Dobry den prajem. Toto je riadny masaker, to je bez debaty. Samozrejme toto su dovody, preco staviam radsej tehlovy dom. Ano je pravda,ze pokial to robia profici a daju si zalezat, tak tieto drevostavby vydrzia hodne a nie je to vobec zla varianta,ale tohto sa bojim, ale kedze dnes je doba aka je a vsetci chcu vsetko rychlo,najlepsie vcera a a firmy zamestnavaju kadejakych fuserov, je to aspon za mna risk. A hlavne neda sa sudit podla jednej stavby. Aj u zdenych domov sa najde vela problemov,kedy sa praca neprevedie tak, ako by sa mala. Zboznujem vase videa, robite skvelu pracu. Prajem vsetko dobre.
Hodně k zamyšlení a rád říkám každému zákazníkovi, že dokončením stavby to nekončí, domy potřebují také pravidelnou péči a kontrolu stejně jako jejich auta pokud mají věrně sloužit.
Tak to je peklo 😮😢 jde to za stavebním dozorem(asi byl dobře ošetřen)no a borci mají hlavu jen aby nepršelo do krku. A je dobře že jste zmínil zhotovitele. Pokračujte tak dál👍👍👍👍👍👍
Tak to je masakr, jednu dobu jsem premyslel, ze bych s nimi stavel, pac domy maji pekne, ale tenhle pristup, to je no go. Ja bych teda radsi vymenil i ten preklad, nemel bych z tohodle dobry pocit.
Teda tak to valim 😳 Já osobně sem balkonum na rodinných domech nikdy nerozuměl. Pokud máte zahradu, terasu, je to prostor, který stejně nakonec nikdo nevyužívá. A vždy to může být jen zdroj nějakého tepelného mostu, nebo zatečení. Ale něco takového bych teda nečekal. Ještě, že byl pan majitel sám aktivní. Děkuji za video a váš vhled, budu se těšit na další. Ať se Vám daří pane Šimku😉.
V případech, kdy vady vznikly nedodržením norem či technologických a montážních postupů, by měla být záruka bez limitu. A pokud by se firma k takovému dílu nehlásila, automaticky by měl jít obratem zákaz činnosti a blokace majetku (i statutárů a majitelů), aby po soudu bylo z čeho hradit náhrady. To je strašný, jaký je v Čr právní bordel.
Ale oni nárok mají, vždyť je to obecné ohrožení a tady se žádná záruka neřeší. Když zanedbáte technologické postupy, nebo něco špatně vyprojektujete, tak za to ručíte celý život a né dva roky. Když občas spadne střecha na nějakém obchoďáku, nebo tělocvičně, taky se hned popotahuje projektant, dozor a zhotovitel. Jak bylo řečeno, tak dozor sice zesnul, ale firma za to snad ručí stále. Pokud teda zhotovitel prokazatelně neupozornil, že toto řešení je na žádost investora a že může k tomuto zatékání dojít (nejlépe zápisem do stavebního deníku)
@@Hermanimace projektant a dozor za to ručí celý život? To nechápu jak takovou práci může někdo dělat, to pak bude žít celý život ve strachu, že až něco spadne tak ho zavřou? To by každý normální člověk skončil za chvíli na psychiatrii.
Jenže soud by se táhl 10 let a z s.r.o by nic moc i tak nedostal. Rodina potřebuje bydlet hned. Podle mě lepší pozvat soudního znalce, zdokumentovat, opravit za svý, bydlet a pak vymáhat.
Dřevostavba neni špatná volba, ale když se ma firma spolehnout na řemeslníky tak je musi také zaplatit, a nehledat je po hospodách. Kdyz se firma rozhodne dělat dřevostavby jak cvičky, tak je problém. Také stavíme ,ale z cihelného střepu a jeden až dva domky do roka úplně stačí nebo jeden a práce kolem za rozumnou cenu. Tak stavbam zdar. A panu Šimkovi velké dik za jeho práci.
Presne preto je dozor (skusený) pri drevostavbe a kvalita prevedenia extremne doležitá. To nie je nič typu "sprav si sam". V tom majú murovane domy vyhodu že sa to neda takto brutálne posrať malou chybou.
tohle je neomluvitelné, vždyť někdo mohl i umřít, kdyby to na něj spadlo nebo se to zřítilo. Okamžitě bych chtěl celou škodu zaplatit a pokud ne dal bych to k soudu. Dneska aby člověk při stavbě domu byl den co den a neustále se ptal, protože dneska někomu věřit je fakt 50 na 50 :)
Jak říká. Dřevostavba je hrozně náchylná na takovýhle detaily a na stavbách nemá kdo dělat tak se to dohání ,,mimoněma,,.. Prostě kvůli kousku plechu by jim to zachvilku kleklo. Proto klasickej barák je klasickej barák. Taky se tam může stát, že tam zateče nebo tak, ale v 99% případů to opravíš, necháš vyschnout a nic se s tim nestane. Nehledě na to, že pořádná dřevostavba od kvalitní firmy tě vyjde na stejný prachy jako zděnej barák a ten zděnej je za mě i víc bezpečnej v tom, že se spoustou chyb si ta masivnost a odolnost konstrukcí dokáže poradit. Do dřeva zateče párkrát a už mi nikdo nevysvětlí, že to tam za tim opláštěnim nezačne hnít
10 місяців тому+2
Ty načaté překlady tam tedy zůstanou? Z toho bych nemel dobré spaní.
Neskutočné. Už to tu ale niekto písal - keby sa dnes stále robili presahy striech tak by sa nestalo, že človeku za 8 rokov zhnije nielen balkón, ale aj nosné prvky v konštrukcii. Bez ohľadu či firma urobila parapet alebo nie. Viete mi niekto fundovane odpovedať prečo už je dnes pri poschodových novostavbách presah strechy rarita? Za mňa to má prevažne samé výhody, (krytie stien, balkóna, terasy aj základov, keďže "bežná" voda sa nedostane ku stavbe) nevýhody mi nenapadajú žiadne.
To je určitě samozřejmý, že v tomto případě se ta firma jmenovat musí. Díky za uveřejnění názvu firmy. Jsem rád, že to vím. Všichni to musí vědět, aby od nich dali ruce pryč, když se majitel takhle chová a přesně, aby si stávající majitelé zkontrolovali jejich baráky.
Dost se divím že po 2 letech záruky to pro stavitele končí. Pokud těch domů stavili hromady a opravdu je tam riziko, není to veřejné ohrožení z nedbalosti?
Firmy ale dávají desítky let na konstrukci domu, takže to by měl být i tento případ. Nějak nechápu, že by to mělo takhle skončit, za mě by se měl majitel soudit, aby to firma komplet zaplatila plus samozřejmě další částku za nemajetkovou újmu apod.
Záruka? Jak po třiceti letech spadla Trojská lávka, tak hnali k soudu architekta i Technické služby, které se o to měly starat. Vždyť ta firma ty lidi mohla zabít a sorry, je to po záruce? To by snad mělo být minimálně něco jako obecné ohrožení.
U mostov býva ale jasne napísaná životnosť a požadovaná údržba a revízie. Nie som si istý, že niečo podobné sa nachádza v projekte RD. Súd by sa určite mohol opierať o nejakú obvyklú životnosť a obvyklú údržbu, ale ktovie no
@DREVOSTAVBYsPavlemSimkem Difúzně uzavřená skladba dle mého laického pohledu zapříčinila to, že nic nebylo vidět zvenku ani zevnitř. Z jedné strany to kryl polystyren, z druhé strany parotěs. Otázka zní: bylo by to lepší u difúzně otevřené stavby? Měla by voda víc prostoru uniknout z konstrukce a tím by byla škoda menší? Bylo by to vidět? Ptám se proto, že stavíme difúzně otevřenou. Díky za vaše videa.
Suhlasim, Jedna vec je zaruka, druha vec je nedodrzanie technologickeho postupu a z toho vyplyvajuce ohrozenie z nedbanlivosti. Firma sa mala ospravedlnit, chybu okamzite opravit a suchat nohami. Nasledne mala skontrolovat vsetky stavby, ktore realizovala - ci na nich nie je obdobna zavada.
Pozeral som vaše videá pred cca. 3 rokmi, keď som išiel stavať a prave kvôli vode som sa rozhodol pre tehlu. Asi by som takto neskončil, ale som rád, ako som sa rozhodol a býva sa mi dobre 😅
myslim si, ze na zdenych stavbach se dela mnohem vic chyb nez na drevostavbach uz jen z duvodu systemove vystavby drevostaveb, ale ty chyby na zdenych stavbach nemaji tak fatalni dusledky. Naproti tomu na drevostavbach se dela malo chyb, ale pokud uz nejaka je, casto nebyva zanedbatelna.
Dobrý den pane Šimek, měl bych na vás takový dotaz/otázku. Jsem majitelem dřevostavby a tohle mi vrtá hlavou už vlastně od pořízení. Toto je určitě noční můra všech majitelů drevostaveb i když doufám že to je spíš výjimka. Lze po nějaké době užívání dřevostavby zjistit v jaké je uvnitř "kondici"? Bez rozebírání a fyzické demontáže stěn. Např. Nějaký měřič vlhkosti nebo něco podobného. Děkuji za odpověď
9 місяців тому+1
samozřejmě, třeba v tech. místnosti si u podlahy vyřízněte kus sádroše, třeba 20x20 cm, poté můžete zakrýt plastovými dvířky. Objevíte pak parotěsnou folii nebo OSB desku, když se dostanete skrz ní, uvidíte konstrukci a patrně i spodní základový práh pod vatou. Můžete měřit, zkoumat. Poté zase zalepíte, do díry v sdk dáte revizní dvířka a můžete kontrolovat každý rok.
No nezlobte se na mě, ale když ti spadne balkon, tak tady se nebavíme o záruce, ale o obecném ohrožení. Za nedodržení technologických předpisů bych se s nimi soudil a ne se jich ptal, jestli náhodou nechcou něco přispět 😅. V takovým baráku, kde je to evidentně chycené hnilobou bych už fakt bydlet nechtěl.
Dobrý den 8 let starý barák a nemá záruku? To mě dost překvapilo čekal bych tak aspon deset let záruku. A proto se chci zeptat je to normální tak krátká záruka? A jak dlouhou záruku dala ta firma na svoji práci? Děkuji Kunc
9 місяців тому+1
standardně dostanete 3-5 let záruky. Někdo dává třeba 10 let na konstrukční systém, ale to je spíš takový marketing.
Otec dělal zednické práce na novostavbě z Ytongu. Stavba má atypický půdorys. Říkal že teď po pár letech jsou brutální praskliny ve zdech protože byl špatně udělaný základ. Podloží nebylo geologicky homogenní plus voda a projektant to podcenil.
Dobry den ptal jsem se vas zda se vas da najmout na zhodnoceni ytavu ndmovitosti atd nebylo mi odpovezeno zkousim jeste nednou ...muzu na vas kontakt dekuji Martin
10 місяців тому
samozřejmě. kontakty vždy v popisku videa, na začátku videa vždy nahoře, google mě taky zná...
Já se teda divím, že u domu je takováhle krátká záruka, jasně nikdo po roce dvou nebude řešit vypraskaný akrylát nebo takového něco, ale tak dům si nekupuji na 10 let, čekal bych že ho předám další generaci, né že mi spadne na hlavu
10 місяців тому+12
platí 5 let na skryté vady, toto ale bylo delší. U profi firem poznáte ten přístup a) nabídnou alespoň poradenství po celou dobu sanace b) nabídnou kompromisní přístup - zaplatí třeba materiál, který si dají do nákladů nebo část nákladů na opravu. Prostě aktivní přístup, při kterém si zachovají jméno, protože chybu může udělat každý.
My třeba máme na dřevostavbu záruku 20 let, loni to bylo 17 let a řešili jsme něco podobného. Firma se nejprve kroutila, že ten konstrukční prvek přes který tam zatékalo měl živostnost pouze 5 let, ale to ve smlouvě nikde nebylo a nebylo to ani nikde uvedeno. Nakonce se k tomu postavila čelem a celou stěnu postavila znovu.
@ Zajímalo by mě, zda by se na takovýto případ dalo vztáhnout pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele, tj. realizační firmy. Domnívám se, že pojišťovna by zřejmě rozporovala uplnění nároku kvůli tomu, že realizační firma již není pravně zodpovědná, tj. stavba je již mimo zaruční období. Nemáte s tím zkušenost? Případně lze pojištění uplatnit na vady v záručním období? Děkuji.
7 місяців тому
@@milazbenecka osobně si myslím, že ani v záruce by to nefungovalo. To prostě každou chybu na stavbě řemeslníků, a že jich je, by pojišťovna cálovala....
Firma to po tomhle videu může zabalit. Což je jedině dobře, protože kdo je schopen tohle tak zásadním způsobem zkazit a ohrozit životy lidí, neměl by už ze dřeva stavět ani psí boudy. Je to jasný doklad toho, že v té firmě nic pořádně nefunguje. A to jsem fakt tolerantní, také už jsem nadělal plno chyb. Ale tohle je jako předat barák bez střechy. Neuvěřitelné lajdáctví a nevzdělanost.
No to snad není vůbec možný tohleto přece. I když je to po záruce, tak tohle přece musí bejt na soud ne? Takováhle fušeřina. Pokud by ten strop na někoho spadnul, tak ho to může zabít. To samý ten balkon. Asi to není obecné ohrožení, ale nějaký ohrožení určitě ano. To, jako majitel, nemůžu jen tak zaplatit opravu a bejt spokojenej. Udělal bych všechno proto, aby platila firma, nebo aspoň aby šla k soudu k odpovědnosti. Co má klient dělat, když se to projeví, až po záruční době, ale prokazatalně blbě udělaný je to už od začátku.
Pokaždé když sleduji tyhle videa tak si říkám jak si někdo může být jist těmito stavbami. Nemůžou za to samotné stavby, nýbrž montáž. Za mě kdo už tedy chce drevoboudu tak systém fertig-house. Nikoliv stodolu z mokrého dřeva a doufat. No lidi to asi chtějí. Jsem rád za svůj nízkoenergetický ZDĚNÝ dům tl. 44cm + 16 cm EPS trojskla Rehab geneo a 30 cm vaty ve střeše. Žádná raketová věda a funguje to naprosto skvěle. Nikde nic nepraská, nevlhne atd. V kombinaci s tepelkem jsou i náklady na vytápění menší jako ve dvoupokojovém bytě v paneláku a to vytapím 200m2. Šetření na nesprávném místě. Po dvaceti letech se taky může stát, že nesprávně postavenà dřevostavba půjde k zemi. Bohužel. A na závěr musím říci, že technologie výstavby je v tom nevině. Třeba taková podezdívka by těm dřevostavbàm prospěla. Viděl jsem zhnilé trámy na izolaci ve 12 let novém 😢 domě. Rekonstrukce stála jako třetina hrubé stavby. Dům má sloužit a neměl by být zdrojem nečekaných výdajů(třeba jako anhidrit a prasklá hadice v patře k baterii)
Ne že by to předělali to bych už nechtěl ale dali by 500 tis za opravu a ještě k tomu dovolenou v Karibiku nedej buch kdyby to spadlo s někým a stalo se neštěstí
Není to skrytá vada kde jde uplaňovat záruku spětně u produktů kde taková chyba zkracuje předpokládánou dobu užívání. Nejsem právník ale mám pocit že jsem někde narazil na právě takovou informaci právě v nějakém pořadu kde se podobnému problému věnovali. Myslím že šlo taky o nějakou nemovitost kde se po záruce objevila chyba konstrukční která výrazně skrátila životnost užívání nemovitosti a musela se dělat taky nějaká větší sanace. Bohužel jsem víc nenašel ale možná by se stálo poptat v právnické obci a právníků na toto specializovaných.
@ Ja mám geodetickú firmu a jedna z častých činností sú práve práce v individuálnej výstavbe bežných ľudí. Od polky roku 2023 sa ale všetko znova začalo rozbiehať v starých koľajách - týka sa prípravných prác, t.j. rozdelenie pozemkov pre stavbu a mapové podklady pre projektantov. Od ledna tohoto roka sa začali množiť poptávky na vytýčenie stavieb, tak preto ma zaujíma, či to je náhoda, lokálna anomália (východná Morava) alebo kríza končí
@ Fandím Vám a i když mám zděný dům a z mnoha důvodů bych jiný nechtěl, se zájmem sleduji Vaše videa. Jsem ale celkem alergický na tohle "povinné" stěžování si na domnělé krize, jednu za druhou... Žijeme v jedné z nejbohatších částí světa. I ten nejchudší český důchodce je naprostý boháč oproti velké většině obyvatel planety. Přes inflaci minulých let se stále jako celek máme nejlépe, jak jsme se kdy měli. Zkusme si trochu otočit myšlení a vidět tu sklenici spíš poloplnou než poloprázdnou. Ono to má svůj význam, v čase i materiální. Ať se Vám daří!
@ Krizi by si možná někdo přál, a někdo se na ni i vymlouvá, ale co vidím okolo, tak se všude staví o 106. Krizi mají stavebniny v tom že už si lidi materiál kupují sami ze Slovenska, Polska, Německa. Hodně stavebnin nabízí zdící materiály už od jiných výrobců, HELUZ a Porotherm je na ústupu. A díky všeobecné drahotě lidi zase začínají stavět svépomocí. Takže ano, stavebniny a realizační firmy mají menší obraty, ale staví se zdá se normálně dál. V tomhle žádná krize není , RD se méně než dřív nestaví, jen probíhá změna na trhu.
@@petrpohnan875 Jsme jedni z nejbohatších? To jste vzal kde proboha? Už přes rok nemaj lidi na hypotéky, všechno je u nás dražší než jinde, platy maj v jinejch zemích větší oproti nám! Vy snad ani nemůžete bejt z Česka
Já jen nechápu jak to firma která stavěla dům nemohla opravit zadarmo.. to je pro mě naprosto šílený.. Další věc je proč prostě nejmenovat ? Jak jsme přišli na to že nebudeme jmenovat ty co nás okradli nebo nám něco zk...li ?
@@jiricoufal6022 ale já vím - video jsem viděl celé. Spíše nechápu proč je vůbec řečeno že obecně se firma nejmenuje.. a vím že to tak má i spousta lidí na Instagramu - někdo jim dodá šmejd nebo nebo sebere peníze a nedorazí a nikdo to neřekne.. jako proč ?
To u nás opravdu nemáme zákony ketré by tohle řešili? Ta chyba je naprosto jasná a taky je naprosto jasné že tu práci omrdali, nebo prostě byli blbí.Tak či tak viník je jasný a celou škodu by měl platit majitel firmy co to takhle ojebali.To nejde jinak napsat.
Tiež, klasika murovaný. Stačí zle urobená parozabrana, oplechovanie, zle spojeny vodovodného potrubia a hniloba dostáva svoje slovo. Klasická murovaná stavba, akumulačné tepelno technické vlastnosti, omnoho väčšia variabilita a za tých pár mesiacov rýchlejšej výstavby to nestojí. Tiež som riešil kúpudomu, akonáhle montovaná drevostavba, ihneď ruky preč išli.
@@MegaXMARKX No nemyslete si, že trvalá vlhkost ve zděném domě nebude problém. Sice vám nic nepřehnije, ale plísně tam budou tak jako tak. Jinak akumulace je dobrá jedině v případě, že máte otopný systém s dlouhým náběhem a doběhem nebo máte špatně zaizolovaný dům, případně obojí. V dobře zaizolovaném domě s topením, které má prakticky okamžitý náběh, žádnou extra akumulaci nepotřebujete. Naopak je to někdy na škodu (viz vytápění starých domů z kamene, když třeba přijedete z dovolené 😉)
Ono ,kdyby dřevěnou,ale spíš drevoštepkovou a pilinovou konstrukci zabalit do igelitu, polystyrenu a fólií - nazvat to domem a prodat za miliony to je tedy mazec. Odborník na pravém místě, raději bych se věnoval propagaci jiné technologie i když rozumím, máte zkušenosti z vlastních reklamací a toho se musí využít.
Je potrebné si uvedomiť, že väčšina RD sú z podstatnej časti aj drevostavby (strešné konštrukcie), takže to čo sme tu videli sa stáva pri špatnom projekte alebo prevedení aj v strešnom plášti murovaného domu (okrem zatekania aj kondenzačné vody) tiež často nepozorovane a vo veľkom rozsahu. Špeciálne si treba dať pozor na jednoplášťové neprevetrávané strešné konštrukcie, kde podcenenie veľmi precízne prevedenej parozábrany môže mať podobné alebo aj horšie dôsledky, aké sú vo videu.
kdyby ti takovou botu udělali na zděném domě někde ve střešní konstrukci, která obvykle taky bývá dřevo, tak to taky rozebíráš ;) druhá stránka věci je, že když vidím jak někteří lidi izolují zděné domy stylem hele fuga na pěst, fuk tam pěnu, tak tohle je zas plus dřevostavby, dobrá firma si izolaci pohlídá, a na prvním účtu v zimě to jde poznat ;)
@jannovak5961 hele to já asi taky ne, ale občas kouknu třeba na videa z ameriky, jak tam staví dřevěné domy s poctivejma základama a spoustou dřeva a materiálu atd. a už od začátku jde vidět, že někteří to staví opravdu tak, aby to vydrželo hooodně dlouho. Respektive mam pocit, že díky tomu, že tam je 80% domů vlastně ze dřeva a žijí v nich už x let, tak už dávno vědí co a jak maj dělat, aby jim to po pěti letech nespadlo na hlavu a dle mého s tim ani nemusejí nic extra dělat, teda pokud nepřijde nějaký extra silný tornádo, co jim ten dům zničí, ale naopak si myslím, že tam jsou domy udělané tak, aby i nějaké základní přírodní vlivy (živly) vydržely!
Dobry den prajem. Toto je riadny masaker, to je bez debaty. Samozrejme toto su dovody, preco staviam radsej tehlovy dom. Ano je pravda,ze pokial to robia profici a daju si zalezat, tak tieto drevostavby vydrzia hodne a nie je to vobec zla varianta,ale tohto sa bojim, ale kedze dnes je doba aka je a vsetci chcu vsetko rychlo,najlepsie vcera a a firmy zamestnavaju kadejakych fuserov, je to aspon za mna risk. A hlavne neda sa sudit podla jednej stavby. Aj u zdenych domov sa najde vela problemov,kedy sa praca neprevedie tak, ako by sa mala. Zboznujem vase videa, robite skvelu pracu. Prajem vsetko dobre.
Hezké dny pane Šimek. Díky za video i upozornění pro majitele objektů. S radostí budu očekávat další vaši tvorbu. Paleček nahoru.
Hodně k zamyšlení a rád říkám každému zákazníkovi, že dokončením stavby to nekončí, domy potřebují také pravidelnou péči a kontrolu stejně jako jejich auta pokud mají věrně sloužit.
Tak to je peklo 😮😢 jde to za stavebním dozorem(asi byl dobře ošetřen)no a borci mají hlavu jen aby nepršelo do krku. A je dobře že jste zmínil zhotovitele. Pokračujte tak dál👍👍👍👍👍👍
Tak to je masakr, jednu dobu jsem premyslel, ze bych s nimi stavel, pac domy maji pekne, ale tenhle pristup, to je no go. Ja bych teda radsi vymenil i ten preklad, nemel bych z tohodle dobry pocit.
Veľmi, veľmi, veľmi dobré video. Na takýchto príkladoch sa vieš veľa naučiť. Ďakujem za seba i za ostatných tvojich pozerateľov!!!
Teda tak to valim 😳
Já osobně sem balkonum na rodinných domech nikdy nerozuměl. Pokud máte zahradu, terasu, je to prostor, který stejně nakonec nikdo nevyužívá. A vždy to může být jen zdroj nějakého tepelného mostu, nebo zatečení.
Ale něco takového bych teda nečekal. Ještě, že byl pan majitel sám aktivní.
Děkuji za video a váš vhled, budu se těšit na další.
Ať se Vám daří pane Šimku😉.
V případech, kdy vady vznikly nedodržením norem či technologických a montážních postupů, by měla být záruka bez limitu. A pokud by se firma k takovému dílu nehlásila, automaticky by měl jít obratem zákaz činnosti a blokace majetku (i statutárů a majitelů), aby po soudu bylo z čeho hradit náhrady. To je strašný, jaký je v Čr právní bordel.
To by byl panečku zákon. Nikdo by si podobnou prasárnu nemohl dovolit...
Ale oni nárok mají, vždyť je to obecné ohrožení a tady se žádná záruka neřeší. Když zanedbáte technologické postupy, nebo něco špatně vyprojektujete, tak za to ručíte celý život a né dva roky. Když občas spadne střecha na nějakém obchoďáku, nebo tělocvičně, taky se hned popotahuje projektant, dozor a zhotovitel. Jak bylo řečeno, tak dozor sice zesnul, ale firma za to snad ručí stále. Pokud teda zhotovitel prokazatelně neupozornil, že toto řešení je na žádost investora a že může k tomuto zatékání dojít (nejlépe zápisem do stavebního deníku)
@@Hermanimace a teď velikost šance při našem právním bordelu něco z viníka vysoudit.
@@Hermanimace projektant a dozor za to ručí celý život? To nechápu jak takovou práci může někdo dělat, to pak bude žít celý život ve strachu, že až něco spadne tak ho zavřou? To by každý normální člověk skončil za chvíli na psychiatrii.
@@mireknovacek9680 ještě že doktoři nepřemýšlí jak vy, bych si musel ten slepák vyndat sám 😂
Neuvěřitelná prasárna , stavěl jsem v Německu baráky pro firmu Fischerhaus a asi to video pošlu bývalým kolegům ať se zasmějí.
S. R. O.
Padne, zavřou krám a pojedou dál.
Nikdo si z nikoho nic neveme.
Tak proto byly taky s.r.o založeny.
Vďaka za vašu prácu ❤
Na konstrukční chybu je ale doživotní záruka.... měl je dát k soudu pokud to nechtěli opravit za svoje...
Jenže soud by se táhl 10 let a z s.r.o by nic moc i tak nedostal. Rodina potřebuje bydlet hned. Podle mě lepší pozvat soudního znalce, zdokumentovat, opravit za svý, bydlet a pak vymáhat.
Děkujeme za informaci, také od nich mame dům 🥺
Brutal :D
Tak hlavne jde o zivot! Zazalovat je a pozadovat nahradu skody, pokutu.
Brutální tohle
Dřevostavba neni špatná volba, ale když se ma firma spolehnout na řemeslníky tak je musi také zaplatit, a nehledat je po hospodách. Kdyz se firma rozhodne dělat dřevostavby jak cvičky, tak je problém. Také stavíme ,ale z cihelného střepu a jeden až dva domky do roka úplně stačí nebo jeden a práce kolem za rozumnou cenu. Tak stavbam zdar. A panu Šimkovi velké dik za jeho práci.
Tak tohle bylo životu nebezpečné. Hned žalobu na ně. :)
Presne preto je dozor (skusený) pri drevostavbe a kvalita prevedenia extremne doležitá. To nie je nič typu "sprav si sam". V tom majú murovane domy vyhodu že sa to neda takto brutálne posrať malou chybou.
jste frajer pane Šimku
tohle je neomluvitelné, vždyť někdo mohl i umřít, kdyby to na něj spadlo nebo se to zřítilo. Okamžitě bych chtěl celou škodu zaplatit a pokud ne dal bych to k soudu. Dneska aby člověk při stavbě domu byl den co den a neustále se ptal, protože dneska někomu věřit je fakt 50 na 50 :)
Jak říká. Dřevostavba je hrozně náchylná na takovýhle detaily a na stavbách nemá kdo dělat tak se to dohání ,,mimoněma,,.. Prostě kvůli kousku plechu by jim to zachvilku kleklo. Proto klasickej barák je klasickej barák. Taky se tam může stát, že tam zateče nebo tak, ale v 99% případů to opravíš, necháš vyschnout a nic se s tim nestane.
Nehledě na to, že pořádná dřevostavba od kvalitní firmy tě vyjde na stejný prachy jako zděnej barák a ten zděnej je za mě i víc bezpečnej v tom, že se spoustou chyb si ta masivnost a odolnost konstrukcí dokáže poradit.
Do dřeva zateče párkrát a už mi nikdo nevysvětlí, že to tam za tim opláštěnim nezačne hnít
Ty načaté překlady tam tedy zůstanou? Z toho bych nemel dobré spaní.
Neskutočné. Už to tu ale niekto písal - keby sa dnes stále robili presahy striech tak by sa nestalo, že človeku za 8 rokov zhnije nielen balkón, ale aj nosné prvky v konštrukcii. Bez ohľadu či firma urobila parapet alebo nie.
Viete mi niekto fundovane odpovedať prečo už je dnes pri poschodových novostavbách presah strechy rarita? Za mňa to má prevažne samé výhody, (krytie stien, balkóna, terasy aj základov, keďže "bežná" voda sa nedostane ku stavbe) nevýhody mi nenapadajú žiadne.
To je určitě samozřejmý, že v tomto případě se ta firma jmenovat musí. Díky za uveřejnění názvu firmy. Jsem rád, že to vím. Všichni to musí vědět, aby od nich dali ruce pryč, když se majitel takhle chová a přesně, aby si stávající majitelé zkontrolovali jejich baráky.
Konečně nové video 😊
Dost se divím že po 2 letech záruky to pro stavitele končí. Pokud těch domů stavili hromady a opravdu je tam riziko, není to veřejné ohrožení z nedbalosti?
Firmy ale dávají desítky let na konstrukci domu, takže to by měl být i tento případ. Nějak nechápu, že by to mělo takhle skončit, za mě by se měl majitel soudit, aby to firma komplet zaplatila plus samozřejmě další částku za nemajetkovou újmu apod.
Záruka? Jak po třiceti letech spadla Trojská lávka, tak hnali k soudu architekta i Technické služby, které se o to měly starat. Vždyť ta firma ty lidi mohla zabít a sorry, je to po záruce? To by snad mělo být minimálně něco jako obecné ohrožení.
U mostov býva ale jasne napísaná životnosť a požadovaná údržba a revízie. Nie som si istý, že niečo podobné sa nachádza v projekte RD. Súd by sa určite mohol opierať o nejakú obvyklú životnosť a obvyklú údržbu, ale ktovie no
@DREVOSTAVBYsPavlemSimkem Difúzně uzavřená skladba dle mého laického pohledu zapříčinila to, že nic nebylo vidět zvenku ani zevnitř. Z jedné strany to kryl polystyren, z druhé strany parotěs. Otázka zní: bylo by to lepší u difúzně otevřené stavby? Měla by voda víc prostoru uniknout z konstrukce a tím by byla škoda menší? Bylo by to vidět? Ptám se proto, že stavíme difúzně otevřenou. Díky za vaše videa.
Nebál bych se zaplatit pár tisícovek právníkovi a jít do občanskoprávního sporu.
Suhlasim, Jedna vec je zaruka, druha vec je nedodrzanie technologickeho postupu a z toho vyplyvajuce ohrozenie z nedbanlivosti. Firma sa mala ospravedlnit, chybu okamzite opravit a suchat nohami. Nasledne mala skontrolovat vsetky stavby, ktore realizovala - ci na nich nie je obdobna zavada.
V 3:56 vidno na dreve aj dierky, to sa tam stihol nastahovat aj nejaky drevokazny hmyz?
Pozeral som vaše videá pred cca. 3 rokmi, keď som išiel stavať a prave kvôli vode som sa rozhodol pre tehlu. Asi by som takto neskončil, ale som rád, ako som sa rozhodol a býva sa mi dobre 😅
Konstrukční a řemeslná katastrofa a to dopadlo hodně dobře
nechci bejt negativní a někoho nasrat. Jinak pěkná videa bavím se. díky
Díky těmto videím bych si nikdy nekoupil dřevostavbu z druhé ruky.
myslim si, ze na zdenych stavbach se dela mnohem vic chyb nez na drevostavbach uz jen z duvodu systemove vystavby drevostaveb, ale ty chyby na zdenych stavbach nemaji tak fatalni dusledky. Naproti tomu na drevostavbach se dela malo chyb, ale pokud uz nejaka je, casto nebyva zanedbatelna.
Dobrý den pane Šimek, měl bych na vás takový dotaz/otázku. Jsem majitelem dřevostavby a tohle mi vrtá hlavou už vlastně od pořízení. Toto je určitě noční můra všech majitelů drevostaveb i když doufám že to je spíš výjimka. Lze po nějaké době užívání dřevostavby zjistit v jaké je uvnitř "kondici"? Bez rozebírání a fyzické demontáže stěn. Např. Nějaký měřič vlhkosti nebo něco podobného. Děkuji za odpověď
samozřejmě, třeba v tech. místnosti si u podlahy vyřízněte kus sádroše, třeba 20x20 cm, poté můžete zakrýt plastovými dvířky. Objevíte pak parotěsnou folii nebo OSB desku, když se dostanete skrz ní, uvidíte konstrukci a patrně i spodní základový práh pod vatou. Můžete měřit, zkoumat. Poté zase zalepíte, do díry v sdk dáte revizní dvířka a můžete kontrolovat každý rok.
No nezlobte se na mě, ale když ti spadne balkon, tak tady se nebavíme o záruce, ale o obecném ohrožení. Za nedodržení technologických předpisů bych se s nimi soudil a ne se jich ptal, jestli náhodou nechcou něco přispět 😅. V takovým baráku, kde je to evidentně chycené hnilobou bych už fakt bydlet nechtěl.
Neskutečný. Udělat chybu může každý, ale měli by se k tomu umět postavit. Za tohle zapírání a ignorování zákazníka by měli dostat za uši.
Dobrý den
8 let starý barák a nemá záruku? To mě dost překvapilo čekal bych tak aspon deset let záruku. A proto se chci zeptat je to normální tak krátká záruka? A jak dlouhou záruku dala ta firma na svoji práci? Děkuji Kunc
standardně dostanete 3-5 let záruky. Někdo dává třeba 10 let na konstrukční systém, ale to je spíš takový marketing.
Pane Simek ze jste to natacelk v Chotankach u Podebrad ?
Otec dělal zednické práce na novostavbě z Ytongu. Stavba má atypický půdorys. Říkal že teď po pár letech jsou brutální praskliny ve zdech protože byl špatně udělaný základ. Podloží nebylo geologicky homogenní plus voda a projektant to podcenil.
v projektu domu parapet byl?
Dobry den ptal jsem se vas zda se vas da najmout na zhodnoceni ytavu ndmovitosti atd nebylo mi odpovezeno zkousim jeste nednou ...muzu na vas kontakt dekuji Martin
samozřejmě. kontakty vždy v popisku videa, na začátku videa vždy nahoře, google mě taky zná...
@ dekuji 💯
Já se teda divím, že u domu je takováhle krátká záruka, jasně nikdo po roce dvou nebude řešit vypraskaný akrylát nebo takového něco, ale tak dům si nekupuji na 10 let, čekal bych že ho předám další generaci, né že mi spadne na hlavu
platí 5 let na skryté vady, toto ale bylo delší. U profi firem poznáte ten přístup a) nabídnou alespoň poradenství po celou dobu sanace b) nabídnou kompromisní přístup - zaplatí třeba materiál, který si dají do nákladů nebo část nákladů na opravu. Prostě aktivní přístup, při kterém si zachovají jméno, protože chybu může udělat každý.
My třeba máme na dřevostavbu záruku 20 let, loni to bylo 17 let a řešili jsme něco podobného. Firma se nejprve kroutila, že ten konstrukční prvek přes který tam zatékalo měl živostnost pouze 5 let, ale to ve smlouvě nikde nebylo a nebylo to ani nikde uvedeno. Nakonce se k tomu postavila čelem a celou stěnu postavila znovu.
@ Zajímalo by mě, zda by se na takovýto případ dalo vztáhnout pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele, tj. realizační firmy. Domnívám se, že pojišťovna by zřejmě rozporovala uplnění nároku kvůli tomu, že realizační firma již není pravně zodpovědná, tj. stavba je již mimo zaruční období. Nemáte s tím zkušenost? Případně lze pojištění uplatnit na vady v záručním období? Děkuji.
@@milazbenecka osobně si myslím, že ani v záruce by to nefungovalo. To prostě každou chybu na stavbě řemeslníků, a že jich je, by pojišťovna cálovala....
Firma to po tomhle videu může zabalit. Což je jedině dobře, protože kdo je schopen tohle tak zásadním způsobem zkazit a ohrozit životy lidí, neměl by už ze dřeva stavět ani psí boudy. Je to jasný doklad toho, že v té firmě nic pořádně nefunguje. A to jsem fakt tolerantní, také už jsem nadělal plno chyb. Ale tohle je jako předat barák bez střechy. Neuvěřitelné lajdáctví a nevzdělanost.
vždycky se najde spousta lidí co se na youtube nedívá, ti nic balit nemusí, zájemců je na trhu pořád dost
Ach jo, tohle je voda na mlýn všem těm co ctí klasické zdění oproti dřevu
No tak to je teda zase dílo 🙂
po shlednutí pana Šimka a to klobouček před nim. jsem se rozhodl do dřevostavby nejít. škoda, že nedohlížíte i zděnné stavby.
No to snad není vůbec možný tohleto přece. I když je to po záruce, tak tohle přece musí bejt na soud ne? Takováhle fušeřina. Pokud by ten strop na někoho spadnul, tak ho to může zabít. To samý ten balkon. Asi to není obecné ohrožení, ale nějaký ohrožení určitě ano. To, jako majitel, nemůžu jen tak zaplatit opravu a bejt spokojenej. Udělal bych všechno proto, aby platila firma, nebo aspoň aby šla k soudu k odpovědnosti. Co má klient dělat, když se to projeví, až po záruční době, ale prokazatalně blbě udělaný je to už od začátku.
Pokaždé když sleduji tyhle videa tak si říkám jak si někdo může být jist těmito stavbami. Nemůžou za to samotné stavby, nýbrž montáž. Za mě kdo už tedy chce drevoboudu tak systém fertig-house. Nikoliv stodolu z mokrého dřeva a doufat. No lidi to asi chtějí. Jsem rád za svůj nízkoenergetický ZDĚNÝ dům tl. 44cm + 16 cm EPS trojskla Rehab geneo a 30 cm vaty ve střeše. Žádná raketová věda a funguje to naprosto skvěle. Nikde nic nepraská, nevlhne atd. V kombinaci s tepelkem jsou i náklady na vytápění menší jako ve dvoupokojovém bytě v paneláku a to vytapím 200m2. Šetření na nesprávném místě. Po dvaceti letech se taky může stát, že nesprávně postavenà dřevostavba půjde k zemi. Bohužel. A na závěr musím říci, že technologie výstavby je v tom nevině. Třeba taková podezdívka by těm dřevostavbàm prospěla. Viděl jsem zhnilé trámy na izolaci ve 12 let novém 😢 domě. Rekonstrukce stála jako třetina hrubé stavby. Dům má sloužit a neměl by být zdrojem nečekaných výdajů(třeba jako anhidrit a prasklá hadice v patře k baterii)
App...ja som myslel, že záruka je dlhšia, aspoň 30 rokov a životnosť 70rokov?
Vygooglujte si firmu a zavolejte panu majiteli. Volal jsem mu a je arogantní a sprostý. Hrozny jednání. 😢
No hezký, já ani nevěděl, ze bývá balkon u drevostaveb😂
a pak si pořid dřevostavbu no :D :D
Ošetruje sa nejak drevo moridlami a ochranným náterom predtým, ako sa použije na stavbe?
Ne, jen surové. Kvh a bsh se neošetřuje.
Ne že by to předělali to bych už nechtěl ale dali by 500 tis za opravu a ještě k tomu dovolenou v Karibiku nedej buch kdyby to spadlo s někým a stalo se neštěstí
Cením Pane Pavle Šimku. Věřím, že už dnes jste na balkonech zachránil minimálně čtyři kočky,dva psy a partu urvaných kamarádu na párty.
Není to skrytá vada kde jde uplaňovat záruku spětně u produktů kde taková chyba zkracuje předpokládánou dobu užívání. Nejsem právník ale mám pocit že jsem někde narazil na právě takovou informaci právě v nějakém pořadu kde se podobnému problému věnovali. Myslím že šlo taky o nějakou nemovitost kde se po záruce objevila chyba konstrukční která výrazně skrátila životnost užívání nemovitosti a musela se dělat taky nějaká větší sanace. Bohužel jsem víc nenašel ale možná by se stálo poptat v právnické obci a právníků na toto specializovaných.
Jenže při míře vymahatelnosti práva v Čr a rychlosti soudů než padne definitivní rozsudek, zbyde z firmy prázdná schránka, nebo se zlikviduje.
na skryté vady máte 5let, po této dodbě smůla.
@ Aha takže je tam delší jen děkuji za upřesnění informace :)
Vážně děsivé.
Je vidět že se nesmí podcenit ani ten nejmenší náznak.
Chování firmy značí, že si klienty nezaslouží.
A vy ako Pavle v MyHome? Máte stále dosť klientov, či už to začína bolieť?
tak "dost klientů" nemůže mít v dnešní době nikdo. Od prodejců stavebnin po realizační firmy. Krize je prostě všude.
@ Ja mám geodetickú firmu a jedna z častých činností sú práve práce v individuálnej výstavbe bežných ľudí. Od polky roku 2023 sa ale všetko znova začalo rozbiehať v starých koľajách - týka sa prípravných prác, t.j. rozdelenie pozemkov pre stavbu a mapové podklady pre projektantov. Od ledna tohoto roka sa začali množiť poptávky na vytýčenie stavieb, tak preto ma zaujíma, či to je náhoda, lokálna anomália (východná Morava) alebo kríza končí
@ Fandím Vám a i když mám zděný dům a z mnoha důvodů bych jiný nechtěl, se zájmem sleduji Vaše videa. Jsem ale celkem alergický na tohle "povinné" stěžování si na domnělé krize, jednu za druhou... Žijeme v jedné z nejbohatších částí světa. I ten nejchudší český důchodce je naprostý boháč oproti velké většině obyvatel planety. Přes inflaci minulých let se stále jako celek máme nejlépe, jak jsme se kdy měli. Zkusme si trochu otočit myšlení a vidět tu sklenici spíš poloplnou než poloprázdnou. Ono to má svůj význam, v čase i materiální.
Ať se Vám daří!
@ Krizi by si možná někdo přál, a někdo se na ni i vymlouvá, ale co vidím okolo, tak se všude staví o 106. Krizi mají stavebniny v tom že už si lidi materiál kupují sami ze Slovenska, Polska, Německa. Hodně stavebnin nabízí zdící materiály už od jiných výrobců, HELUZ a Porotherm je na ústupu. A díky všeobecné drahotě lidi zase začínají stavět svépomocí. Takže ano, stavebniny a realizační firmy mají menší obraty, ale staví se zdá se normálně dál. V tomhle žádná krize není , RD se méně než dřív nestaví, jen probíhá změna na trhu.
@@petrpohnan875
Jsme jedni z nejbohatších? To jste vzal kde proboha? Už přes rok nemaj lidi na hypotéky, všechno je u nás dražší než jinde, platy maj v jinejch zemích větší oproti nám! Vy snad ani nemůžete bejt z Česka
Já jen nechápu jak to firma která stavěla dům nemohla opravit zadarmo.. to je pro mě naprosto šílený..
Další věc je proč prostě nejmenovat ?
Jak jsme přišli na to že nebudeme jmenovat ty co nás okradli nebo nám něco zk...li ?
Firma je jmenovaná v popisu videa
@@jiricoufal6022 ale já vím - video jsem viděl celé.
Spíše nechápu proč je vůbec řečeno že obecně se firma nejmenuje.. a vím že to tak má i spousta lidí na Instagramu - někdo jim dodá šmejd nebo nebo sebere peníze a nedorazí a nikdo to neřekne.. jako proč ?
To u nás opravdu nemáme zákony ketré by tohle řešili? Ta chyba je naprosto jasná a taky je naprosto jasné že tu práci omrdali, nebo prostě byli blbí.Tak či tak viník je jasný a celou škodu by měl platit majitel firmy co to takhle ojebali.To nejde jinak napsat.
lenže v Rakúsku tie 100 ročné domy majú tie balkóny prekryté strechou
Tak a proto nikdy dřevostavbu, jedině cihla a železobeton!
Zlatá cihla
zlatá cihla bude těžká a drahá a povede teplo 😀😀😀
aspoň vidieť že radšej ísť do kearmického domu ako drevostavba ktorá zhnije
tohle video je sic negativni ale pro divaka "pozitivni"... v souctu ale je to masakr... jen nas zasobujte dal pane Karfík 🙃
To je humus, mohla to být tragedie
TPČ...😮
Tohle už jsem dělal na dvou domech a bohužel původní firmy už nejsou takže smolík.
tvl to chceš. No snad si to statik pořádně prohlídnul, dle videa ten překlad není už ani do kamen natož, že něco má nést.
Masacker
Ještě nesplatíte hypotéku a už vám barák spadne na hlavu :)
No fuj tajxl.
Neskutečné
Beton a murivo nie taketo kurniky
Drevostavbu nikdy. Nevedia vymurovať stavbu klasickú a nie to ešte drevostavbu.
Tiež, klasika murovaný. Stačí zle urobená parozabrana, oplechovanie, zle spojeny vodovodného potrubia a hniloba dostáva svoje slovo. Klasická murovaná stavba, akumulačné tepelno technické vlastnosti, omnoho väčšia variabilita a za tých pár mesiacov rýchlejšej výstavby to nestojí. Tiež som riešil kúpudomu, akonáhle montovaná drevostavba, ihneď ruky preč išli.
@@MegaXMARKX No nemyslete si, že trvalá vlhkost ve zděném domě nebude problém. Sice vám nic nepřehnije, ale plísně tam budou tak jako tak. Jinak akumulace je dobrá jedině v případě, že máte otopný systém s dlouhým náběhem a doběhem nebo máte špatně zaizolovaný dům, případně obojí. V dobře zaizolovaném domě s topením, které má prakticky okamžitý náběh, žádnou extra akumulaci nepotřebujete. Naopak je to někdy na škodu (viz vytápění starých domů z kamene, když třeba přijedete z dovolené 😉)
Dřevostavba.je.z venku opláštená polystyrenem?
Pekne murovaný dom drevostavba tak max chalupa a nie dom blud
Ono ,kdyby dřevěnou,ale spíš drevoštepkovou a pilinovou konstrukci zabalit do igelitu, polystyrenu a fólií - nazvat to domem a prodat za miliony to je tedy mazec. Odborník na pravém místě, raději bych se věnoval propagaci jiné technologie i když rozumím, máte zkušenosti z vlastních reklamací a toho se musí využít.
No...raději se držte přísloví "mlčeti zlato" 😂
Mlčím jen přepisuji co jsem četl a co psáno to je dáno a doloženo, mlčím samozřejmě, jelikož to za jedno slovo nestojí.🙃
😮drevostavbu v zivote ani zadarmo.
ale to já ano, vyčkejte na povedená videa v následujících 2 měsících.
Je potrebné si uvedomiť, že väčšina RD sú z podstatnej časti aj drevostavby (strešné konštrukcie), takže to čo sme tu videli sa stáva pri špatnom projekte alebo prevedení aj v strešnom plášti murovaného domu (okrem zatekania aj kondenzačné vody) tiež často nepozorovane a vo veľkom rozsahu. Špeciálne si treba dať pozor na jednoplášťové neprevetrávané strešné konštrukcie, kde podcenenie veľmi precízne prevedenej parozábrany môže mať podobné alebo aj horšie dôsledky, aké sú vo videu.
kdyby ti takovou botu udělali na zděném domě někde ve střešní konstrukci, která obvykle taky bývá dřevo, tak to taky rozebíráš ;) druhá stránka věci je, že když vidím jak někteří lidi izolují zděné domy stylem hele fuga na pěst, fuk tam pěnu, tak tohle je zas plus dřevostavby, dobrá firma si izolaci pohlídá, a na prvním účtu v zimě to jde poznat ;)
To říká ten kdo v drevostavbe nikdy nebydlel. Je to neco jineho nez zděný dům.
@jannovak5961 hele to já asi taky ne, ale občas kouknu třeba na videa z ameriky, jak tam staví dřevěné domy s poctivejma základama a spoustou dřeva a materiálu atd. a už od začátku jde vidět, že někteří to staví opravdu tak, aby to vydrželo hooodně dlouho. Respektive mam pocit, že díky tomu, že tam je 80% domů vlastně ze dřeva a žijí v nich už x let, tak už dávno vědí co a jak maj dělat, aby jim to po pěti letech nespadlo na hlavu a dle mého s tim ani nemusejí nic extra dělat, teda pokud nepřijde nějaký extra silný tornádo, co jim ten dům zničí, ale naopak si myslím, že tam jsou domy udělané tak, aby i nějaké základní přírodní vlivy (živly) vydržely!