Згоден,палити листя й траву злочин,але й на мусорну звалку теж.Потрібні спеціальні підприємства для перетворення в органічні добрива,або давати природі вирішувати проблему природнім засобом в компостних кучях,а щє кращє в буртах,газгольдерах й простіших застосуваннях.Повністю переходити на органічне землеробство.
Як я вас обожнюю, дякую що створюєте такі відео. Окрім того що воно актуальне, та щей тепер на запит в гуглі "чому не можна палити листя" буде якісна відповідь українською ♥️
Вітаю! Запрошую на мій україномовний ютуб канал! Де публікую цікаві влоги про повсякденне життя за кордоном. Буду вдячна за лайки та підписку! Запрошую до перегляду ❤ :)
Вітаю! Запрошую на мій україномовний ютуб канал! Де публікую цікаві влоги про повсякденне життя за кордоном. Буду вдячна за лайки та підписку! Запрошую до перегляду ❤ :)
Ото ж, ми картоплю пекли, бо хотілося попалити. Так палили на місці і камінцями огороджували. А зараз, дивишся наче доросла людина на вигляд а поводиться наче дитятко яке хоче погратися небезпечними сірниками.
Дякую! Скину відос батькам. Вони прислухаються до мене. І в минулому році спалування зменшили на мінімум. А от до бабці достукатись неможливо. Кожного року на полях "горить солома". "Ми всігда так дєлали!" І всьо тут. Нічого не доведеш, але потім із особливим азартом скаржаться на екологію та молодь, що все знищила. Такі справи.
Я переконав свою бабцю не палити побутові відходи. Уже багато років просто забираю пакет і викидаю у смітник від свого будинку в місті. А от з сухою травою - важко.
Не розумію, невже люди за все життя та за життя своїх предків не розуміють, що листя - це дуже хороше добриво! Я живу в приватному будинку та всі бур’яни і листя розкладаю під деревами. Ґрунт там шикарний! І вся ця органіка прекрасно переробляється і йде назад в землю. Коли їду в ліс, то навпаки звідти приводжу мішок листя і мульчую ним рослини на городі, або розкладаю в приствольні кола під дерева.
Дякую, дуже важливе відео! Цікаво, чи змінюється ситуація з часом? Раніше, пам'ятаю, коли подорожуєш Південною залізницею, вночі влітку завжди бачиш світло від підпалів навкруги. Чи проникає у маси ця проста інформація про шкоду і ризики? Якщо ні, то, напевно, виправлять тільки великі й невідворотні штрафи.
Штрафи, плюс усвідомлення, що дзвінок в поліцію, це не "стукачество", як звикли думати більшість українців а повідомлення про злочин, який шкодить здоров'ю.
От стерню на полях постійно спалювали. Ще пам'ятаю мені дід казав в дитинстві, що попіл найкраще добриво для землі. Після перегляду скинув йому це відео
Попіл дійсно добре для землі. Але не після підпалу. Наприклад бабця за зимку назбирує мішок попелу від паління п'єцу дровами. От такий попіл, з гноєм, це добре.
за самовільне випалювання рослинності або її залишків: для населення - до 3060-5100 грн, для посадовців - до 15300-20400 грн за підпал трави природно-заповідного фонду: для громадян - до 6120-12240 грн, для чиновників - до 21420-30600 грн за забруднення атмосферного повітря - до 30600-61200 грн, або обмеження волі до трьох років. за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу - до 91800-153000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років за порушення пожежної безпеки в лісах: для населення - до 1530-4590 грн, для посадовців - 4590-15300 грн за забруднення повітря шкідливими випарами - до 30600-61200 гривень за пошкодження рослинного покриву - до 91080-153000 гривень
Не кримінальну а адміністративну, тобто штрафи, яка в основному зараз і діє (як тут вже і написали). Тільки це не буде працювати, поки люди не будуть дзвонити в поліцію кожен раз, коли бачать, як хтось палить траву, чи сміття. А в нас ніхто і не дзвонить...
Багато років підряд мене лякала картина, горіло поле, стерню спалювали в ночі на на горі , у сусідньому селі і все це я бачила зі свого двору. Гора, відразу після неї ставок, а там мій город і мій дім... Чесно кажучи страшно!
Я кожної осені задихаюсь від диму. Особливо вночі , все в диму. Спалюється трава і гине тисячами фазани , весною зайці які тільки народилися прямо в кублі горять і багато інших тваринок.
Я задовбався гризтися з односельцями на цю тему, їм пофіг! Не менше двох місяців на рік ми проводимо в задушливому тумані. Під час опадання листя по моему маршруті до роботи, а це 2,5 км. через приватний сектор, я зустрічаю не менше 3 кострів що дня!!!
Лайк. Більше таких відео то можливо до когось дійде, що спалювали не потрібно, а можна скидати на кучу та робити передній (ось і природні добрива). Перш ніж карати спочатку потрібно всім роздати останнє китайське попередження із штрафами що будуть збільшені. А саме головне дармоїди, що слідкувати за пожежами та мають штрафують порушників мають бути у полях після 18:00, а не на офісі із 9 до 18.
Скільки бував в селі колись, але дЕбилів не видно принаймні було практично, бо на болотах ніхто не випалював, та й навіть на городах мало хто палив щось. Стерню теж на полях ніхто не чіпав, бо по ній росла трава і випасали корів там, згодом переорювали, і сіяли щось знову. У нас листя згрібали на купку на перегній, суху траву граблями і то не завжди ії не видно було все заростало. Лиш хіба з картоплі сухе картоплище іноді спалювали. А зараз як у тому вірші, "не наче люди подуріли ... ".
Якщо ви часто полями їздите то може й побачите дим та вогонь, а палій що - чекатиме на вас та на поліцію? Люди у дворах в себе восени так палять, що дихати немає чим усьому місту чи селу. Начебто в себе а дихають всі. Хоча й проти закону. Але хоч би у діжках палили щоб згоряло швидко, але ні - тупо на землі "горить" (тліє).
@@smert_rashistskiy_pederacii палити листя законно, не законно палити в житлових районах, і поля палити цілком законно і потрібно-звісно свої поля а не чужі і з тоьтриманням заходів безпеки- а той хто кликатиме поліцію просто баран який живе в полі..
@@OlegSimonenko поки що на барана більше скидаєтесь саме ви. Якщо коментуєте відео не дивлячись, то ось посилання на відповідні статті адміністративного та кримінального кодексів України: zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#n478 zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n1648 Наступного разу як будете самовільно випалювати рослинність, одразу готуйте від ₴190.620 до ₴9.531.000, а за обтяжувальних обставин зможете провести до 10 років за ґратами
Так. Але занадто витратно. Тому ніхто так і не робить. Листя можна і треба переробити на паливо але треба збирати, сушити, різати і тільки потім пресувати. У себе на подвір'ях це неможливо, хоча було б корисно.
Глобальне потепління - це кількамісячні посухи. Або інша крайність - безперервні дощі, градобій з градинами, які вже й досягнули розміру 21 см, через перезволоження - зсув ґрунтів і руйнування будинків і доріг. Також все частіше наступає руйнівне торнадо (смерч).
О, це ще не скоро дійде до наших людей. Цього року взагалі Поле нарцисів двічі підпалювали. Напевно,лише серйозні штрафи зможуть привчити людей до порядку. Ну, ще б не завадило на державному рівні організувати якісь механізми чи організації, які б дозволили законно, зручно та ефективно утилізувати листя траву та інше сміття, яке "зручніше спалити.
Здивувало що у випуску не згадали села в яких жили люди і в них погоріли домівки через теж безглузде випалювання трави. hromadske.ua/posts/use-zgorilo-vstig-choboti-ta-kurtku-naditi-miscevi-zhiteli-pro-pozhezhi-na-zhitomirshini, бо не лише в Чорнобилі погоріли села в яких практично ніхто не живе.
Стаття 245 Кримінального кодексу - позбавлення волі до 5 років за умисний підпал трави, стерні, якщо це призвело до значних збитків. Борюся з дрібними паліями в приватному секторі пояснюючи їм, що це шкідливо. Пропоную забрати їхнє листя собі, адже з нього виходить прекрасний компост та мульча для рослин. Неодноразово викликав пожежників коли бачив, що горить трава вздовж доріг. Викликав також і поліцію коли горів Ботанічний Заказник «Мальованка» під Чернівцями. Але поліція лише записала мої показання і через тиждень прислала листа, що мовляв нічого страшного не сталося, подумаєш вигоріло 80 гектарів заповідника з червонокнижними рослинами... Дякую за такі відео!
Пам'ятаю у другому класі нас вчителі змусили після суботнику спалити листя (у центрі цілого району). Якщо б зараз там був, викликав би поліцію для виродків
Палити очерет і суху траву де попало - це зашквар. Але якщо, наприклад, людина живе десь в селі і не має змоги вивезти за його межі десяток мішків (які треба мати ще) із опалим листям дерев у дворі (складати його десь у дворі у величезну купу теж така собі ідея, воно за зиму не перегниє і наполовину), то що з ним робити тоді?
У селі споконвіку люди мають компостні ями, куди викидають гній при вичищанні хліву, курника, стайні. Туди ж кидають і опале листя. Бактерії, що містяться у екскрементах, пришвидшуєть процес гниття, і вуаля - маєте гарне добриво за рік. Щоб не зашкодили усякі кишкові бактерії, таке добриво розкидають по городу перед зимою - щоб повимерзало усе зайве. А навесні усе це переорюють - і мають родючий ґрунт.
Палила, палю и буду палить! Баба Надя, село Заречное. А по серьёзному, наши люди настолько тупые, вина не только самих людей, советское воспитание виновато, люди иногда даже не знают про кампост. К слову кампост не только нужно, но и надо сделать в честном секторе города, запах минимальный при правельной конструкции кампостного места. И каждые пару лет можно своим кампостом удобрить, все кустики, деревья, цветы. Не с села кизяки возить!)
От того компоста только больше гнили на огороде всякие грибки и прочее. Всегда палили и ничего бьіло норм. Таким образом тогда и обогреваться дома нельзя тверотопливньіми котлами.
@@Tokarua максимум пластиковые бутылки в отдельные контейнеры вывожу.... а остальной мусор вести в забитом автобусе с дачи в город не имеется возможности ...
@@dojervip9705 тоді відмовтесь від пластику взагалі. Скільки зараз є багаторазових альтернатив усьому. Купиш раз - і користуєшся постійно, нічого викидати не треба. Раніше ж не було ніякого пластику, і люди жили, вели господарство, то й не треба було палити
@@angorakitty в нашем мире полностью отказаться от пластика невозможно ни одна страна и не один человек к этому ещё не пришли вы мне советуете невозможное.... Я и так отказался от пластика на столько на сколько это возможно....
На цю тему був мем нещодавно. Є купа фото з загиблими у вогні тваринами, щоб люди задумались, що у траві живуть їжаки, зайці, тощо. І у тому мемі напис "пам'ятай, у траві зтось живе", і фото схованого там снайпера. Мається на увазі не ворожого снайпера.
Думка про те, що після спалювання ростуть "найневибагливіші" не є повністю вірною. Справа в тому, що ті ж будяки, які були в кадрі, вносять калій в ґрунт, який необхідний іншим рослинам в великій кількості.
В місті спалювання листя ще додає важкі метали від вихлопів в легенях Спалювання будь якої органіки це одна з причин виникнення хвороб легень в тому числі раку
Просинаюся я позавчора, а в кімнаті стійкий запах диму. Так, наче під вікнами растамани врожай тестують. Виявляється мій сусід (хазяєчка така) накосив трави, склав на купку і підпалив. Ну як підпалив. Свіжоскошена трава не дуже то й горить, але тліє і димить. І таким "людям" нічого не докажеш, бо "всі так роблять". Взяв відро води і загасив... А щодо порушення закону. Нажаль, наша поліція не реагує на подібні правопорушення. Можна спробувати викликати. Вони може навіть і приїдуть. Але якщо ти не на місці, то нічим це діло не закінчиться.
@@denisgrushevij5285 раніше дорослі строгіше відносились до різних ситуацій з вогнем . А зараз сусід сусіда може послати мотивуючи що він все контролює , не поодинокі випадки коли горів овес який ще не достиг тому що збоку уже палять стерню і солому ячменю або пшениці .
Є одне але, люди що палять сміття і очерет не дивляться ютуб чи такі канали. В нас рік у рік якісь довбодятли палять очерет, минулого року величезні гектари згоріли, пожежники навіть приїхати.
@@Tokarua я вас запевняю, ця категорія людей не дивиться) А якщо є такі що дивляться, то точно не україномовний контент де розповідають, що палити сміття, траву і очерет це погано. Навіть коли я подібне репостив у фб, люди навіть того не дивилися. Я особисто знаю купу людей, що палять і ви думаєте що вони хоч задумувались над тим? В нас в сезон цього паління, все село і містечко, що поряд, все в диму стоїть.. Потрібні дуже високі штрафи, щоб вибити цю дурь з голів людей. Ще вони аргументують паління тим, що там же лишатися всякі хвороби якщо не спалити те листя, яке буде гнити і хвороби розмножуватимуться. Просто тотальне невігластво.
📌 Пітримай нові відео, підпишись на Патреон:
patreon.com/tokar
Вже!
Згоден,палити листя й траву злочин,але й на мусорну звалку теж.Потрібні спеціальні підприємства для перетворення в органічні добрива,або давати природі вирішувати проблему природнім засобом в компостних кучях,а щє кращє в буртах,газгольдерах й простіших застосуваннях.Повністю переходити на органічне землеробство.
+За шкоду гумусу спалення трави
До поки є такі люди як ви !
В України є шанс на краще майбутнє.
Як я вас обожнюю, дякую що створюєте такі відео. Окрім того що воно актуальне, та щей тепер на запит в гуглі "чому не можна палити листя" буде якісна відповідь українською ♥️
Дякую за відгук! Радий, що вам подобається :)
Вітаю! Запрошую на мій україномовний ютуб канал!
Де публікую цікаві влоги про повсякденне життя за кордоном. Буду вдячна за лайки та підписку! Запрошую до перегляду ❤ :)
Як завжди інформаційно і ще приємно що українською💪💪💪
Вітаю! Запрошую на мій україномовний ютуб канал!
Де публікую цікаві влоги про повсякденне життя за кордоном. Буду вдячна за лайки та підписку! Запрошую до перегляду ❤ :)
Всі забов'язані це знати!!! Я в дитинстві не знав, та чудив, соромно за себе. А зараз с дітсадочка це повінні привівати з дитинства. Лайкищее
Ото ж, ми картоплю пекли, бо хотілося попалити. Так палили на місці і камінцями огороджували. А зараз, дивишся наче доросла людина на вигляд а поводиться наче дитятко яке хоче погратися небезпечними сірниками.
Thank you
Дякую!
Скину відос батькам.
Вони прислухаються до мене.
І в минулому році спалування зменшили на мінімум.
А от до бабці достукатись неможливо.
Кожного року на полях "горить солома".
"Ми всігда так дєлали!" І всьо тут. Нічого не доведеш, але потім із особливим азартом скаржаться на екологію та молодь, що все знищила.
Такі справи.
Я переконав свою бабцю не палити побутові відходи. Уже багато років просто забираю пакет і викидаю у смітник від свого будинку в місті.
А от з сухою травою - важко.
В нас ніхто ні соломи ні трави не спалював. Могло піти на перегній чи на підстилку худобі.
Наша зброя в цей момент - лайк, підписка і комент.
Як завжди дякую
Дякую за дуже корисне відео.
Дякую за відгук
дякую за випуск
Дякую за інфомативні і класні відео.
Супер, як завжди на висоті)
Дякую
Дуже цiкавий контент 🙌 Дякую за вашу роботу.
Краще нехай природа піклується про листя !
Природа потурбується і ... винагородить вас кліщами в вашій шкірі...
Не розумію, невже люди за все життя та за життя своїх предків не розуміють, що листя - це дуже хороше добриво! Я живу в приватному будинку та всі бур’яни і листя розкладаю під деревами. Ґрунт там шикарний! І вся ця органіка прекрасно переробляється і йде назад в землю. Коли їду в ліс, то навпаки звідти приводжу мішок листя і мульчую ним рослини на городі, або розкладаю в приствольні кола під дерева.
Дякую за чергове цікаве, пізнавальне та корисне відео! 🔥🚒👨🚒
Безперечно корисне відео.
Щиро дякую!
Дякую за відео
Дякую, дуже важливе відео! Цікаво, чи змінюється ситуація з часом? Раніше, пам'ятаю, коли подорожуєш Південною залізницею, вночі влітку завжди бачиш світло від підпалів навкруги. Чи проникає у маси ця проста інформація про шкоду і ризики? Якщо ні, то, напевно, виправлять тільки великі й невідворотні штрафи.
Штрафи, плюс усвідомлення, що дзвінок в поліцію, це не "стукачество", як звикли думати більшість українців а повідомлення про злочин, який шкодить здоров'ю.
Нас лякають кілька десятиліть глобальним потеплінням, та зараз так тепло як ніколи раніше. Глобальне потепління діє!
Яка аномально тепла зима була цього року, я за свої 37 такої зими не пам'ятаю.
От стерню на полях постійно спалювали. Ще пам'ятаю мені дід казав в дитинстві, що попіл найкраще добриво для землі.
Після перегляду скинув йому це відео
Попід або перегній, це так.
Попіл дійсно добре для землі.
Але не після підпалу.
Наприклад бабця за зимку назбирує мішок попелу від паління п'єцу дровами.
От такий попіл, з гноєм, це добре.
Так, бо дрова то не листя :)
В нас на полях не палили, навпаки, трава росла до осені і випасали худобу. А попілом дійсно удобрювали, але то з хатньої плити що на дровах.
Потрібно ввести кримінальну відповідальність за таке!!
Нещодавно ввели.
@@nokter5657 супер не знав.
за самовільне випалювання рослинності або її залишків: для населення - до 3060-5100 грн, для посадовців - до 15300-20400 грн
за підпал трави природно-заповідного фонду: для громадян - до 6120-12240 грн, для чиновників - до 21420-30600 грн
за забруднення атмосферного повітря - до 30600-61200 грн, або обмеження волі до трьох років.
за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу - до 91800-153000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років
за порушення пожежної безпеки в лісах: для населення - до 1530-4590 грн, для посадовців - 4590-15300 грн
за забруднення повітря шкідливими випарами - до 30600-61200 гривень
за пошкодження рослинного покриву - до 91080-153000 гривень
Не кримінальну а адміністративну, тобто штрафи, яка в основному зараз і діє (як тут вже і написали).
Тільки це не буде працювати, поки люди не будуть дзвонити в поліцію кожен раз, коли бачать, як хтось палить траву, чи сміття.
А в нас ніхто і не дзвонить...
@@nokter5657 а Карпати як вирубували, так і продовжують вирубувати. Бодай би тих рубайлів змило повінню...
Зорян читає Еріха, а Шкіряк - Марію Ремарк.
Доречі, про ремарку: слово "біль" - чоловічого роду
Завжди приємно поговорити з розумною людиною :)
Наша зброя в цей момент - лайк, підписка і комент.
Дякую за інформативне відео.
Як вже писали деякі люди, навесні і восени вночі дуже виражена димка біля горизонту. Коли відкриваю вікно, то стає чути цей неприємний запах(
І це скрізь у нас, маємо поступово з цим боротися
Корисна інформація, дякую )
Багато років підряд мене лякала картина, горіло поле, стерню спалювали в ночі на на горі , у сусідньому селі і все це я бачила зі свого двору. Гора, відразу після неї ставок, а там мій город і мій дім... Чесно кажучи страшно!
Дякую за випуск!
"Еріх чи Марія Ремарк", от ведучий троляка, поставив перед складним вибором:))
Зорян і Шкіряк, теж мабуть не можуть визначатись, з кого почати? )
Треба спитати у Марка Вовчка, він мав би щось порадити :)
@@Tokarua Хто з них - Марко чи Вовчок?😉
Спитаю у обох :)
Люблю цей канал. Дякую
Я кожної осені задихаюсь від диму. Особливо вночі , все в диму. Спалюється трава і гине тисячами фазани , весною зайці які тільки народилися прямо в кублі горять і багато інших тваринок.
Можливо, Ви хотіли сказати "навесні"?)
В Дніпрі палять в основному восени
Я задовбався гризтися з односельцями на цю тему, їм пофіг!
Не менше двох місяців на рік ми проводимо в задушливому тумані.
Під час опадання листя по моему маршруті до роботи,
а це 2,5 км. через приватний сектор,
я зустрічаю не менше 3 кострів що дня!!!
Пояснюйте це всім, що палити не можна
Назар радить Вам пояснювати їм а я раджу дзвонити в поліцію, нехай вони пояснюють, паралельно виписуючи штраф.
У мене вже звичка ставити вподобайки перед переглядом відосиків автора)
Поширю це відео у фб
Як завжди цікаво і корисно!
Гуд Жоб Брате
Дякую!
👍👍 Дякую! Нічого про це майже не знала.)
Дякую за відео тепер буду знати про листя все!!!
Лайк. Більше таких відео то можливо до когось дійде, що спалювали не потрібно, а можна скидати на кучу та робити передній (ось і природні добрива). Перш ніж карати спочатку потрібно всім роздати останнє китайське попередження із штрафами що будуть збільшені. А саме головне дармоїди, що слідкувати за пожежами та мають штрафують порушників мають бути у полях після 18:00, а не на офісі із 9 до 18.
Спасибі за відео! Буду показувати усім любителям почадіти купами листя.
Вподобайка 🙌
дякую
Початок офігенний)))
Дякую :)
цікаво було...
👍👍👍💛💙
Скільки бував в селі колись, але дЕбилів не видно принаймні було практично, бо на болотах ніхто не випалював, та й навіть на городах мало хто палив щось. Стерню теж на полях ніхто не чіпав, бо по ній росла трава і випасали корів там, згодом переорювали, і сіяли щось знову. У нас листя згрібали на купку на перегній, суху траву граблями і то не завжди ії не видно було все заростало. Лиш хіба з картоплі сухе картоплище іноді спалювали. А зараз як у тому вірші, "не наче люди подуріли ... ".
Заразже дітям покажу це відео
Круто, український контент - топ
Я не палю навіть цигарок
Це ви правильно робите
кожен раз , як бачите що палять на полях, кличте поліцію. без дисципліни вони ніколи не перестануть палити
Якщо ви часто полями їздите то може й побачите дим та вогонь, а палій що - чекатиме на вас та на поліцію? Люди у дворах в себе восени так палять, що дихати немає чим усьому місту чи селу. Начебто в себе а дихають всі. Хоча й проти закону. Але хоч би у діжках палили щоб згоряло швидко, але ні - тупо на землі "горить" (тліє).
@@smert_rashistskiy_pederacii палити листя законно, не законно палити в житлових районах, і поля палити цілком законно і потрібно-звісно свої поля а не чужі і з тоьтриманням заходів безпеки- а той хто кликатиме поліцію просто баран який живе в полі..
@@smert_rashistskiy_pederacii ви ж самі кажете, що й у дворах в себе палять. У цьому випадку порушники нікуди від поліції не втечуть
@@OlegSimonenko поки що на барана більше скидаєтесь саме ви. Якщо коментуєте відео не дивлячись, то ось посилання на відповідні статті адміністративного та кримінального кодексів України:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#n478
zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n1648
Наступного разу як будете самовільно випалювати рослинність, одразу готуйте від ₴190.620 до ₴9.531.000, а за обтяжувальних обставин зможете провести до 10 років за ґратами
кликав - до сраки.. це просто така країна.
5:30 а карбоксигемоглобін потім відновлюється в гемоглобін? Що з ним згодом робиться?
Карбоксигемоглобін лишається приєднаним до еритроцита, доки той не загине природнім шляхом.
Момент від початку відео до перших титрів - це executive summary?
це in a nutshell :)
@@Tokarua Зрозумів. Неправильну термінологію застосував :)
Насправді це просто жарт, щоб не було нудно :)
@@Tokarua Комент - то також жарт :)
Тема дуже актуальна завжди. Я сам мешкаю в сільській місцевості. Раніше теж палив траву. Наразі - ніт )
Ніхто не підраховував скільки виділяється вуглекислого газу в атмосферу після виверження вулканів?
Коментар для просування відео
Лайк, підписка і комент
Краще робити біопаливо
Так. Але занадто витратно. Тому ніхто так і не робить. Листя можна і треба переробити на паливо але треба збирати, сушити, різати і тільки потім пресувати. У себе на подвір'ях це неможливо, хоча було б корисно.
І потім спалити )
Глобальне потепління - це кількамісячні посухи. Або інша крайність - безперервні дощі, градобій з градинами, які вже й досягнули розміру 21 см, через перезволоження - зсув ґрунтів і руйнування будинків і доріг. Також все частіше наступає руйнівне торнадо (смерч).
Жаль, що я не знав цього ранiше, коли моя мати змушувала мене згрiбати та палити листя))
Треба зі звуком щось трохи робить)
Початок мені подобається!
О, це ще не скоро дійде до наших людей. Цього року взагалі Поле нарцисів двічі підпалювали. Напевно,лише серйозні штрафи зможуть привчити людей до порядку. Ну, ще б не завадило на державному рівні організувати якісь механізми чи організації, які б дозволили законно, зручно та ефективно утилізувати листя траву та інше сміття, яке "зручніше спалити.
Доброго листя, палю коментар.
🧐🧐😂
Листя компостую.
Вас підтримую.
Дякую!
треба компостувати, а не спалювати!
Саме так, це простіше і безпечно
Здивувало що у випуску не згадали села в яких жили люди і в них погоріли домівки через теж безглузде випалювання трави. hromadske.ua/posts/use-zgorilo-vstig-choboti-ta-kurtku-naditi-miscevi-zhiteli-pro-pozhezhi-na-zhitomirshini, бо не лише в Чорнобилі погоріли села в яких практично ніхто не живе.
Дякую! Раніше зрідка спалював((, тепер не буду!!!
Стаття 245 Кримінального кодексу - позбавлення волі до 5 років за умисний підпал трави, стерні, якщо це призвело до значних збитків.
Борюся з дрібними паліями в приватному секторі пояснюючи їм, що це шкідливо. Пропоную забрати їхнє листя собі, адже з нього виходить прекрасний компост та мульча для рослин.
Неодноразово викликав пожежників коли бачив, що горить трава вздовж доріг. Викликав також і поліцію коли горів Ботанічний Заказник «Мальованка» під Чернівцями. Але поліція лише записала мої показання і через тиждень прислала листа, що мовляв нічого страшного не сталося, подумаєш вигоріло 80 гектарів заповідника з червонокнижними рослинами...
Дякую за такі відео!
я взагалі шокована, що люди палять рослини... це ж природні добрива, на які не треба витрачати кошти... Халяву нищать!!!
Попіл також природнє добриво.
Уже скинув це відео своїм батькам 😁
Побачив серед патреонів цікаве ім'я: Журба Любов. Цікаве словосполучення :)
звучить гарно
страшні трагедії з дурної звички... ну хто до цього додумався?! =(
Не можна косити траву бензокосаркою в межах міста з ранку до вечора потроху і щодня.
Пам'ятаю у другому класі нас вчителі змусили після суботнику спалити листя (у центрі цілого району). Якщо б зараз там був, викликав би поліцію для виродків
Палити очерет і суху траву де попало - це зашквар. Але якщо, наприклад, людина живе десь в селі і не має змоги вивезти за його межі десяток мішків (які треба мати ще) із опалим листям дерев у дворі (складати його десь у дворі у величезну купу теж така собі ідея, воно за зиму не перегниє і наполовину), то що з ним робити тоді?
Розкидати по всьому городу, присипати землею
У селі споконвіку люди мають компостні ями, куди викидають гній при вичищанні хліву, курника, стайні. Туди ж кидають і опале листя. Бактерії, що містяться у екскрементах, пришвидшуєть процес гниття, і вуаля - маєте гарне добриво за рік. Щоб не зашкодили усякі кишкові бактерії, таке добриво розкидають по городу перед зимою - щоб повимерзало усе зайве. А навесні усе це переорюють - і мають родючий ґрунт.
головний біль: біль - чоловічого роду (просто майте на увазі). загалом ви чудово попрацювали над чистотою тексту )
Дякую )
Сьогодні вперше в житті викликала поліцію. Сусід палив гілки. Це я так поборотися вирішила за чистоту повітря. Не приїхали...
отакої
мало переглядів чомусь(
Палила, палю и буду палить! Баба Надя, село Заречное. А по серьёзному, наши люди настолько тупые, вина не только самих людей, советское воспитание виновато, люди иногда даже не знают про кампост. К слову кампост не только нужно, но и надо сделать в честном секторе города, запах минимальный при правельной конструкции кампостного места. И каждые пару лет можно своим кампостом удобрить, все кустики, деревья, цветы. Не с села кизяки возить!)
От того компоста только больше гнили на огороде всякие грибки и прочее. Всегда палили и ничего бьіло норм. Таким образом тогда и обогреваться дома нельзя тверотопливньіми котлами.
@@Avtowasya Ума палата, я ведь говорю совковое воспитание!
Верно, но народ тугой палит
Я сжигаю пластик на даче мне его некуда девать а складывать и создавать мусорку в лесах не хочется ....
А вивозити на сортувальні пункти або до сміттєзвалища не можете?
@@Tokarua максимум пластиковые бутылки в отдельные контейнеры вывожу.... а остальной мусор вести в забитом автобусе с дачи в город не имеется возможности ...
@@dojervip9705 тоді відмовтесь від пластику взагалі. Скільки зараз є багаторазових альтернатив усьому. Купиш раз - і користуєшся постійно, нічого викидати не треба.
Раніше ж не було ніякого пластику, і люди жили, вели господарство, то й не треба було палити
@@angorakitty в нашем мире полностью отказаться от пластика невозможно ни одна страна и не один человек к этому ещё не пришли вы мне советуете невозможное.... Я и так отказался от пластика на столько на сколько это возможно....
Краще вже спалити, ніж як у нас - в лісі і біля річки купи пластикових відходів
На цю тему був мем нещодавно. Є купа фото з загиблими у вогні тваринами, щоб люди задумались, що у траві живуть їжаки, зайці, тощо. І у тому мемі напис "пам'ятай, у траві зтось живе", і фото схованого там снайпера. Мається на увазі не ворожого снайпера.
На Миколаївщині та Івано-Франківщині постійно палять стерню. Хто встиг, той восени, а хто ні, той навесні.
Реготнув. Ремарк та вступ шикарнi
Думка про те, що після спалювання ростуть "найневибагливіші" не є повністю вірною. Справа в тому, що ті ж будяки, які були в кадрі, вносять калій в ґрунт, який необхідний іншим рослинам в великій кількості.
В місті спалювання листя ще додає важкі метали від вихлопів в легенях
Спалювання будь якої органіки це одна з причин виникнення хвороб легень в тому числі раку
Листя - небажано, але палити колорадів - обов'язково!
👍👍👍
Просинаюся я позавчора, а в кімнаті стійкий запах диму. Так, наче під вікнами растамани врожай тестують. Виявляється мій сусід (хазяєчка така) накосив трави, склав на купку і підпалив. Ну як підпалив. Свіжоскошена трава не дуже то й горить, але тліє і димить.
І таким "людям" нічого не докажеш, бо "всі так роблять".
Взяв відро води і загасив...
А щодо порушення закону. Нажаль, наша поліція не реагує на подібні правопорушення. Можна спробувати викликати. Вони може навіть і приїдуть. Але якщо ти не на місці, то нічим це діло не закінчиться.
На жаль, шансів мало. Тільки зміна поколінь допоможе
Скільки людям не кажу про це, то вони не тільки не слухаються, а ще й сперечаються.
Коротше, Назаре, тепер ви маєте зняти відео, як компостувати листя, щоб з цього була користь. Бо до людей, схоже, не доходить🙄
Ні Зорян, ні Шкіряк не впіймає))
Небезпечно цим всім дихати...
Тому зробимо BBQ над тим, що горить)
Дуже цікаві відео - коли бабка з дідом себе спалили спалюючи листя!
Ці палії вже дістали, спасу від них нема . Бігають із сірниками як малі діти ще й вихваляються що ніби то користь приносять .
Угу, але ми малими копали ямку щоб попалити щось (навчили так, що треба огороджувати щоб далі не пішло), а тут навпаки, притому все.
@@denisgrushevij5285 раніше дорослі строгіше відносились до різних ситуацій з вогнем . А зараз сусід сусіда може послати мотивуючи що він все контролює , не поодинокі випадки коли горів овес який ще не достиг тому що збоку уже палять стерню і солому ячменю або пшениці .
Тем, кто это делает, наплевать на 'почему'. Им нужно и они жгут, а остальное их не интересует.
В нас дуже тупі люди, їм неможливо пояснити, щось шкідливо і так робити не можна
вживити б цю інформацію паліям прямо в мозок!
Було би добре... 🙂
Я якшо побачу як хтось палить ,кину його на вогонь.
Є одне але, люди що палять сміття і очерет не дивляться ютуб чи такі канали. В нас рік у рік якісь довбодятли палять очерет, минулого року величезні гектари згоріли, пожежники навіть приїхати.
Зараз ютуб дивляться в кожному селі з усіх щілин, отже, шанси є. Навіть у нас в селі всі дивляться...
@@Tokarua я вас запевняю, ця категорія людей не дивиться) А якщо є такі що дивляться, то точно не україномовний контент де розповідають, що палити сміття, траву і очерет це погано. Навіть коли я подібне репостив у фб, люди навіть того не дивилися. Я особисто знаю купу людей, що палять і ви думаєте що вони хоч задумувались над тим? В нас в сезон цього паління, все село і містечко, що поряд, все в диму стоїть.. Потрібні дуже високі штрафи, щоб вибити цю дурь з голів людей. Ще вони аргументують паління тим, що там же лишатися всякі хвороби якщо не спалити те листя, яке буде гнити і хвороби розмножуватимуться. Просто тотальне невігластво.
Очерет палять ... а там гнізда качок і інших пташок ... він що той очерет, спати вдома заважає чи "бухать"?!