Szkicowanie - 10 / o świadomym śnieniu

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 чер 2024
  • Cara: cara.app/home
    Zapraszam do śledzenia mojego kanału i polecam odwiedzić moje profile:
    cara.app/udnua/all
    www.artstation.com/udnua
    / _udnua_

КОМЕНТАРІ • 7

  • @cyborg86pl
    @cyborg86pl 3 дні тому +2

    Mnie świadome śnienie trochę przeraża a wszystko to dlatego, że kiedyś się zorientowałem w trakcie snu, że to fikcja, ale na moje nieszczęście był to koszmar i bardzo chciałem się obudzić, ale powieki były jak z żelbetu, a "film" trwał dalej 😅

    • @anna_helena_szymborska
      @anna_helena_szymborska  3 дні тому +1

      Koszmary bywają bardzo przytłaczające i na początku trudno przełamać schemat strachu, ale jak już się to zrobi, to jest niesamowita satysfakcja. Mój pierwszy świadomy sen był koszmarem i pamiętam go do dziś jako jedno z fajniejszych życiowych doświadczeń;)
      W świadomym śnie można śmiało pokonać każdego stwora, albo z nim zagadać i się zakumplować, można też po prostu wyśmiać daną sytuację i pójść w swoją stronę, można odlecieć, teleportować się, stworzyć swojego kontr-stwora, którym będzie się bronić - można robić właściwie wszystko co się chce. Prawa fizyki tam obowiązują na tyle na ile chcemy żeby obowiązywały;)
      Odnośnie niemożności obudzenia, to kiedyś wypracowałam na to sposób, aczkolwiek nie polecam go nikomu, kto ma problemy z sercem, astmę itp.
      W trakcie śnienia nie można poruszyć żadną kończyną, ponieważ cialo jest sparaliżowane, ale można panować nad oddechem, więc umyślne wstrzymanie oddechu we śnie będzie miało wpływ na pracę płuc i praktycznie od razu nastąpi wybudzenie:)

    • @cyborg86pl
      @cyborg86pl 12 годин тому

      @@anna_helena_szymborska Mega ciekawy motyw z tym wstrzymaniem oddechu... Kusząca jest bardzo ta możliwość kreacji i brak konsekwencji. Może się kiedyś przekonam 👍

  • @doritosant00F
    @doritosant00F 11 днів тому

    Na początku postać wyglądała trochę jak ludzki Shrek :p

  • @PraktycznaTeoria
    @PraktycznaTeoria 14 днів тому +1

    01:54 Nie tylko Tobie, tylko pod każdym filmem ma się szansa pojawić reklama, nawet jak masz 3 subskrybentów i 2 filmy po 17 wyświetleń... To jest spoko- ok, serwis jest za darmo, tylko jak np. ktoś wrzuca filmik z rysowania 40 minut i co 5 minut są reklamy, to jest to w 100% decyzja YT, a nie zachłanności twórcy. 05:06 Ciężko poruszać, jak teraz Adobe podobno się wycofało. 11:15 nie tylko w snach, po angielsku suspension of desbelief - tego się używa w teorii dramatu/filmu. To nie jest tylko we śnie, ale na jawie robimy to samo- zawieszamy krytyczne myślenie i przetwarzamy innymi kanałami. Dlatego można oglądać nierealistyczne filmy bez myśli "ej, ale przecież kosmici nie istnieją" 21:37 W Baldur's Gate 3 prawie nie ma xD

    • @anna_helena_szymborska
      @anna_helena_szymborska  14 днів тому

      Tak, to zrozumiałam, że te problemy dotycza nie tylko mojego kanału;)
      40 minutowy filmik i co 5 minut reklamy... nie dałabym rady tego oglądać. Tzn. rozumiem, że YT jakoś musi zarabiać a i tak oferuje twórcom świetne możliwości, niemniej, wolałabym mieć wybór, między gorszą rozdzielczością, lub ograniczeniem długości materiałów, a reklamami wciskanymi jako opłata za rozdzielczość i długość materiału;)
      Mimo tego, że Adobe się wycofuje rakiem, to nadal temat jest na wielu innych polach. Niemniej, zrobiłam dwa podejścia do nagrania odcinka z tym tematem i po prostu za każdym razem wychodziły mi potworne dłużyzny a i tak mialam wrażenie, że temat ruszam bardzo po łebkach, także postanowiłam odpuścić, przynajmniej na razie.
      "suspension of desbelief" - racja, kiedyś o tym czytałam, bardzo ładne sformułowanie:) Totalnie zapomniałam, że to zjawisko ma swoją nazwę. Niemniej jego mechanizm działania opiera się na wciągnięciu emocjonalnym w dany temat/historię, bez tego czynnika emocjonalnego, łatwiej jest się utrzymac w roli chłodnego obserwatora, a zależało mi, na tym żeby podkreślić znaczenie owego mechanizmu w kontekście snów. Ponieważ w doświadczeniach onirycznych wszystko co się dzieje w umyśle ma znacznie mocniejszy wpływ na fabułę, otoczenie, zachowanie, niż w codziennym życiu;)
      Haha, tak, Baldur został świetnie opracowany, z dużą możliwością wyboru:)