Vypadá to nádherně, jediný problém je že takových to kolejí není víc. Tyto jsou pernamentně plné. Nemají konkurenci a tak je cena astronomická. Běžně přes 10k za místnost pro jednoho. Takže to i při současných cenách vyjde levněji sdileny byt v centru.
Vrátil jsem se z Erasmu v anglickém Sheffieldu a přesně takovýchto kolejí tam mají desítky. Vlastně jsem je viděl všude v Anglii a v zásadě žádné jiné (staré/ošklivé/"Strahov"). Často na velmi lukrativních místech. Ten rozdíl s Prahou byl až zarážející. Nechápal jsem, že tu takové budovy už dávno také nejsou, jelikož tam velká část z nich vznikla za poslední roky a stále se budují další. Kéžby tahle stavba započala novou éru kolejí v Česku..
presne tak! v kolejoch boli najčastejšie international students ktorym rodičia po celu dobu prispievali. A celkovo študenti tam nemaju tak nabite rozvrhy ako ti česki a to sa tyka kazdeho odboru vo všetkych ročnikoch, takze čas na part time job popri tom si najdu ale aj tak tam student ťazko vyjde s peniazmi.
Väčšina študentov, ktorí študujú v Anglicku si musia zobrať študentskú pôžičku. Ceny za štúdium a ubytovanie sú také vysoké, že bežný študent si to ani s pomocou rodičov jednoducho nemôže dovoliť. (Týždeň na koleji v Londýne stojí aj 240 libier.)
Vypadá to moderně a pěkně. Ale cena za ubytování je příliš vysoká (na studentské poměry), takže je to podobné, jako si prohlížet katalog sportovních vozidel. Já jsem spokojen s ubytováním v Brně, za nízkou cenu mám vlastně totéž, jen to na první pohled nevypadá tak dobře. Ale co si budeme povídat, sebehezčí prostředí se časem okoukají, při studiu to člověk stejně tolik nevnímá. Záleží taky, jak se v těch prostorách budou studenti chovat. Obvzvláště když jde o zahraniční studenty, umím si představit, jak se k půlnoci vrátí na koleje a půjdou si zahrát stolní tenis.
Jako je to pěkný, o tom žádná. Ale "současný studentský bydlení v Praze", to mě trochu dostalo :-) Prosím příště o nějakém reálném studentském bydlení v Praze - Větrník, Hvězda, Houšťka ve Staré Boleslavi (ano, UK... a u tohoto by mě zejména zajímalo, jestli jsou kolem té temné cesty lesem stále ty hrobečky). Jinak super content a děkuju.
tak abych byl spravedlivej: památná Kolej Houšťka, former Dům Kim Ir Sena (za mejch mladejch let byl nápis již strhán, ale to vyšisování tam zůstalo nafurt), zdá se už nepremává. Doba pokročila, dobře tak. (Ale ty hrobečky podél cesty v tom temným lese, když se vracíš za tmy dom v půl desátý... na to nezapomenu dodnes. A pak že učitelé nejsou ostřílení a zocelení :-) ) No ništ. Tož pojďme Větrník, Hvězda, Kajetánka, Jižák, Hostík... Strahov...
@@marcokoehler8832 no to, že není dostupné většině studentům, že to není standard, ale spíš projekt někoho, kdo vydělává na zahraničních studentech bych vážně neoznačil za současné bydlení.....
Ráda bych se zeptala, jaká je výhoda v otevírání dveří do pokoje kartou. Měla jsem příležitost chvíli bydlet na modernější koleji, kde jsme se mimo jiné do buněk a pokojů dostávali kartou a musím říct, že mi to opravdu nevyhovovalo. Věčně jsem ji ztrácela, zapomínala, nebo karta velmi ráda přestávala fungovat. Což je blbý, když chvátáte a nemůžete se dostat do svého pokoje. Hlavně jsem měla pořád pocit, že mi tam kdykoliv může kdokoliv z personálu vlézt (což se pak taky stalo, spala jsem se špunty v uších a vzbudila, až když jsem měla v pokoji instalatéry už nějakou chvíli 🤷) Zlatý klíče. Ale zajímalo by mě, jestli to má reálně nějakou výhodu. Jinak všechny tyto moderní koleje mi taky přijdou předražený. Svým způsobem to chápu, ale já se v takovýchto budovách ani necítím dobře. Jsou odosobněné, vypadá to tam jak někde v nemocnici, nebo kancelářích a není téměř šance to začít považovat za domov. A ještě si za to připlatit. Děkuji, nechci. To radši levnější nájem a starší budova. 💛
Tenhle "ráj pro studenty" je opravdu nedosažitelným rájem pro pár vyvolených. Normální student to nemá šanci zaplatit i když jsou to takové malé krcálky. A i když to architektonicky vypadá celkem pěkně, byť dost sterilně, nemyslím si, že by se nový standard studentského bydlení měl ubírat cestou sterilního hotelového standardu pro pár bohatých zahraničních studentů. A Češi/Moraváci, ať jdou na Strahov... Bůh nás chraň před takovým standardem.
Je to již víc jak 10 let co Praha neměla dostatečnou kapacitu kolejí a bohužel to vypadá pořád stejně. Tyto koleje jsou nádherné, ale bohužel se zaplatí asi jen díky Erasmu apod. zahraničním studentům, které taky nechce škola posílat na staré koleje.. Nějakých 500 nových míst je na Prahu hodně málo, přitom to je zrovna druh objetu, který lze postavit skoro kdekoliv, nebo renovovat starý objekt.
Tak tu dvacítku měsíčně za nájem bych nezaplatila ani teď, když jsem zaměstnaná a vydělávám 😀 Když se student dobře nenarodí, ten na tohle opravdu nedosáhne. Třeba Kajetánka vypadá jinak 😉 a Strahov naštěstí neznám.
Mě přijde smutný že na školství se dávají takový peníze a stejně si vše český student musí platit sám a to ani nepočítám to, že na školách ty peníze vůbec nejsou znát 😞
Skôr by som povedala, že problém je v tom, že si študent minimálne za samotné štúdium platiť nemusí a preto to takto vyzerá. V Británii či Amerike sa poväčšine študenti bez študentských pôžičiek ani nepohnú a to vzdelanie si poctivo zaplatia. Preto to tam vyzerá o dosť inak.
@@barboramarasova7073 je to tam jiný sice si to musí platit, ale aspoň to má úroveň u nás je celkově školství na nic, třeba v grafice jsme nemohli dělat video protože PC ve škole na to nestačili a celkově ta výku byla dost omezená a hlavně pokud jsi se tam chtěla něco naučit musel si koupit vlastní a to taky stojí nějaký ty peníze a to ani nemluvím o školní jídelně kde jídlo bylo horší jak ve vězení a ještě chtěli skoro 100 za jednoho + u nás si to platíš v daních takže by to mělo být zadarmo když už si stát strhává z platu každého aspoň 20000 měsíčně
Kolej hezká, tohle rozhodně v Česku chybí, ovšem cenově úplně mimo....studenti na kolej chodí bydlet z důvodu ceny, tady za cenu nájmu zrekonstruovaného bytu 1+1 na Žižkově (myšleno při bydlení 2 lidí v jednom bytě) dostanu malinkatý pokojík! Parkování si můžu pronajmout za 2370kč na měsíc!!!! Asi neznám studenta který by byl ochotný bydlet v krabici od bot za 15k měsíčně :D
Velmi pěkné koleje. Ale důkazem toho, že je cena vůči pronajatým m2 neodpovídající, je to, že 80 % ubytovaných jsou cizinci. Ano, koleje mají společenské místnosti, pingpong, kulečník, zahrady, posezení apod., to přidává na ceně. Nicméně, za ty peníze se dá pronajmout pěkný, dostatečně prostorný byt, nikoliv jen komůrku pro přespání. Proto tam nejsou téměř žádní Češi, ale především cizinci. Cizinec, který chce studovat v ČR, si totiž hledá bydlení před příjezdem, takže jakákoliv jiná možnost než koleje odpadá, protože přece nemůže fyzicky hledat bydlení v Praze, když je fyzicky na druhé straně Evropy nebo světa. Proto jsou cizinci ochotní jim kývnout na takovou cenu - nemají moc na výběr, a ani neznají jazyk, aby si mohli najít bydlení jinde, místo toho, co jim dohodí škola nebo "imigrační agentura". A proto tvoří 80 % ubytovaných cizinci. Kdyby nebylo cizinců, museli by buď jít s cenou dolů, nebo by pokoje byly z velké části neobsazené.
Metrem a MHD se dostaneš odsud na Ruzyni za 110 minut a za pár korun, to také zvedá cenu ubytování. Takovou MHD nemá snad nikdo na světě, co máme v Praze.
Nemám aktuální představu o možnostech studentského ubytování, ale 8 až 20 měsíčně za bydlení v maličké místnosti, kde se člověk sotva protáhne kolem postele? Za 8 měsíčně na 13 metrech a za 20 na 31 metrech. Ani se nedivím, že má spousta studentů radši spolubydlení. Když si vezmou tři lidi dohromady 3kk za 20 včetně poplatků, jsou na tom ve výsledku líp.
@@marcokoehler8832 Jedna věc je s čím se spokojí a druhá, co je schopen zaplatit... Taky bych raději bydlel na zámku s mramorovými obklady, ale asi se budu muset spokojit s obyčejným podnájmem. A zrovna společné studentské bydlení jsem zažil a byla to skvělá zkušenost do života, která člověka aspoň trochu socializovala v současném vysokém školství, kde je student jen jedno číslo z tisíce v ročníku.
Moc hezká budova i její okolí, ale vypadá to jako, kdybych postavil Porsche mezi řady orezlých vraků, které už by neprošly technickou, byl jsem nedávno v Praze a bohužel musím říct, že to město prostě celkově zaostává a začíná připomínat panoptikum dávných časů, co mě naprosto šokovalo bylo množství počmáraného všeho co se dá počmárat a zesprejovat je to odporné a naprosto to ponižuje celkový vzhled a atmosféru města, Praha se vůbec nemůže srovnávat s městy západních zemí jako Švýcarsko, Německo, Rakousko, Norsko, Belgie, Nizozemí, Španělsko atd., už i Poláci mají namakanější města.
Pracoval jsem jako investiční technik v univerzitním prostředí a zcela upřímně, takovéhle stavby jsou možné jen v soukrémém podnikatelském sektoru. Bohužel dotační podmínky, ale i podmínky zákona o zadávání veřejných zakázek neumožňují vznik takových architektonických děl, jako je toto. Samosebou je i pak tlak na "sociální cítění," kdy kolejné má být dostupné i studentům ze sociálně slabších poměrů. Kolejné musí být často velmi nízké, aby nalákalo patřičný počet studentů, kteří čím dál častěji preferují pronájem sdílených bytů, kde mají soukromí ve vlastním pokoji a žijí v menším kolektivu přátel. Stát dotačními podmínkami u kolejních projektů nepodpoří ani drobnou komercionalizaci, která by provozovatelům vykrývala náklady, nebo ztráty z nižšího kolejného a výslovně komerční využití u podporovaného projektu zakazuje na deset let od uvedení do provozu. Nemluvě o tom, že financování projektů pro kolejní účely bylo obnoveno před nedávnem za dosti nevýhodných podmínek vysokého vlastního poměru financování ze strany vysokých škol, čímž se pro mnoho subjektů stávají novostavby i rekonstrukce těžko finančně uchopitelné. Odůvodněním ze strany státu pro tyto podmínky je, že jedině koleje, jsou ekonomicky výkonný podnik v rámci vysokých škol a mají potenciál si na sebe vydělat. Často to ale funguje tak, že zisky kolejí podporují mnoho dalších investic a činností v rámci VŠ, čímž se zkvalitňuje akademické prostředí jako takové ale již nezbývá na obnovu, pokud nejsou prostředky inteligentně řízeny. Kolejní objekt je intenzivně opotřebovávaná stavba a dá se říct, že co 20 let musí projít generální opravou.
Keci... komercionalizace a pak máte nájem za 20000... Namísto veřejného tlaku na vyšší kvalitu a zároveň dostupnost, by ste tom zase nechal jen pár lidí profitovat
Umístili stovky studentů na velmi rušnou křižovatku plnou exhalací a hluku. Zlikvidovali rozlehlou a důležitou zeleň, která byla rájem pro místní děti v původních bytovkách. Teď už si děcka můžou hrát leda na té benzince vzadu. Ale co to píšu? Koho dnes zajímají nějaké děti, že? Tam se měl vybudovat park plný zeleně a maximálně zachovat tu, která tam už rostla. Troleje tramvají by měly být nejméně 200 m od obytných budov. A zvláště od budov, kde bydlí mladí lidé. Tento pozemek byl jistě velmi levný, navíc to vypadá na zátopovou oblast, čili kdo by tam stavěl. Architektura je nádherná a funkční, ale mělo se to postavit ve zdravém prostředí, ne za každou cenu u stanice metra. Vhodnějších lokalit jsou v Praze stovky...
Student nejsem, ale vážně může dát student měsíčně osm až deset tisíc jen za bydlení? Co ještě jídlo, MHD a další položky. Ale dokázal bych si představit, tam dlouhodobě bydlet.
Díky za video, ta místa znám, netušil jsem, o jakou že stavbu se to jedná, ale už na prevní pohled se mi líbila. Ta oblast Holešovic a Zátor je ukázkou neschopnosti jak předlistopadové tak polistopadové Prahy, kde dopravní stavby zničily místní výstavbu a nová se bůhvíproč nekonala. Tak snad tyhle koleje nezůstanou ojedinělé a podobně povedené stavby nahradí zpustlé ohrady a divné plochy. Ale ještě ke kolejím - proč slouží hlavně cizincům? Kdo je investor? Rus nebo Španěl?
To je jednoduché. Slouží výhradně cizincům, protože to je na tento typ ubytování velmi drahé. Student bydlící na kolejích si takové ceny nemůže dovolit a ten kdo ty peníze má, si za stejnou cenu pronajme pokoj ve sdíleném bytě v centru.
@@Hunter-zn2hx Neslouží výhradně cizincům. Krom toho, ne každý se spokojí se sdíleným bytem, stejně tak je naivní myslet si, že studenti bydlí v centru, tzn. Praze 1. Bydlí většinou v ŠIRŠÍM CENTRU, což jsou právě třeba Holešovice, kde je tato kolej, přičemž ceny bytů v širším centru už jsou léta poměrně dost vysoké.
V Liberci na Harcovských kolejích jsem viděl stav studentských pokojů, jak vypadají uvnitř. Nepředstavitelný bordel, rozházené hadry, zbytky jídel a lahví od alkoholu po zemi, beznadějně ucpané odpady, smrad, hrůza! A to i v holčičích pokojích, tam to bylo ještě horší, než u kluků. Vedení nemělo páky, jak tu zvěř umravnit. Na tu hrůzu nezapomenu. Měli jsme tam něco opravovat, zakázku jsme odmítli. Co se dalo zničit, bylo zničené. Od té doby vím, že studenti luxus opravdu nepotřebují.
Že by místnost na popelnice? To není nic nového. Už v činžovních domech z 1.republiky někdy byly šachty na odpad v každém patře s centrálním svozem někde v suterénu.
@@marcokoehler8832 Jojo, nebo pokud není možnost dát dovnitř, tak třeba na severu je běžné dávat popelnice do takových dřevěných ohrad nebo domečků, kam se schovají a nehyzdí tak veřejný prostor. :)
@@thinsabine Jj, ty domečky to se používá třeba i na (nejen) pražských sídlištích. Ale tady by se nejvíc hodila nějaká ta komora, přístupná zevnitř budovy i z ulice. Jestli tam nic takového není, tak to je docela chyba že na to architekt nemyslel. Osobně si ale myslím, že tam nějaké prostory na popelnice mají, ty možná zrovna byly připravené k vývozu...?🤔
Ze státních peněz krev neteče..aha kolej pro cizince..mladi lidé mají ještě rychlé nohy, takže až přijde velká voda, a ta přijde dřív než za sto let, mohou včas vzít dráhu...🤣😰😎
skoda ze nevidime pokoje. ono mit svuj vlastni pokoj i kdyz maly v pekne novostavbe ale zaroven stale zit na koleji mezi studentama ma sve vyhody i vuci pronajmu bytu nebo pokoje v bytu. Ja si na obdobi sveho studia pamatuju a zivot na koleji je skvely i v stare koleji, clovek ma neustale nejaky spolecensky program, ale kdyz chce muze studovat. bydlel jsem na kejatence, vetrniku a troji. ze to stoji penize? to je uplne normalni. skoly mame zcela zdarma takze by to nemel byt problem i pro ceske studenty. Ti ale prirozene budou radeji bydlet levneji na starych kolejich. Vyhody koleji tam stale jsou a mensi diskomfort studentum nijak nevadi. Takze se tam domaci moc nehrnou.
Tak to nefunguje. Předraženost je pojem relativní ve srovnání s konkurencí. Pokud si miliardář koupí Felicii za 4 mega tak je předražená vzhledem ke své hodnotě, ať už ji kupuje kdokoliv.
Ten pocit, když to sleduju ze Strahova (:
🤣🤣🤣🤣
same
To jsou ty stejne velke mistnosti, ale se 3 postelemi, kde vzdy nejde jedna skrin otevrit kvuli prostoru? Smutne pro bezne CZ studenty
too real
Na Strahove si zas muzes vyslat bonga na schodech, to ti tady neprojde.
Příště koleje Strahov prosím
Ahoj Kryštofe
@@dorotanovakova8501 Ahoj Dorko
Vypadá to nádherně, jediný problém je že takových to kolejí není víc. Tyto jsou pernamentně plné. Nemají konkurenci a tak je cena astronomická. Běžně přes 10k za místnost pro jednoho. Takže to i při současných cenách vyjde levněji sdileny byt v centru.
Taky tady bydlí zahraniční studenti a né češi
@@HonkL45 Hlavně rusáci. Asi děti oligarchů, nebo mladí kadeti, budoucí důstojníci, kterým to platí FSB a GRU.
@@SimonW.Hunter deti oligarchu bydli trochu jinak.
@@SimonW.Hunter Jen tak dál. S fanatickou nenávistí k Rusku, k našim osvoboditelům, se dostaneš daleko. Možná i do Bruselu.
@@Feroxing12 teď už ne
Vrátil jsem se z Erasmu v anglickém Sheffieldu a přesně takovýchto kolejí tam mají desítky. Vlastně jsem je viděl všude v Anglii a v zásadě žádné jiné (staré/ošklivé/"Strahov"). Často na velmi lukrativních místech. Ten rozdíl s Prahou byl až zarážející. Nechápal jsem, že tu takové budovy už dávno také nejsou, jelikož tam velká část z nich vznikla za poslední roky a stále se budují další. Kéžby tahle stavba započala novou éru kolejí v Česku..
Lenže v anglicku sa za študentské ubytovanie platí 400-600libier mesačne. Mne sa tam viac oplatilo hľadať ubytko v typických sharehousoch.
Hodně naivní představy o anglických kolejích. Ani velká část anglických studentů na ty koleje nemá a bydlí v ošuntělých pronájmech.
presne tak! v kolejoch boli najčastejšie international students ktorym rodičia po celu dobu prispievali. A celkovo študenti tam nemaju tak nabite rozvrhy ako ti česki a to sa tyka kazdeho odboru vo všetkych ročnikoch, takze čas na part time job popri tom si najdu ale aj tak tam student ťazko vyjde s peniazmi.
Väčšina študentov, ktorí študujú v Anglicku si musia zobrať študentskú pôžičku. Ceny za štúdium a ubytovanie sú také vysoké, že bežný študent si to ani s pomocou rodičov jednoducho nemôže dovoliť. (Týždeň na koleji v Londýne stojí aj 240 libier.)
Vypadá to moderně a pěkně. Ale cena za ubytování je příliš vysoká (na studentské poměry), takže je to podobné, jako si prohlížet katalog sportovních vozidel. Já jsem spokojen s ubytováním v Brně, za nízkou cenu mám vlastně totéž, jen to na první pohled nevypadá tak dobře. Ale co si budeme povídat, sebehezčí prostředí se časem okoukají, při studiu to člověk stejně tolik nevnímá.
Záleží taky, jak se v těch prostorách budou studenti chovat. Obvzvláště když jde o zahraniční studenty, umím si představit, jak se k půlnoci vrátí na koleje a půjdou si zahrát stolní tenis.
Jako je to pěkný, o tom žádná. Ale "současný studentský bydlení v Praze", to mě trochu dostalo :-) Prosím příště o nějakém reálném studentském bydlení v Praze - Větrník, Hvězda, Houšťka ve Staré Boleslavi (ano, UK... a u tohoto by mě zejména zajímalo, jestli jsou kolem té temné cesty lesem stále ty hrobečky). Jinak super content a děkuju.
tak abych byl spravedlivej: památná Kolej Houšťka, former Dům Kim Ir Sena (za mejch mladejch let byl nápis již strhán, ale to vyšisování tam zůstalo nafurt), zdá se už nepremává. Doba pokročila, dobře tak. (Ale ty hrobečky podél cesty v tom temným lese, když se vracíš za tmy dom v půl desátý... na to nezapomenu dodnes. A pak že učitelé nejsou ostřílení a zocelení :-) ) No ništ. Tož pojďme Větrník, Hvězda, Kajetánka, Jižák, Hostík... Strahov...
Koleje v Houšťce už dávno nefungují, budova je opuštěná a v dezolátním stavu.
Nebo Strahov
Tohle není REÁLNÉ bydlení ? To že na to nemáte, znamená že to není reálné?
@@marcokoehler8832 no to, že není dostupné většině studentům, že to není standard, ale spíš projekt někoho, kdo vydělává na zahraničních studentech bych vážně neoznačil za současné bydlení.....
Ráda bych se zeptala, jaká je výhoda v otevírání dveří do pokoje kartou. Měla jsem příležitost chvíli bydlet na modernější koleji, kde jsme se mimo jiné do buněk a pokojů dostávali kartou a musím říct, že mi to opravdu nevyhovovalo.
Věčně jsem ji ztrácela, zapomínala, nebo karta velmi ráda přestávala fungovat. Což je blbý, když chvátáte a nemůžete se dostat do svého pokoje.
Hlavně jsem měla pořád pocit, že mi tam kdykoliv může kdokoliv z personálu vlézt (což se pak taky stalo, spala jsem se špunty v uších a vzbudila, až když jsem měla v pokoji instalatéry už nějakou chvíli 🤷)
Zlatý klíče. Ale zajímalo by mě, jestli to má reálně nějakou výhodu.
Jinak všechny tyto moderní koleje mi taky přijdou předražený. Svým způsobem to chápu, ale já se v takovýchto budovách ani necítím dobře. Jsou odosobněné, vypadá to tam jak někde v nemocnici, nebo kancelářích a není téměř šance to začít považovat za domov. A ještě si za to připlatit. Děkuji, nechci. To radši levnější nájem a starší budova. 💛
Divim se, ze jste se vubec dostala na VS. Na Strahove stale frci obycejne klice, tak sup tam.
Tenhle "ráj pro studenty" je opravdu nedosažitelným rájem pro pár vyvolených. Normální student to nemá šanci zaplatit i když jsou to takové malé krcálky. A i když to architektonicky vypadá celkem pěkně, byť dost sterilně, nemyslím si, že by se nový standard studentského bydlení měl ubírat cestou sterilního hotelového standardu pro pár bohatých zahraničních studentů. A Češi/Moraváci, ať jdou na Strahov... Bůh nás chraň před takovým standardem.
Je to již víc jak 10 let co Praha neměla dostatečnou kapacitu kolejí a bohužel to vypadá pořád stejně. Tyto koleje jsou nádherné, ale bohužel se zaplatí asi jen díky Erasmu apod. zahraničním studentům, které taky nechce škola posílat na staré koleje.. Nějakých 500 nových míst je na Prahu hodně málo, přitom to je zrovna druh objetu, který lze postavit skoro kdekoliv, nebo renovovat starý objekt.
Souhlasím, jen si dovolím podotknout, že z Erasmu si tohle člověk vážně dovolit nemůže, to by mu nezbylo asi ani na jídlo
@@luciepavlova6739 Je dost mozne, ze zahranicni studenti maji vyssi kapesne, nebo si doplatek mohou dovolit, kdyz jsou primarnimi ubytovanymi.
@@RaceKara jj, možné to rozhodně je, děcko oligarchy se omezovat nebude, ale aby se nešířil ten mýtus, že Erasmáci jsou nějak v balíku😂😄
Tak tu dvacítku měsíčně za nájem bych nezaplatila ani teď, když jsem zaměstnaná a vydělávám 😀 Když se student dobře nenarodí, ten na tohle opravdu nedosáhne. Třeba Kajetánka vypadá jinak 😉 a Strahov naštěstí neznám.
Mě přijde smutný že na školství se dávají takový peníze a stejně si vše český student musí platit sám a to ani nepočítám to, že na školách ty peníze vůbec nejsou znát 😞
Skôr by som povedala, že problém je v tom, že si študent minimálne za samotné štúdium platiť nemusí a preto to takto vyzerá.
V Británii či Amerike sa poväčšine študenti bez študentských pôžičiek ani nepohnú a to vzdelanie si poctivo zaplatia. Preto to tam vyzerá o dosť inak.
@@barboramarasova7073 je to tam jiný sice si to musí platit, ale aspoň to má úroveň u nás je celkově školství na nic, třeba v grafice jsme nemohli dělat video protože PC ve škole na to nestačili a celkově ta výku byla dost omezená a hlavně pokud jsi se tam chtěla něco naučit musel si koupit vlastní a to taky stojí nějaký ty peníze a to ani nemluvím o školní jídelně kde jídlo bylo horší jak ve vězení a ještě chtěli skoro 100 za jednoho + u nás si to platíš v daních takže by to mělo být zadarmo když už si stát strhává z platu každého aspoň 20000 měsíčně
@@djbronymusic946 tak toto je v totalne socialistickem ceskem skolstvi kde je vse zdarma hodne komicky komentar.
@@djbronymusic946 odkdy se na školství dávají "takový peníze"? 😃
Kolej hezká, tohle rozhodně v Česku chybí, ovšem cenově úplně mimo....studenti na kolej chodí bydlet z důvodu ceny, tady za cenu nájmu zrekonstruovaného bytu 1+1 na Žižkově (myšleno při bydlení 2 lidí v jednom bytě) dostanu malinkatý pokojík! Parkování si můžu pronajmout za 2370kč na měsíc!!!! Asi neznám studenta který by byl ochotný bydlet v krabici od bot za 15k měsíčně :D
. . . pro cizince, říkal to.
Velmi pěkné koleje. Ale důkazem toho, že je cena vůči pronajatým m2 neodpovídající, je to, že 80 % ubytovaných jsou cizinci. Ano, koleje mají společenské místnosti, pingpong, kulečník, zahrady, posezení apod., to přidává na ceně. Nicméně, za ty peníze se dá pronajmout pěkný, dostatečně prostorný byt, nikoliv jen komůrku pro přespání. Proto tam nejsou téměř žádní Češi, ale především cizinci. Cizinec, který chce studovat v ČR, si totiž hledá bydlení před příjezdem, takže jakákoliv jiná možnost než koleje odpadá, protože přece nemůže fyzicky hledat bydlení v Praze, když je fyzicky na druhé straně Evropy nebo světa. Proto jsou cizinci ochotní jim kývnout na takovou cenu - nemají moc na výběr, a ani neznají jazyk, aby si mohli najít bydlení jinde, místo toho, co jim dohodí škola nebo "imigrační agentura". A proto tvoří 80 % ubytovaných cizinci. Kdyby nebylo cizinců, museli by buď jít s cenou dolů, nebo by pokoje byly z velké části neobsazené.
Obsadí to i za vyšší ceny, díky blízkosti stanice metra..
Metrem a MHD se dostaneš odsud na Ruzyni za 110 minut a za pár korun, to také zvedá cenu ubytování. Takovou MHD nemá snad nikdo na světě, co máme v Praze.
Vyhlídka do budoucnosti krásná. Sama kolem každý den jezdím. Bohužel finančně neúnosné pro běžného studenta, za tu cenu půjde raději na privát.
Marně přemýšlím jak má kolej vymyšlené parkování? Vjezd do podzemních garáží jsem nepostřehl, přitom studentů s autem není málo.
Nemám aktuální představu o možnostech studentského ubytování, ale 8 až 20 měsíčně za bydlení v maličké místnosti, kde se člověk sotva protáhne kolem postele? Za 8 měsíčně na 13 metrech a za 20 na 31 metrech. Ani se nedivím, že má spousta studentů radši spolubydlení. Když si vezmou tři lidi dohromady 3kk za 20 včetně poplatků, jsou na tom ve výsledku líp.
Nejsou na tom líp. Kazdej se nespokojí se společnou koupelnou a kuchyní a dohady o tom kdo bude po kom neustále uklízet bordel.
@@marcokoehler8832 Jedna věc je s čím se spokojí a druhá, co je schopen zaplatit... Taky bych raději bydlel na zámku s mramorovými obklady, ale asi se budu muset spokojit s obyčejným podnájmem. A zrovna společné studentské bydlení jsem zažil a byla to skvělá zkušenost do života, která člověka aspoň trochu socializovala v současném vysokém školství, kde je student jen jedno číslo z tisíce v ročníku.
Na Strahově máme taky okna.
Moc hezká budova i její okolí, ale vypadá to jako, kdybych postavil Porsche mezi řady orezlých vraků, které už by neprošly technickou, byl jsem nedávno v Praze a bohužel musím říct, že to město prostě celkově zaostává a začíná připomínat panoptikum dávných časů, co mě naprosto šokovalo bylo množství počmáraného všeho co se dá počmárat a zesprejovat je to odporné a naprosto to ponižuje celkový vzhled a atmosféru města, Praha se vůbec nemůže srovnávat s městy západních zemí jako Švýcarsko, Německo, Rakousko, Norsko, Belgie, Nizozemí, Španělsko atd., už i Poláci mají namakanější města.
Blok 5 Strahov forever, tohle je pro močky
Pracoval jsem jako investiční technik v univerzitním prostředí a zcela upřímně, takovéhle stavby jsou možné jen v soukrémém podnikatelském sektoru. Bohužel dotační podmínky, ale i podmínky zákona o zadávání veřejných zakázek neumožňují vznik takových architektonických děl, jako je toto. Samosebou je i pak tlak na "sociální cítění," kdy kolejné má být dostupné i studentům ze sociálně slabších poměrů. Kolejné musí být často velmi nízké, aby nalákalo patřičný počet studentů, kteří čím dál častěji preferují pronájem sdílených bytů, kde mají soukromí ve vlastním pokoji a žijí v menším kolektivu přátel. Stát dotačními podmínkami u kolejních projektů nepodpoří ani drobnou komercionalizaci, která by provozovatelům vykrývala náklady, nebo ztráty z nižšího kolejného a výslovně komerční využití u podporovaného projektu zakazuje na deset let od uvedení do provozu. Nemluvě o tom, že financování projektů pro kolejní účely bylo obnoveno před nedávnem za dosti nevýhodných podmínek vysokého vlastního poměru financování ze strany vysokých škol, čímž se pro mnoho subjektů stávají novostavby i rekonstrukce těžko finančně uchopitelné. Odůvodněním ze strany státu pro tyto podmínky je, že jedině koleje, jsou ekonomicky výkonný podnik v rámci vysokých škol a mají potenciál si na sebe vydělat. Často to ale funguje tak, že zisky kolejí podporují mnoho dalších investic a činností v rámci VŠ, čímž se zkvalitňuje akademické prostředí jako takové ale již nezbývá na obnovu, pokud nejsou prostředky inteligentně řízeny. Kolejní objekt je intenzivně opotřebovávaná stavba a dá se říct, že co 20 let musí projít generální opravou.
Keci... komercionalizace a pak máte nájem za 20000... Namísto veřejného tlaku na vyšší kvalitu a zároveň dostupnost, by ste tom zase nechal jen pár lidí profitovat
Až se budou ti zahraničtí studenti předvádět na tom subtilním zábradlí, tak údržbáři budou opravovat stále dokola. Platím ranec, tak můžu ničit, ne?
Umístili stovky studentů na velmi rušnou křižovatku plnou exhalací a hluku. Zlikvidovali rozlehlou a důležitou zeleň, která byla rájem pro místní děti v původních bytovkách. Teď už si děcka můžou hrát leda na té benzince vzadu. Ale co to píšu? Koho dnes zajímají nějaké děti, že?
Tam se měl vybudovat park plný zeleně a maximálně zachovat tu, která tam už rostla.
Troleje tramvají by měly být nejméně 200 m od obytných budov. A zvláště od budov, kde bydlí mladí lidé. Tento pozemek byl jistě velmi levný, navíc to vypadá na zátopovou oblast, čili kdo by tam stavěl.
Architektura je nádherná a funkční, ale mělo se to postavit ve zdravém prostředí, ne za každou cenu u stanice metra. Vhodnějších lokalit jsou v Praze stovky...
Ten obrázek V.Havla je teda, no . . možná to zkresluje, není pěknej. Ostatní se taky nepovedli (T.G.M, K.G. . .).
Brno - město studentů by určitě takové koleje taky přivítalo .
Student nejsem, ale vážně může dát student měsíčně osm až deset tisíc jen za bydlení? Co ještě jídlo, MHD a další položky. Ale dokázal bych si představit, tam dlouhodobě bydlet.
Nevím kolik si představujete, že studenti platí na jiných kolejích...
@@brabecjakub 4 tisíc. 8 tisíc je už fakt hodně
Bylo tam zmíněno, že většina je ze Španělska a Ruska....ti si to jistě dovolit mohou.
@@pe_es_dvojtecka Tak ti co tam jsou asi ano, většinově bych ale řekl že spíš ne
@@777heroix 4tis za samostatny pokoj se socialkou v novym baraku? Ukazte kde :!
Inspirativni video. Po nekolika zahranicnich urbex kanalech u vas zde kvalitni obsah.
Rád bych viděl Adamovo hodnocení sídla EU v Bruselu.
Z toho nároží mi velmi připomíná obchodní dům Goldman a Salatsch, akorát je větší.
Díky za video, ta místa znám, netušil jsem, o jakou že stavbu se to jedná, ale už na prevní pohled se mi líbila. Ta oblast Holešovic a Zátor je ukázkou neschopnosti jak předlistopadové tak polistopadové Prahy, kde dopravní stavby zničily místní výstavbu a nová se bůhvíproč nekonala. Tak snad tyhle koleje nezůstanou ojedinělé a podobně povedené stavby nahradí zpustlé ohrady a divné plochy. Ale ještě ke kolejím - proč slouží hlavně cizincům? Kdo je investor? Rus nebo Španěl?
To je jednoduché. Slouží výhradně cizincům, protože to je na tento typ ubytování velmi drahé. Student bydlící na kolejích si takové ceny nemůže dovolit a ten kdo ty peníze má, si za stejnou cenu pronajme pokoj ve sdíleném bytě v centru.
@@Hunter-zn2hx Neslouží výhradně cizincům. Krom toho, ne každý se spokojí se sdíleným bytem, stejně tak je naivní myslet si, že studenti bydlí v centru, tzn. Praze 1. Bydlí většinou v ŠIRŠÍM CENTRU, což jsou právě třeba Holešovice, kde je tato kolej, přičemž ceny bytů v širším centru už jsou léta poměrně dost vysoké.
Wow, jezdím kolem toho na bazén a dodnes jsem netušil, že se jedná o koleje.
V Liberci na Harcovských kolejích jsem viděl stav studentských pokojů, jak vypadají uvnitř. Nepředstavitelný bordel, rozházené hadry, zbytky jídel a lahví od alkoholu po zemi, beznadějně ucpané odpady, smrad, hrůza! A to i v holčičích pokojích, tam to bylo ještě horší, než u kluků. Vedení nemělo páky, jak tu zvěř umravnit. Na tu hrůzu nezapomenu.
Měli jsme tam něco opravovat, zakázku jsme odmítli. Co se dalo zničit, bylo zničené. Od té doby vím, že studenti luxus opravdu nepotřebují.
Mohli byste se přijet podívat do Liberce na Harcovské koleje.
Otázkou je kam s popelnicemi? Máte někde nějaký vzor, který by se dal aplikovat na většinu takových míst?
Že by místnost na popelnice? To není nic nového. Už v činžovních domech z 1.republiky někdy byly šachty na odpad v každém patře s centrálním svozem někde v suterénu.
@@marcokoehler8832 Jojo, nebo pokud není možnost dát dovnitř, tak třeba na severu je běžné dávat popelnice do takových dřevěných ohrad nebo domečků, kam se schovají a nehyzdí tak veřejný prostor. :)
@@thinsabine Jj, ty domečky to se používá třeba i na (nejen) pražských sídlištích. Ale tady by se nejvíc hodila nějaká ta komora, přístupná zevnitř budovy i z ulice. Jestli tam nic takového není, tak to je docela chyba že na to architekt nemyslel. Osobně si ale myslím, že tam nějaké prostory na popelnice mají, ty možná zrovna byly připravené k vývozu...?🤔
Hodit pod zem a nad zemí jen malá schránka, je to daleko hezčí, neruší to okolí
@@Hehehuhuhahahihi Všude kolem jsou v chodnících kabely, tak nemohli dát kontejnerové nádoby pod zem.
se studentským bydlením to nemá nic společného, je to ubytovna pro střední vyšší třídu, a ještě k tomu bez špetky nápadu
Stavba ukazujici #jakudelatnarozi
Ze státních peněz krev neteče..aha kolej pro cizince..mladi lidé mají ještě rychlé nohy, takže až přijde velká voda, a ta přijde dřív než za sto let, mohou včas vzít dráhu...🤣😰😎
Moc pěkný, jen škoda že většina českých studentů skončí v insektáriu Strahov.
Skoro tak dobrý jako stadion domov
"Současné studentské bydlení v Praze (v tomto místě). "Bydlí tu především zahraniční studenti" :(
skoda ze nevidime pokoje. ono mit svuj vlastni pokoj i kdyz maly v pekne novostavbe ale zaroven stale zit na koleji mezi studentama ma sve vyhody i vuci pronajmu bytu nebo pokoje v bytu. Ja si na obdobi sveho studia pamatuju a zivot na koleji je skvely i v stare koleji, clovek ma neustale nejaky spolecensky program, ale kdyz chce muze studovat. bydlel jsem na kejatence, vetrniku a troji. ze to stoji penize? to je uplne normalni. skoly mame zcela zdarma takze by to nemel byt problem i pro ceske studenty. Ti ale prirozene budou radeji bydlet levneji na starych kolejich. Vyhody koleji tam stale jsou a mensi diskomfort studentum nijak nevadi. Takze se tam domaci moc nehrnou.
Aneb takto vypadá bydlení pro cizince, naši zase utřeli. Proč z té parcely není park místo další budovy pro bohatý Rusáky? Stromy tam byly pěkné.
Park zlikvidovali, páč je tam metro. Metro jim zajistí naplněnost a vejvar i přes tu děsnou křižovatku...
Vypadá to jak cely ngl
Zlatej Strahov.
Teda architektonicky nádhera, ale bydlet bych tam moc nechtěla, ještě za tu cenu a bez kuchyně...
Kuchyn a socialka na pokoji, to jste asi prehledla. To je rozhodne v Praze nadstandard, navic velka spolecna kuchyn tam take je ukazana.
Jaká kuchyně? Vždyť to jsou de facto garsonky a každá má kuchyňku vlastní.
Tam vrátit ty domy co tam byli.
Pardon, ale ta malba na zdi ve vstupní hale, kde je prezident Zeman zamlada, je nevkusná.
Nevím, který z nich by měl být Zeman, ale nechápu proč je tam logo Supermana. Pro Rusáky by se spíš hodilo Zetko.
Že na to nemáte, neznamená, že je to předražený…
Tak to nefunguje. Předraženost je pojem relativní ve srovnání s konkurencí. Pokud si miliardář koupí Felicii za 4 mega tak je předražená vzhledem ke své hodnotě, ať už ji kupuje kdokoliv.
@@meow8743 Pro někoho to předražené není. Pro někoho to může být levné. Jde o to, že spousta lidí by chtěla hory doly, ale neumí vydělat peníze. 😁
@@FilipeCzech1986 To platí především pro ty co obhajují vysoké ceny z mé zkušenosti :)
@@meow8743 Já je obhajuji. Nemůžeme mít na všechno.
páni... studující student.... ještě neumí vydělat peníze....
Nebo počkat... rodina která neumí vydělat peníze?
hmmm.....
tak momentíček....
Strahov je lepší