A pendrive DJ legendája

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 60

  • @antoandj
    @antoandj 6 днів тому +11

    Borzasztóan jó a téma ,2014 ben ideális mindenképp! Ja már 24 van??😅

  • @Jack-Carver
    @Jack-Carver 4 дні тому +2

    A DJ Dominique ezt csinálja Pendrive-al és csak integet. 😂 Láttam élőben a Boglári napokon.

    • @Tomyx-
      @Tomyx- 2 дні тому

      Na őt nem nevezném dj.-nek

  • @djpiko5608
    @djpiko5608 3 дні тому +1

    Srácok itt arról van szó , hogy nem az a baj ha valaki pendrive-ról zenél hanem az , hogy valaki találkozott-e olyan DJ-vel aki pendrive-ról lejátszott egy előre legyártott mixet és csak kalimpált és ugrált nem volt keverés mixelgetés !

  • @laszlovona
    @laszlovona 7 днів тому +18

    a pendrive kit érdekel.. a probléma az amit bárány meg Yamina meg hasonló bohócok csinálnak.. hogy a kész mixet beteszik és végig ugrálnak, vonyítanak.. még a szink gombot nyomkodni is lusták... a konzerv só az nem só.. abba nem kell ember.

    • @istvanmahik5572
      @istvanmahik5572 6 днів тому

      Baranyt Yaminaval egy szinten emlegetni mar onmagaban bizonyitja a fogalmatlansagodat. Gondolom a parhuzam mindossze onnan jon, hogy Radio1-en hallgatod mindkettot. Mielott beegeted magad talan nezz utana Attila munkassaganak, es hogy hany evtizede tud folyamatosan a topon lenni, telthazas bulikat csinalni barhol, nem beszelve arrol a nem elhanyagolhato tenyrol, hogy igen komoly vilagszinten elismert dj-k hivtak meg Ibizara is zenelni, amit lassuk be, tucatnyi magyar dj nem mondhat el magarol.Az egy dolog, hogy sokan nem szeretik a szettekbe belebeszelos stilusat, de ez meg az o "vedjegye", aki ismeri tudja mire szamithat a bulikon. Akinek nem tetszik ne hallgassa, de meg egyszer: a mai napig telthazas bulik es a szinten evtizedek ota radioban (is) naponta!! hallhato Disco'shit szeria nem azt igazoljak, hogy nem kivancsiak ra. O- tobbedmagaval- igazi tobb generacios dj, aki fiataltol az idosig szorakoztatja a hallgatosagot.

    • @Viktor-me9
      @Viktor-me9 6 днів тому +1

      Ki tesz be kész mixet? Kire gondolsz?

    • @antoandj
      @antoandj 6 днів тому

      Szia. Sajnos tévedsz ,ezek a dj-k akiket felsoroltál éppen nem kész mixekkel mennek,biztos szar lehet ezt tőlem megtudni ennyi belevetett hit után ,de hát ez van! 🤝🤟

    • @gaben.i
      @gaben.i 6 днів тому

      @@Viktor-me9 jó kérdés. nem ártana ezeket a fikciókat alátámasztani. már csak azért sem csinálna soha senki ilyet, mert ha valaki levideózná az a karrierje végét jelentené, és óriási botrány lenne belőle. A Yamina és a Regán Lili is tud zenélni, álltam mellettük kartávolságra, és ha tud, akkor minek indítana mixet? Ez egy baromság. Attila meg nem 10 éve kezdte, őt ebbe belekeverni elég nagy baromság, annyi év gyakorlati tapasztalattal mixet indítana? Hol és kinek?

    • @Viktor-me9
      @Viktor-me9 6 днів тому +2

      @ Súgok😉 Ahol show van a dj körül ott bizony nem élőben játszik🤫 magyarországon is vannak kik így lépnek fel, persze nem klub meg mini fesztiválon. De ahol takra pontosan megy a fény és vizuál egyébb effektek(ahogy a videoban is mondták) ott bizony turpisság van mert nincs az a fénypultos vagy vdj aki full pontosan leköveti. A két hölgyet sokan szidják mert divat. Pedig bizonyítottak már. Lili videot is rakott fel, Yamina pedig nem egyszer beszél a pánikbetegségéről és hogy a győri clubba járt be órákat gyakorolni. Bárány meg A Bárány. Az is divat hogy ha nem kazettáról játszik az ember hanem 21ik századi eszközről akkor az neki nem dj. De kérdem én egy ma 18-20 éves ember miért is mászna vissza a fára? Hacsaknem a feeling miatt és ezzel elkezd egy rohadt drága hobbyt.🤣

  • @EckertAndras
    @EckertAndras 5 днів тому +1

    Ez is egy szakma, ami a technikával együtt változik. Mára ez is színészkedéssé alakult át de jól van ez így. Ahogy szokták mondani..."lehet utánuk csinálni!"

  • @gaben.i
    @gaben.i 6 днів тому +7

    Jöhetnek a bezzeg az én időmben, cd-ről meg bakelitről, ezek a pendrive dj-k nem tudnak semmit 3...2...1 :D

  • @majoroszsoltev
    @majoroszsoltev 6 днів тому +1

    Minden szavuk igaz!❤

  • @Youtzushka
    @Youtzushka 8 днів тому +13

    Igazából nem tökmindegy min van a zene? Attól még egy klasszikus DJ klasszikus DJ maradhatm ha akar...Nincs baj a modern technika vívmányaival. Max a júzerrel.

    • @andrasvas6865
      @andrasvas6865 7 днів тому +8

      De,mindegy min van a zene..de egy Dj tudjon már cue,sync,hullámforma nélkül is fülre keverni..jah és az sem hátrány ha le tud vezényelni egy estét is,nem 1-1,5 órát!napjaink insta,celeb dj-i közül hány tudja megcsinálni?!

    • @Viktor-me9
      @Viktor-me9 7 днів тому +1

      @@andrasvas6865lovaskocsit is tudsz irányítani?😂😂😂 Aki pedig egy egész estét visz az a rezidens. Teljesen más feladat mint 1-1órát játszani és menni tovább. De ott vannak kik live act-et játszik. Lehet sose érdekelte a lemezpörgetés mégis fantasztikus utazáson tud végigvinni egy.
      És ez rengeteg szakmára igaz. Például esztergályos. Suliban megmutatják a régi padot aztán irány a számítógép és azon a gépen fog dolgozni.

    • @istvankis483
      @istvankis483 6 днів тому

      Csak az a baj, hogy manpsag nem lemez nincs hanem dj se​@@andrasvas6865

    • @moguld4419
      @moguld4419 6 днів тому +1

      Igazából mindegy,a takarító Margitka is el tudná indítani a play gombot,oszt mikor vége a bulinak megállítja.Minek fizessen 50-100 ezret ezért egy bohócnak a disco tulaja,felesleges a "dj"

    • @Viktor-me9
      @Viktor-me9 6 днів тому

      @ Mert ez csak ennyiről szól🤣🤣🤣

  • @wacak1
    @wacak1 2 дні тому

    Ez a mai dj szakma már a tecnikáról szól. A tudás és a tapasztalat mára másodlagossá vált. Két lemezjátszó (nem cd) meg egy keverő és ezzel játsz le egy bulit, akkor dj vagy. Nincs auto tempo, nincs sampler stb. Zenei alap tudásuk sincs sokaknak. Fogalmuk sincs, hogy miért fontos tudni, vagy hallani a track-ek milyen hangnemben szólnak. Nem elég csak, hogy bpm stimmel és közben disszonáns a hanzás. De persze biztos jó ez így is "valakiknek"

  • @djrosta
    @djrosta 5 днів тому +6

    Nagyon jó a téma, de annyi laikus is kommentel, hogy az elképesztő. Az egyszerű ember attól, mert azt látja, hogy pendrive-on van a zenei anyaga a DJ-nek, akkor az már csak előre felvehetett mix lehet.
    Segítek! NEM. A hanghordozó fajtája igazából teljesen mindegy. Pendrive-ról is lehet technikásan, fülre mixelni, mint ahogyan anno lehetett CD-ről, vagy Minidisc-ről is. Sőt, akkoriban is lehetett előre felvett mixet játszani ugyanezekről. A digitális források, a hanghordozók, és a technika fejlődése a sync lehetőséggel is két élű dolog. Egy igazi DJ nem esik kétségbe sync, vagy kijelző nélkül, sem viszont annak segítségével más dologokra több ideje marad, értem itt az előadás színesebbé tételét. Loopok, acapellák stb. A dolog másik éle viszont, hogy a sync segítségével, olyanokból is DJ lehet (mégha csak rövid időre is) aki anélkül még a szórakozóhely közelébe sem mehetne. Hogy régen jobb volt e? Talán annyiban, hogy aki DJ akart lenni, az kőkeményen meg kellett, hogy tanulja a mixelést, a mikrofonhasználatot és a többi hasonlót. Ma ehhez már elég egy 50e. ft-os kontroller, meg egy terrabájtnyi pakk-pakk-pakk zene. Ja meg egy jó pacek valami menő barbershoppból :)

    • @71Hopkins
      @71Hopkins 3 дні тому

      Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a legújabb "klubszabvány" dj.lejátszók, kontrollerek már nem is tartalamznak CD futóművet, csak elektronikus fájlformátumokat tudnak lejátszani.
      Szóval teljesen felelselgesen vinni a a lemeztáskát...hacsak nem visz hozzá lemezjátszókat is. 🙂

  • @Lezersugar
    @Lezersugar 5 днів тому

    Ez a videó teljesen az amire csak én is magamszerint gondoltam mint Dj akinek nincsenek sajátmagától készített dalok, amúgy nekem is van egy jó playlist-em a fejemben másképmondva 🫡☺️

  • @Neontrailers_hu
    @Neontrailers_hu 3 дні тому

    Szerintem nem az a probléma amikor valaki penről játsza a zenét, hanem az, ha kamuzik. A dj-k 90%-a full kamu a szinpadon, előre mixelt valamit játszanak imitálva mintha ott kevernék.

  • @zotyadj
    @zotyadj 4 дні тому +1

    Mielőtt kommentelsz, nézd végig és étsd is meg miről beszélnek! :)))

  • @lajoskovacs7376
    @lajoskovacs7376 6 днів тому +5

    kezd marhára elegem lenni ebből a "nem mindegy miről szól a zene?" hozzállásból. Úgy hadonászunk vele, mint ez az új generáció (mai tizen-huszasok), ahelyett, hogy kellő körültekintéssel kezelnénk a témát! Nem, marhára nem mindegy miről szól a zene - bizonyos helyzetekben, és bizonyos embereknek! Mindaz, aki bedobja a fenti kérdést állításként, a zenére pusztán és kizárólag egy beveendő műanyag tablettáról beszél, és semmi esetre sem kultúráról. Nem érti, nem is akarja érteni, hogy a zene alapból kultúra (kellene legyen). A kultúra pedig az a dolog, ami kiemeli az embert az állatvilágból. A kutyának, a macskának NINCS kultúrája. Az emberi elme és értelem egészségének egyik alappillére a kultúrához való megfelelő kapcsolódás. Na akkor itt vissza az eredeti témához. A mai elektronikus zenét fogyasztó generációnak többnyire már mindegy miről megy a zene, mivel nincsenek zenei emlékei nem digitális hordozókhoz kötötten, nem mellesleg nem is tudja felfogni sem mi az, hogy a zeneiségnek a fizikai oldala (hogy maamhoz szorítok egy lemezt, hogy kibontom, hogy gyűjtök rá, hogy keresem, kutatom, akár utazok érte, és nézem, ahogy forog stb.). Viszont itt van ez a 30 közepi és attól felfelé menő zenefogyasztó és kedvelő korosztály, aki még máshogy érintkezett a zenével, azt hiszem kultúráltabban. Mit értek ez alatt? Azt, hogy a zenei hordozókhoz emlékei kötődtek. Fizikai (tapintás), látványbeli, bulikban maga a látvány, ahogy DJ cseréli, vagy cipeli befelé az estére válogatott (Érted? Válogatott! Tehát készült!!! A 2 ezer MP3-at, WAV-ot vagy FLAC-et bevinni az nem válogatás!) lemezeit, hogy lenyomja őket, de sokaknak már a bakelit otthoni sercegése is véráramot tápláló törődés. Ezek emberi léptékű dolgok, mert részletgazdag érzelmeket megmozgató és lélektápláló dolgok. A zene úgy tudja a teljes hatását kifejteni, ha a érzékszerveink és érzéseink minél több spektrumát együttes összehangolódásra bírja. Igenis sokan vannak, akik elmennek egy buliba, és ha meglátják (mert a legtöbb buliban ez látható) a bakelitet, rezonálnak a múltjuk számukra tápanyagban gazdag momentumaival. Más ez a rezonálás a digitális világban, ugyanis ez a zenét (értsd továbbra is elektronikus zenét) inkább csupán egy fogyasztásra kínált eszköznek, szernek, megabyte mennyiségnek tekinti, és - egész egyszerűen a fizikai, érzelmi faktor kiiktatásával és a brutális mértékű túltermelés okán - lecsatolta azt a kultúráról. A zene "bedigitalizálódása" - a zenekészítés lesablonosításával és a technikai fejlődéssel együtt - erősen hozzájárult a zene kultúrális értelemben vett ledegradálásához. Látjuk a hatást. Terjedelem hiányában hagyom is azt a faktort, hogy klasszik bulikban azért is KELL a bakelit, mert a vinyl rip-ek minősége nagyon sokszor brutál mocsok szar, és más a bakelitről játszott, bakelitre maszterelt és így fogyasztásra szánt anyag. Múltkor Pesten egy étteremben zenélt egy srác bakelitről cafe hangulatú cuccokat, és magam előtt láttam, éreztem a Jutasi Tomit a régi Kopaszi gátas szettjeivel és lemezeivel, újra megelevenedett bennem az a Marcel lemez, amin az On The Beach zenéje volt, ahogy felrakom otthon a lejátszóra, édesanyám közben takarít és fújt be az ablakon a friss márciusi szél. csak forgott az értelem és az érzelem a Numarkomon. Szóval az, aki nyomja ezt a "mindegy miről megy dumát", nem tiszteli vagy érti a kultúra összetettségét, a kultúra érzelmi és értelmi hatásait és jelentőségét az emberre, és azt kívánom neki, hogy egyen űrhajós kaját, étterembe se menjen, hiszen a testet azzal is lehet táplálni, meg elvégre úgyis minden pár óra alatt a WC-ben köt ki. Vagy főzzön otthon magának, és egy klassz hely helyett fogyassza a barátaival online skype kapcsolaton keresztül a vacsoráját és közben a piáját, így még a borravalót is megspórolja. Köszönöm, én inkább kultúráltan elmegyek velük egy kellemes helyre és kezet rázok velük pár sör társaságában.

    • @Youtzushka
      @Youtzushka 6 днів тому

      30-40 éve hetente mentünk be a DJ service-be meg a hasonló üzletekbe, hogy vadásszunk maxikat meg dalokat, amiket az MTV-n hallottunk (ha szerencsénk volt olyan irányba betekerni a parabola antennát). Meg volt annak is a maga romantikája és mindig is zeneb*zi voltam, de nem hiányzik az a korszak. Én szeretem a modern technikai vívmányait és azt is szeretem, ha keresek egy dalt, amit nem ismerek, azt a Shazam meg akármi (többé kevésbé) megmondja, hogy mi a címe. Meg a többi hasonló ezekkel kapcsolatos modern dolgot is szeretem.

    • @lajoskovacs7376
      @lajoskovacs7376 6 днів тому +1

      @@Youtzushka én a zene - ember - kultúra kapcsolatáról írtam, ezek pedig mélyebb, hosszabb távú dolgok annál, minthogy a Shazam-on megnéz valamit az ember. Válasszuk szét a kettőt. Állítom, hogy hosszú távon, intellektuális értelemben véve nem tett jót a fenti hármas egészséges egységének, hogy teljesen bedigitalizáltuk a Zenét. És azt is gondolom, hogy nem egészséges, és erős korlátoltságra vall, ha valaki ezt megkérdőjelezi az által, hogy kijelenti totál általánosan, hogy nem számít a zene megszólalának forrása.

    • @Youtzushka
      @Youtzushka 6 днів тому +1

      @@lajoskovacs7376 nem értek egyet...attól még, hogy nem egy szimfónikus zenekar ül a szobámban és nem ők játsszák a zenét, attól még nem tartom magam se prolinak se ostoba bunkónak...ez nagyon nem ezen múlik...ez nagyjából olyan összehasonlítás, mint azt mondani, hogy csak az intelligens meg értelmes, akinek van diplomája....

    • @lajoskovacs7376
      @lajoskovacs7376 6 днів тому +1

      @@Youtzushka mondom máshogy, hátha úgy jobban utat találok hozzád: azt állítom, hogy a zene ha kiegészül megfelelő vizuális és fizikai értékkel, akkor együtt ez a "csomag" értékesebb lehet az ember számára, mint ha ebből a csomagból kivesszük csak a zenét, és pusztán annak a hallgatását értelmezzük. Szándékosan jeleztem az első kommentben, hogy az elektronikus zenére vonatkoztak a leírtak elsősorban. Ez olyan, mint a könyvolvasás. Mi a szarnak könyv, ha ott az e-book reader? Azért, mert nehezen szabadulnak tőle, mert más érzés megtapintani, megfogni, azt mondjuk, amit már a szerző is megfogott (persze más példány, de mégiscsak azt a tárgystruktúrát). Fogni egy könyvet is más sokaknak, mint egy műanyag dobozban kuksolni a digitális kiejlzőt. Mi a szarnak képet festni, macera, sok munka, sok helyet foglal, ha mégis ugyanazt simán meg lehet tervez(tet)ni ma már AI-val is, és ki lehet nyomni iszonyat minőségre, majd falra akasztani, és csodálni. De mi a szarnak színház, otthon kiváló helyettesítő élményszerzési lehetőségek (vizális és hang) lehetőségek kínálkoznak. A kultúra legtöbb területén a fizikai konnektivitásnak fontos és helyettesíthetetlen értelme és ereje van, és az elektronikus zenei vonal egyike - ha nem a legfőbb - ága a kultúrának, ami a legjobban elkurvult és ezt a fizikai konnektivitást leszarja, semmibe veszi. Ezért züllödt le ennek ennyire a kúltúrája. És lehet mondani, hogy a hasonlatok rosszak, mert mondjuk a festőnek az léte függ a festés fizikai megvalósításától, de eredmény tekintetében ha nézzük a dolgot, akkor már áll a hasonlat.

    • @Youtzushka
      @Youtzushka 6 днів тому

      @@lajoskovacs7376 Nem biztos, hogy értelek tényleg. Többnyire lektronikus zenét hallgatok...évtizedek óta, de nekem pl nem kellett se drog, se látvány, se semmi más, csak maga a zene, ahhoz, hogy élvezni tudjam. Értem én, hogy kikopik a művészet (szerintem nem kikopik, hanem átalakul), mert sok dolgot meg tudunk egyszerűbben csinálni. Változik a világ, adaptálódni kell. Én személy szerint nem bánom, hogy van Google térkép és nem kell az utcasarkon 10 percig állnom, hogy egy papír alapú térképpel b*szakodjak, hogy odataláljak, ahová menni szeretnék. Élvezem azt is, hogy nem kell CD-t írnom, hogy az autóban tudjak hallgatni zenét.
      Azt tény, hogy sok embernek, sok szakmának fontos a fizikai visszacsatolás. A szakmám olyan, hogy nincs fizikai látszata annak, amit csinálok. Régebben valószínűleg szabadidőmben ezért is főztem sokat, hogy ezt kompenzáljam.
      Sőt, szerintem: ha úgy gondolod, hogy a zenéhez kell a klip, a vizuális akármi, hogy élvezni lehessen, az baj, mert a zene nem erről kell, hogy szóljon.

  • @71Hopkins
    @71Hopkins 3 дні тому

    A csávó egy percen belül háromszor mondja ki a magyar nyelv egyik verbális rettenetét....az "igazándiból"-t 😁....ez az "igazából"-tól, de még a "hát igazából"-tól is botzalmasabb! 🥶

  • @sugaredj
    @sugaredj 3 дні тому

    Klasszikust csak Pontosan!!!
    Mindörökké pörög a rap a fekete lemezen,
    Bárki bármit próbál tenni nem tud változtatni ezen,
    Hiszen különös hangja megragad és el nem ereszt,
    Amikor ki-be kapcsolva pörgetik a fekete lemezt,
    M'C-k nameg a Dj-k tudták vagy hitték,
    Egy jó produkcióhoz a lemezjátszó biztosíték,

  • @soltesznagytamas
    @soltesznagytamas 7 днів тому +1

    Úgy látom hogy aki dj az menő, de miért? Voltak és vannak dj-k akik komponáltak jópár 100%-ban saját alkotást ami sláger lett. Aki ilyet nem tett az mitől menő? Ott tényleg csak az önfény és integetés van. De persze itt is működik a birka szellem.

    • @igorsamulkow8403
      @igorsamulkow8403 7 днів тому

      🤣

    • @zotyadj
      @zotyadj 7 днів тому +3

      Látszik hogy nem látod át egy djnek mennyi munkája van egy szett előtt! Fogalmad sincs!

    • @AdamFiregate
      @AdamFiregate 7 днів тому +1

      Kb 15 éve volt menő DJnek lenni.
      Manapság már csak egy tucat szakma, aki egy szórakoztatóipari egységben húzza mások nótáit.
      A közönség sokszor pedig fogalmatlan.

    • @SlayR87
      @SlayR87 6 днів тому

      Ekkora f.szságokat összeírni:DD

    • @Youtzushka
      @Youtzushka 6 днів тому +3

      @@AdamFiregate A közönség régen is fogalmatlan volt.
      "-Mi ez a zene?
      -Ez a Sterbinszky!
      (mert az ő mixlemezéről ment valami dal....)