GEN Z w pracy - Jak Zbudować Zespół, w Którym Ścierają się Różne Pokolenia?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 кві 2024
  • Różnica pokoleń w zespole powoduje ciągłe kłótnie i konflikty? Boomersi, Gen Z, Millenialsi - jak te różne pokolenia podchodzą do pracy? I co ważniejsze, jak zbudować między nimi porozumienie i skuteczną współpracę?
    POTRZEBUJESZ WSPARCIA W ZARZĄDZANIU ZESPOŁEM?
    📧 Napisz do nas i sprawdź, czy możemy Ci pomóc:
    bit.ly/3w4raif
    💎 Zobacz, jak pomagamy liderom i przedsiębiorcom:
    bit.ly/4aRhp6f
    ________________________________________
    🔔 Subskrybuj kanał
    Kliknij dzwoneczek, aby dostawać powiadomienia o nowych filmach
    Magdalena Wojtkowiak
    ► Subskrybuj: bit.ly/subMW
    ► Dołącz do społeczności FB: / wojtkowiakcoaching
    ► Obserwuj Instagram: / magdalenawojtkowiak_pl
    ► Dodaj do kontaktów LinkedIn: / magdalena-wojtkowiak-f...
    ► Kursy i więcej o mnie: www.magdalenawojtkowiak.pl
    ► Szkolenia dla firm Future Skills: www.futureskills.pl
    ________________________________________
    📌 W tym wideo:
    Jak zbudować zespół, który współpracuje i komunikuje się ze sobą pomimo różnic pokoleniowych?
    Konflikty, kłótnie i podziały w zespole między pokoleniem Baby Boomers, a pokoleniem Z nie wynikają wyłącznie z różnicy poglądów i wartości.
    Powodem są również niezrozumienie i powtarzane bezrefleksyjnie stereotypy!
    😲 Generacja Z ucieka od odpowiedzialności, szuka drogi na skróty, nie ma szacunku do pracy ani szefa, wiecznie siedzi na telefonie i się leni…
    😲 Pokolenie Boomersów nie chce rozmawiać ani dzielić się wiedzą, nie nadąża za technologią, ma przestarzałe metody, nie chce się rozwijać, nie angażuje się, bo tylko wyczekuje na emeryturę…
    Zostaw stereotypy i poznaj prawdziwe różnice między Boomersami a Pokoleniem Z w pracy.
    Z tego wideo dowiesz się między innymi:
    ✅ Jakie nastawienie ma Gen Z do pracy?
    ✅ Jak pracę i obowiązki postrzegają Boomersi?
    ✅ Jakie różnice w komunikowaniu się są charakterystyczne dla obu pokoleń?
    ✅ Czego potrzebuje Gen Z, żeby angażować się w pracę i zaufać liderowi?
    ✅ Jakie kroki podjąć, aby budować porozumienie i współpracę w zespole różnopokoleniowym?
    ✅ Jak utrzymać pracowników z pokolenia Z w firmie?
    📧 biuro@magdalenawojtkowiak.pl
    #zarządzanie #komunikacja #biznes #firma

КОМЕНТАРІ • 29

  • @agataderezinska6281
    @agataderezinska6281 3 місяці тому +3

    Z większości komentarzy można wywnioskować, kto pisze - boomer, zetka czy inny ☺️ dysonans poznawczy powoduje okopanie sie we własnych przekonaniach, odruchowo broni się "swoich". A dzięki takim podcastom, jak Twój, jest szansa na większe zrozumienie i wzajemną wyrozumiałość - jeśli słuchacze zechcą być otwarci... 😅

    • @rumianekPL
      @rumianekPL 16 днів тому

      Przekonania kończą się kiedy Zetka położy Ci ważny i dochodowy projekt

  • @juliawewroclawiu
    @juliawewroclawiu 17 днів тому

    Super ten filmik :) szkoda, że wcześniej nie trafiłam na niego :) Miałam zespół właśnie pokolenia Z i kompletnie go nie rozumiałam, dlatego w kolejnej pracy będąc liderem zespołu napewno skorzystam z tych rad od Pani. Dziękuję!

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  13 днів тому +1

      Kiedy zaczynamy rozumieć, że pokolenie Z nie jest "złe" albo "leniwe" tylko po prostu wychowało się w innych czasach i ma inne potrzeby, to nagle okazuje się że można bardzo dobrze współpracować w zespole pełnym Zetek ;) Życzę powodzenia w kolejnej pracy.

  • @malgorzataniskikontaktzesoba
    @malgorzataniskikontaktzesoba 3 місяці тому +1

    Każde pokolenie a dokładnie każdy człowiek ma własne doświadczenia, które nas kształtowały. To, że ktoś ma inne potrzeby, inaczej funkcjonuje, nie oznacza, że robi coś przeciwko nam, bo najczęściej nie kryje się tam żadna zła intencja. Często rozmowa, wyjaśnienie sobie różnic w postrzeganiu może bardzo wiele zmienić.

  • @ad_r6_nalineaddicted
    @ad_r6_nalineaddicted 3 місяці тому +1

    Uwielbiam kazdy odcinek i chcialbym aby bylo ich wiecej i czesciej. Sam jestem boomersem i ciezko jest mi zrozumiec inne pokolenia. Troche jednak nie rozumiem roznicy pomiędzy milenialsami, x-ami, Y-ami i Z-ami. Dla mnie to jest jedynie pokolenie MY kontra rozpieszczone leniwe fajtulapy. Fajny bylby odcinek wyjasniajacy czym sie roznia te pokolenia (poza rokiem urodzenia). I jak je indywidualnie zmotywowac. Pozdrawiam. Czekam na kolejny odcinek.😊

    • @juliawewroclawiu
      @juliawewroclawiu 17 днів тому

      Popieram komentarz :) też jestem ciekawa tych tematów!

  • @user-bb2oj6wn3u
    @user-bb2oj6wn3u 3 місяці тому

    Zetki narzekają na Boomersów, a Boomersi na Zetki - niekończąca się wojna 🤷‍♀ Każdy ma swoje przekonania, przyzwyczajenia i doświadczenia nie zmienimy tego... ale możemy postarać się chociaż zrozumieć siebie nawzajem ❤Super wideo, uderzające w aktualne problemy.

  • @nanabanana1436
    @nanabanana1436 3 місяці тому

    Te różnice między pokoleniami wynikają też z tego, że ludzie są zazwyczaj uparci i nie przyznają racji, nawet kiedy już wiedzą, że się mylą. Miałam sytuację kiedy pracownik właśnie z pokolenia boomerów obstawał przy swoim, nawet kiedy na jaw wyszły fakty i cały zespół już znał prawdę. Ale to nie dotyczy tylko boomerów bo młodzi pracownicy też wolą powiedzieć, że firma ma problemy albo że to złe korpo niż że zawalili coś

    • @Oelngatikameie
      @Oelngatikameie 3 місяці тому

      toż to po prostu odwieczna, ludzka cecha - "Wyparcie" spowodowane tym ze lduzki mozg jest prymitywne i nie chce przyznac sie dobledu. Tak jak zapewne ty siedzisz w psychologii i autorytety zryly ci glowe ze wszysyc jestesmy rowni i teraz boisz sie to powdważyc, bo jest to rownoznaczne z przynznaiem ze xx lat bylo sie w bledzie, w skrocie niewygodne. Robisz to samo w tym momencie co ci boomerzy i ZETKI. Boomerzy chleja i są prymitywni, Zetki są bardziej kumate, swiadome i do tego leniwe i rozszczeniowe, mocno uogólniając.

  • @rumianekPL
    @rumianekPL 16 днів тому

    Podstawowe pytanie do Pani autorki:
    Czy zatrudnia Pani aktualnie jakieś "zetki"?
    Bo w teorii fajnie brzmi, w praktyce jest trochę inaczej. Ogólnie wg mnie nie mają wewnętrznej motywacji by coś mieć , bardzo roszczeniowe podejście i chęć dostawania gratyfikacji za sam fakt że istnieją.
    Ps. Ja zatrudniam, więc w tym temacie mam mandat do dyskusji.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  14 днів тому

      Zatrudniam 3 sztuki pokolenia Z. Współpraca jest bardzo dobra i mega zaangażowanie. Rekrutowałyśmy wcześniej 2 osoby i niestety musiałyśmy się rozstać, ale nie z powodu różnicy w pokoleniach.

  • @Oelngatikameie
    @Oelngatikameie 3 місяці тому +4

    Jak akzdy stereotyp nie jest to prawda - Hmm, skąd sie zatem biorą stereotypy, zycie mnie nauczylo ze ksiazke mozna oceniac po okladce, pokazuje ona kierunek. I tak np. łysy napakowany statystycznie czesciej ci wpierdzieli, obrazi itp itd, osoby wytautuowane statystycznie czesciej sa bardziej odwazne, skore do eksperymentowania w lozku itp itd, Nie rozumiem dlaczego tak bardzo 99% ekspertow tak mocno stosuje poprawnosc polityczna. Tak bardzo staraja sie isc pod prad, boja sie mowic jak wyglada prawda.... Zetki są bardziej leniwe i rozszczeniowe konie ckropka, czemu tak bardzo boimy sie tego przyznac? :D Ale czy to dobrze czy zle? Dobrze ze chca zyc a nie ciagle tylko pracowac, spoko, na koncu oni sami zaplaca za to cene, niech sobie kazdy zyje jak chce. Denerwuje mnie to wychwalanie wszystkiego. Zetka napluje wam w twarz to powiecie, ze duzo mozna sie od nich nauczyc, ze to byl wasz błąd w komunikacji. Pozdrawiam

    • @Oelngatikameie
      @Oelngatikameie 3 місяці тому +1

      Tez czesto widze taki scheamt ze eksperci z enta staraja sie byc takimi ekspertami ze negują rzeczy oczywiste. Jest taka jedna większa kobieta ktora uczy na temat biznesu. Na pytanie czy "na poczatku biznesu najlepszą metodą jest obnizenie ceny aby przyciagnac klientow" odpowiedziala, nie tyle ze nei jest to najlepsza metoda, ale wrecz NAJGORSZA bo budujesz wrazenie niskiej jakosci. Muahahhaa, mam wrazenie ze wszyscy chcą tylko rozmawiac o se*si biznesach, ekstra TEAMACH, gdzie jeden za drugim idzie w ogien :D O wysokich marzach, o biznesach gdzie szef nie musi pracowac, bo jak szef musi czuwac nad firma bo inaczej ona moze upasc to juz ojj źle biznes ustawiony. Idzcie na produkcje, w jakis ciężki przemysł, zobaczycie ze normą są pracownicy pijący, nie przychodzący do pracy, sciemniający, kradnący. Ale nie, lepiej udawac ze wszystko jest ekstra, kocham swój team, swiat jest piekny, a jak cos jest nie tak to nie z pracownikiem tylko szefostwem. Swoja droga jest nawet takie zjawisko psychologiczne brzmi ono mniej wiecej tak "w spoleczenstwie przyzwolenie jest na ponizanie/atakowanie tych ktorzy są wyżej/lepsi/mocniejsi, nie ma zas przyzwolenia na ponizanie/atakowanie tych nizej". Stąd powiedzenie ze szefostwo jest zle a pracownicy zawsze są spoko, jest okje, wyobrazacie sobie powiedziec odwrotnie? Albo BLACK LIVES MATER, ale powiedziec cos odwrotnego to juz nie, MEZCZYZNI SĄ CIAPKOWACI, kobiety ogarniete - brzmi fajnie, ale odwortnie to powiedziec? no juz nie wypada. Tak juz jest, jedni mowia jak jest, inni poprzez filtr poprawnosci politycznej.

    • @Oelngatikameie
      @Oelngatikameie 3 місяці тому +1

      Ps. nie mam duzego doswiadczenia ale mase znam szalonych historii, moze i Pani nagrałaby jakies szalone historie aby pokazac pracownikom jak wygląda to z perspektywy przedsiebiorcow? Pijanstwo, kradzieze, małpeczki wynoszone całymi worami, TONY!!! Stali ginące w firmach zajmującymi się obróbką stali, zadanie proste jak 2+2 stwarzające problemy itp itd. chyba ze to za duzy kij w mrowisko i brak tęczy.

    • @magaduszka1747
      @magaduszka1747 3 місяці тому +2

      Kazde pokolenie dorastało w innych warunkach i nieco inne wartosci kształtowały ich postawy. Porozumienie na poziomie wartosci jest praktycznie niemozliwe co pokazuje kolo konfliktu Moora. Dlatego tak wazne jest szukanie punktow styku w poszanowaniu innego podejscia. Jednoczesnie mysle, że trzeba wprost mowic o różnicach i tym, co moze byc punktem zapalnym.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  3 місяці тому +3

      Najgorzej to zamknąć się w swoich przekonaniach i nie przyjmować, że druga strona może myśleć inaczej. W taki sposób nie tylko zaostrzamy konflikt, ale nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  3 місяці тому +3

      Nie zgodzę się z takim myśleniem. Osoby, które spotykam już nie raz udowodniły mi, że nie można oceniać człowieka przez pryzmat stereotypu, a zakładanie sobie klapek na oczy i patrzenie w ten sposób na świat krzywdzi tylko nas samych. Myślę, że dużym atutem pokolenia Z jest to, że mają większą otwartość na innych, na zmiany, nie oceniają pochopnie bo sami nie lubią być oceniani przez krzywdzące pryzmaty.

  • @user-yu6uy5eg4j
    @user-yu6uy5eg4j 3 місяці тому +2

    Pani Magdo wychodzi na to że Boomersi są bardziej egoistyczni niż pokolenie Z na które tak narzekają😁
    Ponieważ nie chcą się dzielić wiedzą...😃

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  3 місяці тому +3

      Myślę, że oba pokolenia mają swoje uprzedzenia i uważają to drugie za "egoistyczne" i "narcystyczne" - a prawda jak zawsze leży gdzieś pośrodku i w większości przypadków wystarczy rozmowa i wzajemne zrozumienie swoich potrzeb, żeby poprawić relacje.

    • @user-yu6uy5eg4j
      @user-yu6uy5eg4j 3 місяці тому

      @@MagdalenaWojtkowiak dokładnie ,mam wrażenie że starsze pokolenie się boi tyłu rzeczy bo wychowało się w innych czasach powojennych albo komunie gdzie było wszystko na kartki.

  • @Oelngatikameie
    @Oelngatikameie 3 місяці тому +2

    Mysle ze moze dochodzic miedzy tymi pokoleniami do wyjatkowo dużych konfliktow ze wzgledu na BOOMEROWATE podejscie ludzi starszych "rob i nie gadaj, pracuj jak najwiecej!", podczas gdy Z-ki są uczulane na te zwroty, łącząc to z nowoczesnym podejsciem na zasadzie "pracowac jak najmniej" prowadzi to naturalnie do konfliktu, oba te pokolenia mają wgrane przeciwne wartości. Uogólniając.

    • @user-yu6uy5eg4j
      @user-yu6uy5eg4j 3 місяці тому +1

      To jest to co Pani Magda powiedziała w filmie Boomerzy pracują godzinowo więcej ale często mniej efektywne a młodzi stosują zasadę "work smart,not hard"🙂

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  3 місяці тому +4

      Konflikt zawsze bierze się z braku komunikacji. Ludzie mają tendencję do tworzenia sobie w głowie projekcji i halucynacji jeśli czegoś nie wiedzą, albo nie rozumieją. Zakładają z góry co inni myślą i jakie mają intencje. A wystarczyłoby porozmawiać, żeby okazało się, że to co zakładaliśmy niekoniecznie jest prawdą.

    • @juliawewroclawiu
      @juliawewroclawiu 17 днів тому

      @@MagdalenaWojtkowiak zgadzam się z Panią w 100%.