Izgalmas, hogy nem látni azonnal a képet | Az utolsó mohikán | 24.hu

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 30

  • @g-atti
    @g-atti 4 роки тому +44

    Ez a riport csak azért rossz, mert rövid :D Néztem volna fél órán át is. Köszönöm ezeket a videókat!

  • @nemethmedard2077
    @nemethmedard2077 4 роки тому +30

    Katz Dávid eddigi legjobb sorozata.

  • @laszlomoravecz8777
    @laszlomoravecz8777 4 роки тому +20

    zseniálisak ezek a videók!

  • @TheNemmindeggy
    @TheNemmindeggy 4 роки тому +3

    Zsindelymetszésről esetleg lesz video?

  • @szabiantal9465
    @szabiantal9465 4 роки тому

    0:40 kor ha megtudhatnám mi szerepel! Mert a mi népviseletünk így néz ki

  • @attilatoth3246
    @attilatoth3246 4 роки тому +1

    Tamás Árpád Faipari szerszámkészítőt is érdemes lenne. Míg lehet

  • @duncso
    @duncso 4 роки тому +11

    Oké, értem, hogy a régi dolgok jobbak meg minden...de emberek, haladnunk kell a korral. Ne akarjunk a múlthoz ragaszkodni ennyire görcsösen(itt most célzok arra, hogy milyen hatásvadász módón említette meg a csaj a "hashtaget"), ha már a techvilág tökéletesen kifejlesztette az új módszereket, használjuk ki. Persze a filmes képkészítésnek is meg van a varázsa, de ma már 2020 van.

    • @marklakatos4216
      @marklakatos4216 4 роки тому +4

      ízlések és pofonok...

    • @luchadorito
      @luchadorito 4 роки тому +11

      Nyilván nem is praktikus minden nap analóg kamerával járni. Viszont tök izgalmas tud lenni hogy ha mondjuk egy nyaralás alkalmával az ember elmegy, visz két tekercs filmet, megkeresi a legszebb helyeket, amikor hazaér elviszi laborba és ha szerencsés akkor a telefonon lévő látványoshelyenszelfi-éttermikajafotó-strandonfeszítőskép áradatok mellett van mondjuk egy pár olyan képe amit érdemes bekeretezni és kirakni.

    • @scam_96
      @scam_96 4 роки тому +28

      A filmre való fotózásnak semmi köze nincsen ahhoz, hogy görcsösen ragaszkodna bárki is a régi dolgokhoz.(mondom ezt 23 évesen) Egy jól elkészített középformátumra lőtt kép milliószor rétegeltebb mint egy digitális. Van neki egy gyönyörű mélysége, minden filmnek más a színe stb..belenézni egy mamiya tüköraknájába, és úgy látni a teret..ez 2020-ban is leírhatatlan. De erről fölösleges is vitázni, ha valaki nem èrt hozzá, és nem próbálta ki, nem lehet elmagyarázni.

    • @scam_96
      @scam_96 4 роки тому +9

      És ezzel nem azt mondom, hogy a filmre való fotózás jobb volna, mert ilyen nincs. Minden a felhasználástól függ, attól hogy mi a cél, és ez ma is legalább annyira érvényes mint bármikor máskor.

    • @duncso
      @duncso 4 роки тому +1

      @@scam_96 nem mondtam, hogy nincs helye a szakmában filmre való fotózásnak. Egy réteg biztos jól kihasználja még mindig. Lényegében a csaj szűklátókörűsége zavart amit egy odaszolással mutatott ki. Lényegében amit én akartam írni, hogy az ilyen hozzáállasnak az a vége, hogy gombokért szagolod egésznap a vegyszereket és negatívkodsz. Ami azért baj, mert tuti, hogy a megélhetésért csinálja és nem passióból.

  • @websterhp
    @websterhp 4 роки тому +3

    Szép, meg jó, meg minden tiszteletem, de semmi értelme nincs már ennek.

    • @NORO9
      @NORO9 4 роки тому +7

      Étterembe járni sincs, hiszen kihozzák a pizzát.

    • @g2hop447
      @g2hop447 4 роки тому +4

      A filmet nem lehet reprodukálni, mivel ez nem digitális, hanem kémiai folyamatokkal történik, aminek nagyon sok előnye van. Plusz tök más élmény filmre fotózni, szerintem simán van létjogosultsága 2020-ban is.:)

  • @kidshungary8884
    @kidshungary8884 4 роки тому +3

    #első

  • @gyurikamo9865
    @gyurikamo9865 4 роки тому +4

    Embörök 2020-at írunk a kor halad. régi fejletlen technika ez,nem kell túltolni.kell egy jó samsung okostelefon és lődd vele a pic-ket nem kell sz arozni! a filmeket sem már vhs kazettáról nézzük..

    • @norberttanca
      @norberttanca 4 роки тому +17

      Hello Gyurika. A hozzászólásod azért is irreleváns, mert a film nyersanyagtól organikusabb fényérzékeny anyag a digitális képrögzítés világában úgy alapvetően 10 éve kezdett szilárd labokan állni. A RAW adatrögzítés adta lehetőségek hoztak magukkal olyan dinamikatartományt, amelyek megközíltik a Kodak átfogását, a nagyformátumról ne is beszéljünk. Az pedig, hogy egy okostelefonhoz hasonlítasz egy film nyersanyagot... Felhasználás célját tekintve teljesen más a kettő, a tárgyalt anyag megkíván némi technikai anyagismeretet, amíg utóbbi már nem.

    • @mateszurofka3484
      @mateszurofka3484 4 роки тому

      Szarkazmussal élni jó tulajdonság !

    • @gyurikamo9865
      @gyurikamo9865 4 роки тому +2

      @@norberttanca es szerinted ezzel az okos gondolatoddal ki a fene foglalkozik,amikor már pendrive-ról és usb-ről mennek a bluray filmek? ncore rol több ezer filmet leszedek mozi minőségben szinkronizáltan,és nem tekerős szalagot nézek..haladj a korral gyerek és ébredj föl!

    • @g-atti
      @g-atti 4 роки тому +6

      @@gyurikamo9865 Minden műszaki megoldásnak vannak előnyei és hátrányai. A kérdés az, hogy mennyire fontosak az egyes előnyök, netán hátrányok számunkra. A digitális kép és hangleképzésnek rengeteg előnye van az analóggal szemben, de akad hátránya is. Az analóg kép a negatívon, illetve magán az elkészült képen is, végtelen információt hordoz. Nincs bitmélység, nincsenek képpontok. Mivel analóg világban élünk, a digitális leképzése a dolgoknak információvesztéssel jár. Többek között a hang és képrögzitésnél ez azért jelentkezik, mert időben és értékben folyamatos információt szeretnék rögzíteni diszkrét értékekkel. Például 8 bites színmélységnél 256 színt különböztethetünk meg. Ha a rögzíteni kívánt szín a 187 és a 188 közé esik, akkor vagy felfelé vagy lefelé kerekítűnk, így nem tudjuk vele rögzíteni az apró különbségeket. Ugyan ez van a felbontásnál is. Attól, hogy nagy felbontásnál már nem a képpontokat látjuk, hanem összeáll a fejünkben egésszé, még nagyon információ hiányos lesz a kép. A nyitott analóg, fluid világból egy zárt, korlátokkal teli dobozba zárjuk magunkat a kényelem és az olcsóbb előállíthatóság miatt. Persze a digitális tehnika fejlődésével ezt a zárt dobozt mi már annyira felnagyitottuk, hogy a korlátokat már nem is látjuk, igy az emberi érzékszerveket 99 százalékban át tudjuk verni. Ezért úgy érezzük, hogy a 32 bites színmélység és a 66 megapixeles felbontás a valóságot adja vissza. De mégis ott az az egy százalék. Szó szerint végtelenszer végtelen információt vesztettünk, mert 1 és 2, illetve 2 és 3 között is végtelen szám létezik. Mondom ezt úgy, hogy informatikus vagyok és nagyon szeretem a digitális cuccokat.

    • @norberttanca
      @norberttanca 4 роки тому +1

      @@gyurikamo9865 Azt írod, hogy a technológia fejletlen, "szerinted az okos gondolodatod" mennyire helytálló? Mellesleg nem értem, hogy miért hozod szóba az adattárolókat. Nem a személyed ekézem, hanem az állításod felszínes és alaptalan. Az okostelefonod nem készít jobb minőségű képet, mint a film nyersanyag. Maradjunk a tárgynál és lépjünk tovább.