplikacji na płytę trzeba odczekać od 10-20 min zanim przyłoży się płytę do podłoża .Być może gdyby się odczekało te kilka minut płyta by się przykleiła prawdopodobnie za mało materiału miała pod sobą z nakładania pędzlem .pozdrawiam
Zastanawiam się czy było by możliwe wybudowanie ścian fundamentowych z bloczków zalewowch, zrobienie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej a następnie zasypanie i zagęszczenie a dopiero potem zalewanie bloczków i płyty za jedny razem? Takie rozwiązanie pozwoliło by zaoczczędzić na kosztach przyjazdu pompy ale także zabezpieczało by przed jakimkolwiek pękaniem bloczków podczas zalewania. No i jedna akcja z zalewaniem mniej, czyli oszczędność czasu. Tylko czy twoim zdaniem było by to możliwe technicznie? Pozdrawiam
Mam pytanie, dlaczego izolacja wodna fundamentu nie jest kładziona jedynie na sam wierzch ścianki fundamentowej po 15 cm z lewej z prawej strony oraz góry, tak by odciąć chudziaka od ścianki fundamentowej? Przecież beton lubi wodę i fundamenty wilgotne same w sobie nie są problemem? Problemem jest wilgoć która będzie przechodzić na ściany. Czy jakiś popełniam błąd logiczny? Drastyczna redukcja kosztów.
Robota pierwsza klasa Ocieplamy całą ścianę fundamentową aby zapobiec jej przemarzaniu. Mostek termiczny to nie problem w tym przypadku. Przemarznięta ściana fundamentowa moze doprowadzic do zamarznięcia zasypu a to grozi zmianą jego objętości (tzw siadanie gruntu) i w konsekwencji podłoga na gruncie traci podparcie. Pozdrawiam
Jak słyszę „Izba architektoniczna” to już mi się lampka zapala a to dlatego że pracując na budowie 14 lat mam swoje doświadczenia i wydaje mi się że architekci są odgórnie sterowni przed przełożonych z izby mają tak robić i tyle czyli lać beton w opór do tego tony stali itd tak żeby wepchać ludzi w kredyty. Jeżeli ja słyszę od pani architekt że trzeba wykonać słupy łączące fundament z wieńcem i najlepiej to z 10sztuk to mnie krew zalewa. Aktualnie w Polsce stoi 70 % wszystkich domów budowanych przed 2000rokiem bez ani jednego słupa w ścianach i stoją. Ale już wiem czym zajmują się firmy pilnujące architektów,ostatnio kłóciłem się z panią architekt że nie chce mieć ścian nośnych w domu bo chce wiązary,dopiero telefon do technicznych z firmy od wiązarów rozwiązał problem i Pani architekt nauczyła nowych rozwiązań i już można zrobić bez nośnych ścian. Wracając do tego co mówisz,mieszam koło Krakowa przeżyłem zimy gdzie przez 60 dni były mrozy po -28 stopni i nigdy przez ponad 30 lat nie widziałem żeby ziemia zamarzła na 120cm😆😆 a tyle nam każą kopać w II strefie + 40cm nam grunt i mamy prawie 2 m fundamentu🙈 tacy architekci za dychę a z co 2 domu trzeba przerabiać otwory okienne albo docinać pustaki pod wieniec bo oni nie potrafią obliczyć wysokości ściany żeby pełne bloczki weszły to jest cyrk. Teraz weźcie pod uwagę to że możecie postawić sobie dom z krokiewek c24 bez grama betonu na ścianach i będzie to stało bez zbrojeni bez betonu i bez słupów żelbetowych w ścianach.
dokładnie tak jest. Architekci są w zmowie w producentami materiałów budowlanych. W projektach sugerują rozwiązania konkretnych producentów. Podobnie jak lekarze zapisują pacjentom zbędne lekarstwa. Projekty nowych domów są przeprojektowane. W moim projekcie był wieniec fundamentowy i najeb....z 10 słupów, a ściana fundamentowa z ławą miała mieć 145cm mimo że to 1 strefa przemarzania. Architekci szczególnie kobiety nie mają zielonego pojęcia o praktyce. Wszytko robią w programach komputerowych bez weryfikacji ze zdrowym rozsądkiem. Ważne żeby znaleźć normalnego kierownika budowy, a nie młodego i narwanego służbistę. Mój kierownik popukał się w głowę i spytał się czy ja wieżowiec buduję. Poniemieckie kamienice mają fundament z białej cegły, nieocieplony bez wieńca i stoją do dzisiaj. Powiedział, żebym wywalił wszystkie słupy i dał sobie spokój z wieńcem fundamentowym, a ściany zasmarował dysperbitem dla tylko oka. Po konsultacji z architektką okazało się że fundament można skrócić 0,5m a połowa słupów znalazł się w projekcie przez pomyłkę.
Też robiłem wm2k u siebie szczotą z tym że latem to poszło prawie 20 szczotek,godzina i sztywna. Miałem ściany monolityczne brałem pod uwagę te Pustaki zalewowe ale monolit to jednak mercedes
Ja wychodzę z tego założenia, że przy fundamentach lepiej dać więcej niż za mało bo potem jest ciężko dołożyć. Czym niżej ocieplone tym moim zdaniem tego zimna mniej przechodzi wyżej.
Mógłbyś pogadać z moim ojcem który twierdzi że ocieplanie fundamentu jest bez sensu izolacja również Drenaż to paranoja,lekceważące podejście spowodowane 40 latami na wielkich budowach.
co do ocieplenia fundamentu to nie chodzi o mostek w stosunku do podłogi, a o to, że mur w pionie jest przewodnikiem dla mrozu, a jeśli jest wilgotny to tym bardziej i dlatego należy ocieplić na minimum 0,8m
czepiam sie ale czy to nie powinno byc robione po wylaniu betonu, jednak cala konstrukcja pracuje, cos tam sie rusza napreza a co do klejenia to chyba priucentowi chodzilo ze mozna klejem jechac bez warstwy szczepnej i innej chemii posredniej
Dla mnie to tez trochę do d... robota. 1 nie dawał bym papy na ławy beton na beton papy się nie daje tylko 2x papa na lepiku pod wieńcu 2 tych pustaków nie trzeba murować tylko poukładać i betonowanie wytrzyma 3 co druga warstwę powinny być położone druty po to są te rowki 4 brak wieńca ja bym robił wieniec 5 styrodur i izolac po zalaniu betonu to się rozhuśta przy betonowaniu i popęka izolacja no ale optymistycznie El-bud jeden z lepszych fachowców na yt
mnie z kolei trochę martwi sposób nakładania pianokleju na xps. Wg sztuki powinno się dawać równolegle pionowe paski a nie takie "esy" ( chodzi o odprowadzenie wilgoci). Powodzenia
@@em-bud115 Ja nie usuwam komentarzy,może You Tube usuwa...A po za tym twoi widzowie jadą ze mną nie merytorycznie pytają na przykład dlaczego w bloczkach betonowych nie ma zbrojenia a w bloczkach szalunkowych zalewanych betonem musi być....Albo kiedyś szpary zaklejało się workami po cemencie 🤣Tu w dyskusji trzeba być wiarygodnym i mieć doświadczenie....Czekam na film z betonowania weź dodatkową baterię bo w tym przypadku narażasz społeczeństwo które robi systemem gospodarczym na straty.
O kurde a jednak. Widzę że nie dałeś się przekonać. Kolejne ryzyko to klejenie styroduru. Nie będziesz widział w jakim stanie jest izolacja po betonowaniu. Chyba że o to chodzi? Mimo wszystko powodzenia.
Mi się wydaje (chociaż wcale wogole się nie znam) że fundament ociepla się po to aby grunt pod budynkiem nie przemarzały co może skutkować jego 'wysadzeniem'
Jak na wykonawcę profesjonalnego, tak chyba jesteś odbierany. To sporo błędów w rozumieniu mostka termicznego, przewodności ciepła przez ściany fundamentowe i obecności wody w piasku zasypowym. Czy tam jest glina od spodu? I niestety dalej powielany mit foli bombelkowej, na styropianie to już chyba tylko ochronnej. Dodatkowo betonowanie poza wymienionymi już powodami spowoduje bardzo duże ciśnienie negatywne wody na tą izolacje, czyli podda próbie jej najgorsze parametry. O ile ocieplenie styropianem w tej płaszczyźnie może jedynie przeciwdziałać degradacji fundamentu mrozem, to próba ułożenia początku izolacji powyżej strefy przemarzania (w glinie?) da chyba wiadome skutki.
MROZ DO ZIEMI Z ZEWNATRZ POTRAFI ISC METR W SPOD I MUSI BYC STYROPIAN DO DOLU BO INACZEJ FUNDAMENTEM DO GORY BEDZIESZEDL MROZ I WYCHODZIL W WEWNATRZ POMIESZCZENIA W STARYCH BUDYNKACH BEZ OCIEPLENIA DOBRZE TO WIDAC ZE TUZ NAD PODLOGA WYCHODZI WILGOC MROZOWA
Nigdy nie mialem nic wspolnego z budowlanka ale odkad znalazlem Twój kanał, obejrzalem chyba wszystkie odcinki jak dobry serial . Swietna robota, kazdy odcinek leci jak mrugniecie okiem !
Dziękuję i pozdrawiam .
@@em-bud115 ale co daje izolacja jedno stronna nie rozumie tego
Witam serdecznie. Następny etap przed nami. Super robota.
Dziękuję i pozdrawiam .
Witam Maciej z tej strony fajna robota super sie oglada bo jestem laijiem w budowlance ale duzo mozna sie od Ciebie nauczyć.Pozdrawiam.
Dziękuję i pozdrawiam .
Widziałem w jednym z katalogów rozwiązań ściennych Porothermu jak to wygląda kiedy fundament jest ocieplony i kiedy nie jest. Różnica polegała na tym, że inaczej wyglądały izotermy w ścianie fundamentowej. Trudno to opisać ale ściana fundamentowa była bardziej przemarznięta, a przemarzanie zaczynało się właśnie od samego dołu ściany fundamentowej (od ławy). Stworzył się wówczas mostek termiczny pomiędzy fundamentem, a ścianą budynku. Izotermy były rozrysowane przy temp. zewnętrznej -20 st. C i temp. wew. 19,7 st. C. Ja u siebie oprócz izolacji zewnętrznej ściany fundamentowej zasypałem pustki Porothermu dodatkowo perlitem w pierwszej i drugiej warstwie. Na kanałach niemieckich widziałem jak murują pierwszą warstwę np. pustakiem z wełną właśnie po to żeby przymknąć ten mostek. Kiedyś były takie pustaki dostępne nawet w wersji 25 cm. Teraz są tylko do ścian jednowarstwowych 36 i 42 cm. (lub starsze 38 i 44 cm) Jeżeli chodzi o temp. gruntu pod chudziakiem i posadzką to przy ocieplonej ścianie fundamentowej jak i przy braku tego ocieplenia temp. była identyczna. Ps. ja bym spróbował wysmarować płyty styropianowe tym mazidłem i wówczas przycisnąć do ściany. Pozdrawiam i trzymam kciuki przy betonowaniu.
Witam i dziękuję za komentarz .
@@em-bud115 Nie ma sprawy. Bardzo lubię oglądać twoje filmy i dużo się z nich nauczyłem.
@@sebixxpl3563 kojarze ten nick, ogladal Pan polusa patolusa?
Myślę, że izolacja pionowa w tym wypadku powinna być zrobiona po wylaniu fundamentu, zawsze jakaś gdzieś mikro dziurka będzie bo wszystkiego nie wyłapie żeby zapianowac i beton wypchnie troszkę izolacje, porobią się kapilary itp. poczekaj z dociepleniem, obserwuj czy nie pojawia się woda po wylaniu.
Dziękuję i pozdrawiam .
Jeżeli chodzi o styrodur przy ociepleniu ścian fyndamentowych to należy ocieplić do samego dołu dlatego że mruz po ścianie betonowej ma łatwiej przenikać w duł a po drugie ja damy styrodur tylko 40 cm od gury a mruz by przeszedł pod styropian gdzie był by zomb i podniusł styropian to była by kicha jak by jeszcze elewacja była gotowa
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam .
@@em-bud115 również pozdrawiam zdrowia
Co do ocieplania fundamentu, wg mnie należy to robić do samego dołu ze względu na strefę przemarzania. Jeśli chodzi o klejenie styropianu na tą masę, to mam wrażenie, że lepiej by trzymało, gdyby posmarować płytę i rozprowadzić może grzebieniem.
Dziękuję i pozdrawiam .
Elegancka robota jak zawsze. Takie proste ściany to sama przyjemność malować. Fakt że byłoby lepiej jakby ta masa tak nie brudziła. A tak to ciuchy do wyrzucenia. Pozdrawiam i trzymamy kciuki za bezdeszczową pogodę
Witam . Masa naprawdę jest ok. .Dziękuję i pozdrawiam .
Wszystko to fajnie wygląda. Jedna mała uwaga: może najpierw trzeba było zalać te bloczki betonem i zrobić wieniec a potem robić izolację. Przy zalewaniu na pewno będziesz musiał używać wibratora i wtedy te bloczki mogą się troche poprzesuwać i izolacja się przerwie.
Witam . Bloczki są klejone i wydają się być sztywne . Zobaczymy jak będzie .Pozdrawiam .
Przy bloczkach nie robi się wieńca,wkładasz 2 druty w otwory i beton do równości
Witaj. czemu nie betonujesz odrazu i nie dawałeś zbrojenia? Cos z betoniarnia nie tak czy jakis inny powód? Mam obawy ze trochę ryzykowny ruch ale bądzmy dobrej myśli. Pozdro
Witam . Na beton trzeba poczekać . Jak będzie to czas pokaże . Pozdrawiam .
@@em-bud115 trzymam kciuki.
Słuszna uwaga .Czekanie kilka dni na beton , to powód . Jeżeli była konsultacja z kierownikiem ,co to zbrojenia to Ok . Pracuje za granicą i miałem okazje to robić , to zbrojenie poziome co warstwa i co 1m pionowe pręty wkładane na całej wysokości fundamentu .Wibrator może narozrabiać , kwestia wytrzymałości połączeń pustaków . Ja też jestem dobrej myśli i życzę powodzenia .
@@bartekf1005 jak sie Pan znalazl za granica? Pracowal Pan w tym fachu wczesniej? Czy w ciemno?
@@Kryszii Brat z ojcem pracował wcześniej w obecnym miejscu gdzie pracuje, pojawiła się większa inwestycja , i przyjechałem im pomóc , i tak zostałem ponad 11 lat u tego samego szefa . Miałem i mam styczność z różnymi pracami , i również miałem okazje robić z pustaków szalunkowych .
oglądam tez bielbud ,budowa na szkodach górniczych.
pytanie mam do Pana, czy te bloczki fundamentowe zalewane betonem maja taką same parametry wytrzymałościowe co klasyczne?
Witam . Tak są odpowiednie . Pozdrawiam .
Mam pytanie, ile m2 jest tych murów fundamentowych? I ile na to poszlo wiader tej masy dwuskładnikowej?
Witam . Fundament około 105 m2 . Poszło niecałe trzy wiaderka . Pozdrawiam .
Cześć z jakiej firmy były te pustaki szalunkowe widzę ze jest dużo szajsu na rynku
Witam . Firmy nie pamiętam . Być może wspomniałem na jakimś filmie lecz nie jestem pewien . Staram się brać te z wpustem i jak na razie się sprawdzają . Pozdrawiam .
@@em-bud115 dzięki za info miałem murować ze zwykłego bloczkami a ekipa upiera si na bloczki szalunkowe czy one nie wychodzą trochę drożej
@@jarekkozowski6338 Witam . Bloczki zalewowe są porównywalne cenowo do tradycyjnych lecz o niebo lepsze z racji tego , że uzyskujesz ścianę prawie monolityczna gdzie przy bloczku tradycyjnym każda fuga to słaby punkt i może się to zemścić przy zasypie w postaci pęknięcia ściany . Twoja ekipa ma rację idąc w bloczki zalewowe . Kolejna sprawa to prędkość murowania a należy pamiętać , że ten etap trzeba zrobić jak najszybciej . Pozdrawiam .
Z tym styropianem to ciekawy pomysł z ciekawości przeczytałem w katalogu producenta że można kleić na ten produkt natomiast pisze tam że należny nakładać 5 lub 6 placków masy na płytę bądź używać pacy 10-12 mm dodatkowo co mnie zdziwiło pisze tam że po aplikacji na płytę trzeba odczekać od 10-20 min zanim przyłoży się płytę do podłoża .Być może gdyby się odczekało te kilka minut płyta by się przykleiła prawdopodobnie za mało materiału miała pod sobą z nakładania pędzlem .pozdrawiam
Witam . Też myślę , że masy było mało i dlatego nie złapała lecz klejenie na tym produkcie jest gorsze niż pianka do klejenia . Pozdrawiam .
Pozdrawiam 👍
Dziękuję i również pozdrawiam .
Trzymam kciuki za udane Betonowanie. Pozdrawiam 👍
Dziękuję i pozdrawiam .
Zastanawiam się czy było by możliwe wybudowanie ścian fundamentowych z bloczków zalewowch, zrobienie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej a następnie zasypanie i zagęszczenie a dopiero potem zalewanie bloczków i płyty za jedny razem?
Takie rozwiązanie pozwoliło by zaoczczędzić na kosztach przyjazdu pompy ale także zabezpieczało by przed jakimkolwiek pękaniem bloczków podczas zalewania. No i jedna akcja z zalewaniem mniej, czyli oszczędność czasu. Tylko czy twoim zdaniem było by to możliwe technicznie?
Pozdrawiam
Witam . Myślę , że napór ziemi i piasku zasypowego na niezalany bloczek to duże ryzyko . Pozdrawiam .
Mam pytanie, dlaczego izolacja wodna fundamentu nie jest kładziona jedynie na sam wierzch ścianki fundamentowej po 15 cm z lewej z prawej strony oraz góry, tak by odciąć chudziaka od ścianki fundamentowej? Przecież beton lubi wodę i fundamenty wilgotne same w sobie nie są problemem? Problemem jest wilgoć która będzie przechodzić na ściany. Czy jakiś popełniam błąd logiczny? Drastyczna redukcja kosztów.
Witam . Jako wykonawca trzymam się projektu aby uniknąć późniejszych problemów . Pozdrawiam .
Dlaczego pierwsze nie zalewasz tego fundamentu a potem dopiero zaizolować??? Ja bym nie robił tego w takiej kolejności.
FREIHEIT Każdy się uczy całe życie .
@@em-bud115 Zgadza się. Powodzenia życzę.
Tu chodzi o izolacje termiczną fundamentu, aby ograniczyć przemarzanie fundamentu
Dziękuję i pozdrawiam .
Elegancko
Dziękuję i pozdrawiam .
ile wartsw było tego izohanu?
Dwie .
Robota pierwsza klasa
Ocieplamy całą ścianę fundamentową aby zapobiec jej przemarzaniu. Mostek termiczny to nie problem w tym przypadku. Przemarznięta ściana fundamentowa moze doprowadzic do zamarznięcia zasypu a to grozi zmianą jego objętości (tzw siadanie gruntu) i w konsekwencji podłoga na gruncie traci podparcie.
Pozdrawiam
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam .
Co ty pierdolisz? :D
Jak słyszę „Izba architektoniczna” to już mi się lampka zapala a to dlatego że pracując na budowie 14 lat mam swoje doświadczenia i wydaje mi się że architekci są odgórnie sterowni przed przełożonych z izby mają tak robić i tyle czyli lać beton w opór do tego tony stali itd tak żeby wepchać ludzi w kredyty. Jeżeli ja słyszę od pani architekt że trzeba wykonać słupy łączące fundament z wieńcem i najlepiej to z 10sztuk to mnie krew zalewa. Aktualnie w Polsce stoi 70 % wszystkich domów budowanych przed 2000rokiem bez ani jednego słupa w ścianach i stoją.
Ale już wiem czym zajmują się firmy pilnujące architektów,ostatnio kłóciłem się z panią architekt że nie chce mieć ścian nośnych w domu bo chce wiązary,dopiero telefon do technicznych z firmy od wiązarów rozwiązał problem i Pani architekt nauczyła nowych rozwiązań i już można zrobić bez nośnych ścian. Wracając do tego co mówisz,mieszam koło Krakowa przeżyłem zimy gdzie przez 60 dni były mrozy po -28 stopni i nigdy przez ponad 30 lat nie widziałem żeby ziemia zamarzła na 120cm😆😆 a tyle nam każą kopać w II strefie + 40cm nam grunt i mamy prawie 2 m fundamentu🙈 tacy architekci za dychę a z co 2 domu trzeba przerabiać otwory okienne albo docinać pustaki pod wieniec bo oni nie potrafią obliczyć wysokości ściany żeby pełne bloczki weszły to jest cyrk. Teraz weźcie pod uwagę to że możecie postawić sobie dom z krokiewek c24 bez grama betonu na ścianach i będzie to stało bez zbrojeni bez betonu i bez słupów żelbetowych w ścianach.
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam .
dokładnie tak jest. Architekci są w zmowie w producentami materiałów budowlanych. W projektach sugerują rozwiązania konkretnych producentów. Podobnie jak lekarze zapisują pacjentom zbędne lekarstwa. Projekty nowych domów są przeprojektowane. W moim projekcie był wieniec fundamentowy i najeb....z 10 słupów, a ściana fundamentowa z ławą miała mieć 145cm mimo że to 1 strefa przemarzania. Architekci szczególnie kobiety nie mają zielonego pojęcia o praktyce. Wszytko robią w programach komputerowych bez weryfikacji ze zdrowym rozsądkiem. Ważne żeby znaleźć normalnego kierownika budowy, a nie młodego i narwanego służbistę. Mój kierownik popukał się w głowę i spytał się czy ja wieżowiec buduję. Poniemieckie kamienice mają fundament z białej cegły, nieocieplony bez wieńca i stoją do dzisiaj. Powiedział, żebym wywalił wszystkie słupy i dał sobie spokój z wieńcem fundamentowym, a ściany zasmarował dysperbitem dla tylko oka. Po konsultacji z architektką okazało się że fundament można skrócić 0,5m a połowa słupów znalazł się w projekcie przez pomyłkę.
Raczej u Pawła jest jakiś kierownik molo doświadczony albo dopiero po studiach
Też robiłem wm2k u siebie szczotą z tym że latem to poszło prawie 20 szczotek,godzina i sztywna. Miałem ściany monolityczne brałem pod uwagę te Pustaki zalewowe ale monolit to jednak mercedes
Siemaneczko Ekipa 👍 Pozdrowionka 🙂
Pozdrawiam również .
Ja wychodzę z tego założenia, że przy fundamentach lepiej dać więcej niż za mało bo potem jest ciężko dołożyć.
Czym niżej ocieplone tym moim zdaniem tego zimna mniej przechodzi wyżej.
Dziękuję i pozdrawiam .
Ile cm ma ten styrodur?
Witam . 10 cm . Pozdrawiam .
Edek dobre tempo !
Dziękuję i pozdrawiam .
Mógłbyś pogadać z moim ojcem który twierdzi że ocieplanie fundamentu jest bez sensu izolacja również Drenaż to paranoja,lekceważące podejście spowodowane 40 latami na wielkich budowach.
To jak ja chciałem robić wieniec fundamentowy to KB (starszy gość) zapytał się czy ja wieżowiec stawiam.
co do ocieplenia fundamentu to nie chodzi o mostek w stosunku do podłogi, a o to, że mur w pionie jest przewodnikiem dla mrozu, a jeśli jest wilgotny to tym bardziej i dlatego należy ocieplić na minimum 0,8m
Dziękuję i pozdrawiam .
betonowanie bedzie ciekawe❓
To jest izolacja fundamentów a nie ocieplanie można bezpośrednio kolkowac styropian
Dziękuję i pozdrawiam .
czepiam sie ale czy to nie powinno byc robione po wylaniu betonu, jednak cala konstrukcja pracuje, cos tam sie rusza napreza
a co do klejenia to chyba priucentowi chodzilo ze mozna klejem jechac bez warstwy szczepnej i innej chemii posredniej
Witam . Kolejność rzeczywiście lepsza by była odwrotna ale na beton trzeba poczekać więc dlatego takie ryzyko . Pozdrawiam .
👍😆
Jakbyś miał zalane pustaki to mógłbyś zadyblowac ten styropian na tej masie
Witam . Nie ma potrzeby dyblować czegoś co i tak dociśnie ziemia . Pozdrawiam .
@@em-bud115 tak tak zgadzam się ale gdyby zadyblowal to by trzymało na tej drugiej warstwie masy, bez pianki. Pozdrawiam
@@michalgru7983 Dokładnie .
Mam złe przeczucie, że Twoja praca pójdzie na marne, jak będziecie betonować
Niestety ja też...
Szanowny Panie tzn że "usiądzie "? ? cała praca pana murarza?
@@wiktor5607 mistrzu nie, chodzi mi tylko o proces betonowania, jak przyjedzie be be be beton
@@Bielbud bądźmy dobrej myśli ✊✊✊✊
Dla mnie to tez trochę do d... robota.
1 nie dawał bym papy na ławy beton na beton papy się nie daje tylko 2x papa na lepiku pod wieńcu
2 tych pustaków nie trzeba murować tylko poukładać i betonowanie wytrzyma
3 co druga warstwę powinny być położone druty po to są te rowki
4 brak wieńca ja bym robił wieniec
5 styrodur i izolac po zalaniu betonu to się rozhuśta przy betonowaniu i popęka izolacja
no ale optymistycznie El-bud jeden z lepszych fachowców na yt
Melduję się na stanowisku bacznego obserwatora 🤣🤣 tzw. kontrololo
Witam i pozdrawiam .
mnie z kolei trochę martwi sposób nakładania pianokleju na xps. Wg sztuki powinno się dawać równolegle pionowe paski a nie takie "esy" ( chodzi o odprowadzenie wilgoci). Powodzenia
Ale jest jeszcze coś takiego jak strefa przemarzania, która również wyciąga ciepło z domu.
Dobre spostrzeżenie . Pozdrawiam .
Panie majster płyta izolacyjna odwrotnie ryflami do muru
Co dziś robimy jest jeszcze "Szefowa" 🙂
Izolacja spoko robiłem u siebie. Pozdro
Witam . Szefowa najważniejsza . Pozdrawiam .
Pierw zalać te bloczki betonem,a później izolacja i styro... oj będzie się działo przy laniu..
Czas pokaże . Pozdrawiam .
Mam nadzieję że pokażesz film z betonowania ...Czekam z niecierpliwością....Tylko sobie wymówki nie szukaj jak zawsze 😃
Ja czekam na twoje realizacje i abyś przestał usuwać komentarze jak inni moi widzowie z tobą jadą .
@@em-bud115 Ja nie usuwam komentarzy,może You Tube usuwa...A po za tym twoi widzowie jadą ze mną nie merytorycznie pytają na przykład dlaczego w bloczkach betonowych nie ma zbrojenia a w bloczkach szalunkowych zalewanych betonem musi być....Albo kiedyś szpary zaklejało się workami po cemencie 🤣Tu w dyskusji trzeba być wiarygodnym i mieć doświadczenie....Czekam na film z betonowania weź dodatkową baterię bo w tym przypadku narażasz społeczeństwo które robi systemem gospodarczym na straty.
Kefir jebnij maślankę
Witam ile warstw się kładzie?
2
my kleilismy na taki kisiel ale dawalismy go grubiej.
Panowie szkoda pleców szczotki na kiju do smarowania zamaczasz w wiadrze i malujesz w pozycji stojacej!
Dziękuję i pozdrawiam .
sorry płyta ma z dwóch stron
Spoko . Pozdrawiam .
Ma może zamiast pędzlem pistoletem i sprężarka szybciej
Witam . Myślę , że można . Pozdrawiam .
O kurde a jednak. Widzę że nie dałeś się przekonać. Kolejne ryzyko to klejenie styroduru. Nie będziesz widział w jakim stanie jest izolacja po betonowaniu. Chyba że o to chodzi? Mimo wszystko powodzenia.
Witam . Czasem trzeba zaryzykować . Pozdrawiam .
Mi się wydaje (chociaż wcale wogole się nie znam) że fundament ociepla się po to aby grunt pod budynkiem nie przemarzały co może skutkować jego 'wysadzeniem'
Dziękuję i pozdrawiam .
Jak na wykonawcę profesjonalnego, tak chyba jesteś odbierany. To sporo błędów w rozumieniu mostka termicznego, przewodności ciepła przez ściany fundamentowe i obecności wody w piasku zasypowym. Czy tam jest glina od spodu? I niestety dalej powielany mit foli bombelkowej, na styropianie to już chyba tylko ochronnej. Dodatkowo betonowanie poza wymienionymi już powodami spowoduje bardzo duże ciśnienie negatywne wody na tą izolacje, czyli podda próbie jej najgorsze parametry. O ile ocieplenie styropianem w tej płaszczyźnie może jedynie przeciwdziałać degradacji fundamentu mrozem, to próba ułożenia początku izolacji powyżej strefy przemarzania (w glinie?) da chyba wiadome skutki.
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam .
Jeśli nie ocieplisz fundamentu do ławy do wysadzi ci ten styropian
Nie tą izolację tylko packa zmarnowales materiał tym bardziej przed zalaniem się nie izoluje
Nic się nie zmarnowało . Izolacja ma się dobrze . Pozdrawiam .
MROZ DO ZIEMI Z ZEWNATRZ POTRAFI ISC METR W SPOD I MUSI BYC STYROPIAN DO DOLU BO INACZEJ FUNDAMENTEM DO GORY BEDZIESZEDL MROZ I WYCHODZIL W WEWNATRZ POMIESZCZENIA W STARYCH BUDYNKACH BEZ OCIEPLENIA DOBRZE TO WIDAC ZE TUZ NAD PODLOGA WYCHODZI WILGOC MROZOWA
Dziękuję i pozdrawiam .
Kupowanie XPSa to w ogóle wywalanie pieniędzy w ziemię. Wystarczy EPS podłogowy o połowę tańszy.