Хочу тезисно доповнити викладене автором. Тому що детально цю тему висвітлити не дозволяє формат повідомлень Ютуба, та й цікаво це буде далеко не всім виноградарям. 1. Забезпеченність винограду макроелементами в осовному залежить від грунту, на якому він росте. Узагальнено це виглядить так. В південній полосі України в основних грунтах, крім піщаних, дефіцит азоту (N), великий дефіцит фосфору (P) і повне забезпечення (і навіть надлишок) калію (К). В середній полосі України (де знаходиться участок автора) в основних грунтах невеликий дефіцит азоту (майже на грані достатньої забезпеченості як для винограду), великий дефіцит фосфору і майже достатня забезпеченість калієм. В північній полосі України і азот, і фосфор, і калій знаходяться в значному дефіциті. 2. Виходячи з цього на півдні доцільно під виноград вносити лише азотні та фосфорні добрива. Причому кількість фосфору повинна в 1,5-2 рази перевищувати кількість азоту. В центрі доцільно вносити азот, фосфор і калій. Причому азоту і калію повинно бути порівну, а фосфору - вдвічі більше. (Тому автор вірно поступив, додавши до нітроамофоски (N16 P16 K16) суперфосфат (P18). Тим більше, що він практикує підкормки коровяком, а в ньому міститься багато азоту, дуже багато калію і зовсім мало фосфору.) На півночі слід вносити азот, фосфор і калій в підвищених дозах, але з деякою перевагою фосфору і калію, щоб компенсувати недостаток тепла для винограду та підвищити його якість, в першу чергу - цукристість.
@@algervlad В піщаних грунтах півдня великий дефіцит і азоту, і фосфору, і калію. Крім того є суттєвий дефіцит мезоелемента магнію. Тому слід вносити NPK в підвищених в 1,5 рази дозах відносно південних чорноземів та темно-каштанових гр. Причому співвідношення N:P:K оптимально 1:1,5:1,2 з додаванням невеликоЇ кількості Mg. Якщо використовувати водорозчинні добрива, то один з варіантів - до добрива складу 18.18.18 + 3 Mg треба додати невелику кількість монофосфату калію 0.52.34. Якщо використовувати звичайні, то до нітроамофоски треба додати суперфосфат та калімагнезію. Можливі і інші варіанти.
Самий ефективний і безкоштовний спосіб підкормки це звичайна моча. Злив в пластикове відро розбавив 1-6 і під кущ, навіщо добру пропадати. Кожен бур'янець, листочок, все повин бути в компостній кучі, яку заливаю туалетними відходами з заборного пластмасового відра, , після чого накриваю бур'яном, впалим листям, або перебитими гілками. Куча вкриваю чорним поліетеленом. Це все перегниває протягом двох років, а потім використовується, як перегній. Гілки перепускаю через гілкоріз і теж в кучу з якої взимку іде пар від гниття. Ось такий в мене особистий підхід до своєї ділянки.
Добрий день. Измаил. После просмотра взял линейку на Приображении на краю побега молодая лоза 50 см, по две кисти на лозах , одна кисть 20 см. Абрикос, вишня, черешня,слива,инжир с ягодами. Неделя и второй покос травы. Всем мира.
Лайк та підтримка каналу. Органічні добрива на городі провокують появу шкідників - хрущі та капустянки. Думаю що треба переходити на мінеральні добрива.
@Neverland Саме така і у мене ситуація. Тому молоді саджанці купляю з запасом і стараюся все перекопувати і переполювати (по городу та молодих саджанцях). Для поліпшення структури ґрунту хотіла завезти перегній, але мене бере страх, що завезу-заведу колонію полволочника-капустяним-хруща. І знову хімія! Тож думаю обійтися листям-щепою та доповнити цільовими внесеннями мінеральних добрив. Пробуємо… Успіхів Вам! Все буде Україна!
я в Карпатах вніс ще місяць назад нітроамофоску але виноградник в мене задернений травою,вчора вже трішки робив обломку бо на деяких сортах пагони до 7 см.десь за тиждень буду ще селітру трішки давати після кошення і прискати медяном щоб попередити антракноз.
Добрий день , дякую за відео дуже цікаво. Розкажіть будьласка про молоді однолітні кущі , якщо з осені було все внесено як ви розповідали . Треба їх зараз чимось підгодовувати , дякую. Слава Україні.
@@shpak-grape амофос, вибачаюсь, азот-12, фосфор 52. Якщо то нітроамофос(азофос), цікаво дізнатись виробник, бо нітроамофос завжди має різні відтинки рожевого кольору
Доброго дня!Подскажите пожалуйста,при довольно влажной весне нужен ли полив сейчас двух-трех летнего винограда?И каким образом Вы определяете нужен ли полив...по грунту или другим образом?спасибо...
Фосфор з будь-яких мінеральних добрив на більшості грунтів України, крім піщаних, швидко фіксується грунтом і майже не переміщується вбоки та вверх-низ відносно точки внесення. Крім того на нейтральних грунтах (Центр) і особливо на лужних (Південь), він швидко переходить у недоступну для рослин форму. Тому при використанні СУХИХ фосфоровмісних добрив їх треба вносити безпосередньо на глибину залягання основної маси коренів і бажано локально, а не розподіляти по всій площу живлення рослини. Інакше ефект від внесення саме фосфору буде нульовий. Але винахідливий люд придумав, як обійти принаймні першу проблему з доставкою фосфору до коренів. Водорозчинні фосфорні добрива почали вносити з поливом (або з "вологою" підкормкою). Фосфор разом з водою встигає проникнути в землю на глибину промочування (тому важлива достатня кількість води!). А вже потім фіксується в грунті. Проблема ж з переходом фосфору у недоступну форму вирішується заміною традиційного однократного внесення на кілька "вологих" підкормок на протязі сезону.
Спасибо, все очень понятно.Удачи и мира.
Шановний Володимир! Ваші поради для нас дуже цінні та вчасні. Важко знайти кращого майстра ніж Ви!🇺🇦🌎🌈👍
Щиро дякую Вам за Вашу важливу нелегку працю.
Якраз вчора поливала під корінь аміачною селітрою ❤. Дякую за поради , для нас це важливо. Україна понад усе 🇺🇦. Харків 💙💛
Як розводили ?
@@boristetrapak1488 1 ст/ ложку на 9 літрів води 🚿🪣. Чому 9 літрів? Просто лійка така.
Дуже вчасна інформація!
Самий кращий канал про виноградарство.
Дякую! Слава українським виноградарям-патріотам!
Слава всім хто дарує нам мирне небо!!!
Слава ЗСУ, нашим захисникам.
Перемога неодмінно буде за нами
Славу Богу віддайте ,скільки в коментарях можна славу віддавати людині ??? Він що Бог???
Спасибо большое вам Владимир за напоминание что и когда делать с виноградом. Многому учусь у вас уже не первый год. Всем здоровья
Для мене ваша iнформацiя це якiсне навчання Щиро дякую за кориснi знания
Щиро вдячний за ваші поради !
Завжди користуюсь вашими порадами защо велике. Дякую.
Володя, дякую. З тобою я прохожу ЛІКБЕЗ. Твої ефіри приносять користь. Слава Украіні !!!
Дякую за корисні поради! Слава Україні!
Дякую Вам за корисну інформацію.
Как всегда содержательно и интересно, спасибо!
Як завжди вчасно та інформативно. Дякую за Вам за працю.
Дякую за вчасно корисну пораду.Слава Україні.Здоров'я Вам і сил у Вашій не легкій праці
Дякую за своєчасне нагадування,дуже цінна інформація!
Дякую за вчасну ,корисну і послідовну пораду.Здоровя ,миру Перемоги Вам і нашій Україні.
З нами Бог, з нами правда, перемога неодмінно буде за нами!!!
Слава всім хто дарує нам мирне небо!!!
Дякую вам Володимире ! За повчальне відео .
Вперше побачила, дуже корисна інформація. Підписалася,дякую.
Пане Володимире, велика подяка Вам за науку! Здоров'я Вам та наснаги! 10:39
Гарно дякую!
Саме про підживлення вчора і запитувала❤
Дякую за випуски, за нагадування, будемо вносити
Щиро вдячна за своєчасну та корисну інформацію рідною мовою!
Дякую за пораду магазина. Раджу ,все чітко та швидко. Вчора замовив сьогодні прийшло.
Дякую пане Володимир. Сьогодні також внесу під свої виноградики.
Як завжди корисне та цикаво. Щиро дякую за ваші поради.
Здоров'я Вам. Щиро дякую за підказку.Мій Байконур вигулюється.Пішли гарні корні.А листя він наростить.Всьго вам найкращого.
З великим задоволенням дивлюсь ролики Володимира.Все дохідливо і корисно.Щиро вдячний!!!
Дякую за гарне та вчасне відео.
Миру всім
Самі кращі відео. Молодці
Хочу тезисно доповнити викладене автором. Тому що детально цю тему висвітлити не дозволяє формат повідомлень Ютуба, та й цікаво це буде далеко не всім виноградарям.
1. Забезпеченність винограду макроелементами в осовному залежить від грунту, на якому він росте. Узагальнено це виглядить так.
В південній полосі України в основних грунтах, крім піщаних, дефіцит азоту (N), великий дефіцит фосфору (P) і повне забезпечення (і навіть надлишок) калію (К).
В середній полосі України (де знаходиться участок автора) в основних грунтах невеликий дефіцит азоту (майже на грані достатньої забезпеченості як для винограду), великий дефіцит фосфору і майже достатня забезпеченість калієм.
В північній полосі України і азот, і фосфор, і калій знаходяться в значному дефіциті.
2. Виходячи з цього на півдні доцільно під виноград вносити лише азотні та фосфорні добрива. Причому кількість фосфору повинна в 1,5-2 рази перевищувати кількість азоту.
В центрі доцільно вносити азот, фосфор і калій. Причому азоту і калію повинно бути порівну, а фосфору - вдвічі більше. (Тому автор вірно поступив, додавши до нітроамофоски (N16 P16 K16) суперфосфат (P18). Тим більше, що він практикує підкормки коровяком, а в ньому міститься багато азоту, дуже багато калію і зовсім мало фосфору.)
На півночі слід вносити азот, фосфор і калій в підвищених дозах, але з деякою перевагою фосфору і калію, щоб компенсувати недостаток тепла для винограду та підвищити його якість, в першу чергу - цукристість.
А в піщаних грунтах південної полоси України яке забезпечення грунтів азотом, фосфором, калієм?
@@algervlad В піщаних грунтах півдня великий дефіцит і азоту, і фосфору, і калію. Крім того є суттєвий дефіцит мезоелемента магнію. Тому слід вносити NPK в підвищених в 1,5 рази дозах відносно південних чорноземів та темно-каштанових гр. Причому співвідношення N:P:K оптимально 1:1,5:1,2 з додаванням невеликоЇ кількості Mg. Якщо використовувати водорозчинні добрива, то один з варіантів - до добрива складу 18.18.18 + 3 Mg треба додати невелику кількість монофосфату калію 0.52.34. Якщо використовувати звичайні, то до нітроамофоски треба додати суперфосфат та калімагнезію. Можливі і інші варіанти.
@@alex-autumn_al Дякую
Очень полезная информацыя... Щиро вдячний...
Дякую за корисну інформацію
Самий ефективний і безкоштовний спосіб підкормки це звичайна моча.
Злив в пластикове відро розбавив 1-6 і під кущ, навіщо добру пропадати.
Кожен бур'янець, листочок, все повин бути в компостній кучі, яку заливаю туалетними відходами з заборного пластмасового відра, , після чого накриваю бур'яном, впалим листям, або перебитими гілками. Куча вкриваю чорним поліетеленом. Це все перегниває протягом двох років, а потім використовується, як перегній.
Гілки перепускаю через гілкоріз і теж в кучу з якої взимку іде пар від гниття.
Ось такий в мене особистий підхід до своєї ділянки.
Дякую.цінні ваші поради!!!
Дякую! Здоровья,мира i добра.
Дякую за корисні поради . Слава Україні Героям Слава !
Спасибо за полезную информацию. Ваш канал лучший! Дай Бог здоровья и благополучия вам.
Велика подяка вам Володимере !
Дякую за відео, просто та доступно
Доброго здоров"я. Як завжди дуже корисне та пізнавальне відео. Дякую!
Товариш Шпак, ви - красавчик! Дай вам Бог здоров'я!
Дуже Дякую!
Владимир! Спасибо.Интересная и полезная информация.
Дякую за корисне відео
Дякую за відео . Як завжди все лаконічно ,і гарно пояснене !!
Dėkoju.
Дякую за корисні поради ❤
Дякую за поради❤
Дякую вам за поради! Всього вам найкращого!
Дякую за ваші поради, як завжди вчасно та корисно!
Щиро дякую вам за своечаснi поради.
Добрий день. Измаил. После просмотра взял линейку на Приображении на краю побега молодая лоза 50 см, по две кисти на лозах , одна кисть 20 см. Абрикос, вишня, черешня,слива,инжир с ягодами. Неделя и второй покос травы. Всем мира.
Ізмаїл 🍇
Дякую за інфлрмацію
Дякую за пораду 👍🇺🇦💪
Слава Украине и ее людям дабра и всего самого хорошего
Дякуємо за поради.
Ви молодец дякую за працю
Щиро вдячна за ваші поради 💛💙
Хороших урожаев вам Влажимир! Вы нас многому научили и продолжаете обучать.всех благ вам и вашей семье!
Дякую за науку.здоровя вам.
Дякую!. Свочасна інформація. Органічні добрива напевне є не менш корисними за мінеральні.
Звичайно
Дякую.Слава Україні!
Дякую за нагадування.
Щиро дякую Вам!
Дякуємо.
Дуже цікаво і інформаційно!!!
Дякую за відео.
Дякую за інформацію!
Дякую за пораду.
Дякую Вам
Дякуєм!🙂
Видео, как всегда вовремя, спасибо! Но Владимир Апполинариевич, одевайте перчатки, химия же разъедает кожу.
Яка ж там сполука здатна пошкодити шкіру ?🤣
Дякуємо за поради в Дніпрі вже лози 15-20 см і деякі по 2 соцветья виросли ,вже буду обробляти хімієй
Ого!в нас на заході ще лиш розпустилися бруньки і то не всі,зараз холодіна,дощ
@@Світлана-м4т підтримую, на Волині лише все прокидається
мабуть, у вас спека, нажаль...
@@natalyadolga3543 так тепло біля плюс мінус 20,а на сонечко ще тепліше
Спасибо Вам огромное.👍🏻👍🏻👍🏻
Дуже вдячна
Сподобались; і відео, і гарна рідна мова)
Лайк та підтримка каналу. Органічні добрива на городі провокують появу шкідників - хрущі та капустянки. Думаю що треба переходити на мінеральні добрива.
@Neverland Саме така і у мене ситуація. Тому молоді саджанці купляю з запасом і стараюся все перекопувати і переполювати (по городу та молодих саджанцях). Для поліпшення структури ґрунту хотіла завезти перегній, але мене бере страх, що завезу-заведу колонію полволочника-капустяним-хруща. І знову хімія! Тож думаю обійтися листям-щепою та доповнити цільовими внесеннями мінеральних добрив.
Пробуємо…
Успіхів Вам!
Все буде Україна!
Постійно користуюся Вашими порадами, + два роки підряд вношу Осмакот.Результат чудовий.
Дякую.
я в Карпатах вніс ще місяць назад нітроамофоску але виноградник в мене задернений травою,вчора вже трішки робив обломку бо на деяких сортах пагони до 7 см.десь за тиждень буду ще селітру трішки давати після кошення і прискати медяном щоб попередити антракноз.
Дякую 🙏
Благодарю
Дякую
За українську мову 👍👍👍
Добрих вражаїв
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Добрий день , дякую за відео дуже цікаво. Розкажіть будьласка про молоді однолітні кущі , якщо з осені було все внесено як ви розповідали . Треба їх зараз чимось підгодовувати , дякую. Слава Україні.
Не треба
Сделайте видео что делать если почки на кусте повредили заморозки
А нічого ви не зробите . Потім залишайте всі бруньки які розпустяться, щоб кущ не жирував
Лайк!
Володимир скажіть будь ласка, коли і чим перший раз підживляєте по листу,дякую.
По листу майже не підживлюємо , в основному всі підкормки йдуть в ґрунт
Нітроамофоска цікава) більш схожа на азофос
Якщо не помиляюся - це одне і теж саме
@@shpak-grape амофос, вибачаюсь, азот-12, фосфор 52. Якщо то нітроамофос(азофос), цікаво дізнатись виробник, бо нітроамофос завжди має різні відтинки рожевого кольору
Колір залежить від солей калію
👍!
Удобрити це файно але ще не остання пісня з приморозками.сьогодні в чернівцях сніжок
Доброго дня!Подскажите пожалуйста,при довольно влажной весне нужен ли полив сейчас двух-трех летнего винограда?И каким образом Вы определяете нужен ли полив...по грунту или другим образом?спасибо...
земля суха - поливаємо. Тут без ніяких «якщо»
👏👏👏👏👏👏👏
Дякую пане Володимире за вiдео, з приводу карбамiду, кореневе живлення скiльки ви берете карбамiду на 10 л. води? Дякую.
До 100
Я читав що суперфосфат потрібно вносити безпосередньо в землю, тому що він не переміщується в землі, там де внесли там і знаходиться
Фосфор з будь-яких мінеральних добрив на більшості грунтів України, крім піщаних, швидко фіксується грунтом і майже не переміщується вбоки та вверх-низ відносно точки внесення. Крім того на нейтральних грунтах (Центр) і особливо на лужних (Південь), він швидко переходить у недоступну для рослин форму. Тому при використанні СУХИХ фосфоровмісних добрив їх треба вносити безпосередньо на глибину залягання основної маси коренів і бажано локально, а не розподіляти по всій площу живлення рослини. Інакше ефект від внесення саме фосфору буде нульовий.
Але винахідливий люд придумав, як обійти принаймні першу проблему з доставкою фосфору до коренів. Водорозчинні фосфорні добрива почали вносити з поливом (або з "вологою" підкормкою). Фосфор разом з водою встигає проникнути в землю на глибину промочування (тому важлива достатня кількість води!). А вже потім фіксується в грунті.
Проблема ж з переходом фосфору у недоступну форму вирішується заміною традиційного однократного внесення на кілька "вологих" підкормок на протязі сезону.
@@alex-autumn_al супер, я розчиняв в кип'ятку, а потім заливав в ямки зроблені буром, десь на 30-40см точно не пам'ятаю (для яблуні) так робив