Moja siostra studiuje sino w Poznaniu i ponoć profesorowie od chińskiego mówią wprost że sinologia jest jedynym kierunkiem, na ktorym praktycznie każdy ma zagwarantowane stypendium. Większość studentów koreanistyki i japonistyki nigdy na stypendium nie pojedzie. Jeżeli mówicie że w tym roku z Polski pojadą cztery osoby to rzeczywiście wychodzi na to że trzeba się mocno postarać aby na stypendium pojechać. Z tego co wiem to do Chin co roku na samo stypendium konfucjusza (które wymaga znajomości tylko 300 chińskich znaków) z Polski przyjeżdża kilkadziesiąt osób. Sama chyba nie znam nikogo po sino, kto nie byłby na rocznym stypendium co najmniej dwa razy. Minusem jest oczywiście to że jeżeli tak łatwo je zdobyć, a do tego studenci zagraniczni mają dużo laby to wiele osób traktuje te wyjazdy jako wakacje. Ludzie często imprezują zamiast chodzić na zajęcia, a uczelnie nie wyciągają z tego prawie żadnych konsekwencji.
Na stypendium koreaniści może nie, ale na wymiany już wyjeżdżają tłumnie. A stypendium, o którym mówimy, jest dość eksluzywne, więc niestety mało osób przyjmują.
Już długo myślę o studiach magisterskich w Korei. Są to dość odległe plany, ale dobrze jest już mieć jakiekolwiek pojęcie jak to będzie wyglądać. Dzięki za filmik Pyra! Dobra robota! :)
Mam bardzo dużo pytań do Ciebie! 1.w jakim wieku przeprowadzilas sie do Korei? 2.Czego sie uczylas by tam trafić ? 3.Co trzeba zrobić by przeprowadzić się do Korei i normalnie tam żyć?
Ten filmik jest po prostu moim zbawieniem. Jestem w klasie maturalnej i planuję składać papiery na studia w Korei, ale do tej pory kompletnie nie wiedziałam jak. Dziękuję!
Filmik bardzo pomocny, bardzo rozjaśnił całą sytuację. Jeszcze trochę daleko mi do studiów, ale już teraz zaczęłam się zastanawiać nad nimi. Czy składając papiery miałyście dokładnie określone jaki poziom angielskiego od was wymagają? I drugie pytanie tak z ciekawości: jaką pracę teraz macie? ;)
Z tego co pamiętam to certyfikat z angielskiego nie był wymagany, ja zrobiłam sobie po prostu dodatkowo TOEIC dla ewentualnego zwiększenia szans, ale nie wiem czy to w czymkolwiek pomogło. Co do pracy - pracuję w koreańskiej firmie tłumaczeniowej.
Świetny filmik, może podobny filmik nakręcicie właśnie o pracy? Jak to jest, jak to wygląda :) wasze przeżycia, oczywiście jeżeli jest taka możliwość :)
Czekałam na ten filmik i tak jak myślałam zmusił mnie do jeszcze głębszych rozmyślań na temat studiów w Korei. Mature piszę dopiero za rok, ale już muszę myśleć nad tym co chcę robić/studiować. Filmik jak zwykle świetny! PS Czekam na filmik o filologii koreańskiej, bo jestem strasznie ciekawa Twojego spojrzenia :D
A tak zapytam. Po studiach dziennikarskich gdzie teraz pracujecie? Paulina powiedziała, że już na studiach pracowała w firmie, czym dokładniej się zajmowała?
Jestem obecnie Project Managerem w koreańskiej firmie tłumaczącej "media contents", jednak myślę, że bardziej brali pod uwagę moje poprzednie doświadczenie z pracy w biurze tłumaczeń w Polsce, niż wykształcenie dziennikarskie.
Super, że w końcu pojawił się ten filmik. Trochę mnie to wszystko przeraża, ale jednocześnie jestem jeszcze bardziej nakręcona. A z tym kursem językowym to się nie dziwię, że tak to wygląda byle tylko zdać TOPIK, z większością takich kursów tak jest. I wyrazy szacunku dla mojej imienniczki Pauliny, że mimo małej znajomości języka odważyła się tam pojechać, ja jestem póki co typową tchórzofretką xD Dzięki dziewczyny za dodatkową motywację :D
Male info odnosnie konkurencji: Ostatnio mialem wglad na ilosc osob skladajacych podania na uczelnie i w przypadku Hankuk University of Foreign Studies w 2015 roku papiery zlozylo 6 osob z Polski. Trzeba zalozyc, ze uczelnie o podobnej renomie jak University of Seoul, beda mialy podobna ilosc kandydatow. Osrodki mniej znane moga miec po jedna lub dwie. Aplikowac mozna na 65 uniwersytetow w calym kraju, wiec latwo mozna policzyc to w przyblizeniu. Wiadomo, ze nie jest to schemat i wyznacznik, lecz przynajmniej moze zobrazowac sytuacje. Pozdrawiam
Super film ;-) Jak byś jeszcze nagrała film o poszukiwaniu pracy w Korei bez wcześniejszego studiowania tam to byłabym wniebowzięta. (tzn. jak Polak/Polka czy też obcokrajowiec może szukać pracy w Korei online; czy przez agencje czy też w inny sposób) Pozdrawiam Was dziewczyny bardzo gorąco ;-)
Na pewno nie będzie filmiku w typie "jak znaleźć pracę w Korei". Ogólnie co obcokrajowiec to inna droga znalezienia pracy w Korei, więc poza osobistymi doświadczeniami praktycznie ciężko jest coś powiedzieć.
Ja też - szczerze powiedziawszy - nie zdecydowałabym się drugi raz na studia w Korei. Byłam na stypendium uczelni, nie rządowym, więc miałam opłacone tylko czesne, a na mieszkanie i codzienne wydatki musiałam zarobić sama. Strasznie mnie wymęczyły wykłady/nauka po koreańsku + praca na pół etatu + ciągły stres, że mimo iż wypruwam sobie żyły, i tak może mi nie starczyć pieniędzy (bywało, że przez tydzień jadłam tylko zupki z torebki :D). To była moja świadoma decyzja i również nie żałuję tego, gdzie jestem dziś, ale tego, czy rzeczywiście było warto przechodzić przez piekło, żeby tu dojść, nie jestem pewna. Przypuszczam, że z ukończonym rocznym kursem koreańskiego (który i tak musiałam zaliczyć, by móc dostać się na tutejszą uczelnię) i polskim dyplomem też mogłabym z powodzeniem starać się o pracę w Korei, dodatkowo ciesząc się dużo przyjemniejszymi wspomnieniami ze studenckich lat ;)
Wiem o czym mowicie, ja robie doktorat w UK zaocznie (5-6lat), placac czesne samemu. Jednoczenie pracuje w jednej pracy normalnie na pelny etat. Dodatkowo podjalem rok temu druga prace na pol etatu na zmiany nocne w innej firmie. A do tego wzialem mieszkanie na kredyt, ktore wynajmuje komus. :) Po studiach mysle o post-PhD w Australli :)
Jesteście świetne. I cudownie się was ogląda. Mam pytanie czy jest możliwość zrobienia filmiku o tym jak koreanki pielengnują twarz lub jak sie malują krok po kroku??
A co osobami, które nie piją alkoholu? Słyszałam, że nie wypada odmówić picia szefowi(albo jak mówiłyście wykładowcom). Czy jakbym odmówiła to by namawiali albo później krzywo patrzyli?
Paulina jesteś super (wygląd, głos, przekaz informacji), Agnieszka to samo :) Dziewczyny jesteście przykładem ciężkiej pracy i wytrwałości :) Pozdrawiam Was :)
Wybiłaś mi te studia z głowy. Wybiłaś, wybiłaś, wybiłaś. Jeszcze pół godziny temu bym była chętna, teraz... już nie koniecznie, a na pewno nie bez przynajmniej jakiejś znajomości koreańskiego. Skoro kurs nastawia tylko na test, a nie na realną znajomość języka, to lepiej najpierw ogarnąć w jakimś stopniu język, a później myśleć co dalej. Uważam, że to nieco bezpieczniejsza opcja, niż wyrywać sobie włosy z głowy tam na miejscu. ^^"
w sumie najwazniejszy temat nie byl poruszony (ale moze to temat rzeka na kolejny film)....no i co na tych studiach? tzn czy np dziennikarstwo przygotowalo Was w dobry sposob do pracy w takim zawodzie? czy byly to studia praktyczne czy bardziej teoria? naprawde mialyscie mozliwosc robic rzeczy ktorych np. na studiach w Polsce nie bylo by szans doswiadczyc? pytam bo tak naprawde jesli sie jedzie studiowac to chyba to jest najwazniejsze - co na studiach i co one daja, z kim sie spotykasz, czego sie uczysz no i czy kadra na poziomie.. Ciesze sie ze mowicie otwarcie ze jest b ciezko bo ja juz chyba 3 raz na kanale powtarzam waszym widzom ze jesli chca jechac do Korei to super pomyslem jest np. wolontariat dlugoterminowy :) studia to juz hardcore :)
Ja wspomniałam w filmiku, że studiami byłam bardzo rozczarowana. To było tylko ciągłe czytanie, czytanie, czytanie, pisanie papierów, robienie prezentacji i przede wszystkim dyskusje. Szczerze mówiąc, to uważam, że nie nauczyłam się za bardzo nic nowego, to była mega teoria i gdyby nie to, że miałam dość dobrą znajomość tematu i naprawdę bardzo się przykladalam, to nie skończyłabym tych studiów. Co studia mi dały? Tytuł magistra, który jest w Korei bardzo szanowany, dlatego że te studia naprawdę są ciężkie i niewielu Koreańczyków się na nie decyduje. Rozwinęły w jakimś stopniu mohe zainteresowania. Ale nie pracuję w swoim zawodzie tak do końca, w pracy przede wszystkim przydało mi się doświadczenie zawodowe, które zdobyłam w Polsce. Czy kadra na poziomie? Hmm... To też kwestia indywidualna. W Polsce na studiach też miałam wspaniałych, wybitnych profesorów, ale też i strasznych buraków. Tak samo tutaj.
Pyro wiem że stary odcinek ale wiesz może czy trzeba skończyć szkołę? czy po pierwszym lub drugim roku można starać się o stypendium na Undergraduate czy trzeba ukończyć cały licencjat?
Hejka :) mimo, że nie planuje studiów w Korei to filmik interesujący :D i miło mi się oglądało Waszą "pogadankę ^^ Jestem ciekawa (o ile nie tajemnica^^) gdzie Paulina pracuje? i czy to jest związane z tym co studiowała czyli dziennikarstwo? Pozdrawiam cieplutko! ♥
Jestem Project Managerem w koreańskiej firmie tłumaczącej "media contents", czyli w jakimś stopniu jest to związane z moimi studiami, ale też nie do końca. Bardziej patrzono na moje doświadczenie zawodowe, które zdobyłam w Polsce (między innymi pracując w biurze tłumaczeń).
A jeśli jest przerwa w roku akademickim wakacyjna albo cos w tym stylu albo wolne dni bo są święta np chuseok to studenci wtedy normalnie mieszkają w akademikach? Czy są co do tego wytyczne?
Hej, droga Pyro :) mam pytanie odnośnie składania podań na licencjat. W tym roku (2017) piszę maturę i nie jestem pewna jak wygląda składanie podań w tym okresie. Czy ja mam złożyć papiery po maturze od razu, czy poczekać aż dostanę zaświadczenie, że dostałam stypendium rządowe i dopiero później składać podanie na uczelnię? Czy najpierw składać podanie o stypendium a później jak już skończę kurs języka i będę już w Korei to dopiero składać podanie o przyjęcie na uczelnię? Bo się już pogubiłam. Mogłabyś mi to wytłumaczyć, jeśliby się dało?
Czy wyniki matury są brane pod uwagę jeśli ubiegamy się o stypendium czy patrzą tylko na wyniki świadectwa? Wiem że pewnie musi byc zdana ale czy gra role to na jak wysokim poziomie jest zdana tak jak średnia na świadectwie. Pozdrawiam!
Pyro mam pytanko! Kiedy jestem po technikum, a chce ubiegać się o stypendium, to czy jest to możliwe? Czy jednak taką możliwość mają tylko osoby które ukończyły liceum? (Oczywiście jeśli mam zdaną maturę z rozszerzonych przedmiotów, które mają wiele wspólnego z kierunkiem na uczelni)
To wszystko zależy. Zależy od Twoich kwalifikacji i od wielu innych czynników. To tak jak w Polsce czy jakimkolwiek innym kraju. Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, czy trudno. Na pewno oprócz oczywistych czynników, typu miejsca pracy, Twoje kwalifikacje itp., dochodzą utrudnienia wizowe i prawo pracy w Korei.
Bardzo dziękuję, tym bardziej że generalnie do osób gadatliwych nie należę i Pyra wie, ile razy zaczynałyśmy nagrywać, bo mi było dziwnie tak sobie zacząć mówić :D Żadnych blogów nie prowadzę, można mnie ewentualnie śledzić na insta yellow0102 :)
Hej mam pytanie . Czy mogę aplikować na ten sam uniwersytet na stypendium i bez stypendium . Mam na mysli, ze jakby nie przyjęliby mnie na te stypendium, to czy mogę iść na normalne studia ?
Pyra, jak przeliczałaś swoje stopnie na GPA? (wg niied Trzeba mieć min 2.64 w skali 4 żeby się starać) Kończe studia inżynierskie, więc mam liczyć średnią ważoną z punktami ects? Czy ogólną średnią arytmetyczną? Proszę o odpowiedź.
Od zawsze miałam problem z angielskim, jest to jezyk który nie jest dla mnie do przyswojenia. I teraz pytanie czy z podstawowym, angielskiem w miare komunikatywnym mozna dac rade na tym kursie i studiach w Koreii?
Ja pamiętam mgliście, ale akurat matura nam do tego stypendium nie była potrzebna (byłyśmy obie na magisterskie - liczyły się nasze średnie ze studiów licencjackich).
Ja pamiętam swoje wyniki z matury jakby to było wczoraj, a minęło już X lat :D Ale tak jak Pyra mówi, brano pod uwagę nasze średnie z licencjata, jako że ubiegałyśmy się o stypendium na magisterkę.
Jestem na pierwszym roku medycyny. Są to studia jednolite i trwają 6 lat. Orientujesz się może czy jest jakaś możliwość studiowania w Korei w takiej sytuacji? Dokończenie studiów tam albo jakaś wymiana? Z góry dzięki za odpowiedź :)
W sumie miałabym jedno pytanko. Ciągle wspominacie o licencjacie...a co jeśli ktoś ma inżyniera? Czy ja, mając dyplom inżynierski mogę ubiegać się o takie stypendium? Wybacz, jeśli pytanie jest dziecinne, ale nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji :/
A jak w końcu z tym mieszkaniem? Można wybrać akademik albo mieszkanie, ale to trzeba samemu znaleźć czy tylko powiedzieć mniej więcej co się chce, a oni znajdą?
Na początku musisz mieszkać w akademiku, zazwyczaj uczelnie dają wybór czy pokój z własną łazienką (oczywiście droższy), czy z łazienką na korytarzu. Z tego co pamiętam to po pół roku mgr można się było wyprowadzić, ale lokum szukasz sobie na własną rękę.
Po pół roku kursu językowego można się było wyprowadzić - przynajmniej u nas. Na studiach już wolna ręka - samemu pilnuje się dat, jeśli chce się mieszkać w akademiku, albo szuka mieszkania.
Paulina Żółta A po znalezieniu "lokum" uczelnia musi je "approve"? I kto opłaca mieszkania, wchodzi ono w skład stypendium czy jakąś cześć opłat ponosi student? ;-)
Myślę o studiach magisterskich za granicą i filmik trochę mi pomógł. Jednak studiuję pielęgniarstwo i zastanawia mnie czy kierunki medyczne również mogą studiować w Korei. Z tego co się orientuję to prawo wykonywania zawodu, które będzie mi przysługiwać po skończeniu studiów zarówno w Polsce jak i krajach UE, tam mi ono nie będzie przysługiwać. Czy w takim wypadku trudno iść na takie studia do Korei bez znajomości dodatkowo języka?
A ja mam pytanie czy w Korei funkcjonuje coś takiego jak studia zaoczne? Albo jeśli nie nie przyjechałabym na stypendium to czy mogę dostać się na studia i przy tym pracować?
Mam pytanie troszeczkę inne, ale czy po ukończeniu studiów z języka angielskiego, można ubiegać się o posadę nauczyciela angielskiego w Korei? Czy raczej wolą osoby z krajów anglo-języcznych?
Czy jak się leci na studia do Korei bez stypendium to trzeba mieć określoną kwotę pieniędzy na koncie (nie wliczając w nią kosztu studiów i akademika)? Czy w wieku 16,17 lat mozna iść na studia? Można mieszkać w wynajentym domu czy trzeba w akademiku?
Może to głupie pytanie, ale to wszystko tak troche mi już pomieszało w głowie. Wy byłyście na studiach w polsce, potem wyjechałyście do korei, był ten kurs koreańskiego który trwał rok, a potem kolejne studia, tak? Na którym roku studiów wyjechałaś do korei?/
Hej Pyradopiero niedawno odkryłam przypadkiem Twój kanał i już nie mogę się oderwać :) Powiedzaiałaś w tym filmiku, że jeśli w tym roku będzie się miało licencjat, to już można składać papiery, ale jak wtedy wpisać chociażby średnią z ostatniego semestru, skoro dopiero co się go zaczyna? Poza tym pytanie może głupie, ale.. tłumaczenie dokumentów przez tłumaczy przysięgłych, to chyba nie lada inwestycja? A jeśli część dokumentów będzie przetłumaczona na koreański a część na angielski, to nie spojrzą na mnie jak na wariata? :) No i martwi mnie stwierdzenie w guidline, że nie odsyłają dokumentów - zatem pozostaje wysłanie jedynie kopii dokumnetów? Bo nie wyobrażam sobie wysłania oryginału dyplomu, bez możliwości otrzymania go z powrotem... no chyba, że coś źle zrozumiałam, bo z moim angielskim to też bywa różnie :/ Do tego rozwaliło mnie wymaganie, by listy polecające były zamknięte pieczęcią - chyba najpierw muszę się rozejrzeć za wykładowcą, który takową w ogóle posiada a potem dopiero myśleć, czy potrafi on napisać cokolwiek po angielsku itp? :) Przepraszam, jeśli moje pytania/wątpliwości są idiotyczne, ale w dużej mierze wynika to z niepewności czy dobrze rozumiem wszystkie procedury. Przeliczanie GPA i cumulative GPA to już w ogóle kosmos, bo boję się zrobię to niewłaściwie a oni potraktują to jako oszustwo czy coś. Echhh.. :) Dziewczyny, podziwiam Was z całego serca! Gratuluję uporu i odwagi oraz wytrwałości :) Jestem pod wrażeniem, ale też czuję się zmotywowana do pracy nad sobą i natchnęłyście mnie wiarą, że wszystko jest możliwe. Lecę nadrabiać resztę filmików :D
Ja tłumaczyłam dokumenty (praktycznie potrzebowałam tylko dyplom tłumaczony przez tłumacza przysięgłego) na angielski. :) Wysyłasz kopie, nigdy oryginały. :)
Ufff, to mnie trochę uspokoiłaś :) czyli mam rozumieć, że po prostu skorzystałaś z możliwości uzyskania tzw. wielojęzycznego skróconego aktu urodzenia?
Hejka :3 Czy gdzieś można znaleźć jakiś ranking uczelni albo jakiekolwiek opisy uczelni w jednym miejscu najlepiej? Bo zgaduję, że uniwersytetów w Korei jest wiele ;)
Na stronie study in korea jest lista uczelni, na które można się ubiegać w ramach kgsp (jest ich ok. 60), z listą kierunków, jakie oferują. Co do rankingów - jak wiadomo ranking rankingowi nierówny, ale wujek zawsze pomaga ;)
Ja nie miałam żadnego certyfikatu koreańskiego, bo i moja znajomość tego języka była znikoma, dlatego "tak w razie czego" zrobiłam sobie toeic z angielskiego.
Hej Pyra, mogłabyś może wyjaśnić jak przeliczyć swoją średnią na "koreańską"? Na stronie jest napisane: "An applicant must either have the cumulative grade point average (C.G.P.A.) of 80% (out of 100%), or be ranked within the top 20% throughout the entire high school period" Czyli jeżeli jestem maturzystą, to muszę mieć średnią 4,8 (80% z 6)? Tylko pytanie czy to ma być średnia ostatniej klasy, czy średnia przez całą liceum?
Nie w zawodzie. Zerknij tutaj, artykuł sprzed kilku lat, ale myślę, że pomoże: askakorean.blogspot.com/2015/03/so-how-do-you-become-doctor-in-korea-if.html
Jak się chce, to się przystępuje. Dopiero od niedawna można w Polsce zdawać, wcześniej trzeba było jechać np. do Berlina. I taki egzamin oczywiście kosztuje.
Misiaa HD na studia masz osobną wizę, która jest bodajże na rok lub dwa. Potem można postarać się o wizę dla pracujących i po jakimś czasie, chyba po 5 latach, nie pamiętam, można starać się o obywatelstwo, ale trzeba przy tym spełniać kilka warunków. W Internecie jest sporo o tym napisane, chociaż nie we wszystko trzeba wierzyć.
A dlaczego nie? Jednym marzy się wyjazd do Korei, innym do Japonii, innym do USA, jeszcze innym do Szwecji czy Hiszpanii... My chciałyśmy przyjechać tutaj (z różnych względów) i tak wyszło, że po studiach po prostu zostałyśmy. Czy lepsze zarobki? Niekoniecznie, tym bardziej, że Korea jest drogim krajem i koszty utrzymania się tutaj są dość wysokie.
Jak to wygląda z tą ksenofobią Azjatów a szczegolnie koeranczykow? Czy to prawda ze np. w firmie mimo ze potrafisz perfect ich jezyk to sobie nie zycza bo jestes tym obcym?
Moja siostra studiuje sino w Poznaniu i ponoć profesorowie od chińskiego mówią wprost że sinologia jest jedynym kierunkiem, na ktorym praktycznie każdy ma zagwarantowane stypendium. Większość studentów koreanistyki i japonistyki nigdy na stypendium nie pojedzie. Jeżeli mówicie że w tym roku z Polski pojadą cztery osoby to rzeczywiście wychodzi na to że trzeba się mocno postarać aby na stypendium pojechać.
Z tego co wiem to do Chin co roku na samo stypendium konfucjusza (które wymaga znajomości tylko 300 chińskich znaków) z Polski przyjeżdża kilkadziesiąt osób. Sama chyba nie znam nikogo po sino, kto nie byłby na rocznym stypendium co najmniej dwa razy. Minusem jest oczywiście to że jeżeli tak łatwo je zdobyć, a do tego studenci zagraniczni mają dużo laby to wiele osób traktuje te wyjazdy jako wakacje. Ludzie często imprezują zamiast chodzić na zajęcia, a uczelnie nie wyciągają z tego prawie żadnych konsekwencji.
Na stypendium koreaniści może nie, ale na wymiany już wyjeżdżają tłumnie. A stypendium, o którym mówimy, jest dość eksluzywne, więc niestety mało osób przyjmują.
Mm
Paulina ma bardzo bardzo przyjemną barwę głosu. :)
Dlatego dziennikarstwo :D
Dziękuję bardzo za komplement :)
Paulina jesteś prześliczna, ja się zahipnotyzowałam, serio :)
Nie jesteś w tym odczuciu odosobniony :) Intrygujący typ kobiety.
Gdy Paulinka chodziła do podstawówki wybrano Ją miss szkoły.
Była śliczną dziewczynką i bardzo dobrą uczennicą
Chociaż nawet nie planuję takiego wyjazdu do Korei to bardzo ciekawie się słuchało :D
Już długo myślę o studiach magisterskich w Korei. Są to dość odległe plany, ale dobrze jest już mieć jakiekolwiek pojęcie jak to będzie wyglądać. Dzięki za filmik Pyra! Dobra robota! :)
Jesteście bardzo dzielne dziewczyny! Dałyście radę, super!
Brawo nasze piękne i mądre dziewczyny. POZDRAWIAM b.ciekawy filmik.
Mam bardzo dużo pytań do Ciebie!
1.w jakim wieku przeprowadzilas sie do Korei?
2.Czego sie uczylas by tam trafić ?
3.Co trzeba zrobić by przeprowadzić się do Korei i normalnie tam żyć?
Ten filmik jest po prostu moim zbawieniem. Jestem w klasie maturalnej i planuję składać papiery na studia w Korei, ale do tej pory kompletnie nie wiedziałam jak. Dziękuję!
Filmik bardzo pomocny, bardzo rozjaśnił całą sytuację. Jeszcze trochę daleko mi do studiów, ale już teraz zaczęłam się zastanawiać nad nimi.
Czy składając papiery miałyście dokładnie określone jaki poziom angielskiego od was wymagają?
I drugie pytanie tak z ciekawości: jaką pracę teraz macie? ;)
Na pytanie gdzie pracuję odpowiedziałam już wielokrotnie. ;)
Z tego co pamiętam to certyfikat z angielskiego nie był wymagany, ja zrobiłam sobie po prostu dodatkowo TOEIC dla ewentualnego zwiększenia szans, ale nie wiem czy to w czymkolwiek pomogło. Co do pracy - pracuję w koreańskiej firmie tłumaczeniowej.
Świetny filmik, może podobny filmik nakręcicie właśnie o pracy? Jak to jest, jak to wygląda :) wasze przeżycia, oczywiście jeżeli jest taka możliwość :)
PONILAND Podbijam ^^
bardzo pomocny film ! 😃 chciałam aczkolwiek spytać czy będzie film typu tolerancji w Korei itp ? pozdrawiam 😄😄
Bardzo ciekawy odcinek! Kanał Pani Agnieszki oglądam od roku i nadrabiam zaległe filmiki.Pozdrawiam Panie!
Czekałam na ten filmik i tak jak myślałam zmusił mnie do jeszcze głębszych rozmyślań na temat studiów w Korei. Mature piszę dopiero za rok, ale już muszę myśleć nad tym co chcę robić/studiować. Filmik jak zwykle świetny!
PS Czekam na filmik o filologii koreańskiej, bo jestem strasznie ciekawa Twojego spojrzenia :D
Gratuluję dobrych wyników w nauce i życzę powodzenia w każdej dziedzinie życia.
podziwiam dziewczyny i dobrze ze wyjaśniacie jak jest bo to wiele pomoże na pewno innym
bardzo ładna i sympatyczna ta Paulina :D
Zarumieniłam się ;)
A tak zapytam. Po studiach dziennikarskich gdzie teraz pracujecie? Paulina powiedziała, że już na studiach pracowała w firmie, czym dokładniej się zajmowała?
Jestem obecnie Project Managerem w koreańskiej firmie tłumaczącej "media contents", jednak myślę, że bardziej brali pod uwagę moje poprzednie doświadczenie z pracy w biurze tłumaczeń w Polsce, niż wykształcenie dziennikarskie.
Paulina Żółta Dziękuję za odpowiedź 😉
Super, że w końcu pojawił się ten filmik. Trochę mnie to wszystko przeraża, ale jednocześnie jestem jeszcze bardziej nakręcona. A z tym kursem językowym to się nie dziwię, że tak to wygląda byle tylko zdać TOPIK, z większością takich kursów tak jest. I wyrazy szacunku dla mojej imienniczki Pauliny, że mimo małej znajomości języka odważyła się tam pojechać, ja jestem póki co typową tchórzofretką xD Dzięki dziewczyny za dodatkową motywację :D
No w końcu! tak długo czekałem na ten filmik!
Male info odnosnie konkurencji:
Ostatnio mialem wglad na ilosc osob skladajacych podania na uczelnie i w przypadku Hankuk University of Foreign Studies w 2015 roku papiery zlozylo 6 osob z Polski. Trzeba zalozyc, ze uczelnie o podobnej renomie jak University of Seoul, beda mialy podobna ilosc kandydatow. Osrodki mniej znane moga miec po jedna lub dwie. Aplikowac mozna na 65 uniwersytetow w calym kraju, wiec latwo mozna policzyc to w przyblizeniu. Wiadomo, ze nie jest to schemat i wyznacznik, lecz przynajmniej moze zobrazowac sytuacje.
Pozdrawiam
Bardzo, bardzo ciekawy i myślę, że potrzebny film dla wszystkich młodych osób, które myślą o wyjeździe. Pozdrawiam :)
obejrzałam wszystkie filmiki i chyba wszystkie były super 😁
Paulina jest najpiękniejszą dziewczyną jaką widziałam , serio ! WOW, zahipnotyzowało mnie ej ;)
Pyroo, może zrobisz jakiś konkurs z kosmetykami z Korei lub coś? :)
albo ze slodyczami?
Super film ;-) Jak byś jeszcze nagrała film o poszukiwaniu pracy w Korei bez wcześniejszego studiowania tam to byłabym wniebowzięta. (tzn. jak Polak/Polka czy też obcokrajowiec może szukać pracy w Korei online; czy przez agencje czy też w inny sposób) Pozdrawiam Was dziewczyny bardzo gorąco ;-)
Na pewno nie będzie filmiku w typie "jak znaleźć pracę w Korei". Ogólnie co obcokrajowiec to inna droga znalezienia pracy w Korei, więc poza osobistymi doświadczeniami praktycznie ciężko jest coś powiedzieć.
Ja też - szczerze powiedziawszy - nie zdecydowałabym się drugi raz na studia w Korei. Byłam na stypendium uczelni, nie rządowym, więc miałam opłacone tylko czesne, a na mieszkanie i codzienne wydatki musiałam zarobić sama. Strasznie mnie wymęczyły wykłady/nauka po koreańsku + praca na pół etatu + ciągły stres, że mimo iż wypruwam sobie żyły, i tak może mi nie starczyć pieniędzy (bywało, że przez tydzień jadłam tylko zupki z torebki :D). To była moja świadoma decyzja i również nie żałuję tego, gdzie jestem dziś, ale tego, czy rzeczywiście było warto przechodzić przez piekło, żeby tu dojść, nie jestem pewna. Przypuszczam, że z ukończonym rocznym kursem koreańskiego (który i tak musiałam zaliczyć, by móc dostać się na tutejszą uczelnię) i polskim dyplomem też mogłabym z powodzeniem starać się o pracę w Korei, dodatkowo ciesząc się dużo przyjemniejszymi wspomnieniami ze studenckich lat ;)
Bardzo dziekuję za ten filmik !!!
Świetny filmik. Mam zamiar studiować koreanistyke, chociaż troche mi daleko do studiów. Mam nadzieje, że mi się uda
Bardzo przyjemnie się oglądało, ciekawy temat :D Pozdrowienia dla Was dziewczyny! :)
Wiem o czym mowicie, ja robie doktorat w UK zaocznie (5-6lat), placac czesne samemu. Jednoczenie pracuje w jednej pracy normalnie na pelny etat. Dodatkowo podjalem rok temu druga prace na pol etatu na zmiany nocne w innej firmie. A do tego wzialem mieszkanie na kredyt, ktore wynajmuje komus. :) Po studiach mysle o post-PhD w Australli :)
Jesteście świetne. I cudownie się was ogląda. Mam pytanie czy jest możliwość zrobienia filmiku o tym jak koreanki pielengnują twarz lub jak sie malują krok po kroku??
długo czekałam na ten film 💕💕
A co osobami, które nie piją alkoholu? Słyszałam, że nie wypada odmówić picia szefowi(albo jak mówiłyście wykładowcom). Czy jakbym odmówiła to by namawiali albo później krzywo patrzyli?
Tak. Bardzo trudno jest w Korei, jeżeli nie pijesz alkoholu. Zawsze możesz powiedzieć,, że jesteś na coś chora i nie możesz.
Dziewczyny już od jakiegoś czasu mają "taryfę ulgową". Zdecydowana większość Koreańczyków nie zmusza kobiet do picia, jak nie chcą.
Nie wypada odmówić, ale tak jak Pyra pisze - na dziewczyny patrzą trochę inaczej, faceci mają znacznie gorzej jednak.
Pozdrawiam Was miłe Panie.
Paulinko -jestem sąsiadką Babci Celinki :).
Paulina Unnie gwiazdą UA-cam
Lizzy
Unnie nie bądź taka skromna :)
Paulina jesteś super (wygląd, głos, przekaz informacji), Agnieszka to samo :) Dziewczyny jesteście przykładem ciężkiej pracy i wytrwałości :) Pozdrawiam Was :)
Dziękuję i również pozdrawiam :)
:) Dzięki :)
'Człowiek sobie radzi' :) Dzięki za film
Bardzo ciekawa tematyka :-) Pozdrawiam
mogłabyś nagrać odcinek o tolerancji w Korei do ludzi homoseksualnych i transseksualnych?
Wybiłaś mi te studia z głowy. Wybiłaś, wybiłaś, wybiłaś. Jeszcze pół godziny temu bym była chętna, teraz... już nie koniecznie, a na pewno nie bez przynajmniej jakiejś znajomości koreańskiego. Skoro kurs nastawia tylko na test, a nie na realną znajomość języka, to lepiej najpierw ogarnąć w jakimś stopniu język, a później myśleć co dalej. Uważam, że to nieco bezpieczniejsza opcja, niż wyrywać sobie włosy z głowy tam na miejscu. ^^"
w sumie najwazniejszy temat nie byl poruszony (ale moze to temat rzeka na kolejny film)....no i co na tych studiach? tzn czy np dziennikarstwo przygotowalo Was w dobry sposob do pracy w takim zawodzie? czy byly to studia praktyczne czy bardziej teoria? naprawde mialyscie mozliwosc robic rzeczy ktorych np. na studiach w Polsce nie bylo by szans doswiadczyc? pytam bo tak naprawde jesli sie jedzie studiowac to chyba to jest najwazniejsze - co na studiach i co one daja, z kim sie spotykasz, czego sie uczysz no i czy kadra na poziomie.. Ciesze sie ze mowicie otwarcie ze jest b ciezko bo ja juz chyba 3 raz na kanale powtarzam waszym widzom ze jesli chca jechac do Korei to super pomyslem jest np. wolontariat dlugoterminowy :) studia to juz hardcore :)
Ja wspomniałam w filmiku, że studiami byłam bardzo rozczarowana. To było tylko ciągłe czytanie, czytanie, czytanie, pisanie papierów, robienie prezentacji i przede wszystkim dyskusje. Szczerze mówiąc, to uważam, że nie nauczyłam się za bardzo nic nowego, to była mega teoria i gdyby nie to, że miałam dość dobrą znajomość tematu i naprawdę bardzo się przykladalam, to nie skończyłabym tych studiów. Co studia mi dały? Tytuł magistra, który jest w Korei bardzo szanowany, dlatego że te studia naprawdę są ciężkie i niewielu Koreańczyków się na nie decyduje. Rozwinęły w jakimś stopniu mohe zainteresowania. Ale nie pracuję w swoim zawodzie tak do końca, w pracy przede wszystkim przydało mi się doświadczenie zawodowe, które zdobyłam w Polsce. Czy kadra na poziomie? Hmm... To też kwestia indywidualna. W Polsce na studiach też miałam wspaniałych, wybitnych profesorów, ale też i strasznych buraków. Tak samo tutaj.
Pyro wiem że stary odcinek ale wiesz może czy trzeba skończyć szkołę? czy po pierwszym lub drugim roku można starać się o stypendium na Undergraduate czy trzeba ukończyć cały licencjat?
To..to nie tak źle w tej Polsce :")
Świetny filmik ♥
Hejka :) mimo, że nie planuje studiów w Korei to filmik interesujący :D i miło mi się oglądało Waszą "pogadankę ^^ Jestem ciekawa (o ile nie tajemnica^^) gdzie Paulina pracuje? i czy to jest związane z tym co studiowała czyli dziennikarstwo?
Pozdrawiam cieplutko! ♥
Jestem Project Managerem w koreańskiej firmie tłumaczącej "media contents", czyli w jakimś stopniu jest to związane z moimi studiami, ale też nie do końca. Bardziej patrzono na moje doświadczenie zawodowe, które zdobyłam w Polsce (między innymi pracując w biurze tłumaczeń).
A jeśli jest przerwa w roku akademickim wakacyjna albo cos w tym stylu albo wolne dni bo są święta np chuseok to studenci wtedy normalnie mieszkają w akademikach? Czy są co do tego wytyczne?
Świetny filmik 😀 Tylko kiedy ja te studia skończę 😏😏
Hej, droga Pyro :) mam pytanie odnośnie składania podań na licencjat. W tym roku (2017) piszę maturę i nie jestem pewna jak wygląda składanie podań w tym okresie. Czy ja mam złożyć papiery po maturze od razu, czy poczekać aż dostanę zaświadczenie, że dostałam stypendium rządowe i dopiero później składać podanie na uczelnię? Czy najpierw składać podanie o stypendium a później jak już skończę kurs języka i będę już w Korei to dopiero składać podanie o przyjęcie na uczelnię? Bo się już pogubiłam. Mogłabyś mi to wytłumaczyć, jeśliby się dało?
Czy ktoś też aplikował w tym roku przez ambasadę i również przeszedł 1 etap? Ciekawa jestem ile osób przechodzi 1 etap :D
Paulinaa :D nie przypuszczałam, że koleżankę ze zlotów będę w przyszłości na youtubie oglądać :D
Ja nie przypuszczałam, że wyląduję w Korei ;)
Jestem ciekawa co się stanie kiedy zostanie się w Koreii więcej dni niż 90dni? Jeżeli wiesz to mogłabyś odpowiedzieć? ^-^
Jeżeli chcesz być w Korei więcej niż 90 dni, musisz mieć odpowiednią wizę, lub co 3 miesiące robić sobie wycieczki do innych krajów.
Czy wyniki matury są brane pod uwagę jeśli ubiegamy się o stypendium czy patrzą tylko na wyniki świadectwa? Wiem że pewnie musi byc zdana ale czy gra role to na jak wysokim poziomie jest zdana tak jak średnia na świadectwie. Pozdrawiam!
Czekałam na filmik z Pauliną i się doczekałam 😄
O! A mogę zapytać, z jakiego powodu? Czy my się znamy? :)
Paulina Żółta z filmiku Pyry o dniu Polski w Seulu 😄 Byłam ciekawa! 😂
Aaaa to wszystko jasne :D Mam nadzieję, że filmik się podoba :) Proszę o wspieranie Pyry, bo naprawdę wkłada dużo wysiłku w ten kanał.
Z jednej strony fajnie, że nie jest trudno zdać trójkę, ale pytanie, czy potem ktoś sobie poradzi na dalszych studiach.
Pyro mam pytanko!
Kiedy jestem po technikum, a chce ubiegać się o stypendium, to czy jest to możliwe? Czy jednak taką możliwość mają tylko osoby które ukończyły liceum?
(Oczywiście jeśli mam zdaną maturę z rozszerzonych przedmiotów, które mają wiele wspólnego z kierunkiem na uczelni)
Mam pytanie, czy w Korei trudno jest znaleźć pracę czy raczej nie ma większych problemów?Jak ludzie w pracy patrz na obcokrajowców? Pozdrawiam
To wszystko zależy. Zależy od Twoich kwalifikacji i od wielu innych czynników. To tak jak w Polsce czy jakimkolwiek innym kraju. Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, czy trudno. Na pewno oprócz oczywistych czynników, typu miejsca pracy, Twoje kwalifikacje itp., dochodzą utrudnienia wizowe i prawo pracy w Korei.
Rozumiem, że po ukończeniu tych studiów w Korei można normalnie wyjechać i z powodzeniem ubiegać się o pracę np. w UK? Bardzo fajny film :)
Jasne, dyplom ukończenia szkoły wyższej dostaje się również po angielsku. :)
Czy Paulina posiada jakąś stronę/blog/kanał yt? Bardzo fajnie opowiada i zastanawiam się, czy znajdę ją gdzie indziej :)
Bardzo dziękuję, tym bardziej że generalnie do osób gadatliwych nie należę i Pyra wie, ile razy zaczynałyśmy nagrywać, bo mi było dziwnie tak sobie zacząć mówić :D Żadnych blogów nie prowadzę, można mnie ewentualnie śledzić na insta yellow0102 :)
Paulina Żółta Także subik poszedł wczoraj haha :D
Matko jak skończe swoje studia to już będe za stara na te pewnie :C Ale dzięki dziewczyny za ten filmik!
Do 40 roku życia można próbować :D
Czyli jest jeszcze szansa :D !
Pyra w Korei zrobisz Q&A ? ^_^
Hej mam pytanie . Czy mogę aplikować na ten sam uniwersytet na stypendium i bez stypendium . Mam na mysli, ze jakby nie przyjęliby mnie na te stypendium, to czy mogę iść na normalne studia ?
Karolina Zakrzewska dołączam się do pytania
Poczytaj sobie regulamin/guidelines - są zamieszczone w linku w opisie filmiku. :)
Pyra, jak przeliczałaś swoje stopnie na GPA? (wg niied Trzeba mieć min 2.64 w skali 4 żeby się starać) Kończe studia inżynierskie, więc mam liczyć średnią ważoną z punktami ects? Czy ogólną średnią arytmetyczną? Proszę o odpowiedź.
W guidelines podają średnią w skali 5.0. W dokumentach są rubryczki, w których wpisuje się odpowiednie dane.
Dobrze, ale którą średnią mam liczyć, ważoną czy arytmetyczną? Bądź tak miła i odpowiedz za ładny uśmiech :)
Od zawsze miałam problem z angielskim, jest to jezyk który nie jest dla mnie do przyswojenia. I teraz pytanie czy z podstawowym, angielskiem w miare komunikatywnym mozna dac rade na tym kursie i studiach w Koreii?
Insyble Też chcę się dowiedzieć
Jestem ciekawa co z doktoratem na Humanistycznym 🤔
Nie wiem dlaczego, ale Paulina sprawia wrażenie, że nie jest do końca przekonana do swojej decyzji o wyjeździe do Korei.
a wiesz może jak wygląda w Korei coś typu ASP?
Mozliwy jest przyjazd do Korei bez całkowitej znajomości języka i dostanie dobrego wyniku na TOPIKU, czy trzeba znać chociaż jakieś podstawy?
pamiętacie jakie miałyście wyniki na maturze?
Ja pamiętam mgliście, ale akurat matura nam do tego stypendium nie była potrzebna (byłyśmy obie na magisterskie - liczyły się nasze średnie ze studiów licencjackich).
Ja pamiętam swoje wyniki z matury jakby to było wczoraj, a minęło już X lat :D Ale tak jak Pyra mówi, brano pod uwagę nasze średnie z licencjata, jako że ubiegałyśmy się o stypendium na magisterkę.
Jestem na pierwszym roku medycyny. Są to studia jednolite i trwają 6 lat. Orientujesz się może czy jest jakaś możliwość studiowania w Korei w takiej sytuacji? Dokończenie studiów tam albo jakaś wymiana?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
W sumie miałabym jedno pytanko. Ciągle wspominacie o licencjacie...a co jeśli ktoś ma inżyniera? Czy ja, mając dyplom inżynierski mogę ubiegać się o takie stypendium? Wybacz, jeśli pytanie jest dziecinne, ale nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji :/
Paulina z Tropiszowa ?
A jak w końcu z tym mieszkaniem? Można wybrać akademik albo mieszkanie, ale to trzeba samemu znaleźć czy tylko powiedzieć mniej więcej co się chce, a oni znajdą?
Na początku musisz mieszkać w akademiku, zazwyczaj uczelnie dają wybór czy pokój z własną łazienką (oczywiście droższy), czy z łazienką na korytarzu. Z tego co pamiętam to po pół roku mgr można się było wyprowadzić, ale lokum szukasz sobie na własną rękę.
Dziękuję
Po pół roku kursu językowego można się było wyprowadzić - przynajmniej u nas. Na studiach już wolna ręka - samemu pilnuje się dat, jeśli chce się mieszkać w akademiku, albo szuka mieszkania.
Okk, dziękuję!
Paulina Żółta A po znalezieniu "lokum" uczelnia musi je "approve"? I kto opłaca mieszkania, wchodzi ono w skład stypendium czy jakąś cześć opłat ponosi student? ;-)
Myślisz, że osoba chodząca do dajmy na to gimnazjum może mieć poziom A5 koreanskiego i iść juz do liceum w Korei??
Myślę o studiach magisterskich za granicą i filmik trochę mi pomógł. Jednak studiuję pielęgniarstwo i zastanawia mnie czy kierunki medyczne również mogą studiować w Korei. Z tego co się orientuję to prawo wykonywania zawodu, które będzie mi przysługiwać po skończeniu studiów zarówno w Polsce jak i krajach UE, tam mi ono nie będzie przysługiwać. Czy w takim wypadku trudno iść na takie studia do Korei bez znajomości dodatkowo języka?
Na jakich uniwersytetach studiowałyście?
Ja byłam na HUFS.
Kyunghee University.
A ja mam pytanie czy w Korei funkcjonuje coś takiego jak studia zaoczne?
Albo jeśli nie nie przyjechałabym na stypendium to czy mogę dostać się na studia i przy tym pracować?
Możesz pracować do 20h tygodniowo, jeśli praca związana jest jakoś z Twoim kierunkiem + masz pozwolenie z urzędu imigracji.
Pyro czy uniwersytety wymagają jakieś testy języka angielskiego? Czy są kierunki w całości, albo w większości po angielsku? Pozdrawiam 8)
Są kierunki z językim wykładowym angielskim - ale to już trzeba sprawdzać indywidualnie. :)
Mam pytanie troszeczkę inne, ale czy po ukończeniu studiów z języka angielskiego, można ubiegać się o posadę nauczyciela angielskiego w Korei? Czy raczej wolą osoby z krajów anglo-języcznych?
Praktycznie nie zatrudnia się nie-native'ów (chyba, że na lewo). Nie wiem nawet, czy nie jest to w wymaganiach wizowych.
Czy jak jest się trainee to można w tym samym czasie uczęszczać na studia?
Lub na odwrót.
Czy jak się leci na studia do Korei bez stypendium to trzeba mieć określoną kwotę pieniędzy na koncie (nie wliczając w nią kosztu studiów i akademika)?
Czy w wieku 16,17 lat mozna iść na studia?
Można mieszkać w wynajentym domu czy trzeba w akademiku?
Na studia można iść po maturze. :) Można mieszkać gdzie się chce.
Może to głupie pytanie, ale to wszystko tak troche mi już pomieszało w głowie.
Wy byłyście na studiach w polsce, potem wyjechałyście do korei, był ten kurs koreańskiego który trwał rok, a potem kolejne studia, tak?
Na którym roku studiów wyjechałaś do korei?/
3-letni licencjat w Polsce (w moim przypadku dwa licencjaty, bo tak wyszło ;) ), rok kursu koreańskiego + 2-letnia magisterka w Korei.
Czy ktoś wie, czy można ze stypendium skorzystać dwa razy (tj. najpierw na licencjat a potem na magisterkę?)
Można, ale za drugim razem trzeba aplikować przez ambasadę.
Hej Pyradopiero niedawno odkryłam przypadkiem Twój kanał i już nie mogę się oderwać :) Powiedzaiałaś w tym filmiku, że jeśli w tym roku będzie się miało licencjat, to już można składać papiery, ale jak wtedy wpisać chociażby średnią z ostatniego semestru, skoro dopiero co się go zaczyna? Poza tym pytanie może głupie, ale.. tłumaczenie dokumentów przez tłumaczy przysięgłych, to chyba nie lada inwestycja? A jeśli część dokumentów będzie przetłumaczona na koreański a część na angielski, to nie spojrzą na mnie jak na wariata? :) No i martwi mnie stwierdzenie w guidline, że nie odsyłają dokumentów - zatem pozostaje wysłanie jedynie kopii dokumnetów? Bo nie wyobrażam sobie wysłania oryginału dyplomu, bez możliwości otrzymania go z powrotem... no chyba, że coś źle zrozumiałam, bo z moim angielskim to też bywa różnie :/ Do tego rozwaliło mnie wymaganie, by listy polecające były zamknięte pieczęcią - chyba najpierw muszę się rozejrzeć za wykładowcą, który takową w ogóle posiada a potem dopiero myśleć, czy potrafi on napisać cokolwiek po angielsku itp? :) Przepraszam, jeśli moje pytania/wątpliwości są idiotyczne, ale w dużej mierze wynika to z niepewności czy dobrze rozumiem wszystkie procedury. Przeliczanie GPA i cumulative GPA to już w ogóle kosmos, bo boję się zrobię to niewłaściwie a oni potraktują to jako oszustwo czy coś. Echhh.. :) Dziewczyny, podziwiam Was z całego serca! Gratuluję uporu i odwagi oraz wytrwałości :) Jestem pod wrażeniem, ale też czuję się zmotywowana do pracy nad sobą i natchnęłyście mnie wiarą, że wszystko jest możliwe. Lecę nadrabiać resztę filmików :D
Ja tłumaczyłam dokumenty (praktycznie potrzebowałam tylko dyplom tłumaczony przez tłumacza przysięgłego) na angielski. :) Wysyłasz kopie, nigdy oryginały. :)
Ufff, to mnie trochę uspokoiłaś :) czyli mam rozumieć, że po prostu skorzystałaś z możliwości uzyskania tzw. wielojęzycznego skróconego aktu urodzenia?
Hejka :3
Czy gdzieś można znaleźć jakiś ranking uczelni albo jakiekolwiek opisy uczelni w jednym miejscu najlepiej? Bo zgaduję, że uniwersytetów w Korei jest wiele ;)
Na stronie study in korea jest lista uczelni, na które można się ubiegać w ramach kgsp (jest ich ok. 60), z listą kierunków, jakie oferują. Co do rankingów - jak wiadomo ranking rankingowi nierówny, ale wujek zawsze pomaga ;)
Paulina Żółta Jasne. Dzięki wielkie za informację :D
Paulina ma nieco koreańską urodę :D
Pyro! Czy w Korei potrzebni są elektrycy po studiach?
Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Ale ludzie po studiach inżynierskich/kierunkach ścisłych mają na pewno więcej ofert do wyboru.
Ok. Dzięki za informację
Hej, takie szybkie pytanie :) Czy składając dokumenty na KGSP miałyście zdany jakiś certyfikat z angielskiego? :)
Ja nie miałam - ale jest to zdecydowany atut. Moim atutem była skończona koreanistyka. ;)
Dziękuję! 😊
Ja nie miałam żadnego certyfikatu koreańskiego, bo i moja znajomość tego języka była znikoma, dlatego "tak w razie czego" zrobiłam sobie toeic z angielskiego.
Hej Pyra, mogłabyś może wyjaśnić jak przeliczyć swoją średnią na "koreańską"? Na stronie jest napisane:
"An applicant must either have the cumulative grade point average (C.G.P.A.) of 80% (out of 100%), or be ranked within the top 20% throughout the entire high school period"
Czyli jeżeli jestem maturzystą, to muszę mieć średnią 4,8 (80% z 6)? Tylko pytanie czy to ma być średnia ostatniej klasy, czy średnia przez całą liceum?
80% z 5 jak już - te nasze szóstki to się tak średnio liczą do skali imho. :) W guidelines podają minimalną średnią przy 5 punktowej skali.
Zajrzyj sobie do dokumentów - tam jest rozpisane, jak podawać średnią.
Czy po skończeniu medycyny w Polsce można się starać w Korei o pracę? (mając przy tym ukończony kurs koreńskiego)
Nie w zawodzie. Zerknij tutaj, artykuł sprzed kilku lat, ale myślę, że pomoże: askakorean.blogspot.com/2015/03/so-how-do-you-become-doctor-in-korea-if.html
Pyra w Korei dziękuję za odpowiedź ❤️
Da sie jakos sprawdzic na ktorych uczelniach nie pisze sie na koniec magisterki?
Raczej będzie trudno, bo to zmienia się nie tylko z uczelni na uczelnię, ale nawet w obrębie tej samej uczelni, ale różnych kierunków.
Najlepiej szukać curriculum danego kierunku na uczelni, tam na pewno będzie napisane.
A co z jeśli jest ktoś po studiach inżynierskich i chce robić studia magisterskie w Korei? :D
Nie widzę problemu, wręcz powiedziałabym, że możesz mieć nawet większe szanse, bo jest zapotrzebowanie na inżynierów :)
Dziękuje :D
czy po napisanej maturze mogłabym od razu robić magisterke w korei czy najpierw muszę zrobi sobie tam licencjat?
Po maturze nie można iść od razu na magisterkę, bo nie masz licencjatu. Licencjat możesz zrobić w Polsce (czy gdziekolwiek indziej) albo w Korei.
Pyra w Korei ale stypendium rządowe wtedy miałabym tylko na licencjacie czy również mogłabym zostać na magisterce
Z tego co wiem, to istnieje możliwość kontynuacji - nigdy nie masz gwarancji, że się ponownie dostaniesz, ale próbować można.
A czy to nie jest tak, że będąc na studiach koreanistyki w Polsce przystępuje się do TOPIK"U?
Jak się chce, to się przystępuje. Dopiero od niedawna można w Polsce zdawać, wcześniej trzeba było jechać np. do Berlina. I taki egzamin oczywiście kosztuje.
Pyra w Korei dziękuję za odpowiedź ^^
Trzeba mieć maturę międzynarodową ?
Z tego co wiem, to nie. Ale ja nie robiłam w Korei licencjatu, więc nie jestem pewna. Szukaj w guidelines.
Czy dzięki tym studiom można zostać na zawsze w Korei,bo widziałam gdzieś,że po przyjeździe do Korei można zostać tam tylko 90 dni.
Misiaa HD na studia masz osobną wizę, która jest bodajże na rok lub dwa. Potem można postarać się o wizę dla pracujących i po jakimś czasie, chyba po 5 latach, nie pamiętam, można starać się o obywatelstwo, ale trzeba przy tym spełniać kilka warunków. W Internecie jest sporo o tym napisane, chociaż nie we wszystko trzeba wierzyć.
Nie rozumie jednego. Dlaczego Korea?? Lepsze zarobki czy poprostu ciekawość?
A dlaczego nie? Jednym marzy się wyjazd do Korei, innym do Japonii, innym do USA, jeszcze innym do Szwecji czy Hiszpanii... My chciałyśmy przyjechać tutaj (z różnych względów) i tak wyszło, że po studiach po prostu zostałyśmy. Czy lepsze zarobki? Niekoniecznie, tym bardziej, że Korea jest drogim krajem i koszty utrzymania się tutaj są dość wysokie.
Jak to wygląda z tą ksenofobią Azjatów a szczegolnie koeranczykow? Czy to prawda ze np. w firmie mimo ze potrafisz perfect ich jezyk to sobie nie zycza bo jestes tym obcym?
Nie znam się za bardzo na tym ale czy Korea nie jest państwem Totalitarnym ?
Nie.
oki dzięki za odpowiedź ;)
Karu 814 zależy która korea :)
Ale internet jest cenzurowany. :(
Ocenzurowany jest raczej internet w Chinach, nie słyszałam o cenzurze w Korei, Koreańczycy mają facebooka itp.
A co jeśli ktoś nie umie za dobrze mówić po Angielsku ani po Koreańsku?
Weronika Kuzia to ucz sieXD
W Polsce też się pije alko z profesorami xD chociaż ja tak miałam z moim rokiem.
Czyli można się starać o stypendium do Korei studiując coś innego niż filologię koreańską.