SKLADOVÁNÍ ČAJE - jak zachovat co nejdéle kvalitu čaje

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 вер 2024
  • nad každý, komu učaruje svět čajových lístků, začne zanedlouho pozorovat, že se mu doma postupně objevuje stále víc otevřených sáčků sypaného čaje. Nějakou dobu se čaje nenápadně množí a nic se neděje, ale dříve nebo později nastane chvíle kdy čajový gurmán zatouží po chuti jednoho z těchto téměř zapomenutých kousků. Připraví si tedy šálek a očekává "tu správnou" chuť, jenže... někde se stala chyba! Připraví si tedy s větší péčí druhý šálek... a opět to není ono. Zkusí to potřetí... a pak mu nezbude než uznat pomíjivost světa. Což může být dost bolestivé, hlavně v případě čajů, které se již nedají koupit a nebo byly velmi drahé.
    Jak se tomuto utrpení vyhnout?
    📦 www.rishe.eu/
    💬 Telegramová skupina: t.me/+g9uL3wu6...
    🌱 / rishe.eu
    #čaj #tea #rishe #organic #japonsko

КОМЕНТАРІ • 4

  • @menthron
    @menthron Рік тому +1

    Já se zatím snažím řídit zkušenostmi z Rishe Tea, akorát ne vždy nemám na čaj takovou chuť, že si mohu dovolit nějaké delší aklimatizování. Každopádně když mám načaté nějaké lepší sypané japonské čaje, tak je většinou dávám právě do doporučovaných prachovnic (a týká se to i kdysi dostupných oolongů jako např. Tsuyu Houshi). Ještě by mohli vymyslet prachovnice s pozvolnějším náběhem v hrdle, aby šel čaj plynuleji vysypávat, s tím stále trochu bojuji.

  • @JanLackovic-rh1hm
    @JanLackovic-rh1hm Рік тому

    Dobry den,Areeku,objednal jsem si u Vás gyokuro.Chápu to tedy dobře,že nejlépe ho vzhledem k chuti načnout až za 3 roky?

    • @rishetea
      @rishetea  Рік тому +1

      Přesně to si dovolím tvrdit. Z mojí zkušenosti se z Gyokuro Sasahime za tři roky korektního skladování stala skvělá delikatesa, zajímavější než čerstvé.

  • @ZdenekMalinsky
    @ZdenekMalinsky Рік тому

    Aligator.