Скільки коштує побудувати коробку будинку. Порахував всі витрати на будівництво будинку. Посилання на файл з розрахунками - docs.google.co... План будинку - drive.google.c...
Ще ніколи, за все своє життя, я не бачив більш корисного, добре спланованого, чітко викладеного матеріалу. Ніколи! Без перебільшень. Настільки компактно і прозоро вкласти стільки корисної інформації в короткий ролик, і від цього не знудило. Це - мистецтво. Процвітання вам, успіхів!
Для повноти обзору витрат не вистачає ще знати де можна такі гроші заробляти:) цікаво де автор працує, чи ким. Друге питання, а де ж сусіди? Бо є гарне прислів'я: коли купуєш будинок, вибирай не будинок,а сусідів.. пояснювати дійсно довго, доходить тільки через досвід..
За принципиальную позицию на счет взяток отдельное спасибо! Пора строить правовое государство! За цены я всегда знал, что построить коробку мало и сопутствующих растрат много, но вы реально открыли глаза. это почти 100% от самого дома
Якщо перестати давати хабарі то їх перестануть вимагати. Мене вже дуже давно не зупиняла поліція (а тоді ще це була міліція), але двічі було таке, що я казав, що ок, порушив, пишіть протокол я без питань його підпишу, і... Мене відпускали, бо не хотіли витрачати час на мене коли тут можна за цей час "заробити". Я досить дорого будувався, можна зробити дешевше
@@vasylmelnyk6545 Тебя давно посылали на 3 буквы?? Мы живем в свободной стране и говорим так как хотим и пишем и принимаем инфу, у меня почти все друзья с первых дней на фронте и все рус.говорящие и это им не мешает быть патриотом, не путайте патриотизм с болезнью, рус. музыкант ноиз мс со своих концертов с певицей Монеточкой передал 340 тис евро в фонд поддержки беженцев Украины в европе, фейк ньз регулярно работает на разоблачении путинских фейков в поддержку Украине. А не отростить чуб и на мові кричати я не їм Олівье та Холодець бо це мені нагадує ссср та рашу оце уже болячка та дуже серьйозна, всі мої знайомі с фронту кажуть що в них і мови про це не ма. Говорять що це від нехер делать дурью маються.
Людина просто розповіла що зробила і скільки грошей на це пішло. Без води, без непотрібної інформації, все чітко і по ділу. Дякую за контент, дуже інформативно.
Бачу, по кількості відео роликів ви на ютьюбі новачок… Але хочу вам сказати, що виходить у вас чудово! Тема вашого каналу( особисто для мене дуже актуальна) Україномовного матеріалу що до цього над мало. Дякую вам )
боляче дивитись на це і рахувати знову, ми тілько в 2021 закінчили будівництво, купили техніку, меблі і переїхали в наш новий будинок у Маріуполі. Не прошло і року як його зруйнували літаком.. майже повністю. Навіть не знаю чи вистачить сил та терпіння побудувати новий, але у квартирі жити не хочеться
Прохання до коментаторів Не порівнюйте будинок з квартирою, це зовсім різні речі. У своєму будинку ви знаходитесь на землі, а не на 25-м поверсі, ви можете паркувати машину де завгодно, ви дихаєте свіжим повітрям, ходите в трусах по подвір'ю, смажите шашлик і п'єте пивко на природі. А ще якщо врахувати те що у автора на подвір'ї ростуть хвойні дерева то тільки уявіть який там аромат. Це санаторій
Во первых не на земле, а на песке - около леса обычно песчаные почвы где фиг что расти будет кроме травы, Парковать машину можно где угодно это да - но доехать ею на участок - огромный вопрос - потому что "дорогу" видели все - от дороги там одно название, аромат от хвойных хорошо чувствуется только в лесу а не от мелкой поросли на участке, за мясом для шашлыка и пивком да по такой "дороге" очень муторно гонять. Сам очень люблю природу, но с квартирой этот дом сравнивают скорее из за дикой цены - за эти деньги квартиру можно купить со всей инфраструктурой вокруг и внутри, а не будку на песке около леса. Похоже автор уже сам понял все минусы этого "санатория", особенно поглядывая на дорогу и пытается набить цену за этот дом, впаривая дичайшие цены за строительство.
@@mint7924 якщо людина не живете у власному будинку - вона навряд чи зрозумієте, чому не можна порівнювати квартиру і будинок. У мене і квартира і будинок. Квартира і рядом не стоїть по загальному комфорту і задоволенню від проживання (особисто для мене).
@@MrYougetit ключевое слово особисто , которое складывается из массы факторов, не учитывая которых говорить вообще не о чем.Даже я с позицией которая вам показалась против частного дома, на самом деле люблю домострой, но все зависит от массы условий, и многое что здесь перечислил - в минусе для данного конкретно дома, особенно учитывая сумму в которую все обошлось - и это еще без учета земли - там вообще космос может быть. Вместе с тем я знаю весьма состоятельных людей который построив и прожив в своем шикарном доме пришли к четкому выводу что квартира лучше, продав свои дома в итоге.
@@MrYougetit Я тоже писал о миллионерах, решивших избавиться от дома, но никакой аналогии квартира = макдоналдс которую вы пытаетесь преподнести здесь нет и быть не может. Типа в селах все миллионеры живут в частных домах, и настолько крутые что в Макдоналдс не ходят, только свиньям хвосты крутят - у баГатых свои забавы.
Дякую за абсолютно правдиву інформацію. Коли ми починали будуватися, всі лиш говорили про вартість коробки. І це була досить притомна сума. Та чомусь ніхто не сказав про ті супутні витрати, які сягнули майже вартості коробки! Саме це відео варто дивитися всім, хто планує будову і усвідомлювати як це насправді буде. Дякую від щирого серця ❤ Хай квітне український Ютюб 💙💛
Дякую, для цього і знімав, бо як я у ролику казав розраховував на мільйон (що майже правда, коробка майже стільки і вийшла), а про все інше не подумав (точніше не думав, що це стільки грошей потягне).
Який чудовий ролик, яка чудова ділянка і дім! Яка природа, мені здається - мрія! Шкода лише що все так дорого... Будьте здорові і продовжуйте будувати україномовний Ютуб, це набагато серйозніше, ніж хтось може думати.
Насправді тераса дуже дорога і не виправдана. Крівля і фундамент під неї стільки ж як під дім, але ніякої корисної площі і затемнення вікон. Вибачте шо написала, але без неї було значно дешевше. Або вже краще було зробити половину будинку. Шлакоблок і кладка понти - але в тій частині можна було б розмістити корисні методи. І на майбутнє - важливо обрати розумне планування будинку
Чудове відео. Завдяки таким людям як ви мій коханий теж 4 роки тому побудував наш перший будинок. Ми заїхали жити на перший поверх ще без внутрішеіх робіт. Тобто замість твердих стін м'яка мін. вата, закрита пароізоляційною плівкою (будинок каркасний по фінській технології). Чоловік будував вперше, майже все сам, іноді потрібна була допомога інших чоловіків для встановлення каркасної стіни в вертикальне положення. А все інше сам, завдяки таким відео в Ютубі. Тож, ви, автор теж робите гарну справу, даєте найкориснішу інформацію
@@vine6005 Внутрішні роботи, порівняно з накритою коробкою, обійдуться дорожче в рази! Фундамент з коробкою і накриттям я збудував за червень-жовтень. А на всі інші роботи пішли роки. (Звичайно, що я займався не лише будівництвом.)
Перше відео такого типу на рідній мові, респект, дякую!!! Доволі пізнавально, шкода що через війну ціни змінилися... але головне щоб країна вистояла і вигнала ту всю наволоч!
Випадково натрапила на Ваше відео. Хочу подякувати за чесність та важливі поради. Окреме спасибі за рідну мову та приємний голос. Все життя мрію про власний будинок і подібні відео повертають мене в реальне життя. Буду Вашою підписницею)
Ми також побудували свій будинок , але не рахували витрат, дякую вам , що ви для цього знайшли час . Впевнена , що пророблена вами робота, допоможе другим в будівництві. Окрема подяка за чудовий краєвид .... Бажаю щоб ,самим мирним і добрим способом , вам вдалося поладнати дорогу аби нею безпечно було рухатись .
Віталя, чудове відео! Дякую, було дуже цікаво! Згадалися прекрасні часи, як самі будувалися - важко, але скільки радості приносить відчуття власного дому!
Хорошее, реальное видео :) просматривая видео, вспомнил строительно-житейскую мудрость- первый дом строишь для врага, второй на продажу, а третий для себя .... Успехов в строительстве!
Молодці,дуже гарно!окреме дякую за те,що не даєте хабарі,нажаль ми самі винні в тому як живемо...*ібо нєфіг давати всім хабарі*дякую за чесність,мало таких каналів
це звучить якост принизливо (про мову) бо той же німець німцю не дякує за німецьку мову привикайте шо ми всі нормально вже розмовляєм більшістю і так на рідній мові
Сподобався ваш розрахунок вартості будівництва фактичний. Я багато років складала по кресленням кошториси в програмі , згідно ДБН, але то теорія . Молодець, все чітко.
Дуже дякую за це відео! Я за тиждень до повномасштабного придбала собі старий будинок, у якому планувала ремонт. Тепер ні грошей, ні можливості, але такі відео дають мені якусь дивну надію, що все можливо.
Щиро дякую за такий детальний і корисний для багатьох огляд витрат на будівництво. Жити у цьому будинку зараз-- точно безпечніше ніж у самому Києві. Знімайте, будь-ласка, по-можливості і надалі роботи та облаштування цього будинку та подвір'я! Всього, вам найкращого! Підписався на ваш канал!
Дякую автору за відео та інформацю у ньому. Все так, також хочу додати: *Часто не враховується логістика, кожна доставка матеріалів чи робочого ресурсу потребує затрат часу чи фінансів; *З причепом дуже хороша порада, останній місяц користуюсь і не можу зрозуміти як я обходився раніше без нього; *Першим часом на ділянці потрібна буде якась битовка чи хоча б контейнер де ви зможете зберігати інструмент чи матеріали, це також фінансти, у вас на відео бачу є якийсь кузов від шишиги, можливо пропустив чи щось ви говорили за ці витрати; *Потрібно враховувати місцеву архітектуру, зазвичай самі оптимальні рішення будуть ті з якими вміє працювати місцева робоча сила, якщо в місті 90% приватного сектора з двухскатним дахом то скоріш за все вам вийде дешевше зробити двухскатний дах порівняно з плоским; *Дуже рекомендую витрачати годину в тиждень на моніторинг барахолок типу олх для пошуку матеріалу та інструменту, часто можна знайти матеріал який вам потрібен десь в оголошенні в вашому місті. Також у людей залишаєтсья інструмент після будівництва, не обовязково купувати все нове, не все то золото що блестить; *Звертайте увагу в місті та за межами нього де відбувається будівницвто чи демонтаж. Якщо десь є будівництво ви можете брати звідти робочу силу чи хоча би обмінятись контактами та орієнтуватись у цінах по роботі. Якщо десь йде демонтаж будівлі дивіться що з конструкції може вам підійти і взнавайте по цінам, можливо бетонне перекриття з якогось радянського будинку вам якраз підійде для того щоб зробити спуск у воду біля озера вашого будинку; *Не бійтесь проявляти креатив і думати нестандартно, якщо вам потрібно, наприклад, викопати якийсь септик чи дренаж порахуйте скільки на це потрібно людського ресурсу, чи дешевше взяти екскватор, або у вас в місті є міні екскаватор і він буде дешевше великого екскаватора і швидше ніж це робити вручну. Якщо вам треба вирівняти діляку не обовязково замовляти десь землю, можливо її десь можна взяти за межами ділянки поруч і підсипати вам у потрібному місці. Ця порада більше про те що різноробочі з якими доводитсья працювати зазвичай рекомендують те що вони завжди роблять. Ви спитаєте електрика чому він щось робить саме так і він вам відповість що робить так все своє життя і все ок, якщо електрик все життя перевіряє фазу пальцем - це не значить що він правильно робить, це просто факт того що він вже життя так робить і з ним пока нічого не сталось)), тому не бійтесь задавати питання чому щось роблять саме так, можливо ви знайдете для себе інше оптимальне рішення; *Обовязково купіть на будівництво дошку з маркером де будете записувати план робіт для робочої сили. Сумніваюсь що роботяга який до вас прийшов копати буде стояти з блокнотом і записувати що йому потрібно робити, в кінці дня вийде так що то забули а то не встигли. Встали зранку до роботи, написали маркером план робіт і люди які у вас працюють точно нічого не забудуть, так як ви окрім того що обговорили роботу ще й зафіксували це; *Обовязково використовуйте сучасні технології, беріть в аренду технологічний інструмент або шукайте на олх. Ви можете витратити годину часу щоб зробити замір звичайною рулеткою якось простору, або ж 5хв часу щоб записати показники з лазерного дальнометра. З останнього для себе це придбав тепловізор і відкрив для себе багато нового. Глянувши ваше відео з великою вірогідністю можу вам сказати що у вас буде міст холоду між фундаментом і стіною, там потрібно додатково утпелювати. Також будинок буде віддавати тепло біля откосів віконних рам, звичайно з часом ви ці откоси зробите, але в багатьох будинків через тепловізор бачу величезні втрати тепла саме біля вікон, коли вікно посадили на монтажну піну і це все обштукатурили. * Останнє що хочу додати це проектуйте свою роботу. В мене зазвичай проектування і обдумування може займати більше часу ніж сама робота, але якщо на березі все обдумати то в дорозі все складється як запланував. Розповім останній випадок з практики, стелив на ділянці тротуарну плитку, більше 600 квадратних метрів. Близько 3 тижднів розробляв проект, зробив креслення і надрукував на А3 в різних проекціях і з різними видами. Приїхала одна із кращих бригад у місті, хлопці звикли працювати що де хазяїн сказав плитку стелити так і стелять. Надав їм креслення і залишив. Прораб близько години вивчав креслення але потім робота пішла як по маслу. По факту роботу виконали приблизно за 2 неділі. В одному місці зробили не правильний уклон, показав їм це місце в кресленні і хлопці переробили без питань за власний рахунок. Якість чого небудь це коли важі очікувані результати сходяться з фактичними, якщо ви хочете отримати якісну роботу вам потрібно надати людині яка буде виконувати цю роботу ваші вимоги, тому вважаю що самий оптимальний варіант використовувати проект з кресленням де і будуть вимоги до роботи. Всі ці моменти описані вище напряму впливають на то скільки ресурсів ви витратите на будівництво (гроші, час, енергія, здоровя).
З повагою! Згода! Відносно: - "я завжди так роблю", особисто я зіткнувся з прямопротилежною ситуцією: - "скажіть, що ви хочете і ми виконаємо"... Тому - проект, проект і ще раз проект!
Дякую за український контент, дякую за відео, та послухавши всі витрати... таке враження що нагрілись на вас добряче... бо ціни в кінцевому варіанті вийшли дай боже.... ну прям дуже дорого...
Матеріали я сам купував, в їх ринковій вартості я впевнений, можливо можна було робітників дешевше знайти, але це глобально не змінить загальну суму на будинок
Дуже вдячний, за те, що поділились цим досвідом. Бо живучи у квартирі завши здається, що краще б поїхати в хатинку у селі, але одне , інше , і 1.7лимона все це стає. А ще внутрянка, техніка, присадибна ділянка... Скільки грошей та сил там ще буде поховано... З іншого боку - збудуєте сімейне гніздечко, до якого ще й онуки будуть казати "то мій дід ще до війни побудував , і бач - СТОЇТь! Не те що зараз будують!" )))
Очень полезное видео, спасибо за опыт! Все планировал обустроиться за городом, да вот асвабадители все планы перепортили... как счастливый обладатель "замороженного" (ибо закончить не возможно) ремонта, я догадывался что сопутствующие конечно-же будут, но не думал, что прям на столько :) буду учитывать при дальнейшем планировании, еще раз спасибо за инфу!
величезне дякую! дійсно, інші витрати це велика частка будівництва, і мало хто її висвітлює. бажаю вам і надалі розвивати ваш чудовий канал, та всього найкращого!
Дуже чітко, коротко та вичерпно, дякую, такий розбір дає можливість, за будь якийх цінових коливань порахувати витрати ну хоча б у відсотковому відношенні. Дякую
Прошу зробити другу частину по інтер'єру, ванна кімната з сантехнікою, кухня з обладнанням, спальня, кабінет, інше. Думаю ці опції зараз також вагомо коштуватимуть в комплексі. Дякую за ваше відео, інформативно та послідовно!
Дякую,дуже корисне і пізнавальне відео. Головне тепер- перемоги Україні і нашого подальшого мирного життя в ній До війни в мене в планах було будівництво.....але нині ...вже не знаю Звичайно,буде дуже цікаво подивитися, як ви облаштуєте будинок всередині та розкажете вартість. А ми візьмемо на замітку Ваш досвід.
Дякую за відео. Дуже важливу тему піднімаєте. Бо люди починають будівництво не розраховуючи сили і фінанси. Як ландшафтник додам, що на ділянці в більшості випадків варто зробити водовідведення з даху і з мощення, розкинути електрику по ділянці, зробити відмостку і доріжки. Потім захочеться зробити систему автополиву і газон, посадити дерева і кущі, ландшафтне освітлення. Це сотні і сотні тисяч гривень.
Зачем эти ландшафтники вообще нужны? Можно ведь усеять свободную часть участка газонной травой без подготовки грунта на 10к грн, поливать ее раз через раз, увидеть что она плохо взошла, почитать немного интернета, досеять еще, удобрить, пополивать более тщательно, увидеть результат кривого полулысого газона. Принять это как факт, и только потом уже обращаться за услугами к профильным специалистам, иначе чувство переплаченных денег чужому человеку не будет покидать неделю.
@@WoeMan33 нормальний шлях еволюції)))) Багато з моїх замовників будують не перший маєток і розуміють цінність проектування та комплексного підходу до створення ландшафту і інженерії
Дуже адекватне відео, таких не бачив, щоб в грн і детальний опис. Є питання. 1) Я бачу високі води грунтові? Це так і є? Якщо так, то як боролися з ними? 2) Чи робили геодезію до покупки ділянки? 3) Чому 40 кВат електрики , нашо стільки? 4) Скільки часу приділяли для того щоб здобути якийсь рівень знань для будівництва і чи здобували , щоб хочаб будівельники не обдурили? 5) Чи замовляли проект чи купляли і чи робили інженерію? 6) Скільки соток ділянка? 7) Ви винаймали окреми бригади чи прораба з бригадою? Дякую
З самого початку - дякую! Тепер по пунктах: 1. Так. Поки ніяк не боровся, планую по периметру ділянки вирити копанку і сподіваюсь це вирішить проблему. Моя ділянка у низині великого поля і відповідно вся вода йде до мене. З копанки є куди дівати воду (трохи нижче йде струмок/річка). 2. Ні 3. Маю великі плани ;) Сподіваюсь, що цей будинок не останне будівництво на ділянці, після будинку хочу майстерню та сарай, газу не планується тому все опалення буде електричне + як резерв дровяне, ну і хотілось за один раз підключитись і більше не мати справ з обленерго. 4. Багато дивився усілякий ютуб по будівництву (як бригад так і самостійних будівельників), окремо дивився по різних технологіях будівництва, прочитав невеличку книгу по архітектурі і ще меншу по фундаментам. Чи допомогло це - ні. У мене будинок ну дуже простий і пощастило з будівельниками, тому мені здається, що мене не обдурили. Ну і частково відповідь у наступному пункті. 5. Проект зробив друг (основні креслення та вузли) він архітектор, і декілька разів приїздив до мене на майданчик якщо щось серйозне потрібно було узгодити і регулярно спілкувався з будівельниками телефоном. Він мені будівельників і порадив, вони йому будинок частково робили. Інженерії у проекті немає (заклади тільки труби для вентиляції), планую все робити самостійно, маю досвід роботи монтажником, а пізніше інженером СКС (слаботочка по простому). Не розуміюсь в опаленні тому попросив друга допомогти з проектом і порадами. 6. 600... 7. Це була одна бригада без прораба (так вийшло і про це домовились, ще до робіт). Після цього я зрозумів навіщо потрібен прораб :) багато часу витратив на вирішення поточних будівельних питань. Досить коротко але наче на всі питання відповів. Я ще планую записати відео саме з "враженням" від будівництва, там спробую більш докладно відповісти на деякі питання. Якщо щось потрібно детальніше - пишіть, відповім тут чи у наступному відео
@@outside_the_city велике дякую за відповідь, з мені підписка. Доречі, архітектура і інженерія для більшості це стаття коштирису також. 6 га це дуже круто. Я так розумію це київська область ( не обов'язково відповідати , якщо не бажаєте ). Чи далеко був стоп електропостачання? Судячи з 40 кват, то потужності були.
Дякую за підписку. Так це київська область, північ, 40 км від Києва. Коли обирав ділянку то одне з головного на що звертав увагу це була електрика. Колись це були поля, потім їх перевели під садівництво і продали, зрозуміло, що електрики у полі не було, трохи далі від мене є велика ферма і вони ще дуже давно протягнули до себе електрику (поставили стовпи та лінію 10 кВт і передали їх на баланс обленерго). Стовпи проходять вздовж моєї ділянки (буквально метр від мого паркану), от від тих стовпів мене і підключили (поставили трансформатор і від нього вже до мене).
@@outside_the_city непогані плани, ще якщо не важко, підкажіть я вірно розумію, що у вас призначення землі під садівництво? Чому питаю, я знаю що будинок там можно будувати, але яка ціна електрики тоді? Комерційна ?
Ууууух! Саме поавдиве відео яке я тільки бачив в даній темі . Супер. А ще й українською - супер, супер, супер! А хто думає що це не правда , і що можна дешевше , що ж , можете починати .
@@outside_the_city не утеплювати, це як замість септику поставити відро на вулиці. Скат треба робити якісний, з урахуванням градів (тому теж не варіант економії). Комусь тераса, а комусь навіс для автомобіля. Економія при будівництві зазвичай вилазить боком в експлуатації.
:))) треба просто уважно все рахувати щоб не лишитись з недобудовою і без грошей. Я вже тут писав - найкраще моє рішення було не будувати будинок на 150 - 170 квадратів який я намалював з початку
Дякую за реальний, а не казковий кошторис. Як дизайнер інтер'єру, постійно стикаюся з цим, тому що замовники не розуміють призначення витрат, множать довжину на висоту і все, і т.п. Чудовий і мотивуючий розбір.
Ще ніколи, за все своє життя, я не бачив більш корисного, добре спланованого, чітко викладеного матеріалу. Ніколи! Без перебільшень. Настільки компактно і прозоро вкласти стільки корисної інформації в короткий ролик, і від цього не знудило. Це - мистецтво. Процвітання вам, успіхів!
Дякую
@@outside_the_city мільйон 700 тисяч, багато українців пів життя збирають) не дуже доступна покупка)
Для повноти обзору витрат не вистачає ще знати де можна такі гроші заробляти:) цікаво де автор працує, чи ким.
Друге питання, а де ж сусіди?
Бо є гарне прислів'я: коли купуєш будинок, вибирай не будинок,а сусідів.. пояснювати дійсно довго, доходить тільки через досвід..
Найближчі сусіди за 150 метрів і мене це абсолютно влаштовує
Повністю згоден з кожним вашим словом.
Все чітко, зрозуміло, якісно!
За принципиальную позицию на счет взяток отдельное спасибо! Пора строить правовое государство! За цены я всегда знал, что построить коробку мало и сопутствующих растрат много, но вы реально открыли глаза. это почти 100% от самого дома
Якщо перестати давати хабарі то їх перестануть вимагати. Мене вже дуже давно не зупиняла поліція (а тоді ще це була міліція), але двічі було таке, що я казав, що ок, порушив, пишіть протокол я без питань його підпишу, і... Мене відпускали, бо не хотіли витрачати час на мене коли тут можна за цей час "заробити".
Я досить дорого будувався, можна зробити дешевше
Пора позбуватися москворотості
@@vasylmelnyk6545 я даже слова такого не знаю
@@vasylmelnyk6545 Тебя давно посылали на 3 буквы?? Мы живем в свободной стране и говорим так как хотим и пишем и принимаем инфу, у меня почти все друзья с первых дней на фронте и все рус.говорящие и это им не мешает быть патриотом, не путайте патриотизм с болезнью, рус. музыкант ноиз мс со своих концертов с певицей Монеточкой передал 340 тис евро в фонд поддержки беженцев Украины в европе, фейк ньз регулярно работает на разоблачении путинских фейков в поддержку Украине. А не отростить чуб и на мові кричати я не їм Олівье та Холодець бо це мені нагадує ссср та рашу оце уже болячка та дуже серьйозна, всі мої знайомі с фронту кажуть що в них і мови про це не ма. Говорять що це від нехер делать дурью маються.
@@vladk.6589 Не обращай на больных внимание у них просто нет войны, только в головах каша, им не понять то что пережили теже Харьковчане или Запорожье
Так приємно слухати українську мову!
Згідна
Дякую! Я тільки у цьому році перейшов у побуті на українську
@@СергейСтарицкий-б3г Ти живеш в Україні ? Якщо так то вчи українську мову! Якщо хочеш ще тут жити !
@@ЖэныксОдессы-ь1г Челюсть ти московська Скоро і ти заговориш українською !
Але чутно, що ви вже вчили і для вас українська не чужа мова!
Людина просто розповіла що зробила і скільки грошей на це пішло. Без води, без непотрібної інформації, все чітко і по ділу. Дякую за контент, дуже інформативно.
Дивись уважніше, вода 71 тис гривень 😂
А в чому питання?вирити свердловину 1000грн/м ,в нього 71м,от і рахуйте@@didenkins
Бачу, по кількості відео роликів ви на ютьюбі новачок… Але хочу вам сказати, що виходить у вас чудово! Тема вашого каналу( особисто для мене дуже актуальна) Україномовного матеріалу що до цього над мало. Дякую вам )
Так, тільки починаю.
Дякую!
@@outside_the_city головне не зупиняйтеся 👍
Дуже гарне грамотне відео та ще й українською мовою!!! Щиро дякую!!!❤
боляче дивитись на це і рахувати знову, ми тілько в 2021 закінчили будівництво, купили техніку, меблі і переїхали в наш новий будинок у Маріуполі. Не прошло і року як його зруйнували літаком.. майже повністю. Навіть не знаю чи вистачить сил та терпіння побудувати новий, але у квартирі жити не хочеться
Все у вас буде добре.
Не чіпляйтесь за старе,тому що воно тягне назад.
А у вас попереду буде іще краще.
тримайтесь. Уся Україна з вами!
Главное, что живы, а все остальное обязательно будет, главное не сдаваться ✊
@@valerios8845 Какое же старое? Автор, понимаю Вас, только у меня квартирка почти доделалась в Харькове(( Сейчас в другом городе на съеме.
@@vostokliting2363
Співчуття... Можливо буде якась допомога від держави... , або репарації....
Капець, як дорого побудувати собі житло 😢 Дякую за таку корисну інформацію 🫶 Це дуже цінне відео 👍
Так, зараз вигідніше купувати готове житло.
@@mihavlasov8776 Если есть Оптоволокно можна и в каркаснике жить
А так что делать в частном секторе и непонятно
@@mihavlasov8776 якщо перерахувати у власні квадратні метри, то квартира трохи дорожча. Але утримання будинка значно дорожче за квартиру.
да все равно дорого тем более у нас где нет не каких гарантий на будущее@@STAROLENKO
Прохання до коментаторів Не порівнюйте будинок з квартирою, це зовсім різні речі. У своєму будинку ви знаходитесь на землі, а не на 25-м поверсі, ви можете паркувати машину де завгодно, ви дихаєте свіжим повітрям, ходите в трусах по подвір'ю, смажите шашлик і п'єте пивко на природі. А ще якщо врахувати те що у автора на подвір'ї ростуть хвойні дерева то тільки уявіть який там аромат. Це санаторій
Во первых не на земле, а на песке - около леса обычно песчаные почвы где фиг что расти будет кроме травы, Парковать машину можно где угодно это да - но доехать ею на участок - огромный вопрос - потому что "дорогу" видели все - от дороги там одно название, аромат от хвойных хорошо чувствуется только в лесу а не от мелкой поросли на участке, за мясом для шашлыка и пивком да по такой "дороге" очень муторно гонять. Сам очень люблю природу, но с квартирой этот дом сравнивают скорее из за дикой цены - за эти деньги квартиру можно купить со всей инфраструктурой вокруг и внутри, а не будку на песке около леса. Похоже автор уже сам понял все минусы этого "санатория", особенно поглядывая на дорогу и пытается набить цену за этот дом, впаривая дичайшие цены за строительство.
@@mint7924 якщо людина не живете у власному будинку - вона навряд чи зрозумієте, чому не можна порівнювати квартиру і будинок. У мене і квартира і будинок. Квартира і рядом не стоїть по загальному комфорту і задоволенню від проживання (особисто для мене).
@@MrYougetit ключевое слово особисто , которое складывается из массы факторов, не учитывая которых говорить вообще не о чем.Даже я с позицией которая вам показалась против частного дома, на самом деле люблю домострой, но все зависит от массы условий, и многое что здесь перечислил - в минусе для данного конкретно дома, особенно учитывая сумму в которую все обошлось - и это еще без учета земли - там вообще космос может быть. Вместе с тем я знаю весьма состоятельных людей который построив и прожив в своем шикарном доме пришли к четкому выводу что квартира лучше, продав свои дома в итоге.
@@mint7924 маю знайомих мільйонерів які харчуються в Макдональдс :)
@@MrYougetit Я тоже писал о миллионерах, решивших избавиться от дома, но никакой аналогии квартира = макдоналдс которую вы пытаетесь преподнести здесь нет и быть не может. Типа в селах все миллионеры живут в частных домах, и настолько крутые что в Макдоналдс не ходят, только свиньям хвосты крутят - у баГатых свои забавы.
Дякую за абсолютно правдиву інформацію. Коли ми починали будуватися, всі лиш говорили про вартість коробки. І це була досить притомна сума. Та чомусь ніхто не сказав про ті супутні витрати, які сягнули майже вартості коробки! Саме це відео варто дивитися всім, хто планує будову і усвідомлювати як це насправді буде. Дякую від щирого серця ❤ Хай квітне український Ютюб 💙💛
Дякую, для цього і знімав, бо як я у ролику казав розраховував на мільйон (що майже правда, коробка майже стільки і вийшла), а про все інше не подумав (точніше не думав, що це стільки грошей потягне).
Багато людей вважають що коробка головне,а це за "СНиП"ом лише 17 % будівництва.
@@Юрий-у4р1х тоді всі інші роботи це ще плюс скільки мільйонів? Дуже щось дорого вийшло будівництво коробки.
Який чудовий ролик, яка чудова ділянка і дім! Яка природа, мені здається - мрія! Шкода лише що все так дорого... Будьте здорові і продовжуйте будувати україномовний Ютуб, це набагато серйозніше, ніж хтось може думати.
Насправді тераса дуже дорога і не виправдана. Крівля і фундамент під неї стільки ж як під дім, але ніякої корисної площі і затемнення вікон. Вибачте шо написала, але без неї було значно дешевше. Або вже краще було зробити половину будинку. Шлакоблок і кладка понти - але в тій частині можна було б розмістити корисні методи. І на майбутнє - важливо обрати розумне планування будинку
Так, дійсно тераса це дорого
Чудове відео. Завдяки таким людям як ви мій коханий теж 4 роки тому побудував наш перший будинок. Ми заїхали жити на перший поверх ще без внутрішеіх робіт. Тобто замість твердих стін м'яка мін. вата, закрита пароізоляційною плівкою (будинок каркасний по фінській технології).
Чоловік будував вперше, майже все сам, іноді потрібна була допомога інших чоловіків для встановлення каркасної стіни в вертикальне положення. А все інше сам, завдяки таким відео в Ютубі.
Тож, ви, автор теж робите гарну справу, даєте найкориснішу інформацію
Відео бомба! Гранично стисле грамотне, інформативне, корисне...
Господарю респект!
Щиро вдячна за інформацію! Всіх Вам благ!
дякую!
Будувати не буду, але з задоволенням дивилася і слухала гарну мову. Дякую і всього найкращого.
Молодець! Дякую! Сподобалось про дороговартісне "підводне каміння" . Досить інформативно
Дякую
Найдорожчою частиною буде внутрішні роботи. А ще благоустрій ділянки. Проте дорогу здолає той, хто йде. Дякую за український контент.
Внутрішні роботи дорожчі? Дуже дивна думка, можете аргументувати? Сартезніка з золота чи що?
Я вже тут писав, мої друзі які робили ремонти казали, що їм обійшлось у 300 - 500 доларів за квадрат
@@outside_the_city так и будет. Строю много ,проще всего считать 500 умножить на квадратуру стройки. Ну и мебель
вынесет остатки кубышки)
@@vine6005 думка як раз таки не дивина в моїй хаті косметичний ремонт + деякі меблі(найдешевші) не всі,8000 доларів при тому що я людей не наймав
@@vine6005 Внутрішні роботи, порівняно з накритою коробкою, обійдуться дорожче в рази! Фундамент з коробкою і накриттям я збудував за червень-жовтень. А на всі інші роботи пішли роки. (Звичайно, що я займався не лише будівництвом.)
Это самое лучшее видео по теме стройке своего дома. Посчитана каждая гривна👍
Я сам люблю занудство, коли все чітко і детально до піщинки. І такий формат відео на актутальну тему для мене і моєї сім'ї - просто клас.
ДРУЖЕ !!! ЦЕ НЕ ЗАНУДСТВО .....ЦЕ ПОРЯДОК В ГОЛОВІ І НАВКОЛО САМОГО СЕБЕ... ВИСНОВОК : ВИ НЕ ЗАНУДА.....😂
Дякую за корисне відео, гарний будинок і практичний досвід.
Дякую
Мрію щоб у нашій владі було якомога більше таких людей як Ви ! Щиро дякую за відео 💛💙
Там потрібні ті хто зможе у Велике Крадівництво. А не такі як автор.
Перше відео такого типу на рідній мові, респект, дякую!!!
Доволі пізнавально, шкода що через війну ціни змінилися... але головне щоб країна вистояла і вигнала ту всю наволоч!
Дякую
Саме так, теж шукав рідною мовою.
Дуже приємно вас слухати!! Без води, без непотрібних зайвих слів, тільки факти. Дякую вам за відео !
Дякую
Гарно розповіли. Завжди радію за людей, яким щось треба в тому житті
Дякую за інформацію. Потрібно враховувати і дрібні речі. Багато дрібних витрат можуть в сумі давати велику цифру.
нереальный красавчик, так все четко по полочка расписано. просто нереально полезное видео и сделанное с умом, наверно програмист)))
Дякую, за класне відео! Бажаю вам процвітання і довгих приемних сімейних днів у вашому будинку із вашою родино - все золото світу цього кошкує.
Дякую!!!
Супер! Дякую, корисна інформація. Тепер буду точно знати яку саме суму я не потягну)
:)))
Дякую,за справжній і чесний матеріал,який обов'язково допоможе молодим-гарячим ,які теж вирішили побудувати приватне житло!
Боже, дякую ютубу за рекомендацію відосу а автору за якісний контент який реально дивитись!
Файно все зрозуміло. Дякую за НАШУ УКРАЇНСЬКУ МОВУ😇🇺🇦👍
Випадково натрапила на Ваше відео. Хочу подякувати за чесність та важливі поради. Окреме спасибі за рідну мову та приємний голос. Все життя мрію про власний будинок і подібні відео повертають мене в реальне життя. Буду Вашою підписницею)
Дякую за цікаву і корисну інфо! Видно, що всі ці цифри "вистраждані" на власному досвіді. Успіхів і удачі вам!
дякую!
Дякую за якісний український контент. Актуальна тематика. Жити за містом - мрія кожного)
Дякую
Не кожного😊
Рідна незалежна моя мова , у Вас гарна дикція та темп розмови . Успіхів в подальшому !
Ми також побудували свій будинок , але не рахували витрат, дякую вам , що ви для цього знайшли час . Впевнена , що пророблена вами робота, допоможе другим в будівництві. Окрема подяка за чудовий краєвид ....
Бажаю щоб ,самим мирним і добрим способом , вам вдалося поладнати дорогу аби нею безпечно було рухатись .
Дякую
Віталя, чудове відео! Дякую, було дуже цікаво! Згадалися прекрасні часи, як самі будувалися - важко, але скільки радості приносить відчуття власного дому!
Привіт! Дякую
РЕСПЕКТ за україномовний контент!!!
Дякую
Круто, що підтримуєш Український ютуб.
Дякую!
Коротко і ясно. Тепер на вашому приикладі я бачу, що власний будинок це величезний пасив і якір. Дякую!)
Якщо інформація якою я поділився стала вам у нагоді це чудово. Навіть якщо такі висновки :)
Так, будинок це вісь і корінь
Хорошее, реальное видео :) просматривая видео, вспомнил строительно-житейскую мудрость- первый дом строишь для врага, второй на продажу, а третий для себя .... Успехов в строительстве!
эта мудрость для тех, у кого три жизни?
@@Южныйе2к эту мудрость обычно постигают те, кто пытаются делать, что-то сами в первый раз))
Так вот оно что... пока по три раза все не переделаешь, не успокоишься
Дякую за ділення досвідом! Це дуже корисна інформація для кожного
Дякую за цінну інформацію! Все буде Україна! 🤗🇺🇦
Молодці,дуже гарно!окреме дякую за те,що не даєте хабарі,нажаль ми самі винні в тому як живемо...*ібо нєфіг давати всім хабарі*дякую за чесність,мало таких каналів
Дякую вам,дуже важлива інформація для тих ,хто хоче будинок але навіть не уявляє скіко треба
Супер, дякую, що так відкрито розповіли!)
Українська - чудова)
це звучить якост принизливо (про мову)
бо той же німець німцю не дякує за німецьку мову
привикайте шо ми всі нормально вже розмовляєм більшістю і так на рідній мові
Приємно слухати українську . Дякую за Вашу працю.
Дякую
Сподобався ваш розрахунок вартості будівництва фактичний. Я багато років складала по кресленням кошториси в програмі , згідно ДБН, але то теорія . Молодець, все чітко.
Дякую
Дуже дякую за це відео! Я за тиждень до повномасштабного придбала собі старий будинок, у якому планувала ремонт. Тепер ні грошей, ні можливості, але такі відео дають мені якусь дивну надію, що все можливо.
Не опускайте руки.
Щиро дякую за такий детальний і корисний для багатьох огляд витрат на будівництво.
Жити у цьому будинку зараз-- точно безпечніше ніж у самому Києві.
Знімайте, будь-ласка, по-можливості і надалі роботи та облаштування цього будинку та подвір'я!
Всього, вам найкращого!
Підписався на ваш канал!
Дякую
Дякую за те, що ділитесь інформацією.
Дуже дякую! Круто! Молодці! Красені! Чітко! Вмієте! Можете! Респект! Слава Україні!
Дякую за відео та вашу працю! Слава Україні!
Дуже приємне мовлення. Я би сказав чудова. І інформація дуже легка, лаконічна та при цьому інформативна
Все по честному ! Сразу видно подход образованного человека! Нас таких мало осталось 😀
Так живуть Чернівці, наприклад
Дякую автору за відео та інформацю у ньому. Все так, також хочу додати:
*Часто не враховується логістика, кожна доставка матеріалів чи робочого ресурсу потребує затрат часу чи фінансів;
*З причепом дуже хороша порада, останній місяц користуюсь і не можу зрозуміти як я обходився раніше без нього;
*Першим часом на ділянці потрібна буде якась битовка чи хоча б контейнер де ви зможете зберігати інструмент чи матеріали, це також фінансти, у вас на відео бачу є якийсь кузов від шишиги, можливо пропустив чи щось ви говорили за ці витрати;
*Потрібно враховувати місцеву архітектуру, зазвичай самі оптимальні рішення будуть ті з якими вміє працювати місцева робоча сила, якщо в місті 90% приватного сектора з двухскатним дахом то скоріш за все вам вийде дешевше зробити двухскатний дах порівняно з плоским;
*Дуже рекомендую витрачати годину в тиждень на моніторинг барахолок типу олх для пошуку матеріалу та інструменту, часто можна знайти матеріал який вам потрібен десь в оголошенні в вашому місті. Також у людей залишаєтсья інструмент після будівництва, не обовязково купувати все нове, не все то золото що блестить;
*Звертайте увагу в місті та за межами нього де відбувається будівницвто чи демонтаж. Якщо десь є будівництво ви можете брати звідти робочу силу чи хоча би обмінятись контактами та орієнтуватись у цінах по роботі. Якщо десь йде демонтаж будівлі дивіться що з конструкції може вам підійти і взнавайте по цінам, можливо бетонне перекриття з якогось радянського будинку вам якраз підійде для того щоб зробити спуск у воду біля озера вашого будинку;
*Не бійтесь проявляти креатив і думати нестандартно, якщо вам потрібно, наприклад, викопати якийсь септик чи дренаж порахуйте скільки на це потрібно людського ресурсу, чи дешевше взяти екскватор, або у вас в місті є міні екскаватор і він буде дешевше великого екскаватора і швидше ніж це робити вручну. Якщо вам треба вирівняти діляку не обовязково замовляти десь землю, можливо її десь можна взяти за межами ділянки поруч і підсипати вам у потрібному місці. Ця порада більше про те що різноробочі з якими доводитсья працювати зазвичай рекомендують те що вони завжди роблять. Ви спитаєте електрика чому він щось робить саме так і він вам відповість що робить так все своє життя і все ок, якщо електрик все життя перевіряє фазу пальцем - це не значить що він правильно робить, це просто факт того що він вже життя так робить і з ним пока нічого не сталось)), тому не бійтесь задавати питання чому щось роблять саме так, можливо ви знайдете для себе інше оптимальне рішення;
*Обовязково купіть на будівництво дошку з маркером де будете записувати план робіт для робочої сили. Сумніваюсь що роботяга який до вас прийшов копати буде стояти з блокнотом і записувати що йому потрібно робити, в кінці дня вийде так що то забули а то не встигли. Встали зранку до роботи, написали маркером план робіт і люди які у вас працюють точно нічого не забудуть, так як ви окрім того що обговорили роботу ще й зафіксували це;
*Обовязково використовуйте сучасні технології, беріть в аренду технологічний інструмент або шукайте на олх. Ви можете витратити годину часу щоб зробити замір звичайною рулеткою якось простору, або ж 5хв часу щоб записати показники з лазерного дальнометра. З останнього для себе це придбав тепловізор і відкрив для себе багато нового. Глянувши ваше відео з великою вірогідністю можу вам сказати що у вас буде міст холоду між фундаментом і стіною, там потрібно додатково утпелювати. Також будинок буде віддавати тепло біля откосів віконних рам, звичайно з часом ви ці откоси зробите, але в багатьох будинків через тепловізор бачу величезні втрати тепла саме біля вікон, коли вікно посадили на монтажну піну і це все обштукатурили.
* Останнє що хочу додати це проектуйте свою роботу. В мене зазвичай проектування і обдумування може займати більше часу ніж сама робота, але якщо на березі все обдумати то в дорозі все складється як запланував.
Розповім останній випадок з практики, стелив на ділянці тротуарну плитку, більше 600 квадратних метрів. Близько 3 тижднів розробляв проект, зробив креслення і надрукував на А3 в різних проекціях і з різними видами. Приїхала одна із кращих бригад у місті, хлопці звикли працювати що де хазяїн сказав плитку стелити так і стелять. Надав їм креслення і залишив. Прораб близько години вивчав креслення але потім робота пішла як по маслу. По факту роботу виконали приблизно за 2 неділі. В одному місці зробили не правильний уклон, показав їм це місце в кресленні і хлопці переробили без питань за власний рахунок. Якість чого небудь це коли важі очікувані результати сходяться з фактичними, якщо ви хочете отримати якісну роботу вам потрібно надати людині яка буде виконувати цю роботу ваші вимоги, тому вважаю що самий оптимальний варіант використовувати проект з кресленням де і будуть вимоги до роботи.
Всі ці моменти описані вище напряму впливають на то скільки ресурсів ви витратите на будівництво (гроші, час, енергія, здоровя).
Дякую, дуже корисні поради!
З повагою! Згода!
Відносно: - "я завжди так роблю", особисто я зіткнувся з прямопротилежною ситуцією: - "скажіть, що ви хочете і ми виконаємо"...
Тому - проект, проект і ще раз проект!
Дуже дякую за таку стислу подачу інформації! І за файлік з розрахунком!
Не знаю, що я тут роблю о 7 годині ранку) Але мені сподобалось) Хороше відео!
😂 те саме
Супер, дуже змістовно і без води! Дякую, що заморочилися і всі витрати занотовували.
Це найкраща інформація по факту
Дякую Вам
Дуже корисна інформація
дуже дякую за відео!
"хабарі не даю, і вам не раджу"!))
Дякую
Не збирався будувати будинок за містом), але послухати таке відео було цікаво, автору лайк та гарного ремонту;)
Дякую
Дякую за хороше інформативне відео!!!
Люблю людей які розкладають все по
"полочкам" і на простій мові. Успіхів Вам і Вашому Каналу.
Дякую
Дякую за видиво. Максимально інформаційно змістовне і нічого зайвого.
Дякую за український контент, дякую за відео, та послухавши всі витрати... таке враження що нагрілись на вас добряче... бо ціни в кінцевому варіанті вийшли дай боже.... ну прям дуже дорого...
Матеріали я сам купував, в їх ринковій вартості я впевнений, можливо можна було робітників дешевше знайти, але це глобально не змінить загальну суму на будинок
Друже, це саме гарн та информутивне видео яке я бачив взагалі! Дуже тобі дякую!
Дякую
Оце по хозяйськи👍
Все по поличкам 👍
Велике спасибі за якісний український контент👍
дуже корисний та цікавий матеріал! без зайвої "води", все чітко та розумно викладено, дякую!
Дуже вдячний, за те, що поділились цим досвідом. Бо живучи у квартирі завши здається, що краще б поїхати в хатинку у селі, але одне , інше , і 1.7лимона все це стає.
А ще внутрянка, техніка, присадибна ділянка... Скільки грошей та сил там ще буде поховано... З іншого боку - збудуєте сімейне гніздечко, до якого ще й онуки будуть казати "то мій дід ще до війни побудував , і бач - СТОЇТь!
Не те що зараз будують!" )))
Чудове чітке відео. Обожнюю коли все коротко і по суті, без води. Кожну секунду було цікаво дивитись, дякую за роботу!
дякую за такий повний огляд будівництва і дані витратам на на все це. Дуже цікаво і інформативно вийшло 👍
Очень полезное видео, спасибо за опыт! Все планировал обустроиться за городом, да вот асвабадители все планы перепортили... как счастливый обладатель "замороженного" (ибо закончить не возможно) ремонта, я догадывался что сопутствующие конечно-же будут, но не думал, что прям на столько :) буду учитывать при дальнейшем планировании, еще раз спасибо за инфу!
Вітаю в команді. Дякую за спаведливість і відверті ціни. Сам так пройшов цей шлях!. Лайк.
Дякую
величезне дякую!
дійсно, інші витрати це велика частка будівництва, і мало хто її висвітлює.
бажаю вам і надалі розвивати ваш чудовий канал, та всього найкращого!
Дуже чітко, коротко та вичерпно, дякую, такий розбір дає можливість, за будь якийх цінових коливань порахувати витрати ну хоча б у відсотковому відношенні. Дякую
Автор, моя повага! Дуже інформативно і стисло. 👍 окреме дякую за українську мову і приємний голос. Успіхів вам.
Дякую
Уважаемый блогер) Желаю вам удачного завершения работ. Спасибо за детальный обзор и честные цифры. Все будет замечательно!
Дякую! Так все і буде
Велику роботу зробив. Надихаючий матеріал, дякую.
Дякую
Дякую за чудове та інформативне відео, успіхів вам у майбутньому
дякую!
Дуже інформативне відео. Своя хата то своя хата. Класна подача матеріалу, виважено й лаконічно. Вподобайка, підписка
Дякую
Прошу зробити другу частину по інтер'єру, ванна кімната з сантехнікою, кухня з обладнанням, спальня, кабінет, інше. Думаю ці опції зараз також вагомо коштуватимуть в комплексі. Дякую за ваше відео, інформативно та послідовно!
Як тільки зроблю ремонт обов'язково зніму огляд.
@@outside_the_city й за одно по опаленню) Бо це окрема цікава тема)
Саме таке відео з непередбачуваними витратами я і хотів побачити. Дякую
Дякую чоловіче! Дуже цікава, корисна і чітко викладена інформація👍
так тримати. з кожним відео все краще і краще виходить! Чекаємо ще цікавих історій!
Дякую!!!
Дякую,дуже корисне і пізнавальне відео.
Головне тепер- перемоги Україні і нашого подальшого мирного життя в ній
До війни в мене в планах було будівництво.....але нині ...вже не знаю
Звичайно,буде дуже цікаво подивитися, як ви облаштуєте будинок всередині та розкажете вартість.
А ми візьмемо на замітку Ваш досвід.
Дякую, для того і знімаю щоб ви могли використати мій досвід. Внутрішні роботи планую вже після нашої перемоги, десь на весну.
спасибо за украинский контент, наконец-то можно смотреть видео с нашими ценами и реалиями! подписался
Дякую
Щиро дякую за корисну інформацію!!!
Чудовий контент, продовжуй далі в такому ж дусі!
Дякую
Дякую за відео. Дуже важливу тему піднімаєте. Бо люди починають будівництво не розраховуючи сили і фінанси.
Як ландшафтник додам, що на ділянці в більшості випадків варто зробити водовідведення з даху і з мощення, розкинути електрику по ділянці, зробити відмостку і доріжки. Потім захочеться зробити систему автополиву і газон, посадити дерева і кущі, ландшафтне освітлення. Це сотні і сотні тисяч гривень.
Зачем эти ландшафтники вообще нужны? Можно ведь усеять свободную часть участка газонной травой без подготовки грунта на 10к грн, поливать ее раз через раз, увидеть что она плохо взошла, почитать немного интернета, досеять еще, удобрить, пополивать более тщательно, увидеть результат кривого полулысого газона. Принять это как факт, и только потом уже обращаться за услугами к профильным специалистам, иначе чувство переплаченных денег чужому человеку не будет покидать неделю.
@@WoeMan33 нормальний шлях еволюції))))
Багато з моїх замовників будують не перший маєток і розуміють цінність проектування та комплексного підходу до створення ландшафту і інженерії
а мені потрібен город і сад, і ніяких підсвіток і доріжок з бруківки.
@@mykolad7672 це ж чудово. Але бажання у всіх різні. І шлях до реалізації тих бажань буває тернистим)
Дуже адекватне відео, таких не бачив, щоб в грн і детальний опис. Є питання. 1) Я бачу високі води грунтові? Це так і є? Якщо так, то як боролися з ними? 2) Чи робили геодезію до покупки ділянки? 3) Чому 40 кВат електрики , нашо стільки? 4) Скільки часу приділяли для того щоб здобути якийсь рівень знань для будівництва і чи здобували , щоб хочаб будівельники не обдурили? 5) Чи замовляли проект чи купляли і чи робили інженерію? 6) Скільки соток ділянка? 7) Ви винаймали окреми бригади чи прораба з бригадою? Дякую
З самого початку - дякую! Тепер по пунктах:
1. Так. Поки ніяк не боровся, планую по периметру ділянки вирити копанку і сподіваюсь це вирішить проблему. Моя ділянка у низині великого поля і відповідно вся вода йде до мене. З копанки є куди дівати воду (трохи нижче йде струмок/річка).
2. Ні
3. Маю великі плани ;)
Сподіваюсь, що цей будинок не останне будівництво на ділянці, після будинку хочу майстерню та сарай, газу не планується тому все опалення буде електричне + як резерв дровяне, ну і хотілось за один раз підключитись і більше не мати справ з обленерго.
4. Багато дивився усілякий ютуб по будівництву (як бригад так і самостійних будівельників), окремо дивився по різних технологіях будівництва, прочитав невеличку книгу по архітектурі і ще меншу по фундаментам. Чи допомогло це - ні.
У мене будинок ну дуже простий і пощастило з будівельниками, тому мені здається, що мене не обдурили. Ну і частково відповідь у наступному пункті.
5. Проект зробив друг (основні креслення та вузли) він архітектор, і декілька разів приїздив до мене на майданчик якщо щось серйозне потрібно було узгодити і регулярно спілкувався з будівельниками телефоном. Він мені будівельників і порадив, вони йому будинок частково робили.
Інженерії у проекті немає (заклади тільки труби для вентиляції), планую все робити самостійно, маю досвід роботи монтажником, а пізніше інженером СКС (слаботочка по простому). Не розуміюсь в опаленні тому попросив друга допомогти з проектом і порадами.
6. 600...
7. Це була одна бригада без прораба (так вийшло і про це домовились, ще до робіт). Після цього я зрозумів навіщо потрібен прораб :) багато часу витратив на вирішення поточних будівельних питань.
Досить коротко але наче на всі питання відповів. Я ще планую записати відео саме з "враженням" від будівництва, там спробую більш докладно відповісти на деякі питання.
Якщо щось потрібно детальніше - пишіть, відповім тут чи у наступному відео
@@outside_the_city велике дякую за відповідь, з мені підписка. Доречі, архітектура і інженерія для більшості це стаття коштирису також. 6 га це дуже круто. Я так розумію це київська область ( не обов'язково відповідати , якщо не бажаєте ). Чи далеко був стоп електропостачання? Судячи з 40 кват, то потужності були.
Дякую за підписку.
Так це київська область, північ, 40 км від Києва.
Коли обирав ділянку то одне з головного на що звертав увагу це була електрика. Колись це були поля, потім їх перевели під садівництво і продали, зрозуміло, що електрики у полі не було, трохи далі від мене є велика ферма і вони ще дуже давно протягнули до себе електрику (поставили стовпи та лінію 10 кВт і передали їх на баланс обленерго). Стовпи проходять вздовж моєї ділянки (буквально метр від мого паркану), от від тих стовпів мене і підключили (поставили трансформатор і від нього вже до мене).
...і я хочу не просто переїхати з Києва, а і заробляти з землі, тому і 6 Га. Планів багато, головне дочекатись перемоги
@@outside_the_city непогані плани, ще якщо не важко, підкажіть я вірно розумію, що у вас призначення землі під садівництво? Чому питаю, я знаю що будинок там можно будувати, але яка ціна електрики тоді? Комерційна ?
Прекрасний матеріал) Дякую! Дуже інформативно!
Дякую. Тепер будівництво не планую 😅
Та не про це ж відео було :)
Шукайте ділянку де буде мінімум додатковий витрат. І я побудувався досить дорого, можна було зробити дешевше
Дуже круто, хай новенький будинок радує господаря!
Дякую
Ууууух! Саме поавдиве відео яке я тільки бачив в даній темі . Супер. А ще й українською - супер, супер, супер! А хто думає що це не правда , і що можна дешевше , що ж , можете починати .
Дешевше дійсно можна, не будувати терасу, дах не з бітумки, нижче стелю, не утеплювати.
@@outside_the_city не утеплювати, це як замість септику поставити відро на вулиці. Скат треба робити якісний, з урахуванням градів (тому теж не варіант економії). Комусь тераса, а комусь навіс для автомобіля. Економія при будівництві зазвичай вилазить боком в експлуатації.
Дякую за змістовну розповідь. Саме за те, що врахували все.
Ой як цікаво! підписалась і буду дивитись! Удачі вам !!!
Дякую
Очень полезное видео! Не понятны некоторые коментарии, такое ощущение что все завидуют... и да, дом намного лучше чем квартира. Автору респект!
Дякую
Круто! Ви молодець! Мене чекає все це з весни, якщо я зможу перебороти бажання купити готове шось)
Дякую за інформацію. Стисло і про головне. Було дуже цікаво.
Дякую
заморочився, лайк, комент, дякую, бажання побудувати будинок відпало )))
:))) треба просто уважно все рахувати щоб не лишитись з недобудовою і без грошей. Я вже тут писав - найкраще моє рішення було не будувати будинок на 150 - 170 квадратів який я намалював з початку
Дякую за реальний, а не казковий кошторис.
Як дизайнер інтер'єру, постійно стикаюся з цим, тому що замовники не розуміють призначення витрат, множать довжину на висоту і все, і т.п.
Чудовий і мотивуючий розбір.