Я починаючий поціновуваяч винограду, розкажу як Юпітер заставив мене вчитись цій інтересній справі. Якось восени 2016 року, блукаючи Дарницьким базаром, купив у дядька три манюньких ( 10 см) саджанці юпітера в маленьких пакетиках із землею, поклав у відро в гаражі і... забув про них. Весною на диво всі три прокинулись і почали своє подальше життя в 6 літровому пластику із землею. Ніяких обробок не робилось, тільки поливав. Зимували 40 -сантиметрові кущики у пластику в гаражі. Весною, на диво, знову прокинулись і тоді я почав помалу вивчати початкові правила вирощування, посадив у ями і оприскував. Зараз кущики вже досить дорослі, ростуть на шпалері, є гарний врожай. Жага до життя такої маленької рослини вразила мене, я закохався у виноград і цього року посадовив ще 8 різних кущиків.
У мене та сама icторiя. На зиму був вкритий (замотаний багатошарово) агроволокном i на рукавах бруньки не прокинулись. Плодовi стрiлки погнали з староi деревни i врожаю було пару бубок, а от пасинковий врожай був пристойный,Але дощ його порiшив ,все розтрiщало. Подивившись вiдео Сергiя Дачника я впевнився що це зовсiм не той виноград як про нього нам розповiдають i думаю що в нас якийсь полукровок. Мiльдью мiй Юпiтер прихватив в станi дозрiвання i багаторазовi обробки Йодоцидом особливо не покращили ситуацiю. Дворiчний молодняк Юпiтеру теж весь в мiлдью, хоч сусiднiй виноград Чудово. Спробую купить черенки у В. Маера, вся мережа нахвалюе його Юпiтер.
В мене також кожного року під кінець сезону ловить мілдью,якось навіть до цього призвичаївся,а от до оідіуму стійкий.На рахунок зимування,обрізка на дві або на одну бруньку і ніколи не вкривав і зимує добре
Дякую за відео,згідний з вами на рахунок жирування лози. А про стійкість Юпітера до хвороб,я би так не сказав.У мене 5 кущів власнокореневих і на арекі прищеп 3 шт. Всі прекрасно перезимувати невкриті,і не хворіли більше інших.Причина може бути,що ходять різні клони Юпітера,я про це вже кілька раз чув.Бажаю всього хорошого!
юпитер обрезаю раней весной на три почки однолетнею лозу выгоняет побеги на крышу дома не укрываю совсем рукава впределах пяти метров в днепре конец июля уже готов очень доволен этим сортом
Дякую, я теж задоволений, але різні регіони, різний догляд. Може він відлиги не любить, що у нас дуже часто буває. Один день -10, на наступний +10 зимою, кажуть американці на це дуже погано реагують
Доброго дня, я з Харківської області, і в мене 20-21 роки та ж сама історія з Юпітером,що і у Вас. Тепер вкриваю,як і всі інші)). Сподіваюсь цього року поласую виноградом.
Дякую за сюжет.Я зробила висновки,з вашого відео, що жируючи лози не дозрівають і тому змерзають взимку.Вчора у нас на сході України було -4 морозу на грунті.Сьогоді всі пагони, що не дозріли, гнулись і ломались у руці, як волога серветка.А до морозу не можливо було відрізнити, зріле від зелоного: усе красиве,і буцім то стигле! А виявляється по іншому.Залишила жируючий, відрізала маленькі до мороза - залишаємось без пагонів на наступний рік ,бо вони замерзнуть!
Цікавий досвід і міркування, дякую. В мене в цьому році однорічний(тепер вже дворічний) кущик Юпітера теж намагався жирувати, але думаю що на щастя тільки трохи пожирував, бо ще занадто малий корінь ... на ньому зараз є вже дві потужні лози(майбутні рукави) які вимахали кожна по 3м і в діаметрі 10-12мм ... Але на вигляд лоза вже повністю коричнева і "тепла" на дотик, тому ніби все норм ... але все одно вкривати буду обов'язково!!!
Вона повністю визріла у Вас. Сумнівів немає. У мене таке було бо в характеристиках Юпітер середньорослий. Як я сказав вже, це одни з найсильноросліших кущів на моїй ділянці. Не годований азотом вже декілька сезонів.
@@grapes-and-gardening так так, він спочатку в березні був в мене такий малюсінький, обрізаний на зворотній ріст, що я думав "чи виживе" ... а потім як рванув і вимахав потужно ... на наступний рік я теж азоту йому давати не буду взагалі)) А от поруч з ним в мене росте теж дворічний Велес, на підщепі Кобер 5Б, то вже видно, що теж дуже сильнорослий сорт! Але на наступний рік можливо частину куща перещеплю на щось простіше в догляді і стійкіше, бо бачу по цьому році. що він трохи любить похворіти ... та і смак якийсь був не солодкий взагалі на сигналках ... хоча може це просто через те, що ще занадто молодий кущ ... А у Вас є Велес, що скажете про цей сорт, проблемний чи все ж варто залишити?
Навіщо вам пізній? Коли созрівають кавуни ,віноград вже не хочеться їсти! Треба вирощувати такі сорти,що созрівають раніш персиків і кавунів.Хіба що дотримати плоди на гілках до Нового року,такі цікавинки, іноді, деякі використовують.
@@grapes-and-gardening А коли вже не хочеться кавунів,то вже вибираєш все ,що залишилось на винограднику і ще пізніше радієш кожній ягоді десь на вусику, що пропустив !)
Привет с бреста,после21 года все плачут,что юпитер подмерз,я забил на виноградник,не укрыл,все срезал на черную голову,а4 летний юпитер остался и дал полноценный урожай,не обрабатывал,посмотрел ,что оидиум его бъет конкретнто,садить буду много открытый грунт
Кто-то из селекционеров ( извините , не помню кто) сказал , что черенок взятый не из середины лозы , а ближе к началу или к её концу может менять сортовые качества , как в лучшую так и в худшую сторону . Вот так из-за неправильного отбора черенков на размножение и начинают гулять новые клоны .
Я не погоджуюсь з думкою цього селекціонера. Якби виведення клонів було таким простим, селекціонерам би полегшелося життя. Почитайте про утворення клонів, це генетичні мутації за певних умов, багато для себе візьмете) Раджу
Из личной практики, привил Велес на Лору. Получился гибрид. Ягоды по размеру, как Лора, розоватого цвета, с мускатом и с косточками. Посмотрю что будет в этом году на прошлогодних прививках. Если опять будет гибрид, тогда теория имеет место быть, т.к. реализованная в практике.
Три куста Юпитера, в песке, в низине, где холоднее других мест, 7 лет без обработок химией вообще, лист - изумруд, никакого мильдью. По поводу оидиума: один из кустов другого сорта, очень больших размеров, в эпитафийный год, оидиум просто уничтожал... на Юпитере который был рядом было с десяток ягод совсем немного в белом налете, может около 0,1% от всего урожая, это куст рос в метре от огромного очага инфекции. Вот вам и устойчивость. У моего Юпитера, в моих условиях, всегда чистый лист, с 0 обработок. За 7 лет одно частичное вымерзание почек у одного куста (-29С), который был на ветру, два других у стены. Никогда не пырскаю и не укрываю. Урожай всегда обильный. За такую селекцию нужно Нобелевскую премию вручать.
Не знаю звідки Ви, але стійкість цього сорту до хвороб у трохи вологіших регіонах ледве натягує на вищу за середню, плюс американці не люблять відлиг, їм краще постійний сильний мороз.
@@grapes-and-gardening может вы и правы, я тоже слышал, что Юпитер не любит лишней влаги в почве, а у меня довольно сухо, да и дожди летом редкость, это север киевской области.
Уменя такая же ситуация по Юпитеру в этом году обрезал и укрыл и юпитер и весь виноград в этом году во многих любителей подмирзание было причём по всем сортам и укрывних и неукрывних
Дякую за інформацію! В мене аналогічно: Юпітер визрів гірше ніж Аркадія, зате краще ніж Августин і Русбол. Взагалі - цей рік на Львівщині здається дуже несприятливий для винограду, а якшо ще буде і рання зима - то, можливо, і наступний...
Я б не сказав що він такий аж несприятливий. І тепло було і дощу мало і ще досі пристойна температура тримається. От тільки весна була дуже пізня і затримка на 3 тижні.
@@grapes-and-gardening - Усі ранні одно і дворічки крім Аркадії і Восторгу, хоч товщина і довжина лози достатня, азотом не зловживав, всі обробки зробив, сподіваюсь що бабине літо поправить ситуацію...
Среж весь, выгони один побег сколько хватит духу у него. К августу прищепни верхушку для вы вызревания лозы.на следующий год еще добавляй на лозу. У меня выдерживает на навесе 28° . Когда жируются добрвляй калийно фосворные удобрения для вызревания. И все будет хокей..
@@grapes-and-gardening кількість пагонів з голови куща залиш побільше,лишні потім(в вересні) виріжеш. Якщо мало лоз пішло весною,зразу прищипни,щоб пасинки штуки по два на лозу,пішли з самого низу,тоді будуть нормальні лози і довгі. Один кущ Юпітера у мене був пошкоджений,зрізала на чорну голову,тож лоз було десь 8,всім дозволила рости:вигнали довгі і дві піджирували всеодно,але інші в нормі. Гарних врожаїв!
Дякую всім за перегляд)
Ви дуже гарно подаєте матеріал, велика вам подяка, щасти в усьому !!!!
Дуже приємно)
Дуже дякую за попередження. Хочу розвести багато Юпітера
хороша ідея)
Я починаючий поціновуваяч винограду, розкажу як Юпітер заставив мене вчитись цій інтересній справі. Якось восени 2016 року, блукаючи Дарницьким базаром, купив у дядька три манюньких ( 10 см) саджанці юпітера в маленьких пакетиках із землею, поклав у відро в гаражі і... забув про них. Весною на диво всі три прокинулись і почали своє подальше життя в 6 літровому пластику із землею. Ніяких обробок не робилось, тільки поливав. Зимували 40 -сантиметрові кущики у пластику в гаражі. Весною, на диво, знову прокинулись і тоді я почав помалу вивчати початкові правила вирощування, посадив у ями і оприскував. Зараз кущики вже досить дорослі, ростуть на шпалері, є гарний врожай. Жага до життя такої маленької рослини вразила мене, я закохався у виноград і цього року посадовив ще 8 різних кущиків.
І після цього взнали які є проблеми у виноградарів 😅😅😅
Дякуємо за інформацію! Прекрасний сюжет!
Радий що Вам сподобалось!
У мене та сама icторiя. На зиму був вкритий (замотаний багатошарово) агроволокном i на рукавах бруньки не прокинулись. Плодовi стрiлки погнали з староi деревни i врожаю було пару бубок, а от пасинковий врожай був пристойный,Але дощ його порiшив ,все розтрiщало. Подивившись вiдео Сергiя Дачника я впевнився що це зовсiм не той виноград як про нього нам розповiдають i думаю що в нас якийсь полукровок. Мiльдью мiй Юпiтер прихватив в станi дозрiвання i багаторазовi обробки Йодоцидом особливо не покращили ситуацiю. Дворiчний молодняк Юпiтеру теж весь в мiлдью, хоч сусiднiй виноград Чудово. Спробую купить черенки у В. Маера, вся мережа нахвалюе його Юпiтер.
В мене також кожного року під кінець сезону ловить мілдью,якось навіть до цього призвичаївся,а от до оідіуму стійкий.На рахунок зимування,обрізка на дві або на одну бруньку і ніколи не вкривав і зимує добре
У мене Юпітер, прищеплений на технічний морозостійкий виноград, дає кращий результат ніж на своєму корінні. 03.08.22 вже дозрів. Вам дякую за відео.
Христос воскрес!
На рідному корені, який він: сильнорослий чи середньо- ?! Як і коли ви його прививали?!
Дякую за відео,згідний з вами на рахунок жирування лози. А про стійкість Юпітера до хвороб,я би так не сказав.У мене 5 кущів власнокореневих і на арекі прищеп 3 шт. Всі прекрасно перезимувати невкриті,і не хворіли більше інших.Причина може бути,що ходять різні клони Юпітера,я про це вже кілька раз чув.Бажаю всього хорошого!
Дякую за досвід. Показав все як є, розказав як росте у мене
Вiдгукнiться де Ви проживаете, бо в нас в захiднiй Украiнi Або погода нам все зiпсувала Або у нас таки клони якiсь.
@@ВикторБлыщик-л2б Я живу в Кременці Тернопільської обл. У мене також багато потріщало,но і багато (із 85 сортів) нормально пережили цю погоду.
@@ViktorVitomskiy Дякую, якщо буде можливiсть хотiв би до Вас завiтати щоб купить черенкiв якогось гарного сорту
@@ВикторБлыщик-л2б Будь ласка
юпитер обрезаю раней весной на три почки однолетнею лозу выгоняет побеги на крышу дома не укрываю совсем рукава впределах пяти метров в днепре конец июля уже готов очень доволен этим сортом
Дякую, я теж задоволений, але різні регіони, різний догляд. Може він відлиги не любить, що у нас дуже часто буває. Один день -10, на наступний +10 зимою, кажуть американці на це дуже погано реагують
Доброго дня, я з Харківської області, і в мене 20-21 роки та ж сама історія з Юпітером,що і у Вас. Тепер вкриваю,як і всі інші)). Сподіваюсь цього року поласую виноградом.
Обов'язково поласуєте
Дякую за сюжет.Я зробила висновки,з вашого відео, що жируючи лози не дозрівають і тому змерзають взимку.Вчора у нас на сході України було -4 морозу на грунті.Сьогоді всі пагони, що не дозріли, гнулись і ломались у руці, як волога серветка.А до морозу не можливо було відрізнити, зріле від зелоного: усе красиве,і буцім то стигле! А виявляється по іншому.Залишила жируючий, відрізала маленькі до мороза - залишаємось без пагонів на наступний рік ,бо вони замерзнуть!
Я б не надіявся що вони змерзнуть, я майже впевнений що переживе, якщо Ви звісно його вкриєте.
Удачі!! :)
Дякую,цікаво як досвід,гарних врожаїв👍🌺🌺🌺
Дякую за перегляд!
Цікавий досвід і міркування, дякую.
В мене в цьому році однорічний(тепер вже дворічний) кущик Юпітера теж намагався жирувати, але думаю що на щастя тільки трохи пожирував, бо ще занадто малий корінь ... на ньому зараз є вже дві потужні лози(майбутні рукави) які вимахали кожна по 3м і в діаметрі 10-12мм ... Але на вигляд лоза вже повністю коричнева і "тепла" на дотик, тому ніби все норм ... але все одно вкривати буду обов'язково!!!
Вона повністю визріла у Вас. Сумнівів немає. У мене таке було бо в характеристиках Юпітер середньорослий. Як я сказав вже, це одни з найсильноросліших кущів на моїй ділянці. Не годований азотом вже декілька сезонів.
@@grapes-and-gardening так так, він спочатку в березні був в мене такий малюсінький, обрізаний на зворотній ріст, що я думав "чи виживе" ... а потім як рванув і вимахав потужно ... на наступний рік я теж азоту йому давати не буду взагалі))
А от поруч з ним в мене росте теж дворічний Велес, на підщепі Кобер 5Б, то вже видно, що теж дуже сильнорослий сорт! Але на наступний рік можливо частину куща перещеплю на щось простіше в догляді і стійкіше, бо бачу по цьому році. що він трохи любить похворіти ... та і смак якийсь був не солодкий взагалі на сигналках ... хоча може це просто через те, що ще занадто молодий кущ ...
А у Вас є Велес, що скажете про цей сорт, проблемний чи все ж варто залишити?
@@romanprocopenchuk5698 Не найпростіший, але гідний! Цього року хвалила вся родина. Гляньте відео про 10 кг, я там показував дозрівання)
@@grapes-and-gardening Ок. Дякую, подивлюсь обов'язково.
Аркадія не захворіла у вас бо біля неї підкова висить, на щастя , аркадія щаслива і імунітет кращий 😀😀😀😀
Чиста правда)
Доброго дня , порекомендуйте два сорта винограду , раній і пізний , щоб менше тріскався і був смачний , в мене досвіду немає , живу Волинь . Дякую !
Аркадія і Декабрський, чому обмежуватися двома?
Навіщо вам пізній? Коли созрівають кавуни ,віноград вже не хочеться їсти! Треба вирощувати такі сорти,що созрівають раніш персиків і кавунів.Хіба що дотримати плоди на гілках до Нового року,такі цікавинки, іноді, деякі використовують.
@@olgash917 Мені хочеться винограду завжди
@@grapes-and-gardening А коли вже не хочеться кавунів,то вже вибираєш все ,що залишилось на винограднику і ще пізніше радієш кожній ягоді десь на вусику, що пропустив !)
Що означає укривав не дуже добре, будь ласка точніше. Укривали соломою, чи кукурудзінням?
Землею
Юпітер по відгуками у багатьох добре зимує. В мене пішов 3 рік, тому думаю як бути.
Привет с бреста,после21 года все плачут,что юпитер подмерз,я забил на виноградник,не укрыл,все срезал на черную голову,а4 летний юпитер остался и дал полноценный урожай,не обрабатывал,посмотрел ,что оидиум его бъет конкретнто,садить буду много открытый грунт
Кто-то из селекционеров ( извините , не помню кто) сказал , что черенок взятый не из середины лозы , а ближе к началу или к её концу может менять сортовые качества , как в лучшую так и в худшую сторону . Вот так из-за неправильного отбора черенков на размножение и начинают гулять новые клоны .
Я не погоджуюсь з думкою цього селекціонера. Якби виведення клонів було таким простим, селекціонерам би полегшелося життя. Почитайте про утворення клонів, це генетичні мутації за певних умов, багато для себе візьмете) Раджу
Из личной практики, привил Велес на Лору. Получился гибрид. Ягоды по размеру, как Лора, розоватого цвета, с мускатом и с косточками. Посмотрю что будет в этом году на прошлогодних прививках. Если опять будет гибрид, тогда теория имеет место быть, т.к. реализованная в практике.
Згодны з Вамі, юпітэр зусім не стойкі да хвароб, у мяне супер-экстра паказвае сябе лепш за юпітэр.
Обіцяний огляд на персик т5 буде?
Можливо, матеріал відзняв, попиту на такі відео нема. НЕ набирають переглядів
@@grapes-and-gardening Судячи по минулих відео по обрізці та нармуванні пагонів персика ,мені здається люди цікавляться темою персиків,наснаги вам.
@@IgorIgor-gc3de Дякую за підтримку)
@@IgorIgor-gc3de дійсно цікава тема. Було б корисно подивитися
Цікаво, пізнавально, корисно!
Дуже приємний відгук)
у вас є гф ізумлєніє?якщо так напишіть як по морозостійкості і хворобах
Ні не маю
Три куста Юпитера, в песке, в низине, где холоднее других мест, 7 лет без обработок химией вообще, лист - изумруд, никакого мильдью. По поводу оидиума: один из кустов другого сорта, очень больших размеров, в эпитафийный год, оидиум просто уничтожал... на Юпитере который был рядом было с десяток ягод совсем немного в белом налете, может около 0,1% от всего урожая, это куст рос в метре от огромного очага инфекции. Вот вам и устойчивость. У моего Юпитера, в моих условиях, всегда чистый лист, с 0 обработок. За 7 лет одно частичное вымерзание почек у одного куста (-29С), который был на ветру, два других у стены. Никогда не пырскаю и не укрываю. Урожай всегда обильный. За такую селекцию нужно Нобелевскую премию вручать.
Не знаю звідки Ви, але стійкість цього сорту до хвороб у трохи вологіших регіонах ледве натягує на вищу за середню, плюс американці не люблять відлиг, їм краще постійний сильний мороз.
@@grapes-and-gardening может вы и правы, я тоже слышал, что Юпитер не любит лишней влаги в почве, а у меня довольно сухо, да и дожди летом редкость, это север киевской области.
Уменя такая же ситуация по Юпитеру в этом году обрезал и укрыл и юпитер и весь виноград в этом году во многих любителей подмирзание было причём по всем сортам и укрывних и неукрывних
Як можна звами звязатися по телефону
Пишіть на емейл, фейсбук і там вже зконтактуємось
👋🤝👍
А як Байконур ? Його потрібно вкривати?
Так, треба вкривати)
Куди ви всі їдете?
))))
Вам не подобається вступне слово?
👍
чи є у вас садженці винограду?
Пишіть мені на емейл
Жирующая лоза и укрытая может не перезимовать . У Шпака есть видео , как усмирить жирование куста . У меня получилось 👍.
Є підозра що це нетой Юпітер.В нього ягоди на багато продовгуваті ніж у вас на відео. 🤔
Дякую за інформацію! В мене аналогічно: Юпітер визрів гірше ніж Аркадія, зате краще ніж Августин і Русбол. Взагалі - цей рік на Львівщині здається дуже несприятливий для винограду, а якшо ще буде і рання зима - то, можливо, і наступний...
Я б не сказав що він такий аж несприятливий. І тепло було і дощу мало і ще досі пристойна температура тримається. От тільки весна була дуже пізня і затримка на 3 тижні.
@@grapes-and-gardening -так, з одної сторони весна запізнилась, а з другої - рання осінь , не всі сорти змогли дозріти як належить
@@Leon-82 Що у Вас не дозріло?
@@grapes-and-gardening - Усі ранні одно і дворічки крім Аркадії і Восторгу, хоч товщина і довжина лози достатня, азотом не зловживав, всі обробки зробив, сподіваюсь що бабине літо поправить ситуацію...
Взагалі розчарувався в цьому році в неукривному винограді. Увесь виноград буду вкривати.
І я також, навіть Юпітер частково мене підвів, надійніше вкрити і все)
Среж весь, выгони один побег сколько хватит духу у него. К августу прищепни верхушку для вы вызревания лозы.на следующий год еще добавляй на лозу. У меня выдерживает на навесе 28° . Когда жируются добрвляй калийно фосворные удобрения для вызревания. И все будет хокей..
Якщо весь зріжу то почне дуже сильно жирувати. Пагони прищипувалися, калієм і фосфором обробляються з початку серпня. Азотом не годував
@@grapes-and-gardening кількість пагонів з голови куща залиш побільше,лишні потім(в вересні) виріжеш.
Якщо мало лоз пішло весною,зразу прищипни,щоб пасинки штуки по два на лозу,пішли з самого низу,тоді будуть нормальні лози і довгі.
Один кущ Юпітера у мене був пошкоджений,зрізала на чорну голову,тож лоз було десь 8,всім дозволила рости:вигнали довгі і дві піджирували всеодно,але інші в нормі.
Гарних врожаїв!
Я думаю азотом перебрал
в цьому році ви його і не показували?
Показував урожай у Шорт і у відео поо ранні сорти
Тарас. Не може бути, щоб Аркадія була стійкіша за Юпітєр? То не є Юпітєр. Вибачаюсь...
Насправді так і є, почитайте інші коментарі, багато хто так само каже. А сортність 100%, брав у професіонала, Романа Сокура
@@grapes-and-gardening Може й так, бо виноград це все таки культура не нашого регіону.
@@СергійШвець-ъ1щ є сорти, які можна вважати культурою нашого регіону. Бачинський виводить і столові імунники
Провіряй лозу рукою на дотик-холодна вимерзне люба!!!
Чиста правда, бо дозріла відбиває тепло)
Не завжди вкриваю, але завжди кладу на землю і пришпилюю. За 20 років ні одного підмерзання
Дякую за Ваш досвід)
Я би сказав що Юпітер слаборослий сорт , він жирувпти не мавби ! В мене 6 років , аж цього року пагони до верхнього дроту доросли ...
Ви самі все бачили на відео, тільки досвід, нічого придуманого
@@grapes-and-gardening Можливо перегодований , або запізно годований...
@@0Vakula не годований майже нічим крім калію і фосфору
А так хвалили этот Юпитер.
І я його хвалю, один з найкращих на ділянці. Але все має якісь щілини
Може в тебе не Юпітер?
Це 100% Юпітер
👍