Simon 54 GO inaczej mówiąc "blebox inside" =) Polecamy w szczególności, jeżeli ktoś poszukuje podświetlanych przycisków w różnych kolorach z różnymi ramkami - wybór jest ogromny! =) Tym bardziej jeżeli obecne oprawki są Simon 54 =)
Czy jest to włącznik monostabilny (dzwonkowy)? Odskakuje po puszczeniu "1" i "2" i wraca na "0"? Jeżeli tak to bez problemu, podłączamy tak jak 2 przyciski.
Zrobiłbyś porównanie Simona wraz z Sonoff touch? Chodzi mi głownie o czas reakcji (po wifi), wymiary(pod puszkę), oprogramowanie (może też sprawdzić custom soft tasmota vs espeasy?) i czułość dotyku paneli dotykowych sonoff'a. Rozglądam się nad sprzętem do integracji z HomeAssistant, ale jest ciężko wybrać odpowiednie przełączniki w gąszczu możliwych ofert.
Jeśli chodzi o czas reakcji to analogiczny. Mam i Sonoffa i Simona i to jest porównywalne. Co do wymiarów to na plus Simon, bo jego wsadzisz do ramki - Sonoffa nie. A co do samego oprogramowania to trzeba zaczekać, aż ktoś to wgra. Sam zawsze po prostu kupowałem gotowe z wgranym softem.
Śmiemy twierdzić, że nasze sterowniki "BleBox" są najmniejsze na rynku =) 60mm jest wystarczające dla wszystkich naszych sterowników. Sytuacja wygląda jeszcze lepiej w przypadku serii Simon 54 GO!
@@blebox śmiem to podważyć i.. poprzeć faktami: SwitchboxD: 40 x 48 x 20 mm Shelly Plus 2PM: 42 x 38 x 17mm Dodam, że ta róznica przy standardowej puszcze ma BARDZO duże znaczenie. Light faktycznie jest mały ale wersja podwójna już szału nie robi, switchbox 16A przy okablowaniu 2.5mm będzie naprawdę ciężko upchnąć.
@@juventinio89 switchBox LIGHT jest najmniejszy na rynku =) switchBox i switchBoxD spokojnie wejdą do puszki 60mm. W przypadku switchBox zastosowany jest przekaźnik 16A tpu "inrush" z z current-peak "80A". Pozwala to bez przeszkód zasilać urządzenia dużej mocy bez obawy o styki przekaźnika. Ma to również bardzo duże znaczenie przy sterowaniu obciążeniem pojemnościowym w układach bez zabezpieczenia "inrush current". Czyli wszystkie zasilacze DC, żarówki, halogeny LED, które przy starcie biorą duża wielokrotność prądu nominalnego (rzędu dziesiątek razy więcej). Stąd wymiar przekaźnika w switchBox - pozwala to na długoletnią pracę sterownika.
Pierwsza myśl - pewnie będzie drogi jak cholera. Ale uwzględniając jego wielofunkcyjność, aż tak źle nie jest. Raczej pierwszych kroków w zabawę w Smart Home nim bym nie robił, bo się można pogubić, ale starzy wyjadacze powinni coś z nim fajnego zrobić ;-)
Pytanie. Czy tym włącznikiem bateryjnym można sterować włącznikiem roletowym ? I czy można dzięki niemu zrobić grupę rolet którymi chciałbym sterować ?
Tak =) inBox jest bateryjny - można podłączyć 4 przyciski dzwonkowe. Bateria starcza na 5 lat. Pod każdy przycisk można sparować aż do 7 urządzeń - na urządzeniu odbiorczym ustalamy co ma się stać =) inBox czy "Simon 54 control battery" komunikują się poprzez uWiFi - bezpośrednio niezależnie od sieci WiFi. W przypadku inBox, bateria jest w zestawie. Z kolei "actionBox" czy "Simon 54 Control" są zasilane i wydają rozkazy poprzez lokalną sieć WiFi (bez Internetu). W jednym sterowniku można dodać 30 akcji (np. jako przycisk centralny do rolet czy przycisk "wyjście z domu")
Jako użytkownik Simon54 Go i Bleboxa muszę powiedzieć, że ten filmik wprowadza sporo zamieszania i niedomówień. Simon54 Go to nic innego jak Blebox + przycisk Simona. Po pierwsze te urządzenia są w pełni kompatybilne z ekosystemem Bleboxa, integracjami API itd. Nie ma przykładowo problemu by dodać Simon54Go do HomeAssistanta używając oficjalnej integracji, bo one działają na API switchbox, switchboxD, shutterbox i actionbox. Mówisz o tym, że jeden klawisz może włączać, drugi wyłączać... Nie wspominasz o tym, że można te obie akcje ustawić na jeden przycisk, bo jest akcja typu "przełącz stan". W filmie i w komentarzu wskazujesz że sterować można tylko innym Simonem54 Go co nie jest prawdą, bo może to być inny blebox (analogicznie z bleboxa można sterować Simona54 Go). Np montujemy sobie Simon54 Go (na 2 obwody) a do rolet montujemy shutterBoxa bez przycisku (zabudowujemy go w ścianie). Efekt tego taki, że klawisz 1 włącza/wyłącza obwód 1 (np małe światło), klawisz 3 wł/wył obwód 2 (duże światło) a klawiszami 2 i 4 możemy sterować roletą. W ten sposób na ścianie mamy tylko jeden przycisk a nie 2 lub więcej. Przy sterowaniu innym urządzeniem nie wspominasz (i co gorsza sam nie używasz) o instrukcji API. Po wskazaniu innego urządzenia pojawia Ci się na dole zapytanie api "/s/" i tu powinieneś ustawić co chcesz zrobić np "/s/offon/last" pozwala włączać/wyłączać jednym przyciskiem inne urządzenie z zachowaniem jego ostatnich ustawień np jasności czy koloru diód LED. Za pomocą komend API można włączyć żądany kolor, wywołać żądany efekt czy opuścić rolety na żądaną wysokość.(np przytrzymanie klawisza opuści roletę ale krótkie naciśnięcie przycisku ustawi roletę w połowie). Co do ceny: uważam, że nie jest nad wyraz wygórowana - wystarczy zobaczyć ile kosztowałby Blebox + przycisk. Oczywiście można przyoszczędzić i zamiast Simon54 Go kupić odpowiedni produkt od blebox + przycisk i wyjdzie taniej - ja dla przykładu mam w części pomieszczeń mam Simon54 Go (głównie tam gdzie pod pozostałe przyciski podpiąłem sobie sterowanie innych urządzeń np LEDów) a w pozostały switchboxD (np łazienka czy przedpokój gdzie nie wykorzystałbym pozostałych przycisków z Simona54 Go). To tylko zależy od naszej decyzji. Ogólnie polecam na przyszłość bardziej zaznajomić się z recenzowanym sprzętem by filmik faktycznie był wartościowy i przekazywał wiedzę zamiast wprowadzać zamieszanie. Po komentarzach widać jak wiele pytań wywołał ten filmik a są to bardzo proste kwestie, które jednym zdaniem można było dopowiedzieć w filmiku.
Fajny, merytoryczny komentarz, który jeszcze bardziej rozwija temat. Filmu już nie mam jak zedytować, ale przypnę go do góry, żeby inni mogli znaleźć. Co do przygotowania to starałem się go poznać jak najbardziej mogłem w zadanym czasie, ale zawsze znajdzie się więcej rzeczy, które można odkryć, dopowiedzieć.
jak ceny spadna z poziomu absurdu do normalnych to bedzie bardzo fajny produkt. Mam nadzieje, ze brak sprzedazy szybko zmobilizuje producenta do obnizki cen.. To co mi się bardzo nie podoba to wygląd i zbędny podział. Ty nazywasz to super dodatkową funkcjonalnością a większość osób chce po prostu zwykły włącznik dzwonkowy, bez żadnych piktogramów, kreseczek, diód led czy pasków. Klikam w klawisz i zapala się światło, nie uczę się na pamięć w której ćwiartce jest jaka funkcjonalność. Kompletnie zbędne dla 99% osób. Niech kttos w koncu zrobi prostu dzwonkowy smart łącznik oświetlenia (pojedyńczy i podwójny). Bez żadnych kombinacji.
Można pod zwykły przycisk, który masz obecnie, zamontować jeden z naszych sterowników dopuszkowych do światła: - switchBox (16A, z pomiarem prądu) - switchBoxD (podwójny, 2x5A, z pomiarem prądu) - switchBox LIGHT (pojedynczy 5A, bez pomiaru prądu) oraz do ściemnianego 230V: - dimmerBox
@@blebox można, tylko po co przepłacać? Są tańsze i w wielu przypadkach lepsze produkty. SwitchboxD ze względu na wymiary przegrywa na starcie z shelly 2.5, cenowo również.
@@juventinio89 Zależy które produkty ze sobą porównujemy. Porównuje Pan tylko switchBoxD. W przypadku ogólnie naszych sterowników, dostaje Pan 5 letnią gwarancję producenta. R&D oraz produkcja zlokalizowana jest w Polsce. Na cenę składają się również elementy: Przekaźniki dobrej jakości - np. switchBox 16A typu "inrush current", który pozwala na długoletnią pracę. Trwałe złącza śrubowe, które są wytrzymałe i niepowyginają się od drutu 2.5mm^2. Całość jest zalewana niepalną żywicą w klasie B. Na tiktoku znajdzie Pan filmik jak nasza koleżanka próbuje spalić ogniem z palnika sterownik. Żywica zapewnia bezpieczeństwo, że w razie sytuacji krytycznej (przeciążenie sterownika, sieci na wskutek np. wysokiego napięcia) nie powstanie w plastikowej puszcze płomień. A to tylko niektóre z elementów =) Nasza gama produktów jest również obszerna oraz powstają różne inne produkty we współpracy z producentami: - Kontakt-Simon - FAKRO - Drutex - Wiśniowski - LedBruk - Sabaj - Plast-Met i wielu więcej =) Oczywiście nikt Panu przecież nie zabrania korzystać z rozwiązań konkurencji oraz integrować je z naszymi urządzeniami np. w Home-Assistant
Simon 54 GO inaczej mówiąc "blebox inside" =)
Polecamy w szczególności, jeżeli ktoś poszukuje podświetlanych przycisków w różnych kolorach z różnymi ramkami - wybór jest ogromny! =)
Tym bardziej jeżeli obecne oprawki są Simon 54 =)
Potwierdzamy :)
To urządzenie nie wymaga żadnej bramki? Co np. steruje harmonogramem? Jest realizowany w chipie przełącznika?
Witam, czy w ofercie istnieje przełącznik wifi do światła minimum potrójny? Czy muszę kupować podwójny i pojedyńczy i powiększać o 1 puszkę?
Simon można kupić we francji
Bedzie dzialac z homebridge?
Mam pytanie czy włącznik roletowy pojedynczy trojpozycyjny 1-0-2 na pozycji 0 powinien zatrzymać roletę ?
Czy jest to włącznik monostabilny (dzwonkowy)? Odskakuje po puszczeniu "1" i "2" i wraca na "0"? Jeżeli tak to bez problemu, podłączamy tak jak 2 przyciski.
Zrobiłbyś porównanie Simona wraz z Sonoff touch? Chodzi mi głownie o czas reakcji (po wifi), wymiary(pod puszkę), oprogramowanie (może też sprawdzić custom soft tasmota vs espeasy?) i czułość dotyku paneli dotykowych sonoff'a.
Rozglądam się nad sprzętem do integracji z HomeAssistant, ale jest ciężko wybrać odpowiednie przełączniki w gąszczu możliwych ofert.
Jeśli chodzi o czas reakcji to analogiczny. Mam i Sonoffa i Simona i to jest porównywalne. Co do wymiarów to na plus Simon, bo jego wsadzisz do ramki - Sonoffa nie. A co do samego oprogramowania to trzeba zaczekać, aż ktoś to wgra. Sam zawsze po prostu kupowałem gotowe z wgranym softem.
Simon 54 GO jak i produkty BleBox powinny bez problemu funkcjonować w integracji Home Assistant =)
@@blebox a czy jest możliwość połączenia przez homebridge Simon 54 GO Shutter, tak żeby działał na apple homekit?
Witam
Jaka głęboka puszka musi być pod takie włączniki ? 60mm głębokości wystarczy ?
Tak, spokojnie
Śmiemy twierdzić, że nasze sterowniki "BleBox" są najmniejsze na rynku =)
60mm jest wystarczające dla wszystkich naszych sterowników. Sytuacja wygląda jeszcze lepiej w przypadku serii Simon 54 GO!
@@blebox śmiem to podważyć i.. poprzeć faktami:
SwitchboxD: 40 x 48 x 20 mm
Shelly Plus 2PM: 42 x 38 x 17mm
Dodam, że ta róznica przy standardowej puszcze ma BARDZO duże znaczenie.
Light faktycznie jest mały ale wersja podwójna już szału nie robi, switchbox 16A przy okablowaniu 2.5mm będzie naprawdę ciężko upchnąć.
@@juventinio89 switchBox LIGHT jest najmniejszy na rynku =)
switchBox i switchBoxD spokojnie wejdą do puszki 60mm.
W przypadku switchBox zastosowany jest przekaźnik 16A tpu "inrush" z z current-peak "80A". Pozwala to bez przeszkód zasilać urządzenia dużej mocy bez obawy o styki przekaźnika.
Ma to również bardzo duże znaczenie przy sterowaniu obciążeniem pojemnościowym w układach bez zabezpieczenia "inrush current". Czyli wszystkie zasilacze DC, żarówki, halogeny LED, które przy starcie biorą duża wielokrotność prądu nominalnego (rzędu dziesiątek razy więcej).
Stąd wymiar przekaźnika w switchBox - pozwala to na długoletnią pracę sterownika.
Pierwsza myśl - pewnie będzie drogi jak cholera. Ale uwzględniając jego wielofunkcyjność, aż tak źle nie jest. Raczej pierwszych kroków w zabawę w Smart Home nim bym nie robił, bo się można pogubić, ale starzy wyjadacze powinni coś z nim fajnego zrobić ;-)
Wiesz co, na samym początku może ludzi kupić to, że wygląda jak zwykły włącznik jaki znają. A co do starych wyjadaczy to duuuużo możliwości :D
Pytanie. Czy tym włącznikiem bateryjnym można sterować włącznikiem roletowym ? I czy można dzięki niemu zrobić grupę rolet którymi chciałbym sterować ?
Tego nie sprawdziłem, ale moim zdaniem tak. Bo on oczekuje jakiekolwiek innego Simon 54 Go, mogę się jeszcze dowiem.
@@SmartMeOfficial Ok, jak sprawdzisz to proszę daj znać :)
Oczywiscie ze można. Dwa zostaja np na oseietlenie a dwa na rolety.
Tak =)
inBox jest bateryjny - można podłączyć 4 przyciski dzwonkowe. Bateria starcza na 5 lat.
Pod każdy przycisk można sparować aż do 7 urządzeń - na urządzeniu odbiorczym ustalamy co ma się stać =)
inBox czy "Simon 54 control battery" komunikują się poprzez uWiFi - bezpośrednio niezależnie od sieci WiFi.
W przypadku inBox, bateria jest w zestawie.
Z kolei "actionBox" czy "Simon 54 Control" są zasilane i wydają rozkazy poprzez lokalną sieć WiFi (bez Internetu).
W jednym sterowniku można dodać 30 akcji (np. jako przycisk centralny do rolet czy przycisk "wyjście z domu")
Jako użytkownik Simon54 Go i Bleboxa muszę powiedzieć, że ten filmik wprowadza sporo zamieszania i niedomówień. Simon54 Go to nic innego jak Blebox + przycisk Simona. Po pierwsze te urządzenia są w pełni kompatybilne z ekosystemem Bleboxa, integracjami API itd. Nie ma przykładowo problemu by dodać Simon54Go do HomeAssistanta używając oficjalnej integracji, bo one działają na API switchbox, switchboxD, shutterbox i actionbox.
Mówisz o tym, że jeden klawisz może włączać, drugi wyłączać... Nie wspominasz o tym, że można te obie akcje ustawić na jeden przycisk, bo jest akcja typu "przełącz stan".
W filmie i w komentarzu wskazujesz że sterować można tylko innym Simonem54 Go co nie jest prawdą, bo może to być inny blebox (analogicznie z bleboxa można sterować Simona54 Go). Np montujemy sobie Simon54 Go (na 2 obwody) a do rolet montujemy shutterBoxa bez przycisku (zabudowujemy go w ścianie). Efekt tego taki, że klawisz 1 włącza/wyłącza obwód 1 (np małe światło), klawisz 3 wł/wył obwód 2 (duże światło) a klawiszami 2 i 4 możemy sterować roletą. W ten sposób na ścianie mamy tylko jeden przycisk a nie 2 lub więcej.
Przy sterowaniu innym urządzeniem nie wspominasz (i co gorsza sam nie używasz) o instrukcji API. Po wskazaniu innego urządzenia pojawia Ci się na dole zapytanie api "/s/" i tu powinieneś ustawić co chcesz zrobić np "/s/offon/last" pozwala włączać/wyłączać jednym przyciskiem inne urządzenie z zachowaniem jego ostatnich ustawień np jasności czy koloru diód LED. Za pomocą komend API można włączyć żądany kolor, wywołać żądany efekt czy opuścić rolety na żądaną wysokość.(np przytrzymanie klawisza opuści roletę ale krótkie naciśnięcie przycisku ustawi roletę w połowie).
Co do ceny: uważam, że nie jest nad wyraz wygórowana - wystarczy zobaczyć ile kosztowałby Blebox + przycisk. Oczywiście można przyoszczędzić i zamiast Simon54 Go kupić odpowiedni produkt od blebox + przycisk i wyjdzie taniej - ja dla przykładu mam w części pomieszczeń mam Simon54 Go (głównie tam gdzie pod pozostałe przyciski podpiąłem sobie sterowanie innych urządzeń np LEDów) a w pozostały switchboxD (np łazienka czy przedpokój gdzie nie wykorzystałbym pozostałych przycisków z Simona54 Go). To tylko zależy od naszej decyzji.
Ogólnie polecam na przyszłość bardziej zaznajomić się z recenzowanym sprzętem by filmik faktycznie był wartościowy i przekazywał wiedzę zamiast wprowadzać zamieszanie. Po komentarzach widać jak wiele pytań wywołał ten filmik a są to bardzo proste kwestie, które jednym zdaniem można było dopowiedzieć w filmiku.
Fajny, merytoryczny komentarz, który jeszcze bardziej rozwija temat. Filmu już nie mam jak zedytować, ale przypnę go do góry, żeby inni mogli znaleźć. Co do przygotowania to starałem się go poznać jak najbardziej mogłem w zadanym czasie, ale zawsze znajdzie się więcej rzeczy, które można odkryć, dopowiedzieć.
"Link producenta": 404
jak ceny spadna z poziomu absurdu do normalnych to bedzie bardzo fajny produkt. Mam nadzieje, ze brak sprzedazy szybko zmobilizuje producenta do obnizki cen..
To co mi się bardzo nie podoba to wygląd i zbędny podział. Ty nazywasz to super dodatkową funkcjonalnością a większość osób chce po prostu zwykły włącznik dzwonkowy, bez żadnych piktogramów, kreseczek, diód led czy pasków. Klikam w klawisz i zapala się światło, nie uczę się na pamięć w której ćwiartce jest jaka funkcjonalność. Kompletnie zbędne dla 99% osób.
Niech kttos w koncu zrobi prostu dzwonkowy smart łącznik oświetlenia (pojedyńczy i podwójny). Bez żadnych kombinacji.
Są nowi i są pierwsi stąd tak wysokie ceny. Myślę, że z czasem się znormalizują.
Można pod zwykły przycisk, który masz obecnie, zamontować jeden z naszych sterowników dopuszkowych do światła:
- switchBox (16A, z pomiarem prądu)
- switchBoxD (podwójny, 2x5A, z pomiarem prądu)
- switchBox LIGHT (pojedynczy 5A, bez pomiaru prądu)
oraz do ściemnianego 230V:
- dimmerBox
@@blebox można, tylko po co przepłacać? Są tańsze i w wielu przypadkach lepsze produkty. SwitchboxD ze względu na wymiary przegrywa na starcie z shelly 2.5, cenowo również.
@@juventinio89 Zależy które produkty ze sobą porównujemy. Porównuje Pan tylko switchBoxD.
W przypadku ogólnie naszych sterowników, dostaje Pan 5 letnią gwarancję producenta. R&D oraz produkcja zlokalizowana jest w Polsce.
Na cenę składają się również elementy:
Przekaźniki dobrej jakości - np. switchBox 16A typu "inrush current", który pozwala na długoletnią pracę.
Trwałe złącza śrubowe, które są wytrzymałe i niepowyginają się od drutu 2.5mm^2.
Całość jest zalewana niepalną żywicą w klasie B. Na tiktoku znajdzie Pan filmik jak nasza koleżanka próbuje spalić ogniem z palnika sterownik.
Żywica zapewnia bezpieczeństwo, że w razie sytuacji krytycznej (przeciążenie sterownika, sieci na wskutek np. wysokiego napięcia) nie powstanie w plastikowej puszcze płomień.
A to tylko niektóre z elementów =)
Nasza gama produktów jest również obszerna oraz powstają różne inne produkty we współpracy z producentami:
- Kontakt-Simon
- FAKRO
- Drutex
- Wiśniowski
- LedBruk
- Sabaj
- Plast-Met
i wielu więcej =)
Oczywiście nikt Panu przecież nie zabrania korzystać z rozwiązań konkurencji oraz integrować je z naszymi urządzeniami np. w Home-Assistant
@@blebox mówimy o oświetleniu a pojawiają się argumenty o 16A i drucie o przekroju 2.5mm. To jest szukanie na siłe argumentów...
ciekawe kiedy z haa ;p
Pewnie dość szybko, ale blebox z HB spokojnie da radę.
KONTAK 'Sajmon' to nie jest polski producent, ma tu tylko fabrykę.
Kontakt simon a nie kontakt sajmon
W kontekście czytania? W sumie nigdy nie spytałem i tak wziąłem za pewnik. Zapytam jak czytać nazwę, czy bardziej po polsku czy po angielsku
eh, szkoda że wifi :(
Podejrzewam, że się temat rozwinie
🤔🤗🤔🤗
:D