A mozgás, erőltetés, izomerőltetés(nevezzük ennek) nagyban termeli a tesztoszteront, sőt ha kicsit fogyunk és izmot is építünk vagy formálunk közben megszabadulunk pár gramm vagy kiló zsírból már elegendő egyes embereknek a tesztoszteron növelése! szuper részletes videó!
@@iPUMA17 Igen, itt főleg a hosszú táv a lényeges kérdés! Én egy betegség kapcsán tapasztaltam meg, hogy a korai fekvést (este 11 előtt) meghálálja a test még rövidebb távon is. Ezt megtartani nehéz valójában. Nagy önfegyelem kell hozzá még akkor is, ha az ember egyedül van. Családdal már sokkal nehezebb. De valamit mindig valamiért. :-) ua-cam.com/video/INJiBG3Her4/v-deo.html
A legfontosabb okát nem mondtad a tesztoszteron csökkenésnek. Az ivóvízben lévő női hormonok es vegyszerek miatt csökkent le drasztikusan. Lakosság gyérités állami segédlettel.
Csak kiegészítésként jegyzem meg, hogy minden ami cukorrá bomlik le képes megemelni a vércukorszintet, ezáltal az inzulin szintet. Pl keményítő, szénhidrát, alkohol
4 місяці тому+2
Rám a fele érvényes, fele pont nem, pl. abszolút depresszióra hajlamos vagyok, viszont egy gramm zsír sincs rajtam. Állandó fáradtság is van, viszont a libidóm legtöbbször az egekben van. Az is igaz, hogy ez a brutális fáradékonyság csak az utóbbi években van (40 éves vagyok)
Én bipoláris vagyok, ami nagyban beleszól a hormonháztartásba, most sikerült egy 280ng/dl-t mérni, ami abszolút nevetséges, én már nem fáradok a köztudott természetes módszerekkel. Fel fogok megint iratni tesztoszteron enantátot és heti 2-3 alkalommal szúrni fogom. Én már nagyon meguntam hogy a betegségem diktálja az életminőségemet.
Amennyiben férfi vagy, és szervezeted valóban az átlagosnál több tesztoszteront termel, teljesen természetesen, jó eséllyel akkor sincs miért aggódnod. A normál tartományt jellemzően 300 és 1000 ng/dL közötti szintben határozzák meg. De ebből is látható, akár jelentős eltérések is lehetnek két férfi között, hiszen mindenkinek eltérőek az adottságai, eltérő a szervezete. Így a 350-es és az 1000-es érték is normális, pedig utóbbi csaknem háromszorosa előbbinek. Általában 1500 ng/dL szintig nem okoz problémát a magasabb tesztoszteronszint. Ugyanakkor bizonyos betegségek is okozhatják a túltermelődést - de erről feltétlenül orvossal szükséges konzultálnod, és nem UA-cam kommentek között keresgélned a válaszokat :)
Ma nem kasztrálják az énekes férfiakat. Természetes lehetőségük van a "regiszterváltásra". Ezt nevezzük falzett éneklesi technikának. Így születik "fejhang".
Szia. Temu-n vettem, de csalódtam benne, mert vékony selyem anyagból van, már már pizsi szerű, de így is hirdetik. Van hozzá felső is. 7.500 Ft komplett szett. A nadrág szára, nem gumirozott, hanem lengős szárú. 😢Most alvásra használom, mert nem vinném ki az utcára a lezser anyaga, és a lengő szára miatt. 😂
Enyhén szólva megtévesztő ez a videó, na... A legfontosabb részt kihagytad a videóból, ez pedig nem más, minthogy ez a tanulmány az USA-ban készült 1999-2016 közötti időszakban, 4045 fős mintán és az a legelső dolog amit mondanak, hogy az idősödő társadalom a legfőbb oka az átlag tesztoszteron szint csökkenésnek, ami logikus is..... 2. legfőbb ok az az elhízás. Lényegében az elhízás okolható napjaink legégetőbb egészségügyi gondjainak nagy részéért, mint a rosszindulatú daganatok túlnyomó része, a demenciális betegségek és anyagcsere problémák. A tesztoszteron csökkenése ezzel arányos. Szóval nem a tesztoszteron csökkenése a gond, hanem a túlzott kalória bevitel és a kevés születő gyermek. Akkor még nem számoltunk az epigenetikai részével, amiről jelenleg fingunk sincsen hogyan működik, csak azt tudjuk egy létező dolog és nagyon is befolyásolja testünk működését. Tézisek vannak és nagyjából ennyi. Illetve ott van maga az evolúció (vagyis az irányított véletlenszerű mutáció) is, ami próbál adaptálódni a megváltozott életmódhoz, környezethez, de nyilván nem tud ilyen rövid idő alatt. De itt a hivatalos álláspont a NIH oldaláról: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3955331/ Ja, és a mikro műanyagokat ne keverjük bele, mert ott csak tézisek vannak, nem többek. Vagy kérek a publikációhoz linket, már ha van ilyen.
Természetesen a megtévesztés soha nem célunk. A tanulmány valóban az Egyesült Államokban készült, hazai, magyarországi kutatásról ezen a téren mi nem tudunk. Nem gondoljuk azonban, hogy nagyon merész lépés lenne arra következtetni, hogy hasonló a helyzet nálunk és minden fejlett országban, hiszen ipar, életmód, táplálkozás, környezeti hatások terén is nagyon hasonló minden ilyen ország. Emellett, ahogy a videóban is említjük, hasonló eredményű kutatások születtek már Finnországban, Dániában is. Az életkorral járó tesztoszteronszint-csökkenést nem vitatjuk, a videóban is sokat beszélünk róla. Ahogy egyéb tényezőkről, így az általad említett életmódról, táplálkozásról (melyek elhízáshoz vezetnek). Ezekről egyébként még többet fogunk beszélni a videósorozat következő részeiben. Az amerikai tanulmány ugyanakkor NEM az életkorral járó tesztoszteronszint-csökkenést vizsgálta, hiszen fiatal férfiakat hasonlított össze mindvégig a kutatási időszak alatt (értsd: nem ugyanazokat a férfiakat követte 1999 és 2016 között, hanem összehasonlította 15-40 év közöttiek 1999-2000-ben mért tesztoszteronszintjét és ugyanilyen korú férfiak 2011-2016 között mért tesztoszteronszintjét. Az átlagos tesztoszteronszint 605,39 ng/dL-ről 451,22 ng/dL-re csökkent, ami kb. 25%-os zuhanás. Az átlagos testtömeg-index is növekedett 1999 és 2016 között, ugyanakkor a kutatók azt figyelték meg, hogy a normál testtömeg-indexűek körében is kb. 20%-kal csökkent a tesztoszteronszint 1999 és 2016 között. Ismételjük: nem ugyanazokról a férfiakról van szó 1999-ben és 2016-ban, hanem ugyanazon korcsoportokról. A videóban nem a mikroműanyagokról esik igazán szó, hanem az úgynevezett endokrin diszruptor anyagokról, amik vegyi és természetes anyagok is lehetnek, és többek között a műanyaggyártáshoz, műanyagok használatához is kapcsolódnak. Számos kutatás utal arra, hogy ezeknek az endokrin diszruptoroknak negatív hatása van a hormonháztartásra, nők és férfiak esetén is, beleértve a férfiak tesztoszteronszintjét. Íme, néhány ilyen kutatás: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37544467/ pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30050807/ pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32684823/ pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31996892/ pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25121464/ academic.oup.com/humrep/article/30/11/2658/2385019 www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0147651322000434 Köszönjük, hogy megnézted a videót!
Az en problemam 66 evesen a korombeli nok antiszex viselkedese! Egy percre sincs hianyom a tesztoszteronbol inkabb eladnam masoknak csak ne szenvedjek a noi nem szextelen eletmodjatol!
A dohányzás több kutatás szerint is hosszú távon negatívan hat a férfiak tesztoszteronszintjére. Többek között az alábbi kutatások támasztják ezt alá: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9345114/ journals.lww.com/ecdt/fulltext/2021/70010/effect_of_cigarette_smoking_on_serum_testosterone.21.aspx npaa.in/journal-ijta/admin/ufile/1376639940IJTA_10_19-22.pdf www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7504689/ academic.oup.com/biolreprod/article/78/Suppl_1/115/2953892 pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9043499/ De még ha a dohányzás akár közvetlenül nem is hatna a tesztoszteron szintjére, az minden kétséget kizáróan bizonyított, hogy a szexuális és általános egészséget, termékenységet is elképesztő módon rombolja.
HÜLYESÉGET BESZÉLSZ 72 éves vagyok , 37 éves hölgyel élek együtt 9 éve, naponta 2 tábla csoki ,teámba 10-12 szem kocka cukor, 92 kg vagyok ,mindenütt tiszta izom, dohányzom 50 éve ,145 kg -ot simán kinyomom , hetente 4x 5 x szexelünk !
Kiegészíteném! (Phd. John Gray alapján) Számos - régen általában férfiak által végzett - cselekedethez tesztoszteron szükséges, míg másokhoz az ösztrogén hormon (ami szerkezetileg nagyon hasonló, és 3 féle is van belőle). Férfiak csak tesztoszteront termelnek, míg a nők némi (10%) tesztoszteront és többnyire (90%) ösztrogént. Mindkét nemnél működik az aromatáz enzim, amely a tesztoszteront átalakítja ösztrogénné. Ha - a mai korban gyakran - a férfiak ösztrogén igényű (nőiesebb) feladatokra kényszerülnek, akkor az nagyon elfogyasztja a tesztoszteronjukat, anélkül, hogy a tevékenység pótolná azt. Ez is elnőiesedést okoz, testi tünetekkel is! Már a gyermekeinket is úgy neveljük, hogy a fiúk is besegítsenek oda, ahol a női, ösztrogén fogyasztó tevékenység folyik (pl. valamiféle gondoskodás). A nők pedig stresszelnek a kevés tesztoszteronjuk miatt, noha élvezettel végzik az ilyenfajta munkát, amihez ez kell. Az emberi faj tényleg képes a két nem effajta "egyenlőségére", ez nem vitás, de a következményekkel számolni kellene, és nem törvénybe iktatni a munkaterületeken, a nemek közti azonos foglalkoztatást (mint egyes északi államokban van).
Az ösztrogén férfiaknál is termelődik a herében, a mellékvesében és a zsírszövetekben. A tesztoszteron egy része is ösztrogénné alakul át. Az a kis mennyiségű ösztrogén, amit a férfi szervezet termel, kulcsszerepet játszik a férfiak szexuális egészségében. Serkenti a szexuális vágyat, fokozza a spermiumok termelését, a nemi vágyat, sőt még a csontok egészségének megőrzésében is szerepet játszik.
A férfiaknak is jól jön, ha egy kicsit gondoskodhatnak embertársaikról, netán gondoskodva főznek egy finomat.. ❤ Lelki életük, kapcsolataik is sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak lesznek.
Annyiban szeretném kiegészíteni, hogy a férfiak is termelnek némi ösztrogént. A netamin oldalán ez az információ található..: " Habár a férfi szervezetben a nőkhöz viszonyítva alacsony a keringő ösztrogén mennyisége, a herékben viszonylag magas a hormon koncentrációja, mivel itt termelődik. Kisebb mennyiségben a mellékvese és a zsírszövetek is hozzájárulnak az ösztrogéntermeléshez. Az ösztrogén fontos szerepet tölt be a férfi szervezet egészséges működésében, például a csonttömeg megtartásában, a normál szellemi működésben és az artériák belső falának megfelelő működésében is. Bár a férfiak szervezete csak kicsiny mennyiségben állítja elő az ösztrogént és a progeszteront, szerepük mégsem elhanyagolható. A túlzottan alacsony ösztrogénszint erekciós zavarokhoz, csökkent libidóhoz, a testzsírszint növekedéséhez vezethet. Ösztrogénre a csonttömeg megőrzéséhez is szüksége van a férfiaknak, ezért ha nincs elég belőle, fokozódhat a csontritkulás.
Csapvíz se a legjobb,az sem egészséges... főleg ha látnád milyen cső rendszerben érkezik hozzád... sőt hiába próbálják tisztítani az is tele van minden jóval
Én 54 évesen erősebb vagyok mint 20-30-40 évesen voltam. 30 éve sohasem iszok alkoholt és 30 éve nem cigizek. Több mint 30 éve edzek natúr.Semmilyen ételkiegészítőt nemszedek.Sohasem iszok energiaitalt és kávét. Még 54 évesen kinyomok fekve 18x120 kg t 18cm széles padon és ülve csigán evezés 15x150 kg . Rengeteg édességet eszek. Csoki,keksz,méz,kakaó és rengeteg tejet iszok. A szexel sincs gond,sőt...
A tesztoszteronszintet - és általában egészségünket - SOHA nem késő javítani, optimalizálni. A videósorozatunkban bemutatott étrend- és életmódbeli lépésekkel, vitaminok és egyéb tápanyagok, táplálékkiegészítők szedésével minden férfi, minden életkorban (igen, 75, 85 és 95 évesen is) tehet tesztoszteronszintjéért, egészségéért!
A kutatások ezen a téren még ma is zajlanak. Ugyanakkor egy rendkívül hosszú időtávot (45 évet) felölelő, és nagy mintán (kb. 19 ezer férfin) végzett, alapos kutatás arra jutott, hogy a normálisnál jóval alacsonyabb tesztoszteronszint összefügg a prosztatarák kb. 20%-kal alacsonyabb kockázatával, a magasabb, normális tartományba eső tesztoszteronszint azonban nem függ össze a prosztatarák megnövekedett kockázatával! A férfiakat a tesztoszteronszint alapján 10 csoportba osztották be, és csak a legalacsonyabb tesztoszteronszinttel rendelkező első csoportnál volt a kockázatcsökkenés megfigyelhető, a maradék 9 csoportnál a tesztoszteronszint semmilyen összefüggést nem mutatott a prosztatarákkal. Emellett az alacsony tesztoszteronszinttel rendelkező férfiaknál ugyan alacsonyabb volt a prosztatarák kialakulásának kockázata, amikor mégis kialakult náluk a betegség, akkor 65%-kal nagyobb volt az esélye annak, hogy az agresszívabb formában jelent meg. A kutatók egyelőre nem tudják, mivel is magyarázhatók ezek az eredmények, de az világos, hogy önmagában a tesztoszteron csak egy szelete annak a komplex folyamatnak, ami a prosztatarák kialakulásához vezethet. Emellett a kutatók is kiemelik munkájuk korlátjait, és azt, hogy további vizsgálatokra lesz szükség a jövőben. Egyáltalán nem biztos tehát, hogy a megoldás a prosztatarák elleni védekezéshez az, hogy vészesen alacsonyan kéne tartani a férfiak tesztoszteronszintjét - már csak azért sem, mert ez számos más téren akár súlyosabb problémákhoz is vezethet.
@@Netaminvitamin köszönöm a részletes infót és hogy válaszolt!👍 Az urulógusomtól van az alap infóm! A kor szerinti intervallum alsó szélén lévő szintemre mondotta anno hogy kisebb a rizikó a daganat kialakulására! További sikeres munkát!
Ritka az ilyen alapos utánajárást és igényességet felmutató tartalom a UA-cam-on. Alig várom a 2. és 3. rész megjelenését.
A mozgás, erőltetés, izomerőltetés(nevezzük ennek) nagyban termeli a tesztoszteront, sőt ha kicsit fogyunk és izmot is építünk vagy formálunk közben megszabadulunk pár gramm vagy kiló zsírból már elegendő egyes embereknek a tesztoszteron növelése! szuper részletes videó!
Akkor a 20-80-110 km távolság kerékpárral is segíthet?
Régen egy edző azt mondta: "ha alvás van, minden van"
Minőségi alvás,
3 munka hely mellett + gyerek + lakásfelújítás után jöhet a kérdés mi az az alvás ? 😅
@@istvanpaizs9749 azt én sem ismerem....több mint 30 éve van alvásproblémám 😅
A minőségi alvás tipikusan olyan dolog, amire mindenki vágyik, de hosszú távon sosem tapasztalta meg😂
@@iPUMA17 Igen, itt főleg a hosszú táv a lényeges kérdés!
Én egy betegség kapcsán tapasztaltam meg, hogy a korai fekvést (este 11 előtt) meghálálja a test még rövidebb távon is. Ezt megtartani nehéz valójában. Nagy önfegyelem kell hozzá még akkor is, ha az ember egyedül van. Családdal már sokkal nehezebb. De valamit mindig valamiért. :-)
ua-cam.com/video/INJiBG3Her4/v-deo.html
9 éve edzek,naturba,kb masfel eve vettem eszre hogy ciklizal a teszto szintem,nagyon eszreveheto,edzes alvas hangulat minden valtozik.
Jo volt köszi, a tùlsùlyon kìvül a többi kàros dologgal nem élek, születtek is csettintésre a gyerekek.
Kitől?
Jó ez a videó Tesó!
Fel is iratkoztam.
Nő vagyok, de maradtam, mert érdekes. :D😂
Detto 😅😊
Király lett 🤌🏽
A pornó nézését hiányolom a felsoroltak közül.
Talán mert az nem csökkenti, hanem növeli a tesztoszteronszintet. 😂
A legfontosabb okát nem mondtad a tesztoszteron csökkenésnek. Az ivóvízben lévő női hormonok es vegyszerek miatt csökkent le drasztikusan. Lakosság gyérités állami segédlettel.
Ez jó!
Zseniális a karizmád és a KARizmod! :D
Ezt a feleségeknek is látniuk kell. Mi is a nejemmel gyerekvállalás előtt állunk. Ledolgoztam 10kg felesleget. Még 15kgot kell
Csak kiegészítésként jegyzem meg, hogy minden ami cukorrá bomlik le képes megemelni a vércukorszintet, ezáltal az inzulin szintet. Pl keményítő, szénhidrát, alkohol
Rám a fele érvényes, fele pont nem, pl. abszolút depresszióra hajlamos vagyok, viszont egy gramm zsír sincs rajtam.
Állandó fáradtság is van, viszont a libidóm legtöbbször az egekben van. Az is igaz, hogy ez a brutális fáradékonyság csak az utóbbi években van (40 éves vagyok)
Igen sajnos a depressziót okozhatja például az alacsony szerotonin szint is.
Haver, mondták már, hogy hasonlítasz John Cena-ra?
Mester Károly rengeteget beszél a hormon
problémákról
Érdemes tanulni tőle
Azért a kiherélős részen egy kicsit leizzadtam.
Jó a videó de közel 40szer ha nem többször hangzik el a tesztoszteron szó 15 perces videóban azért ilyen hosszú xD
Mivel arról szól. Mégsem mondhatja helyette, hogy "az az izé", nem szabad mindig önmagadból kiindulni...
Hàt ő a főszereplő,nem?😊
Mikor várható a második rész?
Itt találod a 2. részt :) ua-cam.com/video/DhdhdAcJh7g/v-deo.html
@netamin Nagyon jó videó, köszönöm.
Férfi, de szoprán hangú énekesre itt van egy szuper mai példa. A videó készítő figyelmébe ajánlom: Samuel Mariño.
A kevés alvás, és a cukor a kávémba okozhat némi problémát nálam.
Én bipoláris vagyok, ami nagyban beleszól a hormonháztartásba, most sikerült egy 280ng/dl-t mérni, ami abszolút nevetséges, én már nem fáradok a köztudott természetes módszerekkel. Fel fogok megint iratni tesztoszteron enantátot és heti 2-3 alkalommal szúrni fogom. Én már nagyon meguntam hogy a betegségem diktálja az életminőségemet.
Mia teendő ha a tesztoszteron szintem az átlag duplája?
Amennyiben férfi vagy, és szervezeted valóban az átlagosnál több tesztoszteront termel, teljesen természetesen, jó eséllyel akkor sincs miért aggódnod. A normál tartományt jellemzően 300 és 1000 ng/dL közötti szintben határozzák meg. De ebből is látható, akár jelentős eltérések is lehetnek két férfi között, hiszen mindenkinek eltérőek az adottságai, eltérő a szervezete. Így a 350-es és az 1000-es érték is normális, pedig utóbbi csaknem háromszorosa előbbinek. Általában 1500 ng/dL szintig nem okoz problémát a magasabb tesztoszteronszint. Ugyanakkor bizonyos betegségek is okozhatják a túltermelődést - de erről feltétlenül orvossal szükséges konzultálnod, és nem UA-cam kommentek között keresgélned a válaszokat :)
Nekem is kevés adjatok tesztoszteront !
Ma nem kasztrálják az énekes férfiakat.
Természetes lehetőségük van a "regiszterváltásra".
Ezt nevezzük falzett éneklesi technikának.
Így születik "fejhang".
Sziasztok, valaki tudja hol lehet olyan nadrágot venni, mint ami az öregen van 1:57-nél?
Temu!
Az pizsama, nem?
Temun van.
😂😂Pizsama .?😂😂
Szia. temu... beírod: usa nadrág = voáláá :)
Szia. Temu-n vettem, de csalódtam benne, mert vékony selyem anyagból van, már már pizsi szerű, de így is hirdetik. Van hozzá felső is. 7.500 Ft komplett szett. A nadrág szára, nem gumirozott, hanem lengős szárú. 😢Most alvásra használom, mert nem vinném ki az utcára a lezser anyaga, és a lengő szára miatt. 😂
A Kálebes példa honnan jött? 😮 Nem egy klasszikus story.
Vigyázz a herék állapotára hogy egyáltalán legyen.
Jèzusom.... A tünetek szinte mindegyike rám vall... Pedig csak 33 vagyok...
Enyhén szólva megtévesztő ez a videó, na... A legfontosabb részt kihagytad a videóból, ez pedig nem más, minthogy ez a tanulmány az USA-ban készült 1999-2016 közötti időszakban, 4045 fős mintán és az a legelső dolog amit mondanak, hogy az idősödő társadalom a legfőbb oka az átlag tesztoszteron szint csökkenésnek, ami logikus is..... 2. legfőbb ok az az elhízás. Lényegében az elhízás okolható napjaink legégetőbb egészségügyi gondjainak nagy részéért, mint a rosszindulatú daganatok túlnyomó része, a demenciális betegségek és anyagcsere problémák. A tesztoszteron csökkenése ezzel arányos. Szóval nem a tesztoszteron csökkenése a gond, hanem a túlzott kalória bevitel és a kevés születő gyermek. Akkor még nem számoltunk az epigenetikai részével, amiről jelenleg fingunk sincsen hogyan működik, csak azt tudjuk egy létező dolog és nagyon is befolyásolja testünk működését. Tézisek vannak és nagyjából ennyi. Illetve ott van maga az evolúció (vagyis az irányított véletlenszerű mutáció) is, ami próbál adaptálódni a megváltozott életmódhoz, környezethez, de nyilván nem tud ilyen rövid idő alatt. De itt a hivatalos álláspont a NIH oldaláról: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3955331/
Ja, és a mikro műanyagokat ne keverjük bele, mert ott csak tézisek vannak, nem többek. Vagy kérek a publikációhoz linket, már ha van ilyen.
Természetesen a megtévesztés soha nem célunk. A tanulmány valóban az Egyesült Államokban készült, hazai, magyarországi kutatásról ezen a téren mi nem tudunk. Nem gondoljuk azonban, hogy nagyon merész lépés lenne arra következtetni, hogy hasonló a helyzet nálunk és minden fejlett országban, hiszen ipar, életmód, táplálkozás, környezeti hatások terén is nagyon hasonló minden ilyen ország. Emellett, ahogy a videóban is említjük, hasonló eredményű kutatások születtek már Finnországban, Dániában is.
Az életkorral járó tesztoszteronszint-csökkenést nem vitatjuk, a videóban is sokat beszélünk róla. Ahogy egyéb tényezőkről, így az általad említett életmódról, táplálkozásról (melyek elhízáshoz vezetnek). Ezekről egyébként még többet fogunk beszélni a videósorozat következő részeiben. Az amerikai tanulmány ugyanakkor NEM az életkorral járó tesztoszteronszint-csökkenést vizsgálta, hiszen fiatal férfiakat hasonlított össze mindvégig a kutatási időszak alatt (értsd: nem ugyanazokat a férfiakat követte 1999 és 2016 között, hanem összehasonlította 15-40 év közöttiek 1999-2000-ben mért tesztoszteronszintjét és ugyanilyen korú férfiak 2011-2016 között mért tesztoszteronszintjét. Az átlagos tesztoszteronszint 605,39 ng/dL-ről 451,22 ng/dL-re csökkent, ami kb. 25%-os zuhanás. Az átlagos testtömeg-index is növekedett 1999 és 2016 között, ugyanakkor a kutatók azt figyelték meg, hogy a normál testtömeg-indexűek körében is kb. 20%-kal csökkent a tesztoszteronszint 1999 és 2016 között. Ismételjük: nem ugyanazokról a férfiakról van szó 1999-ben és 2016-ban, hanem ugyanazon korcsoportokról.
A videóban nem a mikroműanyagokról esik igazán szó, hanem az úgynevezett endokrin diszruptor anyagokról, amik vegyi és természetes anyagok is lehetnek, és többek között a műanyaggyártáshoz, műanyagok használatához is kapcsolódnak. Számos kutatás utal arra, hogy ezeknek az endokrin diszruptoroknak negatív hatása van a hormonháztartásra, nők és férfiak esetén is, beleértve a férfiak tesztoszteronszintjét. Íme, néhány ilyen kutatás:
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37544467/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30050807/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32684823/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31996892/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25121464/
academic.oup.com/humrep/article/30/11/2658/2385019
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0147651322000434
Köszönjük, hogy megnézted a videót!
Hajnal 5kor nézem a videót, még ezután fogok lefeküdni. Egészséges.
Az en problemam 66 evesen a korombeli nok antiszex viselkedese! Egy percre sincs hianyom a tesztoszteronbol inkabb eladnam masoknak csak ne szenvedjek a noi nem szextelen eletmodjatol!
😂Ugy is neznek ki, a sok donuts😮.
Galenika Testosteron Depo 250Mg/Ml megoldja ezt a problémát. 🤐😄
Akkor most kérünk belinkelni releváns kutatást/validált publikációt, ami igazolja a dohányzás tesztoszteroncsökkentő hatását!
A dohányzás több kutatás szerint is hosszú távon negatívan hat a férfiak tesztoszteronszintjére. Többek között az alábbi kutatások támasztják ezt alá:
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9345114/
journals.lww.com/ecdt/fulltext/2021/70010/effect_of_cigarette_smoking_on_serum_testosterone.21.aspx
npaa.in/journal-ijta/admin/ufile/1376639940IJTA_10_19-22.pdf
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7504689/
academic.oup.com/biolreprod/article/78/Suppl_1/115/2953892
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9043499/
De még ha a dohányzás akár közvetlenül nem is hatna a tesztoszteron szintjére, az minden kétséget kizáróan bizonyított, hogy a szexuális és általános egészséget, termékenységet is elképesztő módon rombolja.
Peter hova tüntél? Nagy volt az arc.... Azért köszi, hogy benéztél. Üdv
Nem véletlen. Már szinte a mostani generáció olyan, hogy alig tudod megkülönböztetni hogy nő vagy férfi.
ennél nagyobb közhelyet nem is tudtál volna írni.:)
Abból pont kiesek... nagyon jó
@@FNorbert Ugye ha valami közhely még lehet igaz is meg hamis is.
HÜLYESÉGET BESZÉLSZ 72 éves vagyok , 37 éves hölgyel élek együtt 9 éve, naponta 2 tábla csoki ,teámba 10-12 szem kocka cukor, 92 kg vagyok ,mindenütt tiszta izom, dohányzom 50 éve ,145 kg -ot simán kinyomom , hetente 4x 5 x szexelünk !
Mc istinek nincs vele gond 😂😂😂😂
Kiegészíteném! (Phd. John Gray alapján)
Számos - régen általában férfiak által végzett - cselekedethez tesztoszteron szükséges, míg másokhoz az ösztrogén hormon (ami szerkezetileg nagyon hasonló, és 3 féle is van belőle). Férfiak csak tesztoszteront termelnek, míg a nők némi (10%) tesztoszteront és többnyire (90%) ösztrogént. Mindkét nemnél működik az aromatáz enzim, amely a tesztoszteront átalakítja ösztrogénné. Ha - a mai korban gyakran - a férfiak ösztrogén igényű (nőiesebb) feladatokra kényszerülnek, akkor az nagyon elfogyasztja a tesztoszteronjukat, anélkül, hogy a tevékenység pótolná azt. Ez is elnőiesedést okoz, testi tünetekkel is! Már a gyermekeinket is úgy neveljük, hogy a fiúk is besegítsenek oda, ahol a női, ösztrogén fogyasztó tevékenység folyik (pl. valamiféle gondoskodás). A nők pedig stresszelnek a kevés tesztoszteronjuk miatt, noha élvezettel végzik az ilyenfajta munkát, amihez ez kell. Az emberi faj tényleg képes a két nem effajta "egyenlőségére", ez nem vitás, de a következményekkel számolni kellene, és nem törvénybe iktatni a munkaterületeken, a nemek közti azonos foglalkoztatást (mint egyes északi államokban van).
Az ösztrogén férfiaknál is termelődik a herében, a mellékvesében és a zsírszövetekben. A tesztoszteron egy része is ösztrogénné alakul át.
Az a kis mennyiségű ösztrogén, amit a férfi szervezet termel, kulcsszerepet játszik a férfiak szexuális egészségében. Serkenti a szexuális vágyat, fokozza a spermiumok termelését, a nemi vágyat, sőt még a csontok egészségének megőrzésében is szerepet játszik.
A férfiaknak is jól jön, ha egy kicsit gondoskodhatnak embertársaikról, netán gondoskodva főznek egy finomat.. ❤
Lelki életük, kapcsolataik is sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak lesznek.
A sörben is van ösztrogén, érdemes lenne ebből kevesebbet fogyasztani a férfiaknak, a tesztoszteronszint fenntartása miatt? 🤔
Annyiban szeretném kiegészíteni, hogy a férfiak is termelnek némi ösztrogént.
A netamin oldalán ez az információ található..:
" Habár a férfi szervezetben a nőkhöz viszonyítva alacsony a keringő ösztrogén mennyisége, a herékben viszonylag magas a hormon koncentrációja, mivel itt termelődik. Kisebb mennyiségben a mellékvese és a zsírszövetek is hozzájárulnak az ösztrogéntermeléshez.
Az ösztrogén fontos szerepet tölt be a férfi szervezet egészséges működésében, például a csonttömeg megtartásában, a normál szellemi működésben és az artériák belső falának megfelelő működésében is.
Bár a férfiak szervezete csak kicsiny mennyiségben állítja elő az ösztrogént és a progeszteront, szerepük mégsem elhanyagolható.
A túlzottan alacsony ösztrogénszint erekciós zavarokhoz, csökkent libidóhoz, a testzsírszint növekedéséhez vezethet. Ösztrogénre a csonttömeg megőrzéséhez is szüksége van a férfiaknak, ezért ha nincs elég belőle, fokozódhat a csontritkulás.
Pet palackból kioldódó műanyagok is beavatkoznak a tesztoszteron szintbe!Igyatok csap vizet mellőzzétek a flakonokból törtnénő ivást!
a csapvízben hormon, gyógyszer, drog és higany van.
Csapvíz se a legjobb,az sem egészséges... főleg ha látnád milyen cső rendszerben érkezik hozzád... sőt hiába próbálják tisztítani az is tele van minden jóval
Az a gond hogy kpe csövön jön a víz sok helyen az egy műanyag.
+ klór és fluor
Én 54 évesen erősebb vagyok mint 20-30-40 évesen voltam.
30 éve sohasem iszok alkoholt és 30 éve nem cigizek.
Több mint 30 éve edzek natúr.Semmilyen ételkiegészítőt nemszedek.Sohasem iszok energiaitalt és kávét.
Még 54 évesen kinyomok fekve 18x120 kg t 18cm széles padon és ülve csigán evezés 15x150 kg .
Rengeteg édességet eszek.
Csoki,keksz,méz,kakaó és rengeteg tejet iszok.
A szexel sincs gond,sőt...
Gondolom testzsír is van jócskán...
Nálam is csak az édesség jelent gondot.
Ehhez gratulálunk Önnek!:)
@@Netaminvitamin Nagyon szépen köszönöm.
@@fergoka Nincs,mert én falun lakom és falun mindig van mit csinálni, így elhasználom a kalóriákat..
Sokszor este 9-10 kor edzek.
Remek! És mi van, van-e még 75 éves korban?!
A tesztoszteronszintet - és általában egészségünket - SOHA nem késő javítani, optimalizálni. A videósorozatunkban bemutatott étrend- és életmódbeli lépésekkel, vitaminok és egyéb tápanyagok, táplálékkiegészítők szedésével minden férfi, minden életkorban (igen, 75, 85 és 95 évesen is) tehet tesztoszteronszintjéért, egészségéért!
Az alacsony tesztoszteron szint csökkenti a prosztatatarák kialakulásának esélyét!
A kutatások ezen a téren még ma is zajlanak. Ugyanakkor egy rendkívül hosszú időtávot (45 évet) felölelő, és nagy mintán (kb. 19 ezer férfin) végzett, alapos kutatás arra jutott, hogy a normálisnál jóval alacsonyabb tesztoszteronszint összefügg a prosztatarák kb. 20%-kal alacsonyabb kockázatával, a magasabb, normális tartományba eső tesztoszteronszint azonban nem függ össze a prosztatarák megnövekedett kockázatával! A férfiakat a tesztoszteronszint alapján 10 csoportba osztották be, és csak a legalacsonyabb tesztoszteronszinttel rendelkező első csoportnál volt a kockázatcsökkenés megfigyelhető, a maradék 9 csoportnál a tesztoszteronszint semmilyen összefüggést nem mutatott a prosztatarákkal.
Emellett az alacsony tesztoszteronszinttel rendelkező férfiaknál ugyan alacsonyabb volt a prosztatarák kialakulásának kockázata, amikor mégis kialakult náluk a betegség, akkor 65%-kal nagyobb volt az esélye annak, hogy az agresszívabb formában jelent meg.
A kutatók egyelőre nem tudják, mivel is magyarázhatók ezek az eredmények, de az világos, hogy önmagában a tesztoszteron csak egy szelete annak a komplex folyamatnak, ami a prosztatarák kialakulásához vezethet. Emellett a kutatók is kiemelik munkájuk korlátjait, és azt, hogy további vizsgálatokra lesz szükség a jövőben. Egyáltalán nem biztos tehát, hogy a megoldás a prosztatarák elleni védekezéshez az, hogy vészesen alacsonyan kéne tartani a férfiak tesztoszteronszintjét - már csak azért sem, mert ez számos más téren akár súlyosabb problémákhoz is vezethet.
@@Netaminvitamin köszönöm a részletes infót és hogy válaszolt!👍
Az urulógusomtól van az alap infóm! A kor szerinti intervallum alsó szélén lévő szintemre mondotta anno hogy kisebb a rizikó a daganat kialakulására!
További sikeres munkát!
üvegtigris 🤣
A nőkben meg mintha nőt volna!?😊
Most ettem meg fél tábla csokit. 😅
Az ugrik be, h fordítottan arányos az intelligencia szinttel. Az arany középút erre is érvényes.
Nagyon jókat mondasz,de az aláfestő zene felesleges, nagyon zavaró.
Nekem egyáltalán nem zavaró. Kell egy jó hangcucc.
Az egy legszimpatikusabb videó számomra. Mivel bibliai csatolás van benne.
A bibliábol sok minden kimaradt,de főleg az igazság..
Ámnem :D
Mi a bibliai csatolas benne?
🤔💪👊🫵🌞🌙❤️