Mam trochę inną metodę silikonowania. Jak nałożysz silikon to przeciągnij palcem na sucho żeby obie powierzchnie silikon dobrze złapał dopiero potem zalej mydelkiem a potem ściągnij gumka. Polecam w ten sposób. Każdy robi inaczej oczywiście.Pozdrawiam
Ja do ściągania silikonu używam płynu do naczyń rozcieńczonego z wodą. A jeśli często robisz silikony, to proponuję kupić pistolet na baterie - makity lub milwaukee - przyspiesza pracę i nie męczy tak palców. Makita ma pistolet stricte do tych plastikowych tub z silikonem, ale ma również pistolet z aluminową tubą, tyle że to jest do tzw. "kielbas"/"pasztetów" - czyli materiałów (w tym i silikonu) w opakowaniach, które wyglądem przypominają kiełbasę/pasztet w folii.
ja już wiele lat temu wpadłem na to, żeby nie pchać w szpary 18 tub silikonu, a że o sznurze dylatacyjnym w tamtych czasach nie słyszałem, to używałem gazety dylatacyjnej. W razie kłopotów z dostępnością używało się też toaletowego papieru dylatacyjnego, choć to było gorsze rozwiązanie, gdyż jeśli papier nie był zmoczony, to sikon stawał się wypukły zamiast wklęsły, ponieważ papier "prężył".
No proszę od 2 lat pisałem w komentarzach przy filmach o fugowaniu że robię w ten sposób z tuby ... to od dwóch lat zbierałem joby zarówno od oglądających jak i od samego Krzyśka który wyśmiewał ten sposób i hejtował ... NAGLE TO JEST SUPER SPOSÓB 🙂 Już nagle nie maluje się kafelek fugą, nie ma brudzenia, nie ma zmarnowanego czasu na mycie pomalowanych kafelek fugą 🙂
Haha dobre komentarze , tak jak pisałem że już kilka lat temu tak to robiłem ale z pistoletu do kiełbas i po kilku wyciśnięciach zaczęła mi się woda od proszku oddzielać ale to było tylko kontrolnie czy da radę . To jak ? Wymyślamy narzędzie ?
Witam Krzysztofa. Chcialem przyznać że wycinanie otworów w płytkach wielkoformatowych po przyklejeniu ich na ścianę jest dużo bezpieczniejeszym rozwiązaniem. Dziś kończyłem łazienkę gdzie kleiłem 40x120. Płytka przy umywalce z 3 otworami po czasie pękła sama. Kleje zawsze na równe podłoża i metoda kombinowana. 12mm na ścianie a 4 mm na płytkę. Rysa poszła od otworu pod odpływ. Miejsce newralgiczne i Klej ściągając zrobił resztę. Lepiej otwory wiercić po przyklejeniu. Dodam że po wyklejeniu płytek nie byłem na tej łazience tydzień czasu. Więc miało czas wyschnąć. Rysę odkryłem przy białym montażu. Nie pisze tego żeby przycukrowac Krzyskowi tylko aby potwierdzić że ma rację. Pozdrawiam z Dortmundu.
Super sposób, zaoszczędził mi nerwów i czasu przy fugowaniu mocno ryflowanych dekoracyjnych płytek. Strzykawkę 200 ml trudno dostać w aptece, ale 100 ml już można dostać za kilka zł. Napełnia się łyżeczką od herbaty, najlepiej na boku, aby przy wkładaniu tłoka powietrze mogło opuścić wnętrze strzykawki.100 ml strzykawka idealnie mieści się w pistolecie. Otwór strzykawki ma ok 3 mm średnicy, idealny rozmiar do wypełniania 2 mm szczelin. Polecam
@@aleck156 Rzeczywiście. Jak ma się akurat pod ręką pustą tubę, to można wykorzystać tubę np. po akrylu. Z tubą jest problem, bo jakoś trzeba wyjąć tłok, by ponownie napełnić. Ze strzykawką jest prosto.
Fajny odcinek , zwłaszcza dla ludzi , którzy są mało kreatywni i sami nie potrafią wymyśleć sposobów na przyśpieszenie pracy . Temat fugowania ze strzykawki znany jest jednak od dawna i dość stary . Ja osobiście oklejam obrzeża , jest miej mycia ale też sporo czasu na klejenie . Fajnie by było gdyby trafił na Twój kanał ale i Tobie temacik ruszających się płytek ułożonych na podłodze z płyty OSB na powierzchni około 30 m2 . W nowym mieszkaniu robota jest łatwiejsza . Jeśli chcesz pokazywać "nowinki " to udowodnij , że nie ma konieczności rwania płytek , tylko wystarczy użycie kleju iniekcyjnego na bazie mikrocementu. Pozdrawiam
Dlaczego silikon nie moze wypełnić luki miedzy płytkami ściana/podłoga ??? Tylko ma się przekleić do podłogi i ściany a nie powinien wypełniać własnie tej luki ?? Wytłumacz bo nie kumam
Pewnie chodzilo o to ze sznur dylatacyjny jest bardziej elastyczny niz silikon i jak cos "zapracuje" to sznur sie podda a silikon nie. Czesciej widzialem sznur dylatacyjny przy cokolikach na balkonach bo to wiadomo ze baklony do slonca sobie a elewacja sobie.
Im grubsza warstwa silikonu/akrylu tym dłużej trwa wysychanie całego wypełnienia. A im dłużej trwa schnięcie wiązanie tym większe ryzyko wewnętrznych naprężeń i braku odpowiedniego przylegania. Szczególnie ważne przy akrylu, który idzie do zamalowania razem ze ścianą, więc niepotrzebnie dłużej trzeba czekać z malowaniem.
@@kamilk1403 Nie ma potrzeby aby silikon wpływał aż pod płytki. Dodatkowo krawędzie płytek gdzie styka się silikon można zagruntować gruntem reaktywnym pod silikony to będzie pewne połączenie.
jak zawsze wszystko wytłumaczone i przekazane profesjonalnie, lecz chciałbym zapytać, jak czyścisz kostki zabrudzone silikonem. Bardzo Cię proszę o podpowiedź, Artur
Pierwszy raz z tuby robiłem chyba z 10 lat temu.. Są całe komplety dedykowanych "ściągaczek"I normalnie to używa się gąbki celulozowej😉 ..Aby nie wyschła trzyma się ją w woreczku strunowym..
generalnie Beko robi fajne rzeczy. Pracuje w małej hurtownii budowlanej. Kto raz spróbował Beko wraca do ich preduktów. Robią też takie patyczki z kulkami :) Fajny materiał :)
Ja kiedyś próbowałem fugowac tak z tuby fugą sporo Narozniki zewnętrzne ale nie dało rady. Wyciskała się woda a sucha fuga zostawała zgnieciona w tubie.
Jak silikonuję to używam najwyżej tylko czystej wody. Te wszystkie dodatki płynu do naczyń itp. służą tylko temu, żeby był poślizg przy ściąganiu paluchem. Ja ściągam kostkami, więc nie ma uzasadnienia.
wczoraj pierwszy raz w życiu fugowałem i skorzystałem z tego sposobu, ale mi to nie wychodziło. kupiłem pacę gumową i zrobiłem resztę. wolę myć płytki niż się bawić z tym wyciskaniem
Uwarzam że powinieneś użyć właśnie tej nowej gąbki którą pokazałeś a nie tego starego zmywaka. Dlatego fuga na ścianie wyszla ci za bardzo wymyta. Gąbka za miękka była. Tak zamo na zabudowie spluczki. Ciężko jest profilowac starą, miękka gąbką. Spróbuj zmywać fugę gładką ściereczką do naczyń a na narożnikach zewnetrzych też ściereczką ale nałożona na pacę do fugowania. Pozdrawiam
10:54 i takie powymywane fugi zostawiasz? Mi to klienci zwracają uwagę, że są ubytki w fudze, oczywiście nie każdy, a takich ubytków jak na filmie, to mi się trafi ze dwa trzy na całej łazience i to wszystko, a jakbym robił taką gąbeczką to chyba cała łazienka by tak wyglądała, może wtedy nie zwracali by na to uwagi jeśli cała łazienka by tak wyglądała, ale jak dla mnie to nie jest profesjonalne podejście.
Zapytałem sztuczną inteligencję. Odpowiedziała cos innego, w ten oto sposób: Przed fugowaniem płytki powinny być suche. Wilgotność może wpłynąć negatywnie na proces fugowania i jakość połączenia między płytkami oraz fugą. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią wilgotność powierzchni i środowiska w trakcie i po procesie fugowania, aby uzyskać trwałe i estetyczne wykończenie.
Pytanie: coś się zmieniło w budownictwie odnośnie fugowania łączenia dwóch różnych płaszczyzn? To czego mnie uczono jeszcze 3 latata temu to wykonanie 'fugi' silikonowej bo ta w narożniku jest na połączeniu dwóch różnych płaszczyzn więc fuga cenemtowa ma tendencję do pękania. Bardzo proszę o informację. Patent z wyciskarką super sprawa. Pozdrawiam!
@@kamilk1403 Ok ale tutaj zabudowa zestawu podtynkowego była na stelażu a narożnik zewnętrzne płytek przyklejanych na tą zabudowę wypełnione fugą cementową - rozumiem że to jednak powinien być silikon w takiej sytuacji?
Mam wątpliwości co do sensu stosowania tej przerwy w fudze przy gebericie w przypadku obecności hydroizolacji. Robiąc hydroizolację tego geberitu, nie zostawiłeś takiej przerwy, wydaje mi się zatem, że jeśli nastąpi jakiś wyciek z samego geberitu, to i tak woda nie wydostanie się tym otworem bo będzie zamknięta hydroizolacją za zabudową geberitu. Nie jestem natomiast pewny co w przypadku jakiejś nieszczelności na połączeniu muszli z geberitem. Tu chyba jakaś szansa jest żeby ta woda wypłynęła tym otworem, ale tam chyba się tak bardzo nie boimy wycieków. Także takie stawiam pytanie. Nie jestem wykończeniowcem jakby co, ale praktycznie wszystkiego się od Ciebie uczę i potem stosuję u siebie na budowie :). Pozdrawiam.
A ja mam pytanie co do drzwi w tej łazience i wogóle dobrym pomysłem byłoby gdybyś zrobił film o montażu drzwi w łazienkach itp. czy robisz to sam, czy jednak Ty akurat w tym wypadku nie będziesz montował drzwi, tylko ktoś inny, bo z tego co widzę to będą drzwi opaskowe, gdzie opaska dojdzie na płytki. Bardziej chodziło by mi o kwestię kiedy jest najlepszy czas na montaż drzwi w łazience, czy jak już mamy podłogę na gotowo, czyli płytki/ ewentualnie panele, czy jednak wcześniej przed podłogą, bo raczej gdyby tam miałyby być drzwi ukryte to raczej wtedy poczekać na montaż ościeżnicy, żeby później odjechać płytkami na ścianie do ościeżnicy.
Fuga na narożnikach zewnętrznych to powinna być raczej ścięta na 45 stopni, a nie zrobiona do kąta prostego. Nawet by lepiej wyglądała. Taka ostra zapewnie będzie się kruszyć.
Ja u siebie zostawiłem otworek kontrolny na sprawdzenie czy nie leci woda i się okazało że woda nie leci ale robale po czasie znalazły sobie szparę do śmigania gdzieś w ścianach haha więc zasilikonowałem ostatecznie i to
Chyba potrąca Ci z wypłaty za wybór koloru fugi do ciemniejszych płytek. Tyle przegrać na koniec. Pozdrawiam nie daj się przy rozliczeniu. PS silikon ma inny kolor niż fuga?
@@jurekosak6872 dokładnie,a w razie wystąpienia przecieku nikogo nie będzie w domu i bez czujnika zalania i zaworu zamykającego jest to nie kompletne rozwiązanie 😊
Niektóre wersje sedesów nie pasują idealnie w otwory stelaży. Mam taki sedes włoski o pół cm niżej wlew wody. No i gdyby coś się niedobrego działo, to woda się pokaże przez ten otworek na dole. Wiadomo, że sedes nieco się rusza.
7:31 a mógłbyś pokazać to samo ale na rancie płytki? A nie ukrywam, że nie chce mi się w takie coś wierzyć, zresztą przemywać płytki przed fugowaniem? Kolejne 24h czekania.. "Po ułożeniu płytek musimy odczekać co najmniej 24 godziny, aby nałożyć fugę. Zaprawa pod płytkami musi być sucha, w przeciwnym razie wykonanie spoinowania może sprawić, że na powierzchni płytek pojawią się plamy. Pamiętajmy również, że przed fugowaniem płytki należy oczyścić z resztek kleju i wyjąć krzyżyki dystansowe."
A co tu pokazywać? Weź zafuguj płytki ceramiczne i gresowe to zobaczysz. Po kilkunastu sekundach w ceramicznych ściągnie a w gresie dalej będzie mokra. Z częścią tego co mówi się zgadzam ale nie ze wszystkim. Na porowatych plytkach po odczekaniu 35 minut to chyba tylko papier ścierny cię uratuje, na szkliwionych to całkiem inna sprawa.
@@yaakuza1 Mówisz to tak jakbym tego nigdy nie robił, robiłem i jakoś nigdy nie miałem problemu. Mam jeszcze u siebie na stanie płytki ceramiczne i gresowe po remoncie, o dziwo ranty w dotyku są takie same więc pory to masz tylko od spodu. Wiesz łatwo jest pokazać na dwóch różnych spodach niż na normalnej fudze, na pewno ma skrawki więc mógł połączyć je klipsami albo grzybkami za fugować i pokazać. Poza tym z tego co mnie ludzie uczyli to tak się nie ściąga fugi z płytek, a chłop robi to ewidentnie źle. Skoro po ściągniętym jedzie jeszcze raz i wyrywa fugę nic dziwnego że musi robić kółka gąbką. EDIT: Wszystko też jest zależne od fugi a raczej producenta. Wzbraniajcie się przed tym gównem z mapei.
A juz w nastepnym odcinku, Krzysiu pokaze wam jak za pomoca strzykawki zebrac nadmiar silikonu ktory zostaje po profilowaniu i za pomoca wiertla fi8/6 zrobic otwor i wcisnac z powrotem do kartusza, baa nawet oddac w sklepie jako nowy nie ruszony. To wszystko za 9pln za m2 fugowania :D jpr czymajcie mie !!!
Czy w tego typu łazience nie powinno być jakieś okno rewizyjne w podłodze? Takie pytanie z ciekawości 😊 Nie znam się na tym ale takiemu fachowcowi jak Ty z czystym sumieniem mogę zlecić pracę u siebie 😊😊😊
Już dawno wpadłem na taki pomysł 😁jeszcze jak pracowałem w UK fugowalem tak heksagony na których były wygrawerowane wzorki . Przy klasycznym fugowanie masakra . Ps fugowalem epoksydem i zamiast szczykawki miałem tubkę po silikonie
Koszty takiej łazienki z twoja robocizną to pewnie większość widzów od początku serii interesowała, więc jeśli będzie możliwość to jak najbardziej. Ewentualnie dodaj czas wykonania w godzinach jeśli można. Dodatkowym pomysłem za co odpowiada inwestor a za co ty (kleje, silikony, itd)😊
Ja wlasnie dzisiaj fugowałem podłoge tradycyjnie i chyba ostatni raz robilem w taki sposob, nastepnym razem kupuje tube i nakładam pistoletem. Mam dosc tego mycia potem calych kafelek 10 razy. Pozatym wydaje mi sie ze w ten sposob jest pewnosc ze fuga donrze wejdzie w szczeline. Ale chyba raz ogladalem jakis twoj film i nie negowałes przypadkiem tego sposobu wykonania ? Co sie zmienilo ze teraz to jest wporządku ? Ps. Bardzo pieknie zrobiona lazienka, pozdrawiam 👍
A nawet jeśli to dylatacja sama już tam w sobie jest (płytki podłogowe docięte 5mm do 10mm od scian,I plytki ścienne wystartować 2mm od podlogi-wystarczajaco żeby silicon zakrył... To nie hejt - logika(a tak ogólnie wydaje mi się że Pan wykonujący nie utrudnia sobie Tak życia za kamerą 😉)
Dawno tyle bzdetów na raz nie słyszałem. Ta strzykawka z fugą to nieporozumienie. Moczenie fug skutkuje że fuga na płytkach wysycha na strup a w spoinie jest cały czas mokra , fugi się pielęgnuje po wykonaniu fugi czyli fuga musi być zwilżana po wstępnym związaniu. Do tak cienkich fug sznur jest zbędny. Same herezje.
Cześć, czy mozna zabukowac remont lazienki u Ciebie? Jakie są terminy, jestem ze Szczecina, ogladalem różne remonty ale to co zobaczylem co potrafisz i jakimi narzedziami pracujesz bardzo mnie pozytywnie wręcz zszokowalo, pozdrawiam ciebie Krzysztofie
Wątpię że tu się doczekasz odpowiedzi, prędzej poszukaj jego firmy w necie i się skontaktuj normalnie. Przygotuj się tylko na spore koszta bo podejrzewam że Krzysiek jest drogim fachurą 😅 za taką robote pewnie liczy sporo
Dlaczego najpierw 4:50min filmu mówisz, że przed aplikacją fugi płytki muszą być suche, a potem wykonujesz test i udowadniesz, że przed fugowaniem muszą być mokre? Poza tym w jaki sposób chcesz uniknąć porysowanie płytek uzywając szpachelek z plastiku? Przecież gres się nie rysuje ani od piaski, ani od metalu, bo ma większą twardość od krzemionki, stali itd. tylko diament jest w stanie porysować gres.
Najpierw fugował gres i to ten gres ma być suchy, żeby fugi nie rozpuszczał. Test był porównawczy dla gresu i płytek ceramicznych. Niedawno oglądałem film z porysowanymi krawędziami podczas fugowania. Gres polerowany łatwo zarysować, a najbardziej widać na ciemnych powierzchniach.
Gresy nie można porysować, ponieważ jego twardość jest większa od piasku, czy stalowych narzędzi. Można porysować np. Diamentem lub może korundem. @@sotbish
Sznury dylatacyjne są po to by firma którą jutuber reklamuje i on sam zarobi 😓.Ja robię dystans 2-3 mm w narożnikach wewnętrznych i nie wychodzi dużo sylikonu.
Materialy sponsorowane musza byc oznaczone slownie lub w opisie filmu, tego wymaga YT. Juz widzie ile kasy zgarnal krzychu za reklamowanie sznura... przeciez sam mowil ze nigdy go sie stosowal i ze wszystko gralo
@@ewakowalska5359 rączki myje płynem, a spłukuje ciepłą wodą kilka sekund, a nie mocze dłonie pół dnia - zmywam fugi packą z gąbką, ale nie jestem jutuberem
Jak dla mnie jest profesjonalista i inni partacze zazdroszcza i tyle lubie ogladac bo ma racje w 100 procentach
Mam trochę inną metodę silikonowania. Jak nałożysz silikon to przeciągnij palcem na sucho żeby obie powierzchnie silikon dobrze złapał dopiero potem zalej mydelkiem a potem ściągnij gumka. Polecam w ten sposób. Każdy robi inaczej oczywiście.Pozdrawiam
Też mi sie wydaje że sposób przedstawiony przez Ciebie jest lepszy 🙂
Tak to się robi 👍
Ja zawsze tak robię, właśnie dlatego, że miałem wrażenie, że wtedy lepiej złapie i jak się okazuje nie jestem jedyny. Pozdrawiam
Ale po co? Jak się nakłada to łapie powierzchnie.
Ja do ściągania silikonu używam płynu do naczyń rozcieńczonego z wodą. A jeśli często robisz silikony, to proponuję kupić pistolet na baterie - makity lub milwaukee - przyspiesza pracę i nie męczy tak palców. Makita ma pistolet stricte do tych plastikowych tub z silikonem, ale ma również pistolet z aluminową tubą, tyle że to jest do tzw. "kielbas"/"pasztetów" - czyli materiałów (w tym i silikonu) w opakowaniach, które wyglądem przypominają kiełbasę/pasztet w folii.
ja już wiele lat temu wpadłem na to, żeby nie pchać w szpary 18 tub silikonu, a że o sznurze dylatacyjnym w tamtych czasach nie słyszałem, to używałem gazety dylatacyjnej. W razie kłopotów z dostępnością używało się też toaletowego papieru dylatacyjnego, choć to było gorsze rozwiązanie, gdyż jeśli papier nie był zmoczony, to sikon stawał się wypukły zamiast wklęsły, ponieważ papier "prężył".
No proszę od 2 lat pisałem w komentarzach przy filmach o fugowaniu że robię w ten sposób z tuby ... to od dwóch lat zbierałem joby zarówno od oglądających jak i od samego Krzyśka który wyśmiewał ten sposób i hejtował ... NAGLE TO JEST SUPER SPOSÓB 🙂
Już nagle nie maluje się kafelek fugą, nie ma brudzenia, nie ma zmarnowanego czasu na mycie pomalowanych kafelek fugą 🙂
👍😃
Bo to trzeba mieć specjalny kanał,sponsorowany czy cuś😁
Jeśli coś jest głupie i działa to nie jest głupie. Każdy sposób, który działa jest dobry.
Cóż poradzisz, potrzebował dwa lata aby dorosnąć do dziecięcych rozwiązań
Haha dobre komentarze , tak jak pisałem że już kilka lat temu tak to robiłem ale z pistoletu do kiełbas i po kilku wyciśnięciach zaczęła mi się woda od proszku oddzielać ale to było tylko kontrolnie czy da radę . To jak ? Wymyślamy narzędzie ?
Świetny patent, dobra robota.
Pozdrawiam
Witam Krzysztofa.
Chcialem przyznać że wycinanie otworów w płytkach wielkoformatowych po przyklejeniu ich na ścianę jest dużo bezpieczniejeszym rozwiązaniem.
Dziś kończyłem łazienkę gdzie kleiłem 40x120. Płytka przy umywalce z 3 otworami po czasie pękła sama. Kleje zawsze na równe podłoża i metoda kombinowana. 12mm na ścianie a 4 mm na płytkę. Rysa poszła od otworu pod odpływ. Miejsce newralgiczne i Klej ściągając zrobił resztę.
Lepiej otwory wiercić po przyklejeniu.
Dodam że po wyklejeniu płytek nie byłem na tej łazience tydzień czasu. Więc miało czas wyschnąć. Rysę odkryłem przy białym montażu.
Nie pisze tego żeby przycukrowac Krzyskowi tylko aby potwierdzić że ma rację.
Pozdrawiam z Dortmundu.
Super sposób, zaoszczędził mi nerwów i czasu przy fugowaniu mocno ryflowanych dekoracyjnych płytek. Strzykawkę 200 ml trudno dostać w aptece, ale 100 ml już można dostać za kilka zł. Napełnia się łyżeczką od herbaty, najlepiej na boku, aby przy wkładaniu tłoka powietrze mogło opuścić wnętrze strzykawki.100 ml strzykawka idealnie mieści się w pistolecie. Otwór strzykawki ma ok 3 mm średnicy, idealny rozmiar do wypełniania 2 mm szczelin. Polecam
Wolfcraft ma w ofercie puste tuby 310 ml do napełniania. Cenowo wychodzą OK.
@@aleck156 Rzeczywiście. Jak ma się akurat pod ręką pustą tubę, to można wykorzystać tubę np. po akrylu. Z tubą jest problem, bo jakoś trzeba wyjąć tłok, by ponownie napełnić. Ze strzykawką jest prosto.
Fajny odcinek , zwłaszcza dla ludzi , którzy są mało kreatywni i sami nie potrafią wymyśleć sposobów na przyśpieszenie pracy . Temat fugowania ze strzykawki znany jest jednak od dawna i dość stary . Ja osobiście oklejam obrzeża , jest miej mycia ale też sporo czasu na klejenie . Fajnie by było gdyby trafił na Twój kanał ale i Tobie temacik ruszających się płytek ułożonych na podłodze z płyty OSB na powierzchni około 30 m2 . W nowym mieszkaniu robota jest łatwiejsza . Jeśli chcesz pokazywać "nowinki " to udowodnij , że nie ma konieczności rwania płytek , tylko wystarczy użycie kleju iniekcyjnego na bazie mikrocementu.
Pozdrawiam
Patent ze strzykawką genialny!!! Dzięki🙂
Dzięki :-)
Od 2 lat podawałem mu ten pomysł ale tylko mnie hejtował :-)
Ardex + płytka ceramiczna + zwilżenie wodą przed fugowaniem = i tak będzie odbarwiać
Spróbuj fugować packą kubali to na hardego już nie spojrzysz.
Dlaczego silikon nie moze wypełnić luki miedzy płytkami ściana/podłoga ???
Tylko ma się przekleić do podłogi i ściany a nie powinien wypełniać własnie tej luki ??
Wytłumacz bo nie kumam
Pewnie chodzilo o to ze sznur dylatacyjny jest bardziej elastyczny niz silikon i jak cos "zapracuje" to sznur sie podda a silikon nie. Czesciej widzialem sznur dylatacyjny przy cokolikach na balkonach bo to wiadomo ze baklony do slonca sobie a elewacja sobie.
Im grubsza warstwa silikonu/akrylu tym dłużej trwa wysychanie całego wypełnienia. A im dłużej trwa schnięcie wiązanie tym większe ryzyko wewnętrznych naprężeń i braku odpowiedniego przylegania. Szczególnie ważne przy akrylu, który idzie do zamalowania razem ze ścianą, więc niepotrzebnie dłużej trzeba czekać z malowaniem.
To jest błędne użycie sznura dylaracyjnego- mniejsza powierzchnia styku silikonu, więc mniejsza szczelność
@@kamilk1403 Nie ma potrzeby aby silikon wpływał aż pod płytki. Dodatkowo krawędzie płytek gdzie styka się silikon można zagruntować gruntem reaktywnym pod silikony to będzie pewne połączenie.
Z tuby oki w Danii już dawno fugowałem z tuby i do tego są narzędzia na akumulatory
Krzysiek bardzo mi się podoba Twój Starosłowiański język "umieszać, zamyć" 😉😉🤣🤣
Krzysiek pokazuje nam również nowatorskie podejścia do niektórych słów.
też zacząłem mówić że ,,umalowałem ,,😃
dobra robota 👌
Bardzo fajny sposób 👍 Pozdrawiam ..
jak zawsze wszystko wytłumaczone i przekazane profesjonalnie, lecz chciałbym zapytać, jak czyścisz kostki zabrudzone silikonem. Bardzo Cię proszę o podpowiedź, Artur
Pierwszy raz z tuby robiłem chyba z 10 lat temu.. Są całe komplety dedykowanych "ściągaczek"I normalnie to używa się gąbki celulozowej😉 ..Aby nie wyschła trzyma się ją w woreczku strunowym..
raczej wiskozowej
@@jacekkozlowski2893 Nie pomyliłem się dobrze napisałem. Chodzi mi o celulozową.
@@piotrszym1 ok mój błąd
generalnie Beko robi fajne rzeczy. Pracuje w małej hurtownii budowlanej. Kto raz spróbował Beko wraca do ich preduktów. Robią też takie patyczki z kulkami :)
Fajny materiał :)
Dzięki za ten temat akurat się przyda
fajny patent, tylko czy da się wyjąć tłok czy jednorazówka?
Tak, proszę o odcinek o kosztach.
Mógłbyś dać linka do odcinka z geberitem? Zaciekawił mnie temat wycieku. Pozdrawiam
czemu między płytką w otworze drzwiowym a panelami na korytarzu nie ma listwy dylatacyjnej, ani żadnej dylatacji?
Z ta wycena bylby super odcinek czekam:)
Dokładnie, BIOTAD PLUS team💪💪
Ja kiedyś próbowałem fugowac tak z tuby fugą sporo Narozniki zewnętrzne ale nie dało rady. Wyciskała się woda a sucha fuga zostawała zgnieciona w tubie.
Jaka fuga? Może za mały otwór wylotowy i za gęsta konsystencja
Też tak miałem kilkanascie lat temu z fuga grafitowa z Atlasa, użyłem tuby po silikonie a fuga miała 4 mm. Cpecialnie nie robiłem jej gestej.
Jak silikonuję to używam najwyżej tylko czystej wody. Te wszystkie dodatki płynu do naczyń itp. służą tylko temu, żeby był poślizg przy ściąganiu paluchem. Ja ściągam kostkami, więc nie ma uzasadnienia.
Dokładnie, później fuga nawet najlepszej marki lubi łapać grzyba lub zmieniać kolor.
wczoraj pierwszy raz w życiu fugowałem i skorzystałem z tego sposobu, ale mi to nie wychodziło. kupiłem pacę gumową i zrobiłem resztę. wolę myć płytki niż się bawić z tym wyciskaniem
Do narożników np. geberitu nie używa się fugi tylko sylikonu
Dlatego fugę minimum 3x się zmywa czystą wodą, żeby się nie przesuszyła zanim dojdzie do wiązania.
Uwarzam że powinieneś użyć właśnie tej nowej gąbki którą pokazałeś a nie tego starego zmywaka. Dlatego fuga na ścianie wyszla ci za bardzo wymyta. Gąbka za miękka była. Tak zamo na zabudowie spluczki. Ciężko jest profilowac starą, miękka gąbką. Spróbuj zmywać fugę gładką ściereczką do naczyń a na narożnikach zewnetrzych też ściereczką ale nałożona na pacę do fugowania. Pozdrawiam
10:54 i takie powymywane fugi zostawiasz? Mi to klienci zwracają uwagę, że są ubytki w fudze, oczywiście nie każdy, a takich ubytków jak na filmie, to mi się trafi ze dwa trzy na całej łazience i to wszystko, a jakbym robił taką gąbeczką to chyba cała łazienka by tak wyglądała, może wtedy nie zwracali by na to uwagi jeśli cała łazienka by tak wyglądała, ale jak dla mnie to nie jest profesjonalne podejście.
Git robota.👍
Ja to jeszcze mam wiaderko z wodą i gąbką do mycia rąk i narzedzi,tak podczas pracy
Zapytałem sztuczną inteligencję. Odpowiedziała cos innego, w ten oto sposób:
Przed fugowaniem płytki powinny być suche. Wilgotność może wpłynąć negatywnie na proces fugowania i jakość połączenia między płytkami oraz fugą. Ważne jest, aby zapewnić odpowiednią wilgotność powierzchni i środowiska w trakcie i po procesie fugowania, aby uzyskać trwałe i estetyczne wykończenie.
Widziałem już epoksydowe dwuskładnikowe fugi w tubie,kartuszu.
Pytanie: coś się zmieniło w budownictwie odnośnie fugowania łączenia dwóch różnych płaszczyzn? To czego mnie uczono jeszcze 3 latata temu to wykonanie 'fugi' silikonowej bo ta w narożniku jest na połączeniu dwóch różnych płaszczyzn więc fuga cenemtowa ma tendencję do pękania. Bardzo proszę o informację. Patent z wyciskarką super sprawa. Pozdrawiam!
Jak masz ściany masywne związane ze sobą, to nie musisz silikonu czy innego elastycznego towaru
@@kamilk1403 Ok ale tutaj zabudowa zestawu podtynkowego była na stelażu a narożnik zewnętrzne płytek przyklejanych na tą zabudowę wypełnione fugą cementową - rozumiem że to jednak powinien być silikon w takiej sytuacji?
@@arerosl całą zabudowa jest całością - jej połączenie ze ścianami powinno być elastyczne
@@kamilk1403 dziękuję - teraz ma to dla mnie sens. Pozdrawiam
Narożniki zewnętrzne robię pacą z twardą pianką ,lepiej mi się robi tym niż gumową.
Mam wątpliwości co do sensu stosowania tej przerwy w fudze przy gebericie w przypadku obecności hydroizolacji.
Robiąc hydroizolację tego geberitu, nie zostawiłeś takiej przerwy, wydaje mi się zatem, że jeśli nastąpi jakiś wyciek z samego geberitu, to i tak woda nie wydostanie się tym otworem bo będzie zamknięta hydroizolacją za zabudową geberitu. Nie jestem natomiast pewny co w przypadku jakiejś nieszczelności na połączeniu muszli z geberitem. Tu chyba jakaś szansa jest żeby ta woda wypłynęła tym otworem, ale tam chyba się tak bardzo nie boimy wycieków.
Także takie stawiam pytanie.
Nie jestem wykończeniowcem jakby co, ale praktycznie wszystkiego się od Ciebie uczę i potem stosuję u siebie na budowie :). Pozdrawiam.
Dziękuję Krzysiek za ten temat.
A ja mam pytanie co do drzwi w tej łazience i wogóle dobrym pomysłem byłoby gdybyś zrobił film o montażu drzwi w łazienkach itp. czy robisz to sam, czy jednak Ty akurat w tym wypadku nie będziesz montował drzwi, tylko ktoś inny, bo z tego co widzę to będą drzwi opaskowe, gdzie opaska dojdzie na płytki. Bardziej chodziło by mi o kwestię kiedy jest najlepszy czas na montaż drzwi w łazience, czy jak już mamy podłogę na gotowo, czyli płytki/ ewentualnie panele, czy jednak wcześniej przed podłogą, bo raczej gdyby tam miałyby być drzwi ukryte to raczej wtedy poczekać na montaż ościeżnicy, żeby później odjechać płytkami na ścianie do ościeżnicy.
Sześć lat temu używałem podobnego patentu . Ktoś powinien opatentować narzędzie do aplikacji fugi cementowej .
fugowanie na sztukę
widziałem raz tak zrobione narożniki fugą, po jakimś czasie fuga zaczeła sie łupać. Może wina wykonawcy.
Fuga na narożnikach zewnętrznych to powinna być raczej ścięta na 45 stopni, a nie zrobiona do kąta prostego. Nawet by lepiej wyglądała. Taka ostra zapewnie będzie się kruszyć.
Ja u siebie zostawiłem otworek kontrolny na sprawdzenie czy nie leci woda i się okazało że woda nie leci ale robale po czasie znalazły sobie szparę do śmigania gdzieś w ścianach haha więc zasilikonowałem ostatecznie i to
Witam świetny filmik ile milimetrów jest fuga na ścianie w tej łazience
Mam pytanie bo widzę że zabudowy geberytow lub jakieś wnęki na półki są wcześniej dostosowywane celowo pod płytki ?
Chyba potrąca Ci z wypłaty za wybór koloru fugi do ciemniejszych płytek. Tyle przegrać na koniec. Pozdrawiam nie daj się przy rozliczeniu.
PS silikon ma inny kolor niż fuga?
Gąbka do fugowania w Liroju Merlinie kosztuje... 69 PLN xD
czemu musi być tu (pod geberitem) otworek kontrolny ? Słyszałem o tym w innym kraju ale czy u nas trzeba ?
To chory wymysł tego wykonawcy 😥
nie kontrolny tylko odplywowy, w razie czego jakby sie cos w gebericie skraplalo czy cos- sam nie wiem ale moze ma to sens przy tanszych geberitach
@@jurekosak6872 dokładnie,a w razie wystąpienia przecieku nikogo nie będzie w domu i bez czujnika zalania i zaworu zamykającego jest to nie kompletne rozwiązanie 😊
Niektóre wersje sedesów nie pasują idealnie w otwory stelaży. Mam taki sedes włoski o pół cm niżej wlew wody. No i gdyby coś się niedobrego działo, to woda się pokaże przez ten otworek na dole. Wiadomo, że sedes nieco się rusza.
Ciekawy patent ze strzykawką.
Troche denerwuje mnie, że wyróżniasz gres i ceramikę. Ceramika to też gres jak i i ta druga plytka glazura.
👍 Pozdrawiam
Ale tak drabina chodzić po płytkach 😮
7:31 a mógłbyś pokazać to samo ale na rancie płytki? A nie ukrywam, że nie chce mi się w takie coś wierzyć, zresztą przemywać płytki przed fugowaniem? Kolejne 24h czekania..
"Po ułożeniu płytek musimy odczekać co najmniej 24 godziny, aby nałożyć fugę. Zaprawa pod płytkami musi być sucha, w przeciwnym razie wykonanie spoinowania może sprawić, że na powierzchni płytek pojawią się plamy. Pamiętajmy również, że przed fugowaniem płytki należy oczyścić z resztek kleju i wyjąć krzyżyki dystansowe."
A co tu pokazywać? Weź zafuguj płytki ceramiczne i gresowe to zobaczysz. Po kilkunastu sekundach w ceramicznych ściągnie a w gresie dalej będzie mokra. Z częścią tego co mówi się zgadzam ale nie ze wszystkim. Na porowatych plytkach po odczekaniu 35 minut to chyba tylko papier ścierny cię uratuje, na szkliwionych to całkiem inna sprawa.
@@yaakuza1 Mówisz to tak jakbym tego nigdy nie robił, robiłem i jakoś nigdy nie miałem problemu. Mam jeszcze u siebie na stanie płytki ceramiczne i gresowe po remoncie, o dziwo ranty w dotyku są takie same więc pory to masz tylko od spodu. Wiesz łatwo jest pokazać na dwóch różnych spodach niż na normalnej fudze, na pewno ma skrawki więc mógł połączyć je klipsami albo grzybkami za fugować i pokazać.
Poza tym z tego co mnie ludzie uczyli to tak się nie ściąga fugi z płytek, a chłop robi to ewidentnie źle. Skoro po ściągniętym jedzie jeszcze raz i wyrywa fugę nic dziwnego że musi robić kółka gąbką.
EDIT: Wszystko też jest zależne od fugi a raczej producenta. Wzbraniajcie się przed tym gównem z mapei.
A juz w nastepnym odcinku, Krzysiu pokaze wam jak za pomoca strzykawki zebrac nadmiar silikonu ktory zostaje po profilowaniu i za pomoca wiertla fi8/6 zrobic otwor i wcisnac z powrotem do kartusza, baa nawet oddac w sklepie jako nowy nie ruszony. To wszystko za 9pln za m2 fugowania :D jpr czymajcie mie !!!
Kto fugę waży 🤣 każdy na oko sypie. Waga na budowie😂 zadziwiasz mnie Krzysiek
Czy w tego typu łazience nie powinno być jakieś okno rewizyjne w podłodze? Takie pytanie z ciekawości 😊 Nie znam się na tym ale takiemu fachowcowi jak Ty z czystym sumieniem mogę zlecić pracę u siebie 😊😊😊
A jak już wyciśniemy 1 strzykawke, jak powrócić tlok gumowy do góry? SUPER robota,pozdrawiam
Strzykawka jest do wyrzucenia, trzeba wydać kolejne 50 groszy 😊
@@piotrmusk6358 to sprzedaj mi 100 sztuk tych dużych strzykawek po 50gr pojemnosc pewnie 150 lub 200
Witaj. Jaką fuga zafugowac prysznic typu walk in??
Luxxxxxx
Już dawno wpadłem na taki pomysł 😁jeszcze jak pracowałem w UK fugowalem tak heksagony na których były wygrawerowane wzorki . Przy klasycznym fugowanie masakra . Ps fugowalem epoksydem i zamiast szczykawki miałem tubkę po silikonie
22:50 minuta filmu. Widze głośnik jbl, czyżby byl w gratisie z armaturą prysznicową? Ja tak miałem.😉👍👍👍👊👊👊
Widzę że patent na fugowanie szlifów ściągnięty ?. Już widziałem wcześniej nie pamiętam u kogo
>Krzychu czeka bo fuga "coś tam"
>Gotowa fuga CE 60: tak, a po co?
*Super seria z tą łazienką*
Koszty takiej łazienki z twoja robocizną to pewnie większość widzów od początku serii interesowała, więc jeśli będzie możliwość to jak najbardziej. Ewentualnie dodaj czas wykonania w godzinach jeśli można. Dodatkowym pomysłem za co odpowiada inwestor a za co ty (kleje, silikony, itd)😊
jest bardzo drogi. jak ostatnio robił wyliczenia tak oo to wyszło 10 tysiecy za łazienke 3 na 2 metry:D
PRZEMISTRZ tyle powiem
Krzyśku a próbowałeś ze strzykawki zrobić fugi 1mm?
Ranty płytek ceramicznych przed położeniem zawsze gruntowałem
Ale gąbka miała być nowa żółta, a jest stara zielona ...
Zielona,bo zgniła od wilgoci
Raczej 9 robotę robiła
@@MrElo123456 tak robio PRO 😁👍
Ogólnie pierdololo na tym kanale że, klękajcie narody. Chyba że kto się chce nakombinować, narobić a nie zarobić.
Ja wlasnie dzisiaj fugowałem podłoge tradycyjnie i chyba ostatni raz robilem w taki sposob, nastepnym razem kupuje tube i nakładam pistoletem. Mam dosc tego mycia potem calych kafelek 10 razy. Pozatym wydaje mi sie ze w ten sposob jest pewnosc ze fuga donrze wejdzie w szczeline. Ale chyba raz ogladalem jakis twoj film i nie negowałes przypadkiem tego sposobu wykonania ? Co sie zmienilo ze teraz to jest wporządku ? Ps. Bardzo pieknie zrobiona lazienka, pozdrawiam 👍
negował bo nie był to jego pomysł:D
Fajnie by było poznać od strony kosztowej wykonanie takiej łazienki z czystej ciekawości z mojej strony. Po prostu nie jestem na bieżąco.
Hydratacja muzgu gwarantowana po jednym dniu pracy na tej robocie ....
Dokładnie - dziwne, że nie dał żadnego zbrojenia w fugach 😊 zawsze to mniejsze ryzyko , że cis pęknie 😅
A nawet jeśli to dylatacja sama już tam w sobie jest (płytki podłogowe docięte 5mm do 10mm od scian,I plytki ścienne wystartować 2mm od podlogi-wystarczajaco żeby silicon zakrył...
To nie hejt - logika(a tak ogólnie wydaje mi się że Pan wykonujący nie utrudnia sobie Tak życia za kamerą 😉)
Spróbuje ze strzykawką do epoksydu :)
Czekamy na film o kosztach 😎
Gres to też płytka ceramiczna!
Dawno tyle bzdetów na raz nie słyszałem. Ta strzykawka z fugą to nieporozumienie. Moczenie fug skutkuje że fuga na płytkach wysycha na strup a w spoinie jest cały czas mokra , fugi się pielęgnuje po wykonaniu fugi czyli fuga musi być zwilżana po wstępnym związaniu. Do tak cienkich fug sznur jest zbędny. Same herezje.
PiS to jednak nie kłamie, lepiej zarabia się na polskiej budowie, niż np jako aktor w Hollywood. W roli Ogara w Grze o tron byłeś super!
Tak z ciekawości. Jaki to jest rozmiar strzykawki?
200 ml
👍🏻
Czyli mówisz ze do fugi trzeba troche zmoczyć wodą ?
Cześć, czy mozna zabukowac remont lazienki u Ciebie? Jakie są terminy, jestem ze Szczecina, ogladalem różne remonty ale to co zobaczylem co potrafisz i jakimi narzedziami pracujesz bardzo mnie pozytywnie wręcz zszokowalo, pozdrawiam ciebie Krzysztofie
Wątpię że tu się doczekasz odpowiedzi, prędzej poszukaj jego firmy w necie i się skontaktuj normalnie. Przygotuj się tylko na spore koszta bo podejrzewam że Krzysiek jest drogim fachurą 😅 za taką robote pewnie liczy sporo
Gumami Beko robię od 10 lat i mogę stwierdzić że lepszych nie ma.
Pewnie dawaj odcinek o kosztach 🤑
Ja też fuguje od lasera bo równo wychodzi
A epoxyd też tak można?
Super
Naroznik tragedia po czasie sie wykruszy. Fuga epoksydowa sprawdziłaby sie tu lepiej
Dlaczego najpierw 4:50min filmu mówisz, że przed aplikacją fugi płytki muszą być suche, a potem wykonujesz test i udowadniesz, że przed fugowaniem muszą być mokre? Poza tym w jaki sposób chcesz uniknąć porysowanie płytek uzywając szpachelek z plastiku? Przecież gres się nie rysuje ani od piaski, ani od metalu, bo ma większą twardość od krzemionki, stali itd. tylko diament jest w stanie porysować gres.
Najpierw fugował gres i to ten gres ma być suchy, żeby fugi nie rozpuszczał. Test był porównawczy dla gresu i płytek ceramicznych.
Niedawno oglądałem film z porysowanymi krawędziami podczas fugowania. Gres polerowany łatwo zarysować, a najbardziej widać na ciemnych powierzchniach.
Gresy nie można porysować, ponieważ jego twardość jest większa od piasku, czy stalowych narzędzi. Można porysować np. Diamentem lub może korundem. @@sotbish
W skarpetach na budowe😂😂 a co z BHP. To pewnie młody sie zapomniał😂😂😂
Odcinek o kosztach??? Hmm.... No pytasz dzika czy sra w lesie. Pewnie że tak.
15:20 🤣
Sznury dylatacyjne są po to by firma którą jutuber reklamuje i on sam zarobi 😓.Ja robię dystans 2-3 mm w narożnikach wewnętrznych i nie wychodzi dużo sylikonu.
Materialy sponsorowane musza byc oznaczone slownie lub w opisie filmu, tego wymaga YT. Juz widzie ile kasy zgarnal krzychu za reklamowanie sznura... przeciez sam mowil ze nigdy go sie stosowal i ze wszystko gralo
Stosowanie sznura dylatacyjnego jest jak najbardziej zgodne ze sztuką i fizyką budowli.
@@atam3977 Dawaj podwójnie niech firma się rozwija 😂
@@jurekosak6872 Cóż, zawsze można robić w paździerzu. Będzie taniej.
Gołe dłonie bez rękawiczek i zmywak kuchenny 😂 artretyzm stawów już czeka 😊
Rozumiem że ręce na sucho zawsze myjesz żeby nie dostać artretyzmu?
@@ewakowalska5359 rączki myje płynem, a spłukuje ciepłą wodą kilka sekund, a nie mocze dłonie pół dnia - zmywam fugi packą z gąbką, ale nie jestem jutuberem
ten sznur ja akurat daruje sobie ale mówię o sobie
Ale te otwory pod muszlę klozetową to kiepsko ci wyszły. 😂
A po co się spuszczać nad tymi otworami?
Wykon spoko ale płytki koszmarne.Grobowo i bez wyrazu
takie duze płytki i takie małe fugi? przeciez to popęka:D:d hipokryzja:D
cennik please 😁
Posadzka porysowana ;} 8;44-45
Tez widziałem to amatorstwo 😢