@@roman_kzntsv поділились вашим каналом і порадили це відео як розгорнуте пояснення того, чому у людей немає інстинктів Канал "смішно не буде" це канал феміністки, тому вона часто чула виправдання антифемів "інстинктами"
Дякую за випуск! Ми з чоловіком хотіли дитину, готувалися до народження свідомо. Але я не відчувала ніякої ейфоріїї під час вагітності (просто раділа, що в мене немає токсикозу). Коли народився мій син - хмуре немовля, що здєаться дивилося на мене з осудом - я також не відчула ніякого "материнського інстинкту", лише полегшення що пологи закінчилися. Десь впродовж трьох місяців коли мене питали що я відчуваю, я казала "ми закохуємося". Тому що це - процесс. Процесс прийняття нової маленької людини в нашому житті. Я рада, що вже знала про післяродову діпресію та що у жінки можуть бути проблеми з післяродовою адаптацією, я розуміла, що не все може бути ідеально. Який жах несуть з собою всі ці стереатипи про материнство! Яка травма для сотень дівчат! І про цей міфічний "інстинкт", який дає суперсилу знати все про немовлят, наче ти не дитину народила, а медунівер з педіатрії закінчила! І про те, що роди - то найприродніша справа і нічого жалітися! І про те, що жінка, народив дитину, взагалі в житті нічого більше не хоче - ні зустрічатися з друзями, ні кар'єрою займатися, ні мандрувати - нехай все чоловік вже без неї, а вона ж краще вдома з дитиною залишиться, і взагалі якщо сім'я розпадається, то дитина є відповідальністтю лише для жінки, бо в неї "інстинкт" !
Є такі стереотипи, і ще - що декрет- це відпустка😅😅 Але здорова комунікація з собою, з чоловіком, залучення допомоги і відновлення ресурсу і свого вільного часу - рулить, все можливо, я теж над цим працюю))
Як я вас розумію!!! Я уже 10 років, як мама кльової дівулі, але от той досвід пологів і перших років життя для мене просто пекельний, я свідомо не хотіла і не хочу його повторення. Результат зараз мені подобається, люблю доцю дуже сильно, але знову все пройти - ой ніііііі.
дуже корисний кейс для всіх, хто ще не народив. думаю, якщо у дівчини/жінки не проявляється прив'язаність до чужих немовлят то їй ще рано (якщо взагалі настане такий час) народжувати.
Я багато років працюю з підлітками і маю багато прикладів які що показують, немає ніякої безумовної батьківської любові(зазвичай "материнський інстинкт" саме так уявляється). Іноді батьки шалено люблять своїх дітей, без будь яких причин, просто тому що вони є. А іноді батьки не люблять своїх дітей, навіть якщо дитина як то кажуть золота. Буває і так, що одну дитину люблять в сім'ї більше за іншу. І коли ми кажемо дитині, щось типу "не кажи дурниць, мами завжди люблять своїх дітей" або "батьки люблять вас однаково!" це нажаль не завжди правда. Дякую за відео!
@@kelpie5941 ну і я про це. Багато дітей батьки кидають буквально на призволяще. Їм не важливо де і з ким дитина, не важливо чи має вона що їсти, що дитина живе зовсім сама чи з дорослим чоловіком у стосунках. Їм немає діло до того, що дитина потребує медичної допомоги або навіть потрапила у лікарню. Їм плювати на домагання до дитини від сожителів батьків. Чи це не про безпеку?
"немає ніякої безумовної батьківської любові(зазвичай "материнський інстинкт" саме так уявляється). Іноді батьки шалено люблять своїх дітей без будь яких причин, просто тому що вони є." по моєму ви самі собі протирічите вже в сусідніх реченнях. тим більше, з подальшого вашого коментаря випливає, що любов/нелюбов є безумовною бо не піддається ніякій раціоналізації (з чим я повністю згідний).
@@tarask8611 ви праві, я не вірно висловилася. Безумовна любов є, немає материнського інстинкту. Тобто частина людей люблять своїх дітей і піклуються про них так, що готові життя за них віддати, але це точно історія не про всіх батьків.
Нарешті. Стільки звинувачень в сторону жінки летить, типу вона недоматір, якщо не піклується про дитину 24/7, або не хоче взагалі дітей, чи не хоче більше дітей, або не пищить від радості від чужих дітей. Ну і репродуктивний тиск. При чому відрізок часу від "не принеси в пелені" до "коли ж онуки" дуже короткий.
нарешті психологи в українському ютюбі почали про це говорити, бо вже замахав той Субота який з кожної праски розказує про інстинкти та альфа-бета самців )
@@ОвочевийСалатик він достатньо гівна каже, шукати конкретні випадки не буду, але мене особисто обурюють деякі його слова у шортсах, бо вони інколи є сексистськими, та він часто каже що інші моделі світосприйняття ніж його " не вірні ", хоча у кожного свій сенс життя. Пам'ятаю, що він казав щось гидке про матерів і людей які живуть заради кохання та дітей. Хоча моє світосприйняття інакше я ж чомусь не вважаю, що його бажання не будувати сім'ю це щось погане, але він собі таке дозволяє і транслює це на велику аудиторію, видаючи за чисту монету
Бути мамою - це щастя, люди ви про що? Коли ти бачишь свої риси в дитині, коли спрмймаешь ії як свою частку... В мене буде летіти ракета, я накрою в першу чергу дітей своїм тілом. А інстинк це чи ні мне пофіг, головне щоб вони були живі!
Люто підтримую це відео! Тому, якщо ваші мами вас люблять, турбуються, підтримують іноді терплять - то цініть їх понад усе, бо вони це роблять свідомо, це їх вибір, а не якісь там інстинкти. 💝
@@radioniktv8218 Та і в батька ніякого інстинкту нема. Є взаємодія з дитиною і турбота, а любов від цієї взаємодії дуже залежить. Навряд чи хтось любитиме дитину, яку ніколи в очі не бачив. А ще є люди (не залежно від статі), в яких в принципі є проблеми з комунікацією, просто у взаємодії з дітьми це ще більш помітно і їм, мабуть, ще складніше бути у ролі батьків... Справа саме у досвіді і навичках взаємодії з дітьми, в бажанні проводити з ними час, а не у вигаданому інстинкті. Новоспеченим матерям в пологових теж цілі інструктажі по догляду за дитиною проводять, що теж заперечує ідею вродженого інстинкту
Я народила трохи більше року тому. Навіть свідомо пішовши на цей крок я була абсолютно не готова зіштовхнутись зі всім цим у реальності. У мене дуже важко проходив перший триместр вагітності, я жалкувала що взагалі на це все пішла так було боляче. Потім пологи і ці перші 6 місяців ПЕКЛА. Даруйте, але я не можу назвати це інакше. Це не антиагітація, це реальний приклад мого життя. Переконана, з кожним це відбувається по-різному, але деколи, втома була настільки сильна, непорозуміння з боку чоловіка було таким образливим (він теж був у шоці), а дитина все не припиняла кричати. Мені хотілось іноді випригнути з вікна, або хотілось тріснути дитину і треба було набиратись такого терпіння, щоб це не зробити. Так, я хотіла нашкодити малому, а через пару секунд ридала що взагалі посміла про таке думати. Лиш потім, коли я вирішувала ці питання з психотерапевтом, я дізналась, що у мене була післяпологова депресія і моя психіка захищалась від дитини. Я була дуже виснажена і так не має бути, бо у дитини двоє батьків і вони двоє мусять займатись малим у мірі своїх можливостей. Може цей коментар прочитають ще жінки, що відчували подібне. Хочеться сказати що ви не погані мами, ви просто люди і не треба терпіти наділяючи себе надможливостями. Нам потрібна допомога, і розуміння, вивозити це самим і при цьому ростити дитину щасливою та психологічно здоровою НЕМОЖЛИВО. Любіть та поважайте себе і тільки тоді ви зможете виростити дитя, яке стане адекватним членом суспільства і буде щасливим.
У мене у знайомої так було. Друга дитина також постійно плакала, але вона була морально до цього готова і все минуло легше. А з першою хотіла вийти в вікно. Дуже важливо, це бути готовим до чогось. Тоді не буде так важко.
Я зараз у цьому пеклі, малому тільки 3 тижні, а я вже хочу роздовбати собі голову від його криків.... чоловік допомагає на всі 100, не знаю що би я робила без нього...
Мене ще зі школи дивувало, що материнський інстинкт існує, а батьківський ні 🥴 хочь дитина 50/50 складається з генів обох батьків. Тому думаю, що ще тоді зрозуміла, що щось тут не те ☺️ дякую, що ділитеся з нами корисною інформацією
Як я кажу "він такий самий тато, як і я мама". Я одна не зобов'язана тягнути на собі дітей і все, що з цього випливає. По факту так і жила довгий час сама з дітьми, але ніяк не розумію таке ставлення суспільства до цього як до норми. А ще оце "кому ти треба з дітьми?" Мене більше цікавить, а кому треба мужик, який кинув своїх дітей і не допомагає їм? Жінки занадто самовпевнені часом🙄
@@liyakenzo7601 можливо, що він і не хотів кинути? Часто дітей з матерями залишають. Існує мізандрічний стереотип, що чоловіки не можуть любити/ виховати дитину.
@@radioniktv8218 є якась принципово велика різниця між кинути і залишити у випадку коли батько не приймає участі в житті дітей? Залишити сім'ю і поїхати на заробітки, наприклад це одне. Кинути і піти собі жити своє життя - зовсім інше. Тому все залежить від підсумку тої дії.
@@женя-у7ш9т В якій такій біології? Це не біологія, це наш устрій суспільства. Якщо є бажання, то батько може піти в декрет, і ніяка "біологія" його не зупинить.
Дякую вам за ваші відео 💚 Я це знаю... Але я так втомився доводити це всяким дятлам,які вірять не тільки в існування материнського інстинкту, а і у те що у чоловіків інстинкти до сексу і тому згвалтування це норма 🤡 короче якщо людина настільки тупа - краще біжіть від неї...
Повністю згодна з кожним твердженням. Моя мати видно як вчилася на помилках власної матері (хоч і не виправила їх усі), але її підхід був майже ідеальним, бо я зараз не зацікавлена ні в алкогоні, ні в цикарках, ні і психотропних речовинах. Фактично вона мені не забороняла ні коли і навіть якось підбурювала до цього: "Хочеш випити з друзями? Приходьте до дому та пийте на кухні, не треба сидіти за гаражами." "Куриш? Скажи мені марку, я буду купляти, щоб ти ні в кого не просила. Може хочеш спробувати? Ось мої. Не сподобалося? Спробуй інші." Це наче зворотнє виховання, бо дітям завжди щось забороняють і втискають у рамки належності, а їй було все одно наскільки я належна, вона ніколи не хотіла, щоб я була такою як вона і якось цуралася свого життя. Також вона спокійно прийняла мої стосунки з жінкою і завжди підтримувала мої починання, ніколи не говорила, що в мене не вийде, вона казала: "а чому ні?" От і я тепер кажу собі, і іншим, хто не впевнений у своїх починаннях: "а чому ні?" Її навчило життя, те як бабуся забороняла їй та братові, обмежувала і ставилася відверто скептично до усього що вони починали робити.
Сьогодні на уроці біології вчителька заговорила про ці "дивовижні" інстинкти, і там були ці всі стереотипи про материнство. Звісно, я її не звинувачую в цьому тому-що схоже що ця жінка проживала в такому суспільстві в якому їй це нав'язували. Зараз я навіть не пошкодувала що переглянула це відео, тому що мене б і досі брали сумніви щодо теми інстинкти. Дякую що створюєте відео❤️
Не сильно вірила в материнський інстинкт, а коли народилась моя донька, переконалась в хибності цієї теорії. Скажу чесно, якихось особливих почуттів немовля в мене не викликало. Полюбила її лише згодом, через кілька місяців, може більше. І чим вона старше, тим з нею цікавіше і приємніше.
я перевіряла інстинкт самозбереження!😂 мій син (майже 2 роки) тікав з пагорба, хотів купатися в річці, дивлячися на неї з моста, хотів до машинок на дорогу… я вже чула, що інстинктів не існує, але ви допомогли розкласти все по полицях! дякую за відео❤ котика було мало😅
шкода, але ті, хто не хоче в це вірити - не повірить всеодно... Ще рік тому я моїй найкращій подрузі розповідала що з наукової точки зору в людей немає материнского інстинкту. Наводила приклади інстинктів у звірів і порівнювала з людьми - що в нас є вибір і ми можемо щось не робити, а звірі через інстинкти - не мають його, але вона - молода мама - просто казала у відповідь "я також не можу цього не робити"... фейспалм... всі доводи як об стіну, всі приклади - ніби в нікуди... я кинула це діло, хай думає як думає...
Це відео більше, ніж розкриття психофізіологічного аспекту, це неймовірно важлива ініормація для жінок, які страждають серез вигадані стереотипи і соціальний тиск, від почуття неповноцінності чи ненормальності від того, що не виникає бажання нянчити дітей, або (в багатьох!) не виникає «інстинкту» любити і турбуватися про власне немовля. Дякую за вашу працю
Моєю основною темою в терапії стали відносини з матірʼю, а точніше - їх відсутність. Я не усвідомлювала, що це настільки непропрацьована для мене тема, допоки не війна та переїзд закордон до матері, де вона й жила майже від мого народження. І ось коли ми стикнулися вже на рівні не "дитина-мати", а "жінка-жінка", то у мене буквально поїхала "хатинка". Проявились усі дитячі травми: відсутність для наслідування ролей батька та матері, бо зростала з тиранічними бабусею та дідусем, вічне почуття провини (я-дитина винна в чомусь, тому матір мене кинула), відсутність абсолютної любові (не за гарні оцінки, а просто так), прийняття, відчуття того, що я небажана дитина, самотність; усвідомлення, чому я шукаю турботливих партнерів, які можуть "замінити мені матір" хоча б частково і так далі.. Тобто, дійсно не усі жінки готові бути мамами на прикладі моєї, яка так і залишилась у 45 років травмованим підлітком і нічого не хоче змінювати, як у своєму житті, так і у взаєминах зі мною. Не усі жінки готові бути мамами у 20 і навіть ті, коли твоїй дитині вже стільки ж 🙃Інстинктів не існує. На жаль, мої рідні люди - це тригери, які породили в мені психологічні хвороби. Тому я прийшла до висновку, не без допомоги психологині, що я сама можу стати для себе матірʼю, для своєї "внутрішньої" дитини, яку у свій час ніхто не обіймав і не хвалив. Наскільки б важко не було це усвідомлювати, але у цьому світі найбільш рідна та любляча мені людина - це я, і тільки я можу собі допомогти і подбати про себе, полюбити себе. Дякую за відео! Наштовхнуло на рефлексію ❤🩹
І якби суспільство не ідеалізувало материнство, можливо половини ваших психологічних проблем не існувало. Бо вже в динистві ви б знали, що не всі матері цілують своїх діточок у попки, є які просто або не готові, або не здатні на безумовну любов.
Дякую за таку тему, також давно переконана, що у жінки при народженні нею дитини, не спрацьовує в мозку чи в серці якийсь механізм, який змушує її безумовно любити своє чадо. Тепер маю підтвердження)) Але хотілося б трохи більше інфи про таке явище як "материнська любов". Буду вдячна якщо поясните які процеси відбуваються в тілі (гормони і т.д.) та в психіці людини, коли вона народжує та починає любити своє потомство Дякую. Котик - чудо❤
"Материнський інстинкт" це набутий псевдо-інстинкт. Взагалі то савці можуть з'їсти своїх дітей(як кролі чи киця),спаровуватись із своїми дітьми(як киці,леви,тигри,собаки) і навіть просто наплювати на своїх дітей ,ніби їх і не було.(як усі савці включно із людьми) Будьте щасливі і живіть з цим!)))
@РоманКузнецов зробіть, будь ласка, ролик про відтворюваність експериментів у психології. Чи існує з цим проблема? Чи є відомі експерименти, які не відтворюються? Чому так? І все таке інше. Був би дуже радий отримати коротку зважену вижимку з цієї теми
В якийсь момент свого життя я зрозуміла, що діти мені не потрібні в принципі. Але вони вже є. Не через інстинкти, а через соціум. Я буквально вчора зустріла дівчину років 27-28 яка народила першу дитину і тупо не знає, що з нею робити, бо її ніхто не навчив. А мене навчили. Хоч це радує. Тобто на власному прикладі я розумію, що то ніякий не інстинкт, а звичайна необережність, безвідповідальність, необізнаність, страх осуду (не рахую запланованих і бажаних дітей, хоча і там бувають розчарування). Діти вимагають багато сил і вкладень, тому треба бути досить стресостійкими для того щоб їх виростити. Я більше вірю в те, що наш мозок таки працює на наше самозбереження і часом вкидає нам дуже корисні і необхідні думки і рішення (тут все індивідуально).
@zykotek3091це взагалі неправда. Спитала зараз у своєї бабусі і вона сказала, що взагалі не знала що робити і як. Тому їй її мати допомогла. Змиріться вже, немає в нас інстинктів.
@zykotek3091 неможливо знати все на інстинктивному рівні, бо в нас немає інстинктів. Виховання дитини - це річ, якої НАВЧАЮТЬСЯ. Ви взагалі дивилися відео?
Варто не забувати, що донедавна наші предки народжували по 10 дітей і не від сильної любові, а через відсутність контрацепції + потрібна була робоча сила у господарстві/ якраз наші предки не були дуже душевно близькими зі своїми дітьми/
До речі, раніше мені вже стрічалося подібне відео, але воно буле російською, і тепер, коли я хочу навести його як аргумент, в мене дуже якесь двоїсте і неприємне відчуття... Радію, що з'явився наш аналог.
Дякую за змістовні тези. Однак "вміння любити" та "приймати любов" - занадто складні та заархівовані категорії, а ви промовляєте їх так, наче це і так усім по замовчуванню зрозуміло. Хоча навіть саме поняття "любов" є достатньо складним, якщо не провокативним. Цікаво почути ваше тлумачення любові, або принаймні ознайомитись із тими, до яких би ви звернулись
Я не дуже дітей люблю. От з деякими контакт одразу встановлюється, а з деякими навіть не знаю, що й робити. І мене так бісить, коли батьки оцих діток звинувачують мене в тому, що їхні дітки мені не подобаються, бо "як же так, ти ж дівчина, ти зобов'язана їх любити, тобі ще своїх дітей народжувати". По-перше, то буде мій свідомий вибір, до якого я буду готуватися, то будуть мої діти) А по-друге, хто взагалі сказав, що я збираюся народжувати 😅 Я ж не зарікаюся, але хочу нагадати, що народити дитину - це не прямий обов'язок, а просто твоє бажання. Шкода, що дуже багато людей цього не розуміють. А вам, авторе, дякую за відео!
Боже мій, дякую Вам велике! Так набридло спорити з старшим недорозвиненим поколінням, яке понароджувало своїх дітей, "виховало" їх психічно хворими і нещасними і прицьому щось заливають про материнські інстинкти.
Деяких людей навіть такі випадки не переконують, вони просто кажуть, що це окремий випадок, виключення. І багатомильйонна статистика самогубств - то все виключення і не аргумент проти інстинкту самозбереження...
@@bandera3144 Моя кішка своїх теж якось з'їла, прямо у моїй шафі:( Миші іноді своїх з'їдають... Риби їдять мальків. Нажаль, поки що у людей теж бувать небажані діти, і ніякий інстинкт матері їх не захищає.
@@АнастасияПомян Набуті інстинкти у людей існують. Ми не гвалтуємо жінку яка нам ,просто ,сподобалась(як це робить собака з сучкою) і не їмо кволих дітей(як кролі чи кури). Вже.. Чи поки що... Але питання в іншому. .. Справа в тому що ми не розуміємо своїх інстинктів тому що розум,постійно, їх контролює. Людина це страшна істота і природа не просто так надала нам можливість контролювати власні інстинкти..
Я не знаю, може і немає того інстинкту, але відчуття кайфу від дотику, від спілкування, від споглядання за моєю дитиною- неймовірні. Це викид гормонів, розумію. Але материнство- найбільший кайф в моєму житті.
зародки "прогризають" собі місце в матці, а потім повністю перетягують на себе контроль на материнським організмом, витягуючи з нього усе, наплював на жінку (звідси і сиплеться волосся, нігті, та інші проблеми під час вагітності, більш того - організм матері може намагатися вбити ембріон як загрозу для себе, звідси і викидні). ці стосунки мають паразитичний характер і гормони їх підтримують.
Це у вас є кайф від дотику, спілкування, споглядання за дитиною. А у мене, теж матері, немає. Зовсім. І у багатьох інших теж немає, просто ніхто про це не говорить бо не хочеться виглядати монстром. Значить, це не інстинкт, бо тоді він би був у всіх.
У вас кайф, а у інших жінок ні. Але саме такі кайфові жінки кричать "ти погана мати, та що ти за матір така" і подібні речі, ставлячи інших жінок (у яких просто всесвіт трохи ширше) у щільні рамки цього міфу.
Я мама. Мені дуже важко нею бути. Я неймовірно схудла.50 кіло при рості 175. До вагітності мала 73 кг. Випало майже все волосся. Шкіра жахлива. Зір мінус п'ять. Я дуже люблю малюка. Алееее так важко. Це тільки в мене так?
Дякую, цікаво, хоча таке враження, що тут наче більше за термінологію. Роман, якщо можна просити, то будь ласка, зніміть відео - як нарешті кинути палити. 😉
Чекайте, в мене була кішка, яку я підібрала однодневним кошеням, годувала сумішшю, вона виросла абсолютно ізольована від власного виду, що не завадило ій у 9 місяців звалити у вікно, повернутися через 2 доби і згодом народити 5 кошенят, яких вона годувала, облизувала і захищала як матір. Інстинкт це певна поведінка, послідовність дій викликана рефлекторною і гуморальною регуляцією, дуже багато грає фізіологія: саме гормони і певні нейромедіатори зусловлюють процесс статевого акту, вагітності, пологів, лактації і материнської поведінки (захисту і догляду за новонародженними). Так, у людей за рахунок більш розвиненої ВНД цей процес складніше, але інші ссавці прекрасно стають батьками і проявляють статеву поведінку без навчання і стороннього прикладу
Я підозрювала що то якась нісенітниця, інакше де мій материнській інстинкт, і чому в своєму поважному віці я досі не умиляюся людськими дітьми? В мене є балуваний кіт, і це як на мене набагато ліпше ніж балувана людина)
Дякую! Питання стосовно механізму привєязаності. Я люблю кицьок, собак, навіть комах,а людських дітей не дуже... особливо тригерить крик немовляти. дуже важко витримувати, хоча з криком інших маленьких тварин все для мене в порядку. Я розумію, що це навряд чи якось спростовує думку про спільність механізму, а все ж... чому так? звісно,я не один такий, просто цікаво, як так виходить, при, тим не менш, однаковому механізмові прив'язаності.
Коротше кажучи: сексуальний інстинкт спростовують асексуали (1-2% популяції?), материнський - чайлдфрі, інстинкт виживання - самогубці. Тому просто живіть довго і процвітайте самі і не заважайте іншим! Відео класне, доступне.
Чайлдфрі не можуть спростувати материнський інстинкт, бо для цього треба народити. Там про «Інстинкт розмноження» скоріше. А материнський то про покинутих немовлят та більш печальні історії про сміттєпроводи та інше
_"Виживе найсильніший"_ - це на жаль дуже поширена помилка і переконатися в тому що це помилкове ствердження дуже просто - якщо візьмемо наприклад слона і мишу - хто з них сильніший, а хто з них краще виживає та розмножується? Мамонти - ті взагалі вимерли. Насправді Чарлз Дарвін такого ніколи не писав і не говорив, а от яку думку він дійсно просував це те, що *"Виживає найпристосованіший"* - погодьтеся що різниця суттєва.
От не так давно - кілька місяців назад дізнавсь, що в людини взагалі нема інстинктів, та зіткнувся з тим, що є багато людей, які принципово відмовляються таке навіть допускати. Ну а про те що виживає напристосованіші, а не обов'язково найсильніши - давно знаю, в це також багато хто вірити відмовляється =)
Для мене ця інформація не стала новиною, але добре що нарешті і в українському ютубі розкрили цю тему. Едине, не вистачило прикладів відсутності таких інстинктів у людей. Типу, якби були, то люди діяли б так, але ми поводимось інакше. Якось так
Прекрасно, що є такий контент українською. Вчителька, що викладає у нас біологію казала, що люди мають інстинкти, через що в нас почалася так би мовити суперечка. З вашими відео тепер маю більше аргументів і просто знань. Дякую вам.
Дякую за чудове та цікаве відео! Можна дізнатися які дослідження є про те, що тварини намагаються передати не лише власні гени, а й допомогти іншим у вихованні потомства?
Прийшла з каналу "смішно не буде"
Рада, що стає все більше українського контенту🥰
Блін, а поділіться шо там про мене вийшло?)) бо я, схоже, єдиний не в курсі😅
@@roman_kzntsv поділились вашим каналом і порадили це відео як розгорнуте пояснення того, чому у людей немає інстинктів
Канал "смішно не буде" це канал феміністки, тому вона часто чула виправдання антифемів "інстинктами"
Дякую😊 То в відео чи у дописі?))
@@roman_kzntsvу дописі
А хотіння людей людьми, це інстинкт? Ну не знаю....
Дякую за випуск!
Ми з чоловіком хотіли дитину, готувалися до народження свідомо. Але я не відчувала ніякої ейфоріїї під час вагітності (просто раділа, що в мене немає токсикозу). Коли народився мій син - хмуре немовля, що здєаться дивилося на мене з осудом - я також не відчула ніякого "материнського інстинкту", лише полегшення що пологи закінчилися. Десь впродовж трьох місяців коли мене питали що я відчуваю, я казала "ми закохуємося". Тому що це - процесс. Процесс прийняття нової маленької людини в нашому житті. Я рада, що вже знала про післяродову діпресію та що у жінки можуть бути проблеми з післяродовою адаптацією, я розуміла, що не все може бути ідеально.
Який жах несуть з собою всі ці стереатипи про материнство! Яка травма для сотень дівчат! І про цей міфічний "інстинкт", який дає суперсилу знати все про немовлят, наче ти не дитину народила, а медунівер з педіатрії закінчила! І про те, що роди - то найприродніша справа і нічого жалітися! І про те, що жінка, народив дитину, взагалі в житті нічого більше не хоче - ні зустрічатися з друзями, ні кар'єрою займатися, ні мандрувати - нехай все чоловік вже без неї, а вона ж краще вдома з дитиною залишиться, і взагалі якщо сім'я розпадається, то дитина є відповідальністтю лише для жінки, бо в неї "інстинкт" !
Є такі стереотипи, і ще - що декрет- це відпустка😅😅
Але здорова комунікація з собою, з чоловіком, залучення допомоги і відновлення ресурсу і свого вільного часу - рулить, все можливо, я теж над цим працюю))
Знайома історія)
Як я вас розумію!!! Я уже 10 років, як мама кльової дівулі, але от той досвід пологів і перших років життя для мене просто пекельний, я свідомо не хотіла і не хочу його повторення. Результат зараз мені подобається, люблю доцю дуже сильно, але знову все пройти - ой ніііііі.
дуже корисний кейс для всіх, хто ще не народив. думаю, якщо у дівчини/жінки не проявляється прив'язаність до чужих немовлят то їй ще рано (якщо взагалі настане такий час) народжувати.
@@maximlisogora1216 чому у когось має формуватись прив’язаність до чогось чужого, якщо воно чуже ?
Я багато років працюю з підлітками і маю багато прикладів які що показують, немає ніякої безумовної батьківської любові(зазвичай "материнський інстинкт" саме так уявляється). Іноді батьки шалено люблять своїх дітей, без будь яких причин, просто тому що вони є. А іноді батьки не люблять своїх дітей, навіть якщо дитина як то кажуть золота. Буває і так, що одну дитину люблять в сім'ї більше за іншу. І коли ми кажемо дитині, щось типу "не кажи дурниць, мами завжди люблять своїх дітей" або "батьки люблять вас однаково!" це нажаль не завжди правда.
Дякую за відео!
Материнський інстинкт не про любов, а про «врятувати дитину будь якою ціною». Якщо дитині нічого не загрожує, то й інстинкту нема
@@kelpie5941 ну і я про це. Багато дітей батьки кидають буквально на призволяще. Їм не важливо де і з ким дитина, не важливо чи має вона що їсти, що дитина живе зовсім сама чи з дорослим чоловіком у стосунках. Їм немає діло до того, що дитина потребує медичної допомоги або навіть потрапила у лікарню. Їм плювати на домагання до дитини від сожителів батьків. Чи це не про безпеку?
"немає ніякої безумовної батьківської любові(зазвичай "материнський інстинкт" саме так уявляється). Іноді батьки шалено люблять своїх дітей без будь яких причин, просто тому що вони є."
по моєму ви самі собі протирічите вже в сусідніх реченнях. тим більше, з подальшого вашого коментаря випливає, що любов/нелюбов є безумовною бо не піддається ніякій раціоналізації (з чим я повністю згідний).
@@tarask8611 ви праві, я не вірно висловилася. Безумовна любов є, немає материнського інстинкту. Тобто частина людей люблять своїх дітей і піклуються про них так, що готові життя за них віддати, але це точно історія не про всіх батьків.
@@tetiana5048 то чим тоді та любов не є проявом інстинкту (продовження роду)? а там де її нема маємо просто погано розвинутий/притуплений інстинкт.
Нарешті. Стільки звинувачень в сторону жінки летить, типу вона недоматір, якщо не піклується про дитину 24/7, або не хоче взагалі дітей, чи не хоче більше дітей, або не пищить від радості від чужих дітей. Ну і репродуктивний тиск. При чому відрізок часу від "не принеси в пелені" до "коли ж онуки" дуже короткий.
Головне, щоб люди розуміли дитина, це величезна відповідальність.
ПС : Згідний з вами.
нарешті психологи в українському ютюбі почали про це говорити, бо вже замахав той Субота який з кожної праски розказує про інстинкти та альфа-бета самців )
*Спартак - ПСИХІАТР!!*
Я перепрошую, але де він про це розповідав? Я постійно дивлюся подкаст терапію і навпаки чула від нього що інстинктів не існує.
@@ОвочевийСалатик він достатньо гівна каже, шукати конкретні випадки не буду, але мене особисто обурюють деякі його слова у шортсах, бо вони інколи є сексистськими, та він часто каже що інші моделі світосприйняття ніж його " не вірні ", хоча у кожного свій сенс життя. Пам'ятаю, що він казав щось гидке про матерів і людей які живуть заради кохання та дітей. Хоча моє світосприйняття інакше я ж чомусь не вважаю, що його бажання не будувати сім'ю це щось погане, але він собі таке дозволяє і транслює це на велику аудиторію, видаючи за чисту монету
@@julielynx9832 в тему даного відео, у вас просто не було прикладів як розвинути почуття гумору :)
@@prosiada яке має відношення моє почуття гумору до цього відео чи мого коментаря? поясніть будь-ласка
Бути матір'ю -- силезна робота і відповідальність, тому це повинно бути покликом душі, а не "народиш - полюбиш"
На жаль, багато наших співвітчизників цього не розуміють. Народжують, бо так треба. А потім страждають діти.
Якщо народжувати будуть тільки ті в кого це "поклик" тоді наш вид вимре
@@Amore_ua нічого, страждати скоро не будуть, бо не буде кому страждати з такою тенденцією народжуваності яка існує по всій Європі
@@andrewsondey2658 ні , просто треба зробити так щоб захтіли )
Бути мамою - це щастя, люди ви про що? Коли ти бачишь свої риси в дитині, коли спрмймаешь ії як свою частку... В мене буде летіти ракета, я накрою в першу чергу дітей своїм тілом. А інстинк це чи ні мне пофіг, головне щоб вони були живі!
Люто підтримую це відео!
Тому, якщо ваші мами вас люблять, турбуються, підтримують іноді терплять - то цініть їх понад усе, бо вони це роблять свідомо, це їх вибір, а не якісь там інстинкти. 💝
Про татів, так само? Є таке, як батьківський інстинкт.
@@radioniktv8218 у чому він проявляється? вийти за цигарками на 30 років?
@@julielynx9832 ні це безвідповідальність.
@@radioniktv8218 Та і в батька ніякого інстинкту нема. Є взаємодія з дитиною і турбота, а любов від цієї взаємодії дуже залежить. Навряд чи хтось любитиме дитину, яку ніколи в очі не бачив.
А ще є люди (не залежно від статі), в яких в принципі є проблеми з комунікацією, просто у взаємодії з дітьми це ще більш помітно і їм, мабуть, ще складніше бути у ролі батьків... Справа саме у досвіді і навичках взаємодії з дітьми, в бажанні проводити з ними час, а не у вигаданому інстинкті. Новоспеченим матерям в пологових теж цілі інструктажі по догляду за дитиною проводять, що теж заперечує ідею вродженого інстинкту
Я народила трохи більше року тому. Навіть свідомо пішовши на цей крок я була абсолютно не готова зіштовхнутись зі всім цим у реальності. У мене дуже важко проходив перший триместр вагітності, я жалкувала що взагалі на це все пішла так було боляче. Потім пологи і ці перші 6 місяців ПЕКЛА. Даруйте, але я не можу назвати це інакше. Це не антиагітація, це реальний приклад мого життя. Переконана, з кожним це відбувається по-різному, але деколи, втома була настільки сильна, непорозуміння з боку чоловіка було таким образливим (він теж був у шоці), а дитина все не припиняла кричати. Мені хотілось іноді випригнути з вікна, або хотілось тріснути дитину і треба було набиратись такого терпіння, щоб це не зробити. Так, я хотіла нашкодити малому, а через пару секунд ридала що взагалі посміла про таке думати. Лиш потім, коли я вирішувала ці питання з психотерапевтом, я дізналась, що у мене була післяпологова депресія і моя психіка захищалась від дитини. Я була дуже виснажена і так не має бути, бо у дитини двоє батьків і вони двоє мусять займатись малим у мірі своїх можливостей. Може цей коментар прочитають ще жінки, що відчували подібне. Хочеться сказати що ви не погані мами, ви просто люди і не треба терпіти наділяючи себе надможливостями. Нам потрібна допомога, і розуміння, вивозити це самим і при цьому ростити дитину щасливою та психологічно здоровою НЕМОЖЛИВО. Любіть та поважайте себе і тільки тоді ви зможете виростити дитя, яке стане адекватним членом суспільства і буде щасливим.
Дитина, це ВЕЛИКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Й так обов'язки обом батькам. ДУЖЕ велика відповідальність.
У мене у знайомої так було. Друга дитина також постійно плакала, але вона була морально до цього готова і все минуло легше. А з першою хотіла вийти в вікно. Дуже важливо, це бути готовим до чогось. Тоді не буде так важко.
Я зараз у цьому пеклі, малому тільки 3 тижні, а я вже хочу роздовбати собі голову від його криків.... чоловік допомагає на всі 100, не знаю що би я робила без нього...
Дякую вам за коментар. Дякую за попередження бути уважною до свого стану. Сподіваюся, зараз у вас уже набагато краще
Мене ще зі школи дивувало, що материнський інстинкт існує, а батьківський ні 🥴 хочь дитина 50/50 складається з генів обох батьків. Тому думаю, що ще тоді зрозуміла, що щось тут не те ☺️ дякую, що ділитеся з нами корисною інформацією
Про нього, так само говорять. Є серії Джимі Нейтрона...
Як я кажу "він такий самий тато, як і я мама". Я одна не зобов'язана тягнути на собі дітей і все, що з цього випливає. По факту так і жила довгий час сама з дітьми, але ніяк не розумію таке ставлення суспільства до цього як до норми.
А ще оце "кому ти треба з дітьми?"
Мене більше цікавить, а кому треба мужик, який кинув своїх дітей і не допомагає їм?
Жінки занадто самовпевнені часом🙄
@@liyakenzo7601 можливо, що він і не хотів кинути? Часто дітей з матерями залишають. Існує мізандрічний стереотип, що чоловіки не можуть любити/ виховати дитину.
@@radioniktv8218 є якась принципово велика різниця між кинути і залишити у випадку коли батько не приймає участі в житті дітей?
Залишити сім'ю і поїхати на заробітки, наприклад це одне. Кинути і піти собі жити своє життя - зовсім інше.
Тому все залежить від підсумку тої дії.
@@женя-у7ш9т В якій такій біології? Це не біологія, це наш устрій суспільства. Якщо є бажання, то батько може піти в декрет, і ніяка "біологія" його не зупинить.
Дякую! Чоловіки дістали списуювати небажання слідкувати за своїми дітьми на міфічний «материнський інстинкт»
Дякую вам за ваші відео 💚 Я це знаю... Але я так втомився доводити це всяким дятлам,які вірять не тільки в існування материнського інстинкту, а і у те що у чоловіків інстинкти до сексу і тому згвалтування це норма 🤡 короче якщо людина настільки тупа - краще біжіть від неї...
не ображайтесь, але подумайте: якщо ви втомились доказувати дятлам (тобто задовбуєте їх) то чому ви не дятел? :)
Повністю згодна з кожним твердженням. Моя мати видно як вчилася на помилках власної матері (хоч і не виправила їх усі), але її підхід був майже ідеальним, бо я зараз не зацікавлена ні в алкогоні, ні в цикарках, ні і психотропних речовинах. Фактично вона мені не забороняла ні коли і навіть якось підбурювала до цього:
"Хочеш випити з друзями? Приходьте до дому та пийте на кухні, не треба сидіти за гаражами."
"Куриш? Скажи мені марку, я буду купляти, щоб ти ні в кого не просила. Може хочеш спробувати? Ось мої. Не сподобалося? Спробуй інші."
Це наче зворотнє виховання, бо дітям завжди щось забороняють і втискають у рамки належності, а їй було все одно наскільки я належна, вона ніколи не хотіла, щоб я була такою як вона і якось цуралася свого життя. Також вона спокійно прийняла мої стосунки з жінкою і завжди підтримувала мої починання, ніколи не говорила, що в мене не вийде, вона казала: "а чому ні?"
От і я тепер кажу собі, і іншим, хто не впевнений у своїх починаннях: "а чому ні?"
Її навчило життя, те як бабуся забороняла їй та братові, обмежувала і ставилася відверто скептично до усього що вони починали робити.
Дякую за Вашу історію🙏 Дуже сильна історія!
😍
Сподіваюся, мій негативний досвід також стане в нагоді моїй дитині або дітям.
Сьогодні на уроці біології вчителька заговорила про ці "дивовижні" інстинкти, і там були ці всі стереотипи про материнство. Звісно, я її не звинувачую в цьому тому-що схоже що ця жінка проживала в такому суспільстві в якому їй це нав'язували.
Зараз я навіть не пошкодувала що переглянула це відео, тому що мене б і досі брали сумніви щодо теми інстинкти. Дякую що створюєте відео❤️
Не сильно вірила в материнський інстинкт, а коли народилась моя донька, переконалась в хибності цієї теорії. Скажу чесно, якихось особливих почуттів немовля в мене не викликало. Полюбила її лише згодом, через кілька місяців, може більше. І чим вона старше, тим з нею цікавіше і приємніше.
Ого.
Автор дуже легко та зрозуміло подає інформацію. Хоча навіть якщо після таких пояснень хтось не зрозуміє, я не здивуюсь
я перевіряла інстинкт самозбереження!😂 мій син (майже 2 роки) тікав з пагорба, хотів купатися в річці, дивлячися на неї з моста, хотів до машинок на дорогу…
я вже чула, що інстинктів не існує, але ви допомогли розкласти все по полицях! дякую за відео❤ котика було мало😅
шкода, але ті, хто не хоче в це вірити - не повірить всеодно... Ще рік тому я моїй найкращій подрузі розповідала що з наукової точки зору в людей немає материнского інстинкту. Наводила приклади інстинктів у звірів і порівнювала з людьми - що в нас є вибір і ми можемо щось не робити, а звірі через інстинкти - не мають його, але вона - молода мама - просто казала у відповідь "я також не можу цього не робити"... фейспалм... всі доводи як об стіну, всі приклади - ніби в нікуди... я кинула це діло, хай думає як думає...
Це відео більше, ніж розкриття психофізіологічного аспекту, це неймовірно важлива ініормація для жінок, які страждають серез вигадані стереотипи і соціальний тиск, від почуття неповноцінності чи ненормальності від того, що не виникає бажання нянчити дітей, або (в багатьох!) не виникає «інстинкту» любити і турбуватися про власне немовля. Дякую за вашу працю
Дуже інформативно) Буду кидати це відео знайомим, бо вже втомилася розповідати про те, чому в людини відсутні інстинкти.
ну, бажаю, щоб подіяло🤷🏻♀
Чудовий ролик, дякую за розвінчення міфів!
🙌 ооо, це я завжди радий!
Моєю основною темою в терапії стали відносини з матірʼю, а точніше - їх відсутність. Я не усвідомлювала, що це настільки непропрацьована для мене тема, допоки не війна та переїзд закордон до матері, де вона й жила майже від мого народження.
І ось коли ми стикнулися вже на рівні не "дитина-мати", а "жінка-жінка", то у мене буквально поїхала "хатинка". Проявились усі дитячі травми: відсутність для наслідування ролей батька та матері, бо зростала з тиранічними бабусею та дідусем, вічне почуття провини (я-дитина винна в чомусь, тому матір мене кинула), відсутність абсолютної любові (не за гарні оцінки, а просто так), прийняття, відчуття того, що я небажана дитина, самотність; усвідомлення, чому я шукаю турботливих партнерів, які можуть "замінити мені матір" хоча б частково і так далі..
Тобто, дійсно не усі жінки готові бути мамами на прикладі моєї, яка так і залишилась у 45 років травмованим підлітком і нічого не хоче змінювати, як у своєму житті, так і у взаєминах зі мною. Не усі жінки готові бути мамами у 20 і навіть ті, коли твоїй дитині вже стільки ж 🙃Інстинктів не існує. На жаль, мої рідні люди - це тригери, які породили в мені психологічні хвороби.
Тому я прийшла до висновку, не без допомоги психологині, що я сама можу стати для себе матірʼю, для своєї "внутрішньої" дитини, яку у свій час ніхто не обіймав і не хвалив. Наскільки б важко не було це усвідомлювати, але у цьому світі найбільш рідна та любляча мені людина - це я, і тільки я можу собі допомогти і подбати про себе, полюбити себе.
Дякую за відео! Наштовхнуло на рефлексію ❤🩹
Ну з не усіх чудові мами. Є тиранши, тяжкі наркоманки, так далі. Так само й батько не завжди чудовий.
@@radioniktv8218 іноді його просто немає від зачаття
@@julielynx9832 це не про усіх.
@@radioniktv8218 але вони є і багато
І якби суспільство не ідеалізувало материнство, можливо половини ваших психологічних проблем не існувало. Бо вже в динистві ви б знали, що не всі матері цілують своїх діточок у попки, є які просто або не готові, або не здатні на безумовну любов.
дякую за відео і за те, що підняли таку чутливу тему 💙💛
Дуже сподіваюсь, що комусь зніме напруження та допоможе🙏😊
@@roman_kzntsv добрий вечір, можу попросити скинути матеріали та дослідження які були використані у відео,
дуже треба!
Дякую за таку тему, також давно переконана, що у жінки при народженні нею дитини, не спрацьовує в мозку чи в серці якийсь механізм, який змушує її безумовно любити своє чадо. Тепер маю підтвердження))
Але хотілося б трохи більше інфи про таке явище як "материнська любов". Буду вдячна якщо поясните які процеси відбуваються в тілі (гормони і т.д.) та в психіці людини, коли вона народжує та починає любити своє потомство
Дякую.
Котик - чудо❤
дуже грамотно і якісно подана правдива інформація, ради популяризації якої я навідь готовий піти на величезну жертву пишучи цей коментар (і не один).
Ну я здогадувався, але потрібна була людина, яка все скаже чітко і нормально, дякую за відео)
"Материнський інстинкт" це набутий псевдо-інстинкт.
Взагалі то савці можуть з'їсти своїх дітей(як кролі чи киця),спаровуватись із своїми дітьми(як киці,леви,тигри,собаки) і навіть просто наплювати на своїх дітей ,ніби їх і не було.(як усі савці включно із людьми)
Будьте щасливі і живіть з цим!)))
Я дуже хотіла дитину,а ахуїла що немає ніяких налаштуваннь по дефолту,коли народилася дитя: типу відразу любити, відчувати ,знати шо треба.
Дякую за випуск!
От він - психолог здорової людини
Дуже цінно, що Ви так лаконічно, водночас із вдалими прикладами, доносите інформацію - мені було цікаво та пізнавально послухати Ваше відео ✨
@РоманКузнецов зробіть, будь ласка, ролик про відтворюваність експериментів у психології. Чи існує з цим проблема? Чи є відомі експерименти, які не відтворюються? Чому так? І все таке інше. Був би дуже радий отримати коротку зважену вижимку з цієї теми
Як же це прекрасно, я аж пустила сльозу гордості за те, що ми маємо такі канали 🥹
В якийсь момент свого життя я зрозуміла, що діти мені не потрібні в принципі. Але вони вже є. Не через інстинкти, а через соціум.
Я буквально вчора зустріла дівчину років 27-28 яка народила першу дитину і тупо не знає, що з нею робити, бо її ніхто не навчив. А мене навчили. Хоч це радує.
Тобто на власному прикладі я розумію, що то ніякий не інстинкт, а звичайна необережність, безвідповідальність, необізнаність, страх осуду (не рахую запланованих і бажаних дітей, хоча і там бувають розчарування).
Діти вимагають багато сил і вкладень, тому треба бути досить стресостійкими для того щоб їх виростити. Я більше вірю в те, що наш мозок таки працює на наше самозбереження і часом вкидає нам дуже корисні і необхідні думки і рішення (тут все індивідуально).
Дякую! Пересилатиму усім, хто на мої аргументи, чому я не хочу мати дітей, каже "та ладно, ти будеш хорошою мамою, інстинкти ж"
От ви сказали визначення інстинкту і я одразу зрозуміла, що материнського не існує🔥 Іноді просто вже знаючи визначення, знаєш відповідь
Але існують чудові мами.
@zykotek3091це взагалі неправда. Спитала зараз у своєї бабусі і вона сказала, що взагалі не знала що робити і як. Тому їй її мати допомогла. Змиріться вже, немає в нас інстинктів.
@zykotek3091 неможливо знати все на інстинктивному рівні, бо в нас немає інстинктів. Виховання дитини - це річ, якої НАВЧАЮТЬСЯ. Ви взагалі дивилися відео?
Дякую за корисний контент❤️🩹
Варто не забувати, що донедавна наші предки народжували по 10 дітей і не від сильної любові, а через відсутність контрацепції + потрібна була робоча сила у господарстві/ якраз наші предки не були дуже душевно близькими зі своїми дітьми/
Я щиро дякую вам за це відео! Стало набагато легше
Дякую. Скільки я сперечалася з друзями, про ье що у нас нема інстинктів. Тепер просто буду відсилаьи їм ваше відео
Клас! Радий, що Вам було корисно🙏
До речі, раніше мені вже стрічалося подібне відео, але воно буле російською, і тепер, коли я хочу навести його як аргумент, в мене дуже якесь двоїсте і неприємне відчуття... Радію, що з'явився наш аналог.
Роман, дякую! Дуже цікаво! 😍😍😍👍👍👍
Зрозуміла для себе, що до 30_ти років плутала поняття "інстинкт" і "рефлекс". Дякую.
Дуже приємно слухати притомні думки українською. Дякую!🎉
Дуже цікаве відео. Ваш контент заслуговує на увагу.
На жаль, цей міф так глибоко вкорінився в голови людей, що, здається, його неможливо колись спростувати.
Дякую за змістовні тези. Однак "вміння любити" та "приймати любов" - занадто складні та заархівовані категорії, а ви промовляєте їх так, наче це і так усім по замовчуванню зрозуміло. Хоча навіть саме поняття "любов" є достатньо складним, якщо не провокативним. Цікаво почути ваше тлумачення любові, або принаймні ознайомитись із тими, до яких би ви звернулись
Я не дуже дітей люблю. От з деякими контакт одразу встановлюється, а з деякими навіть не знаю, що й робити. І мене так бісить, коли батьки оцих діток звинувачують мене в тому, що їхні дітки мені не подобаються, бо "як же так, ти ж дівчина, ти зобов'язана їх любити, тобі ще своїх дітей народжувати". По-перше, то буде мій свідомий вибір, до якого я буду готуватися, то будуть мої діти) А по-друге, хто взагалі сказав, що я збираюся народжувати 😅 Я ж не зарікаюся, але хочу нагадати, що народити дитину - це не прямий обов'язок, а просто твоє бажання. Шкода, що дуже багато людей цього не розуміють. А вам, авторе, дякую за відео!
яке чудове прев'ю 🥹
дякуємо за відео, це важливо
Боже мій, дякую Вам велике! Так набридло спорити з старшим недорозвиненим поколінням, яке понароджувало своїх дітей, "виховало" їх психічно хворими і нещасними і прицьому щось заливають про материнські інстинкти.
Дякую за відео, а то задовбали люди зі своїми "інстинктами", тепер є лаконічне відео, щоб послати всі їх доводи в дупцю
Я перестав вірити в материнський інстинкт після того, як вперше в житті дізнався про випадок, коли породілля викидає немовля в смітник.
З язика зняли
Деяких людей навіть такі випадки не переконують, вони просто кажуть, що це окремий випадок, виключення. І багатомильйонна статистика самогубств - то все виключення і не аргумент проти інстинкту самозбереження...
Моя кішка загризла двох своїх кошенят. А у кролів заведено їсти кволих кроленят.
@@bandera3144 Моя кішка своїх теж якось з'їла, прямо у моїй шафі:( Миші іноді своїх з'їдають... Риби їдять мальків. Нажаль, поки що у людей теж бувать небажані діти, і ніякий інстинкт матері їх не захищає.
@@АнастасияПомян
Набуті інстинкти у людей існують. Ми не гвалтуємо жінку яка нам ,просто ,сподобалась(як це робить собака з сучкою) і не їмо кволих дітей(як кролі чи кури).
Вже.. Чи поки що...
Але питання в іншому. ..
Справа в тому що ми не розуміємо своїх інстинктів тому що розум,постійно, їх контролює.
Людина це страшна істота і природа не просто так надала нам можливість контролювати власні інстинкти..
Дякую за змістовне відео і за вашу працю!
Дякую, Катерино🙌
Спасибі за контент та працю! Дуже цікаво та корисно)
Радію🙏🙂
Я не знаю, може і немає того інстинкту, але відчуття кайфу від дотику, від спілкування, від споглядання за моєю дитиною- неймовірні. Це викид гормонів, розумію. Але материнство- найбільший кайф в моєму житті.
заради якого ви готові пожертвувати усіма стражданнями які супроводжуватимуть життя вашої дитини. це нормально. #антинаталізм
Гормони) Власне, чому у нас немає свободи волі
зародки "прогризають" собі місце в матці, а потім повністю перетягують на себе контроль на материнським організмом, витягуючи з нього усе, наплював на жінку (звідси і сиплеться волосся, нігті, та інші проблеми під час вагітності, більш того - організм матері може намагатися вбити ембріон як загрозу для себе, звідси і викидні). ці стосунки мають паразитичний характер і гормони їх підтримують.
Це у вас є кайф від дотику, спілкування, споглядання за дитиною. А у мене, теж матері, немає. Зовсім. І у багатьох інших теж немає, просто ніхто про це не говорить бо не хочеться виглядати монстром. Значить, це не інстинкт, бо тоді він би був у всіх.
У вас кайф, а у інших жінок ні. Але саме такі кайфові жінки кричать "ти погана мати, та що ти за матір така" і подібні речі, ставлячи інших жінок (у яких просто всесвіт трохи ширше) у щільні рамки цього міфу.
Я так і знав що ці цінності нам нав'язує суспільство
Чудове відео та чудовий малюнок на фоні, дякую*
Дякую Вам за працю!
Дякую 🤍 Дуже цікава інформація, і що найважливіше, цілком логічна і доказова!
Залишаю коментар для просування українськомовного контенту. Дякую!
Дякую за підтримку🙌😊
Я мама. Мені дуже важко нею бути. Я неймовірно схудла.50 кіло при рості 175. До вагітності мала 73 кг. Випало майже все волосся. Шкіра жахлива. Зір мінус п'ять. Я дуже люблю малюка. Алееее так важко. Це тільки в мене так?
😢
Насправді більшості важко. Просто не всі про це говорять.
Вау, це було неймовірно цікаво, дякую
Дякую за корисне відео, видужуй ❤️
Дякую, цікаво, хоча таке враження, що тут наче більше за термінологію.
Роман, якщо можна просити, то будь ласка, зніміть відео - як нарешті кинути палити. 😉
Класно розповідаєте ❤️
Дяка🙌😊
дякую що розвиваєте український контент і говорите про це! корисний контент, давно шукала таке
Дякую за підтримку і вітаю в спільноті🙌☺️
Чекайте, в мене була кішка, яку я підібрала однодневним кошеням, годувала сумішшю, вона виросла абсолютно ізольована від власного виду, що не завадило ій у 9 місяців звалити у вікно, повернутися через 2 доби і згодом народити 5 кошенят, яких вона годувала, облизувала і захищала як матір. Інстинкт це певна поведінка, послідовність дій викликана рефлекторною і гуморальною регуляцією, дуже багато грає фізіологія: саме гормони і певні нейромедіатори зусловлюють процесс статевого акту, вагітності, пологів, лактації і материнської поведінки (захисту і догляду за новонародженними). Так, у людей за рахунок більш розвиненої ВНД цей процес складніше, але інші ссавці прекрасно стають батьками і проявляють статеву поведінку без навчання і стороннього прикладу
"черепашеня по заводу знає" - дякую за аналог as defolt. Цікаво звучить.
Дуже цікаве відео, дякую🙌
Я підозрювала що то якась нісенітниця, інакше де мій материнській інстинкт, і чому в своєму поважному віці я досі не умиляюся людськими дітьми?
В мене є балуваний кіт, і це як на мене набагато ліпше ніж балувана людина)
Виживає не сильніший, а більш пристосований. Динозаври були дуже сильні, і шо?) (погляд Данілова)
Дякую! Питання стосовно механізму привєязаності. Я люблю кицьок, собак, навіть комах,а людських дітей не дуже... особливо тригерить крик немовляти. дуже важко витримувати, хоча з криком інших маленьких тварин все для мене в порядку. Я розумію, що це навряд чи якось спростовує думку про спільність механізму, а все ж... чому так? звісно,я не один такий, просто цікаво, як так виходить, при, тим не менш, однаковому механізмові прив'язаності.
про те що до дитини та тваринок одне відчуття - так і є. навіть один і той самий гормон виробляється коли пестиш немовля чи тваринку
Дякую за доступне пояснення.
Так, це правда. 👍
Все так і є, нажаль не усім дівчатам пощастило з прикладами здорової прив'язаності((
На жінок, як і чоловіків давить суспільство. Вийди заміж бистріше, бистріше народи, так далі.
Дуже дякую за відео! Харизматична подача і цікаві факти!
Дякую!!!
🙌😊
Коротше кажучи: сексуальний інстинкт спростовують асексуали (1-2% популяції?), материнський - чайлдфрі, інстинкт виживання - самогубці. Тому просто живіть довго і процвітайте самі і не заважайте іншим! Відео класне, доступне.
Дякулі🙌😊
Чайлдфрі не можуть спростувати материнський інстинкт, бо для цього треба народити. Там про «Інстинкт розмноження» скоріше. А материнський то про покинутих немовлят та більш печальні історії про сміттєпроводи та інше
@@nataliases8266 Приймаю доповнення. Інстинкт розмноження спростовують чайлдфрі, материнський - сиротинці. Дякую!
круто. треба щоб більше людей це почули
_"Виживе найсильніший"_ - це на жаль дуже поширена помилка і переконатися в тому що це помилкове ствердження дуже просто - якщо візьмемо наприклад слона і мишу - хто з них сильніший, а хто з них краще виживає та розмножується? Мамонти - ті взагалі вимерли.
Насправді Чарлз Дарвін такого ніколи не писав і не говорив, а от яку думку він дійсно просував це те, що *"Виживає найпристосованіший"* - погодьтеся що різниця суттєва.
Коли з ранку після того як перегуляв повзу на кухню за склянкою води , відчуваю себе черепашкою .
Дуже цікаве відео :)
Якщо першоджерела інформації - "агонь", то взагалі цей ролик - "бімба" :)
Ого, «схожістю» котиків і дітей Ви перевернули моє уявлення про світ 😂
От не так давно - кілька місяців назад дізнавсь, що в людини взагалі нема інстинктів, та зіткнувся з тим, що є багато людей, які принципово відмовляються таке навіть допускати. Ну а про те що виживає напристосованіші, а не обов'язково найсильніши - давно знаю, в це також багато хто вірити відмовляється =)
Для мене ця інформація не стала новиною, але добре що нарешті і в українському ютубі розкрили цю тему. Едине, не вистачило прикладів відсутності таких інстинктів у людей. Типу, якби були, то люди діяли б так, але ми поводимось інакше. Якось так
Чітко і інформативно, дізнався щось нове
Круте відео!
було б прикольно з прикладами) і дослідженнями цих всіх доводів, бо люди, впевнено доказують, що інстинкти наше все
Як я чекала це відео) дякую!
Дякую за нове відео 💛💙
Дякую. Шкода лише, що немає хоч якихось посилань на джерела. Ок, знайду сам.
Відсутність материнського інстинкту - чудовий доказ того, що щиро любити і піклуватись можна не лише про своїх біологічних дітей
Прекрасно, що є такий контент українською. Вчителька, що викладає у нас біологію казала, що люди мають інстинкти, через що в нас почалася так би мовити суперечка. З вашими відео тепер маю більше аргументів і просто знань. Дякую вам.
Радію, що Вам було корисно🙏
Програма застаріла дуже, я теж в школі вчила про інстинкти, але і тоді це здавалося підозрілим
@@marysid228 Згоден з вами. Вважаю так ще з молодших класів. А про підручники з основ здоров'я взагалі мовчу.
Круто Рома 🎉🎉🎉це супер круте відео
Дяка, Катю🙌 Тішусь, що поки майже ніхто не нападає за нападки на святе))
😂😂😂дивно дивно
Лайк. Шкода, не всі готові сприймати цю інформацію
Класне відео, завжди згадую вас в розмові коли мені починають розказувати про інстинкти ц людей 😂
Як же ж я після цього "Rules of Nature" слухатиму…
Ролик дуже цікавий, дякую за якісний контент!
О! Я поставила 900-ий лайк! ))))) Шикарно відео!
Дякую за чудове та цікаве відео! Можна дізнатися які дослідження є про те, що тварини намагаються передати не лише власні гени, а й допомогти іншим у вихованні потомства?
У захваті від відео! Дякую за корисну інформацію. Підписка 😊
Клас! Вітаю в спільноті, Анастасіє🙌😊
Дуже відгукнулося, цікаво і пізнавально
Неочікувано і дуже цікаво, дякую)