Röviden semmit. Kicsit hosszabban: Garibaldi 1860. május 6-án indult el a kb. 1000 vörös inges önkéntesével Genovából, hogy felszabadítsa dél-olasz honfitársait. Ezzel az "alakulattal" (amit Mille-nek neveznek) szemben Palermoban 20 ezer, Calabriában 16 ezer, Nápolyban pedig 40 ezer Bourbon katona állt szemben. Május 11-én Garibaldiék partra szálltak Marsalában, és innen indultak Palermo irányába. Közben csatlakoztak hozzájuk a szicíliaiak, és június 6-án elfoglalták Palermot, majd június 21-én győztek Milazzonál, augusztus 20-án pedig átkeltek Szicíliából Cabriába, és szeptember 7-én bevonultak Nápolyba. Közben persze az olaszok folyamatosan csatlakoztak Garibaldihoz, így Dél-Itáliában lényegében egy önkéntes hadsereg jött létre. Aztán 1860. októberében rendeztek itt egy népszavazást, aminek eredményeképp Dél-Itália is csatlakozott az Olasz Királysághoz. III. Napóleonnak pedig el kellett fogadnia ezt a helyzetet, mert közben Franciaország határában a Porosz Királyságban Bismarck is elindította a saját játszmáját, melynek tétje az egységes Németország megteremtése volt.
Köszi nagyon sokat segítettél 🙂🙂
Nagyon tetszett
Először is köszi a videót. Engem még az érdekelne, hogy amikor Nápolyig nyomultak az olaszok.A franciák miként reagáltak rá ?
Röviden semmit.
Kicsit hosszabban: Garibaldi 1860. május 6-án indult el a kb. 1000 vörös inges önkéntesével Genovából, hogy felszabadítsa dél-olasz honfitársait. Ezzel az "alakulattal" (amit Mille-nek neveznek) szemben Palermoban 20 ezer, Calabriában 16 ezer, Nápolyban pedig 40 ezer Bourbon katona állt szemben. Május 11-én Garibaldiék partra szálltak Marsalában, és innen indultak Palermo irányába. Közben csatlakoztak hozzájuk a szicíliaiak, és június 6-án elfoglalták Palermot, majd június 21-én győztek Milazzonál, augusztus 20-án pedig átkeltek Szicíliából Cabriába, és szeptember 7-én bevonultak Nápolyba. Közben persze az olaszok folyamatosan csatlakoztak Garibaldihoz, így Dél-Itáliában lényegében egy önkéntes hadsereg jött létre.
Aztán 1860. októberében rendeztek itt egy népszavazást, aminek eredményeképp Dél-Itália is csatlakozott az Olasz Királysághoz. III. Napóleonnak pedig el kellett fogadnia ezt a helyzetet, mert közben Franciaország határában a Porosz Királyságban Bismarck is elindította a saját játszmáját, melynek tétje az egységes Németország megteremtése volt.